Diskuse

SRT Viper se prodejně nedaří, firma přeruší jeho výrobu

20.3.2014

Představitelé automobilky Fiat-Chrysler zdůrazňují, že Viper není masovým autem. Prodeje nicméně zůstávají za očekáváním.

 

 • 20 Reagovat !

  foto Barrichello

  Barrichello 20.03.2014  13:55

  Kdo chce kam, pomozme mu tam

  Příliš vysoká cena, absence automatu, neochota něco dělat s tím, že Vette je rychlejší atd....

  Tváří se že jim to nevadí, ale časem pak ohlásí, že další generace už nebude, nebot se to nevyplatí....Se zvědavej zda se mýlím, ale vsadím boty, že ne.
  • 11 Reagovat !

   foto Dinar

   Dinar 20.03.2014  14:28

   « Re: Kdo chce kam, pomozme mu tam

   Koncept brutálního desetiválce v levné plechovce je prostě přežitý i v Americe. Vette je dnes mnohem blíže svým projevem evropské produkci, proto proti ní nemá viper šanci.
   • 50 Reagovat !

    foto Barrichello

    Barrichello 20.03.2014  14:35

    « Re: Re: Kdo chce kam, pomozme mu tam

    To auto má shodnou podvozkvou platformu s Mercedesem SLS.... Takže to zas taková plechovka není, nicméně chtělo by to trochu přepracovat, dát tam automat a zlevnit co. Oproti Vette je to tiž výrazně dražší.
    • 10 Reagovat !

     foto EauRouge

     EauRouge 20.03.2014  17:44

     « Re: Re: Re: Kdo chce kam, pomozme mu tam

     Konkrétně, stojí půlku. Vette je za 53 tisíc dolarů a Viper za 102 tisíc. To už stojí za zvážení. Navíc u Chevroletu konečně pochopili, že člověk funguje v interiéru a tak vyrobili normální sedačky a hezký moderní interiér, takže nepůsobí tak lacině jako v minulé generaci.
    • 00 Reagovat !

     foto Dinar

     Dinar 21.03.2014  07:22

     « Re: Re: Re: Kdo chce kam, pomozme mu tam

     Možná má s SLS stejnou i kličku na stahování oken. A co? Viper je koncept brutál motoru v levné plechovce, jinými slovy dopřát americkému buranovi výkony supersportu za sto litrů. Výrobci s image a sofistikovanými produkty si za supersporty či sportkupé/roadstery s vrcholnými osmi deseti nebo dvanáctiválci podobných výkonů účtují naprosto jiné sumy. Zmínil jsi SLS, které zdaleka není nejdražší, přesto si za jeho cenu můžeš vipery koupit dva.
     • 10 Reagovat !

      foto Barrichello

      Barrichello 21.03.2014  08:43

      « Re: Re: Re: Re: Kdo chce kam, pomozme mu tam

      Ono obvykle za dvě ameriky byl jen jeden němec. Tomu se říká za málo peněz hodně muziky.

      On ten viper umí zajet taky super čas na kolo, ale musím to mít ten pilot v ruce. Jinými slovy když ti ted půjčí na okruhu Lamborghini, tvuj časem bude určitě bližší profi závodníkovi než ve viperu, protože tam se budeš budto bát jet naplno nebo se budeš prohánět štěrekm a únikovýma zonama.

      Viper není nic pro kravatáka kterej s tím bublá po městě a jednou za měsíc to vytáhne na hodku na okruh.
      • 00 Reagovat !

       foto Dinar

       Dinar 21.03.2014  10:42

       « Re: Re: Re: Re: Re: Kdo chce kam, pomozme mu tam

       Pořád ten tvůj jednoduchý pohled na svět, koncept, za málo peněz hodně muziky, chápeš jako jediný chvályhodný. Tak to ale nefunguje a konec viperu to jen potvrzuje.

