Diskuse

Poprvé za volantem Audi e-tron. Jak se jezdí s elektrickým SUV bez zrcátek?

5.12.2018

Elektrické SUV dlouhé 4,9 metru zahajuje elektrickou expanzi čtyř kruhů. Mezi jeho speciality patří i kamery místo konvenčních zpětných zrcátek.

 

 • 42 Reagovat !

  foto -Karel-

  _Karel_ 05.12.2018  21:39

  Zrcátka

  Zas tak často se mi to nestává, že bych byl prorokem. Zrcátka co nejsou zrcátky, vifikundace za 40t. k lejnu.
  • 11 Reagovat !

   foto speedfred

   speedfred 05.12.2018  21:54

   « Re: Zrcátka

   Zrkadlá ešte nehali pre našu generáciu pretože sme zvyknutý. Nová generácia vodičov čo sa bude prepravovať autonómne z bodu A do B tak im to už nebude treba,prip si radšej priplatia za virtual zrkadlá.
   Auto to je ale pohľadné a elektro budúcnosť nám začína už klopať na dvere vo väčšom.
   Nie som proti,ale zatiaľ budem užívať to čo mám v garáži aj s poriadnym zvukom.
   Edit : oproti Leafu je cenofka +100% ale radšej by som tie peniaze vrazil do Audi. 1mil za Leaf mi príde kur.a dosť , 2mil za toto ani moc nie (aj keď je to kopec peňazí)
   • 00 Reagovat !

    foto -Karel-

    _Karel_ 05.12.2018  22:32

    « Re: Re: Zrcátka

    :yes:
   • 21 Reagovat !

    foto martin-MPS

    martin_MPS 05.12.2018  23:23

    « Re: Re: Zrcátka

    Jenže to nebude 2 mil, ale tak 2,5 mil. Lze předpokládat, že cena s několika "drobnostma" hravě přesáhne tuto hodnotu. A navíc mi spotřeba u těchto větších "elektrovozítek" přijde hodně vysoká. Hlavně z pohledu dojezdu a rychlosti nabíjení. Je sice hezké, že zvládne nabíjet výkonem až 150 kW, nicméně taková Kona EV bude nabíjet rychleji (převedeno na km dojezdu za hodinu nabíjení), protože má mnohem menší spotřebu. Jasně, že to není konkurence pro e-tron., ale prostě mi momentálně dává větší smysl malé EV do města.
    • 22 Reagovat !

     foto Ada-je-zase-tady

     Ada je zase tady 06.12.2018  07:20

     « Re: Re: Re: Zrcátka

     Raději Cígo s TDI ;-)
    • 10 Reagovat !

     foto rembaz

     rembaz 06.12.2018  09:51

     « Re: Re: Re: Zrcátka

     Pre ludi co nabijaju z 90% doma je rychlost nabijania nepodstatna. Zvysok to EV tak rychlo aj tak nekupi.
    • 10 Reagovat !

     foto SamanAR

     SamanAR 06.12.2018  10:35

     « Re: Re: Re: Zrcátka

     to je prave to, ze lidi co tohle nekoupi z jakehokoliv duvodu resi veci ktere ty skutecne zakazniky nezajimaji, ac ja jsem zakaznikem konkurence, tak dojezd ani rychlost nabijeni jsem neresil, a to jestli to stoji 2 nebo 2.5 milionu taky ne, v tehle kategorii aut v teto cene temer nikdo neresi ze to stoji 2 nebo 2.5 milionu (kolik jsi videl zakladnich verzi bez vybavi u podobnych aut s cenovkou nad 2 miliony?) proste na salonu pri objednavani se resi to co v aute chci mit a ne jestli to stoji o pul milionu vic, kolenovrti resi vesmes jen spotrebu a tak spousta tech aut je dnes v naftakach, ale i ti si tu vybavu dopravaj a nekoupej zaklad vybavi, jen zakladni motor treba
     • 01 Reagovat !

