Diskuse

Krátké rande s Bentley Bentayga. Jak jezdí nejluxusnější SUV světa?

16.10.2016

Bentayga se pomalu stává nejprodávanějším modelem Bentley. Čeští zákazníci na něj čekají dva roky, my už jsme se s ní však svezli!

 

 • 20 Reagovat !

  foto gil54

  gil54 16.10.2016  14:07

  Když Bantayga...

  ....tak také Bantley. >:D
 • 34 Reagovat !

  foto Skipper

  Skipper 16.10.2016  14:37

  Kdyź už velké SUV...

  Tak Range Rover. Tohle vypadá až moc jako Continental, kterému někdo foukl do výfuku. Asi jsem divnej, ale myslím si, že kdyby jen zménili přední masku EXP 9 F, tak by to bylo zajímavějśí. Ale zákazníkům se očividně líbí, tak není co řešit.
  • 00 Reagovat !

   foto vabis

   vabis 21.10.2016  16:05

   « Re: Kdyź už velké SUV...

   Dobrý den,
   Range neni etalon, spiše má článek v názvu „jak jezdí“ a moc řádků na toto téma nepadlo. To je škoda. Stejně jako s chybou napsaný i komerční název modelové řady. Kdyby to bylo od pana Matouše neřeknu, ale Honza, takový fanoušek, (agent) Bureš a výsledkem je leda pokus o mincový test. Já "mincový" test v Crewe zažil, 500g minced beaf v Beefeater Farmhauzu pod fabrikou a bylo mi skoro hodinu těžko.

   Dnešní prodejnost byla sázka na vyhraný zápas. Pan řídící Durheimer jel přes kopírák tzv. pepřový scénář, tedy Cayenne. Nejlepší rozhodnutí jsou někdy velmi jednoduchá a tak to mám rád. Auto se dá koupit třeba do druhého dne, ale je třeba vzít skladovku. SUV má postavenou novou výrobní linku, x věcí se kvůli tomu víc jak půl roku stěhovalo, ale původní areál není nafukovací. Komu patří nevyužívané polnosti na západ od továrny nevím, časem tam třeba něco vznikne, uvidíme. Bentley dealer academy má taky malé prostory. Nicméně opravdu limitující kapacitní problém o kterém se moc neví bylo (a stále je) najít vhodné dodavatele. Protože nikdo v okolí nechce dělat tak malé série, když německé vedení nepustí o moc větší marže, než jsou normální u větších sérií. Navíc nedaleký JLR relativně jede a polyká doslova vše, chystá se Aston Martin dole ve Walesu...

   Design, holt Sangouš Lee, naštěstí už není, byl odejit do Asie. Říká se tomu přijmout nové výzvy. Auto je vzhledově jen zvýšený Continental. Nenadchne, ale některé detajly jsou pěkné. Zavalité ale rozhodně není, s tím opravdu nesouhlasím. Porovnávali jsme Bentaygu s Range Sport a Escalade. Cadillac je jak garáž na Fiatka pětistovku (kterých jezdí taky po Angii hodně) o zbytku auta nemluvě. Ta kapota, ten gril. Vnitřní prostor také diametrální rozdíl. Range Sport je už půdorysně podobný, ale má daleko vzdušnější interiér a je v něm subjektivně více místa. A vůbec ono v (čteno) Bentéééjga nijak moc místa není, vzadu bych řekl dokonce tak akorát. Devizou auta není prostor, komfort jsem také čekal větší ( w222 se stydět nemusí, naopak). Ale hlavní předností jsou jízdní vlastnosti s možností až sportovního charakteru.

