Diskuse

Škoda Rapid 136 s motorem Alfa Romeo: Prodal se za cenu, kterou byste neuhádli

13.11.2017

Jaké by to bylo, kdybyste do zádi našeho kupé Škoda Rapid zabudovali dvouvačkový motor ze starší Alfy Romeo? V Anglii takové auto vzniklo.

 

 • 43 Reagovat !

  foto Joky

  Joky 13.11.2017  19:28

  nemyslíte, že těch článků o Škodovce

  už bylo dnes dost ?

  Každému jsem tady říkal: neber úplatky,
  neber úplatky...
  • 20 Reagovat !

   foto Rubb

   Rubb 14.11.2017  14:36

   « Re: nemyslíte, že těch článků o Škodovce

   Tak nebreč na vwgroupauto.cz a zajdi si třeba na nějaký Hnojdaj server >:D
   • 00 Reagovat !

    foto Joky

    Joky 14.11.2017  17:47

    « Re: Re: nemyslíte, že těch článků o Škodovce

    to je dobrá myšlenka....ale tam by se smělo psát jen o mě....
    • 00 Reagovat !

     foto Rubb

     Rubb 14.11.2017  18:54

     « Re: Re: Re: nemyslíte, že těch článků o Škodovce

     >:D :yes:
 • 00 Reagovat !

  foto Ondris

  Ondris 13.11.2017  20:23

  Kóča

  Když už musí bejt článek o každý Škodárně z bazoše, byla by chyba nezmínit stálici českejch trackdayů, Eidyho Kóču.
  Nádherná 110R s 8V Twinsparkem.
  [odkaz]
 • 02 Reagovat !

  foto Arese

  Arese 13.11.2017  21:59

  Zajímavé

  Na tom autě je krásně vidět, o kolik Rapid zkrásní, když dostane zkrácené pružiny (hlavně tedy ty přední a zmizí tak ty obludné díry v předních podbězích).
  P.S. Dvoulitr Alfa Romeo Twin Spark musí být výrazně těžší, než maličký motůrek Škody, takže to auto bude určitě velice těžké na zadek. Takový škodovácký "ovdovovač"... ;-) Ale krásný. :-)
  • 01 Reagovat !

   foto Ada-je-zase-tady

   Ada je zase tady 13.11.2017  22:35

   « Re: Zajímavé

   No, ten vysoký prostor v blatníku nad kolem, to bylo něco, co se mně na tomhle autu vždycky tak líbilo! Podobně hezky to vypadalo u Jetiny. Snižování světlé výšky vzhledu žádného vozu ještě neprospělo!!!

   Když tak přemýšlím o pohnutkách uvedeného ladiče, nedá mi abych se nepodivil nad použitím italského motoru. Ale asi byl za babku. To dává u italského motoru smysl.

   Ještě že tam ten ladič pijan neinstaloval současný hit všech uhrovatých mladíčků: elektrickou ruční brzdu! :no: :no: :no: :no: :no: :no:
   • 00 Reagovat !

    foto Arese

    Arese 13.11.2017  23:45

    « Re: Re: Zajímavé

    Ádo, většinou meleš ty samé voloviny pořád dokola (Renault šrot, jediná dobrá volba do všech aut diesel apod.), ale občas dovedeš i pobavit. Jsi totiž pravděpodobně opravdu, ale opravdu úplně první člověk, který kdy napsal, že obludné díry v předních podbězích Š742/743 (s nezatíženým kufrem) se mu líbí! >:D A ještě se zeptám - ty brzdové hadice, co tam byly vidět, se ti taky líbily? >:D >:D
    P.S. Snižování světlé výšky (rozumně mírné) naopak sluší takřka každému autu (stejně jako vypadá lépe auto zatížené, než prázdné - proto někdy automobilky na autech vystavených na autosalonu používají stahovací pásky pružin).
    Motor 2.0 T.S. je sice choulostivý na pečlivou údržbu, ale svezení je s ním parádní - velmi ochotně se totiž vytáčí až přes 6000 ot./min, nemluvě o fantastickém zvuku.
    P.S. Kde jsi přišel na to, že hitem současných mladičkých řidičů je dodatečně dodělávaná ruční brzda?
    • 01 Reagovat !