      foto martin-MPS

      martin_MPS 06.12.2018  11:43

      « Re: Re: Re: Zrcátka

      Úplně s tebou souhlasit nemohu. Představa, že někdo, kdo má na auto za 2 miliony, neřeší dalších 500 tisíc není vždy pravdivá. U mě určitě ne, já to řeším. Spotřebu u takového auta naopak neřeším a nikdy bych takové auto nekoupil v dieslu ( ale nepopírám, že se v dieslu většinou prodávají). To platí pro "spalováky".
      U elektromobilu mě naopak dojezd a rychlost nabíjení zajímá. Ve většině případů se ev nabíjí doma a na cca 80% (pokud chci šetřit baterii). Pokud ale potřebuji jet jednou za čas někam dál a musím využít rychlonabíječku, tak mě ta rychlost zajímá, stejně jako ta spotřeba. Při "běžném" provozu, kdy najedu třeba 100 - 200 km za den je to opravdu jedno, to souhlasím.
   • 23 Reagovat !

    foto traveldrive

    traveldrive 06.12.2018  07:20

    « Re: Re: Zrcátka

    No, myslím, že niečoho ako je Leaf do 500 tis. Kč sa ešte dočkáš. ;-)
  • 23 Reagovat !

   foto Flajzi

   Flajzi 05.12.2018  22:19

   « Re: Zrcátka

   Chce to vidět naživo. Já to tedy viděl jen na statické předváděčce, ale co se mi teda velmi moc líbilo, že prakticky zmizel slepý úhel. Že asistent slepého úhlu je skoro přebytečný prvek, protože v displeji je vše vidět.
   Co je ale faktem, za svých 25 let ježdění jsem zvyklý koukat do zrcátka nad bok dveří. Bylo mi pocitově nepříjemné, že když chci kouknout zpět, tak musím sjet očima níž, než jsem dosud byl zvyklý. Je to asi ale o zvyku a rád si na to zvyknu. Rezervaci na e-trona mám již zaplacenou a tenhle prvek výbavy tam určitě budu chtít, já to vidím jako přínos.
   • 41 Reagovat !

    foto -Karel-

    _Karel_ 05.12.2018  22:43

    « Re: Re: Zrcátka

    Hele proti gustu... :-)
    Je to určitě efektní, ale v článku píší, že při jízdě to mate. Asi na to koukám staromódně, ale říkám si s klasikem - to muselo dát práce! A přitom taková blbost.
    Kamera, řídící jednotka, mastný příplatek.....místo zrcátka za pár stovek, co se nepoláme, nedojde mu nikdy elektrika a je na správném místě.
    Ale neber to nijak osobně, přeju ti, ať seš spokojenej. ;-)
    Trochu mi to přijde jako pokus Infinity o řízení by wire. Motorky, složitá elektronika, dvojnásobné jištění.... a to vše, abychom nahradili - kus tyče. Pokrok nutí vymýšlet automobilky blbosti. Anebo jsem já jen moc staromódní.
    • 22 Reagovat !

     foto traveldrive

     traveldrive 06.12.2018  07:30

     « Re: Re: Re: Zrcátka

     Alebo : V jednoduchosti je krása. Nahradiť jednoduché a funkčné zariadenie, vyskúšané rokmi používania naprieč výrobcami niečím neporovnateľne zložitejším, mnohonásobne drahším s nevyskúšanou spoľahlivosťou, to je prinajmenšom na zamyslenie, aký a či vôbec to má zmysel. Aspoň jedna pozitívna odpoveď aj zdanlivo šialený nápad legalizuje. Pokrok byť musí, jediná podmienka, z pohľadu zdravého rozumu, je, aby nebol samoúčelný.
     Myslím, že ani napriek kvalitám a dobrým parametrom klasické späťáky nevymiznú.
     • 00 Reagovat !

      foto -Karel-

      _Karel_ 06.12.2018  09:07

      « Re: Re: Re: Re: Zrcátka

      Souhlas.
      • 00 Reagovat !

       foto Flajzi

       Flajzi 06.12.2018  19:12

       « Re: Re: Re: Re: Re: Zrcátka

       Dokud to bude za příplatek, tak je zbytečné se kvůli tomu čílit. Nikdo Vám nebrání si auto objednat s klasickými zrcátky. ;-)
       • 00 Reagovat !

        foto traveldrive

        traveldrive 07.12.2018  07:32

        « Re: Re: Re: Re: Re: Zrcátka

        Čílit? Ako si na niečo také prišiel? :-)
        • 00 Reagovat !

