Diskuse

Konec nadějím: Mazda oficiálně vyloučila nový sportovní model řady RX

12.11.2014

Po pozitivních informacích z poslední doby přichází hodně ledová sprcha pro všechny příznivce automobily Mazda. Šéf automobilky vyloučil, že by se počítalo s novou generací modelů RX-7, respektive RX-8.

 

 • 03 Reagovat !

  foto flyboyeda

  flyboyeda 12.11.2014  08:53

  Ten poslední článek mluví za vše

  Ten supersport co je na obrázku vypadá fantasticky a vylepšil by image Mazdy, ukončení tohoto projektu bude obecně bráno jako projev slabosti
  • 00 Reagovat !

   foto TeeJay

   TeeJay 12.11.2014  09:55

   « Re: Ten poslední článek mluví za vše

   Ten supersport na obrázku nemá s Mazdou nic společného, je to nějaký photoshop, který se tady na auto.cz před časem objevil.

   Jinak k projevu slabosti - nemyslím si, že někomu RX-7/8 bude nějak extra chybět. Sedmička už je historií moc dlouho a RX-8 nebyl úplně šťastně zvolený imagemaker, nehledě na problematický postoj veřejnosti k wankelu. Komu auto chybět bude, je sama Mazda, pokud se chce stát subprémií (což by chtěl kdekdo), bez imageového modelu to nepůjde a MX-5 je krásná hračka, ale ne imagemaker v pravém slova smyslu.

   Současně si ale myslím, že se zavrhnutím RX-9 vyzná prostor alespoň pro tu M6 Coupe, kterou jsem ještě před týdnem vylučoval. To by bylo alespoň něco, od čeho by se značka mohla odpíchnout.
   • 00 Reagovat !

    foto Machbuster

    Machbuster 12.11.2014  23:10

    « Re: Re: Ten poslední článek mluví za vše

    Nám chybět bude TeeJayi ;-) Nám v JDM bude...
 • 10 Reagovat !

  foto fOE

  fOE 12.11.2014  09:57

  :(

  :'-(
 • 25 Reagovat !

  foto Gilgit

  Gilgit 12.11.2014  10:14

  Foktovy komentáre

  "Jakkoli to z pohledu firmy, která ví, jaké to je, být na pokraji bankrotu, zní logicky a zodpovědně, bez imageových modelů se špatně posiluje status firmy, natož pak zlepšuje její vnímání na avizované cestě vzhůru." Prestizní autor Fokt prestizního média Auto.cz zase rozdává rozumy. Snad aby superexpert Fokt zatelefonoval do Hirošimy aby si to v Mazdě jeste rozmysleli. Stejné nechápu, proc výrobci automobilu nekonzultují Fokta v období kdy definují nové strategie. Usetrili by si tím pozdejsí problémy.
  • 22 Reagovat !

   foto flyboyeda

   flyboyeda 12.11.2014  10:33

   « Re: Foktovy komentáre

   ode mě máš palec dolů ;-)
   • 21 Reagovat !

    foto Gilgit

    Gilgit 12.11.2014  10:37

    « Re: Re: Foktovy komentáre

    Díky. Palec dolu od Létajícího Bojedy, místního experta na supersporty, je jako vyznamenání.
    • 13 Reagovat !

     foto flyboyeda

     flyboyeda 12.11.2014  10:38

     « Re: Re: Re: Foktovy komentáre

     vyznamenání pro chudé, peníze pro bohaté :-)
  • 02 Reagovat !

   foto flyboyeda

   flyboyeda 12.11.2014  10:37

   « Re: Foktovy komentáre

   co znamená slovo Fokta, ve slovníku jsem to nikde nenašel?

   Usetrili by si tím pozdejsí problémy - chybí ti háček nad s ve slově Ušetřily, dále háček nad písmenem e pozdější
   • 31 Reagovat !

    foto Gilgit

    Gilgit 12.11.2014  11:39

    « Re: Re: Foktovy komentáre

    Neblbni, fakt me chybí háček? Toho jsem si vubec nevsiml. Jsi bystrý hoch Bojedo.

    Ovsem tech háčků chybí víc. Ty dalsí chybející jsi neobjevil?