   Osobně mi Range Sport nevadí, (jezdí jako obratný drak) a je daleko daleko agilnější než třeba GL. Ale Bentayga je dál (zajímalo by mne srovnání emkovým s X6 které neznám). Bentley jde za plynem úplně samo a nenuceně, má i hodně přesné řízení. Podvozek zaslouží plnou jedničku. Na britském venkově jsou uzkéké cestičky (zlatá ČR o východní Evropě nemluvě) obehnané zídkami. Zde se plouží unylé Defendery a nesměle našlapují babičky v P208, Mini a Jazz. Proto už třeba 70-80 mil je malý adrenalin (i kvuli CCTV) a v tom kick down, udělat myšku, účko se železničním přejezdem, tunel (krásný cihlový rok 1820) plná brzda, s kvílením gum hop na vlhkou polňačku mezi ohrady. Mohu zodpovedně říci, že chování paráda!!! Když se mu šlape do podlahy, krásně mění zvuk a zabírá přímo - epesně. Interiér je také hodnotný. Range exceluje na obrázku, v reálu je ale lehce „papundeklová krabice“. Všimněte si prosím kuže, Bentayga měkká tlustá stejně jako Rolls ale i stará w124 500. U JLR tenká, tvrdá papyrus efekt, po 50tkm špinavá a po 100tkm vybydlená (stejně jako Tesla). To obrázek nevystihne, zde je Bentley jednička. Na druhou stranu svaření některých plastu nedosahuje pevnosti jakou by člověk u auta s cenou od cca 260k Ł čekal. Hmostnost na kouli pro lodku taky nenadchne a je odvrácenou tváří opravdu téměř sportovního auta.

   Příjemným překvapením ale mohou být děvčata ze Škoda Auto na stáži !!!
 • 40 Reagovat !

  foto Ozzman

  Ozzman 16.10.2016  15:32

  Cesi nejezdi?

  Já Teda nevím, ale na Vinohradech jedno s pražskou SPZ už parkuje :-)
  • 31 Reagovat !

   foto Futurista

   Futurista 16.10.2016  16:10

   « Re: Cesi nejezdi?

   Ano, já jedno potkal na Strakonický. Majestátní auto. Ale je pravda, že Range Rover je pro mne oku lahodnější.
  • 11 Reagovat !

   foto Emel

   Emel 16.10.2016  20:07

   « Re: Cesi nejezdi?

   Nevím kde parkuje, viděl jsem jednu v modré metle a... no, nakonec lepší než na fotkách, ten majestát v rámci možností funguje.
 • 42 Reagovat !

  foto Ham-

  Ham. 16.10.2016  16:21

  Tohle Bentley vyžral

  ceny opulentní, konkurence žádná a kára na dlouho vyprodaná.
 • 21 Reagovat !

  foto lexi

  lexi 16.10.2016  16:35

  osobní zkušenost

  měl jsem možnost ujet s tímhle autem cca 30 km . Jediné co mne napadá, je srovnání s pohodlnou sedačkou a lépe je neřídit a prostě si jen užívat zadní sedadla......
  • 31 Reagovat !

   foto Zappa

   Zappa 16.10.2016  17:50

   « Re: osobní zkušenost

   ja som sa len viezol, kamoska to má a ja uz som to tu raz spominal, ze je to super kára!
   nemam problem ani so vzhladom, interier uplne spička ( žial tie hodinky si neobjednala >:D
 • 26 Reagovat !

  foto Vasut1974

  Vasut1974 16.10.2016  18:10

  uff

  votresny auto ale chapu ze na vychod od Breclavi to bude hit presne zapadajici do vkusu zakazniku coz objednavly potvrzuji. Pro civilizovanou cast sveta prosim Range Rover :-)
  • 42 Reagovat !

   foto Zappa

   Zappa 16.10.2016  19:44

   « Re: uff

   ne, preco votresny, si uplne mimo, má to vyborne pruženie, žiadne votresy!
   a ano, objednavly ....
   a co su vlastne tie objednavly, heh?
   • 12 Reagovat !

    foto maxi-

    maxi! 16.10.2016  21:23

    « Re: Re: uff

    clovece, ty si este malo tu na zapade od Breclavi musis sa tak frajersky hovori - objednavly!!!
    a ze vsetci predali Range Rover aby si presli na vyssi level Benley - to von nepochopil, ma asi vokno! :-!
   • 25 Reagovat !

    foto Vasut1974

    Vasut1974 17.10.2016  07:26

    « Re: Re: uff

    I pres vesele toceni se na jednom preklepu je proste realitou ze nakupni zvyklosti v ruznych zemich se lisi a moje zkusenost je ze ta "demarkacni" linie vede prave mnou uvadenym.

