Diskuse

Soud rozhodl: Čínský plagiát Fiatu Panda nesmí do Evropy

25.7.2008

Great Wall Motors prohrála soudní při s Fiatem, ve které sváděly společnosti souboj o možný import vozů GWPeri.

 

 • 00 Reagovat !

  foto Kvason

  Kvasoň 25.07.2008  10:03

  Ti Evropani jsou ale citlivky...

  Zas taková kopie to není...
  • 00 Reagovat !

   foto RS

   RS 25.07.2008  10:24

   « Re: Ti Evropani jsou ale citlivky...

   Mě spíš překvapuje, že o něčem takovém samozřejmém vůbec musí rozhodovat nějaký soud. Jinak ta Panda s xichtem Kangoo nevypadá zle ;-)
   • 00 Reagovat !

    foto Klaudius

    Klaudius 25.07.2008  21:04

    « Re: Re: Ti Evropani jsou ale citlivky...

    Panda, Kangoo, zadné svetlá ako na Note...
    Celkovo tých Číňanov nechápem, vedia, že Európa také napodobeniny nechce, a napriek tomu na to mrhajú časom a energiou.
    • 00 Reagovat !

     foto

     "-- skrytý --" 25.07.2008  21:09

     « Re: Re: Re: Ti Evropani jsou ale citlivky...

     No tady jde spis o to, ze evropske automobilky maj zadnici stazenou aby neprisli o dalsi svoje zisky. Jelikoz ti korejci nad kteryma jeste nedavno mnoho lidi ohrnovalo nos uz jsou dneska na kvalite vozu evropskych a mnohdy i lepe a myslim si, ze cinani je velice brzy dozenou a budou pro evropany velikanskou konkurenci, z cehoz maj zde samozrejme lufta. Ten soud mi spise pripada jako za dob pred listopadem 89. Ona totiz cela slavna EU mi cim dal vic zacina pripadat jako nas bejvali rudy bratr.
     • 00 Reagovat !

      foto R32

      R32 27.07.2008  20:01

      « Re: Re: Re: Re: Ti Evropani jsou ale citlivky...

      Zčasti s tebou súhlasím, no vži sa do firmy ktorá niečo za ťažké prachy navrhne, testuje a ktosi len tak príde a celé tvoje dielo skopíruje, zmení pár detailov a robí ti ešte k tomu aj konkurenciu... 8-s Keď si sami niečo navrhnú nech to kľudne predávajú ale takto ee. :no: :no:
 • 00 Reagovat !

  foto Bubaq

  Bubáq 25.07.2008  10:40

  Dovoz?!

  Jisté je, že horší než čínské "plagiátorství" (t.j. odlišná, ale zcela morální kultura) je to, že se najdou lidi, co takovou zhůvěřilost chtějí v Evropě prodávat. Nemohu si pomoct, ale představuji si, že se jedná o lidi, kteří si jinak ani "vydělávat" neumí. Hlavně nabídnout něco hodně levného, co na tom, že z hlediska kvality a bezpečnosti jde o úplné zmetky. Charouz už asi neví, jak zamáznout své dluhy... Navíc nechápu, jak může být schválen k provozu v Evropě "automobil", co v nárazových testech dopadne na pětku... to kdyby mi někdo vysvětlil!
  • 00 Reagovat !

   foto T613

   T613 25.07.2008  11:10

   « Re: Dovoz?!

   k divení je spíše mizerná ochrana EU proti importovaným značkám. Snad by měli bránit domácí trh a výrobce ne?
   • 00 Reagovat !

    foto Klaudius

    Klaudius 25.07.2008  21:05

    « Re: Re: Dovoz?!

    EU je najlepšia na obmedzovanie domácich producentov...všetky tie predpisy, limity...
  • 00 Reagovat !

   foto Klaudius

   Klaudius 25.07.2008  22:32

   « Re: Dovoz?!

   Nárazové testy ako ich poznáš z médií nie sú podmienkou predaja, ide skôr o marketingovú prestíž. Testy predpísané pre homologizáciu sú voči testom NCAP smiešne. Navyše sa povoľuje obrovské množstvi výnimiek, vieš si predstaviť, že by sa inak mohla predávať ešte okolo roku 2000 taká Š1203...?
   • 00 Reagovat !

    foto gld

    gld 26.07.2008  22:16

    « Re: Re: Dovoz?!

    to je pravda, homologačné testy spočívajú v v nepresadenom čelnom náraze do pevnej prekážky rýchlosťou 45 km/h...čiže oproti NCAP je to čajíček
 • 00 Reagovat !

