Prodej aut v Rusku se v květnu propadl o 58 % (pořadí značek, přehled modelů)

Prodej aut v Rusku se v květnu propadl o 58 % (pořadí značek, přehled modelů)

 
 

Prodej aut v Rusku se v květnu meziročně propadl o 58 procent. Asociace evropských podniků (AEB) uvedla, že ruský trh s automobily by tak mohl mít to nejhorší za sebou.

Od začátku roku za leden až květen dosáhl propad trhu 47 procent. Poptávku po autech snižuje nedostupnost půjček spolu se slabou spotřebitelskou důvěrou.

Klesá zájem o vozy prakticky všech značek a cenových úrovní. Velmi levná produkce Lady zaznamenala v květnu meziroční propad 54 %, Renault (jehož prodej je z větší části tvořen Dacií Logan) pak o 29 % a Toyota, jako nejprodávanější japonská značka, o 64 %.

Světlou výjimkou je americký Hummer, který letos v květnu i v prvních pěti měsících roku zdvojnásobil loňský odbyt. Z větších značek roste pouze Citroën, který uzavírá druhou desítku pořadí značek.

Prodej OA+LUV na ruském trhu - pořadí v květnu 2009
-Značka/období5/20095/2008Rozdíl měziročně1-5/20091-5/2008Rozdíl měziročně
1.LADA2816361535-54,2%151019273752-44,8%
2.CHEVROLET1026321529-52,3%49518103735-52,3%
3.RENAULT759910742-29,3%2944546094-36,1%
4.TOYOTA638917712-63,9%3262270447-53,7%
5.KIA59439161-35,1%2535041123-38,4%
6.FORD579818696-69,0%4450378396-43,2%
7.NISSAN542913483-59,7%3539962958-43,8%
8.DAEWOO52689576-45,0%2346442669-45,0%
9.GAZ478212060-60,3%2283758016-60,6%
10.HYUNDAI446519287-76,8%3208084745-62,1%
11.MITSUBISHI401413906-71,1%1529246652-67,2%
12.VOLKSWAGEN34294342-21,0%181751555116,9%
13.SKODA32375005-35,3%1683319236-12,5%
14.OPEL30699879-68,9%1857543628-57,4%
15.MAZDA22617401-69,5%1729330906-44,0%
16.UAZ22155091-56,5%1056622996-54,1%
17.PEUGEOT19943895-48,8%1427016305-12,5%
18.HONDA19526638-70,6%1332228786-53,7%
19.CITROEN131791743,6%5572396240,6%
20.SUZUKI12834041-68,3%691118080-61,8%
21.AUDI12531482-15,5%60066992-14,1%
22.BMW11031530-27,9%66397160-7,3%
23.GEELY1071--2812--
24.FIAT9882225-55,6%61169332-34,5%
25.MERCEDES-BENZ8081701-52,5%41706714-37,9%
26.LEXUS7251542-53,0%27586067-54,5%
27.IZH (incl. VAZ 2104)6762453-72,4%386811197-65,5%
28.SUBARU5561802-69,1%41048034-48,9%
29.LAND ROVER5181952-73,5%44448481-47,6%
30.VOLKSWAGEN vans4101005-59,2%23573639-35,2%
31.SSANGYONG3701085-65,9%29755462-45,5%
32.INFINITI321693-53,7%278126694,2%
33.LIFAN249418-40,4%11051500-26,3%
34.VOLVO2372607-90,9%35928864-59,5%
35.CHERY2201468-85,0%14918730-82,9%
36.GREAT WALL205936-78,1%13094512-71,0%
37.CADILLAC130215-39,5%8237529,4%
38.HUMMER12961111,5%61432986,6%
39.SEAT89109-18,3%51046010,9%
40.PORSCHE80291-72,5%510942-45,9%
41.JAGUAR68190-64,2%497650-23,5%
42.BYD58718-91,9%7612265-66,4%
43.MERCEDES-BENZ vans53117-54,7%6261018-38,5%
44.MINI4655-16,4%275435-36,8%
45.SAAB37124-70,2%170499-65,9%
46.DODGE27579-95,3%2371878-87,4%
47.CHRYSLER25141-82,3%115682-83,1%
48.IKCO20230-91,3%1631106-85,3%
49.JEEP18251-92,8%1991294-84,6%
50.ALFA ROMEO824-66,7%57142-59,9%
50.ISUZU80-320-
-Celkem119376280900-57,5%6451621219842-47,1%

Pořadí modelů dominují vozy vyráběné v Rusku. Na prvních třech pozicích jsou lidové Lady, nejúspěšnějším zahraničním vozem je Renault Logan - přejmenovaný nízkonákladový sedan z Rumunska. Západoevropský autoprůmysl je v pořadí modelů nejvýše zastoupen Fordem Focus, který se ale také vyrábí v Rusku.