    Proste cesi jsou mnohem vice value for money a sk zakaznici show off

    • 20 Reagovat !

     foto fOE

     fOE 17.10.2016  08:40

     « Re: Re: Re: uff

     Zvlastni, pro nemce konci civilizovana evropa jejich vychodni hranici, cokoliv dal je vychodni evropa. ;-)
     • 01 Reagovat !

      foto -MT-

      _MT_ 17.10.2016  10:12

      « Re: Re: Re: Re: uff

      Mně spíš přijde, že je to pro ně střední Evropa, což skutečně je. Což nutně neznamená, že mají valné mínění o tom na východ od nich (nepočítaje Rakousko).
      • 20 Reagovat !

       foto fOE

       fOE 17.10.2016  11:01

       « Re: Re: Re: Re: Re: uff

       Naopak, iluze "stredni evropy", coz osobne povazuju za neco takove co jsme si vymysleli sami pro sebe jen abysme se nejak chlacholili a odlisili od (podle nas skutecne, vychodnejsi) vychodni evropy, jsem nikde na zapade neslysel pouzit. Kazdy z nemcu s kterym jsem se kdy bavil referoval o CR, Polsku, Slovensku, Ukrajine... stejne, jako o vychodni evrope. Kazdopadne to jsme trosku OT, snazil jsem se jen rict ze zadnou zmenu stylu v nakupovani mezi CR a SR nevidim.

       • 00 Reagovat !

        foto -MT-

        _MT_ 17.10.2016  11:55

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: uff

        Vidíš, když už na to přišlo, Němci, které znám, mluvili o Německu, stejně jako o ČR jako o střední Evropě (většina z nich vyrostla v západní části Německa). Rozhodně to není český výmysl (běžně se o střední Evropě mluví i v zahraničních publikacích) a jde to daleko do historie (vem si například Svatou říší římskou). Dělení východ-západ vzniklo až v druhé světové válce, kdy si mocnosti Evropu prostě naporcovaly a my bohužel skončili na špatné straně barikády.
        • 00 Reagovat !

         foto Ham-

         Ham. 17.10.2016  12:00

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: uff

         Přesně tak, pojem střední Evropa sakramentsky dobře znají i Němci a vymysleli si tento pojem daleko dříve než my, rozdíl je v tom jak jej chápou oni a jak my. Já hodně spolupracuji s Bavoráky a tam dodnes žije (a to i v hlavách mladých lidí) to co kdysi v 19 stol. vymysleli němečtí sociální demokraté (a poté převzali ve 20 stol. náckové) a sice pojem Mitteleuropa. To v jejich chápání zahrnuje dnešní země Německo, Rakousko, Švýcarsko, Česko, Polsko, Slovensko, Estonsko, Lotyšsko, Litvu, Maďarsko, Chorvatsko a Slovinsko. Samozřejmě, že Němci se cítili/cítí jako ten střed a ostatní brali/berou trochu jako kolonie, ale i v Německu je problém s definicí, kdo je vlastně ten pravý "Němec", pokud třeba za ten středobod této "Mitteleuropa říše" budeš brát třeba Prusy někde z okolí Drážďan, Berlína nebo Lipska, tak se Bavoráci budou hodně ošívat, daleko víc ošívat než když za středobod Evropy označíš třeba Prahu, dokonce bych z osobní zkušenosti řekl, že Čech nebo Rakušák se s Bavorákem domluví daleko líp než tito "také Němci". A jako západní Evropu označují jenom Belgii, Holandsko, Francii a Británii, jako jižní Itálii, Španělsko a Portugalsko, jako severní Dánsko, Švédsko, Norsko, Finsko, jako východní Rusko, Bělorusko, Ukrajinu a jako jihovýchodní Rumunsko, Řecko a Balkán. Samozřejmě, že do těchto pojetí se míchají novější dělení na východ západ z doby studené války, ale tak jako u nás přežila první republiku a studenou válku určitá nostalgie za Rakouskem-Uherskem, tak v Bavorsku žije dodnes pojem Mitteleuropa.
         • 00 Reagovat !