  foto shamal

  shamal 25.07.2008  11:13

  Podoba

  Ten interiér je opravdu jedna ku jedné. Naprosto neuvěřitelné, i mřížky repráků ve dveřích, tvar čalounění... Ale věřím, že za stotřicet (Panda už je v leasingu za stopade) by to tady lidi koupili a dokonce i takoví, kteří by si Fiata nekoupili nikdy. (vždyť víte ta kvalita...). Ale věřte tomu, že ta další generace čínských aut už to tady bude válcovat. Za 5 let? Vsaďte se!
  • 00 Reagovat !

   foto Ivorry

   Ivorry 25.07.2008  12:40

   « Re: Podoba

   Interiér říká jasně, že tohle je Panda, ale s exteriérem nesouhlasím! Tam nějakou výraznější podobu s Pandou hledám fakt marně, takže ve výsledku jsem jen rád, že takhle zkopali interiér a bude o jeden čínský křáp v EU méně :yes:
   • 00 Reagovat !

    foto Klaudius

    Klaudius 25.07.2008  21:06

    « Re: Re: Podoba

    Podoba je jasná na prvý pohľad aj v exteriéri, keď sa na ulici otočíš za autom s touto kontúrou, nebudeš hneď vedieť, či to bol Talian alebo Číňan. Nemýľ si pojmy a dojmy, podoba nerovná sa zhoda.
 • 00 Reagovat !

  foto GT2

  GT2 25.07.2008  11:18

  VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ

  Great Wall, Geary, Chery, Brillance, Shuan Huang Ufo, CEO, Noble, nebo Roewe - nové hvězdy automobilového nebe 2029? Nebo dřív?

  Kdepak, jen tak hned to nebude, jestli vůbec někdy.
  Sice jak známo, číňan je obecně pracovitější, skromnější a důslednější než evropan (nemluvě o američanovi). Historie už nám ukázala, že výrobní potenciál Číny je obrovský a výrobky nás v budoucnu můžou v mnohém pozitivně překvapit. Třeba za dvacet let budou mít i relativně konkurenceschopné auto.

  Ale přeci jen ... ty názvy jako Great Wall, nebo Chery ... to je přehmat.
  Takto nazvat automobilku může jen někdo, kdo má naprosto odlišnou mentalitu. Těžko i do budoucna slučitelnou s Evropany.

  Vždy to bude znít neskutečně účelově, prvoplánově a nuceně. Vždyť koupil by sis velké auto s názvem CEO (teda pokud víš co znamená zkratka CEO)?

  Číňan může v evropě úspěšně prodávat trička, lopaty nebo i některou elektroniku, ale auto s názvem Great Wall ("Velká zeď") bude při konzervativnímu přístupu nakupování auto v Evropě prosazovat extrémně obtížně, jakkoli bude výhodné a zdánlivě dobré.

  Vymění firmení flotily VW Passaty za Great Wall CEO když by byly technicky stejně schopné, jen třeba o třetinu levnější?

  • 00 Reagovat !

   foto Dinar

   Dinar 25.07.2008  11:44

   « Re: VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ

   :-) Jo, napříště passaty jen pro střední management, pro vrcholový jedině CEO. A pro CEO specielní CEO CEO edition. ;-)

   Jinak, nějaké extrémní vlny čínských značek, která zaplaví Evropu, bych se nebál. Ceny vstupů se srovnávají, kurzový vývoj Juanu jde taky směrem k reálu, automotive průmysl, pokud má nabízet srovnatelné produkty, nelze postavit na levné pracovní síle, tohle je odvětví technologie, to podstatné, co dělá auto autem, je záležitostí automatizovaných výrobních procesů. Možná se budou v lowendových segmentech vyskytovat různá čínská auta svařená rukama z plíšků pochybné kvality, ale jestli budou chtít něktěří čínští výrobci přijít s modely konkurenceschopnými evropskému standardu, není důvod nevěřit, že to nedokáží, jen pak budou cenově s EU výrobci naprosto srovnatelní. No, to už ale nastupuje jiná story, ta o image, pocitech, detailech atd.
  • 00 Reagovat !