         foto Flajzi

         Flajzi 07.12.2018  09:46

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zrcátka

         Mě to tak vyznělo z toho příspěvku.
         Dneska je hromada věcí v autě, která dříve byla jednodušší (karburátor, nepřímé vstřikování, elektrická okna, žádná turba, jednoduché rozvody, matrix světla, klasické budíky místo displeje, atd.) a nikdo z toho nedělá velké haló. Audi je jen první, které to uvede na trh v sériově vyráběném autě. Nic víc.
         Je to jen další prvek auta, který se mění, těžko teď říct, jestli k lepšímu nebo horšímu. Každopádně je stále možnost volby a to je podstatné.
     • 10 Reagovat !

      foto Flajzi

      Flajzi 06.12.2018  16:12

      « Re: Re: Re: Re: Zrcátka

      Karburátor je také jednodušší než elektronicky řízené vstřikování a kde je ho konec... Ruční stahování oken je také jednodušší než motorické a kde v novém autě najdete švihadla...
      Spolehlivost bude stejná jako u kterékoliv elektroniky v autě, nepředpokládám žádnou změnu k horšímu. Samozřejmě je to cenově jinde, ale co si budeme povídat, dnešní zrcátka jsou narvaná elektronikou taky a nijak se toho nebojíme.
      Jinak trend je jasný, nový Porsche Taycan s kamerama počítá taky, dokonce je má přímo v blatníku před dveřma, takže nejsou ani vidět žádné packy jako u e-tronu.
      Lexus s nima u LS experimentuje taky, takže si myslím, že u vyšších modelů se to stane standardní příplatkovou výbavou...
      • 00 Reagovat !

       foto traveldrive

       traveldrive 07.12.2018  07:36

       « Re: Re: Re: Re: Re: Zrcátka

       Ale určite, pokiaľ to bude spoľahlivé, časom sa to presadí viac, možno v niečom zjednoduší a cenou pôjde dole, stalo sa tak už x-krát, napr. s tým spomínaným vstrekovaním. Za mňa mám len tú obavu, že tieto systémy majú určité oneskorenie, t.j., že neprenášajú obraz v reálnom čase, ale s nejakým, hoci minimálnym omeškaním. V drahších systémoch to zrejme nebude nijak výrazné, v nejakých ľudovejších neviem...
       • 00 Reagovat !

        foto Flajzi

        Flajzi 07.12.2018  09:52

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zrcátka

        Zpoždění tam určitě bude. Ale pokud to bude v řádu jednotek milisekund, tak to nepoznáte.
        Naštěstí je stále možnost volby a to je podstatné. Pokud to někdo zleví na úkor použitelnosti (špatný obraz, větší zpoždění, atd.), tak to zákazníci asi kupovat moc nebudou.
        Ale vnuknul jste mi výbornou myšlenku, že by bylo dobré otestovat reálné zpoždění obrazu. Mám přístup k technice s jejíž pomocí budeme schopni zpoždění změřit. To mne opravdu zajímá, jak to dopadne...
  • 03 Reagovat !

   foto twistedTSD

   twistedTSD 05.12.2018  23:06

   « Re: Zrcátka

   To zase bude Audin křižujících pruhy hlava nehlava. Ach jo.
   • 00 Reagovat !

    foto jiras-

    jiras_ 06.12.2018  14:49

    « Re: Re: Zrcátka

    Což v ČR není otázkou toho, jestli je to Audi nebo to má místo zrcátek kamery...
   • 11 Reagovat !

    foto Flajzi

    Flajzi 06.12.2018  16:14

    « Re: Re: Zrcátka

    Vaší logikou bych uvažoval, že blinkry u dražších aut jsou těžce drahou příplatkovou výbavou, protože je moc nevidím... :-)
 • 23 Reagovat !

  foto Ficus

  Ficus 05.12.2018  22:32

  E salon

  Byl jsem na E salonu a nasedl jsem. Auto jsem musel chtě/nechtě pochválit, jako jediná evropská záležitost má závěs, nevypadá zle, a ani není jen na popojíždění do města. Sic např Leaf je též velmi podařený, Kona měla nadstandartní dojezd, ale tohle auto má šmrnc. Nejsem zastánce jedné značky, ani zaťatej spořínek, ale oproti Tesle je to více muziky za méně peněz. (pocitově to tak vnímám) Zrcátka s displayema ve dveřích a ne i na velkých LCD na palubce jsou jen nepraktická hříčka.
  Ale jak voda plyne, teprve čas ukáže, co bude dobrá volba. Pokud by byl pořadník, já bych se za E-tron došel upsat, abych po dovolený, (v březnu) mohl prodat své dva EV a usednout do nového....
  (Zdraví vás RAV4 EV & Golf3 CityStromer) ;-)
  • 10 Reagovat !

