reklama


Prodej aut v Rusku se v květnu propadl o 58 % (pořadí značek, přehled modelů)

Prodej aut v Rusku se v květnu propadl o 58 % (pořadí značek, přehled modelů)

 
 

Prodej aut v Rusku se v květnu meziročně propadl o 58 procent. Asociace evropských podniků (AEB) uvedla, že ruský trh s automobily by tak mohl mít to nejhorší za sebou.

Od začátku roku za leden až květen dosáhl propad trhu 47 procent. Poptávku po autech snižuje nedostupnost půjček spolu se slabou spotřebitelskou důvěrou.

Klesá zájem o vozy prakticky všech značek a cenových úrovní. Velmi levná produkce Lady zaznamenala v květnu meziroční propad 54 %, Renault (jehož prodej je z větší části tvořen Dacií Logan) pak o 29 % a Toyota, jako nejprodávanější japonská značka, o 64 %.

Světlou výjimkou je americký Hummer, který letos v květnu i v prvních pěti měsících roku zdvojnásobil loňský odbyt. Z větších značek roste pouze Citroën, který uzavírá druhou desítku pořadí značek.

Prodej OA+LUV na ruském trhu - pořadí v květnu 2009
-Značka/období5/20095/2008Rozdíl měziročně1-5/20091-5/2008Rozdíl měziročně
1.LADA2816361535-54,2%151019273752-44,8%
2.CHEVROLET1026321529-52,3%49518103735-52,3%
3.RENAULT759910742-29,3%2944546094-36,1%
4.TOYOTA638917712-63,9%3262270447-53,7%
5.KIA59439161-35,1%2535041123-38,4%
6.FORD579818696-69,0%4450378396-43,2%
7.NISSAN542913483-59,7%3539962958-43,8%
8.DAEWOO52689576-45,0%2346442669-45,0%
9.GAZ478212060-60,3%2283758016-60,6%
10.HYUNDAI446519287-76,8%3208084745-62,1%
11.MITSUBISHI401413906-71,1%1529246652-67,2%
12.VOLKSWAGEN34294342-21,0%181751555116,9%
13.SKODA32375005-35,3%1683319236-12,5%
14.OPEL30699879-68,9%1857543628-57,4%
15.MAZDA22617401-69,5%1729330906-44,0%
16.UAZ22155091-56,5%1056622996-54,1%
17.PEUGEOT19943895-48,8%1427016305-12,5%
18.HONDA19526638-70,6%1332228786-53,7%
19.CITROEN131791743,6%5572396240,6%
20.SUZUKI12834041-68,3%691118080-61,8%
21.AUDI12531482-15,5%60066992-14,1%
22.BMW11031530-27,9%66397160-7,3%
23.GEELY1071--2812--
24.FIAT9882225-55,6%61169332-34,5%
25.MERCEDES-BENZ8081701-52,5%41706714-37,9%
26.LEXUS7251542-53,0%27586067-54,5%
27.IZH (incl. VAZ 2104)6762453-72,4%386811197-65,5%
28.SUBARU5561802-69,1%41048034-48,9%
29.LAND ROVER5181952-73,5%44448481-47,6%
30.VOLKSWAGEN vans4101005-59,2%23573639-35,2%
31.SSANGYONG3701085-65,9%29755462-45,5%
32.INFINITI321693-53,7%278126694,2%
33.LIFAN249418-40,4%11051500-26,3%
34.VOLVO2372607-90,9%35928864-59,5%
35.CHERY2201468-85,0%14918730-82,9%
36.GREAT WALL205936-78,1%13094512-71,0%
37.CADILLAC130215-39,5%8237529,4%
38.HUMMER12961111,5%61432986,6%
39.SEAT89109-18,3%51046010,9%
40.PORSCHE80291-72,5%510942-45,9%
41.JAGUAR68190-64,2%497650-23,5%
42.BYD58718-91,9%7612265-66,4%
43.MERCEDES-BENZ vans53117-54,7%6261018-38,5%
44.MINI4655-16,4%275435-36,8%
45.SAAB37124-70,2%170499-65,9%
46.DODGE27579-95,3%2371878-87,4%
47.CHRYSLER25141-82,3%115682-83,1%
48.IKCO20230-91,3%1631106-85,3%
49.JEEP18251-92,8%1991294-84,6%
50.ALFA ROMEO824-66,7%57142-59,9%
50.ISUZU80-320-
-Celkem119376280900-57,5%6451621219842-47,1%

Pořadí modelů dominují vozy vyráběné v Rusku. Na prvních třech pozicích jsou lidové Lady, nejúspěšnějším zahraničním vozem je Renault Logan - přejmenovaný nízkonákladový sedan z Rumunska. Západoevropský autoprůmysl je v pořadí modelů nejvýše zastoupen Fordem Focus, který se ale také vyrábí v Rusku.