   foto shamal

   shamal 25.07.2008  15:41

   « Re: VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ

   To co píšeš není tak úplně pravda, název nehraje vůbec roli. Kdo znal před 30 lety nějaké Mitsubishi nebo Subaru. A kdo věděl jak se čte Hyundai před 20. lety. Dnes je japonské auto jaksi úplně normální a ani korejské značky byť by to byl evropskému uchu opravdu podivně znějící Ssangyong nevzbuzují žádný údiv ani pohoršení (tedy většinou :-) Japonci se na evropském trhu etablovali 20 let než dosáhli nějakého stupně akceptance, korejci to zmákli už za 10 let. Jak rychle to půjde Číňanům, kteří mají obrovský potenciál - surovin, lidských zdrojů, státní podpory atd... Zeptej se někoho kdo prodává čínské skůtry, každá další generace je neskutečně lepší než ta předchozí. S auty to půjde taky tak. A znovu dodávám, určitě ne někde ve střední nebo vyšší střední třídě, tam se hned tak nedostanou, ale až Číňani dovalí nějaké miniautao za minipeníze nebo něco jako Logan, tak do toho lidi co kašlou na nějakou image a koukají hlavně na peníze půjdou.
  • 00 Reagovat !

   foto Falco

   Falco 25.07.2008  21:09

   « Re: VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ

   Ty chytrolínku, Američané jsou naopak velmi pracovití. Již řadu let jsou jedničkou v produktivitě práce, dokážou vytvořit nejvíce pracovních míst a vykazují nejvyšší příjem na jednoho obyvatele na celém světě! Jeden příklad za všechny. Americké firmy ovládají zhruba 90 procent světového obchodu s počítačovým softwarem a stejné je to i s výrobou procesorů, které jsou srdcem každého počítače. Neuvěřitelná vitalita ekonomiky vychází z americké tradice svobodně si konkurujících individualit, což je pro hospodářství mnohem zdravější ovzduší než jiné systémy! Na rozdíl od Evropanů a Asiatů Američané také nespoléhají na "zázrak" jménem socialismus, a tedy ani na lákavé sliby o státu-chlebodárci a naopak zastávají krédo důsledné a tvrdé práce, hospodářská ctižádost a víra ve vlastní schopnosti!
   • 00 Reagovat !

    foto T613

    T613 25.07.2008  23:54

    « Re: Re: VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ

    zas je třeba ubrat plyn.. od bývalých spoluýáků vím, že dost komponentů vyráběných přímo v USA se reklamuje pro zmetkovitost. A to z důvodu špatné výstupní kontroly a výrobních nepřesností.
    • 00 Reagovat !

     foto Falco

     Falco 26.07.2008  23:48

     « Re: Re: Re: VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ

     Ano! Nekvalitní práce láká vidinou rychlého zisku, ale nespočet západních firem konečně pochopilo, že tudy cesta nevede!
     • 00 Reagovat !

      foto T613

      T613 27.07.2008  22:48

      « Re: Re: Re: Re: VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ

      hlavně se z USA nepos..
      • 00 Reagovat !

       foto Falco

       Falco 27.07.2008  23:17

       « Re: Re: Re: Re: Re: VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ

       Dej si facku a poděkuj...
   • 00 Reagovat !

    foto gld

    gld 26.07.2008  22:21

    « Re: Re: VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ

    typický američan? tučný, lenivý a znudený...sorry kámo ale tak to vnímajú viacerí >:D
    • 00 Reagovat !

     foto Falco

     Falco 26.07.2008  23:49

     « Re: Re: Re: VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ

     No! Blbost je věčná ;-)
     • 00 Reagovat !

      foto gld

      gld 27.07.2008  22:03

      « Re: Re: Re: Re: VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ

      klídek, to je irelevantný subjektívny pocit väčšiny európanov...amíci si tiež o nás nemyslia nič pekné >:-[]
  • 00 Reagovat !

   foto Klaudius

   Klaudius 25.07.2008  21:16

   « Re: VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ

   Musím povedať, že si optimista. Držím Ti palce, aby Tvoj odhad vyšiel. Ale realita bude vyzerať asi trochu inak. Tie názvy, to je posledná vec, čo bude človeka zaujímať, pokiaľ mu nejde vyslovene o značku. A podceňuješ schopnosti a silu tisícročnej ríše. Obrazne povedané, keď sa číňania vovalia do Európy, utlčú nás čiapkami. Koľko trvalo Kórejcom, kým sa naučili robiť autá? Ani s Čínou to nebude veľmi iné, až na to, že môžu byť rýchlejší. Ich jediným hendikepom je, že boli veľmi dlho takmer celkom izolovaní a vládol tam tvrdý komunizmus. Pomery sa zmenili a Čína sa otvára svetu. Autá ich postupne učia robiť tí, ktorým chcú Číňania v konečnom dôsledku uchmatnúť koláč z taniera. Ide o peniaze, ale na budúcnosť myslí málokto. Donedávna sa všetci utešovali, že Číňanom stačia 15 rokov staré modely. Omyl, tie časy už končia... AK sa nájdu ľudia, ktorí Číňanom strčia za peniaze svoje know-how až pod nos, ak sa nájdu ľudia, ktorí pre zisk sú ochotní a schopní predávať v Európe už dnes nedokonalé až nebezpečné Čínske plagiáty, tak neverím, že sa nenájde dostatok ľudí a firiem, ktorí si kvôli ušetreniu peňazí tieto autá bez ohľadu na názov (v tomto kontexte priam smiešny argument) kúpia.
 • 00 Reagovat !