   foto Flajzi

   Flajzi 06.12.2018  16:16

   « Re: E salon

   Pořadník už je. Musíte si auto rezervovat na audi.de.
   Já už rezervaci mám s garancí výroby auta v únoru 2019.
   Pořadník je pro celou EU.
 • 01 Reagovat !

  foto xmarek

  xmarek 06.12.2018  01:13

  Svět ....

  Jednoho dne jsem se probudil a zjistil jsem, že ten kdo určuje co budu mít a ne jsem jen já: [odkaz] a, že to není výrobce co určuje "trendy", ale opět já, jako zákazník. A pokud to nebude výrobce respektovat (slyšet) tak prostě zmizí. A je jedno zda je to AUDI a nebo někdo jiný.
  Jak toho dosáhnu? Je to prostější než se zdá. Nenapíši to zde, ale napíši to přímo výrobci, řeknu jim to v prodejnách atd A je jen a jen na nich jak se pak rozhodnou.
  Ano můžete namítnou, že jsem jen malý človíček, takové nic. A já Vám mohu odpovědět toto ...
  "Neříkej, že něco nejde. Mohl bych ti na to říct, že jsi neschopný." Marek Xara
  • 00 Reagovat !

   foto m-z-

   m.z. 06.12.2018  07:30

   « Re: Svět ....

   V odkazu se píše, že tomu, kdo chce zbohatnout, nesmí chybět sila. Mám tomu rozumět tak, že se to týká pouze zemědělců? >:D
 • 13 Reagovat !

  foto KANKUNEN

  KANKUNEN 06.12.2018  06:24

  Velký RC model

  Auta přes 2 mega pod rouškou eko.
 • 22 Reagovat !

  foto Ada-je-zase-tady

  Ada je zase tady 06.12.2018  07:24

  smrt v poušti

  při dojezdu 100km se vypravit do pouště je jen hazard se životem :-!
  • 11 Reagovat !

   foto clippyRS4

   clippyRS4 06.12.2018  12:32

   « Re: smrt v poušti

   No vidis, a tito sa vydali do puste s dojazdom nasobne vyssim a predsa zomreli :-) Spalovaci motor ma byt zarukou prezitia v pusti? :-)
 • 00 Reagovat !

  foto Futurista

  Futurista 06.12.2018  08:03

  Zrcatka

  Muze mi nekdo osvetlit, jak je osetreno spineni kamer? Chapu, ze to vypada efektne, ale jet s tim napr. snehovou breckou, to toho za chvili moc neuvidim. A ostriky jako u svetel, to si myslim, ze toho moc nevyresi.
  • 10 Reagovat !

   foto speedfred

   speedfred 06.12.2018  09:00

   « Zrcatka

   To neviem ako to bude okaučované,ale na aute mám ostrek prednej kamery a je to celkom funkčné.
   • 01 Reagovat !

    foto webpaja

    webpaja 06.12.2018  12:04

    « Re: Zrcatka

    Mám kamery kolem auta a když projedu stavbou, jsou k ničemu >:D
  • 10 Reagovat !

   foto SamanAR

   SamanAR 06.12.2018  10:38

   « Re: Zrcatka

   a jak je vyresene to co pises u beznych zrcatek? bezna zrcatka se nezaspini?
   • 01 Reagovat !

    foto webpaja

    webpaja 06.12.2018  12:05

    « Re: Re: Zrcatka

    Zrcátko na straně řidiče si utřeš, otázka zní kde jsou kamery. Pokud na místě zrcátek, no problemo a mimochodem, zrcátka se díky tvaru krytu zase tak nešpiní ;-)
    • 00 Reagovat !

     foto speedfred

     speedfred 06.12.2018  13:13

     « Re: Re: Re: Zrcatka

     Nie každé auto to má tak dobre vyriešené. Pri X5 e53 to bolo fajn,ale keď presadal do iných áut tak sa zrkadlá celkom špinili a musel som ich občas umyť.
     • 10 Reagovat !

