Diskuse

Známé autobusy Karosa B732 v pražské MHD skončily

19.4.2013

Svého času jeden ze symbolů Prahy odchází na odpočinek. Dnes naposledy na své trase jedou poslední tři autobusy Karosa B732.

 

  • 00 Reagovat !

    foto Pekelna-Micinka

    Pekelná Micinka 19.04.2013  15:56

    Sedící býk

    RIP :yes:
  • 00 Reagovat !

    foto petrumr

    petrumr 19.04.2013  16:03

    převodovka

    jaký to má převodovky? dvoustupnový pragy nebo už voith?motor liaz s mezichladičem s 900 zadkem?
  • 00 Reagovat !

    foto PeterLuk

    PeterLuk 19.04.2013  16:26

    Karosy

    U vás to ešte jazdí? U nás (záhorie, medzimestské autobusy) ich nahradily SORmi12 a v Blave jazdia TEDOMi. Popravde, rád na ne spomínam a chcel by som sa niakym zase previezť...
    • 00 Reagovat !

      foto -MT-

      _MT_ 19.04.2013  16:48

      « Re: Karosy

      Poslední kousky. Už když jsem chodil na střední, tak je tolik vidět nebylo.
    • 00 Reagovat !

      foto Pragovka

      Pragovka 19.04.2013  17:36

      « Re: Karosy

      Na Slovensku samozřejmě jezdí ještě mraky B732
      Bratislava - 20 provozníc kusů (Tedomů přišlo jen 30!)
      Košice - 31 ks B732
      Žilina - 7 ks
      Prešov - 7 ks
      Nitra - 2 ks
      Poprad - 4 ks

      A to neberu v potaz, kolik jich ještě jezdí v malých městech.¨Proto nerozumím Vašemu údivu, že se v Praze teprve teď vyřazují?
      • 00 Reagovat !

        foto BeranK

        BeranK 19.04.2013  17:52

        « Re: Re: Karosy

        Holt nejsme tak světoví a jsme asi chudší..... :-)
      • 00 Reagovat !

        foto PeterLuk

        PeterLuk 19.04.2013  18:44

        « Re: Re: Karosy

        Áno, máš pravdu, v Blave ešte jazdia, poháňané na plyn. Na tie som niak zabudol. :-)
        Ale u nás už jazdia len súkromné, niesom priamo z Blavy.
    • 00 Reagovat !

      foto dr-biker

      dr.biker 19.04.2013  19:41

      « Re: Karosy

      V Brně jich také ještě dost jezdí ve službách dopravního podniku. Většina měst včetně Brna není tak bohatá, aby si mohla dovolit vyřadit staré autobusy a nakoupit nové, ekologické.
      • 00 Reagovat !

        foto PlumJelinek

        PlumJelinek 19.04.2013  19:51

        « Re: Re: Karosy

        Praha taky není tak bohatá, aby si to mohla dovolit, ale na rozdíl od menších měst umí skvěle vyhazovat peníze. Nový autobusy (SOR, Iveco Irisbus) jsou už po pár měsících rozvrzaný a často jsou porouchaný. A speciálně SORy mají nesrovnatelně menší životnost oproti Karosám (který ve svý původní podobě dokonce měly i relativně pohodlný koženkový sedačky a měkým polstrováním)
        • 00 Reagovat !

          foto Pekelna-Micinka

          Pekelná Micinka 20.04.2013  00:49

          « Re: Re: Re: Karosy

          :yes: lveca jsou ještě v rámci možností celkem pohodlný a začly vrzat až s dobou. Ale SORy, to sorry...
          • 00 Reagovat !

            foto Pragovka

            Pragovka 20.04.2013  13:30

            « Re: Re: Re: Re: Karosy

            Citybusy začaly vrzat až s dobou? Byl jsem u toho, ještě když jsem pracoval u DP, kdy se vždy s novou dodávkou Citybusů vybavovali řidiči molitanem, aby si jej nastříhali a dávali mezi vrzající plasty. Citybusy totiž vrzaly od samého počátku...
        • 00 Reagovat !

          foto Pragovka

          Pragovka 20.04.2013  13:27

          « Re: Re: Re: Karosy

          Na to jste prosím přišel jak? Za poslední royk kupuje většina měst v ČR autobusy SOR, čest výjimkám (Solaris). Navíc by mě hodně zajímalo, jak jste došel k názoru, že Sory mají nižší životnost, když ta nemohal být ještě ani prověřena? První SORy řady NB začaly jezdit v roce 2009, tedy nejstarším kusům je v tuto chvíli 4 roky. Zatímco Citybusy z let 2001-2005 se ve velkém odstavují pro prasklé rámy. SOR je autobus jako každý jiný sestavený z komponentů, které najdete napříč všemi značkami v Evropě. Jen to vypadá jinak a vyrábí se to jinde.
      • 00 Reagovat !

        foto T613

        T613 20.04.2013  09:18

        « Re: Re: Karosy

        Ostrava slavnostně vyřadila "700" řadu loni na podzim
        [odkaz]
    • 00 Reagovat !

      foto Pekelna-Micinka

      Pekelná Micinka 20.04.2013  00:54

      « Re: Karosy

      Jenže v Praze to bylo z celkového počtu už minimum a meziměstské linky už dávno obsluhují novější typy, takže údiv není na místě.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!







Blesk.cz

Jak se postarat o keře rybízu a angreštu, aby příští rok byly obsypané plody

Jak se postarat o keře rybízu a angreštu, aby příští…

Sezóna drobného ovoce je v plném proudu. Sklízíme černý, červený i bílý rybíz rybíz, angrešt, maliny, ostružiny,…

Pondělí nás unaví. A z nebe bude padat kyselý déšť

Pondělí nás unaví. A z nebe bude padat kyselý déšť

Během pondělí bude přes Česko postupovat frontální vlna, která je vždy spojena s deštěm, tentokrát místy i…

 

iSport.cz

Conte otevřeně o konci v Chelsea, vyhazovu Costy i dalších přestupech

Conte otevřeně o konci v Chelsea, vyhazovu Costy i…

Přišel, vyhrál titul a už by zase odcházel? Trenér anglické Chelsea Antonio Conte prožil na Ostrovech sezonu…

Blažek o posilách Sparty: Mám z toho strach. Na pivo si asi nezajdou

Blažek o posilách Sparty: Mám z toho strach. Na pivo…

Milionové nákupy fotbalové Sparty sleduje jako mnozí další s velkým zájmem – i rozpaky. Bývalý gólman Jaromír…

 

Reflex.cz

Polský poslanec se zbláznil, chce vymazat Napoleona z polské hymny. „Ten chlápek přece nevyhrál,“ tvrdí

Polský poslanec se zbláznil, chce vymazat Napoleona…

Jacek Žalek z vládnoucí strany Právo a spravedlnost chce, aby z polské státní hymny zmizelo jméno francouzského…

Stahujete ilegálně Hru o trůny? Můžete mít problém. HBO si chce posvítit na piráty

Stahujete ilegálně Hru o trůny? Můžete mít problém.…

Epizody oblíbeného seriálu HBO Hra o trůny se stala vůbec nejčastěji protizákonně stahovaným seriálem všech dob.…