  foto

  "-- skrytý --" 25.07.2008  12:59

  Čínská auta

  Mám na to odlišný názor, všichni jsme jezdili ještě nedávno ve Škodě 100 až 130 a kolik by ty získaly hvězdiček?
  Myslet si, že sem tato auta nedostanou je naivita. Je jen otázkou, kdo s tím začne. První kroky s BMW a Fiatem nevyšly, hoši to udělali nemoudře, měli to vzít přes licenci - něco by to stálo, ale pak by už nešlo nic dělat.
  Vidíme, jak se věci někde vymyšlené stěhují pořád dál na východ a lidé ze zemí, kde byly věci vymyšleny a vyráběny jsou bez práce.
  Těch pár co si na tom pakuje kapsy ti obyčejní lidé nezajímají.
  Nikdo neřekl našim lidem, že se v tichosti buduje železnice z Číny do Evropy a brzo budou schopni dodávat do Evropy do 14 dní. Žádná cesta přes moře!!! O Jirkovi Čukovi jsme ale informováni dostatečně...
  Když se vrátím k těm autům, myslíte si opravdu, že ta cena Škodovek odpovídá nákladům na výrobu? Pominu ostatní značky. Vždyť si tu na nás už léta někdo pakuje kapsu a teď by měli začít prodávat za normální ceny? Už aby tu ta auta byla, ať se z toho někomu zamotá hlava!! Klidně s ním budu jezdit, vždyť snad nikdo si auto nekupuje, aby s ním havaroval a zkoušel funkčnost airbagů.Na běžné ježdění musí takové auto stačit a pro obyčejné lidi je rozhodující cena. Nejsem přesvědčen, že proklamovaná kvalita vozu je opravdu tak propastně rozdílná.

  :-!
  • 00 Reagovat !

   foto GTI

   GTI 25.07.2008  16:02

   « Re: Čínská auta

   Mokrý hadry, Lečeku, se fasujou hned za vrátnicí vlevo. Tvůj příspěvek řadím snad vůbec k tomu nejhoršímu co jsem tu kdy četl. Všechno, každá věta je napsaná špatně. To se opravdu jen tak nevidí. Bože.

   P.S. Tvá věta, zda cena škodovek odpovídá výrobním nákladům (póóóslednííí biiiitva vzpláááála...) by tě mohla nakonec dostat i do musea voskovejch figurín. Jen ti dát na krk cedulku s nápisem - pozor ko(mo)uše...
   • 00 Reagovat !

    foto 507

    507 26.07.2008  10:57

    « Re: Re: Čínská auta

    Tu je skôr každá myšlienka dementná. Aby sa plagiát BMW robil v licencii. :-( :-( :-O :no:

    P.S.: Čínske Briliance, to by Američania prijali. >:-[] >:-[] :yes:
    • 00 Reagovat !

     foto gld

     gld 26.07.2008  22:27

     « Re: Re: Re: Čínská auta

     najmä myšlienky vás dvoch, teplí bratia...licenciami riešili vlastnú tvorivú neschopnosť namä kórejské automobilky pred mnohými rokmi, prečo by rovnako nemohli začať aj číňania..

     ale načo to vôbec skúšam, naivka že..
  • 00 Reagovat !

   foto julius7

   julius7 25.07.2008  19:14

   « Re: Čínská auta

   GTI má v niečom pravdu.Je isté,že cena škodovky nie je malá,ale to je otázka trhu a konkurenčného prostredia.Ide tu aj o rozvoj priemyslu,dodávateľov,platy,celá infraštruktúra a ekonomika.Ak bude nútená Škoda trhom,tak zniži ceny,ináč by to bolo zbytočné a firmy sú čisto pragmatické,žiadna charita.Okrem toho by si mali spotrebitelia uvedomiť,že keď nebudú kupovať výrobky vyrobené v EÚ,z dlhodobého hľadiska poškodia hlavne svojím záujmom.To by bolo na dlhú debatu prečo je to tak,tak som to napísal len stručne.
  • 00 Reagovat !

   foto Klaudius

   Klaudius 25.07.2008  21:18

   « Re: Čínská auta

   Ty si asi nikdy v žiadnom čínskom aute nesedel, že? Ani si si ho detailne neobzrel? Tak to skús. A vezmi so sebou niekoho kto autám rozumie, aby ti vysvetlil, kde a čo je na tom aute zle...
  • 00 Reagovat !