      foto Flajzi

      Flajzi 06.12.2018  16:19

      « Re: Re: Re: Zrcatka

      Když se podíváte pozorně na fotky, tak zjistíte, že kamery jsou normálně v packách na dveřích, stejně jako klasická zrcátka. Akorát jsou menší.
    • 00 Reagovat !

     foto SamanAR

     SamanAR 06.12.2018  17:54

     « Re: Re: Re: Zrcatka

     [odkaz]

     kamera za oknem a display uvnitr

     PS> u kamer+ display vidim hlavni vyhodu v tom, ze prave venkovni bocni "zrcatka" pujdou snadneji polarizovat, a verim ze polarizace pujde udelat snadno automaticky
 • 01 Reagovat !

  foto Nlauda

  Nlauda 06.12.2018  08:11

  Fantastická spotřeba 30kWh v teplých oblestech

  Ale kolik to bude žrát u nás se zimníma gumama, s topením, asi více než těch fantastických 30kWh.
 • 01 Reagovat !

  foto JohnST

  JohnST 06.12.2018  09:19

  Audi. Vorspung durch der Technik

  Jedine co na tom aute stoji za pozornost su tie kamery. :-!
  Tak odstranime dokonaly spalovaci motor a pridame na viac 700kg bateriek a vo vysledku je auto o 300kg tazsie ako so spalovacim motorom, ma daleko horsi dojazd, dobijanie trva hodiny a ked prepocitame tu spotrebu na emisie z uholnych elektrarni ,tak auto je na tom horsie ako s dizlom. No pokrok nezastavis. :yes:
  • 10 Reagovat !

   foto Flajzi

   Flajzi 06.12.2018  16:21

   « Re: Audi. Vorspung durch der Technik

   Výhodou je, že elektřinu si můžete vyrobit mnoha způsoby. Ropu ne. A je pak už na jedinci a společnosti, jakým způsobem elektřinu budou vyrábět.
   Já třeba si vyrábím elektřinu doma i v práci na střeše, takže u mne ten mix bude výrazně jiný než u ostatních.
   • 00 Reagovat !

    foto speedfred

    speedfred 06.12.2018  16:48

    « Re: Re: Audi. Vorspung durch der Technik

    Tiež mám doma soláre,ale prídem z práce večer auto dám v garáži nabiť a vtedy (v noci) mi tej štavy už moc nevyrobia.
    • 00 Reagovat !

     foto Flajzi

     Flajzi 06.12.2018  18:32

     « Re: Re: Re: Audi. Vorspung durch der Technik

     No to máte smůlu, bez externího úložiště (ať už fyzického nebo virtuálního) to budete mít blbý, pokud jenom přijíždíte domů každý den za tmy.
     Já to mám naštěstí lepší. Ve firmě mám 20 kWp, takže co nepůjde v létě do klimatizace, tak půjde do auta. Nebo doma o víkendu dobiju přes den to, co jsem předchozí dny projel. A až mi jednou doslouží baterka v i3 (tzn. poklesne kapacita z 30 kWh tak na 20 kWh, kdy pro ježdění už to nebude ono), tak BMW plánuje program, kdy vám do auta prodá novou baterku a tu starou přibije na zeď a bude sloužit jako úložiště pro FVE a z ní budu nabíjet večer, co jsem projel přes den.
     • 00 Reagovat !

      foto speedfred

      speedfred 06.12.2018  20:07

      « Re: Re: Re: Re: Audi. Vorspung durch der Technik

      Ako hlavné vozidlo by u mňa EV moc neposlúžilo ale ako druhé by bolo skoro ideál.
      BMW to má potom vymyslené s použitými batériami celkom fajn :yes: .Koľko bude stáť ale nová batéria do i3 ? S i3 som niečo najazdil keď som ho mal požičané 2x a celkom ma dostalo.
      • 00 Reagovat !

