Brazilský supersport Amoritz DR7 změnil název na DoniRosset

Brazilský supersport Amoritz DR7 změnil název na DoniRosset

 
 
6.6. 2012 David Bureš Google+ profil

První nákresy brazilského supersportu byly zveřejněny v roce 2010.

V době zveřejnění prvních nákresů supersportu značky Amoritz před dvěma lety byl vůz nazýván GT DR7. Při zveřejnění nejnovějších fotografií auta se však jeho jméno změnilo na DoniRosset.

Tvary vozu jsou netradiční a futuristické. Z některých pohledů je automobil podobný konceptu Lamborghini Cala z devadesátých let. V předních světlometech jsou LED diody, dominantou zádě je pět koncovek výfuku. Před zadním kolem se pak nachází podpisy lidí, kteří se na tomto projektu podíleli. Mezi ně patří Fernando Morita, Clóvis Augusto Souza, Alexandre Hirata, Lucas Rodrigues a Guilherme Venturi.

Netradiční je i vnitřek, ten je totiž třímístný. Řidič sedí uprostřed podobně jako v McLarenu F1. Automobil je dlouhý 4,7 metru a široký rovné dva metry.

Amoritz DoniRosset je poháněn 8,4litrovým vidlicovým desetiválcem z Dodge Viper, který je však dopován dvěma turbodmychadly. Motor je navíc upraven pro spalování etanolu, což je v Brazílii oblíbené palivo.

Jednotka údajně poskytuje výkon 741 kW (1.007 k), tato masivní síla je prostřednictvím šestistupňové sekvenční převodovky z dílny firmy Mendeola posílána na zadní kola.

Příběh za vznikem vozu je poněkud unikátní. Podnikatel William Denis Rosset se totiž rozhodl postavit supersport jako dárek pro svého otce Donina „Doni“ Rosseta. Práce na autě byly zahájeny v roce 2008 po setkání s brazilským designérem Fernandem Moritou, tvůrcem kupé Amoritz GT.

William Denis Rosset ještě v době, kdy bylo auto ve fázi projektu, ukázal některým svým známým a zeptal se jich, zda by se jej nekoupili. Někteří z nich byli vozem natolik nadšeni, že již údajně podepsali šeky na auto, které bude stát přinejmenším jeden milion dolarů. V současnosti jsou hledáni investoři a dodavatelé, aby mohla být vyrobena série 50 exemplářů tohoto supersportu.

Podpis „Doni“ Rosseta je mimochodem ono logo na přídi vozu. Znak má být vyroben z 24karátového zlata doplněného o dva smaragdy v národních barvách Brazílie – žlutý a zelený.

Štítky Supersport

 







Doporučujeme
Autosalon Ženeva 2013 – Speciální příloha Auto.cz Autosalon Ženeva 2013 – Speciální příloha Auto.cz

Živé dojmy, videa a fotogalerie všech ženevských novinek.

Video: Ženevská abeceda - díl první Video: Ženevská abeceda - díl první

V prvním dílu naší video reportáže ze ženevského…

 




Autoslevy


Související články
Nástupce Ferrari 458 Italia by mohl dostat V6 biturbo, jaký už jezdí v Maserati Nástupce Ferrari 458 Italia by mohl dostat V6 biturbo, jaký už jezdí v Maserati

Monoposty Formule 1 budou od příštího roku používat…

Ferrari chce být exkluzivnější, omezí prodeje Ferrari chce být exkluzivnější, omezí prodeje

Některé automobilky si zoufají, že jejich prodeje…

 





 
Za volantem: Jeep Grand Cherokee 2014

Za volantem: Jeep Grand Cherokee 2014

Dnes 10:20

Modelové roky přicházejí v Americe rok co rok dříve. Proto jsme si již mohli vyzkoušet facelift Jeepu Grand Cherokee, který se do evropských salonů dostane teprve na podzim.




Blesk.cz

Milion litrů nelegálního alkoholu! Policie našla pod zemí ukrytý poklad

Milion litrů nelegálního alkoholu! Policie našla pod…

Vyšetřování smrtonosné metylové kauzy pokračuje, spolu s ním i zátahy proti nelegálním palírnám a skladům…

Žilková se zbavila Agáty! Prachaři, její průsery už si žehli sám

Žilková se zbavila Agáty! Prachaři, její průsery už…

Přestože herečka Veronika Žilková (51) má ke své dceři Agátě Hanychové-Prachařové (28) velmi blízko, je nyní…

 

iSport.cz

Máme Bednáře a Svobodu, oznámí dnes Slavia velké úlovky

Máme Bednáře a Svobodu, oznámí dnes Slavia velké úlovky

Svoji největší novou posilu dnes před polednem představí hokejová Slavia. A to jméno má zvuk! Jak už deník Sport…

Žádný Falcao. Chelsea jedná o přestupu Gomeze z Bayernu!

Žádný Falcao. Chelsea jedná o přestupu Gomeze z Bayernu!

Rooney, Falcao, Lewandowski, Cavani… Patrně ani jeden z této čtveřice londýnskou Chelsea neposílí. Klub ropného…

 

Reflex.cz

Islamisté v Británii na vysokých školách rozsadili posluchače a posluchačky

Islamisté v Británii na vysokých školách rozsadili…

Extremističtí islamisté řečnili minulý rok v Británii skoro na dvou stovkách veřejných univerzitní akcí - včetně…

PETR HOLEC: Nenadávejte Miloši Zemanovi za chlast! Je jen jako my

PETR HOLEC: Nenadávejte Miloši Zemanovi za chlast!…

Prezidenta Miloše Zemana postihla nad korunovačními klenoty další z jeho známých viróz a následných indispozicí.…