Diskuse

Praha uzavře pro auta Smetanovo nábřeží. Zatím jen na zkoušku.

13.3.2013

Omezení individuální automobilové dopravy v Praze pokračuje, radní se rozhodli uzavřít Smetanovo nábřeží. Zatím však pouze zkušebně.

 

 • 00 Reagovat !

  foto vabis

  vabis 13.03.2013  09:31

  dej blbci fukci

  Je třeba vykázat nějakou aktivitu. Tedy "přínosný" úředník vymyslí co nejvíc betonových zátarasů, skákacích retardérů, zákazů vjezdu, čáry hrající všemi barvami, emisní zóny atd atd. :no: Komplikovanou trubkou taky proteče více vody jj >:D kdyby alespoň padla nějaká protihodnota typu MHD zdarma atd, ale ne, ne a zase ne! Cizí neštěstí asi naše zodpovědné těší. ;-\
  • 00 Reagovat !

   foto SamanAR

   SamanAR 13.03.2013  10:39

   « Re: dej blbci fukci

   sak MHD je zdarma >:D teda pokud te nechytne revizor
   • 00 Reagovat !

    foto BeranK

    BeranK 13.03.2013  11:22

    « Re: Re: dej blbci fukci

    a jinak je (všude ve světě) dotovaná tak ze 75%.......
    • 00 Reagovat !

     foto Pekelna-Micinka

     Pekelná Micinka 13.03.2013  12:49

     « Re: Re: Re: dej blbci fukci

     Což je opět argument proti, protože kdyby byla zcela bez dotací, tak by vůbec nejezdila, protože kdo by za ten humus platil.
     • 00 Reagovat !

      foto ericn

      ericn 13.03.2013  18:05

      « Re: Re: Re: Re: dej blbci fukci

      Tak nějak, proč se mám s někým tlačit a čuchat ten smrad v tramvajích, když tam můžu dojet pohodlně, bez nepříjemného odéru a za mírný poplatek i zaparkovat ;-)
      • 00 Reagovat !

       foto Pekelna-Micinka

       Pekelná Micinka 13.03.2013  22:18

       « Re: Re: Re: Re: Re: dej blbci fukci

       Přesně tak. A nyní můžeš stylově i s Adamem. ;-) >:-[]
 • 00 Reagovat !

  foto BeranK

  BeranK 13.03.2013  11:21

  Věční remcalové

  Pokud někdo lituje toho, že se část lidí, kteří okázale dávají najevo, jak je pod jejich úroveň chodit pěšky nebo dokonce jezdit "sockou" nebo "lůzou" (shodou okolností ti samí lidé jsou je nejhorlivějšími kritiky MHD jako takové a vědí, jak je to tam "hrozné"....ačkoliv "tam" byli naposled před třiceti lety), tak si zaslouží politování spíš sám. Kdo po Smetanově nábřeží občas jede, ví o jaké utrpení se jedná a místní se tomu místu radši vyhnou. Popojíždět pětikilometrovou rychlostí za neustálého vyzvánění tramvaje a s mraky lidi naskakujícími na kapotu je opravdu zábava, ale jenom pro podivíny nebo masochisty. Stejně jako parkování v historické části města, kde se pak díky autům naštosovaným kolem chodníků včetně přejezdů a zatáček znemožňuje zase pro změnu normální pohyb pěších.....podobnou argumentaci slyšíme od cyklistů, kteří se sice neustále tváří jako nesmírně utlačovaní chudáci, ale jejich bezohlednost a nebezpečnost v provozu je stejná jako u aut.

  Nadávání na "hloupé" úředníky, nebo rádoby chytré výlevy jako jsou v článku působí poněkud směšně, typickým rysem čecháčkovství (a novináři v tom vynikají) je věčné remcalství a kritika všeho, co představuje jakoukoliv změnu. Přitom ona "zasvěcená" kritika není nic jiného, než jenom hloupé žvanění, většinou o něčem, o čem jeho autor neví prakticky vůbec nic.