    Jo a ne ušetřily, ale ušetřili.
  • 13 Reagovat !

   foto TeeJay

   TeeJay 12.11.2014  12:46

   « Re: Foktovy komentáre

   S čím máš problém? Vždyť má pravdu. Kdyby Japonci nedělali zásadní strategické chyby, jako je tato, byli by dnes ještě o pořádný kus dál, než jsou. Takže ano, měli by (si) autora poslechnout. :yes:
   • 32 Reagovat !

    foto Gilgit

    Gilgit 12.11.2014  13:20

    « Re: Re: Foktovy komentáre

    Japonci by holt meli císt prestizní médium Auto.cz nebo zamestnat prestizního novináre Fokta jako poradce.
   • 40 Reagovat !

    foto Ham-

    Ham. 12.11.2014  21:33

    « Re: Re: Foktovy komentáre

    Naopak, Wankel byla základní strategická chyba Mazdy, protože ji přivedl téměř ke krachu. Obrovské náklady na vývoj, které se nikdy nevrátily. Sky technologie a s ní spojené modely Ma6, Ma3, CX-5 je to, co Mazdu zachránilo hrobníkovi z lopaty a sotva se otřepala a trochu rýžuje, tak by měla vzít volné prachy a znovu je spálit kamnech jménem Wankel? No way, CEO Mazdy to vidí realisticky a správně, autor článku je totální mimoň.
    • 01 Reagovat !

     foto Machbuster

     Machbuster 12.11.2014  23:12

     « Re: Re: Re: Foktovy komentáre

     Vzdyt ten nazor je tam spise naznacen, zadne zasadni soudy, jen jestli to ImageCar nebude chybet :-)... V pohode.
     • 10 Reagovat !

      foto Ham-

      Ham. 13.11.2014  00:20

      « Re: Re: Re: Foktovy komentáre

      Já jsem v pohodě, to jen redaktor ze sebe udělal pisálka třetí kategorie. Jde o to, že si autor vybral jeden střípek z rozhovoru s CEO Mazdy na AutoNews a kolem něj prostě vytvořil senzační článek ve stylu podívejte, ta Mazda zařízne největší modlu (což napere hned do titulku) a doplní to stupidní radou, že "bez imageových modelů se špatně posiluje status firmy, natož pak zlepšuje její vnímání na avizované cestě vzhůru". Kdyby místo tvoření senzací jenom ten rozhovor přeložil a otiskl, tak udělá daleko záslužnější práci pro informování i vytvoření si obrázku čtenářů. Ono totiž z rozhovoru plyne, že finance Mazdy jsou velmi napjaté a Mazda je pod velkým tlakem konkurence (doslova The small, export-reliant company is under pressure to meet increasingly stringent emissions standards around the world. But it lacks the deep r&d coffers of Japanese rivals Toyota Motor Corp., Nissan Motor Corp. and Honda Motor Co.) a tudíž musí zvažovat velmi pečlivě každý krok a každý dolar nebo yen otočit dvakrát než jej někam investuje, protože každá chyba by ji mohla stát doslova život. Zároveň také říká, že vývoj vlastního Renesisu pokračuje a naznačuje jiné využití než v RX-8 (doslova ... added that the company is continuing development of its rotary engine drivetrain for possible use in future cars). Rozhovor vůbec obsahuje i jiné zajímavé informace, které zdejší redaktor prostě vynechal (co s HCCI), protože nejspíš nezapadají do jeho úmyslu stvořit senzaci. V takové situaci dávat rady pana redaktora je asi tak "inteligentní" jako když člověku v ledové vodě, který má problém dostat se na břeh lidi stojící na břehu místo pomoci začnou radit, jak si má správně uvázat uzel na kravatě. Jo a k ImageCar z rozhovoru mi plyne, že důraz bude dán na novou Miatu (zlepšení marketingu, obchodní sítě etc.) a to si myslím, že opět dává smysl, Miata je určitě silný Imagemaker Mazdy a když si museli pod tlakem financí vybrat, tak volba Miaty jako té "správné" cesty je podle mě velmi rozumná volba. Jinak řečeno, mě z originálu rozhovoru plyne, že to šéf Mazdy má v hlavě srovnané asi tak o tisíc procent lépe než zdejší redaktor.
      • 00 Reagovat !

       foto Gilgit

       Gilgit 13.11.2014  04:41

       « Re: Re: Re: Re: Foktovy komentáre

       Toto ovsem místní FFC (Fokt Fan Club) sotva pochopí.
      • 00 Reagovat !

       foto Machbuster

       Machbuster 13.11.2014  14:00

       « Re: Re: Re: Re: Foktovy komentáre

       Ta Miata je parádní, ale jestli se potvrdí, dnes na 99% informace, ze v EU bude jen slabsi verze, tak to bude moc smutny :-( Asi opet na vine emise a nakladnost homologace a rozpocteni spotreb... :no:
       Uvidime, jestli z 16X (RENESIS nastupce) neco nakonec bude, a jestli alespon nejake demo vozidlo, studie prijde v tom roce 2017, na 50th Anniversary Rotary Engine :-)
  • 20 Reagovat !

