Diskuse

Audi A6 Avant 40 TDI vs. Mercedes-Benz E 220 d 4Matic kombi – Nejlepší je nejlevnější

30.11.2018

Po vítězství nad superbem se dlouhodobé éčko utkalo s tradičnějším a sobě rovnějším soupeřem – Audi A6 Avant.

 

 • 21 Reagovat !

  foto Dinar

  Dinar 30.11.2018  08:28

  Pěkný testík,

  je tu ale jedna věc, se kterou velmi zásadně nesouhlasím. A to s hodnocením 9g-tronicu ve 220d. Mám najeto několi set tisíc se ZF8 v různých značkách a modelech, tato převodovka bývá brána jako etalon a v porovnání s předchozími automaty Mercedesu, vč. posl. verzí 7g-tronicu, byla vždy lepší. 9g-tronic ale ztrátu smazal, jezdím s ním ve spojení s 350d i 220d a nic z popisovaného, cukání, nerozhodnost co zařadit, podtáčení atp. naprosto nepozoruju, moje auta to prostě nedělají, a tím nemyslím, udělají to jen občas, ale nedělají vůbec, práce převodovky je bezchybná, zcela na úrovni posledních inkarnací ZF8 např. v aktuální 5er.

  Popravdě, tak rozdílné zkušenosti nerozumím, jediné vysvětlení bych měl v té, pro mně záhadné, schopnosti převodovky učit se jízdnímu stylu řidiče, o které se píše v manuálech, což jsem měl vždy za víceméně marketingový blábol. Obě akt. auta jsem zajížděl stejným stylem, jezdí v podobném režimu, naproti tomu novinářské kusy projdou x rukama, možná v tom je zakopaný pes?
  • 12 Reagovat !

   foto Martin-Machala-Auto-cz-

   Martin Machala (Auto.cz) 30.11.2018  08:47

   « Re: Pěkný testík,

   Ahoj! Tím to nebude, éčko máme od 19 kilometrů a jezdím v něm hlavně já, občas na nějakou služebku kluci (Paříž). Dělá to nejvíc tak do pětky, kdy se občas delší dobu rozhoduje, a pak s tou jedničkou - třeba při popojíždění na magistrále zbytečně podřadí až na jedničku, otáčky jsou nad dva tisíce a nechce zařadit dvojku. Proti prvním aplikacím devítikvaltu je to ale o hodně lepší, pamatuju si na facelift éčka, minulého, tam jsme myslím poprvé jezdili v kombinaci s naftou 350. A tam byla nerozhodnost cítit víc, postupem času se to zlepšuje. Myslím, že Pavel tady psal podobnou zkušenost s touhle převodovkou, třeba se tu ukáže. A tohle naše éčko máme ještě na dalších sedm měsíců, tak se třeba potkáme někde na motokárách,
   Machi
   • 11 Reagovat !

    foto Dinar

    Dinar 30.11.2018  09:11

    « Re: Pěkný testík,

    Ahoj, pak tomu vůbec nerozumím, to, co popisuješ, mi auta vůbec nedělají, popojíždění je bohužel tak častá situace, že točit auto jedničku při poskakování v zácpě, asi bych ho vrátil, já o té převodovce ale v těchto situacích vůbec nevím. Ale nejen v těchto, v žádných. Kdyby to byl případ jedné motorizace, ale říkáš, že s 350d to bylo ještě horší, no, zase v akt. 350d GLE coupe nic takového ani náznakem nepozoruju. Obě auta jsou 2018 s akt. nájezdem lehce přes 20 tis.
    Ok, bude-li na jaře příležitost, určitě můžeme vzájemně porovnat. ;-)
    • 02 Reagovat !

     foto Martin-Machala-Auto-cz-

     Martin Machala (Auto.cz) 30.11.2018  09:20

     « Re: Re: Pěkný testík,

     Teď jsem k tomu ještě něco napsal. Možná to z testu vyznívá hůř, než je skutečnost...
   • 25 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 30.11.2018  13:23

    « Re: Re: Pěkný testík,

    Přesně tenhle srovnávací testík = dopadl jinde = obráceně! :-!

    Možná jinej kus auta = možná jinej kus mezi volantem a pedálem = kdo ví?
    • 02 Reagovat !

     foto webpaja

     webpaja 30.11.2018  14:19

     « Re: Re: Re: Pěkný testík,

     Postni ;-)
     • 25 Reagovat !

      foto Hammunasakra

      Hammunasakra 30.11.2018  14:29

      « Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

      Ne = jen doplnim že nejlepší je 5er

      A nejlepší u A6 = nejslabší motorizace čim výš tim hůř

      A Machalu = narozdíl od tebe = mám za vzor neobjektiVWní novinařiny = bez pr.dele a bez urážení

      Smíchám to cos napsal ty a Karel = vítězství o takovýhle nula prd kdy vyhrává FWD s tuctovou naftou = to je ve vyšší střední hodně smutný = a měli bysme na to kašlat
      • 14 Reagovat !

       foto webpaja

       webpaja 30.11.2018  14:59

       « Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

       Ten test, kde vyhrála pětka jsem náhodou četl. G30 je extrémně povedená a konkurenci převyšující.

       Martina naopak beru jako velmi dobrého novináře a jeho testy jsou v rámci naší republiky nejen nejčtivější, ale i vyvážené. ;-)
       • 14 Reagovat !

        foto Hammunasakra

        Hammunasakra 30.11.2018  16:30

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

        5ka by měla vyhrát všechny podobný testy = taky myslim že převyšuje konkurenci = jednoznačně

        Já taky naopak beru Martina jako velmi dobrého novináře a jeho testy v rámci naší republiky jako mimořádný = jen na příjmení se neshodnem ;-)
     • 00 Reagovat !

      foto Hammunasakra

      Hammunasakra 01.12.2018  15:18

      « Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

      Nepostnu ale ocituju = viz já dnes 14:55
  • 11 Reagovat !

   foto Ozzman

   Ozzman 30.11.2018  08:58

   « Re: Pěkný testík,

   Ahoj, zeptám se teď jako laik a automatový panic >:D Hodně čtu podobné stížnosti na nerozvážnost AT v různých autech, cukání a jelikož mám mnohem horší a méně sofistikovanou převodovku (nejhorší z nejhorších typů - dvouspojku), tak i přesto jsem toto nikdy nepozoroval. Cuknutí zaregistruji jen když přišlápnu plyn a převodovka podřadí a už vůbec jsem se nesetkal s problémem váhání. To automat přeskakuje pořád mezi dvěma rychlostmi ? Díky za vysvětlení ;)Neříkám, že mi to auto nedělá, ale spíš to asi nepoznám.
   • 10 Reagovat !

    foto Martin-Machala-Auto-cz-

    Martin Machala (Auto.cz) 30.11.2018  09:15

    « Re: Re: Pěkný testík,

    Zkusím to ještě upřesnit, i jak jsem psal teď Dinarovi. Na pomoc si vezmu 50 TDI - tam je převodovka s motorem sladěná tak blbě, že si toho všimne každý. I moje mamka by řekla něco jako "Ty Maci, ono to nějak blbě řadí". Tam opravdu v podstatě nešlo šlápnout na plyn, aniž by převodovka nepodřadila a na chvilku nevyhnala otáčky nad tři tisíce. Bez přehánění. A pak tu byly úplně opačné situace, jak píšu v testu, výjezd ze zatáčky třeba, kdy jsem stál na plynu, motor podtočený a nic. Nepřišel jsem na to, na základě čeho se převodovka rozhoduje, kdy a jak bude řadit, ale prakticky vždycky udělala opak.
    Chybky u devítikvaltu jsou v porovnání s tiptronicem opravdu takové chybičky, kterých si všimnete jenom tehdy, když máte opravdu nastraženo. Jak jsem psal, občas kolem pětky, šestky, když šlápnu na plyn trochu víc - do té doby jsem třeba několik kilometrů jenom plynule lechtal, jakoby si převodovka najednou nebyla úplně jistá, že fakt chci pro jednou o něco víc zrychlit a tedy by bylo dobré podřadit. No a vy v tu chvíli, když čekáte na akceleraci, třeba přitlačíte na plyn ještě o něco víc, aha, tak on chce fakt zrychlovat, takže mu tam prdnem rovnou o tři kvalty míň, no a je to, trošičku neplynule najednou s vyššími otáčkami vyrazíte víc, než jste původně zamýšleli. Ale za prvé - já jsem na plynulou jízdu fakt úchyl, a za druhé, proti výše popsanému chování tiptronicu je to pidikaňka...
    • 10 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 30.11.2018  09:20

     « Re: Re: Re: Pěkný testík,

     Děkuji za osvětlení. Mne naopak příjde, že auto kolikrát vyrazí vpřed rychleji, než bych čekal (jezdím s AT teprve od srpna), hlavně při popojíždění je to až někdy nepříjemné a zezačátku jsem s tím v kolonách měl problém, ale to prý je vlastnost koncepce dvouspojek? Při plynulé jízdě s občasnou akcelearcí snad ani necítím, že auto řadí. Zkoušel jsem párkrát i koncernové DSG (Škoda/VW) a také mi přišlo, že řadí hladce.

