Diskuse

Mazda bude po roce 2030 vyrábět jen elektromobily

16.9.2017

Japonská automobilka Mazda bude po roce 2030 vyrábět jen modely na elektrický pohon. S odvoláním na nejmenované zdroje to uvedla agentura Kjódó, mluvčí Mazdy ale zprávu odmítla komentovat.

 

 • 81 Reagovat !

  foto honzafi

  honzafi 16.09.2017  09:40

  Ale notak

  Zrovna Mazda, která moudře konzervativně ustupuje od turbíček a která dělá ten slavný diesel na benzin by se dala na cestu elektro imobility? To snad né.
  • 02 Reagovat !

   foto removed

   removed 16.09.2017  09:58

   « Re: Ale notak

   A co? Ma cekat, az na ni prstem ukaze nejakej americkej ekoblb?
   • 72 Reagovat !

    foto CHerokee

    CHerokee 16.09.2017  11:20

    « Re: Re: Ale notak

    Ti ecoblbové jsou spíše v Evropě. Myslím si, že to je s Mazdou kachna.
    • 36 Reagovat !

     foto Ellesmerys

     Ellesmerys 16.09.2017  12:06

     « Re: Re: Re: Ale notak

     Tak na elektro přejdou nakonec všichni tak jako tak. Nevim proč tolik lidí tak hrozně vyšiluje. Spalovací možná nechá mazda u MX5ky, u ostatních modelů nevidim důvod proč nakonec nevyrábět jenom elektro.
     • 16 Reagovat !

      foto Hammunasakra

      Hammunasakra 16.09.2017  12:21

      « Re: Re: Re: Re: Ale notak

      Přesně :yes: :-!
     • 60 Reagovat !

      foto nathan

      nathan 16.09.2017  14:12

      « Re: Re: Re: Re: Ale notak

      Na elektro v reálu a v masovém/globálním měřítku nejbližších 20-30 let nepřejde nikdo. Proč? Protože to Arabové prostě nedopustí. A výkřiky sluníčkářských pseudomanažerů jsou dobré akorát tak k jejich zviditelnění se. V ropě je větší strategická síla, než si kdo dokáže představit. Tak to prostě je.
      • 23 Reagovat !

       foto Hammunasakra

       Hammunasakra 16.09.2017  14:21

       « Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

       Před 20ti lety si netušil co to bude chytrej mobil = dneska bys bez něj nedal ránu

       Spotřeba ropy bude i kdyby všechny auta jezdily na elektřinu. 95% výroby čehokoli spotřebovává k výrobě ropu. Na výrobu počítače na kterym si to napsal bylo potřeba zhruba 10násobek jeho váhy = ropy atd. atp.

       Používat ropu pro běžnej pohyb aut = je nesmyslný plýtvání. Zkus se projet s čimkoli co má elektromotor = běžný spalovací motory se můžou jít..
       Takže jako zábava do sportovních nebo zábavnejch aut typu MX5? Jo to jo :yes:
       Jinak pro běžný posouvání a poskakování po městech? Ne to je fakt hloupost :no:
       • 30 Reagovat !

        foto -MT-

        _MT_ 16.09.2017  15:55

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

        Vybral sis špatný příklad. :-) V té době byly PDA (už v moderní podobě) i komunikátory (tedy telefony s funkcemi typickými pro PDA) a existoval i výraz smartphone. Poprvé ho použil Ericsson pro svůj komunikátor GS88, který se datuje shodou okolností právě do roku 1997. Jako koncept to bylo myslím známé ještě dřív.
        • 03 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 16.09.2017  15:58

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

         Napsal 20-30 lety = a ani před těma 20 netušil že za pár let bude používat mobil jako platební kartu atd. ;-)

         I kdyby v roce 2030 nějaká menší firma typu Mazda fakt vyráběla jen elektromobily = než se obmění všechny auta = i v relativně vyspělym státě jako my = je to tak rok = 2050? :-)
         • 30 Reagovat !

          foto -MT-

          _MT_ 16.09.2017  16:21

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

          Ty jsi ale napsal před 20. Před 30 byla ta představa jiná. Mám takový pocit, že tenkrát (spíš začátkem 80. let) byla jejich představa "smart phonu" v podstatě telefon s mikroprocesorem - zařízení, které by ti umožnilo vidět zadávané číslo, znovu vytočit, nebo třeba telefon na mince, který ukazoval, kolik jsi dovnitř vhodil peněz, atp. Používalo se v kontextu pevných sítí. Koncept smartphonu jako mobilního telefonu s dotykovou obrazovkou atd. se objevil myslím někdy koncem 80. let (možná 89/90).

          Je jasné, co ses snažil říct, ale příklad to dobrý nebyl.
          • 03 Reagovat !

           foto Hammunasakra

           Hammunasakra 16.09.2017  16:26

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

           Nojo

           To mi připomnělo satelitní telefony = možná velká škoda že masový využití šlo trochu jinou cestou = i když to by asi byl všude lepší signál ale zase by se nerozšířilo tolik funkcí a aplikací
           • 00 Reagovat !

            foto -MT-

            _MT_ 17.09.2017  10:41

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

            Velkou slabinou satelitních telefonů je signál v budovách. V EU, kde máme vysokou hustotu osídlení, nemají satelity šanci. Ani v přírodě, kde máš špatný signál třeba kvůli hustému lesu nebo kopci, ti nemusí satelitní telefon pomoci. Záleží na síti (třeba Inmarsat používá geostacionární satelity, takže potřebuješ vidět na jih).
            • 00 Reagovat !

             foto Hammunasakra

             Hammunasakra 17.09.2017  10:52

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

             To by při masovym rozříšení bylo asi řešitelný = obecně by byl signál všude = myslim že dorozšířit ho pak v městskejch aglomeracích by bylo snazší

             No nic šli sme jinou cestou = tak signál neni zas jinde :-)
             • 00 Reagovat !

              foto -MT-

              _MT_ 17.09.2017  11:21

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

              To si představuješ trochu jak Hurvínek válku. Problém je ve vzdálenosti a tedy síle signálu. Opravdu je dobré na satelit "vidět". Například satelity sítě Iridium, které obíhají zemi po několika drahách (tedy prolétají nad námi), jsou ve výšce cca. 780 km. Jen pro představu. Inmarsaty necelých 36 tisíc a navíc nad rovníkem.
              • 00 Reagovat !

               foto Hammunasakra

               Hammunasakra 17.09.2017  12:38

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

               Tady si nejsem úplně jistej = jestli je současný pokrytí planety fakt jednoznačně lepší [odkaz] než kdyby to šlo celý roky cestou satelitních telefonů

               Ale je to jen takovej Hurvínkovskej názor
               • 00 Reagovat !