  Omezování vjezdů v určitých časech na určitá místa je asi to nejrozumnější, co se dá v dané situaci udělat. A hlavně je dodržovat. Nakonec každý soudný člověk ví, že ulice Starého Města ani Malé Strany nebyly stavěny na provoz motorových vozidle ani tramvají. Takže - podle logiky autora článku by asi bylo nejlepší to "zbourat" a zřídit tady dostatečně dimenzované komunikace pro motorová vozidla, aby se chudáci řidiči pohodlně dostali všude a na nic nemuseli brát ohled.....

  Nakonec, když staví město tunelový systém Blanka s obrovskými parkovišti, podjezdy a výjezdy, ti samí remcalové zase a znovu vykládají, jak se to udělat nemělo a co všechno je na tom špatně.
  • 00 Reagovat !

   foto zlysoused

   zlysoused 13.03.2013  11:36

   « Re: Věční remcalové

   :yes:
  • 00 Reagovat !

   foto karfiol

   karfiol 13.03.2013  11:47

   « Re: Věční remcalové

   Já si myslím,že někteří lidé co jezdí autem,nejezdí jen proto aby dali najevo že socka je pod jejich úroveň.Ono co si budeme povídat.Ta neskutečná namachrovanost cestujících v MHD je taky na přesdržku.Když je třeba chřipková epidemie,tak je skvělý jezdit s nachrchlanejma lidma na tak malým prostoru.Nemluvě o tom,když je zima a tramvají se nese zápach načerno jedoucích bezdomovců.A ten odstavec"zbouráme to tady a postavíme silnici" ten je úplně mimo.Nikdo nechce nic bourat,ale uzavřít ten úsek taky není řešení.
   • 00 Reagovat !

    foto BeranK

    BeranK 13.03.2013  12:21

    « Re: Re: Věční remcalové

    OK, a co je tedy řešení? Nechat tam jezdit auta, aby to nebylo k žití vůbec pro nikoho včetně těch motoristů? Další Blanku tentokrát pod nábřežím? A tentokrát rovnou za 50 miliard?

    Argumenty typu to není řešení, udělejte to jinak, postavte to jinde poslouchám celý život. Ti, co je rádi a neustále kladou ovšem nemají odpověď na JAK....
    • 00 Reagovat !

     foto karfiol

     karfiol 13.03.2013  12:31

     « Re: Re: Re: Věční remcalové

     Tohle je zbytečná diskuse.Pokud tedy omezit dopravu v historickém centru prahy,které na to není stavěné,tak úplně.Byl by tam vjezd jen pro rezidenty a na zvláštní povolení(zásobování atd.) Jinak pěškobusem a nebo MHD.Tyhle polovičatý uzavírky támhle 100metrů,támhle třicet metrů jsou k ničemu.
     • 00 Reagovat !

      foto BeranK

      BeranK 13.03.2013  12:36

      « Re: Re: Re: Re: Věční remcalové

      Tak takhle to beru. Já bych to zavřel od kavárny Slavie až na Palacháč......a už slyším ten povyk. A stejné argumenty jako v článku.
     • 00 Reagovat !

      foto Pekelna-Micinka

      Pekelná Micinka 13.03.2013  12:37

      « Re: Re: Re: Re: Věční remcalové

      :yes:
     • 00 Reagovat !

      foto figurka

      figurka 13.03.2013  15:15

      « Re: Re: Re: Re: Věční remcalové

      :yes:
     • 00 Reagovat !

      foto -MT-

      _MT_ 13.03.2013  15:47

      « Re: Re: Re: Re: Věční remcalové

      :yes:
   • 00 Reagovat !

    foto Pekelna-Micinka

    Pekelná Micinka 13.03.2013  12:37

    « Re: Re: Věční remcalové

    :yes:
  • 00 Reagovat !

   foto nasua23

   nasua23 13.03.2013  11:54

   « Re: Věční remcalové

   :yes:

   Já osobně jsem ještě pro větší omezení aut v centru.
   Např. kolik bylo řečí ohledně omezení okolo Václaváku a najednou to taky jde.

