Prodej aut v Rusku se v květnu propadl o 58 % (pořadí značek, přehled modelů)

Prodej aut v Rusku se v květnu propadl o 58 % (pořadí značek, přehled modelů)

 
 

Prodej aut v Rusku se v květnu meziročně propadl o 58 procent. Asociace evropských podniků (AEB) uvedla, že ruský trh s automobily by tak mohl mít to nejhorší za sebou.

Od začátku roku za leden až květen dosáhl propad trhu 47 procent. Poptávku po autech snižuje nedostupnost půjček spolu se slabou spotřebitelskou důvěrou.

Klesá zájem o vozy prakticky všech značek a cenových úrovní. Velmi levná produkce Lady zaznamenala v květnu meziroční propad 54 %, Renault (jehož prodej je z větší části tvořen Dacií Logan) pak o 29 % a Toyota, jako nejprodávanější japonská značka, o 64 %.

Světlou výjimkou je americký Hummer, který letos v květnu i v prvních pěti měsících roku zdvojnásobil loňský odbyt. Z větších značek roste pouze Citroën, který uzavírá druhou desítku pořadí značek.

Prodej OA+LUV na ruském trhu - pořadí v květnu 2009
-Značka/období5/20095/2008Rozdíl měziročně1-5/20091-5/2008Rozdíl měziročně
1.LADA2816361535-54,2%151019273752-44,8%
2.CHEVROLET1026321529-52,3%49518103735-52,3%
3.RENAULT759910742-29,3%2944546094-36,1%
4.TOYOTA638917712-63,9%3262270447-53,7%
5.KIA59439161-35,1%2535041123-38,4%
6.FORD579818696-69,0%4450378396-43,2%
7.NISSAN542913483-59,7%3539962958-43,8%
8.DAEWOO52689576-45,0%2346442669-45,0%
9.GAZ478212060-60,3%2283758016-60,6%
10.HYUNDAI446519287-76,8%3208084745-62,1%
11.MITSUBISHI401413906-71,1%1529246652-67,2%
12.VOLKSWAGEN34294342-21,0%181751555116,9%
13.SKODA32375005-35,3%1683319236-12,5%
14.OPEL30699879-68,9%1857543628-57,4%
15.MAZDA22617401-69,5%1729330906-44,0%
16.UAZ22155091-56,5%1056622996-54,1%
17.PEUGEOT19943895-48,8%1427016305-12,5%
18.HONDA19526638-70,6%1332228786-53,7%
19.CITROEN131791743,6%5572396240,6%
20.SUZUKI12834041-68,3%691118080-61,8%
21.AUDI12531482-15,5%60066992-14,1%
22.BMW11031530-27,9%66397160-7,3%
23.GEELY1071--2812--
24.FIAT9882225-55,6%61169332-34,5%
25.MERCEDES-BENZ8081701-52,5%41706714-37,9%
26.LEXUS7251542-53,0%27586067-54,5%
27.IZH (incl. VAZ 2104)6762453-72,4%386811197-65,5%
28.SUBARU5561802-69,1%41048034-48,9%
29.LAND ROVER5181952-73,5%44448481-47,6%
30.VOLKSWAGEN vans4101005-59,2%23573639-35,2%
31.SSANGYONG3701085-65,9%29755462-45,5%
32.INFINITI321693-53,7%278126694,2%
33.LIFAN249418-40,4%11051500-26,3%
34.VOLVO2372607-90,9%35928864-59,5%
35.CHERY2201468-85,0%14918730-82,9%
36.GREAT WALL205936-78,1%13094512-71,0%
37.CADILLAC130215-39,5%8237529,4%
38.HUMMER12961111,5%61432986,6%
39.SEAT89109-18,3%51046010,9%
40.PORSCHE80291-72,5%510942-45,9%
41.JAGUAR68190-64,2%497650-23,5%
42.BYD58718-91,9%7612265-66,4%
43.MERCEDES-BENZ vans53117-54,7%6261018-38,5%
44.MINI4655-16,4%275435-36,8%
45.SAAB37124-70,2%170499-65,9%
46.DODGE27579-95,3%2371878-87,4%
47.CHRYSLER25141-82,3%115682-83,1%
48.IKCO20230-91,3%1631106-85,3%
49.JEEP18251-92,8%1991294-84,6%
50.ALFA ROMEO824-66,7%57142-59,9%
50.ISUZU80-320-
-Celkem119376280900-57,5%6451621219842-47,1%

Pořadí modelů dominují vozy vyráběné v Rusku. Na prvních třech pozicích jsou lidové Lady, nejúspěšnějším zahraničním vozem je Renault Logan - přejmenovaný nízkonákladový sedan z Rumunska. Západoevropský autoprůmysl je v pořadí modelů nejvýše zastoupen Fordem Focus, který se ale také vyrábí v Rusku.