                foto -MT-

                _MT_ 17.09.2017  17:21

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                Co ses tím odkazem snažil říct? Schválně se omezuji na EU. Celosvětově je ten obrázek trochu jiný a kdo to potřebuje, ten tu možnost má. A na jejich pokrytí není moc co vylepšovat; Iridium má 100 % povrchu (což ale neznamená, že máš signál např. uvnitř budov) a Inmarsat je limitovaný zakřivením planety (kolem pólů má hluchá místa). Je to prostě realita, že v hustěji obydlených oblastech jsou pozemní bezdrátové sítě tvrdým soupeřem. Leda bys je zakázal. Jsou levnější na budování a dokáží poskytnout lepší služby. Jsem zvědavý, co budou umět telefony na nové generaci satelitů, ale nedělám si velké naděje. Iridium se možná dostane na úroveň ISDN (aktuálně mají 2,4 kbps; síť umí vyšší rychlosti, ale na to potřebuješ odpovídající anténu). >:D Předpokládám, že jsi nikdy satelitní telefon (nebo terminál) nepoužíval.
                • 00 Reagovat !

                 foto Hammunasakra

                 Hammunasakra 17.09.2017  20:39

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                 To co sem napsal = že kdyby kdysi dávno = v roce 1999 šla budoucnost směrem k satelitnim = byla by dneska signálem pokrytá planeta možná líp než pozemní sítí. Která teprve letos snížila volání mezi státama = částečně

                 Ale co by kdyby za 18 let = je v technice šíleně moc

                 Nemluvim o reálnym srovnání dnešního satelitního telefonu
                 • 00 Reagovat !

                  foto -MT-

                  _MT_ 20.09.2017  10:26

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                  Ten odkaz ale mluví o tom, jak Iridium nedlouho po spuštění zkrachovalo a síť, jejíž vybudování stálo deset miliard myslím dolarů, prodali za padesát milionů a tak tak zabránili tomu, že by nechali satelity prostě shořet. Což akorát vypovídá o tom, že je to další z těch aktivit, které se daly provozovat až po odepsání ohromných ztrát. Inmarsat na tom byl lépe, protože vznikl pod OSN, kde peníze asi nebyly problém. Dodnes je to první volba pro profesionály, pokud nepotřebují pokrytí u pólů.

                  Ale ona bude lépe pokrytá. Jak jsem napsal, na pokrytí satelitními sítěmi není co vylepšovat (= bylo dosaženo 100 %). Jo, byly a jsou tu menší hráči, kteří nemají globální pokrytí. Jako Thuraya, která se zaměřuje na Araby a pokrývá také většinu Evropy a Afriky.

                  Ano, v některých případech byl roaming tak drahý, že byl levnější i ten satelitní telefon (v tomhle desetiletí). :-) Tipl bych si, že byl tak drahý, protože si to prostě mohli dovolit; ne kvůli nákladům. Prostě to dojili. Nejlevnější však typicky pořád bylo si pořídit místní předplacenou SIM (hlavně tedy na data, což je přes satelit i ve velkých balíčcích hodně drahé). Výjimkou byly třeba výletní lodě, kde žádná místní SIM pochopitelně neexistovala. Kdyby chtěli, nebyl by pro satelitní operátory žádný problém napálit vyšší ceny na mezinárodní hovory. Mají tvou GPS pozici. Iridium tohle využívá u PTT služby (kdy telefon využíváš jako vysílačku). Nebo si tak jistí výhodné nabídky pro pevninu a stacionární aplikace, kde mají větší konkurenci, abys je nemohl využít pro něco jiného.

                  Mluvím ale o satelitech, které jsou vypouštěny v téhle době a budou sloužit v další dekádě. Satelitech, které mají uspokojit rostoucí hlad po rychlosti. Jen abys měl představu, o jakém downgradu se tu bavíme. Jo, těžko se odhaduje, co by bylo, kdyby do toho sypali řádově víc peněz. Ale nelze obejít fakt, že komunikují na větší vzdálenosti a na kratší se vždy komunikuje snáze.
                • 00 Reagovat !

                 foto white-label

                 white label 18.09.2017  16:47

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                 Jasně, že nepoužíval, ale může ti "k tomu" (jako ke všemu) dát spoustu odkazů... >:D
       • 30 Reagovat !

        foto woody-alien

        woody-alien 16.09.2017  21:36

        « Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

        Nedávno jsem se zase po delší době projel tramvají....a teda nic moc. Mačkáš se, cuká to hůř než dvojspojka ve tvých představách a dávkovatelnost brzdného účinku je přinejmenším sporná. O štangli jsem si málem rozrazil čelo. >:-[]
        • 01 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 16.09.2017  21:40

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

         Ti věřim = to už radši krtkem :-)

         Fakt hůř než 2spojka? To muselo bejt děsivý >:-[]
    • 50 Reagovat !

     foto removed

     removed 16.09.2017  12:15

     « Re: Re: Re: Ale notak

     Tak pokud se PR manazerka v podstate distancuje, videl bych to na nadmerne piti sake a nejake placnuti jednoho z vysokych manazeru.
    • 40 Reagovat !

     foto -Karel-

     _Karel_ 16.09.2017  13:03

     « Re: Re: Re: Ale notak

     Taky si myslím. On někdo věří, že za 12 let bude vyřešena kompletně infrastruktura, vybudováno pár nových jaderných elektráren? Tak to aby začali zítra stavět. 2030 je v tomto případě co by kamenem dohodil.
     • 04 Reagovat !

      foto Hammunasakra

      Hammunasakra 16.09.2017  13:06

      « Re: Re: Re: Re: Ale notak

      Na kolik Temelínů to máš odhadnutý? :-)

      [odkaz] :-!

      Za 12 let může bez problémů bejt třeba kompletní infrastruktura pro vodíkový auta = má to v plánu Japonsko nebo Německo. Nesmíš posuzovat výstavbu podle českejch standardů ;-)
      • 40 Reagovat !

       foto -Karel-

       _Karel_ 16.09.2017  13:12

       « Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

       Jen pro ČR by zřejmě jeden Temelín nestačil, viz tvůj odkaz.Natož celá Evropa, natož zbytek světa.Takže zřejmě stovky. Takže na co se ptáš?

       Německo už toho mělo v plánu.....plky.
       • 13 Reagovat !

        foto Hammunasakra

        Hammunasakra 16.09.2017  13:27

        « Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

        Viz muj odkaz? Krucinál cos to z něj vyčet? :-)

        Když vidim každej den stovky aut co poskakujou přede mnou za mnou vedle mě = je totální blbost aby všichni jeli na něco čeho sou omezený zásoby [odkaz]

        Spalovací motor nechat pro nějaký zábavný auta = který budou časem naopak asi dražší = to určitě. Na běžný denní popojíždění = absurdní plejtvání

        Zrovna u nás sou trvalý a místy docela obrovský přebytky elektrický energie a jen dostavba Temelína = a to si politici nenechaj ujít, v komplexních nákladech může jít až o 900 miliard = dodá k těm desetiletí nazpátek trvajícim přebytku dalších víc jak 2 tisíce megawatt

        Přes tvý plky toho Německo znova a znova realizovalo víc než my a smutný je že často i za míň peněz než my = viz dálnice

        Navíc rychlejš = než my :-|

        Svět aut se holt mění a eště změní [odkaz]
        • 40 Reagovat !

         foto -Karel-

         _Karel_ 16.09.2017  13:41

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

         Já z tvýho odkazu vyčetl, že na pohon VŠECH osobních aut v ČR je třeba víc energie, než vyrobí Temelín. Tys to zase nečetl?
         • 03 Reagovat !

          foto Hammunasakra

          Hammunasakra 16.09.2017  13:58

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

          No právě!