     Asi to bude i tím, že nemám moc v této oblasti srovnání, takže jsem zatím spokojen a ty chyby třeba nepozoruji a nepoznám :).
    • 10 Reagovat !

     foto Dinar

     Dinar 30.11.2018  09:28

     « Re: Re: Re: Pěkný testík,

     Co popisuješ, by mě míchalo, jsem zvyklý řadit nohou, a funguje mi to úplně bez problémů, stejně jako se ZF8, pupnu nohou, podřadí o kvalt, pupnu znova, o druhý, a jedu, divoké skákání otáček bych taky nesnesl, ale mě tohle 9g prostě nedělá, třeba pádla používám jen pokud se chci rychle rozjet na nějakou vyšší rychlost se studeným motorem, šlápnu na plyn a těsně nad dvěma tis. řadím o kvalt nahoru, jedu na krouťák a netočím, jde to samo i nohou, ale jak povoluješ pedál plynu, auto se zbytečně trochu houpe, s pádly je to plynulý tah. Ale zase, se ZF8 jsem to dělal stejně a chovala se stejně.
     • 00 Reagovat !

      foto kesumb

      kesumb 30.11.2018  09:55

      « Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

      Řazení nohou jsem fakt měl rád a strašně mi to vyhovovalo. Škoda, že to žádná DSG v mainstreamu neumí. Poslední bylo R36:((
     • 10 Reagovat !

      foto 99matthew99

      99matthew99 30.11.2018  16:55

      « Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

      V superbe(2.0tdi 110kw 2017) dsgcko funguje tiez divne. Hore radi hladko ale dole sa jej vobec nechce. Dole neradi podla toho ci sa rychlost znizuje ale podla toho ako je nastavena pri radeni hore. Takze ak napr 5ku radi pri 55tke tak podradi tiez pri 55tke a nie skor co je skoda. Mohla by radit podla brzdenia motora. Niekedy ked idem do kopca a drzim plyn tak v polovici tak sa mi zda ako keby sekundu cakala nato ci ma dat vyssi stupen alebo nie.Ku podtacaniu motora sa ani nevyjadrujem - horsie je natom asi len 7DSG pri benzine(do 110kw).
      • 10 Reagovat !

       foto Emel

       Emel 30.11.2018  17:52

       « Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

       Brzdění motorem je obecně oříšek, automat nemůže úplně poznat, jestli chci brzdit motorem, nebo naopak plachtit. Většina automatů to řeší tak, že motorem cíleně brzdí až při soustavnějším stání na brzdě...

       2.0TDI DSG 110kW uspokojivě funguje ve Sportu, v Normálním režimu je to celé takové ospalé a podtočené, hlavně při nějakém manévrování (kruháky, křižovatky a tak).
    • 14 Reagovat !

     foto Hammunasakra

     Hammunasakra 30.11.2018  16:31

     « Re: Re: Re: Pěkný testík,

     :yes: ;-)
   • 12 Reagovat !

    foto webpaja

    webpaja 30.11.2018  09:52

    « Re: Re: Pěkný testík,

    Kde máš dvouspojku?
    • 10 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 30.11.2018  09:53

     « Re: Re: Re: Pěkný testík,

     Mondeo je dvouspojka, tedy to naftové. Ale už nebude od 2019 .
     • 11 Reagovat !

      foto webpaja

      webpaja 30.11.2018  10:02

      « Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

      Je to klasický HDM automat, nová generace už dvouspojky nedostala. ;-)
      • 10 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 30.11.2018  10:04

       « Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

       Není, TDCI je dvouspojka powershift 6st., Až od faceliftu by měl být HDM. :-) Taky jsem si myslel, že je to už HDM, to má jen benzín 2.0Ecoboost.Mrkni na web ;)

       [odkaz]
       • 12 Reagovat !

        foto webpaja

        webpaja 30.11.2018  10:21

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

        Ooops, kvůli její pomalosti a neochotě pracovat na základě pokynů pádly jsem ji považoval za HDM, ale hladká je dokonale.
        • 11 Reagovat !

         foto Ozzman

         Ozzman 30.11.2018  10:29

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

         Pádla jsou tam jen na machrování před holkama >:D Ty si je používal? >:D Já to zkusil asi 3x a vždy i přes tu pomalost (pořád rychlejší, než manuál) jsem si zmáčkl 2 rychlosti a už mne brzdil provoz, takže je to vlastně k ničemu a zrychlovat s tím na nájezdu na dálnici mne přestalo bavit, co jsem to 2x zkusil >:D
         • 12 Reagovat !

          foto webpaja

          webpaja 30.11.2018  10:31

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

          Ano, reakce a fungování převodovky nastavené na podtáčení motoru je v náročnějším terénu k vzteku. ;-)
          • 11 Reagovat !

           foto Ozzman

           Ozzman 30.11.2018  10:32

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

           Největší terén v kterém jsem zatim byl byla Hradešínská na Praze 10... takže nemohu srovnávat >:D
           • 12 Reagovat !

            foto webpaja

            webpaja 30.11.2018  11:01

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

            Myslím na náročnější silnici >:D To nemůžeš posuzovat optikou středočeské řepy.
            • 11 Reagovat !

             foto Ozzman

             Ozzman 30.11.2018  11:06

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

             Když já se ještě soukromě nikam moc nedostal od té doby co to mám , navíc jsem ještě do minulého měsíce jezdil souběžně s MK4 >:D Ale časem určitě napíšu i recenzi na MACZ, až trochu najezdím :).Ale už to tady nechci plevelit svým autem :-)
         • 10 Reagovat !

          foto Emel

          Emel 30.11.2018  10:42

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

          Já jsem nakonec po chvíli vztekání s konfigurátorem pádla neobjednal (pádla pouze s OPC volantem, volant pouze s interiérovým OPC paketem, OPC paket pouze s černým stropem, lift s černým stropem navozuje pocit jeskyně)... a asi mi nechybí. Sice ta převodovka na plyn nereaguje nějak bleskově, ale zkoušel jsem pádla na testovačce a taky mě to moc nechytlo. Případně se dá manuálně řadit i pákou, jenže člověk je v těch osmi kvaltech při dobrém utlumení motoru za chvíli ztracenej a nakonec to stejně rád vrátí do Déčka.
          • 00 Reagovat !

           foto Ozzman

           Ozzman 30.11.2018  10:44

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

           Ty tam nemáš pádla? Já jsem myslel ,že jsem je tam viděl :-O

           Naprosto tě chápu, taky bych si za to nepříplácel, ale Powershift se bez toho nedělá, protože na převodovce není možnost volby manuálně, jako to máš ty.
           • 00 Reagovat !

            foto Emel

            Emel 30.11.2018  13:07

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný testík,

            Nemám.

            O příplatek ani tak nešlo, ale černý strop se mi nelíbil.
 • 10 Reagovat !

  foto Ozzman

  Ozzman 30.11.2018  08:53

  O prsa asiatky

  Ale přeci. Také bych bychařsky zvolil A6, protože konečně vypadá nověji, než předchozí modely - rozuměj odlišněji. I když A6 jsem bral vždy jako jedno z nejlepších aut v kombikovém světě, tak poslední generace mi vzhledem trochu splývají a navíc i ta bílá jí sluší. U sedanu už bych se asi přiklonil k MB E.. ale obě jsou to super auta a fajn test !

  Zaráží mne spotřeba, testovací okruh a styl jízdy bude asi hodně volný, nebo jsou tyto motorizace opravdu tak úsporné? Jestli jo, tak tleskám a tiše závidím.