   foto

   "-- skrytý --" 26.07.2008  12:32

   « Re: Čínská auta

   Predrazenej vyrobek se neproda. Skoda jeste prodava. Min, ale prodava. Naklady na vyrobu a racht jsou nizsi, ale kvuli tomu prece nepujdou z ceny.
   Nadavat ti do komousu muze jen omezenec. Kdyz ti staci cinsky auto, tak si ho kup. Za tohle te, frajere, muzu jen pochvalit. Kazdy si koupi jen to, co mu staci. Nejaky zbytecny gesta, jako ze je to z Ciny a cinani jsou utlacovani a blablabla.....to je prece k smichu.
   Rozdil v kvalite vyroby tam jeste je. Kdyz ti stacila 105tka a 120tka, tak nemas co resit. Za takovej kram se Skodovka muze stydet jeste dlouho.
   • 00 Reagovat !

    foto 507

    507 26.07.2008  12:42

    « Re: Re: Čínská auta

    Musím povedať, fakt, že si týmto príspevkom dokonale dokázal svoju mladosť. Za ten krám 120. Vieš, v tej dobe si Škoda nemohla vyberať. Kedysi vyrábala v licencii dokonca automobily ŠKODA HISPANO-SUIZA. A HISPANO-SUIZA, to boli automobily čo konkurovali automobilom Rolls-Royce či Duesenberg. A aj v 70. rokoch mala výrobok extra-úrovne. Prototyp 720. Automobil, ktorý mal mať ABS. Jedine najmúdrejšie hlavy rozhodli o 120. Tak neviem prečo sa má zato hanbiť. Škoda by to v skutočnosti nikdy nevyrábala.
    Takž ak nemáš ani o tomto. Ale viem, že už pôjdeš na dôchodok.
    A kúpiť si čínske auto je na chválu? Ako myslíš dobročinný skutok, či tak nejak?
    A ŠKODA menej predáva? No toto. Ona viac vyrába, ale menej predáva. Ako je potom možné, že zisk je stále väčší? Čítať ste sa už učili alebo ti snáď niekto príspevky číta a o ničom inom nevieš, konkrétne o úspechu Škody >:D Vidím, že ani čísla ste sa neučili keď viac vyrába, menej predáva, ale zisk jej rastie.
    Tak premdička, dnes skautský hurvínek, >:D >:D
    • 00 Reagovat !

     foto

     "-- skrytý --" 26.07.2008  15:06

     « Re: Re: Re: Čínská auta

     Skolak posuzuje stari (mladost) dospelych, to ses zas vytahl Danielku.
     Skoda tu 105ku a 120tku vyrabela ne? Jasne, prestala je vyrabet pred tim nez ses narodil, ale stejne. Konstrukcne, spolehlivosti a vlastnostmi byly 105ky a 120ky jedny z nejhorsich automobilu svy doby.
     Lecek napsal, ze mu cinsky auto staci. Co je na tom spatnyho? Taky napsal, ze Skoda je predrazena. U nas je, to je holej fakt. Jenze ta predrazenost je relativni, to jsem uz napsal nahore.
     Skoda ztraci podil na ceskym trhu rychlejc nez ji rostou prodeje. Danielku, kdyz nejaky cas prodavas to same, vyonos z prodeju ti zaplati naklady na vyvoj a produkci. Kdyz to samy prodavas znovu a znovu pod jinym kabatem, zisk bude stoupat. Takhle to delaj i jini, ale VW group v tomhle hraje prvni housle.
     Pises o necem, o cem nemas sahu. Kdybys nebyl Danielek, myslel bych si, ze je tady nejakej novej debilek.
     • 00 Reagovat !

      foto 507

      507 26.07.2008  15:13

      « Re: Re: Re: Re: Čínská auta

      Já, že posudzujem dospelých? >:D Ale no tak premdička, ty trapniačik, ty si tu svoju pubertu dokázal už evidentne mnohokrát. :-) :yes:
     • 00 Reagovat !

      foto 507

      507 26.07.2008  15:17

      « Re: Re: Re: Re: Čínská auta

      Inak Danielek fakt nie som, mimochodom, Škoda je predražená a čuduješ sa kto si to kúpi, ale čínske autá kto si kúpi, to je v poriadku. :-) :yes: Ty máš mozog, školáčik. ;-)
      • 00 Reagovat !

