3.5. 2018 PR sdělení

Chceme na trh dodávek přinést západní standardy, říká ředitel Vans Centre Tomáš Kachyňa

Chceme na trh dodávek přinést západní standardy, říká ředitel Vans Centre Tomáš Kachyňa

Na trhu s použitými dodávkami je nový, či přesněji řečeno „znovuobjevený“ hráč. Je jím společnost Vans Centre, jež vznikla transformací stávající společnosti AC Dodávky, působící na trhu od roku 2006.

Přinášíme rozhovor s ředitelem a jednatelem společnosti, panem Tomášem Kachyňou.

Dobrý den pane Kachyňo. Hned v první řadě se nelze nezeptat: proč Vans Centre, proč už ne AC Dodávky?

Ten důvod je vcelku jednoduchý: společnost AC Dodávky ve své dosavadní podobě přestala stačit naší vizi do budoucna. Stále častěji se na nás ze zahraničí obraceli koncoví zákazníci i velké společnosti, kteří si chtěli koupit svůj nový vůz či dokonce celou flotilu vozů. Proto chceme expandovat i do zahraničí a za tímto účelem jsme se rozhodli pro nový, více mezinárodní název než jsou AC Dodávky.

Myslím, že právě teď nastal vhodný čas zvýšit laťku a přetransformovat firmu do západoevropských standardů. Nutno ale podotknout, že potenciál nespatřujeme pouze u zahraničních zákazníků.

Co si můžeme představit pod pojmem západní standardy?

Stručně řečeno: chceme celkově změnit trh s použitými užitkovými vozy a ukázat zákazníkům, že pro kvalitní dodávku z druhé ruky už nemusí na západ do Německa, Belgie či Holandska. Tato nová koncepce nám výborně koresponduje se změnou názvu.

Za dvanáct let fungování AC Dodávek jsme nasbírali spoustu zkušeností, ale samozřejmě také nadělali celou řadu chyb, jež nás poučily. Spoustu nasbíraných poznatků a postupů jsme zahrnuli do našeho nového kodexu, který právě teď aplikováváme. A změny okamžitě přinesly kýžené ovoce: například reklamace nám spadly o 70 %, za což do značné míry může obměna našeho nabízeného vozového parku.

Předpokládáme tedy, že si dodávky lépe vybíráte a více vozů odmítáte?

Přesně tak. Dlouhodobě jsme zjistili, že je mnohem lepší, když orientujeme naše snažení na novější a kvalitnější vozy, se kterými si zákazníci koupí jistotu. Rozhodně nemáme ambice stát se prodejcem nejlevnějších dodávek. Levná dodávka totiž v mnoha případech znamená dodávku, kterou předchozí majitel definitivně „dojel.“

Vozy nabízené našim zákazníkům si nyní vybíráme daleko pečlivěji a omezili jsme také okruh dodavatelů. Zásadní je pro nás jasný původ, nestočené kilometry a nízké opotřebení. Chceme si vytvořit základnu spokojených zákazníků, kteří se rádi vrátí pro další vůz.

Vraťme se nyní ke zmíněné expanzi do zahraničí: máte již v tuto chvíli nějaké zahraniční partnery?

Již v současné době máme dohodu s několika předními evropskými prodejci dodávek z druhé ruky. Nejen, že spolu obchodujeme a vyměňujeme si zkušenosti z jednotlivých trhů, ale zároveň se vzájemně motivujeme k udržení co nejvyšších standardů kvality.

Jmenovitě se jedná třeba o holandskou společnost Kleyn Vans, polskou společnost Mercus nebo opět holandského prodejce BAS Trucks, který je zároveň největším zprostředkovatelem užitkových automobilů na světě.

Vaše působiště se z dosavadní plochy AC Dodávek v rámci Prahy stěhuje. Kde vás v budoucnu najdeme?

Naše nová prodejní plocha aktuálně vzniká u křižovatky ulic Průmyslová a Černokostelecká a bude se jednat o nejmodernější prodejnu svého druhu v České republice. Na zdejší prodejní ploše chceme poskytnout výběr z přibližně 500 vozů a součástí bude samozřejmě i kompletní servis.