          foto Dinar

          Dinar 17.10.2016  13:33

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: uff

          Moje zkušenost je podobná tvojí, hodně záleží na tom, s jakým Němcem, tj. z které části Německa, mluvíš. Pro někoho z Kölnu nebo extrémně Trieru či francouzsko švýcarského pohraničí Mitteleuropa neznamená nic, mají v hlavách Evropu západní a východní, a Tschechei prostě řadí do Evropy východní. Bývalý dederón nebo Bavor naopak nemá s Mitteleuropou, do které řadí Německo, Rakousko ale i Česko, problém. Je to jistě i otázka vzdělání a obecného rozhledu daného Němce, obecně ale platí, že čím více na východ se i Němec cítí jako Středoevropan sdílející tento prostor s Rakušany nebo Čechy.
        • 00 Reagovat !

         foto fOE

         fOE 17.10.2016  12:02

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: uff

         Tak asi jediny jednoznacny zaver, ktery z toho muzeme vyvodit je, ze oba zname jine nemce. >:D
         • 00 Reagovat !

          foto -MT-

          _MT_ 17.10.2016  12:46

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: uff

          Přesně tak. A překvapuje mě to. Tenhle pohled je typický spíš pro Američany znající o Evropě velké kulové. Z hlediska historie i zeměpisu, Německo bylo střední Evropou a my k nim máme sakra blízko. Vždyť němčina tu byla jazykem vzdělanců (nahradila latinu) a vyšší společnosti, byla i úředním jazykem. Když už jsme u toho odbíhání, došlo k tomu hlavně proto, že katolíci češtinu prakticky zlikvidovali, zůstala jazykem nevzdělanců, prostého lidu.

          Prezentovat to však jako český výmysl, abychom se utěšili...
          • 00 Reagovat !

           foto fOE

           fOE 17.10.2016  14:09

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: uff

           Jednoduse vychazim z toho co jsem zazil. ;-) Sam se pohybuju mezi Saskem a Severnim Porynim-Vestfalskem, ale podobne jsem slysel mluvit anglicany, francouze, italy (ikdyz ti spis delili na jih a zbytek)... vazne si nevzpomenu kdy by o "stredni evrope" mluvil nekdo jiny, nez nasinec.
      • 00 Reagovat !

       foto Vasut1974

       Vasut1974 17.10.2016  18:51

       « Re: Re: Re: Re: Re: uff

       Noo moc Nemcu co maji valne mineni o rakusanech neznam :-)

       Kazdopadne me slo o to, ze mezi nakupnimi zvyklostmi v CR a SR jsou rozdily dost velke. Cech je pragmatickej kolenovrt tak blizkej nemcum jak jen to jde. Slovak je grof mnohem vice priblizen jihu (kdyz to hoodne prezenu tak "bydlim v chlive ale mam Bentley"). Zaroven bych rekl ze meli 90. leta vyrazne divocejsi takze jsou tam ty nuzky mezi bohatejma a chudejma vic rozevreny.
    • 10 Reagovat !

     foto semtamsemnieconapisem

     semtamsemnieconapisem 17.10.2016  10:30

     « Re: Re: Re: uff

     value for money = hlavne ze je to levný, že jó máamo
    • 10 Reagovat !

     foto maxi-

     maxi! 17.10.2016  14:59

     « Re: Re: Re: uff

     Vasut - pises uplne nezmyselne prdy!!!
     ked tu niekto zacne vypisovat frajerske v-okno, v-otresny a ine vole kecy a oddelovat vkus tak blizkych narodov, tak to su len primitivne nacionalne zvasty!
     zatial vsetky bentaygy zazil v Prahe - pozri okolo Parizskej.... a Troja,.... :-!
  • 00 Reagovat !