   Jen ohledně Blanky..on je to tak trochu "tunel", takže tam opravdu něco špatně je.
   Nicméně urbanisticky je projekt lepší než nic a je dobře, že je.

   • 00 Reagovat !

    foto BeranK

    BeranK 13.03.2013  12:32

    « Re: Re: Věční remcalové

    Většina lidí (i ti, co Prahou projíždějí) prostě radši zvolí trasu centrem po Magistrále a diví se, jak je zacpaná....

    Kdysi jezdily tramvaje i auta na Staromák, Celetnou a dokonce Karlovkou a přes Karlův most....a jde to i bez toho. Jediný, na koho je třeba brát ohled jsou rezidenti a obchody, ale aby se tamtudy projížděl každý jenom proto, že je línej jít kus pěšky nebo se mu MHD příčí, to už je moc.

    Nic není černobílé, ale jak je to postaveno v tom článku, je ujeté.....

    Jinak lecos o Blance vím a kromě onoho tunelu, o kterém píšeš bych řekl, že na její výstavbě se zase ono čecháčkovství na straně jedné a vyčůranost (dalo by se to popsat déle a barvitěji) stavebních firem podepsala v řádech vyšších, než vlastní klasická "tunelařina". Stačí si vzít rozsáhlé změny během výstavby (parkoviště Letná, parkoviště Prašný most, změny a rozšíření výjezdů - zase na Prašném mostě, demence a drzost onoho architekta, který navrhl "zkrásnění" mostu v Troji s nárustem nákladů o 50% a záplava nejrůznějších vynucených změn a úprav, které se provedly, ale byly de facto zbytečné...) a člověku je ouzko, když si uvědomí, jak se ty peníze ani tak necpou někomu do kapes (i když zlomek asi taky), ale jak se vyhazují oknem za totální zbytečnosti.

    Souhlasím ale napsto s tím, že Blanka jako princip je dobrá, tam kde to jde je to prima, akorát se to skutečně podle původního projektu (či spíše toho, podle kterého se začalo stavět) dalo udělat mnohem levněji.
    • 00 Reagovat !

     foto Pekelna-Micinka

     Pekelná Micinka 13.03.2013  12:42

     « Re: Re: Re: Věční remcalové

     Co myslíš žím zkrásněním mostu v Troji? Blanka by byla super, kdyby začínala u Mostu barikádníků, takhle akorát zkruvili další klidné divoké místo, kde jsem to měl rád.
     • 00 Reagovat !

      foto BeranK

      BeranK 13.03.2013  13:49

      « Re: Re: Re: Re: Věční remcalové

      Mám tím na mysli dodatečnou (myslím projekčně) změnu mostu, který je součástí výstavby Blanky. Projekt mostu byl změněn (původní návrh počítal s utilitárním řešením) na základě tvrzení a následného návrhu jakéhosi architekta (aby to byl architektonicky "důstojnější" most, než původně navržená "krabice"....). Zastupitelstvo si dalo říct (stejně jako v případě řady dalších změn), architekt ubezpečoval, že na ceně se to neprojeví (ačkoliv se jednalo o dva odlišné typy konstrukce) a při nacenění se ukázalo, že tomu tak není a cena vylítla tuším z 800 mil. na 1,2 miliardy.

