Prodej aut v Rusku se v květnu propadl o 58 % (pořadí značek, přehled modelů)

Prodej aut v Rusku se v květnu propadl o 58 % (pořadí značek, přehled modelů)

 
 

Prodej aut v Rusku se v květnu meziročně propadl o 58 procent. Asociace evropských podniků (AEB) uvedla, že ruský trh s automobily by tak mohl mít to nejhorší za sebou.

Od začátku roku za leden až květen dosáhl propad trhu 47 procent. Poptávku po autech snižuje nedostupnost půjček spolu se slabou spotřebitelskou důvěrou.

Klesá zájem o vozy prakticky všech značek a cenových úrovní. Velmi levná produkce Lady zaznamenala v květnu meziroční propad 54 %, Renault (jehož prodej je z větší části tvořen Dacií Logan) pak o 29 % a Toyota, jako nejprodávanější japonská značka, o 64 %.

Světlou výjimkou je americký Hummer, který letos v květnu i v prvních pěti měsících roku zdvojnásobil loňský odbyt. Z větších značek roste pouze Citroën, který uzavírá druhou desítku pořadí značek.

Prodej OA+LUV na ruském trhu - pořadí v květnu 2009
-Značka/období5/20095/2008Rozdíl měziročně1-5/20091-5/2008Rozdíl měziročně
1.LADA2816361535-54,2%151019273752-44,8%
2.CHEVROLET1026321529-52,3%49518103735-52,3%
3.RENAULT759910742-29,3%2944546094-36,1%
4.TOYOTA638917712-63,9%3262270447-53,7%
5.KIA59439161-35,1%2535041123-38,4%
6.FORD579818696-69,0%4450378396-43,2%
7.NISSAN542913483-59,7%3539962958-43,8%
8.DAEWOO52689576-45,0%2346442669-45,0%
9.GAZ478212060-60,3%2283758016-60,6%
10.HYUNDAI446519287-76,8%3208084745-62,1%
11.MITSUBISHI401413906-71,1%1529246652-67,2%
12.VOLKSWAGEN34294342-21,0%181751555116,9%
13.SKODA32375005-35,3%1683319236-12,5%
14.OPEL30699879-68,9%1857543628-57,4%
15.MAZDA22617401-69,5%1729330906-44,0%
16.UAZ22155091-56,5%1056622996-54,1%
17.PEUGEOT19943895-48,8%1427016305-12,5%
18.HONDA19526638-70,6%1332228786-53,7%
19.CITROEN131791743,6%5572396240,6%
20.SUZUKI12834041-68,3%691118080-61,8%
21.AUDI12531482-15,5%60066992-14,1%
22.BMW11031530-27,9%66397160-7,3%
23.GEELY1071--2812--
24.FIAT9882225-55,6%61169332-34,5%
25.MERCEDES-BENZ8081701-52,5%41706714-37,9%
26.LEXUS7251542-53,0%27586067-54,5%
27.IZH (incl. VAZ 2104)6762453-72,4%386811197-65,5%
28.SUBARU5561802-69,1%41048034-48,9%
29.LAND ROVER5181952-73,5%44448481-47,6%
30.VOLKSWAGEN vans4101005-59,2%23573639-35,2%
31.SSANGYONG3701085-65,9%29755462-45,5%
32.INFINITI321693-53,7%278126694,2%
33.LIFAN249418-40,4%11051500-26,3%
34.VOLVO2372607-90,9%35928864-59,5%
35.CHERY2201468-85,0%14918730-82,9%
36.GREAT WALL205936-78,1%13094512-71,0%
37.CADILLAC130215-39,5%8237529,4%
38.HUMMER12961111,5%61432986,6%
39.SEAT89109-18,3%51046010,9%
40.PORSCHE80291-72,5%510942-45,9%
41.JAGUAR68190-64,2%497650-23,5%
42.BYD58718-91,9%7612265-66,4%
43.MERCEDES-BENZ vans53117-54,7%6261018-38,5%
44.MINI4655-16,4%275435-36,8%
45.SAAB37124-70,2%170499-65,9%
46.DODGE27579-95,3%2371878-87,4%
47.CHRYSLER25141-82,3%115682-83,1%
48.IKCO20230-91,3%1631106-85,3%
49.JEEP18251-92,8%1991294-84,6%
50.ALFA ROMEO824-66,7%57142-59,9%
50.ISUZU80-320-
-Celkem119376280900-57,5%6451621219842-47,1%

Pořadí modelů dominují vozy vyráběné v Rusku. Na prvních třech pozicích jsou lidové Lady, nejúspěšnějším zahraničním vozem je Renault Logan - přejmenovaný nízkonákladový sedan z Rumunska. Západoevropský autoprůmysl je v pořadí modelů nejvýše zastoupen Fordem Focus, který se ale také vyrábí v Rusku.