   foto Zappa

   Zappa 17.10.2016  15:05

   « Re: uff

   lenze vtip je v tom,ze ja pisem o prazskej skusenosti..... a tak bud nevies, kde je Praha alebo len melies sovinisticke urazky na slovenskych zakaznikov?
   no votrasné .....
 • 35 Reagovat !

  foto Dinar

  Dinar 17.10.2016  07:18

  Ne a ne,

  na mně prostě bentayga designově nefunguje, to se mi snad líbil víc i ssang yong musso svého času. Otočit se a pohlédnout do "tváře" tomuhle [odkaz] ... uáá. :-O
  • 34 Reagovat !

   foto Blue-Sun

   Blue Sun 17.10.2016  08:10

   « Re: Ne a ne,

   Na mne obecně design Bentley nefunguje, ale u Bentaygy si už říkám, že nevkus skutečně nemá hranic.
  • 31 Reagovat !

   foto Emel

   Emel 17.10.2016  09:14

   « Re: Ne a ne,

   Naživo je to fakt o kousek lepší, teda aspoň pro mě. Ne dobrý, ale lepší.
   • 20 Reagovat !

    foto -MT-

    _MT_ 17.10.2016  10:54

    « Re: Re: Ne a ne,

    Ano, na živo je to lepší, podobně jako u R8. Vůbec by mi v garáži nevadila (není to auto, u kterého bych si řekl, to je krása, ale neodpuzuje mě a vadí mi asi méně než Q7). ;-) Platí však to samé jako u Q7, je pro mne zbytečně velká. A z těch větších krabic se mi pořád nejvíc líbí Range Rover, ale ještě víc se mi líbil jeho předchůdce. Všechno bráno zvenku.

    Z galerie je pak vidět, že člověk, který to auto konfiguroval, měl opravdu bujnou fantazii. >:D Bentley má tolik barev, tolik dřev a on skončí u šedého laku (to ještě není tak hrozné), černé kůže a černého klavírního laku (který by alespoň měl být pravý). Lepší než nějaká šílená kombinace, která má za každou cenu předvést možnosti. Ale pořád pro mne pomalu zločin.
    • 30 Reagovat !

     foto Barry-Lyndon

     Barry Lyndon 17.10.2016  12:54

     « Re: Re: Re: Ne a ne,

     Q7 není hezké, design je tak nějak na hranici přijatelnosti, ale při rozumné konfiguraci se jako ryze účelové auto dá akceptovat....

     A to platí i v podstatě i pro Bentaygu - díky umírněné konfiguraci exterieru i interiéru není testovaný kousek až taková hrůza.
     • 10 Reagovat !

      foto -MT-

      _MT_ 17.10.2016  13:35

      « Re: Re: Re: Re: Ne a ne,

      V dobré barvě mě Q7 neuráží. A tohle má podle mne hezčí předek i zadek. Barva není špatná, ale určitě se dalo vybrat něco méně obyčejného a pořád decentního. Je to Bentley, barev je na výběr dost (a mají předpřipravené konfigurace, ze kterých si můžeš vybrat, nebo se nechat inspirovat). Horší je ten interiér. Černou kůži bez jakéhokoli ozvláštnění při těch možnostech může vybrat snad jen někdo bez fantazie. A dát k tomu černý dekor, to snad hraničí s absencí vkusu. Tohle je škoda peněz a materiálu.
     • 10 Reagovat !

      foto andy2210

      andy2210 17.10.2016  14:46

      « Re: Re: Re: Re: Ne a ne,

      potkal jsi nekdy novou Q7 v cerne metle v s-line? hadam, ze ne. vypada skvele.

      navic.. je to Audi a to staci. Stejne jako osklivej Bentley bude vzdy Bentley a Range vedle nej vzdy bude pusobit jako chudy pribuzny..
      • 00 Reagovat !