      Jinak místo výjezdu u mostu Barikádníků (což by podle mně bylo logičtější) máme dost zbytečný výjezd na Prašném mostu včetně podzemních garáží, jehož velkorysá realizace si vyžádá mimo jiné dvojnásobné přeložení hlavní komunikace včetně tělesa tramvaje a takové perličky, jako třeba komplexní demolici tenisových kurtů tuším Dukly Praha a jejich opětovnou výstavbu.......
      • 00 Reagovat !

       foto Pekelna-Micinka

       Pekelná Micinka 13.03.2013  14:30

       « Re: Re: Re: Re: Re: Věční remcalové

       Most jezdím pravidelně fotit a ačkoli je pěkný, tak výška oblouku je dost velká a je v krajině příliš výrazný. Největší obavu mám však o to, že jakmile se někde zlepší dopravní obslužnost (platí obecně), stoupne zájem o pozemky okolo, byť zde jich moc použitelných není a pak se tam začne stavět, což je přesně to, co se mi nelíbí.
  • 00 Reagovat !

   foto Scared

   Scared 13.03.2013  12:22

   « Re: Věční remcalové

   S omezením dopravy na Smetanovo nábřeží souhlasím, zejména vzhledem k tomu, že se jedná o turisticky atraktivní lokalitu.

   Na druhou stranu nejvíce bezohlední, neukáznění, nepozorní a koneckonců i arogantní jsou z účastníků dopravního provozu (v průměru) právě chodci. Ti hřeší zejména na to, že při rychlosti chůze nehrozí velké nebezpečí. Ve chvíli kdy se jim do této pohodičky začnou motat na pseudocyklostezkách cyklisté, je o zábavu postaráno.

   Naopak motoristé jsou mezi účastníky provozu na veřejných cestách prokazatelně nejdisciplinovanější. Jenže vzhledem k rizikům je vůči jejich prohřeškům věnována daleko větší pozornost.
   Když projede auto na červenou, to je křiku, když přejde na červenou chodec? Přece nebude jak blbec čekat, když nic nejede.
   • 00 Reagovat !

    foto BeranK

    BeranK 13.03.2013  12:33

    « Re: Re: Věční remcalové

    Taky souhlas - ale já mám jiné favority - cyklisty....ti jsou ještě horší.
  • 00 Reagovat !

   foto Merrill

   Merrill 13.03.2013  13:04

   « Re: Věční remcalové

   :yes: :yes: :yes: jenom doplním, že krásným příkladem, jak takové zákazy pomáhají je uzavření dolní poloviny Václaváku pro auta. Atmosféra se změnila o 100% k lepšímu, a myslím, že i pro obchodníky je taková zóna daleko zajímavější.. Konečně už úředníci začínají chápat, že ulice a náměstí v historických centrech nepatří autům ale lidem.. Díky za každou novou ulici nebo náměstí bez aut.
  • 00 Reagovat !

   foto igi2

   igi2 13.03.2013  14:42

   « Re: Věční remcalové

   Až tam někdy budeš muset vézt sockou třeba autogen, pochopíš. Jinak souhlas že dobrovolně tam autem pojede jen cvok.
  • 00 Reagovat !

   foto alambert2---stop-topper1982

   alambert2 - stop topper1982 13.03.2013  20:10

   « Re: Věční remcalové

   samozřejmě, že je pod jejich úroveň jezdit sockou, stejně jako každého normálního člověka...rozdíl je jen v tom, že oni si ten komfort mohou dovolit a tak ho užívají...

   kdo normální by se asi tak chtěl dobrovolně zdržovat v těsné blízkosti, co v blízkosti, v kontaktu s bezdomovci a podobným dobytkem? kdo si to podle tebe zaslouží?

   pokud chce město nutit lidi využívat MHD, mělo by (skrze DP) začít tím, že zavede v metru turnikety a změní systém odměňování revizorů tak, aby byli více motivováni vyhazovat chronické neplatiče, než kasírovat ty, kteří o den přetáhli platnost opencard...

   až pak je něco takového možné, do té doby to je ponižující prasárna...
 • 00 Reagovat !

  foto Pekelna-Micinka

  Pekelná Micinka 13.03.2013  12:40

  Kolotoč

  To je kravina. Co se tím získá? Auta to budou objíždět přes Újezd a Malou Stranu, který jsou zacpaný ještě víc. Místo takových pí*ovin by měli postavit parkovací domy, v majetku města a provozovat je jako město. Bez toho nemá cenu nic uzavírat, protože ta auta musí někde stát, když mají tedy ti lidé jet MHD.
 • 00 Reagovat !