          Jednou v daleký vzdálený budoucnosti = kdyby byly úplně všechny auta elektrický = by byla spotřba zhruba jako půlka budoucího Temelínu :-)

          Když všechny auta bez výjímky budou jednou elektrický bude to spotřeba cca 16 TWh = a dneska nějakejch 22 TWh ročně vyvážíme ;-)

          To cos v 13:03 napsal netušim kdo šíří ale opakuje ho spousta lidí. A zatimco zelenou cestou se dá vyrobit nekonečně elektřiny = tak ropy je konečný nerostoucí množství. A to se zatim částečně používá jen solární větrná a vodní energie. Ale ne z přílivu kterej sám o sobě je schopnej dodat víc než všechny ostatní zdroje dohromady
          • 30 Reagovat !

           foto -Karel-

           _Karel_ 16.09.2017  14:47

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

           Existují již vyčerpané ropné vrty, které jsou zase plné.Takže s tou ropou a jejím omezeném množství to není tak jednoduchý.
           Až budeme mít dost elektřiny z přírodních zdrojů (třeba přílivu), pak bude mít daleko větší smysl úplná elektrifikace dopravy. V tuto chvíli si rádoby zelené německo bez dovezené elektřiny ani "neohřeje párek".
           • 03 Reagovat !

            foto Hammunasakra

            Hammunasakra 16.09.2017  14:58

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

            Zelený Německo už má za sebou den kdy čistě zelená elektřina pokryla přes 100% domácí spotřeby = ty seš proti nim nějak zaměřenej, na to že naše ekonomika stojí zrovna na jejich :-)

            Jak s mírnou nadsázkou řiká jeden z našich předních ekonomů = když si Německo objedná o 10% víc = boucháme šampáňo protože máme rekordní růst; když o 10% míň sme v krizi >:-[]

            Je přece fuk jestli se v jako prázdnym vrtu zase objeví ropa. Ropy v útrobách planety je konečný množství. Tahle vznikla v dobách kdy bylo rozmístění kontinentů a oceánů ještě jiný než dneska = než bude nějaká příští.. ;-)
            • 30 Reagovat !

             foto -Karel-

             _Karel_ 16.09.2017  15:42

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

             Železné rudy je v útrobách planety taky omezené množství. Měla by se zakázat výroba aut, protože je jisté, že jednoho dne, nikdo neví kdy, dojde železná ruda.
             • 03 Reagovat !

              foto Hammunasakra

              Hammunasakra 16.09.2017  15:50

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

              To je hodně = žádnej argument :-)

              Viz odkaz [odkaz] dneska víme naopak relativně dost

              Prostě ropa na pohon běžnejch aut = je škoda. Auta dou pohánět všim možnym = tu ropu nutně potřebujeme na jiný věci = kde jí tak snadno nahradit nejde. Fakt jí používáme na 95% výroby vlastně čehokoli

              Sám si řikal že seš spíš klidnej řidič = na to spalovat omezený zásoby ropy ve 100 milionech aut co se ročně vyrobí? Fakt neuvěřitelný plýtvání něčim čeho neni neomezený množství jako větru slunečních paprsků nebo těch příbojovejch vln
              • 30 Reagovat !

               foto -Karel-

               _Karel_ 16.09.2017  16:00

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

               O zbývajících zásobách ropy víme úplný houno.
               Energie z větru, slunečních paprsků a příbojových vln zatím neumíme vyrobit potřebné množství.
               Tolik holá fakta.
               • 03 Reagovat !

                foto Hammunasakra

                Hammunasakra 16.09.2017  16:08

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                Myslíš holá fakta v tvym světě = nebo?

                Že je ropy omezený konečný množství = to snad víš nebo? ;-)

                Je naprosto nepodstatný jestli sou současný odhady = viz odkaz = úplně přesný nebo trochu nepřesný = je jí omezený množství. Pokud nejsi typ = jako hodně našich politiků = po mě potopa = je rozumný..
                A fakt jí potřebujeme na milion jinejch věcí = nan všechno co máš kolem sebe včetně toho počítače na kterym si ty nesmysly k tématu napsal = bez urážky ;-)

                Nechceš si k tématu třeba něco víc přečíst = a až pak = se mnou souhlasit? :-)
                • 10 Reagovat !

                 foto -Karel-

                 _Karel_ 16.09.2017  17:00

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                 Ach jo.
                 Pokud můžeme čecha brát jako průměrného evropského motoristu, pak by Evropa potřebovala pro elektrická OSOBNÍ auta energii 50-ti Temelínů. Nejlidnatější země Evropy - Německo, 8 Temelínů. Německo, to je ta země, co už dnes musí energii dovážet.
                 A to nemluvím o potřebném množství surovin na baterie, a těch surovin zcela jistě není nekonečné množství, resp. lithium se odhaduje na 20 mil. tun.
                 Můžeš kecat cokoli o tom, že ropa někdy za několik desetiletí možná, možná dojde. Ale v tuto chvíli ji nemáme čím nahradit. A nevidím zcela reálné hmatatelné zdroje elektřiny ani v budoucnosti jedné dekády dopředu, abychom mohli říct, že za 12 let zakážeme spalovací motory.
                 • 01 Reagovat !

                  foto Hammunasakra

                  Hammunasakra 16.09.2017  17:06

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                  Jako vážně? >:D

                  Kecat? Možná? Ropa dojde možná? Ty si zase ve formě :-)

                  Ropa dojde úplně na 100% = víš to stejně jako všichni ostatní. Nebo? ;-)

                  A minimálně ode dnes víš že jí potřebujeme na tisíce jinejch věcí. Postupně prostě musíme přejít na jiný pohony aut = ze současnejch 98% spalujících ropu = to je prostě realita. Je úplně fuk a nepodstatný jestli si to nějakej Karel v roce 2017 umí dát do správnejch souvislostí. Přechod na jiný pohony bude trvat nesrovnatelně dýl než 12 let. Ale musí začít = a vlastně už začal :-)

                  A lithium možná časem nebude potřeba = na jinejch typech baterií se pracuje už dneska. I když to nevíš nebo spíš si to nechceš připustit = jednou od těch zbytečně vzácnou nedostatečnou ropu spalujících motorů budeme muset odejít = víme to = na 100%

                  Osobně mi využití vodiků a elektřiny dává smysl = pro omezenou část aut sportovního ražení neni problém využívat spalovací motory eště dlouho. Ale je blbost je mít v podstatě ve všech z těch 100 000 000 aut co chrlí planeta rok co rok
                  • 20 Reagovat !

                   foto -Karel-

                   _Karel_ 16.09.2017  17:31

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                   Ty seš extrémní hlupák. Já se nebavím ani slovem o tom, jestli je super, že jezdíme ve spalovacích motorech. Já se bavím o tom, že říct "2020 zakážeme spalováky" je stejně de.mentní, jako říct "2020 zakážeme těžbu ropy a atomové elektrárny".
                   Říct : "budeme se snažit, abychom do 2020 byli schopni vyřešit všechny problémy spojené s elektrifikací dopravy a mohli ji začít masově zavádět" zní daleko reálněji.
                   Je moc těžké to pochopit a nevkládat neustále do mé klávesnice tvoje představy co si asi myslím a po čem asi toužím?