     foto Ada-je-zase-tady

     Ada je zase tady 14.11.2017  08:13

     « Re: Re: Re: Zajímavé

     Kraviny meleš ty. Ano, líbí se mi, pokud je nad koly mezera! :yes: Proto jsem podkládal pružiny 2cm podložkami. Auto hned vypadá lépe! Snižování světlé výšky je naopak hnus a každé takto poškozené auto vypadá odporně. Je to však dobrá vizitka inteligence uživatele... >:D :no: :no: :no: Jenomže hlupák nikdy nepochopí, že je hlupák.
     Motor nikdy nevytáčím nad 4000rpm, a to ještě zcela výjimečně nad 3000 rpm, je mi ho líto a zvuk je to odporný. Motoru nejvíce svědčí, pokud se převaluje mezi 1500 až 2500rpm. To, co s ním dělají při zkoušce emisí je šílené a nesmyslné. Do takových otáček se v provozu motor nikdy nedostane. 8-s
     • 00 Reagovat !

      foto Arese

      Arese 14.11.2017  14:00

      « Re: Re: Re: Re: Zajímavé

      Tak fajn, kraviny melu já, zatímco ty jsi tady vyhlášený svými inteligentními příspvěvky! >:D >:D >:D Jinak věz, že aby se někomu u osobáků líbilo zvýšení světlé výšky, tak takových podivínů fakt moc není. Doporučuji ti tedy si zakoupit nějakou novou škodovku a v ceníku zaškrtnout kolonku "paket pro špatné cesty".
      Jinak co se týče estetického přínosu sníženého podvozku, samozřejmě to musí být uděláno jen mírně a u některých aut to opravdu ani není žádoucí. :-)
  • 00 Reagovat !

   foto Jirka-26

   Jirka_26 13.11.2017  23:22

   « Re: Zajímavé

   Nezkrásní, tady to vyřešili většími koly, jinak by ta díra tam stejně zůstala a vypadalo by to ještě hůř.
 • 00 Reagovat !

  foto wladyk

  wladyk 13.11.2017  22:44

  K čemu to je?

  "Přemýšlel o prodeji do č. republiky..." Nemá to původní typ motoru a proto to nelze přihlásit. Za 60 litrů a může s tím rajtovat max. po zahradě.
 • 30 Reagovat !

  foto Jirka-26

  Jirka_26 13.11.2017  23:21

  Zase volovina

  Já nevím, ale dvoulitr měl určitě víc, než 120 Nm, na které byla stavěná převodovka. Ta udržela tak maximálně šestnáctistovku. To za prvé. Za druhé to celé slavné snižování podvozku sice možná někomu připadá tuze cool, ale má to vliv na jízdní vlastnosti a dovolím si říct, že negativní. Pokud to nedělá firma, která tomu rozumí, je to spíš o jízdě na dorazech. A nějak jsem nepochopil ty zadní těhlice a že by se kvůli nim něco svolávalo. Co si pamatuji, tak zpočátku výroby byl zvolen nevhodný materiál podélných ramen a velký úhel šikmého ramena 32°, což vedlo ke kroucení podélného ramena a zadek měl pak velký negativní odklon. Jeden čas tam přidávali výztuž, později začali do BAZ dodávat kvalitní ocel na výrobu podélných ramen nebo snad už vyrobená ramena mimo Slovensko a bylo po problému - což by měl být případ i tohoto vozu (podle roku výroby).
  • 00 Reagovat !

   foto Arese

   Arese 13.11.2017  23:38

   « Re: Zase volovina

   Se vším, co jsi napsal v tomto příspěvku lze naprosto souhlasit. Co se týče té "těhlice", autor měl zřejmě na mysli právě ta zadní ramena, co se kroutila. Jinak tedy fakt nevím, že by Rapid měl nějaké "těhlice". ;-)
 • 10 Reagovat !

  foto Xonik

  Xonik 13.11.2017  23:30

  Zas tolik nepřehánět

  Článek sice celkem zajímavý, ale některé věci jsou opravdu komické....