  foto strycek-BOB

  strýček BOB 13.03.2013  12:49

  První rozumný nápad

  V tomto úseku je to pěkný voser, kolony, spousty turistů a do toho tramvaje. Nikdo normální, kdo v Praze opravdu žije, tam autem prostě nejede. . To stejné platí pro Malou Stranu, od Klárova po Újezd zakázat vjezd aut.
 • 10 Reagovat !

  foto Stejsn

  Stejsn 13.03.2013  14:01

  Včera jsem se u tohohle článku

  (akorát v Hospodářkách) dohadoval s nějakým člověkem, který nad tím nápadem bědoval. Že tamtudy denně jezdí, že pracuje na Starém Městě a bydlí na Praze 13. Když jsem mu psal, že obě místa jsou na metru, tak se rozčiloval a osočoval mě, jestli jsem to metro někdy ve špičkách viděl anebo jestli jsem o něm jenom četl. Když jsem mu napsal, že taky bydlím na P-13 a denně jezdím metrem na Vyšehrad a zpátky a že dokonce z toho Vyšehradu za hezkého počasí chodím na Smíchov PĚŠKY, tak mi to nevěřil.
 • 00 Reagovat !

  foto albert10

  albert10 13.03.2013  14:34

  uzavirky

  Jednoduše se uzavírají úseky, kudy člověk nepotřebuje jezdit. Ale na nábřeží jezdí hodně řidičů a to proto, že tudy jet potřebují. Další možnost je malá strana, která je ucpaná už teď a pro provoz snad ještě méně vhodná, dále magistrála, kterou by nejraději uzavřela praha 2. Přitom jediný důvod pro omezení jsou cyklisti, chodci tam žádný problém nemají. Praha je vůči chodcům hodně vstřícná v porovnání s řadou jiných měst, včetně té paříže. Mimochodem aleksandra lže o uzavirce celého nábřeží v paříži, uzavírá se tam pouze komunikace na "naplavce", druhá viceprouda komunikace ve stejném směru je bezprostředně nad ní na nábřeží a ta zůstává otevřená.
 • 00 Reagovat !

  foto Karel-Povalec

  Karel_Povalec 13.03.2013  16:45

  Proc?

  Takze, jedu po nabrezi od P4. Ve vsedni den me to posle bokem pod Narodni - tam je jen suteren divadla, vratim se na nabrezi, kde jsou jen kancelarske baraky a hospody, blizim se ke Karlovu mostu - hospody, Karlovy lazne ( = diskoteka), muzeum. To je vsechno. Jedu z druhe strany od Karlova mostu. S jedne strany Vltava, z druhe hospody a park, pak galerie a hospody. Ve vsedni dny je tam zacpa hlavne odpoledne, vikendy vcelku volno. Asi moc volno, tak zahustime Ujezd. Skvelej napad. Predpokladam, ze taxiky, ktery v noci tvori 90% provozu budou mit prujezd nabrezim volnej. Udženija se "vyznamenala" uz na radnici P2. Ted to rozjizdi na na celoprazskem levelu. K tomu se 1x za rok ukaze pred novinarema s helmou a elektrokolem a hned tu mame dalsi medialni hvezdicku.
 • 00 Reagovat !

  foto alambert2---stop-topper1982

  alambert2 - stop topper1982 13.03.2013  20:30

  Praha - Paříž

  odvolávat se na Paříž, to chce opravdu silnou dávku DEBILITY...