                   Debata s tebou vypadá asi takhle: "Bohužel, nedokážeme do letadel dávat jiné než hořlavé palivo, není to reálné" Hamuna: "takže ty si fakt přeješ, aby při leteckých haváriích uhořely stovky lidí? A víš, že při haváriích lodí nejčastěji nikdo neuhoří? Tak proč si přeješ, aby uhořeli v letadlech?"
                   +nesmyslný odkaz
                   • 02 Reagovat !

                    foto Hammunasakra

                    Hammunasakra 16.09.2017  17:35

                    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                    IQ tykve = neurážej! Fakt to bez toho neumíš? :-!

                    Jako obvykle víš ovno = a urážkama to nezměníš. Víš že to je web o autech = a ne tvejch představách jak co funguje? :-)

                    Kolik si toho o tomhle tématu zatim přečet? Jako vždycky nic = nebo? ;-)

                    Jestli se celou dobu bavíš že v roce 2020 někdo zakáže spalovací motory = měls to napsat hned. Hned bych ti odepsal že meleš kraviny :-)

                    Viz já 15:58 = je to běh na dlouhý tratě a když brzy můžeme mluvit o plný elektrifikaci s optimismem tak v roce 2050 = to už budeš dávno... no prostě tě to nebude zajímat ;-)

                    Debata s tebou vypadá jako že něco nepochopíš nebo neni po tvym = tak jediná možnost je že všichni ostatní sou extrémně hloupí = včetně Vaculíka, Hawkinga atd. :-)

                    A teď se soustřeď = existuje i jiný vysvětlení ;-)
                   • 13 Reagovat !

                    foto Hammunasakra

                    Hammunasakra 16.09.2017  18:07

                    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                    Dík za ty :no: takže nemůžu editovat :-)

                    Viz já 16:08 = když si dloubneš de k tomu dopsat: bez urážky

                    Nebo holt jako ty: Seš extrémní hlupák. Můžeš kecat, plkat.. ;-)

                    Nebuď sračka a aspoň konečně napiš co bylo v tý lahvi! Neoslepli sme nebyla to katastrofa, ale [odkaz] to fakt nebyl. Vypils to aspoň sám? Božská whisky co :yes: :yes: :-)
                    • 20 Reagovat !

                     foto -Karel-

                     _Karel_ 16.09.2017  18:47

                     « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                     Takže já ti nechám za vyhranou sázku poslat přímo z eshopu za 3 litry flašku, s kolkem, novou, zavřenou - a ty máš odvahu se mě ptát co v ní bylo, že ti to prý nechutnalo? Ty seš dobrej kolík >:D
                     Nebo to jen pravidelně pořád dokola píšeš s touhou abys mě naštval? Marně. Já se za sebe stydět nemusím. Já zaplatil cizímu trotlovi drahou flašku, protože držím slovo a ty se jen sám shazuješ. :-)
                     • 01 Reagovat !

                      foto Hammunasakra

                      Hammunasakra 16.09.2017  19:24

                      « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                      Mám takovou blbou vlastnost = většinou mluvim pravdu = a pili sme to 2 a porovnali s [odkaz] s jednoznačnym závěrem. A my testy dělat umíme [odkaz] [odkaz] :-)

                      TAkže seš buď trouba a naletěl si = nebo lhář = jiná možnost neni :-!

                      Nevěřil bys jak ta vlastnost lidi s ere = no ty vlastně spíš věřil :-)

                      No a ropa se honem honem uvnitř [odkaz] nevyrobí. Takže jí plejtvat a eště k tomu smrdět = jen v Evropě na blbej vzduch umře nějakejch +400 t. lidí ročně. Na planetě přes 3 miliony

                      Ropáky typu Ferrari ale klidně i levnější pro zábavu = jednoznačně :yes: :yes:

                      Pro takový to běžný denní ježdění = pro těch spodních 8 miliard = elektřina, vodík, prostě něco co míň smrdí, stejně jezdí a za chvíli to nedojde

                      Jestli zrovna menší značka Mazda přejde jen na elektroauta za 13 let = nebo třeba 15 nebo za 20 je skoro nepodstatný. Reálnej přechod než se vymění aspoň většina aut = je na desítky let. I ten rok 2050 co píšu je spíš jen přání. Ale že na to dojde = a v některejch místech planety třeba dokonce i dřív než 2050 = to je jistota. 100% ;-)
                      • 40 Reagovat !

                       foto parafin

                       parafin 16.09.2017  20:12

                       « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                       Že ropa dôjde je iba tvoj dojem, dedukcia bez relevantných údajov. To je asi taká dedukcia, akože Slnko raz zhasne. Otázka je, kedy to bude. Známe zásoby sa zväčšujú rýchlejšie, než to stíhame ťažiť, takze správnejšie dedukcia by bola, ze nedojde nikdy. Teóriu abiotickeho vzniku ropy poznáš? Fosílny pôvod ropy je iba domnienka, nie fakt.
                       • 03 Reagovat !

                        foto Hammunasakra

                        Hammunasakra 16.09.2017  20:19

                        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                        Děláš si srandu? >:D

                        Slnko fakt raz zhasne = problémy začnou asi za 1 miliardu let = u ropy nepatrně dřív >:-[]

                        Ano někteří se domnívají že vzniká abioticky = důkaz pro to neni žádnej = je to spíš zbožný přání. A i v tom případě by došla = že jí ubejvá víme = to ti neřekli? :-)

                        A pak je ta druhá část = ropu potřebujeme na milion různejch věcí = a zrovna na pohon aut moc ne ;-)

                        A pak ta třetí věc = smrad ze spalovacích motorů aut v centrech měst je fakt zbytečnej. Trvat na tom že musí zůstat dokud to půjde = jak i tady některý chtěj = to snad ani nekomentovat :-)
                     • 20 Reagovat !

                      foto Joab

                      Joab 16.09.2017  21:19

                      « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                      Tyvoe to jako fakt, tys mu to poslal? Huste ty. Priste muzes poslat rovnou tuzemak, stejnak to ocividne nepozna..
                      Jo a vsad se se mnou o neco, staci mi pak Caol Ila za litranek:)
                      • 02 Reagovat !

                       foto Hammunasakra

                       Hammunasakra 16.09.2017  21:27

                       « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                       Tyvoe evidentně ti to nemyslí = právě že poznal! >:D

                       My totiž pravidelně trénujem [odkaz] ;-)
                       • 30 Reagovat !