  Škodovky s motorem vzadu že se v GB těšily solidní oblibě? Tak určitě >:D Ano prodávali se v celkem slušných počtech, ale byly naopak terčem smíchu a jediné co to dokázalo kompenzovat byla právě naprosto podstřelená cena.

  Druhá věc je jasné uvedení do reality jaké jsou skutečně tržní cený starších škodovek a ne ta virtuální bublina která se v českém mediálním a internetovém prostoru vytváří - za 150tis se opravdu rapidy neobchodují ani ve snu. To že se najde dost lidí co zkouší ceny různě nastřelit je kolorit dnešní doby, ale hodnotu ty auta nemají a nikdo je za ty peníze nekupuje. Pravdou je že v relativním měřítku ceny skutečně vzrostly - co bylo dřív za odvoz a flašku rumu tak dnes skutečně pár desítek tisíc stojí.
  • 00 Reagovat !

   foto westeros

   westeros 14.11.2017  07:55

   « Re: Zas tolik nepřehánět

   A na zadnou vysokou cenu se nikdy nevysplhaji, 1) jsou to masovky 2) mimo CR to nikdo nekoupi. Cena bude pomalu rust ale to pouze pokryje naklady na garazovani.
   • 00 Reagovat !

    foto Ficus

    Ficus 14.11.2017  08:56

    « Re: Re: Zas tolik nepřehánět

    Šroty ty naskladňujou doma jen notorický střádači.
  • 10 Reagovat !

   foto zelizd

   zelizd 14.11.2017  11:24

   « Re: Zas tolik nepřehánět

   Souhlas. Nostalgie ceny vyrazí komicky nahoru, ale za mě jediné škodárny, které mají smysl, jako klenot rostoucí na ceně dokud je benzín, jsou 130/200 RS a 1000 MBX. Moje první auto byla 105L, stále tvrdím, že nejlepší auto v mém životě :-) ale dnes, když potkám starou škodárnu, tak mi vzpomínky vykouzlí úsměv na tváři, ale jinak to auto je prostě nemožné :-)
   • 00 Reagovat !

    foto Xonik

    Xonik 14.11.2017  17:02

    « Re: Re: Zas tolik nepřehánět

    Co žene nahoru ceny není ale nostalgie ale právě ta umělá bublina kterou články jako tento přiživují. Ano jistě je doba kdy je retro v kurzu v obecné rovině ať už se to týká aut, nábytku nebo třeba audio techniky. A stejně jako u aut se dají najít nabídky na prodej starší hifi techniky čs produkce za x tisíc kč což reálně překračuje jejich hodnotu. Pořád ale vedle toho existuje mraky nabídek za normálni cenu. Ale u aut se pěstuje bublina že se vemou ty nepřestřelenější ceny a začnou se brát jako reálný odraz trhu, což je nesmysl.
    Jinak proti starším škodovkám nic nemám, MBX je skutečně skvost, originální 130rs jsem bohužel neviděl v nabídce dlouho, 200 ta je akorát v muzeu :-) Ale chápu to, nicméně přesně jak říkáš - jízdní zážitek z těch aut je pořád stejně hrozný jako kdysi, a aby někdo dával 3/4 mil za erko když za ty samý peníze koupí 911 nebo nepřeberné množství až osmivácových aut té doby je prostě nesmysl.
    • 00 Reagovat !

     foto petr164

     petr164 16.11.2017  17:10

     « Re: Re: Re: Zas tolik nepřehánět

     No, syrových řidičských aut je jako šafránu, proto to ohlížení se po minulosti, kdy snad všichni dělali, co mohli, aby to jezdilo a ne aby se stím musel řidič trápit. Ostatně pouze dobrý základ lze překopat na soutěžní vyhrávající speciál. Docela bych nějakého zachovalého Rapida bral a trochu se v něm povrtal, abych s dnešními možnostmi z něj udělal to, čím mohl být tehdy.
     • 00 Reagovat !