       foto

       "-- skrytý --" 26.07.2008  16:38

       « Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

       Danielku, vubec se nedivim, ze si Skodu nekdo kupuje. Nauc se cist skolaku. Za debilka jses tady ty. Mas dokonce svuj funklub. V tom tady vedes. Vsichni to vedi (teda krome GTi, ale ten se nepocita).
       Radsi by sis koupil starou, nekvalitni, nespolehlivou 105ku, 120tku nez novy auto, byt z Ciny. To te snizuje z debilka na debilkova kasparka.
       • 00 Reagovat !

        foto 507

        507 26.07.2008  16:41

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

        Premdička, svojou slovnou zásobou, ktorá sa z 50% skladá z debilka a štýlom akým to vsúvaš do vety opäť ukazuješ svoju mladosť. 15-15? Možno 16. :-) :-) Takže ty si kupuj autá z Číny.
        P.S.: Choď zavolať do Mercedesu-Benz čo za šroty to robia, a odkáž zákazníkom, že práve ČÍNA má svetovú produkciu. :yes: :yes: ;-)
        • 00 Reagovat !

         foto Ronault-

         Ronault. 26.07.2008  16:45

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

         Nevím, proč se přesouváš od Š105 k Mercedesu? Mluvil někde o něm Premda? Nepodsouvej mu do úst slova, které nenapsal. Chápu, že to jinak neumíš, ale zkus místo nadávek někdy používat argumetny, zatím chabé.
         • 00 Reagovat !

          foto 507

          507 26.07.2008  16:53

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

          Já viem, že to nechápeš. Až vyrastieš, pochopíš. Premdička joudička mi hovorí, že Čína má dobré autá. Tak ironicky hovorím, že ešte lepšie, než Mercedes-Benz. Já viem, iróniu nechápeš, ale myslel som, že v tvojom veku máš inú úroveň. Rovnako ako aj to, že som nikde nehovoril o 120 keď som začal debatu o tom, že sa čuduje kto si kúpi Škodu.
          • 00 Reagovat !

           foto

           "-- skrytý --" 26.07.2008  17:04

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

           Debilku, nikde jsem nenapsal, ze v Cine delaji dobre auta. Danielku, vis, sam mas gramatiku na ctyru. At se snazis jak chces, vzdycky je to text debilka skombinavanym s GTIho prekrucovanim a vkladanim slov do ust. Takhle tady nikoho nepresvedcis (teda krome GTIho, ale ten se zase nepocita). Budes zase jen ten debilkuv kasparek.
           • 00 Reagovat !

            foto 507

            507 26.07.2008  17:12

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

            Debilko a zase...debilko. :-)
            Hele debilku, už som ti povedal, že totuo slovnou zásobou nás presvedčíš jedine o svojej...mladosti. :-) ;-) :yes:
            A moja gramatika? Tak hľadaj chyby! ;-)
            • 00 Reagovat !

             foto T613

             T613 26.07.2008  17:24

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

             bože ty si *.
             • 00 Reagovat !

              foto 507

              507 26.07.2008  18:10

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

              Čo som? :-)
              • 00 Reagovat !

               foto

               "-- skrytý --" 26.07.2008  18:13

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

               Uz jsem ti to tady napsal xkrat. Jeste ti to nedoslo?
               • 00 Reagovat !

                foto 507

                507 26.07.2008  18:15

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

                Tak čo som?
                • 00 Reagovat !

                 foto Ronault-

                 Ronault. 26.07.2008  18:16

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

                 Výsledek chromosomové mutace.
                 • 00 Reagovat !

                  foto 507

                  507 26.07.2008  18:17

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

                  To sa práve učíte? Nový odbor?
                  • 00 Reagovat !

                   foto T613

                   T613 26.07.2008  18:24

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

                   nový odbor? chtěl si snad říct obor ne? >:D >:D
                   jinak genetika je poměrně starý obor. A děje při splynutí vajíčka se spermií jsou známy ještě déle >:D >:D
                   • 00 Reagovat !

                    foto Ronault-

                    Ronault. 26.07.2008  18:30

                    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

                    Pšššt, maminka mu stále tvrdí, že děti nosí čáp >:D
                    • 00 Reagovat !

                     foto T613

                     T613 26.07.2008  18:34

                     « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

                     ten co donesl jeho byl ožralej, protože mu furt padal >:-[]
                    • 00 Reagovat !

                     foto michal-b

                     michal_b 26.07.2008  19:01

                     « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

                     osobne si myslím, že on ani nieje narodený, nakoľko by ho matka musela utopiť v rannom detstve, podľa mňa sa toto indivídum vyskytlo v čase a priestore, toť vsio
    • 00 Reagovat !

     foto Ronault-

     Ronault. 26.07.2008  15:06

     « Re: Re: Re: Čínská auta

     Matelko, měl bys upustit ventil. Posuzuješ příspěvky jen podle nicku, stejně jako posuzuješ auta podle toho, jestli mají na kapotě čtyři kruhy nebo čtyři šikmé čáry.