                        foto Joab

                        Joab 16.09.2017  21:39

                        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                        Jo, ze pises kravoviny o flaskovym Kozlovi te kvalifikuje jako uplnyho whisky sommeliera.
                        • 02 Reagovat !

                         foto Hammunasakra

                         Hammunasakra 16.09.2017  21:43

                         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                         Já vim = to víš [odkaz] >:D

                         Ale rozdíl mezi [odkaz] a tim co přišlo = bys asi poznal i ty >:-[]
                      • 30 Reagovat !

                       foto -Karel-

                       _Karel_ 16.09.2017  21:32

                       « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                       Jj, měl jsem nasadit jeho taktiku a vylhat se z toho. Teď se ještě dozvím, že jsem podvodník, že mu to za moje tři litry nechutnalo. Hammunasakra. Kdyby tu sázku prohrál, určitě by bez jediné výmluvy výhru poslal taky. ;-)
                       • 02 Reagovat !

                        foto Hammunasakra

                        Hammunasakra 16.09.2017  21:36

                        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                        Takhle až si klesnul = Joab? >:D

                        Asi tak na 99,99% kecáš = už je to jedno = vypili sme to. Jen mě zajímá co to bylo = jako vážně!

                        Na 0,01% si pravdomluvnej trouba co ho okradli = prostě nevinnost sama [odkaz] >:-[]

                        Trouba protože přes okamžitou informaci že to ani vzdáleně nebylo to co to má bejt = si to nechal bejt a vyhodil 3 tisíce jak řikáš ;-)
                        • 20 Reagovat !

                         foto -Karel-

                         _Karel_ 16.09.2017  21:52

                         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                         :yes:
                         A víš co, máš recht, kdybych nebyl vosel, tak nakráčím do eshopu a řeknu jim - vraťte mi prachy, hammunasakra to vypil a říkal, že to nechutnalo jak minule.
                         Jestli někdo někdy pochyboval, že seš úplně mimo, tak snad už teď musí mít jasno.
                         A bohužel i o mě, že se s tebou pořád zahazuju.
                         • 03 Reagovat !

                          foto Hammunasakra

                          Hammunasakra 16.09.2017  21:55

                          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                          Nojo = úroveň Joab = zase :-)

                          No nejen nechutnalo = ale porovnal s ne špatnym ale výrazně levnějšim Black Label. Takže bez hloupech okecávek = nebyl to Blue Label

                          Já to vim na 100% = a ty nejspíš taky :-!
                          • 20 Reagovat !

                           foto -Karel-

                           _Karel_ 16.09.2017  22:03

                           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                           Měl bych se pod tíhou argumentů přiznat - napsal jsem pod objednávku "prosím vylít originální obsah a nahradit levnou náhražkou, pak originálně uzavřít a překolkovat."
                           :yes: :yes: :yes:

                           Mmch, úroveň Joab beru.
                           • 11 Reagovat !

                            foto Hammunasakra

                            Hammunasakra 16.09.2017  22:06

                            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                            Ne = měl bys mi jen říct co to ve skutečnosti bylo = to je celý ;-)
                           • 30 Reagovat !

                            foto Joab

                            Joab 16.09.2017  22:11

                            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                            Uplne te u toho Karle vidim.
                            [odkaz]
                            • 10 Reagovat !

                             foto -Karel-

                             _Karel_ 16.09.2017  22:17

                             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                             >:D :yes:
                         • 00 Reagovat !

                          foto -MT-

                          _MT_ 17.09.2017  10:56

                          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                          Co vrátit peníze, pěkně naklusat k celníkům, ať si na ně posvítí. Alespoň si myslím, že tohle je jejich doména. >:-[]
                          • 00 Reagovat !

                           foto Hammunasakra

                           Hammunasakra 17.09.2017  11:13

                           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                           Co říct co v tý flašce ve skutečnosti bylo = to by bylo nejsnazší a popravdě to jediný mě zajímá ;-)

                           Jednou sem měl Blue Label = fakt fantazie

                           Tohle v lahvi od Blue Label byla nějaká běžná whisky = ve srovnání s Black Label naprosto jasně horší = ale pít se to dalo = a už je to nějaká chvíle a neoslepli sme = tak to snad byla fakt nějaká běžná cenově dostupná whisky :-)
                          • 00 Reagovat !

                           foto -Karel-

                           _Karel_ 17.09.2017  13:48

                           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                           Když to h. vypil, co na tom chceš řešit? Kdybych si ji koupil já, půlku nechal nedopitou, s tím můžu chtít vrátit peníze. Ne s tím, že mi kdosi na druhé straně republiky (jehož názor má pro mě váhu asi jako názor Ády na Renaulty) řekl, že to nebylo ono.
                           • 00 Reagovat !

                            foto -MT-

                            _MT_ 17.09.2017  16:17

                            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                            Také jsem to nemyslel vážně. Jen jsem si představoval, jak by se na ten argument asi tvářili. :-)
                            • 00 Reagovat !

                             foto -Karel-

                             _Karel_ 17.09.2017  16:26

                             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                             :-)
                           • 00 Reagovat !

                            foto Hammunasakra

                            Hammunasakra 17.09.2017  16:31

                            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

                            Ty si neskutečnej vokecávač >:D

                            A teď dokonce lhář = fakt se za tebe stydim Karle :no: 8-s :-!

       • 02 Reagovat !

        foto Hammunasakra

        Hammunasakra 16.09.2017  21:18

        « Re: Re: Re: Re: Re: Ale notak

        Nejen Německo a Japonsko a USA ale už i [odkaz] :-)
  • 01 Reagovat !

   foto Nicco

   Nicco 18.09.2017  10:24

   « Re: Ale notak

   To bylo plkani o nekonecnem potencialu spalovacich motoru, ted nic nekomentuji, aby si nezarizli prodeje stavajich spalnicek.
 • 210 Reagovat !

  foto topten

  topten 16.09.2017  09:56

  dobra zprava pro vetsinu obyvatel tyhle planety

  a spatna zprava pro diktatorske režimy jako rusko, většina arabskych státu, venezuela
  • 82 Reagovat !

   foto WinDiesel

   WinDiesel 16.09.2017  11:01

   « Re: dobra zprava pro vetsinu obyvatel tyhle planety

   to ses zase krásně po ránu udělal co ........ >:D zase budeš mít krásnej den, přeji Ti to .......... sice na tom není ani zbla pravdy ale chudému duchem není pomoci
   • 83 Reagovat !

