Prodej aut v Rusku se v květnu propadl o 58 % (pořadí značek, přehled modelů)

Prodej aut v Rusku se v květnu propadl o 58 % (pořadí značek, přehled modelů)

 
 

Prodej aut v Rusku se v květnu meziročně propadl o 58 procent. Asociace evropských podniků (AEB) uvedla, že ruský trh s automobily by tak mohl mít to nejhorší za sebou.

Od začátku roku za leden až květen dosáhl propad trhu 47 procent. Poptávku po autech snižuje nedostupnost půjček spolu se slabou spotřebitelskou důvěrou.

Klesá zájem o vozy prakticky všech značek a cenových úrovní. Velmi levná produkce Lady zaznamenala v květnu meziroční propad 54 %, Renault (jehož prodej je z větší části tvořen Dacií Logan) pak o 29 % a Toyota, jako nejprodávanější japonská značka, o 64 %.

Světlou výjimkou je americký Hummer, který letos v květnu i v prvních pěti měsících roku zdvojnásobil loňský odbyt. Z větších značek roste pouze Citroën, který uzavírá druhou desítku pořadí značek.

Prodej OA+LUV na ruském trhu - pořadí v květnu 2009
-Značka/období5/20095/2008Rozdíl měziročně1-5/20091-5/2008Rozdíl měziročně
1.LADA2816361535-54,2%151019273752-44,8%
2.CHEVROLET1026321529-52,3%49518103735-52,3%
3.RENAULT759910742-29,3%2944546094-36,1%
4.TOYOTA638917712-63,9%3262270447-53,7%
5.KIA59439161-35,1%2535041123-38,4%
6.FORD579818696-69,0%4450378396-43,2%
7.NISSAN542913483-59,7%3539962958-43,8%
8.DAEWOO52689576-45,0%2346442669-45,0%
9.GAZ478212060-60,3%2283758016-60,6%
10.HYUNDAI446519287-76,8%3208084745-62,1%
11.MITSUBISHI401413906-71,1%1529246652-67,2%
12.VOLKSWAGEN34294342-21,0%181751555116,9%
13.SKODA32375005-35,3%1683319236-12,5%
14.OPEL30699879-68,9%1857543628-57,4%
15.MAZDA22617401-69,5%1729330906-44,0%
16.UAZ22155091-56,5%1056622996-54,1%
17.PEUGEOT19943895-48,8%1427016305-12,5%
18.HONDA19526638-70,6%1332228786-53,7%
19.CITROEN131791743,6%5572396240,6%
20.SUZUKI12834041-68,3%691118080-61,8%
21.AUDI12531482-15,5%60066992-14,1%
22.BMW11031530-27,9%66397160-7,3%
23.GEELY1071--2812--
24.FIAT9882225-55,6%61169332-34,5%
25.MERCEDES-BENZ8081701-52,5%41706714-37,9%
26.LEXUS7251542-53,0%27586067-54,5%
27.IZH (incl. VAZ 2104)6762453-72,4%386811197-65,5%
28.SUBARU5561802-69,1%41048034-48,9%
29.LAND ROVER5181952-73,5%44448481-47,6%
30.VOLKSWAGEN vans4101005-59,2%23573639-35,2%
31.SSANGYONG3701085-65,9%29755462-45,5%
32.INFINITI321693-53,7%278126694,2%
33.LIFAN249418-40,4%11051500-26,3%
34.VOLVO2372607-90,9%35928864-59,5%
35.CHERY2201468-85,0%14918730-82,9%
36.GREAT WALL205936-78,1%13094512-71,0%
37.CADILLAC130215-39,5%8237529,4%
38.HUMMER12961111,5%61432986,6%
39.SEAT89109-18,3%51046010,9%
40.PORSCHE80291-72,5%510942-45,9%
41.JAGUAR68190-64,2%497650-23,5%
42.BYD58718-91,9%7612265-66,4%
43.MERCEDES-BENZ vans53117-54,7%6261018-38,5%
44.MINI4655-16,4%275435-36,8%
45.SAAB37124-70,2%170499-65,9%
46.DODGE27579-95,3%2371878-87,4%
47.CHRYSLER25141-82,3%115682-83,1%
48.IKCO20230-91,3%1631106-85,3%
49.JEEP18251-92,8%1991294-84,6%
50.ALFA ROMEO824-66,7%57142-59,9%
50.ISUZU80-320-
-Celkem119376280900-57,5%6451621219842-47,1%

Pořadí modelů dominují vozy vyráběné v Rusku. Na prvních třech pozicích jsou lidové Lady, nejúspěšnějším zahraničním vozem je Renault Logan - přejmenovaný nízkonákladový sedan z Rumunska. Západoevropský autoprůmysl je v pořadí modelů nejvýše zastoupen Fordem Focus, který se ale také vyrábí v Rusku.