   foto -Karel-

   _Karel_ 12.11.2014  17:03

   « Re: Foktovy komentáre

   Ode mě taky :no:
   Nevidím nic špatnýho na tom, když novinář do článku přidá i svůj pohled a na tomhle pohledu mi nepřijde nic nelogickýho, ani urážlivýho ani posměšnýho.
 • 40 Reagovat !

  foto Kubis001

  Kubis001 12.11.2014  12:53

  Logické rozhodnutí Mazdy..

  , které bohužel chápu. Nezbytný drahý vývoj jinde moc neuplatnitelného Wankelu. Relativní neúspěch sporťáku Toytotabaru. Nezájem o Mitcu Lancer Evo, Subaru STI přežívá díky více měně "faceliftu". Mladá generace nemá zájem (zejména v Japonsku) o sportovní auta. Prostě ryze sportovní kupé se už moc nenosí a renesanci zažívají spíše GTI (MPS) verze běžných modelů.
  • 30 Reagovat !

   foto pradeda7

   praděda7 12.11.2014  14:24

   « Re: Logické rozhodnutí Mazdy..

   Rozumný názor. Také to tak vidím. Těžko říct, jestli je opravdu tzv. imagemaker potřeba. A když, tak to nemusí být zrovna supersport. VW používá za svůj imagemaker Golf, a ten má zatraceně daleko k supersportu.
   • 00 Reagovat !

    foto Machbuster

    Machbuster 12.11.2014  23:15

    « Re: Re: Logické rozhodnutí Mazdy..

    Zase VW jako značka/koncern tam má superprojekty jako DEMO svych aktivit vcetne MEGA NEJVETSIHO KAMNÁRE A PALIČE ROZPOCTU: Veyron jako hracka pana nejvyssiho :-). Maji na to penize a udelali to...
    Mazda jako automobilka se prezentovala a vzdy byla dost sportovne, ridicsky orientovana a proto doufam, musi brzy neco akcniho predstavit. I kdyz SkyActiv vozy jsou akcni a zabavne, prece jen, chybi kone :-).
    • 00 Reagovat !

     foto pradeda7

     praděda7 13.11.2014  12:42

     « Re: Re: Re: Logické rozhodnutí Mazdy..

     Nesmíš zapomínat, že Mazda byla dlouhé roky majoritně vlastněna Fordem, který ji dával prostor pro ty sportovní auta jako RX-2, RX-3, RX-4, RX-7 s Wankelem. Pak udeřila krize a Ford prodával vše co se dalo aby se zachránil. Mazda se sice vykoupila, ale cash na další vývoj, speciálně Wankelu už nebyl a zdá se, že hned tak nebude. Mazda bojuje o přežití a kdo ví, jestli se zase brzy nedá s někým dohromady. Dny malých automobilek jsou bohužel sečteny. Svoji destruktivní úlohu v nemalé míře hrají přehnané požadavky na nižší emise, které menší automobilky finančně vyčerpávají. Zajímavé, řekl bych až podezřelé, že větší automobilky se proti těmto, často likvidačním požadavkům nepostaví. Nechci malovat čerta na zeď, ale řekl bych, že jim ta situace vyhovuje a proto mlčí. ;-\
     • 00 Reagovat !

      foto Machbuster

      Machbuster 13.11.2014  14:04

      « Re: Re: Re: Re: Logické rozhodnutí Mazdy..

      Je to tak, velke koncerny to pouzivaji jako konkurencni nastroj. A politici se ozvou az kdyz je napr. ohrozeno Porsche nebo jina zasadni otazka ovlivnujici narodni hrdost - viz. pani Merkel :-). I tak ale Porsche pripravuje Turbo 4 valce ;-) ;-)
      Je to škoda, že dělat věci jinak a dobrý produkt dnes nestačí k nějaké jistotě a úspěchu. Mazda snad přežije, ale minimálně v R&D musí spojit síly, snažit se o navazani spoluprace s JPN kolegy zejmena. Ten FIAT nevyšel... Ty maji solid RD, i kdyz se to na prvni pohled nezda :-)
      • 00 Reagovat !

       foto pradeda7

       praděda7 13.11.2014  14:40

       « Re: Re: Re: Re: Re: Logické rozhodnutí Mazdy..