25 nejprodávanějších modelů na ruském trhu - pořadí v květnu 2009
Poř.Model/období5/20095/2008Rozdíl měziročně1-5/20091-5/2008Rozdíl měziročně
1.LADA Priora753511233-32,9%4083445160-9,6%
2.LADA Samara705117341-59,3%3996673953-46,0%
3.LADA 2105/2107586817491-66,5%3124177109-59,5%
4.RENAULT Logan56577739-26,9%2012134161-41,1%
5.LADA Kalina52978573-38,2%2641239186-32,6%
6.FORD Focus34189358-63,5%2658536935-28,0%
7.CHEVROLET Lacetti33637523-55,3%1485836054-58,8%
8.DAEWOO Nexia29524542-35,0%1254120968-40,2%
9.CHEVROLET Niva23774351-45,4%985620806-52,6%
10.DAEWOO Matiz23165034-54,0%1092321701-49,7%
11.CHEVROLET Lanos21014773-56,0%1223322008-44,4%
12.KIA Cee'd19542632-25,8%776710226-24,0%
13.MITSUBISHI Lancer19038039-76,3%693727562-74,8%
14.LADA 4x418942016-6,1%952694720,6%
15.OPEL Astra18474176-55,8%1004017860-43,8%
16.TOYOTA Corolla16655407-69,2%659619682-66,5%
17.CHEVROLET Aveo16492677-38,4%710913170-46,0%
18.HYUNDAI Getz14743866-61,9%941617624-46,6%
19.SKODA Octavia10533125-66,3%608710884-44,1%
20.NISSAN Qashqai10383202-67,6%659211447-42,4%
21.TOYOTA Camry9612964-67,6%84949570-11,2%
22.NISSAN Almera8611780-51,6%608012315-50,6%
23.HYUNDAI Tucson7502087-64,1%67797462-9,2%
24.MAZDA 36774646-85,4%920518573-50,4%
25.KIA Spectra4683803-87,7%648916875-61,5%
Spolupracujeme s TipCars.com
Česko má po Estonsku největší platové rozdíly mezi muži a ženami v Evropě Česko má po Estonsku největší platové rozdíly mezi muži a ženami v Evropě

Ženy v Evropské unii vydělávají na hodinu méně než muži,…

Prazdroj chce vyrábět o třetinu více piva Pilsner Urquell, investuje téměř 300 milionů Prazdroj chce vyrábět o třetinu více piva Pilsner Urquell, investuje téměř 300 milionů

Plzeňský Prazdroj rozšíří za více než 280 milionů korun…

Glosa Adély Čabanové: Budoucnost v ambulancích Glosa Adély Čabanové: Budoucnost v ambulancích

Úhradová vyhláška, která byla jedním ze spouštěčů…

Koruna už je silnější než před intervencemi ČNB Koruna už je silnější než před intervencemi ČNB

Česká měna k euru zpevnila na silnější úroveň, než měla…

 
 







Doporučujeme
Pohon všech kol je stále oblíbenější. Tohle je kompletní nabídka čtyřkolek na trhu! Pohon všech kol je stále oblíbenější. Tohle je kompletní nabídka čtyřkolek na trhu!

Jestliže před deseti lety bylo pohonem všech kol vybaveno…

Víte, jaké palivo v zahraničí natankovat? A jak se vyznat v označení Gazole či Senza Plombo? Víte, jaké palivo v zahraničí natankovat? A jak se vyznat v označení Gazole či Senza Plombo?

Ne ve všech státech Evropské unie se nafta označuje jako…

 

AutoRevue
Hyundai uvádí na trh další nový model: SUV Kona ale vůbec není levné Hyundai uvádí na trh další nový model: SUV Kona ale vůbec není levné

Vůz s designově velmi komplikovanou přídí se stává…

Mazda vrátí na trh wankelův motor už za dva roky. Ne ovšem tak, jak si myslíte... Mazda vrátí na trh wankelův motor už za dva roky. Ne ovšem tak, jak si myslíte...

Motor s rotačním pístem bude nyní plnit jinou roli.

 





 
Tohle jsou ta nejlepší MPV na českém trhu

Tohle jsou ta nejlepší MPV na českém trhu

Včera

Jaká jsou ta nejlepší MPV na trhu? Podle českých zákazníků Hyundai ix20, Opel Meriva nebo VW Touran. Hodně se daří i osobním dodávkám.




Blesk.cz

Plechoví titáni se rvou se světelnými meči a obřími kanony. Gundam Versus je zběsilá řežba s roboty

Plechoví titáni se rvou se světelnými meči a obřími…

Souboje obřích robotů nejsou oblíbeností výhradně Japonců. Filmy jako Pacific Rim ukázaly, že toto téma mají…

Brambory z Česka, nebo z dovozu? Pěstitelé řekli, jaké by si určitě nekoupili

Brambory z Česka, nebo z dovozu? Pěstitelé řekli,…

Brambory jsou nedílnou součástí jídelníčku většiny Čechů. Jíme je vařené, pečené a nejen o Vánocích je přidáváme…

 

iSport.cz

Se Sadílkem v PSV počítají. Podepsal lukrativní smlouvu do roku 2020

Se Sadílkem v PSV počítají. Podepsal lukrativní…

Český fotbalový talent Michal Sadílek podepsal v PSV Eindhoven novou smlouvu až do roku 2020. Původní kontrakt…

Jak v lize naplňují potenciál? Plzeň a Olomouc na 100%, nejhorší Sparta

Jak v lize naplňují potenciál? Plzeň a Olomouc na…

Liga je ve své třetině, přesto už vykrystalizoval jeden obrovský favorit na zisk titulu. Překvapivě se nejedná o…

 

Reflex.cz

55 tisíc lidí žádá změnu tvrdého protikuřáckého zákona. Stát přece není biřic, politici nejsou vrchnost

55 tisíc lidí žádá změnu tvrdého protikuřáckého…

Hloučky kuřáků před hospodami, cigaretový dým a hluk pod okny bytů, štamgasti, kteří se dívají na fotbal přes…

Ztracený svět: Tajemství hlubokých jeskyní zachycena na působivých fotografiích

Ztracený svět: Tajemství hlubokých jeskyní zachycena…

Visel na tenkém laně 200 metrů nad zemí v nejhlubší přírodní šachtě na světě, prozkoumal nejtemnější zákoutí…