Godsil Manhattan V16 má být vrcholem luxusu na čtyřech kolech. Vkusným?

 

Značka Godsil Motorcars posouvá svůj projekt luxusního kupé s 13litrovým motorem V16 do další fáze a odhaluje linie samotného vozu.

Historie značky Godsil Motorcars se začala psát v roce 2010, když se její zakladatel Jason Godsil rozhodl založit společnost, jejímž cílem bude navrhnout a vyrobit luxusní automobil, který ideově naváže na výjimečné vozy amerických značek Auburn, Cadillac, Duesenberg, Marmon a Packard z dvacátých a třicátých let dvacátého století.

V roce 2011 již bylo jasné, že prvním zástupcem nově se rodící značky bude luxusní dvoudveřové kupé. O další rok později zavrhl Jason Godsil použití čistě elektrického pohonného systému a raději zvolil vývoj zcela nového atmosférického šestnáctiválcového motoru, spalujícího asi poněkud překvapivě CNG.

Následovalo hledání partnerů pro vývoj takto ambiciózně pojatého vozu a jedním z nich se stala i společnost Panoz Auto Development, která má zajistit stavbu prototypů i prvních vozů, určených pro zákazníky. Podle materiálů Godsil Motorcars pak byl již v roce 2013 hotový pětinový model kupé pojmenovaného Manhattan.

Na samotné pohonné jednotce se oficiálně začalo pracovat v roce 2015 a její vývoj vede Stephen Chue, bývalý šéf firmy Katech, jenž v minulosti pracoval mimo jiné na vývoji závodních motorů po Corvette C5R a C6R, Cadillac LMP a GT a Chevy IRL, ale i pohonných jednotek pro produkční modely - Ecotec II, Cadillac LSA a Corvette LS7 a LS9.

V současnosti se stále pracuje na vývoji motoru, který má z objemu 13,0 l s rozvodem DOHC a bez přeplňování disponovat nejvyšším výkonem 736 kW (1000 k). Stále se počítá s tím, že motor bude spalovat CNG a Godsil Motorcars dokonce plánuje, že bude zákazníkům, jejichž domácnosti jsou připojeny na plyn, dodávat jejich vlastní čerpací stanice.

Nejbláznivější motory v dějinách: Šestnáctiválce, Wankely, šoupátka

Vedle techniky se pak pracuje i designu kupé a Godsil Motorcars nyní odhaluje jeho podobu prostřednictvím počítačových vizualizací. Automobil s rozvorem náprav 3,4 m má být více než důstojným konkurentem především pro kupé značek Rolls-Royce a Bentley.

Pokud půjde vše podle současných plánů, můžeme se ještě v letošním roce dočkat prvního funkčního prototypu a do konce desetiletí pak i prvních sériových vozů, i když Godsil Motorcars nechce vývoj svého prvního modelu uspěchat, ale nabídnout zákazníkům skutečně luxusní a do posledního detailu dotažený automobil.

V případě, že bude Godsil Manhattan V16 slavit u zákazníků úspěch máme od značky Godsil Motorcars očekávat minimálně další dva modely se stejnou pohonnou jednotkou. Prvním z nich má být SUV a druhým pak supersport s motorem uloženým před zadní nápravou.

Rallye Dakar 2019
Spolupracujeme s TipCars.com
Co čeká firmy v roce 2019? Podívejte se na dvacet byznysových trendů Co čeká firmy v roce 2019? Podívejte se na dvacet byznysových trendů

V rychle měnícím se světě je důležité předpovídat - a pro…

Romantická trať mezi lázněmi slaví 120 let. Prošla modernizací  za 830 milionů korun Romantická trať mezi lázněmi slaví 120 let. Prošla modernizací za 830 milionů korun

Trať mezi Mariánskými Lázněmi a Karlovými Vary, která…

 
Zdroj: MotorAuthority

Štítky Nové modely Luxusní značky Luxusní třída Kupé

 Doporučujeme
Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí? Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí?

Vysoké tresty za rychlost jako již tradičně hrozí v…

Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

 

AutoRevue
V Brně je na prodej Alpine A110. Je to drahý špás, ale vadí to někomu? V Brně je na prodej Alpine A110. Je to drahý špás, ale vadí to někomu?

Návrat značky Alpine vzbudil vlnu pozitivních ohlasů,…

Němci vypálili Tesle rybník. Mají nejrychlejší nabíječku elektromobilů na světě Němci vypálili Tesle rybník. Mají nejrychlejší nabíječku elektromobilů na světě

Nabíječka stojí u dálnice poblíž bavorského městečka…

 

 
Automobilové novinky 2019: Na které modely se příští rok můžeme těšit?

Automobilové novinky 2019: Na které modely se příští rok můžeme těšit?

Dnes 07:00

Příští rok bude na automobilové novinky mimořádně pestrý. Dočkáme se nejrůznějších přírůstků napříč kategoriemi i pohonnými jednotkami.
Blesk.cz

Apple zprovoznil EKG na Watch Series 4. Bohužel jen v USA

Apple zprovoznil EKG na Watch Series 4. Bohužel jen v USA

Po několika měsících od představení Apple konečně vydal aktualizaci watchOS 5.1.2, která v hodinkách zprovozní…

V chrámu svatého Víta zažehli betlémské světlo: Světlo z Betléma do katedrály přinesli skauti

V chrámu svatého Víta zažehli betlémské světlo:…

Z rakouského Lince, přes České Budějovice až do Prahy. Tudy putovalo betlémské světlo, než se dostalo do…

 

iSport.cz

Rezek pálil jako Ronaldo! Měl během kariéry víc štěstí, smál se

Rezek pálil jako Ronaldo! Měl během kariéry víc…

Příbram a přímé kopy, to jde k sobě. Ne jednou se z velké vzdálenosti výstavně trefil záložník Roman Květ. V…

Csaplár: Když dvakrát remizujeme se Spartou, je s fotbalem něco špatně

Csaplár: Když dvakrát remizujeme se Spartou, je s…

Podruhé se mu to povedlo. Když v létě Josef Csaplár s Příbramí obral na Letné Spartu o dva body, byla z toho…

 

Reflex.cz

Sto roků na cestě: vyprodané album Michala Prokopa vychází těsně před Vánocemi v reedici

Sto roků na cestě: vyprodané album Michala Prokopa…

Zatím poslední album Michala Prokopa a jeho kapely Framus Five s názvem Sto roků na cestě vyšlo v roce 2012.…

Jaká auta mají nejspolehlivější elektroniku? V Americe sestavili velký žebříček

Jaká auta mají nejspolehlivější elektroniku? V…

Společnost CarMD je v USA předním dodavatel automobilové diagnostiky. Každoročně dělá průzkum spolehlivosti aut,…