     Škoda 105-120 byl v rámci tehdejší Evropy opravdu krám. Možná to bylo to lepší z východního bloku, ale na kvality západní produkce nedosahovala, taky byla Škodovka po dlouhá léta např. v Anglii pro smích, což po tak krásném autě jako byla Oktávia je smutné. Chápu, že tvůj ocko měl donedávna "Škodárnu", tak se ji třeba zastat, ale to ji nepomůže od výsledného výrobku, který Škoda prodávala.

     A ano, Škoda má i v červnu, stejně jako v květnu, dubnu atd. pokles prodeje v ČR a tenhle stagnující prvek přetrvává už několik let. Buď jsi slepý nebo děláš, že to nevidíš.
     • 00 Reagovat !

      foto 507

      507 26.07.2008  15:15

      « Re: Re: Re: Re: Čínská auta

      Ronault, klaun jeden komický, už si tu? Tak čo múdre mi ešte naservíruješ? Že Renault strčí kvalitou interiéru Mercedes-Benz do šuflíku? >:D
      • 00 Reagovat !

       foto Ronault-

       Ronault. 26.07.2008  15:20

       « Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

       Matelko, co ještě povíš? Zatím jsi jen vyblil nějaký schizofrenní výpotek, který neobsahuje fakta, která by jakkoli měla obhájit Tvůj názor. Chápu, že mě chceš do party, ale klauna pro celý web s Tebou dělat nebudu, navíc do kvality tvé idiocie opravdu nemám. Teď zkus napsat nějaká fakta, které hovoří o kvalitě Š120 a Š105
       • 00 Reagovat !

        foto 507

        507 26.07.2008  15:58

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

        Klaun, počúvaj, čo teda ešte vypotíš? Chcem sa zabaviť.
        • 00 Reagovat !

         foto Ronault-

         Ronault. 26.07.2008  16:48

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

         Ubohé, ale co čekat od ubožáka. Zkus použít věcné argumenty.
         Nekdy se postav před zrcadlo a chvíli se na sebe koukej a přemýšlej o tom, jak se příroda sekla, když mixovala tvé geny.
         Víš o tom, že existují internetové stránky, které popisuji detailně Tvou hloupost?
         • 00 Reagovat !

          foto 507

          507 26.07.2008  16:51

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

          Moju hlúposť opisujú? Vážne? >:D Tak bravo. Ale zase som sa nejak nezasmial. Skús vypotiť niečo iné, toto bol slabé. A toho úbožiaka, to si myslel seba?
          • 00 Reagovat !

           foto Ronault-

           Ronault. 26.07.2008  16:55

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

           Ach, marná snaha... Hlavně bys měl dávat bacha na BAN, víš jaké to přeci je.
           • 00 Reagovat !

            foto 507

            507 26.07.2008  17:00

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

            BAN, čo to je?
            • 00 Reagovat !

             foto

             "-- skrytý --" 26.07.2008  17:06

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

             To, co se ti stalo na tom druhym portalu, kasparku.
             • 00 Reagovat !

              foto 507

              507 26.07.2008  17:13

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

              Portál, debilko, danileku, Čína, hele predmička, stále presviedčaš o svojej...mladosti. :-)
              • 00 Reagovat !

               foto

               "-- skrytý --" 26.07.2008  17:48

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

               Jasne Danielku, portal. Zkus si to najit co to portal je.
               • 00 Reagovat !

                foto 507

                507 26.07.2008  18:11

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

                Hele Janko, čo, aký portál? ;-) 8-s
               • 00 Reagovat !

                foto Ronault-

                Ronault. 26.07.2008  18:15

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

                Tak ten portál mě dostal :yes: >:D Ještě jednou mu nadávej do portálu a uvidíš ten mazec! >:D
                • 00 Reagovat !

                 foto

                 "-- skrytý --" 26.07.2008  18:25

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

                 >:D Portal, nejhorsi nadavka na www.auto.cz >:D :-!
                • 00 Reagovat !

                 foto marek-g

                 marek.g 26.07.2008  21:58

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čínská auta

                 >:-[] :yes:
  • 00 Reagovat !

   foto 507

   507 26.07.2008  13:19

   « Re: Čínská auta

   Tak to sa fakt len tak nevidí. Prečítal som si to už druhýkrát, aj ráno. Já by som to doplnil, toľko tupostí v jednom príspevku, to som ešte asi ani nevidel. Musím povedať, že snáď každá veta je fakt, strašná. Toto je skutočne tak úbohé. A mimochodom, keď hovoríš, že čínsky šmejd si nekupuješ na haváriu, bezpečné autá si už kupuješ na to, aby si s nimi havaroval? Lečeka si tu...nezapamätáme, leček tu (snáď) skoční v hlbinách. Toto nestojí fakt za nič.
   • 00 Reagovat !