25 nejprodávanějších modelů na ruském trhu - pořadí v květnu 2009
Poř.Model/období5/20095/2008Rozdíl měziročně1-5/20091-5/2008Rozdíl měziročně
1.LADA Priora753511233-32,9%4083445160-9,6%
2.LADA Samara705117341-59,3%3996673953-46,0%
3.LADA 2105/2107586817491-66,5%3124177109-59,5%
4.RENAULT Logan56577739-26,9%2012134161-41,1%
5.LADA Kalina52978573-38,2%2641239186-32,6%
6.FORD Focus34189358-63,5%2658536935-28,0%
7.CHEVROLET Lacetti33637523-55,3%1485836054-58,8%
8.DAEWOO Nexia29524542-35,0%1254120968-40,2%
9.CHEVROLET Niva23774351-45,4%985620806-52,6%
10.DAEWOO Matiz23165034-54,0%1092321701-49,7%
11.CHEVROLET Lanos21014773-56,0%1223322008-44,4%
12.KIA Cee'd19542632-25,8%776710226-24,0%
13.MITSUBISHI Lancer19038039-76,3%693727562-74,8%
14.LADA 4x418942016-6,1%952694720,6%
15.OPEL Astra18474176-55,8%1004017860-43,8%
16.TOYOTA Corolla16655407-69,2%659619682-66,5%
17.CHEVROLET Aveo16492677-38,4%710913170-46,0%
18.HYUNDAI Getz14743866-61,9%941617624-46,6%
19.SKODA Octavia10533125-66,3%608710884-44,1%
20.NISSAN Qashqai10383202-67,6%659211447-42,4%
21.TOYOTA Camry9612964-67,6%84949570-11,2%
22.NISSAN Almera8611780-51,6%608012315-50,6%
23.HYUNDAI Tucson7502087-64,1%67797462-9,2%
24.MAZDA 36774646-85,4%920518573-50,4%
25.KIA Spectra4683803-87,7%648916875-61,5%
Spolupracujeme s TipCars.com
Spolupráce mezi automobilkami? To je běžná praxe, zaznívá z Volkswagenu Spolupráce mezi automobilkami? To je běžná praxe, zaznívá z Volkswagenu

Německá společnost Volkswagen označila spolupráci mezi…

Američané zpřísňují pravidla v letecké dopravě. Terčem je elektronika Američané zpřísňují pravidla v letecké dopravě. Terčem je elektronika

Americký Úřad pro bezpečnost v dopravě (TSA) oznámil, že…

Vlakem z Prahy do Mnichova za méně než čtyři hodiny? Ministři dohodli revoluční zrychlení Vlakem z Prahy do Mnichova za méně než čtyři hodiny? Ministři dohodli revoluční zrychlení

Modernizace a rozšíření železničního koridoru mezi Prahou…

 
 







Doporučujeme
Když policista řídí provoz na křižovatce. Víte, co znamenají jeho gesta? Když policista řídí provoz na křižovatce. Víte, co znamenají jeho gesta?

Policista řídící provoz na křižovatce mnohé řidiče mate.…

Víte, jaké palivo v zahraničí natankovat? A jak se vyznat v označení Gazole či Senza Plombo? Víte, jaké palivo v zahraničí natankovat? A jak se vyznat v označení Gazole či Senza Plombo?

Ne ve všech státech Evropské unie se nafta označuje jako…

 

AutoRevue
Nová Dacia Duster sedm míst nakonec nenabídne. Proč? Nová Dacia Duster sedm míst nakonec nenabídne. Proč?

Početnějším rodinám zůstane levné SUV od Dacie…

Nabídka rodinných kombíků se brzy ztenčí. Nyní jich je k mání 16 typů Nabídka rodinných kombíků se brzy ztenčí. Nyní jich je k mání 16 typů

Móda SUV se začíná podepisovat i na šíři nabídky v Česku…

 





 
Malá MPV vymírají. Která na českém trhu zatím zůstávají? A kolik stojí?

Malá MPV vymírají. Která na českém trhu zatím zůstávají? A kolik stojí?

Dnes 18:48

Nabídka malých MPV se v posledních letech hodně ztenčila a ztenčovat se bude i dál. Konec prodeje již vyhlíží Citroën C3 Picasso, Hyundai ix20 i Opel Meriva.




Blesk.cz

Eliška Balzerová odchází z Fidlovačky: Vadila jsem nové šéfce!

Eliška Balzerová odchází z Fidlovačky: Vadila jsem…

Konečně promluvila o tom, proč před prázdninami definitivně odešla z Divadla Na Fidlovačce. Eliška Balzerová…

Staňte se diktátorem rostlin: Hey! Pikmin je chytlavá hříčka

Staňte se diktátorem rostlin: Hey! Pikmin je chytlavá hříčka

Série originálních strategií v reálném čase Pikmin, v níž hrají hlavní roli stejnojmenná stvoření, která jsou…

 

iSport.cz

Úleva pro hvězdu Barcelony. Neymara zbavili obvinění z daňových úniků

Úleva pro hvězdu Barcelony. Neymara zbavili obvinění…

Fotbalový útočník Barcelony Neymar byl zbaven v Brazílii obvinění z daňových úniků. O tom, že prokuratura případ…

Šéf FCSB Becali po remíze s Plzní diktoval: Tenhle hráč si už nekopne

Šéf FCSB Becali po remíze s Plzní diktoval: Tenhle…

Po losu sebevědomá prohlášení, po domácí remíze s Plzní 2:2 v třetím předkole Ligy mistrů ostrá kritika do…

 

Reflex.cz

Absurdní policejní šikana: Podezřelé dredy piráta Bartoše a vodáci pod palbou kontrol

Absurdní policejní šikana: Podezřelé dredy piráta…

Pro letošní léto vyhlásila Policie ČR akci Voda 2017 – sérii důkladných alkoholových kontrol vodáků, které mají…

Čekání na revoluci: Testy vysokorychlostního dopravního systému Hyperloop pokračují, zatím je to hlemýžď

Čekání na revoluci: Testy vysokorychlostního…

Hyperloop, vysokorychlostní dopravní systém, který by měl údajně v budoucnosti nahradit vlaky, auta i autobusy,…