  Mám neprémiový kombík, ani né o moc menší ( a asi ani né lehčí) s 4válcovým naftovým dvoulitrem o kapku nižším výkonu, ale ve stejné kombinaci pohonu (AT,AWD). A abych si plachtil někde na okresce za 5 litrů na sto, je to velká dávka sebeodříkání. Kombinací tempomatu a volných rozjezdů se dostanu někam k 6 na sto, ale když se přestanu hlídat, občas předjedu, vystřelím z křižovatky (jen abych předjel hybridní Auris, žejo >:D ), nebo na dálnici chvíli jedu lehce nad limit, spotřeba leze nad 7 na sto velmi svižně. Nyní s ochlazením, zimním obutí a zasekanou Prahou jsem si za poslední 3 jízdy po Praze a přilehlém okolí (cca 150km) naměřil znepokojivých 9,4l na sto.. :/. Dlouhodobý průměr je pak asi 7,1.. což mi zimní rozkopaná Praha začíná ničit! >:D

  Ještě bych hodil porovnání se starším koncernovým 2.0TDI, které je FWD a MT, kdy i na dálku auto jezdí kolem 6 na sto, což je pořád více, než testované exempláře a nebo krátkodobě testovanému BiTDI (DSG,4x4), kdy jsem se také pohyboval v rozmezí 9-10l.

  Takže - buď kecá PP, nebo klobouk dolu ;)

  • 01 Reagovat !

   foto Martin-Machala-Auto-cz-

   Martin Machala (Auto.cz) 30.11.2018  09:18

   « Re: O prsa asiatky

   Vzhledem ke svojí testovací trase toho v Praze strávím míň, vypadnu z Holešovic na Hradec a tradá po D11 domů. Takže po městě až tak necukám, na dálnici tempomat na 160 a pak okresky. V létě s mercedesem opravdu prakticky vždy do 6,5 litrů, dlouhodobě 6,1 až 6,3, teď jsem nuloval dlouhodobou spotřebu, když jsme přezuli na zimáky a po tisícovce kilometrů mám 6,8. A ta audina fakt nežrala vůbec. Jasně, podle palubního počítače, víme, že se trošku liší, ale i co jsme dotankovávali občas, nikdy to nebyl zásadní rozdíl, dvě tři deci, pokud si dobře pamatuju...
   • 00 Reagovat !

    foto Ozzman

    Ozzman 30.11.2018  09:26

    « Re: Re: O prsa asiatky

    Asi to bude v převodovce a možná i systému AWD (mne se zadek připojuje skoro pořád, když přidávám trochu víc plynu), protože takové hodnoty a ještě při dálničních 160ti nedosáhnu. Když jsem naposledy jel Norimberk - Praha, tak po Německu v průměru 160 a auto si vzalo nad 8 na sto.

    Popojíždění v Praze je zrádné, pokud projíždím centrem a je/není špička, může být rozdíl i 3 litrů, jak jsem čerstvě zjistil :/.

    V kombinaci za 6,5-6.8 jsem jezdil s předchůdcem mého auta s daleko slabším motorem a FWD MT. Takže až bude zas někdo říkat, že mainstream a prémie se neliší, tohle je jeden z velmi dobrých důkazů použití techniky.
    • 01 Reagovat !

     foto webpaja

     webpaja 30.11.2018  12:45

     « Re: Re: Re: O prsa asiatky

     Ozzy! To, že se ti zadek připojuje skoro pořád je na úplně jiný web >:-[]
     • 00 Reagovat !

      foto Ozzman

      Ozzman 30.11.2018  13:36

      « Re: Re: Re: Re: O prsa asiatky

      I ty jeden ! >:-[] ;-)
     • 00 Reagovat !

      foto Emel

      Emel 30.11.2018  13:37

      « Re: Re: Re: Re: O prsa asiatky

      Kde maj nejlepší klobásu taky.
   • 05 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 30.11.2018  13:25

    « Re: Re: O prsa asiatky

    I tohle srovnání = dopadlo jinde jinak = teda = přesně obráceně :-)

    Vliv toho mezi pedály a volantem = je holt nezpochybnitelný ;-)
    • 10 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 30.11.2018  13:38

     « Re: Re: Re: O prsa asiatky

     Jako že v zimě se u MBE snizila spotřeba ? Nebo jak to myslíš ? Martin asi holt jezdí s lehkou nohou ..i tak je totiž výborný výsledek.
     • 05 Reagovat !

      foto Hammunasakra

      Hammunasakra 30.11.2018  13:40

      « Re: Re: Re: Re: O prsa asiatky

      Myslim to tak jak sem napsal = jeho výsledek i měření = dopadly ne jinak ale dokonce opačně :-)

      Vliv toho mezi pedály a volantem = je holt někdy větší.. ;-)

      Ale správně napsal že čim slabší TDI tim lepší = to má pravdu. Smutný že asi nejslabší je v tuhle chvilku 3.0TDI

      To že mainstreamovej pohon porazil prémiovej navíc s jinde vynikajícně hodnocenym motorem = to se mi už líbí míň. Zvlášť kdy jinde včetně partnerskýho AutoTipu dopadaj tyhle srovnávačky = přesně obráceně
      • 10 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 30.11.2018  13:48

       « Re: Re: Re: Re: Re: O prsa asiatky

       Ok nic z toho na co v tomhle prispevku reaguješ v komentu M.Machaly není... píše o spotřebě a trase u MBE a ne o TDI.Pak se diviš, že nikdo nechápe na co reaguješ, když odpovídáš na příspěvky náhodně >:D

       S poslední větou asi souhlas, ale motorizace jsou podobné. A přestaň dopisovat příspěvky , pak to změnit, než dopisu odpověď >:-[]
       • 04 Reagovat !

        foto Hammunasakra

        Hammunasakra 30.11.2018  13:54

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: O prsa asiatky

        Nojo = já si zase zapomněl klapky na oči = sorry >:D

        Ne nikdo ;-)

        MM určitě ví :-)
  • 10 Reagovat !

   foto Dinar

   Dinar 30.11.2018  09:19

   « Re: O prsa asiatky

   S 530xd jsem jezdil v mixu za 7,6 s E220d 4M za 7,2 litru, je to oboje za zhruba 15 tis. km od nového auta. Čtyři deci jsou jistě rozdíl, stejně jako výrazný rozdíl v dynamice, stejně výsledek šestiválce považuju za výborný, výsledek čtyřválce za logický, to auto v dané konfiguraci váží skoro dvě tuny a má na to jen 190 koní, prostě musí se víc držet pod krkem. Kolega s 330d, má na displeji za posledních x desítek tisíc km hodnoty vždy kolem 6,4 litru, nikdo mu nechce věřit, že nejezdí jen z kopce. Tak si vyber. :-) ;-)
   • 00 Reagovat !

    foto Ozzman

    Ozzman 30.11.2018  09:29

    « Re: Re: O prsa asiatky

    Už jsem se podivoval nad spotřebami šestivácových nafťáků víckrát, tady holt moderní "vyhoněné" čtyřválce už dosahují na své limity.... viz třeba to BiTDi, které jezdi kolem 9-10. Takže čistá logika - méně válců - nižší spotřeba - už tak nějak neplatí :-)

    Ještě by bylo zajímavé porovnat váhu vozidel :-)
    • 10 Reagovat !

     foto Dinar

     Dinar 30.11.2018  09:31

     « Re: Re: Re: O prsa asiatky

     Měl jsem ve firmě i 320xd kombi, auto bylo o 130kg těžší než 330d sedan. >:D
     • 00 Reagovat !

      foto Ozzman

      Ozzman 30.11.2018  09:34

      « Re: Re: Re: Re: O prsa asiatky

      4kolka... ;) Ale jo, mít možnost, taky beru šestiválec, tam by mě i mrzelo méně, že jezdím za 7-8 než už 4 válce :-)
  • 10 Reagovat !

   foto RS

   RS 30.11.2018  16:01

   « Re: O prsa asiatky

   Lámání rukou nad 5-6-7 litry, to mě baví. Já jezdim za 8-11 a to mám o třídu menší naftový kombík, cca stejný výkon a jsem relativně defenzivní řidič ;-)
   • 01 Reagovat !

    foto Ozzman

    Ozzman 30.11.2018  16:11

    « Re: Re: O prsa asiatky

    Tak to nevím, co máš za auto, ale asi bude trochu cihla na plynu, ne ?:D Řešil to, protože rozdíl 2 litry na sto je už na nádrži poznat...
    • 20 Reagovat !

     foto RS

     RS 30.11.2018  17:02

     « Re: Re: Re: O prsa asiatky

     Nemám moc úsporné auto. Především ve městě žere jak prokoplé. Na druhou stranu, mám přátelé co se chlubí jak jezdí se svým vozem za 5, ale když na 50l nádrž najedou 700km, tak jim to divné nepřijde :-)

     Jen mi to přijde takové směšné tvrdit o autě z vyšší střední třídy, že se rozpapalo, když se spotřeba blíží spíše k sedmi než šesti, a dorazit to dramatickým rozdílem, že: "medvídkovi zimní nafta nějak víc chutná, audina byla vždy minimálně o dvě deci úspornější."
     ;-)
     • 01 Reagovat !

      foto Ozzman

      Ozzman 30.11.2018  17:34

      « Re: Re: Re: Re: O prsa asiatky

      Ale to jsi asi nečetl můj příspěvek, já se naopak pochvalně vyjadřoval nad spotřebou testovaných aut, protože můj střednětřídní kombík AWD a AT neprémiového výrobce to pod 7 dává i v létě a při normální jízdě docela obtížně.