       Porsche již patří pod koncern VW. Jo a 4 válce nejsou pro Porsche novinkou. Měly 4 válce již v 60tých létech a dokoncem i začátkem 70tých. 924 a 944 byly 4 válce v 80tých létech a to i turba.
       Mazda to bude mít těžké i na R§D úrovni. V JPN jedině Toyota si může dovolit solidní R§D. Ale i oni musí být opatrní. Na př., pan Toyoda chtěl postavit sporťáka GT 86, ale pro motor a převodovku šli k Subaru, kde jsou částeční vlastníci. Ani jim se nechtělo do jejich vývoje investovat prostředky. Ty zatím utápí v hybridní technologii. Je to holt pro automobilky těžká doba a pro sporťáky to platí dvojnásob. ;-\ Fiat. Ten je ve sračkách. Co si budeme namlouvat. Ale ten move s Chryslerem byl chytrý a myslím, že to Fiat alespoň na nějakou dobu zachránilo. Dlouhodobě to ale nevidím růžově.
       • 00 Reagovat !

        foto Machbuster

        Machbuster 13.11.2014  18:43

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Logické rozhodnutí Mazdy..

        Jasně, všechno vím s Porsche (944 vlastník :-) kdysi super kratce). 4 valce. Ale zase Porsche take v te dobe bylo skoro v koncich nutno rici, zachranil je Boxster a zejmena Cayenne (hrišná to myslenka pro puristu, ale uznat musime :-) )
        Ja mluvil v te souvislosti, ze prave kdyz chteli omezit z politicke pozice moznosti rozlozeni emisi na "koncern" vice automobilek, tj. pocitat extra zvlast, coz by mensi sportovni znacky zasahlo velmi, tak pani Merkel jednala akčně a bylo ;-) Tedy stale lze rozkladat, ale nevime budoucnost aktivit v oblasti emisi je nejista i pro velke... Natoz male vyrobce, ti jsou v pytli :-).
        Toyota sice super projekt, ale bohuzel ekonomicky prekvapive neuspech zatim i pres kvality GT86, v Japanu zejmena mladi nekupuji, coz je trochu šok, asi skupina fandu je proste mala a vsichni radeji sedi na facebooku >:D a jen tlachají a nekupují a neridi, vis jak to myslim...
        Je zajimave, ze i tak TOYOTA jde do te Supry, coz bude supersport nepochybne... Uvidime, treba to podpori trochu pote i GT86 a Toyobaru projekt jako takovy u lidi... Obchodně... Fiat je v pytli, ale kapacity ma neporovnatelne s Mazdou, tak jsem to myslel (koncernove, ne FIAT jako Fiat automobily - soubor znacek a jejich RandD potencial je stale solidni).
 • 00 Reagovat !

  foto Machbuster

  Machbuster 12.11.2014  23:08

  Škoda, jsem skalní fanda :-) Ale i pochopeni důvodů

  Ale samozrejme ekonomicky je to pro malou Mazdu jedina cesta prozatim, bohuzel, ja jsem mega fanda Mazdy i Wankelu, mam RX-8 série I i II (R3 verze 2009...) a tedy budu asi majitelem posledniho wankelu "on the road" na dlouhou dobu, ne-li navzdy :-) Treba prijde aplikace jako range extender v kombinaci s hybridnimi systemy v budoucnu... Neví nikdo. Kogai je ekonom a ví, proč to dělá, Wankel fanatici jako já, ví, že experti Mazdy na Wankel jsou již dávno z vývoje 16X odvoláni jinam (na SkyActiv sport aplikace zejména)... Škoda, nemá na to Mazda, jako malá, nezávislá penize.
  Byla tu ta nedávná spekulace, že se něco chystá na 50leté výročí Wankelu alespoň, možná bude třeba prototyp nějaký. Kdo ví.
  Mazdu chápu, ale brečím ;-). Ať přijde ale už nějaký sportovní model, už musíe obnovit sportovní šmrnc... A já potřebuji náhradu za Mazdu 6 MPS (280.000km už najeto...)
  :yes:
  • 10 Reagovat !

   foto pradeda7

   praděda7 13.11.2014  14:46

   « Re: Škoda, jsem skalní fanda :-) Ale i pochopeni důvodů

   Já měl 2 M3 MPSy za sebou. Moc dobrá auta. Snad se jim podaří dostat do výroby nová MPSa. Šestka to určitě nebude. Prodeje jsou v HH a tam šestka není. ;-\
   • 00 Reagovat !