    foto Klaudius

    Klaudius 26.07.2008  21:40

    « Re: Re: Čínská auta

    A pozrel si sa už niekedy do zrkadla, za čo stojíš ty?
    • 00 Reagovat !

     foto 507

     507 26.07.2008  21:41

     « Re: Re: Re: Čínská auta

     Ty sa tam pozrieť ani nechceš čo? ;-)
     • 00 Reagovat !

      foto Klaudius

      Klaudius 27.07.2008  22:10

      « Re: Re: Re: Re: Čínská auta

      Dokážeš aspoň raz odpovedať na jednoduchú otázku, alebo je to pre tvoju výplň hlavy príliš tvrdý oriešok?
 • 00 Reagovat !

  foto Well-being

  Well-being 25.07.2008  21:43

  Škoda ...

  ... vypadá lépe než originál ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto T613

  T613 26.07.2008  17:26

  VZKAZ PRO REDAKCI

  Vážená redakce opravdu je nutné, aby jsme zde museli trpět jisté individuum, které neustále ostatní uráží?? Ale proč to tu píšu.. to je jako mluvit do větru ;-\
  • 00 Reagovat !

   foto ladlen

   ladlen 26.07.2008  18:32

   « Re: VZKAZ PRO REDAKCI

   Bohužiaľ, redakciu to nezaujíma, dokáže tak akurát na sťažnosť naružovieť diskusiu a označiť ju za hádku. Asi sa im Matelko páči a dvíha im, hoci stupidným spôsobom, počet príspevkov.
   • 00 Reagovat !

    foto gld

    gld 26.07.2008  22:35

    « Re: Re: VZKAZ PRO REDAKCI

    veď to..hurá máme veľa príspevkov, síce absolútne dementných off topicov a hádiek s matelkom alias 507 ale hlavne že ich máme...hromada príspevkov=vysoká návštevnosť webu=vysoký dopyt po umiestnení reklám na auto.cz

    biznis babe :-|
  • 00 Reagovat !

   foto marek-g

   marek.g 26.07.2008  22:01

   « Re: VZKAZ PRO REDAKCI

   musime doufat,ze ho rodice poslou na tabor alespon na 3 tydny aby byl klid.a to uz jsem myslel,ze se vzpamatoval,ale chyba lavky
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!Blesk.cz

Knechtová (37) se po návratu k Borkovcovi (18) raduje z miminka: Budu máma!

Knechtová (37) se po návratu k Borkovcovi (18)…

Nejenže Katarínu Knechtovou (37) hřeje staronová láska k zajíčkovi Petru Borkovcovi (18), s nímž se poznala…

Svatba Andreje Babiše s Monikou: Na Čapím hnízdě ukázal celou rodinu... i dceru Adrianu

Svatba Andreje Babiše s Monikou: Na Čapím hnízdě…

Záhadná žena, která se na veřejnosti neukazuje? Ani ne. Dceru Adrianu Bobekovou (39) totiž premiér Andrej Babiš…

 

iSport.cz

Běhal jako Bolt! Johnson je po mrtvici. Levou nohu jsem vůbec necítil, přiznal

Běhal jako Bolt! Johnson je po mrtvici. Levou nohu…

Legendární americký sprinter Michael Johnson se zotavuje z mrtvice, kterou utrpěl v září. Čtyřnásobný olympijský…

Koše pro kvalifikaci EURO 2020: Česko nedostane Němce, mírně si polepšilo

Koše pro kvalifikaci EURO 2020: Česko nedostane…

Čeští fotbalisté obsadili v premiérovém ročníku Ligy národů UEFA dvacáté místo. Polepšili si tak o tři místa…

 

Reflex.cz

Víte, co je šprle, douda nebo husí víno? Zjistěte, jak se vyvíjela čeština a jaké má zajímavosti

Víte, co je šprle, douda nebo husí víno? Zjistěte,…

Máte rádi češtinu a myslíte si, že je to krásný a bohatý jazyk? Rádi objevujete nová slova, ať už z moderní…

Kroupa: Babiš se nám vymstí, chce teď získat další miliardy. Zeman ho drží, aby vstoupil do historie

Kroupa: Babiš se nám vymstí, chce teď získat další…

Česká politika se pohybuje v sinusoidě a teď je ten propad opravdu hluboký. Politolog a signatář Charty 77…