      • 10 Reagovat !

       foto RS

       RS 30.11.2018  17:46

       « Re: Re: Re: Re: Re: O prsa asiatky

       Však já to nepsal jako rozpor, ale jako souhlasný doplněk :-)
       Výtka je spíše k žehrání Martina.
 • 43 Reagovat !

  foto Odokar

  Odokar 30.11.2018  08:55

  Zase ten design

  Když škrtnu hodnocení za design, které je čistě subjektivní není o kousíček (0,02) lepší Audi ale o kus Mercedes (0,78)
  • 51 Reagovat !

   foto Emel

   Emel 30.11.2018  09:00

   « Re: Zase ten design

   Pak ale můžeš taky škrtnout "udávanou spotřebu", kde Mercedes získal neoprávněně bod, protože reálně je žravější... a pak ještě pružnost, kde není logické srovnávat pružnost na šestku u automatů s různým počtem stupňů... ;-)
   • 21 Reagovat !

    foto pendoch

    pendoch 30.11.2018  09:24

    « Re: Re: Zase ten design

    Myslim, že má pravdu, vzhled je čistě subjektivní a nemyslim si že by se měl zapisovat do výsledků
    • 01 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 30.11.2018  09:35

     « Re: Re: Re: Zase ten design

     Pocit z jízdy je taky subjektivní .. tímhle přístupem by redaktor nesmel hodnotit nic, jen to, co lze měřit ..
     • 00 Reagovat !

      foto webpaja

      webpaja 30.11.2018  10:22

      « Re: Re: Re: Re: Zase ten design

      U mě na firmě se Mondeo dávalo pryč s průměrem 7,8l. Dálnice lehce nad předpisy +8l.
      • 00 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 30.11.2018  10:31

       « Re: Re: Re: Re: Re: Zase ten design

       Tak to odpovídá asi i mé zkušenosti....
       • 00 Reagovat !

        foto speedfred

        speedfred 30.11.2018  10:53

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase ten design

        hmmm , a to som si vravel že benzínový Galaxy nejako moc žerie. Zistujem že je to ok.
        • 00 Reagovat !

         foto Ozzman

         Ozzman 30.11.2018  10:58

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase ten design

         Ty máš 1.5EB, že ? No já jsem si stěžoval na Kugu s 1.6EB, ale teď jí už padá spotřeba po ujetí těch 15 tisíc km na rozumné +/- 7-8 litru na sto. Tak snad se zas nezapeče >:D
      • 00 Reagovat !

       foto Hammunasakra

       Hammunasakra 01.12.2018  14:55

       « Re: Re: Re: Re: Re: Zase ten design

       Koukám na test E220d vs A640TDI v AutoTipu = přesně obráceně než tady. A ne o 0,02 = když obrácený rozdíl v designu autor určil na 0,8 díky čemuž audi o ten fous vyhrálo = tam MB E220d vyhrálo jednoznačně

       Ale ke spotřebě: 220d vs 40TDI

       sportovní jízda 9,4 vs 9,8
       úsporná jízda 5,2 vs 5,3
       spotřeba v testu 6,8 vs 6,9
       rozdíl od udávané = v obou případech 4,9 Mercedes +39% Audi +41%

       Jak to že to místnímu M.M. vždycky vyjde naopak = a VWždycky jednim směrem
     • 00 Reagovat !

      foto Hammunasakra

      Hammunasakra 01.12.2018  14:36

      « Re: Re: Re: Re: Zase ten design

      To ostře nesouhlasim = co by v žádnym případě nemělo bejt číslo ovlivňující celkovej výsledek = je jeho pocit z designu = ten je fakt silně individuální
      V případě tohohle testu = navíc autorův dojem z designu, popravdě objektivně nevyčíslitelná hodnota = obrátil výsledek. Vítězství o 0,02 zajistil Machalův + 0,8 dojem za design >:D

      Jízdní dojmy = to je jeden ze základů! Popravdě důležitější než nějakej 0,1 s rozdíl ve zrychlení nebo spotřebě
    • 20 Reagovat !

     foto -Karel-

     _Karel_ 30.11.2018  11:08

     « Re: Re: Re: Zase ten design

     Téměř všechno je subjektivní. Rozumnýmu člověku je jedno, jestli o 0,2bodu vyhrálo Audi nebo MB. Tady mají disciplíny stejnou váhu, ale pro někoho je nejdůležitější design, pro jiného displaye a infotaiment, pro jiného jízdní vlastnosti. Házet bobek na bodové výsledky, típ spíš ty těsné. ;-)
     • 00 Reagovat !

      foto Hammunasakra

      Hammunasakra 01.12.2018  15:03

      « Re: Re: Re: Re: Zase ten design

      Ale ono o 0,02 bodu vyhrálo = jen protože Machi vymyslel že o 0,8 prohrálo v designu ;-\

      Jinak ale = samozřejmě souhlas

      No a viz já 14:55
 • 03 Reagovat !

  foto zane

  zane 30.11.2018  09:09

  Displej v A6

  Predošlý model A6 mal displej pekne hore, to znamená, že som nemusel skláňať oči z cesty, do nového to zase drbli dole, pod ventilátory... Nechápem 8-s Tie výduchy klímy fakt hore nepotrebujem...
  • 40 Reagovat !

   foto Ozzman

   Ozzman 30.11.2018  09:13

   « Re: Displej v A6

   Vzhledem k možnosti promítnutí mapy mezi budíky mi to nepříjde jako fail.
 • 00 Reagovat !

  foto J-W

  J@W 30.11.2018  09:12

  Že porazí

  Audi MB na poli motoru a převodovky bych nečekal.
  • 00 Reagovat !

   foto Emel

   Emel 30.11.2018  09:14

   « Re: Že porazí

   Každý chvilku...
   • 00 Reagovat !

    foto J-W

    J@W 30.11.2018  09:19

    « Re: Re: Že porazí

    Tak aspoň je vidět, že se v Audi snaží, a nenechávají vše jen na kabátě auta.
  • 10 Reagovat !

   foto kesumb

   kesumb 30.11.2018  09:18

   « Re: Že porazí

   Museli s tím 2,0 TDI fakt hodně pohnout, protože 140kW bylo v Superbu fakt špatný.
   Každopádně mám teď 2,0 TSI 200kW a to je oproti starší verzi úplnej průšvih, tím chci říct, že to chce každopádně dost vyzkoušet před koupí...
   • 30 Reagovat !

    foto Martin-Machala-Auto-cz-

    Martin Machala (Auto.cz) 30.11.2018  09:19

    « Re: Re: Že porazí

    Ten rozdíl je obrovskej. Já si fakt myslel, že je to šestiválec...
    • 01 Reagovat !

     foto Dinar

     Dinar 30.11.2018  09:29

     « Re: Re: Re: Že porazí

     Nejsi jediný, kdo to říká, zajímavé, určitě si ten motor zkusím. ;-)
    • 00 Reagovat !

     foto Hammunasakra

     Hammunasakra 01.12.2018  15:04

     « Re: Re: Re: Že porazí

     No a šestiválec viz stealth dnes 8:42
   • 02 Reagovat !

    foto J-W

    J@W 30.11.2018  09:21

    « Re: Re: Že porazí

    Přesně tak, doposud skoro všechny verze 2,0 TDi jsou pověstné svým traktorovým projevem.
    • 10 Reagovat !

     foto kesumb

     kesumb 30.11.2018  09:36

     « Re: Re: Re: Že porazí

     No a hlavně tím, že to fakt nejelo. Poslední verze, kteýr jsem věřil výkon byla 125kW CR..
     • 10 Reagovat !

      foto Ozzman

      Ozzman 30.11.2018  09:41

      « Re: Re: Re: Re: Že porazí

      Znám velmi dobře 125kw PD a to díky neohrabanosti, hlučnosti a ještě poctivému "zátahu vodspoda" jede pocitově jak raketa :-) oproti tomu novější 110kw CR (140kw jsem nezkoušel) mi přišlo pocitově odobné, jako moje bývalé TDCI 85kw.
   • 00 Reagovat !

    foto J-W

    J@W 30.11.2018  09:23

    « Re: Re: Že porazí

    Co Tě trápí na nové 2,0 TSI? Kultivovanost, nebo spolehlivost, nebo celkový projev?
    • 10 Reagovat !

     foto kesumb

     kesumb 30.11.2018  09:35

     « Re: Re: Re: Že porazí

     + kultivovanost podstatně lepší, na volnoběh o tom motoru skoro nevím (sotva zajetej). To je opravdu rozdíl jak blázen
     + menší otáčky na dálnici, opět podstatně tišší
     + menší spotřeba
     + DQ381 neškube a nepodřazuje zbytečně o dva stupně ale o jeden.