    foto Machbuster

    Machbuster 13.11.2014  18:46

    « Re: Re: Škoda, jsem skalní fanda :-) Ale i pochopeni důvodů

    Bude ta 3ka MPS nejspise a mela by byt 4x4 a pry bude "Superatmosfera" 2.5 225plus koni se super lehkou 3 Kodo konstrukce (kompenzace za minus kone oproti DISI Turbo). Nebo jsou i spekulace o TURBO aplikaci, ale zde problem s temi vysokymi kompresemi, muselo by to jit se snizenou... Zaroven je tam i proud "DieselSport" ? Kdo ví, ale už aby něco oznámili. Miata super, ale HH chceme asi více, ne? ;-)
    • 00 Reagovat !

     foto pradeda7

     praděda7 13.11.2014  20:26

     « Re: Re: Re: Škoda, jsem skalní fanda :-) Ale i pochopeni důvodů

     No nevidím Mazdu jít do M3 MPS s menším výkonem než u posledního modelu. Jestli do MPS půjdou a vše nasvědčuje tomu že ano, tak na méně než 280 koní to nevidím. Pokud na ně nedosáhnout, tak do toho nepůjdou. Diesel? Nevím, nevím. Asi těžko. S tím 2.5 Lt benzinem mají problém s EU emisemi již nyní. Proto ten motor dávají do M3 jenom ve Státech a v Rusku. Takže tudy také cesta nevede. 2.3 Lt motor z poslední MPS by se dal lehce vytunit na 280-300 koní, ale ty * (jak by řekl náš pan prezident) emise asi budou velkým oříškem. ;-\ Ten 2.0 Lt benzín má asi "lehký" blok a s turbem a jeho tlaky by se asi taky těžko vypořádával. ;-\
     • 00 Reagovat !

      foto Machbuster

      Machbuster 13.11.2014  21:55

      « Re: Re: Re: Re: Škoda, jsem skalní fanda :-) Ale i pochopeni důvodů

      Souhlas, jeden můj známý, borec co pracuje pro Mazdu v Singapuru mi říkal, že dokonce zaslechl, že 300 koní je jistota a výkonově se cílí dokonce na 4x4 A AMG Mercedes :-) to by bylo tedy super ostre. Je pravda, ze dnes ma 230 koni i Golf GTI pomalu a Mazda chce byt agresivnejsi, dravejsi. No doufam hlavne, ze bude MPS jako takova a brzy :yes:
      • 10 Reagovat !

       foto pradeda7

       praděda7 13.11.2014  22:40

       « Re: Re: Re: Re: Re: Škoda, jsem skalní fanda :-) Ale i pochopeni důvodů


       Před chvílí jsem o tom psal.....

       [odkaz]
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!Blesk.cz

Tvoje tvář má známý hlas zná další jméno: Nova nasadila svou vlastní hvězdu

Tvoje tvář má známý hlas zná další jméno: Nova…

Velké proměny, skvělá hudební čísla, oblíbené české hvězdy v rolích světových, ale i tuzemských ikon populární…

Policistu Martina (†33) našli oběšeného: Z vraždy se zpovídá jeho známý

Policistu Martina (†33) našli oběšeného: Z vraždy se…

Případ oběšeného policisty Martina M. (†33) z Olomouce doputoval k soudu! Zprvu to vypadalo, že muž spáchal…

 

iSport.cz

Tour de France ONLINE: Po volnu dřina, cyklisté jedou do hor

Tour de France ONLINE: Po volnu dřina, cyklisté jedou do hor

Peloton cyklistické Tour de France dnes čeká po pondělním dnu volna první horská prověrka. Desátá etapa se…

Koller popsal mistra Deschampse. Překvapí vás, jaký sport spolu hrají

Koller popsal mistra Deschampse. Překvapí vás, jaký…

Jan Koller chodí do stejného klubu jako Didier Deschamps. Hrají sport zvaný padel, takový mix tenisu a squashe.…

 

Reflex.cz

Carský masakr v Jekatěrinburgu. Před 100 lety bolševici zavraždili Mikuláše II. a jeho rodinu

Carský masakr v Jekatěrinburgu. Před 100 lety…

Nikolaji Alexandroviči, vzhledem k tomu, že vaši příbuzní nadále pokračují v útoku na Sovětské Rusko, Výkonný…

Stál jste tam jak malá mokrá nudle! Schwarzenegger vyčetl Trumpovi jednání s Putinem

Stál jste tam jak malá mokrá nudle! Schwarzenegger…

Hvězda akčních filmů a bývalý americký guvernér Arnold Schwarzenegger se opřel do chování prezidenta USA Donalda…