GP Portugalska, kvalifikace: Pešek na výborném 2. místě

Roman Daněk
Diskuze (2)
Do nedělního závodu si na portugalském okruhu v Estorilu vybojovali Pole Position jezdci: 125 - Pasini (Pešek je druhý); 250 - Dovizioso ; MotoGP - Hayden.

125 cm3

Pátek - První měřený trénink vyhrál Mattia Pasini z týmu Polaris World před Faubelem a Talmacsim. V páteční kvalifikaci byl opět neporazitelný Pasini, za ním dojel Gabor Talmacsi, Lukáš Pešek si čtvrtým místem zajistil dobrou odrazovou příčku před sobotním rozřešením tajenky zvané "Postavení na startu".

Sobota - V druhém tréninku bylo pořadí na prvních třech místech stejné, jako v pátek. Druhou kvalifikaci začal Pešek dobře, dlouhou dobu figuroval na prvních příčkách, ale z čela jej sesadil suverénní a Pasini. Za touto dvojicí skončil Corsi a Talmacsi.

Postavení na startu - 1. Pasini, 2. Pešek, 3. Corsi, 4. Talmacsi, 5. Cortese, 6. Gadea, 7. Espargaro, 8. Faubel, 9. Bradl, 10. Olive.

250 cm3

Pátek - V prvním tréninku se mezi dvojici Španělů Lorenza a Barbery vmáčkl Dovizioso a H. Aoyama. V kvalifikaci byl nepřekonatelný Jorge Lorenzo, suverén letošního MS motocyklů v kategorii do 250 cm3, za ním dojeli Dovizioso, Kallio a H. Aoyama. Náš Karel Abrahám si v pátek zajistil provizorní 21. místo.

Sobota - Sobotní ranní trénink vyšel nejlépe opět Lorenzovi. Ve druhém tréninku se ve skvělé formě ukázal Andrea Dovizioso, který zajel třídní rekord okruhu (1:40.355), na který již nedokázal úřadující mistr světa Lorenzo odpovědět. Dovizioso se tak zítra postaví na start velké ceny Portugalska z první pozice, již potřetí v této sezoně.

Postavení na startu - 1. Dovizioso, 2. Lorenzo, 3. Barbera, 4. Kallio, 5. Ayoama, 6. Bautista, 7. Simon, 8. de Angelis, 9. Takahashi, 10. Luthi.

MotoGP

Pátek - V pátečním prvním tréninku byl nedostižný vedoucí muž průběžného hodnocení, Casey Stoner, za ním dojel Rossi a de Puniet. V druhém měření sil se prosadil překvapivě Tamada, ale na vedoucího Stonera to opět nestačilo.

Sobota - V třetím měřeném tréninku se za vedoucího Stonera vyšvihl opět Rossi. V kvalifikaci se neuvěřitelným způsobem do čela vyšvihl úřadující mistr světa, Američan Hayden, a získal letos své první Pole Position. Za ním se seřadili dvy nesmiřitelní rivalové, Stoner a Rossi.

Postavení na startu - 1. Hayden, 2. Stoner, 3. Rossi, 4. Tamada, 5. Pedrosa, 6. Edwards, 7. Melandri, 8. Guintoli, 9. Elias, 10. Hopkins.