25 nejprodávanějších modelů na ruském trhu - pořadí v květnu 2009
Poř.Model/období5/20095/2008Rozdíl měziročně1-5/20091-5/2008Rozdíl měziročně
1.LADA Priora753511233-32,9%4083445160-9,6%
2.LADA Samara705117341-59,3%3996673953-46,0%
3.LADA 2105/2107586817491-66,5%3124177109-59,5%
4.RENAULT Logan56577739-26,9%2012134161-41,1%
5.LADA Kalina52978573-38,2%2641239186-32,6%
6.FORD Focus34189358-63,5%2658536935-28,0%
7.CHEVROLET Lacetti33637523-55,3%1485836054-58,8%
8.DAEWOO Nexia29524542-35,0%1254120968-40,2%
9.CHEVROLET Niva23774351-45,4%985620806-52,6%
10.DAEWOO Matiz23165034-54,0%1092321701-49,7%
11.CHEVROLET Lanos21014773-56,0%1223322008-44,4%
12.KIA Cee'd19542632-25,8%776710226-24,0%
13.MITSUBISHI Lancer19038039-76,3%693727562-74,8%
14.LADA 4x418942016-6,1%952694720,6%
15.OPEL Astra18474176-55,8%1004017860-43,8%
16.TOYOTA Corolla16655407-69,2%659619682-66,5%
17.CHEVROLET Aveo16492677-38,4%710913170-46,0%
18.HYUNDAI Getz14743866-61,9%941617624-46,6%
19.SKODA Octavia10533125-66,3%608710884-44,1%
20.NISSAN Qashqai10383202-67,6%659211447-42,4%
21.TOYOTA Camry9612964-67,6%84949570-11,2%
22.NISSAN Almera8611780-51,6%608012315-50,6%
23.HYUNDAI Tucson7502087-64,1%67797462-9,2%
24.MAZDA 36774646-85,4%920518573-50,4%
25.KIA Spectra4683803-87,7%648916875-61,5%
Rallye Dakar 2017
Spolupracujeme s TipCars.com
Gauck: Německo potřebuje demokracii schopnou boje i obrany Gauck: Německo potřebuje demokracii schopnou boje i obrany

Demokracii schopnou obrany i boje požadoval v proslovu na…

Jedna z největších stavebních firem v Česku propouští. Zpackala zahraniční expanzi Jedna z největších stavebních firem v Česku propouští. Zpackala zahraniční expanzi

Brněnská stavební společnost OHL ŽS, který byla v roce…

Češi a Slováci urvali historický rekord, jsou největšími výrobci aut v přepočtu na obyvatele Češi a Slováci urvali historický rekord, jsou největšími výrobci aut v přepočtu na obyvatele

Historický rekord ve výrobě aut hlásí Česká republika i…

Internetová ekonomika za pět let posílila o 15 procent na 188 miliard Internetová ekonomika za pět let posílila o 15 procent na 188 miliard

Objem internetové ekonomiky se předloni proti roku 2011…

 
Zdroj: AEB
 



reklama


reklama


Doporučujeme
Nové motory Mercedesu: Proč se vrací řadové šestiválce? Nová technika podrobně! Nové motory Mercedesu: Proč se vrací řadové šestiválce?

Od roku 2005 sázel Mercedes-Benz u šestiválců výhradně na…

Kontrolky v autě: Znáte jejich význam? Kontrolky v autě: Znáte jejich význam?

Co který symbol na palubní desce znamená, jsme psali již…

 

AutoRevue
Jaká auta doporučují ve Velké Británii ke koupi? Fotky vítězů 16 kategorií Jaká auta doporučují ve Velké Británii ke koupi? Fotky vítězů 16 kategorií

Už skoro 40 let organizuje britský časopis What Car…

Opel má nový ceník malého SUV Mokka. Začíná na 377 900 Kč Opel má nový ceník malého SUV Mokka. Začíná na 377 900 Kč

Na přelomu roku začal Opel v tuzemsku prodávat…

 






 
Průlom i v Evropě? Soud nařídil VW odkoupit od zákazníka naftový vůz. Za plnou cenu!

Průlom i v Evropě? Soud nařídil VW odkoupit od zákazníka naftový vůz. Za plnou cenu!

Dnes 14:50

Soud v Hildesheimu nařídil Volkswagenu, aby od německého zákazníka odkoupil naftový vůz vybavený softwarem pro manipulaci s testy emisí.




Blesk.cz

Trafikantka Iveta (46) z Robinsonova ostrova: Náhle ovdověla a zhroutila se

Trafikantka Iveta (46) z Robinsonova ostrova: Náhle…

Trafikantka Iveta Stará (46) je nejstarší ženou v reality show Robinsonův ostrov. Osud se s ní nemazlil. Iveta…

Zloděj odešel naštvaný a s prázdnou: Jeho amatérské počínání natočila kamera

Zloděj odešel naštvaný a s prázdnou: Jeho amatérské…

Po nešikovném „zloději“ pátrá policie. Neznámý muž se vloupal do domu v Hevlínské ulici na Zličíně. Přitom…

 

iSport.cz

Všechno je jinak! Nekončím, řekl Van Gaal. V létě uvidí, co dál

Všechno je jinak! Nekončím, řekl Van Gaal. V létě…

Fotbalový kouč Louis van Gaal popřel úterní informace o tom, že by ukončil trenérskou kariéru. Pětašedesátiletý…

Nový znak Juventusu? Nedvěd se zamiloval, fanoušci dávají ruce pryč

Nový znak Juventusu? Nedvěd se zamiloval, fanoušci…

Fotbalisté Juventusu Turín usilují v Serii A už o šestý titul v řadě. Mnohem větší poprask než na hřišti…

 

Reflex.cz

Opuštěné paláce Saddáma Husajna: Podívejte se, v jakém luxusu žil irácký diktátor

Opuštěné paláce Saddáma Husajna: Podívejte se, v…

U moci se držel takřka 24 let a za tu dobu stihl postavit odhadem až 100 opulentních rezidencí. V každém…

Britové učí Čechy chránit kulturní dědictví

Britové učí Čechy chránit kulturní dědictví

Britská premiérka Theresa Mayová nedávno ocenila celoživotní práci historičky architektury Barbary Peacockové,…

 
 
reklama