25 nejprodávanějších modelů na ruském trhu - pořadí v květnu 2009
Poř.Model/období5/20095/2008Rozdíl měziročně1-5/20091-5/2008Rozdíl měziročně
1.LADA Priora753511233-32,9%4083445160-9,6%
2.LADA Samara705117341-59,3%3996673953-46,0%
3.LADA 2105/2107586817491-66,5%3124177109-59,5%
4.RENAULT Logan56577739-26,9%2012134161-41,1%
5.LADA Kalina52978573-38,2%2641239186-32,6%
6.FORD Focus34189358-63,5%2658536935-28,0%
7.CHEVROLET Lacetti33637523-55,3%1485836054-58,8%
8.DAEWOO Nexia29524542-35,0%1254120968-40,2%
9.CHEVROLET Niva23774351-45,4%985620806-52,6%
10.DAEWOO Matiz23165034-54,0%1092321701-49,7%
11.CHEVROLET Lanos21014773-56,0%1223322008-44,4%
12.KIA Cee'd19542632-25,8%776710226-24,0%
13.MITSUBISHI Lancer19038039-76,3%693727562-74,8%
14.LADA 4x418942016-6,1%952694720,6%
15.OPEL Astra18474176-55,8%1004017860-43,8%
16.TOYOTA Corolla16655407-69,2%659619682-66,5%
17.CHEVROLET Aveo16492677-38,4%710913170-46,0%
18.HYUNDAI Getz14743866-61,9%941617624-46,6%
19.SKODA Octavia10533125-66,3%608710884-44,1%
20.NISSAN Qashqai10383202-67,6%659211447-42,4%
21.TOYOTA Camry9612964-67,6%84949570-11,2%
22.NISSAN Almera8611780-51,6%608012315-50,6%
23.HYUNDAI Tucson7502087-64,1%67797462-9,2%
24.MAZDA 36774646-85,4%920518573-50,4%
25.KIA Spectra4683803-87,7%648916875-61,5%
Spolupracujeme s TipCars.com
Růst zisku Coca-Coly překonal odhady, firma ve čtvrtletí vydělala téměř třicet miliard Růst zisku Coca-Coly překonal odhady, firma ve čtvrtletí vydělala téměř třicet miliard

Zisk i tržby Coca-Coly ve čtvrtletí překonaly očekávání…

Ryanair si pořídí další letadla boeingy za miliardy dolarů Ryanair si pořídí další letadla boeingy za miliardy dolarů

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair koupí od…

Aero Vodochody uzavřelo smlouvu s Izraelci, snaží se vylepšit pozici na tamním trhu Aero Vodochody uzavřelo smlouvu s Izraelci, snaží se vylepšit pozici na tamním trhu

Aero Vodochody uzavřelo smlouvu se společností Israel…

Byznys těžby ropy z americké břidlice se dostal do zlomového bodu Byznys těžby ropy z americké břidlice se dostal do zlomového bodu

Revoluce v oblasti těžby ropy z břidlic v USA se dostala…

 
 







Doporučujeme
Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

Jsou české silnice nejhorší v Evropě? Tohle nám na nich nejvíce vadí! Jsou české silnice nejhorší v Evropě? Tohle nám na nich nejvíce vadí!

České silnice mají hrozný povrch a jsou špatně značené, v…

 

AutoRevue
Technická data VW Touareg 3.0 TDI: Jak si stojí proti Q7? Technická data VW Touareg 3.0 TDI: Jak si stojí proti Q7?

Nový Touareg se svými technickými údaji přichází až nyní.

Jak by vypadala nová 9-5, kdyby Saab nezkrachoval? Grafik tvrdí, že takto! Jak by vypadala nová 9-5, kdyby Saab nezkrachoval? Grafik tvrdí, že takto!

Trocha fantazie a vzpomínky na letecký design Saabu jsou…

 





 
Mercedes-Maybach Ultimate Luxury oficiálně. Přivítejte opulentní SUV sedan

Mercedes-Maybach Ultimate Luxury oficiálně. Přivítejte opulentní SUV sedan

Dnes 10:48

Už před premiérou Mercedes tvrdil, že pro Peking chystaný koncept bude kombinovat prvky SUV a sedanů. Nyní už víme, co tím myslel!




Blesk.cz

Paroubkovi u soudu: Chce 150 tisíc měsíčně pro sebe, říká Jiří. Petra ale tvrdí něco jiného

Paroubkovi u soudu: Chce 150 tisíc měsíčně pro sebe,…

Od rána probíhá další kolo soudní pře mezi rozvádějícími se manželi Jiřím Paroubkem (65) a Petrou Paroubkovou…

Valentin trpí leukemií, na obličeji nosí roušku. Policie mu za to chtěla napařit pokutu

Valentin trpí leukemií, na obličeji nosí roušku.…

Rakouská policie chtěla uložit pokutu 80 eur (přes 2000 Kč) muži, který na ulici nosil lékaři předepsanou…

 

iSport.cz

Program MS v hokeji 2018:  kompletní rozpis zápasů, skupiny, play off

Program MS v hokeji 2018: kompletní rozpis zápasů,…

Rok 2018 přináší sportovním fanouškům jeden vrchol za druhým. Po únorové olympiádě v Jižní Koreji odstartuje v…

Zlatá píšťalka: Excelentní Příhoda! V Liberci rozdal karty správně

Zlatá píšťalka: Excelentní Příhoda! V Liberci rozdal…

Ve 25. kole fotbalové HET ligy se hodně jiskřilo v nedělním šlágru Liberce se Slavií. Sudí Radek Příhoda rozdal…

 

Reflex.cz

Studenti, prosím, nesouložte uprostřed kruhového objezdu, žádají norské úřady

Studenti, prosím, nesouložte uprostřed kruhového…

Třicetitisícové norské město Ringsaker se dostalo do pozornosti světových médií. Ředitel místního dopravního…

Zázrak medicíny: Američtí lékaři provedli první transplantaci penisu i šourku najednou

Zázrak medicíny: Američtí lékaři provedli první…

Americký voják zraněný v Afghánistánu na intimních místech při výbuchu bomby dostal novou naději, že jeho…