Základna Vans Centre nabídne ojedinělé služby

Podle nové centrály, jež vzniká na pokraji pražských Štěrbohol, je jasné, že transformace z AC Dodávky na Vans Centre je míněna skutečně vážně. Na prostoru vznikající prodejny o výměře 28.000 m² bude možné skladovat na 500 užitkových vozů. V areálu například bude speciální box na focení o síle 1000 luxů, takže na výsledných fotkách půjde na vozech vidět i sebemenší smítko. Prostor navíc bude i za tmy osvětlen jak za denního světla, aby šlo i večer na dodávky co nejlépe vidět. Objekt Vans Centre bude rovněž disponovat plně automatizovaným mycím centrem, jež umyje auto správným poměrem chemie. Speciální službou bude servisní prohlídka dodávky, na kterou si budete moci vzít svého vlastního automechanika. Personál centra, jenž bude zákazníkům k dispozici, je aktuálně školen u holandského prodejce dodávek BAS Trucks.

Spolupracujeme s TipCars.com
Italský prezident odmítl euroskeptika na financích, vláda nebude Italský prezident odmítl euroskeptika na financích, vláda nebude

Designovaný italský premiér Giuseppe Conte se vzdal…

Za Fischera se postavila ODS, ještě mohutnější podporu v boji o Senát má ale Drahoš Za Fischera se postavila ODS, ještě mohutnější podporu v boji o Senát má ale Drahoš

Šance neúspěšného prezidentského kandidáta Pavla Fischera…

Klíma odmítnul přijmout státní vyznamenání kvůli Zemanovi Klíma odmítnul přijmout státní vyznamenání kvůli Zemanovi

Novinář a spisovatel Josef Klíma by od prezidenta Miloše…

Mařík: Pozor lidstvo, abys s inteligentními roboty nezašlo příliš daleko Mařík: Pozor lidstvo, abys s inteligentními roboty nezašlo příliš daleko

Celý život věnoval technologiím, především robotům s…

 
 


Doporučujeme
Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

Jsou české silnice nejhorší v Evropě? Tohle nám na nich nejvíce vadí! Jsou české silnice nejhorší v Evropě? Tohle nám na nich nejvíce vadí!

České silnice mají hrozný povrch a jsou špatně značené, v…

 

AutoRevue
Hyundai jde tvrdě proti Škodě. Dokáže Octavia Fresh porazit i30 Go Blanche? Hyundai jde tvrdě proti Škodě. Dokáže Octavia Fresh porazit i30 Go Blanche?

Model i30 vychází v akční verzi Go Blanche na necelých…

Michelin vyvíjí pružné disky. Skoncují s nepohodlím a prorážením gum Michelin vyvíjí pružné disky. Skoncují s nepohodlím a prorážením gum

Michelin chce na trh dostat pružné disky kol. Zatím to…

 

 
Michelin PLR: Stonožka na základě Citroënu DS testovala pneumatiky

Michelin PLR: Stonožka na základě Citroënu DS testovala pneumatiky

Včera

Francouzský Michelin v sedmdesátých letech postavil vozidlo na testování svých pneumatik. Jeho základem byl legendární Citroën DS.
Blesk.cz

Nová funkce YouTube vám připomene, abyste si dali pauzu

Nová funkce YouTube vám připomene, abyste si dali pauzu

Google na své letošní vývojářské konferenci kladl velký důraz na digitální závislost a zdraví uživatelů.     

„Matka všech bouřek“ udeřila v Británii: 15 tisíc blesků a kolaps na letišti

„Matka všech bouřek“ udeřila v Británii: 15 tisíc…

Británie zažila v noci na neděli velmi silnou bouři, během níž podle meteorologů uhodilo přes 15 tisíc blesků.…

 

iSport.cz

Zraněný Salah: Jsem přesvědčený, že budu na šampionátu v Rusku

Zraněný Salah: Jsem přesvědčený, že budu na…

Černé scénáře se nepotvrdily. Fotbalový útočník Mohamed Salah se navzdory děsivě vyhlížejícímu zranění z finále…

Hráčem sezony v HET lize je Kopic, osobností Baroš, koučem Jílek

Hráčem sezony v HET lize je Kopic, osobností Baroš,…

Nejlepším hráčem uplynulé sezony první fotbalové ligy se poprvé stal záložník Jan Kopic, který si připsal…

 

Reflex.cz

Josefa Klímu navrhli poslanci na státní vyznamenání. Ten je ale od prezidenta nechce

Josefa Klímu navrhli poslanci na státní vyznamenání.…

Novinář a spisovatel Josef Klíma by od prezidenta Miloše Zemana nepřijal státní vyznamenání, na které ho navrhli…

Dva muži, granát a atentát, který psal dějiny. Bez Heydrichovy smrti by Československo zaniklo

Dva muži, granát a atentát, který psal dějiny. Bez…

Dva muži, samopal stengun, bomba a auto s třetím nejmocnějším nacistou říše – tak vypadalo ráno 27. května 1942…