     Ale ten motor vůbec nejede. A tím myslím nejenom dole, ale hlavně nahoře. Starší verze motoru měla prostě turbodíru (a slušnou..), ale pokud si dal plyn v první třetine zatáčky tak se to nadechlo a pak to prostě (na konci zatáčky) jelo a úmerně to zrychlovalo až k maximu výkonu. U 206kW si doteď nejsem pořádně jistej, kde turbo zabíralo (nevím rozmezí třeba 1800-2200rmp).
     Tady je turboefekt jak kráva na 1800 otáček, skoro jako na starý 1,8T. Pak to zabere a pak se už neděje nic. Nejde to do otáček a nad 4tis to vyloženě nejede. A druhej průšvih je, že ta DQ381 je variace na téma DQ500 z trasporteru, což znamená, že to i ve sportu nechá spadnou otáčky pod 1800rpm. A při normální jízdě na D to nechá klidně spadnout na 1200 otáček kde se to klepe a dusí. A hlavně na dálnici to fakt nejede to je hrůza. Jako by to mělo o 50Nm míň a možná třeba 40 koní.
     Zase jsem o kousek blíž koupit si něco "prémiovějšího"..
     • 00 Reagovat !

      foto J-W

      J@W 30.11.2018  09:41

      « Re: Re: Re: Re: Že porazí

      To je zajímavý, já mám podobnou zkušenost s novou 1,8 TFSI vs starší verze. Motor zabere někde nad 2 tis. ot., ležérně zrychluje do 4 tis., a pak už se nic neděje. Na pohodovou jízdu s davem je to ok, ale jak začneš na ten motor tlačit, je zle a nechce se mu.
      • 00 Reagovat !

       foto kesumb

       kesumb 30.11.2018  09:49

       « Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

       To je přesně ono, na pohodovou jízdu lepší, ale jak začneš tlačit na pilu tak nic. Uvidím jestli se to nezlepší, respektive si to nezvykne na moje šlapání do zelí. Ale moc tomu nedávám.
       Spíš si myslím, že je to prostě zase další krok, jak umrtvit jakejkoliv pocit z jízdy. Je to generace po generaci horší a horší. Krok z R36 do 2,0 tsi byl propastnej, ale oni už zhoršují i ten dvoulitr. Řešení může být to kompletně přečipovat, jenže nevím, jestli vůbec půjde změnit kompletně charakteristiku.
       • 00 Reagovat !

        foto iudex

        iudex 30.11.2018  13:16

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

        Jak to tu čítam, tak začínam mať pocit, že tie filtre benzínom ublížili naozaj dosť. Mal som TSI 169 kW a nič z popisovaného som nezažil.
        Asi si musím viac vážiť, že môj motor napriek turbu pekne graduje a ťahá do 7000 rpm bez vädnutia, asi to do budúcna bude dosť vzácna vlastnosť. 8-s
        • 20 Reagovat !

         foto Emel

         Emel 30.11.2018  13:34

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

         Ono je to asi o úhlu pohledu... prohásit o 200kW motoru, že "vůbec nejede", je nejspíš trošku přehnané. Ta "naše" verze taky žádnou výkonovou špičku neměla a vytáčení třeba přes 5000 taky nemělo moc smysl... což ale neznamená, že by to nejelo, jen tam maximum výkonu bylo už někdy od 4500.
         • 20 Reagovat !

          foto kesumb

          kesumb 30.11.2018  18:00

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

          To máš pravdu, pochopitelně, že to jede. 200kW měly před 20 lety V8, respektive W8:-)
          Ale je to takový tupý, jakoby se to nechtělo nadechnout. Nemá to takovou tu živelnou chuť jít do otáček. Což teda neměl ani ten minulej, ale tady je to o poznání horší.
          Prostě to nemá takovou chuť se napít a jet.
      • 00 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 30.11.2018  09:49

       « Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

       Jezdil jsem s Woodyho 1.8 tsi a ta pravá diskotéka začínala až někde nad 4 tisíci a naopak jak jsem znal starší TSI (1.2 a 1.4 ), které byly až dieslove ploché, bylo tohle příjemné překvapení. Naopak při té pohodové jízdě ta 1.8 jede hodně lezerne a ani necekas co v otáčkách umí .
       • 10 Reagovat !

        foto Emel

        Emel 30.11.2018  10:02

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

        No protože v Octavii a Leonu je 1.8TSI omezená z 320Nm na 250Nm... takže má takový víc atmo charakter.
     • 00 Reagovat !

      foto Emel

      Emel 30.11.2018  09:48

      « Re: Re: Re: Re: Že porazí

      No zřejmě nová emisní norma zapracovala. Jsem zvědavý, jaké budou dojmy třeba v Cupře.

      Nakonec to 2.0T v Insignii nebude tak líné jak se zdá >:-[]
      • 00 Reagovat !

       foto kesumb

       kesumb 30.11.2018  09:52

       « Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

       Cupra má výhodu v hmotnosti, kde aspoň v minulé verzi toho motoru (nejel jsem s Cuprou, ale s Golfem R) nebyla taková propast než se to pohlo.
       Mrzutý je, že krok k prémiovýmu V/R6 je od hezkýho superbu milion...
       • 00 Reagovat !

        foto Emel

        Emel 30.11.2018  10:01

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

        Propast tam nebyla a jelo to pekelně. On i ten 162kW v Octě RS jel moc hezky, zajímalo by mě, jestli by na brzdě bylo třeba o 20k víc...

        Golf R je navíc 4x4, někde je to výhoda, někde spíš ne...
     • 00 Reagovat !

      foto Pepis

      Pepis 30.11.2018  09:53

      « Re: Re: Re: Re: Že porazí

      Můžu se zeptat, jaký benzín do toho tankuješ? Předem moc díky.
      • 00 Reagovat !

       foto kesumb

       kesumb 30.11.2018  09:58

       « Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

       Vervu 100..
       U tohodle auta jsem už nějak neexperimentoval. U svýho starýho mercedesu mi to s vervou přišlo nejklidnější, tak jsem si zvykl tam tankovat. Ikdyž mě Benzina poslední dobou štve, protože tam mají fakt hnusný kafe:(
       • 00 Reagovat !

        foto Pepis

        Pepis 30.11.2018  10:03

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

        Tak benzínem to nebude :-) Co předepisuje výrobce? Minulá 206kW verze měla předepsanou 98, min. 95 s určitým omezením.
        • 10 Reagovat !

         foto kesumb

         kesumb 30.11.2018  17:58

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

         Předepsanej je 98 s tím, že minimálně 95. Každopádně to auto to nějak pozná (asi čidlama klepání), takže když tam dáš 95 tak to bylo u 206kW verze znát.
       • 00 Reagovat !

        foto speedfred

        speedfred 30.11.2018  10:05

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

        ...ale celkom fajn párky v rohlíku >:D
        • 00 Reagovat !

         foto J-W

         J@W 30.11.2018  10:13

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

         Když svačinku a kafe, tak teď jedině Molka. :yes:
         • 20 Reagovat !

          foto speedfred

          speedfred 30.11.2018  10:15

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

          áno,tá je asi nejlepšia.
          • 01 Reagovat !

           foto webpaja

           webpaja 30.11.2018  11:04

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

           Slabá káva, byť chutná. Svačiny si na benzínách nekupuji, ale kafe má nejlepší Shell na 88km D1 za Humpolcem směr Praha :yes: ;-)
           • 00 Reagovat !

            foto speedfred

            speedfred 30.11.2018  11:19

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

            s mojím slabým srdcom ma preberie aj slabá káva >:D
            Shell-ky som moc nenavštevoval,ale začnem pretože nová tankovacia karta.
           • 00 Reagovat !

            foto jakubMG

            jakubMG 30.11.2018  11:46

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

            Ještě lepší má OMV v opačném směru taky za Humpolcem, ale musíš jít na bar, ne na kasu v shopu.
            • 01 Reagovat !

             foto webpaja

             webpaja 30.11.2018  12:03

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

             Tam se snažím sám nechodit, krásně to tam smrdí prasárnama (jídlo) a já to nemůžu >:D
             • 00 Reagovat !

              foto Dinar

              Dinar 30.11.2018  12:19

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

              Tam jdeš akorát se mnou na boršč. >:D Ale i kafe na baru jsme tam měli, je ok. ;-)
              • 00 Reagovat !

               foto webpaja

               webpaja 30.11.2018  12:43

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

               >:D :yes: Ano, jinak tam nestavím
        • 10 Reagovat !

         foto Ozzman

         Ozzman 30.11.2018  10:14

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

         Nejlepší mívali na OMV kde to byl klasický Hotdog do rozkrojeneho rohlíku! Ale těch už je málo :/
        • 00 Reagovat !

         foto kesumb

         kesumb 30.11.2018  10:35

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Že porazí

         Ok, ten zkusím. Každopádně panini bageta s masovejma kuličkama byla odpadní. Nicméně úplně stravu na benzínkách nevyhledávám:D
     • 02 Reagovat !

      foto -Karel-

      _Karel_ 30.11.2018  11:10

      « Re: Re: Re: Re: Že porazí

      Emise? ;-\
 • 11 Reagovat !

  foto webpaja

  webpaja 30.11.2018  10:01

  Lojza...

