Nová příplatková koncová světla pro Volkswagen Golf GTI a GTD jsou složena dohromady ze 48 diod. Ty tvoří na každé straně dva bumerangy po jedenácti diodách a dva samostatné body. Nový design je proto díky této optice snadno rozeznatelný. Červenou plochu pod kouřovým krytem doplňuje tenký světlý pás ve spodní části, který grafiku přibližuje standardním světlům pro Golf.
Diodová světla kombinují hned několik výhod. Kromě sportovnějšího designu světelných jednotek přinášejí vyšší životnost a především zvyšují úroveň aktivní bezpečnosti. Diody se totiž rozsvítí o 0,2 sekundy dříve než klasické žárovky. Při brzdění z rychlosti 100 km/h to představuje rozdíl 5,6 metru.
Zároveň s tím se v ceníku pro Golf objevuje další novinka – bi-xenonová adaptivní světla. V zatáčkách se jejich paprsek natáčí podle volantu, v závislosti na rychlosti auta se také mění šířka osvětlené plochy. V rychlostech do 35 km/h tak například, pro lepší viditelnost při jízdě po městě, více osvětlují silnici na straně řidiče.
Tato světla jsou opět standardem pro Golf R, ostatní verze je mohou mít za příplatek 30.200,- Kč.
- Tip:
- Škoda Octavia III
- Testy pneumatik
- Dieselová pro a proti: Rady pro řidiče turbodieselů
- Nová Kia Cee’d
- Autoporadna
Svět motorů
Auto Tip
Ke značce Volkswagen
Doporučujeme
VW Golf Cabrio 1,4 TSI - Šestka nahoře bez
24.8. 2011
Oblíbený mix Golfu, motoru 1,4 TSI a převodovky DSG tentokráte čas od času bez střechy.
14 komentářůmoje.auto.cz
Přejít na moje.autoNováčci
-
0,00
Seat Toledo (1996)
uživatel xphonex
-
8,10
Volkswagen Scirocco (2012)
uživatel hanka.black
-
0,00
Opel Vectra (2006)
uživatel cambejk
-
0,00
Microcar Ligier X-Too R (2010)
uživatel DavidSt
-
9,85
Volkswagen Passat 3C/B6 (2006)
uživatel MarcosBMW
Autoslevy
Přejít na Sleviště.czPošlete tip redakci!
Chybí vám na Auto.cz něco? Novinka, téma, test? Dejte nám vědět!