    foto CHerokee

    CHerokee 16.09.2017  11:21

    « Re: Re: dobra zprava pro vetsinu obyvatel tyhle planety

    To jsou ti, co si myslí, že elektřina roste na stromech >:D
  • 63 Reagovat !

   foto Neurotic

   Neurotic 16.09.2017  11:46

   « Re: dobra zprava pro vetsinu obyvatel tyhle planety

   Takže jsi se tu zase vyblil a opět jsi prokázal, že o tom víš * nebo vlastně to auto je ze dřeva a ta věc, ze které jsi to napsal z pampelišky takže k tomu vůbec není potřeba ropa >:D
   • 26 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 16.09.2017  12:09

    « Re: Re: dobra zprava pro vetsinu obyvatel tyhle planety

    Nečekal bych že k sobě budeš takhle kritickej = oceňuju :yes: >:-[]

    Nojo topten má pravdu = už aby to bylo ;-)
  • 15 Reagovat !

   foto Hammunasakra

   Hammunasakra 16.09.2017  12:19

   « Re: dobra zprava pro vetsinu obyvatel tyhle planety

   :yes: :yes: :-!

   Už aby to bylo :-)
 • 112 Reagovat !

  foto Simpanz

  Šimpanz 16.09.2017  10:15

  Vyhlášení automobilek

  o tom v kterém roce kompletně přejdou na výrobu elektroaut mi připomínají situaci, kdy parta ožralých výrostků stojí v lednu v jednu ráno na břehu zamrzlého rybníka a dohaduje se, kdo do něj skočí a podplave jej bez nadechnutí třikrát tam a zpátky. Většinou tam nakonec neskočí nikdo a vše dobře dopadne, jenom když je mezi nimi opravdový hlupák, tak si vyseká díru v ledu a skočí a díky přirozenému výběru páně Darwina je ráno o jednoho idiota méně.
  • 110 Reagovat !

   foto topten

   topten 16.09.2017  10:19

   « Vyhlášení automobilek k výrobě elektroaut

   docela odvaha prirovnavat vyvojare a manazery vetsiny automobilek k bande ozralych vyrostku.
   ja si tohle zazil když sem po skole nastoupil do práce a odborari vykrikovali, ze jim my vyvojari jen ujidame ze spolecnyho talire ...
   tehdejsi vedeni firmy vykriky odboraru castecne vyslyšelo a hadej jak to s firmou vypada dnes ...
   • 73 Reagovat !

    foto Simpanz

    Šimpanz 16.09.2017  10:55

    « Re: Vyhlášení automobilek k výrobě elektroaut

    Parta ožralých výrostků je (většinou) dostatečně inteligentní a do té zamrzlé vody neskočí, možná to vede druhý den po vystřízlivění k tomu, že někdo z té party začne trénovat a za x let se stane mistrem republiky v plavání (navzdory těm řečem na břehu rybníka, ale stejně ten rybník v lednu třikrát tam a zpět bez nádechu nepodplave). Přesto pokaždé ta parta povede tyto stejné řeči.
    Se šéfy automobilek je to úplně stejné, většina je dostatečně inteligentních na to aby věděla, že vyhlásit, jako velký Mao, že od roku 20XX bude každá vesnice mít vysokou pec na výrobu železa prostě nefunguje, ale přesto velmi podobné řeči vedou o výrobě elektroaut. Ve skutečnosti do toho "zamrzlého rybníka" nikdo z nich dobrovolně neskočí a to dokonce i přes to, že umí velmi dobře plavat (a vyrábí už dávno elektroauta), protože díky své inteligencí dobře ví, že přechod na elektroauta musí být nějaký pozvolný proces doprovázený hromadou úsilí a drobných krůčků, zlepšení a že to není prostě hop na kozu a v roce 20XX máme tele.
    • 93 Reagovat !

     foto WinDiesel

     WinDiesel 16.09.2017  11:07

     « Re: Re: Vyhlášení automobilek k výrobě elektroaut

     Však toto nebylo žádné vyhlášení automobilky, ale jen canc senzacechtivého článku.
     Ale některé lidi tento bulvární canc převzatý bulvárním webem učinilo šťastným, přejme jim to.
     Přidávám přesnou citaci mluvčího EK:
     Moderní dieselové jsou velice sofistikované, hrají a budou hrát zásadní roli v přechodu k elektromobilizmu ...
     Rozumějme, k elektromobilizmu se bude přecházet postupně a diesely jsou zapotřebí více než benzíny.
     A že to potrvá desítky let, to už pochopili i v nablblé EK a v nablblém europarlamentu.
     • 40 Reagovat !

      foto Simpanz

      Šimpanz 16.09.2017  11:33

      « Re: Re: Re: Vyhlášení automobilek k výrobě elektroaut

      Souhlas, bulvár bohužel se svými "jednoduchými" řešeními přitahuje jednoduché jedince.
    • 16 Reagovat !

     foto Ellesmerys

     Ellesmerys 16.09.2017  12:14

     « Re: Re: Vyhlášení automobilek k výrobě elektroaut

     2030 bych nebral jako jasně danej rok, může to být o 5 let pozdějc, je ale jistý, že to jednoho dne nastane. Nemyslim s,i že těmadle prohlášeníma dělají automobilky jasný termíny a závazky, ale spíš tím chtějí ukázat minimálně určité trendy, kterými se vývoj bude nadále ubíhat a předestírají předpokládané období, kdy nastanou větší změny. Analogie s ožralejma výrostkama je iracionální a v kontextu budoucnosti automobilového pohonu nemístná.
     • 50 Reagovat !

      foto Simpanz

      Šimpanz 16.09.2017  12:26

      « Re: Re: Re: Vyhlášení automobilek k výrobě elektroaut

      No zrovna Mazda ale může těžko ukazovat nějaké trendy v této oblasti, když dodnes nemá v produkci jediný elektrický model, nemá hybrid, nemá v podstatě žádnou reálnou alternativu ke spalováku a dodnes vyhlašovala jak zlepší spalovací motor. Od takové automobilky zní vyhlašování termínů a trendů v oblasti alternativních pohonů hodně nevěrohodně. Kdyby takové trendy vyhlašoval třeba Nissan, tak bych byl k jeho výrokům také rezervovaný, ale alespoň bych si řekl, jo něco pro to dělají.
      • 14 Reagovat !

       foto Ellesmerys

       Ellesmerys 16.09.2017  12:33

       « Re: Re: Re: Re: Vyhlášení automobilek k výrobě elektroaut

       Tak třeba věří v tu spolupráci s Toyotou. Ta má zejména s hybridama už zkušeností poměrně hodně.
      • 00 Reagovat !