  ...asi budu za Lojzu, ale nikdy bych nedal o 100tkč víc za hůř vybavené auto s FWD oproti AWD. To nebudu ani komentovat to, že 1,5mio za dvoulitrový ropák, byť v prémii (nebo možná spíš notabene v prémii), nikdy nedám. A tím spíš za předokolku.
  Mercedes je pro mě vítezem už kvůli koncepci a řízení. Jakékoliv Audi, které jsem v poslední době jel se řídí jako na PS konzoli s volantem bez feedbacku.

  Nová A6 Avant se mi líbí víc, M-B nutně potřebuje AMG paket.
  • 00 Reagovat !

   foto iudex

   iudex 30.11.2018  12:58

   « Re: Lojza...

   Jj, peniaze sú aj v prémii dôležité. Mať síce len pohon jednej nápravy (naviac tej "nesprávnej") a slabšiu výbavu, ale platiť za to nezanedbateľne viac, to by som mal ľahký výber. Ale najradšej z dvojice E-Klasse - A6 by som bral... 5er. >:D
   • 01 Reagovat !

    foto webpaja

    webpaja 30.11.2018  13:09

    « Re: Re: Lojza...

    >:D :yes:
   • 00 Reagovat !

    foto Emel

    Emel 30.11.2018  13:21

    « Re: Re: Lojza...

    Uhm... těžko říct, jaké budou reálné ceny. Když se podívám do loňského ceníku, je tam 2.0TDI Avant 140kW AT za 1.280t, za 1.546 už je 3.0TDI Quattro 200kW, takže Audi dost výrazně podražilo [odkaz]

    To co se píše v článku úplně pravda není, za 1.532 je verze Sport, základní Avant je za 1.466... pořád je to ale dost velký skok.
    • 00 Reagovat !

     foto iudex

     iudex 30.11.2018  14:10

     « Re: Re: Re: Lojza...

     Tak jednak koncern celkovo zdražuje, jednak zrovna Audi v základe je dosť skromné, takže treba silno priplácať, aby tam bolo čo treba a aby vyzeralo. Otázny je cenový jemnocit u Audi, ktorý rieši mnohé veci >:D teda nakoľko sa dá pri novinke baviť o zľavách. Vie niekto?
     • 10 Reagovat !

      foto Emel

      Emel 30.11.2018  14:50

      « Re: Re: Re: Re: Lojza...

      Že by koncern nějak drasticky zdražoval za poslední rok mi nepřijde, ta A6 šla nahoru třeba o 20% podle ceníku... jasně, je to nová generace, ale i tak.

      Co se základu týče - jo a ne, byla to myslím právě A4, která jako první přišla s lepšíma světlama v základu... a i vevnitř mi základní trojka přišla slabší, než základní A4 (třeba látka na sedačkách).
   • 00 Reagovat !

    foto fOE

    fOE 03.12.2018  09:20

    « Re: Re: Lojza...

    To jsou ti zaslepeni fanousci BMW... >:-[]
    • 10 Reagovat !

     foto white-label

     white label 03.12.2018  16:06

     « Re: Re: Re: Lojza...

     V tom případě jsem aktuálně zaslepený fanoušek BMW taky. ;-)
  • 00 Reagovat !

   foto 4bytelnykola

   4bytelnýkola 30.11.2018  14:10

   « Re: Lojza...

   mě taky přijde celkově MB lepší, až na ten design, pro mě nejméně líbívé éčko "ever"
   • 02 Reagovat !

    foto webpaja

    webpaja 30.11.2018  15:50

    « Re: Re: Lojza...

    Já měl s kombíky E vždy problém, tato generace je první, která se mi líbí. Jen to chce stejně jako v případě sedanu AMG paket, který eliminuje dojem úzkého a vysokého auta.
    Audi má proporce naopak v pořádku.
  • 04 Reagovat !

   foto Hammunasakra

   Hammunasakra 30.11.2018  14:18

   « Re: Lojza...

   :yes: :-!
  • 10 Reagovat !

   foto RADEK1

   RADEK1 02.12.2018  14:26

   « Re: Lojza...

   Už jsem se bál, že to tu nezazni. :yes:
  • 00 Reagovat !

   foto fOE

   fOE 03.12.2018  09:20

   « Re: Lojza...

   Tolik relevantni pohled petrolheada, ale co ten zbytek? Kolem me se mota dost lidi co "nakupuji" v tehle tride a pritom jen "proste jezdi", a ti to vidi presne opacne. Pokud volit mezi FWD A6 nebo RWD 5er / E Klasse pak prave pro pohon na predek v 80% sahnou po A6, protoze je blbuvzdornejsi a netrpi na historky o "v zime nevyjedes kopec", "v zatacce ti to ustreli" atd.. Ostatne podobne se tahle sorta lidi stavi k palivu, k motoru, ke vsemu... Takze mozna paradoxni, ale prave plebejsky FWD pohon audi ji u nemale zakaznicke baze jde spis k dobru.

   PS: Tahle realita jen utvrdila muj pohled na chybejici vicevalce ve volvu. Pokud masa vazne uvazuje takhle, muze se nekdo Volvu divit (ted se bavme obecne, ne o tom ze ty silnejsi volva, i kdyz jen r4, tak by mela aspon jet odpovidajic deklarovanemu vykonu a cenovce)?
   • 00 Reagovat !

    foto Emel

    Emel 03.12.2018  10:00

    « Re: Re: Lojza...

    Možná jsem naiva, ale osobně si myslím, že 2.0TDI FWD je realita u A4, ale když už A6, tak tam většinou bude šestiválec quattro, aspoň u nás nebo v Německu. A to mi taky dává smysl, 3.0TDI Quattro 200kW (mluvím o minulé generaci, novou neznám) je optimální přesunovadlo na velké vzdálenosti.

    Pokud ho ovšem u Audi "rozladili"...

    EDIT: tak jsem se podíval, A6 u nás 1-10/2018 228 Quattro z 248 prodaných... to je v pořádku :-)
    • 02 Reagovat !

     foto fOE

     fOE 03.12.2018  12:10

     « Re: Re: Re: Lojza...

     Nemecko s CR v tomhle nezamenuj. Ano, v CR vladnou u Audi V6, ale v Reichu potkavam R4 snad jeste casteji. Kolem sebe vidim taky stejne casto R4 jako V6 a AWD vazne nevladne.
     • 10 Reagovat !

      foto Emel

      Emel 03.12.2018  12:25

      « Re: Re: Re: Re: Lojza...

      V ČR je to 92%, to je přiznám se větší dominance, než jsem čekal. V Německu jsem dohledal Excel na KBA a pokud to správně chápu, tvoří Quattro 2/3 prodaných A6, konkrétně 24434 z 36648 za 2017, průměrný výkon je 178kW. Pokud započtu S6 a RS6, pak je to 68,5% (26656 z 38870) a průměrný výkon 191kW.
      [odkaz]
     • 10 Reagovat !

      foto white-label

      white label 03.12.2018  16:05

      « Re: Re: Re: Re: Lojza...

      U A6 (5er, E) bude v Německu více R4, než u nás, ale u A6 bude AWD vládnout i v Německu.
      • 00 Reagovat !

       foto Emel

       Emel 03.12.2018  16:15

       « Re: Re: Re: Re: Lojza...

       I těch víceválců jsou skoro 2/3, 23.680 z 38.870.
       • 00 Reagovat !

        foto Hammunasakra

        Hammunasakra 03.12.2018  16:30

        « Re: Re: Re: Re: Re: Lojza...