       foto Emel

       Emel 17.10.2016  15:10

       « Re: Re: Re: Re: Re: Ne a ne,

       To jsou skoro všechny, ne? :-)

       Vypadá... únosně. Hlavně večer. Už ani ne moc jako SUV, spíš jako takový tlustý kombík.
  • 34 Reagovat !

   foto MGRR

   MGRR 17.10.2016  09:17

   « Re: Ne a ne,

   Za mne vypadá strašně, pokud beru filozofii Bentley a podívám se na ty jejich nádherná auta, nebo dokonce dlooouhá coupe. Tohle mi přijde jako pro ovce...
  • 01 Reagovat !

   foto wakantanka

   wakantanka 17.10.2016  12:15

   « Re: Ne a ne,

   Kvality tomu autu neupieram, ale z designového hľadiska ma napadá jediné pomenovanie - OBLUDA. >:D
 • 35 Reagovat !

  foto ALLSTONE

  ALLSTONE 17.10.2016  08:21

  Test

  Bude test Bentley Bentayga vs Škoda Kodiak ?
  Chtěl bych se dočíst,jak mu to Kodiak ve všech směrech nandal..:-))
 • 36 Reagovat !

  foto memorex31

  memorex31 17.10.2016  08:55

  ?

  ;-\
  Zvonku hnus, hnus a hnus. Interier hnus. Materialovo mozno ide o najluxusnejsie SUV na svete, ale dizajnovo je to Cinu a Rusko Vlastnit tak siet kolotocov, mam vyber jasny. Pre sedlakov co nevedia co s peniazmi - jasny kral.
 • 15 Reagovat !

  foto Blue-Sun

  Blue Sun 17.10.2016  09:49

  Nevím

  proč, ale mně to neustále připomíná kreace od Mitsuoky.
 • 13 Reagovat !

  foto Barry-Lyndon

  Barry Lyndon 17.10.2016  12:51

  nelíbí se mi jako všechna VW Bentley (resp. ještě o něco víc), ale s V12 má alespoň nějaké podivínské kouzlo.

  To s chystaným V8 TDI to bude naprostá blamáž a vrchol nevkusu!
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!Blesk.cz

GDPR na švédský způsob: Sex jedině po výslovném souhlasu obou stran

GDPR na švédský způsob: Sex jedině po výslovném…

V den startu unijního nařízení o ochraně osobních údajů, obávaného GDPR, zašli zákonodárci ve Švédsku ještě dál.…

Ženy s dětmi mají šanci na vyšší a dřívější důchod, úpravu posoudí Sněmovna

Ženy s dětmi mají šanci na vyšší a dřívější důchod,…

Lidovci chtějí mimo jiné zvýšit důchody ženám s dětmi a zajistit jim možnost dřívějšího odchodu do starobní…

 

iSport.cz

RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů?

RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů?

Viktoria Plzeň si vítězstvím v HET lize zajistila místenku do základní skupiny Ligy mistrů. Po snovém podzimu…

Talent Nečas o vzoru Krejčím, vykání v kabině i kontaktech s Carolinou

Talent Nečas o vzoru Krejčím, vykání v kabině i…

Napřed zazářil, pak zhasnul. Po zranění v úvodním duelu se Slovenskem si Martin Nečas myslel, že je konec. Jenže…

 

Reflex.cz

Tohle už dnes neuvidíte: Plakáty ze zlaté doby filmů pro dospělé. Podívejte se

Tohle už dnes neuvidíte: Plakáty ze zlaté doby filmů…

Zlatá éra pornofilmu, tak bývají nazývána 60. a 70. léta minulého století. Doba, kdy se filmy pro dospělé…

Sbírá jednu cenu za druhou, střílí lidi do hlavy a hraje v Hvězdných válkách. Kdo je Donald Glover?!

Sbírá jednu cenu za druhou, střílí lidi do hlavy a…

Na ČT dávají dvoudílný film, který přepisuje dějiny české televizní tvorby. Kdo je Donald Glover – jedna z hvězd…