       foto JDM

       JDM 18.09.2017  16:17

       « Re: Re: Re: Re: Vyhlášení automobilek k výrobě elektroaut

       Mazda "ladi" spalováky právě proto že nemá jinej pohon a aby nemusel dráze kupovat technologie jinde chce získat čas na svůj vývoj, a zrovna mazde bych takovou věc věřil, dokázali vydržet dlouho bez přeplňovani kdy jiný brečeli že to nejde.
    • 30 Reagovat !

     foto -Karel-

     _Karel_ 16.09.2017  13:05

     « Re: Re: Vyhlášení automobilek k výrobě elektroaut

     :yes: :yes: :yes:
  • 50 Reagovat !

   foto removed

   removed 16.09.2017  10:24

   « Re: Vyhlášení automobilek

   >:D
  • 73 Reagovat !

   foto CHerokee

   CHerokee 16.09.2017  11:23

   « Re: Vyhlášení automobilek

   Pěkně napsáno. Podobně se občas chovají i politici... "2040 zakážeme spalovací motory" apod. zhovadilosti....ale můžou si to dovolit, v té době dávno nebudou zvoleni.
  • 40 Reagovat !

   foto Arese

   Arese 16.09.2017  14:33

   « Re: Vyhlášení automobilek

   >:D >:D >:D >:D >:D :yes: :yes: :yes: :yes: Neuvěřitelně trefné přirovnání! :yes:
 • 34 Reagovat !

  foto Beefcake

  Beefcake 16.09.2017  13:32

  ABC

  Elektrina bude vyrabana z tych potokov slz petrolheadov a naopak, vznikne novy druh - electroheadi.
  Mimochodom, dnes vysla u nas sprava, ze bola urobena legislativa, aby mohli mesta/obce urcovat nizkoemisne zony.
  [odkaz]
  Vyborne. Len aby to nebolo nasilu, bez mozgu a vsetci boli spokojni.
  • 20 Reagovat !

   foto pradeda7

   praděda7 16.09.2017  20:31

   « Re: ABC

   To už tu jednou bylo. Nebudou to jen elektroheadi, ale hlavně skratoheadi. ;-)
   • 03 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 16.09.2017  20:44

    « Re: Re: ABC

    Tady toho už bylo [odkaz] = sorry připomínka naší diskuze o pachatelích devastace našich dálnic ;-)

    Myslim že pro náročnější petrolheady auta se spalovacim motorem eště dlouho zůstanou = jediná otázka sou snad budoucí ceny takovejch aut

    Pro většinu můžou bejt poháněný něčim míň škodícim, tiššim čeho je dostatek a nakonec vyjde i levnějš = příjemnej je i fakt že zlobící poruchový části spalovacích motorů = elektroauta nemaj
    • 11 Reagovat !

     foto pradeda7

     praděda7 16.09.2017  21:04

     « Re: Re: Re: ABC

     Nic neklouže. Tento týden jsem tam jel 2x a podruhé dnes v dešti a žádné klouzání se nekonalo... ;-)
     Elektroauta pro skratoheady mě neleží ani ve "vyměšovacím ústrojí".... >:D Já už budu mít v tu dobu (2040) po kremaci a budu se na tu spoušť tady na zemi dívat ze svého obláčku... ;-)
     • 02 Reagovat !

      foto Hammunasakra

      Hammunasakra 16.09.2017  21:08

      « Re: Re: Re: Re: ABC

      No jasně že už neklouže = dyť to museli eště před kolaudací opravit! :-)

      Ale ŘSD chtělo šetřit tak blbě že klouzalo a na mnoha místech eště klouže a bude se to opravovat roky. A hlavně v součtu ty klouzací kilometry vyjdou dráž než kdyby hned na začátku udělali perfektní povrch

      To sem zrovna uklidňoval Karla = že než se elektroauta rozšíří a definitivně nebudou v bazarech spalovací motory = nebude ho to trápit protože.. >:-[]

      Kremace? Rozumný :yes:
     • 10 Reagovat !

      foto Hammunasakra

      Hammunasakra 16.09.2017  23:30

      « Re: Re: Re: Re: ABC

      Eště jeden dloužek [odkaz] :-)
      • 10 Reagovat !

       foto pradeda7

       praděda7 17.09.2017  09:22

       « Re: Re: Re: Re: Re: ABC

       Paní archeoložka říká: "Žijeme v nesmírně bohaté, zhýčkané a pohodlné společnosti". A má pravdu. Jinak by se archeologií nemohla živit a provozovala by svůj koníček až po práci. Ještě je třeba zmínit, že kvůli archeologickému průzkumu se odložila výstavba D35 o jeden rok a tento "průzkum" bude stát daňové poplatníky 400 mil. Kč. Opravdu žijeme v nesmírně bohaté společnosti, když si něco takového můžeme dovolit. >:-[]
       • 10 Reagovat !

        foto Hammunasakra

        Hammunasakra 17.09.2017  10:01

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: ABC

        400 milionů nakradou už desetiletí ŤOKovci na jednom kilometru = maximálně na 2 ;-)

        No klidně i na čtyřech :-) ale výdaje na archeologii sou tak neskutečně minimální = že to je fakt nula nula nic.

        Naštěstí žijeme v bohatý společnosti a takovouhle banalitu si můžeme dovolit

        D35 blbí politici zpozdili už asi o 20 let = že je naprosto nutný jí postavit slyšim odvždycky = ten rok za to že nekašleme na historii archeologii atd. je narozdíl od těch 19ti smysluplnej
        • 00 Reagovat !

         foto pradeda7

         praděda7 17.09.2017  10:18

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ABC

         Pro mě má 400 mil. Kč hodnotu 400 mil. Kč. Pro tebe je to 0.0 nic....žasnu... :-O
         • 00 Reagovat !

          foto Hammunasakra

          Hammunasakra 17.09.2017  10:32

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ABC

          Tos pochopil blbě = pro mě má 400 mil hodnotu asi podobnou jako pro tebe = nejsem Babiš :-)

          Z pohledu nákladů státu = a o to de = je to halíř

          • 00 Reagovat !

           foto pradeda7

           praděda7 17.09.2017  11:38

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ABC

           Z pohledu státu............lehce nabyl...lehce pozbyl....to se to rozhazuje....z cizího krev neteče....tak se chová náš stát...FUJ!
           • 00 Reagovat !

            foto Hammunasakra

            Hammunasakra 17.09.2017  12:33

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ABC

            Přesně = rozhazuje po miliardách [odkaz] a tebe trápí relativně rozumně utracenejch.. :-)
            • 00 Reagovat !

             foto pradeda7

             praděda7 17.09.2017  23:38

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ABC

             Rozumně utracenech? Hahaha. Co s toho 400 mil. Kč výzkumu mám? Nebo ty? Nebo daňový poplatníci? Nic! Jediní, co z toho něco mají jsou sběrači střepů a to je něco, co by měli dělat po práci a na víkend a ne okrádat pracující. FUJ!
             • 00 Reagovat !

