10.2. 2012
0 komentářů
Dobrého výsledku pneumatikářská společnost dosáhla díky růstu prodejních cen a stoupající poptávce ze strany výrobců nákladních automobilů v Evropě i Spojených státech.
Tržby společnosti díky vyšším prodejním cenám stouply o 16 procent na 20,7 miliardy eur, ačkoli objem prodeje vzrostl o necelých sedm procent. Zvýšení cen přispělo k zisku více než dvěma miliardami eur. Vykompenzovalo tak negativní dopady stoupajících nákladů na suroviny.
Společnost předpověděla, že v letošním roce zůstane objem prodeje bez výraznějších změn. Zvýšila však cílový provozní zisk pro rok 2015 o čtvrtinu na 2,5 miliardy eur. Michelin je druhým největším výrobcem pneumatik na světě. Jedničkou je dle Reuters japonský konkurent Bridgestone.