        Otázka je jak to bude teď a dál = když vyladěnější maj 2.0TDI než V6 3.0TDI

        Ve střední je FWD 2.0TDI realita = teď paradoxně sladěnější než o třídu vejš V6. Uvidíme co na to zákazník = a co výrobce
        • 00 Reagovat !

         foto Emel

         Emel 03.12.2018  16:51

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lojza...

         Ve střední jasně, u samotné A4 je 2.0TDI 62%, když přihodíme A5/S5/RS5 tak jsme na 55% 2.0TDI. AWD je 38%... což je obrácený poměr než u A6. Zase ale úplně málo těch "alternativních" není (čísla Německo 2017).

         Sladění 3.0TDI... kdybych chtěl věřit na spiknutí, tak to Audi udělalo schválně, aby podpořilo emisně výhodnější motory :-). Ne, vážně - A6 3.0TDI Quattro je samotná esence Audi, pokud to rozbili, tak to musí honem rychle spravit...
         • 00 Reagovat !

          foto Hammunasakra

          Hammunasakra 03.12.2018  17:13

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lojza...

          To rychle může bejt problém = kdyby to šlo se stávajícim motorem = tak vzhledem k tomu že to je v některejch modelech jediná aktuálně nabízená možnost = tak to udělaj

          Zřejmě je za tim neschopnost tohohle motoru zvládat WLTP a plnit emise = a novej motor to je na dlouho. V co bych věřil = že až zvládnou zvládat WLTP další motory = tak se eště vrátěj k 3.0TDI a vylepšej stávající stav

          BMW a Alpina to zvládá se stejnou převodovkou i u tří i 4turbovýho R6 = takže to asi de. O novym OM656 Mercedesu nemluvě. Ale slušnou chválu sem teď čet na furt tu samou ZF8HP a 3litrovou naftu v Jeepu Gran Cherokee. Audi se tim dostalo hodně mimo realitu = proto myslim že řešení asi nebude jednoduchý = musej si bejt vědomý že to je špatně = a přesto to i v už drahý kategorii aut = pustili do světa

       • 10 Reagovat !

        foto white-label

        white label 03.12.2018  17:08

        « Re: Re: Re: Re: Re: Lojza...

        Ano, ale ten poměr bude u nás více ve prospěch více válců, než v Německu.
        • 00 Reagovat !

         foto Emel

         Emel 03.12.2018  17:18

         « Re: Re: Re: Re: Re: Lojza...

         Asi jo, i ten poměr AWD vs. FWD to naznačuje... ale za ČR se k číslům po motorizacích dostat neumím. Zajímalo by mě to spíš u té A4, tam už si nejsem tak jistý.
         • 00 Reagovat !

          foto Hammunasakra

          Hammunasakra 03.12.2018  18:06

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lojza...

          ČR je anomálie = skoro jednoznačně větší dražší motorizace = než v bohatších vyspělejších státech :-)

          A blbějš dostupný statistiky a obecně data = to je taky anomálie ;-\
      • 00 Reagovat !

       foto Hammunasakra

       Hammunasakra 03.12.2018  16:26

       « Re: Re: Re: Re: Re: Lojza...

       U Audi bude FWD vládnout furt a navždy ;-)
   • 00 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 03.12.2018  10:42

    « Re: Lojza...

    :yes: :-!
 • 10 Reagovat !

  foto pinpo

  pinpo 30.11.2018  10:04

  co2 mercedes

  pri mercedese mate zle uvedene CO2, nie 235 ale 135 tam ma byt

  A6 40 TDI - pride mi to ako ich klasicke klamanie a zavadzanie zakaznika, ze je tam 4liter, pritom 2liter a 4valec :-(
  • 02 Reagovat !

   foto webpaja

   webpaja 30.11.2018  10:23

   « Re: co2 mercedes

   Ano, v BMW máš u 50d pětilitr? Nebo u M-B 400 čtyřlitr? Nemá smysl tohle řešit, jde o obchodní označení, ne o vyjádření objemu nebo počtu válců.
 • 20 Reagovat !

  foto J-W

  J@W 30.11.2018  10:12

  Jako fakt se musí

  uznat, že kabát nové A6 v kombu se povedl. V sedanu takový rozdíl oproti MB není, protože Ečko je hodně povedené, ale v kombi verzích je to rozdíl ve prospěch Audi. :yes:
 • 00 Reagovat !

  foto -Karel-

  _Karel_ 30.11.2018  10:57

  A6

  Tak to jsem rád, že je 2,0TDI nové. Lepší motor (nebo alespoň srovnatelný) než MB je pro mě velkým překvapením.
  Cenová politika Audi je však na palici. Rozdíl 180tis. je neomluvitelný.
  • 00 Reagovat !

   foto speedfred

   speedfred 30.11.2018  11:23

   « Re: A6

   Viem že ty si "alrouďák" a nedávno známy kúpil nový (odchádzajúca gen) Allroad BiTDI a celkom som bol unesený z toho auta. :yes: :yes:
   • 00 Reagovat !

    foto -Karel-

    _Karel_ 30.11.2018  11:27

    « Re: Re: A6

    Allroad je určitě super, ale já měl (zatím mám) obyčejnou A6. ;-)
    Možná, kdybych měl Allroada, neměnil bych A6 za SUV.
    • 00 Reagovat !

     foto speedfred

     speedfred 30.11.2018  11:33

     « Re: Re: Re: A6

     Aha, tak neviem prečo som si myslel že si bol v Dřevíči (bol si nie?) na roudovi.
     Však známy nemá rád SUV tak po XYZ A6 kúpil allroada.
     • 10 Reagovat !

      foto -Karel-

      _Karel_ 30.11.2018  11:54

      « Re: Re: Re: Re: A6

      Mám stříbrně stříknutý spodek zadního nárazníku, tak to zezadu asi vypadá jak difuzor na Allroadovi. :-)
 • 11 Reagovat !

  foto Petrko

  Petrko 30.11.2018  12:16

  Prémiová předokolka

  Už na tomhle slovním spojení je něco úchylného. ;-)
  • 12 Reagovat !

   foto webpaja

   webpaja 30.11.2018  12:43

   « Re: Prémiová předokolka

   Pořád tam je možnost AWD, to třeba u Lex ES není...taky prémie ne? ;-)
   • 00 Reagovat !

    foto Ozzman

    Ozzman 30.11.2018  12:55

    « Re: Re: Prémiová předokolka

    Víc prémie, než D3 jsem tu zaslechl... Nemá většina Lexů, kteří mají AWD , pohon zadní nápravy jen přes elektromotory ? Takže to vlastně úplně AWD není...
    • 05 Reagovat !

     foto Hammunasakra

     Hammunasakra 30.11.2018  13:32

     « Re: Re: Prémiová předokolka

     Co je to úplně AWD? Tři diferenciály? >:-[]

     Důležitá je konstrukce auta = A6 je předokolka Éčko zadokolka

     AWD v těhle typech aut = ne moc důležitý ;-)
     • 00 Reagovat !

      foto Ozzman

      Ozzman 30.11.2018  13:35

      « Re: Re: Re: Prémiová předokolka

      V základu ano, ale mne FWD nevadí .. premiovost už dnes asi není úplně jen o pohonu.

      Že zadek pohání u hybridů jen elektromotor a ne spalovak.
      • 05 Reagovat !

       foto Hammunasakra

       Hammunasakra 30.11.2018  13:39

       « Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

       Máš pravdu = prémiovost dnes není úplně o pohonu = problém je že fyzika je furt stejná ;-)

       Je fuk co ti pohání druhou nápravu = to nemá na nic žádnej vliv. Tak jako sou AWD poháněný spalovákem = některý skvělý = a některý míň skvělý :-)

       • 11 Reagovat !

        foto Ozzman

        Ozzman 30.11.2018  13:44

        « Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

        V běžným provozu to problém nebude, ale kdo jede někde v terénu a druhou nápravu potřebuje mít v zápřahu, tak samotný elektromotor mu stačit nemusí...Ale tohle řešení sem nikdy nezkoušel , tak nemohu hodnotit. P.s. teď sem akorát viděl Auris s nápisem " jsem jednička ve spolehlivosti"..... to už je skoro jako "Hyundai nezastavis " nebo "ujedu všem" >:-[]
        • 05 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 30.11.2018  13:47

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

         Neni důvod aby elektromotor nestačil. Ale proto píšu v tomhle typu aut = LandCruiser a podobný = se proto taky takhle nedělaj

         Nojo = ale u toho Aurise rsp. pohonu atmo benzín 1.8 hybrid = je to pravda ;-)

