GP Malaysie, kvalifikace: Pešek je sedmý, Abrahám třináctý.

Roman Daněk
Pole Position si do nedělního závodu v Malaysii vybojovali: 125 - Faubel; 250 - H. Aoyama; MotoGP - Pedrosa.

125 cm3

Pátek - První páteční měření sil dopadlo nejlépe pro Gabora Talmacsiho, ale v odpolední kvalifikaci překvapil Pablo Nieto. V první řadě se dále umístnil výborný závodník, leč smolař sezóny, Mattia Pasini, a třetí příčku obsadil náš Lukáš Pešek, který vybojoval dobrou startovní pozici před sobotní kvalifikací.

Sobota - Pole Position v druhé kvalifikaci vybojoval Hector Faubel, který v celkovém hodnocení ztrácí pouhý bod na vedoucího Talmacsiho. Zmiňovaný maďarský jezdec bude do závodu startovat hned z druhémo místa, dále je Cortese a Espargaro. Lukáš Pešek se sice propadl na konečné 7. místo, nicméně stále má čelo závodního pole na dohled a pokud se mu podaří start, má šanci bojovat o stupně vítězů.

Postavení na startu: 1. Faubel, 2. Talmacsi, 3. Cortese, 4. Espargaro, 5. Corsi, 6. Koyama, 7. Pešek, 8. Olive, 9. P. Nieto, 10. Pasini.

250 cm3

Pátek - Ve čtvrtlitrech v měřeném tréninku vystrčil růžky Alex de Angelis a mistr světa do 125 cm3, Španěl Alvaro Bautista. V kvalifikaci bylo ale vše jinak, do čela se posunul Lorenzo a druhý se ztrátou menší než 0,1 s byl Dovizioso. Karel Abrahám dojel na 16. místě.

Sobota - V dopoledním tréninku se na špici objevili tři Španělé, Lorenzo, Barbera a Bautista. Kvalifikační double si ale připadlo jezdcům KTM, Pole Position nakonec vybojoval Hiroshi Aoyama a porazil svého týmového kolegu Miku Kallia. Na třetím místě je Lorenzo a první řadu uzavírá Andrea Dovizioso. Náš Karel Abrahám byl v sobotní kvalifikaci rychlejší než den předtím a zaslouženě si vybojoval 13. příčku na startu.

Postavení na startu: 1. H. Aoyama, 2. Kallio, 3. Lorenzo, 4. Dovizioso, 5. Bautista, 6. Luthi, 7. Barbera, 8. Simon, 9. de Angelis, 10. Locatelli ... 13. Abrahám.

MotoGP

Pátek - V prvním měřeném tréninku se na špici objevil již jistý mistr světa, Australan Stoner, a po něm dojeli oba jezdci týmu Repsol Honda, Pedrosa a Hayden. V druhém boji o nejlepší čas převzal otěže nad startovním polem Randy de Puniet, jezdec týmu Kawasaki Racing, a porazil druhého Stonera o pouhých -0,011 s.

Sobota - Casey Stoner si hodně rozumí se svým motocyklem Ducati a letos ho překoná jen málokdo, stejné to bylo i v třetím měřeném tréninku.

V kvalifikaci bylo ale všechno jinak, Pole Position získal Pedrosa, který překonal suverénního Stonera až v posledním možném kole. První řadu zakončuje Marco Melandri a dále jsou oba jezdci Kawasaki, Randy de Puniet a Anthony West. V Malaysii se vůbec nedařilo Rossimu, ale dá se předpokládat, že z devátého místa se bude tlačit vpřed.

Postavení na startu: 1. Pedrosa, 2. Stoner, 3. Melandri, 4. de Puniet, 5. West, 6. Hayden, 7. Vermeulen, 8. Elias, 9. Rossi, 10. Hopkins.