  Paříž má dva, tři obchvaty... ( [odkaz]%C5%99%C3%AD%… )
  Paříž má 14 linek metra... ( [odkaz] )
  Pařížské metro je síť spojující libovolné "konce" města...( [odkaz] )
  Paříž má v metru turnikety (takže je podstatně hygieničtější)...
  v Paříži je pár míst, kde se dá zaparkovat ( [odkaz] )
  Paříž má obrovská záchytná parkoviště ( [odkaz] ) (odzoomujte si)

  PRAHA NENÍ PAŘÍŽ.
  • 00 Reagovat !

   foto d-a-m-

   d.a.m. 13.03.2013  21:44

   « Re: Praha - Paříž

   Přesně tak.
   A navíc - připadá mi, že v Paříži - narozdíl od naší metropole - dávno pochopili, že čím míň se lidem do všeho v souvislosti s dopravou kecá, tím lépe.
   Vládne tam vzácná symbioza aut, moto/skútrů, chodců i ocyklenců. A k tomu výtečně fungující metro.
   A k tomu je potřeba ještě přičíst fakt, že Paříž je nejnavštěvovanější město (možná i místo) na světě a všichni ti turisté (i s autobusy, kterými tam přijeli) se tam vejdou i s místními a provoz (na to, že jen Paříž má zhruba tolik obyvatel, co celá ČR) relativně v pohodě frčí..

   U nás se prostě musí pořád a pořád vymýšlet čím dál větší debility.
   Kdy už naši mocní pochopí, že bez indi-vidi dopravy to prostě fungovat nemůže?!?
  • 00 Reagovat !

   foto BeranK

   BeranK 15.03.2013  20:41

   « Re: Praha - Paříž

   Ale zapomínáš dodat, že :

   Paříž (centrální část) má 2,5 mil. obyvatel, ale to je to samé jako centrální část Prahy (vymezená Smíchovem na západě, Žižkovem na Východě, Pankrácí na jihu a Ďáblicemi na severu......). To co je ona velká Praha s 1,3 miliónem obyvatel je Pařížská aglomerace s 10,5 milióny obyvatel.

   A taky je třeba si všimnout, že Paříž leží na rovině, zatímco Praha má daleko komplikovanější geografický relief.....

   Jinak v Paříži jsme byl autem jenom párkrát a problémy s parkováním a provozem vůbec byly stejné, ne-li horší, než v Praze. Praha je proti Paříži malé město....
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!Blesk.cz

Módní téma týdne: Být královnou bálu, stát se Popelkou

Módní téma týdne: Být královnou bálu, stát se Popelkou

Plesy jsou na pořadu dne. K období zimy tradičně patří a v lednu se jejich kolotoč začíná naplno roztáčet.…

Mrazivá slova Dalibora Jandy o smrti syna (†21): Kolegové mi to přáli! Tedy někteří...

Mrazivá slova Dalibora Jandy o smrti syna (†21):…

Je slavný, vede spokojený rodinný život, na kontě má tři zlaté slavíky. Přesto se v životě Dalibora Jandy (65)…

 

iSport.cz

Australian Open ONLINE: Plíškovou čeká boj s Italkou o osmifinále

Australian Open ONLINE: Plíškovou čeká boj s Italkou…

Tenistka Karolína Plíšková hraje o osmifinále grandslamového Australian Open na centrkurtu v Areně Roda Lavera.…

Plekanec musel strpět porážku a ztratil zub: Našli ho naštěstí zametači

Plekanec musel strpět porážku a ztratil zub: Našli…

„Aspoň něco pozitivního,“ utrousil Tomáš Plekanec pár minut po zápase v Ostravě, kde jeho Kometa padla 1:4.…

 

Reflex.cz

Paralympijský vítěz Jiří Ježek: Nepodvolte se zranění a prožijte plnohodnotný život

Paralympijský vítěz Jiří Ježek: Nepodvolte se…

Za nepozornost se platí. Dlouhé hodiny by o tom mohl vyprávět šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa…

Andrej Babiš si stát představuje jako firmu, Piráti jako e-shop

Andrej Babiš si stát představuje jako firmu, Piráti…

Pirátská strana si naplánovala sjezd na třetí lednovou sobotu. Průběh tohoto setkání však bude patrně mnohem…