       Proč by měl být viper méně pro pozéra, co s ním bublá po městě a jednou za měsíc ho vytáhne na okruh, než třeba Ferrari Italia nebo zmíněné SLS? Typicky pozér použije právě auto typu vipera, které vypadá vostře, má výkon a zvenku není tolik poznat, že je to v dané třídě levné auto za pár korun.
       • 00 Reagovat !

        foto wakantanka

        wakantanka 21.03.2014  12:10

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo chce kam, pomozme mu tam

        Ten pozér ale bude chcieť ale určite automat a to mu do Viperu nedajú ani za príplatok. Ono celkovo v tejto konfiguráci na mňa Viper pôsobí skôr ako auto na víkendové jazdenie pre fajnšmekra na okruhoch. Nemám rád automaty, ale na poskakovanie po nejakom Sunset Beach bude určite v tomto type auta lepší. A čím skôr to páni vo vedení pochopia tým lepšie pre nich.
        • 00 Reagovat !

         foto Dinar

         Dinar 21.03.2014  12:44

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo chce kam, pomozme mu tam

         Absence automatu je u tak výkonného auta určitě chyba, je to ale součást té koncepce, brutál za babku, což je, jak od začátku tvrdím, přežité a dnes už ani Američané na to neslyší. Debatu o puristech/pozérech ve smyslu manuál/automat bych u aut s výkonem kolem 600 koní vůbec nevedl.
         • 00 Reagovat !

          foto wakantanka

          wakantanka 26.03.2014  08:37

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo chce kam, pomozme mu tam

          No keby to bolo "za babku" tak nepoviem ani pol slova >:D Ale keď porovnateľné auto ako je Corvette stojí polovicu, tak to už nie je za babku a potom to stráca celé zmysel ako everyday sportcar a ostáva z neho len sportcar pre fajnšmekrov.
       • 00 Reagovat !

        foto Barrichello

        Barrichello 21.03.2014  14:59

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo chce kam, pomozme mu tam

        Tak každému vyhovuje něco jiného, jinému za málo peněz málo muziky a dalšímu za hodně peněz hodně muziky.

        Každý si najde co hledá. Resp. může najít.

        Protože pozér si viper nekoupí, nebot není předvádění dostatečně lukrativní jako nějaké ferrárko, lambo, maserati, audi r8 atd...
        • 00 Reagovat !

         foto wakantanka

         wakantanka 26.03.2014  08:39

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo chce kam, pomozme mu tam

         Mno ako sa to vezme v našich končinách je Viper rovnako exotický ako tebou spomínané autá (až na tú R8). Rozhodne narobí (čo sa záujmu okolia týka) dostatok muziky za relatívne málo peňazí. >:D
  • 00 Reagovat !

   foto andy-gtv6

   andy_gtv6 20.03.2014  18:12

   « Re: Kdo chce kam, pomozme mu tam

   neochota s tím něco dělat? .. a Vette rychlejší? ...ZR1 vs SRT Viper TA (a to tu není verze ACR) https://www.youtube.com/watch?v=DLa3l_UX…
 • 41 Reagovat !

  foto SamanAR

  SamanAR 20.03.2014  14:46

  řidiči vymíraj

  pokud si to v Chrysleru neuvedomujou, tak maj holt smulu, jak je zmineno vejs, tomuhle autu citelne schazi moznost zvolit automat, tedy prvku ktery si do sportovnich aut preje vetsina kupujicich (ano je to tak, vetsina kupujicich nejsou fanousci co travi volnej cas na okruhu palenim gum a smrdlanim saltpakou, ale normalni lidi co chtej mit neco jineho nez je bezny sedanek nebo lehanek a ti holt nejsou povetsinou ridici co dokazou snadno ukocitovat X set koni na zadku s trojici pedalu) :-)
  • 00 Reagovat !

   foto CHerokee

   CHerokee 20.03.2014  16:48

   « Re: řidiči vymíraj

   Nostalgii směrem k manuální převodvce bychom už mohli překonat. Pokrok nezastavíš. V F1 taky řadí na volantu bez spojky dávno...
   • 00 Reagovat !

    foto EauRouge

    EauRouge 20.03.2014  17:38

    « Re: řidiči vymíraj

    U vozu této kategorie a výkonu nejspíše ano. Ale třeba pro představu, tak minulé generace M3(E92) se prodalo na americkém trhu 40% modelů s manuálem. Tudíž ve sportovních kruzích je pořád poptávka po manuálech.
    • 10 Reagovat !