      foto Xonik

      Xonik 16.11.2017  21:27

      « Re: Re: Re: Re: Zas tolik nepřehánět

      Jenomže tohle není syrový ale bídný... Přestavět to na závodní verzi jistě lze, rh i lr díly jsou relativně dostupné, dva webery a je to, ale to je jiná písnička, drtivá většina lidí to chce mít naopak v tom původním stavu, který nenadchnul tenkrát, natož dneska....
      Jinak zrovna cca 3týdny zpět se prodával rapid 135 na aukru, koupil ho nakonec jeden známý ale aukční souboj se nekonal, byla to jediná nabídka. Cena 60tis, což jsem hodnotil jako střed (tzn. ani předražený a ani nijak extra výhodný), a to to auto je v relativně dobrém stavu - akorát zatuhlé brzdy a minimum koroze. Vzhledem k počtu přihazujících se dá odvodit že stejný názor jako já mělo spousta lidí, proto se směju vizím o cenovkách 150 a pod.
 • 00 Reagovat !

  foto TEMPRA

  TEMPRA 15.11.2017  11:05

  ŠKODA-ALFA

  Nějak mi nesedí dvě věci.Co by tomu motoru řekla škodovácká převodovka a hlavně,dalo by se to vůbec uchladit???A ještě,jak dlouho by tu váhu vydržely zadní plechové vidle.Asi bych měl strach se s tím svézt.
  • 00 Reagovat !

   foto petr164

   petr164 16.11.2017  17:11

   « Re: ŠKODA-ALFA

   Taky si říkám, ale jak je vidět, ono to jezdilo a asi ne jen svátečně...
 • 00 Reagovat !

  foto TEMPRA

  TEMPRA 15.11.2017  11:06

  Těhlice

  Jo a ta těhlice,taky nevím,kde by tam byla a k čemu.Ale věřím,že je to jen chyba překladu.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!Blesk.cz

Epicentrum: Obědy zdarma pro děti. Populismus, nebo pomoc potřebným?

Epicentrum: Obědy zdarma pro děti. Populismus, nebo…

Najdou se na obědy zdarma pro předškoláky a školáky peníze? Bude systém spravedlivý? A nejde o pouhý populismus?…

Stranger Things 3: Byly odhaleny názvy epizod

Stranger Things 3: Byly odhaleny názvy epizod

Netflix zveřejnil teaser video k třetí sérii sci-fi retro seriálu Stranger Things. Odhalil v něm názvy epizod,…

 

iSport.cz

Hamzovi prý vyhrožovali. Provokace, ať řekne jména, zlobí se ruský šéf

Hamzovi prý vyhrožovali. Provokace, ať řekne jména,…

Ruská biatlonová unie popřela tvrzení předsedy Českého svazu biatlonu Jiřího Hamzy o výhrůžkách ruských…

Sparta má první posilu. Chci být součástí změny, hlásí Švéd Karlsson

Sparta má první posilu. Chci být součástí změny,…

Hotovo, podepsáno. Fotbalová Sparta představila první zimní posilu, ze švédského Norrköpingu přichází na Letnou…

 

Reflex.cz

Schwarzenberg: Babiš není vrah, ale kombinace jeho moci je smrtelná, se Zemanem jsou zkázou Česka

Schwarzenberg: Babiš není vrah, ale kombinace jeho…

TOP 09 jako Antibabiš? Podle Karla Schwarzenberga to není tak úplně pravda. Ví, že taková politika straně…

Zaměstnavatelé neuznávají vzdělání z vysoké školy života. Je to skandál, ozývají se hlasy absolventů

Zaměstnavatelé neuznávají vzdělání z vysoké školy…

Absolvování vysoké školy života je spolu se selským rozumem hlavní a jedinou devízou mnoha vlastenců a obecně…