              foto Hammunasakra

              Hammunasakra 18.09.2017  10:19

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ABC

              To je ale fakt hodně hodně velký nepochopení = smyslu :-|

              [odkaz] to bys chtěl? >:-[]
              • 01 Reagovat !

               foto pradeda7

               praděda7 18.09.2017  13:03

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ABC

               Hahaha, z tohoto se sakro nevykroutíš, protože je to jasné jak facka. Nějací sběrači střepů jsou populaci z 99% u prrddeellee...jen nás otravují a stojí nás peníze :-!
               • 00 Reagovat !

                foto Hammunasakra

                Hammunasakra 18.09.2017  15:48

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ABC

                Já se nikam kroutit nepotřebuju ;-)

                U prrdellee je 90% populace většina věcí = co maj význam a smysl a třeba i posouvaj civilizaci dál :-)

                Těch 99% je příliš = a to myslim vážně ;-)
                • 00 Reagovat !

                 foto pradeda7

                 praděda7 18.09.2017  16:29

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ABC

                 O tom co má význam a smysl a posunuje civilizace dál (kam dál? Do propasti?), pak rozhoduje podle tebe 10% lidí.....a těch 90% jsou tu jen na to, aby to šílenství zaplatili... >:-[]
                 • 00 Reagovat !

                  foto Hammunasakra

                  Hammunasakra 19.09.2017  23:50

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ABC

                  Jo tos trefil = tak nějak :-)

                  Ale archeologie = znát minulost = to je hodně rozumná věc. Netušim proč ti to tak vadí
                  • 00 Reagovat !

                   foto pradeda7

                   praděda7 20.09.2017  00:02

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ABC

                   Jako koníček po práci anebo podporovaný bohatými mecenáši to beru. Co neberu je koníček, který sabotuje a prodražuje výstavbu dálnic a dalších staveb a daňový poplatníci to musí finančně podporovat. FUJ! >:-[]
 • 11 Reagovat !

  foto Suprak

  Suprak 17.09.2017  04:46

  Dotaz...

  Porad se dokola omila ekologicnost. Ale me zajimaji jen dve veci. A to dojezd elektroauta, ale ne v idealnich podminkach, ale pri 140 km/hod na dalnici a v -20 stupnich C a teplote uvnitr 23 stupnu celsia. A kde budu nabijet, kdyz jen kolem nasich cva 10 panelaku stoji tak dobrych 150 aut? Diky za fundovane odpovedi.
  • 11 Reagovat !

   foto pradeda7

   praděda7 17.09.2017  09:36

   « Re: Dotaz...

   Já to vidím tak, že bylo jednak potřeba "odstavit" arabáče a pak plně napojit automobilový průmysl na Industry 4.0. A s nabíjením si nedělej starosti. Lidé s paneláků budou jezdit HMD... ;-) Ok...je zde také možnost instalace indukčních káblů a senzorů do vozovky nebo parkovací plochy.
   • 10 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 17.09.2017  10:05

    « Re: Re: Dotaz...

    Industry 4.0 je za dveřma = a bude to zajímavý >:-[]

   • 00 Reagovat !

    foto Suprak

    Suprak 17.09.2017  16:35

    « Re: Re: Dotaz...

    Přesně takovou odpověď jsem čekal - jako sarkasmus dobrý. :yes:

    Po pravdě jsem ale čekal, že se reakcí ozve někdo, kdo má reálnou zkušenost s existujícími vozy. Dneska totiž topíme v autě odpadním teplem, ale jak to je/bude u elektromobilu? Předpokládám/doufám, že nebudeme v 21. století muset jezdit v kožichu a beranici jako před 100 lety.
    • 00 Reagovat !

     foto pradeda7

     praděda7 17.09.2017  23:42

     « Re: Re: Re: Dotaz...

     Proč si děláš starosti s nějakým topením, když na elektroauto stejně nebudeš mít peníze a v elektrobuse se zahřeješ od druhých pasažérů, protože tam bude narváno... ;-)
     • 00 Reagovat !

      foto Hammunasakra

      Hammunasakra 18.09.2017  10:23

      « Re: Re: Re: Re: Dotaz...

      Elektroautíčka budou časem = teda chvíli to bude trvat = nejspíš levnější než auta se spalovacíma motorama

      A asi se rozšířeš sdílený auta = i když mě to teda nijak neoslovuje :-)

      Eletroauta by do deseti let mohly bejt i použitelný [odkaz]
      • 10 Reagovat !

       foto pradeda7

       praděda7 18.09.2017  13:11

       « Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz...

       Alektroauto pro toho, kde ho potřebuje pro jízdu po městě nebo pro krátké popojezdy do a z města, do práce atd. beru. Ale nutit lidi do nich pro jízdu na větší vzdálenosti je blbost. To už tu bylo 1000x zdůvodněné, spočítané a dokázané. A ano, vím, že to politici nakonec prosadí, protože nemají politickou vůli se proti tomu postavit. Oni vlastně nemají vůli se postavit vůbec ničemu, co by mohlo ohrozit jejich žlaby. :-!
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!Blesk.cz

Kvůli drogám zavraždil tři taxikáře: U Ústavního soudu taxivrah Virgulák nepochodil, doživotí platí

Kvůli drogám zavraždil tři taxikáře: U Ústavního…

Vrah David Virgulák, jež si za chladnokrevnou vraždu tří pražských taxikářů odpykává doživotní trest, u…

Kodiaq GT: Škodovka, kterou se v Česku nikdy nesvezete! Víme, proč...

Kodiaq GT: Škodovka, kterou se v Česku nikdy…

Škodovka v poslední době dělá tolik povedených aut, že je ani nemá kde vyrábět. Na svezení Kodiaqem GT museli…

 

iSport.cz

Nepříjemný los Lvíčat. V kvalifikaci ME vyzvou Chorvatsko, Řecko či Skotsko

Nepříjemný los Lvíčat. V kvalifikaci ME vyzvou…

Čeští fotbalisté do 21 let se v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v roce 2021 utkají se třemi stejnými…

Nový Superlife už dnes! Se Šárkou Strachovou i novým hávem aplikace

Nový Superlife už dnes! Se Šárkou Strachovou i novým…

Už dnes vychází v deníku Sport nové číslo magazínu Superlife! Hlavním tématem je velký rozhovor se Šárkou…

 

Reflex.cz

Evropský soud odmítl Babišovu žalobu na Slovensko kvůli evidenci ve svazcích StB. Babiš se bude soudit dál

Evropský soud odmítl Babišovu žalobu na Slovensko…

Evropský soud pro lidská práva odmítl žalobu českého premiéra Andreje Babiše (ANO) na Slovensko ve sporu o…

První porevoluční vláda: Čalfa, Komárek, Delong a další. Víte, co dělali ministři po odchodu z politiky?

První porevoluční vláda: Čalfa, Komárek, Delong a…

Formálně byl první vládou ustavenou po sametové revoluci roku 1989 kabinet ustavený 7. prosince 1989, jehož…