       foto Flajzi

       Flajzi 06.12.2018  20:21

       « Re: Re: Re: Re: Re: Audi. Vorspung durch der Technik

       Těžko říct, kolik bude za pár let stát celá nová baterka (dnes jeden modul 4,125 kWh stojí 1700€ jako náhradní díl). Ono hlavně je to dělaný tak, že v případě poklesu kapacity jste schopen měnit pouze ty bateriové moduly (i3 jich má 8), které mají největší pokles a nemusíte měnit celý set (zbytečně pak vyhazujete i moduly, které jsou OK).
       Já mám najeto 50 tisíc km a pokles mám z 29,8 kWh na 29 kWh využitelné kapacity (zbytek kapacity se balancuje mezi jednotlivými moduly). Takže zatím nic dramatického, BMW má BMS zvládnuto velmi dobře.
       To auto má potenciál najet bez problémů 500k s prstem v nose, pak se vymění baterka (resp. moduly s největším poklesem kapacity) a jede se dál. Vyndané moduly si mohu doma skládat jako stavebnici do stacionárního úložiště, kde v klidu mohou sloužit min. dalších 10 let.
   • 00 Reagovat !

    foto JohnST

    JohnST 06.12.2018  19:21

    « Re: Re: Audi. Vorspung durch der Technik

    Je dokazane, ze vacsinu kapacity si majitelia elektromobilov dobijaju z dobijaciek na parkoviskach pred obchodnymi domami v obchodnych centrach, vo firmach a pod. Len 1/10 elektrickej energie je dobita doma a to este treba zdoraznit, ze to je tiez 96% energie zo siete a nie z vlastnych zdrojov.
    • 00 Reagovat !

     foto Flajzi

     Flajzi 06.12.2018  20:26

     « Re: Re: Re: Audi. Vorspung durch der Technik

     Na to nemusíme být žádný cifršpión. Nabíjet se bude hlavně tam, kde to bude nejlevnější. Když je to u OC zadarmo, tak budu jezdit na nákup tam a mezitím si nabiju. Firmy jsou ten samý příklad. Pokud firma nabídne zaměstnancům nabíjení EV zadarmo v jejich areálu (náklady na nabíjení jsou třeba zlomkem nákladů nebo to chtějí nabídnout jako firemní benefit, který jde hned do nákladů a nedaní se jako příjem), tak se nabíjí tam.
     To jsou výhody pro ty, co se nebojí do EV jít hned od začátku. Až EV překročí určitou hranici rozšíření mezi lidem, tak tyto výhody zmizí. A pokud bude nejlevnější nabíjet doma, tak se bude nabíjet doma.
 • 00 Reagovat !

  foto audis

  audis 07.12.2018  09:49

  Nedotáčivost

  Jak může být vozidlo nedotáčivé (dokonce výrazně nedotáčivé), když je rozložení hmotnost 50:50. Jedna z těch dvou informací je lež. Oboje je fyzikálně nemožné.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!Blesk.cz

Agent z reklamy na steroidech: Recenze Crackdown 3

Agent z reklamy na steroidech: Recenze Crackdown 3

Trvalo dlouhých pět let vývoje, než Crackdown 3 pro Xbox One konečně vyšel. Ale i když se na něm pracovalo takto…

Zdenkovi z Výměny manželek amputovali obě nohy: První slova z nemocnice!

Zdenkovi z Výměny manželek amputovali obě nohy:…

Dita a Zdenek z Přelovic, kteří se představili v reality show Výměna manželek, prožívají těžké chvíle. Jejich…

 

iSport.cz

Ledecká na prkně potvrdila formu, v Číně dojela druhá a má glóbus za obřák

Ledecká na prkně potvrdila formu, v Číně dojela…

Snowboardistka Ester Ledecká skončila druhá v paralelním obřím slalomu Světového poháru v čínském Secret Garden,…

Eratův blikanec! Vypnul exspoluhráče, má otřes mozku. Špatné, řekl kouč

Eratův blikanec! Vypnul exspoluhráče, má otřes…

Martin Erat se většinou neprosazuje surovou hrou, ale tentokrát to s tvrdostí přehnal. V souboji v rámci 47.…

 

Reflex.cz

Oscaři neví, co se sebou, a chrlí bizarní nápady. Přesto letos asi vyhraje ten nejlepší film

Oscaři neví, co se sebou, a chrlí bizarní nápady.…

Americká Akademie filmového umění má problém. Divácký zájem o slavnostní udílení Oscarů se rok od roku snižuje.…

Drsná slova německého kardinála Marxe: Katolická církev ničila záznamy o sexuálním zneužívání

Drsná slova německého kardinála Marxe: Katolická…

Církevní představitelé ničili dokumenty, které mohly usvědčit pachatele sexuálního zneužívání mladistvých…