     foto Dinar

     Dinar 21.03.2014  08:07

     « Re: Re: řidiči vymíraj

     Pravda, často narážím na kroucení hlavou různých "poučených" motoristických novinářů, kteří se diví, jak je možné, že tu M3ku v Evropě kupují lidé prakticky výhradně s automatem a v USA, zemi automatu zaslíbené, si manuál v tomto autě drží vysoký podíl. Je to ovšem prosté, důvod je v jiném přístupu k autu typu M3 v USA a v Evropě, zatímco Evropa bere to auto primárně jako sice vrcholnou variantu, ale stále kupé stř. třídy pro běžné denní ježdění, se kterým se dá v případě chuti vyblbnout i vzít ho na okruh, v USA je M3 až několikátým autem majitele, který na denní ježdění používá třeba F150, a M3 má jako čistou víkendovku. U takového auta je preference manuálu logická, stejně jako je AT logickou volbou u M3 při typickém využívání evropským majitelem.
     Pozn. mám na mysli pochopitelně způsob používání nových aut, jejich prvních majitelů, je jasné, že ojeté M3 později zhusta slouží právě jako víkendovky.
     • 00 Reagovat !

      foto -MT-

      _MT_ 21.03.2014  09:22

      « Re: Re: Re: řidiči vymíraj

      Je to také otázka toho, jaké převodovky jsou na trhu. Řadě lidí nejde o kvedlání a hraní si se spojkou, ale o to, že automatická převodovka zkrátka nepodá tak dobrý výkon. Viděl jsem takhle několik zatvrzelých zastánců manuálních převodovek přejít na dvouspojky. V některých případech ani nepoužívají manuální režim, jsou spokojení s logikou automatického.
      • 00 Reagovat !

       foto Dinar

       Dinar 21.03.2014  10:47

       « Re: Re: Re: Re: řidiči vymíraj

       Jasně, co píšu, není jediný aspekt, vývoj dvojspojek přechodu na AT u sporťáků velmi pomohl. Vzpomenu-li na PDK v akt. carreře S, nevím, co bych jí měl vytknout, vč. logiky řazení v D režimu, na to už by musel být člověk velký hnidopich. ;-)
   • 20 Reagovat !

    foto JDM

    JDM 20.03.2014  18:45

    « Re: Re: řidiči vymíraj

    manuál bych neviděl jako nostalgii stejně jako automat nějaký pokrok , řekl bych že je to spíš o člověku co mu sedí víc a věřím že manuální desetiválec se 600hp asi nebude sranda a bude to chtí asi trochu umět ;-) a jak píše SamanAR nahoře kolik lidí dneska si takový auto kupuje výhradně pro zábavu ?.

 • 00 Reagovat !

  foto Johnnn

  Johnnn 21.03.2014  13:10

  Viper nebo Corvette

  Když on Viper je tak krásný. Pokud bych měl brát nějakou americkou divočinu, tak raději Viper než Corvette. Stejně nejsem kdoví jaký řidič a snad ten nový "Rain mode" pomůže i těm méně schopným :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!







Blesk.cz

Božská dovolená na Krétě: Aby ne, když se tu narodil vládce olympských bohů Zeus

Božská dovolená na Krétě: Aby ne, když se tu narodil…

Pozůstatky minojské civilizace, tradiční vesnice, vysoké hory, ale především nádherné pláže, skvělý gyros,…

Těhotná Adriana Sklenaříková: Měsíc před porodem se sotva valí!

Těhotná Adriana Sklenaříková: Měsíc před porodem se…

Už za měsíc by měla modelka Adriana Sklenaříková (46) porodit své první dítě, i tak se ale vydala na cesty! Z…

 

iSport.cz

Program MS ve fotbale 2018: Kompletní rozpis zápasů, hrací dny, play off

Program MS ve fotbale 2018: Kompletní rozpis zápasů,…

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku nabídne od 14. června celkem 64 zápasů, ze kterých 8. července vzejde…

Šok u šampiona NHL! Ve Washingtonu rezignoval trenér, dostal málo peněz

Šok u šampiona NHL! Ve Washingtonu rezignoval…

Deset dnů po zisku Stanleyova poháru rezignoval trenér Washingtonu Barry Trotz. Hokejisty Capitals i se třemi…

 

Reflex.cz

Inspirace pro Česko? Podívejte se, jak v Anglii udělali z opuštěné neopravované kaple moderní hotýlek

Inspirace pro Česko? Podívejte se, jak v Anglii…

V České republice je mnoho zchátralých a nevyužívaných církevních objektů, do nichž se už podle všeho náboženský…

Prezident Zeman by měl podstoupit psychiatrické vyšetření

Prezident Zeman by měl podstoupit psychiatrické vyšetření

V tomto článku se nepíše, že pan prezident je blázen, ani to, že trpí alkoholovou demencí čili Korsakovovou…