25 nejprodávanějších modelů na ruském trhu - pořadí v květnu 2009
Poř.Model/období5/20095/2008Rozdíl měziročně1-5/20091-5/2008Rozdíl měziročně
1.LADA Priora753511233-32,9%4083445160-9,6%
2.LADA Samara705117341-59,3%3996673953-46,0%
3.LADA 2105/2107586817491-66,5%3124177109-59,5%
4.RENAULT Logan56577739-26,9%2012134161-41,1%
5.LADA Kalina52978573-38,2%2641239186-32,6%
6.FORD Focus34189358-63,5%2658536935-28,0%
7.CHEVROLET Lacetti33637523-55,3%1485836054-58,8%
8.DAEWOO Nexia29524542-35,0%1254120968-40,2%
9.CHEVROLET Niva23774351-45,4%985620806-52,6%
10.DAEWOO Matiz23165034-54,0%1092321701-49,7%
11.CHEVROLET Lanos21014773-56,0%1223322008-44,4%
12.KIA Cee'd19542632-25,8%776710226-24,0%
13.MITSUBISHI Lancer19038039-76,3%693727562-74,8%
14.LADA 4x418942016-6,1%952694720,6%
15.OPEL Astra18474176-55,8%1004017860-43,8%
16.TOYOTA Corolla16655407-69,2%659619682-66,5%
17.CHEVROLET Aveo16492677-38,4%710913170-46,0%
18.HYUNDAI Getz14743866-61,9%941617624-46,6%
19.SKODA Octavia10533125-66,3%608710884-44,1%
20.NISSAN Qashqai10383202-67,6%659211447-42,4%
21.TOYOTA Camry9612964-67,6%84949570-11,2%
22.NISSAN Almera8611780-51,6%608012315-50,6%
23.HYUNDAI Tucson7502087-64,1%67797462-9,2%
24.MAZDA 36774646-85,4%920518573-50,4%
25.KIA Spectra4683803-87,7%648916875-61,5%
Rallye Dakar 2018
Spolupracujeme s TipCars.com
Europoslanec Ježek končí spolupráci s ANO, nesouhlasí s podporou Zemana Europoslanec Ježek končí spolupráci s ANO, nesouhlasí s podporou Zemana

Europoslanec Petr Ježek končí spolupráci s hnutím ANO.…

Banky zažily dobrý rok, jejich byznys navíc vstupuje do další éry Banky zažily dobrý rok, jejich byznys navíc vstupuje do další éry

Banky v Evropě stojí na prahu nové éry svého byznysu. Po…

Rittigův bývalý advokát čelí obvinění z daňového úniku za desítky milionů Rittigův bývalý advokát čelí obvinění z daňového úniku za desítky milionů

Policie obvinila advokáta Davida Michala z krácení daní,…

Imunitní výbor nechce vydat exprimátora Svobodu k trestnímu stíhání Imunitní výbor nechce vydat exprimátora Svobodu k trestnímu stíhání

Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil plénu, aby…

 
 







Doporučujeme
Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

Jsou české silnice nejhorší v Evropě? Tohle nám na nich nejvíce vadí! Jsou české silnice nejhorší v Evropě? Tohle nám na nich nejvíce vadí!

České silnice mají hrozný povrch a jsou špatně značené, v…

 

AutoRevue
Na evropský trh má zamířit nová Dacia! Pick-up odvozený od Dusteru Na evropský trh má zamířit nová Dacia! Pick-up odvozený od Dusteru

Také evropští zákazníci se údajně dočkají pick-upu…

 





 
Řidič zvolil pro otáčení nejhorší možné místo. Jak to asi mohlo skončit?

Řidič zvolil pro otáčení nejhorší možné místo. Jak to asi mohlo skončit?

Dnes 12:50

V Kansasu se odehrál incident, jenž by klidně mohl posloužit jako výukový materiál v autoškolách. Vysvětluje, proč je podobné otáčení se striktně zakázané.




Blesk.cz

Tragédie v Uhříněvsi: Mladík (†27) spáchal sebevraždu nárazem do stromu!

Tragédie v Uhříněvsi: Mladík (†27) spáchal…

Na jihovýchodě Prahy se v úterý brzy ráno stala tragická dopravní nehoda. Mladý řidič v Uhříněvsi naboural do…

Hororové sanatorium na vlastní oči ve virtuální realitě: Recenze The Inpatient

Hororové sanatorium na vlastní oči ve virtuální…

Kdo jste, si nepamatujete. Nevzpomínáte si ani na to, kde jste a jak jste se tam dostali. Trpíte totiž silnou…

 

iSport.cz

Hokej na ZOH 2018: Kdy hrají Češi, Kanada a další favorité?

Hokej na ZOH 2018: Kdy hrají Češi, Kanada a další favorité?

Hokej na olympijských hrách v Pchjongčchangu bude jednou z nejsledovanějších disciplín, i když na ZOH 2018 po…

Hašek o brankářích pro olympiádu: Líbí se mi, že máme jistotu

Hašek o brankářích pro olympiádu: Líbí se mi, že…

Od zlaté cesty českého hokejového národního týmu na olympijských hrách v Naganu uběhlo už téměř 20 let. „Co se…

 

Reflex.cz

Zeman s oblibou peskuje lidi, když něco neví, sám teď prokázal neznalosti zeměpisu

Zeman s oblibou peskuje lidi, když něco neví, sám…

Miloš Zeman při rozhovorech, ve svých knížkách či vystoupeních dlouhodobě peskuje lidi, kteří něco neví.…

Leninovi balzamovači: Jak udržet naživu nejvyššího vůdce a další bizarnosti sovětského komunismu

Leninovi balzamovači: Jak udržet naživu nejvyššího…

Velká říjnová socialistická revoluce bylo nejdůležitější výročí celého východního bloku, co na tom, že se…