         Tos mi připomněl = sám si několik podobnejch atmosfér měl = když se k tomu navíc připojí elektromotor = tak ti to vadí? Proč? :-|
         • 20 Reagovat !

          foto Ozzman

          Ozzman 30.11.2018  13:49

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

          U Hyundai taky.. prý má slabé brzdy >:D
          • 00 Reagovat !

           foto Hammunasakra

           Hammunasakra 01.12.2018  15:16

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

           :yes: >:-[]

           Proč ti vadí ty hybridy? Dyť je to to samý cos měl + elektromotor. Trochu to sníží spotřebu a trochu to zlepší rozjezdy
     • 30 Reagovat !

      foto kesumb

      kesumb 30.11.2018  17:55

      « Re: Re: Re: Prémiová předokolka

      Zase nesmysl...
      AWD v tědlech autech je sakra důležitý. Kdo chce sakra hledat řetězy na parkovišti u skiareálu. Třeba stávající C se nevyhrabe snad ani na rovině a to ani přes nový zimáky. Akorát jsi všem pro srandu. Zadokolka, která má sloužit jako celoroční auto je k ničemu. A vůbec u silnějších aut je pohon jedný nápravy vždycky akorát omezení. Respektive je to omezení vždycky.
      Já bych (respektive vzal jsem si) radši Supa s haldexem než C v CDI v zadokolce. A vážně toho nelituju. C je zábavnější a má podstatně lepší podvozek (a je s tím na vlhku fakt sranda). Ale k čemu to je, když to zase nemá motor. A na zimu je to fakt nepoužitelný.
      • 03 Reagovat !

       foto Hammunasakra

       Hammunasakra 01.12.2018  11:42

       « Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

       • 40 Reagovat !

        foto kesumb

        kesumb 01.12.2018  12:50

        « Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

        tvojí řečí:
        [odkaz]
        [odkaz]
        [odkaz]

        prostě k ničemu...

        Otázka je, kolik jsi toho najezdil na sněhu a v jakých podmínkách. Ono 5 cm na Suchdole je trošku něco jinýho než zapadnout někde na horách
        • 30 Reagovat !

         foto stealth01

         stealth01 01.12.2018  12:58

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

         Dobře.... >:D
        • 00 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 01.12.2018  14:33

         « Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

         Do hor jedu RAVkou = logika ne? >:D

         Nebydlim na Suchdole = i když na týhle straně Vltavy :-)
         • 20 Reagovat !

          foto kesumb

          kesumb 01.12.2018  15:06

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

          Kdyť jsem psal "zadokolka, která má slouzit jako celoroční auto". Myslel jsem, že ty o sobě vždycky tvrdíš, že chápeš psanej text...
          Pokud máš na hory RAVku a na léto zadokolku, pak proč ne. Ono je se zadokolkou dost zábava i v zimě, protože můžeš jezdit boky podstatně pomalejc než s AWD. Takže to pak není takovej průšvih tahat ven. Ale to je prostě zábava. Pokud celej den lyžuješ tak pak nechci řešit, jak se dostanu z parkoviště. Když jede na sněhu na okresce proti autobus, tak mu chci uhnout a odjet a neriskovat, jak se z tý škarpy dostanu. O tom, že čas od času jedu zasněženým pasem někde v Alpách ani nemluvím. A na tohle přesně taková A6 nebo E je. S tím naprostá většina lidí chce pohodlně dojet, obzvlášť s dieselovým motorem. A právě proto tam AWD je těžko postradatelná.

          PS Suchdol jsem myslel obrazně..
          • 00 Reagovat !

           foto Hammunasakra

           Hammunasakra 01.12.2018  15:14

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

           Zadokolka může sloužit jako celoroční auto = klidně i zadokolka ty SL AMG. Když nebydlíš na těch horách apod.

           My tu doteď hledáme 1 univerzální auto = prostě prachy. Optimální sou podle mě dvě. Znám i eště hojnějš vybavený = ale to už je rozmařilost. Když na to někdo má klidně = ale ty 2 auta různýho typu = to mi přijde to správný

           A v běžnym životě běžný auto a proto sem vybral IS což je minimum = stačí. Kdo jezdí pravidelně na hory a za příbuznejma na Vysočinu či co = tak jasně tam je rozumnější praktičtější..

           Mám kámoše šílenolyžaře kterej pravidelně obráží od francouzskejch alp po Krkonoše = no ten to řeší obyčejnou mainstreamovou předokolkou 508 = ty prachy na E už dávno projezdil = několikrát? ;-)
         • 20 Reagovat !

          foto -Karel-

          _Karel_ 01.12.2018  16:50

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

          Ty máš v Ravce AWD?
          • 00 Reagovat !

           foto white-label

           white label 01.12.2018  16:57

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

           Tak to pak nemá Ravku, ale RAWDku. >:-[]
           • 00 Reagovat !

            foto -Karel-

            _Karel_ 01.12.2018  17:08

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

            To mi zní jako jiné slovo končící na -dku. >:-[]
            • 00 Reagovat !

             foto Hammunasakra

             Hammunasakra 01.12.2018  19:40

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

             Odhaleni = proto sme taky vzali kus v červený barvě žejo >:D

             Ne = červená se líbí Ozzymu. Bohužel ta super hyper neodmítnutelná nabídka = byla jen na tenhle kus = a ten byl sakra zrovna v červený = naštěstí v porovnání s Ozzyho Mondeem relativně slušný červený >:-[]

             Když červená tak uvnitř tak karmínová za žertovnej příplatek 375.000 kč [odkaz] zvenku SONIC AGATE [odkaz] ;-)
          • 01 Reagovat !

           foto Hammunasakra

           Hammunasakra 01.12.2018  19:34

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

           To je překvapivá otázka = podle tebe přece žádná RAVka nemá 4x4 = jen 50kW elektromotor u zadní nápravy :-)

           Eště zajímavější je = že přes ohrnování nosů nad hybridama = dneska všichni napodobujou vizionáře Toyotu. No a co se týče 4x4 = tak odhaduju = stejnej vývoj ;-)

           To co ty považuješ za jediný pravý 4x4 = to patří do aut typu LandCruiser = a tam to asi eště nějakou dobu zůstane. Viz hybridní modul na zadní nápravě faceliftovanýho Priusu = aspoň z dostupnýho odhaduju že to je spojenej modul baterky a elektromotoru = to je cesta kterou pujdou všichni = krom těch LandCruiserů apod.

           Znám malou 160cm vysokou holku co v zimě v poho jezdí s otevřenou střechou v kupé zadokolce. A v hornatější zemi než je ta naše

           Posedlost naftou snad pomalu končí = tak uvídíme co 4x4 = s oblibou připomínám že Audi za dobu co pamatuju = je většinovej výrobce FWD. Ani v prémiovym segmentu neni lídr AWD

           AWD mi dává smysl u pár modelů do terénu = tam neni o čem. A sem hodně zvědavej na ten modul v Priusu

           U hybridů je to maličko něco jinýho = když dobíjí i zadní náprava

           Jinak bych to nadsadil = že 99% lidí co si koupí do běžnýho auta AWD = si prostě jen připlatí = a viz Vaculík to je takovej číman co technice aut moc nerozumí = tak v mnoha modelech pohon obou náprav = škodí. A zase = včetně prémiovejch modelů
           • 00 Reagovat !

            foto -Karel-

            _Karel_ 01.12.2018  19:37

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

            Bože, tisíc znaků, a nikde odpověď. 8-s
            Já nikdy netvrdil, že čtyřkolka s el. motorem vzadu není čtyřkolka. Jen, že je to ošizená čtyřkolka. A to u modelu, kde na zadek jdou jednotky kw. Zase tvoje lhaní.Co má RAVka nevím.
            • 01 Reagovat !

             foto Hammunasakra

             Hammunasakra 01.12.2018  19:43

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

             Jo vidíš = ošizená = nemoh sem si vzpomenout na přesnou formulaci :-)

             50kW a 270Nm = neni pár jednotek! To maj i dneska celý auta = a nic k tomu ;-)

             Nicméně podstatný = k tomu co řikáš ošizený = budou přistupovat časem zřejmě všichni = v běžnejch autech. Ono na tom totiž neni nic ošizenýho = to je normální vývoj v technologiích = podívej se kolik se vejde na paměťovou kartu co máš v mobilu = vlastně nedávno to bylo na jednotce velikosti skříně u sálovýho počítače :-)
             Takhle to prostě s vývojem technologií na týhle planetě chodí = co vim odjakživa

             Něco jinýho sou auta určený pro terén = ale těch je v reálu zlomek

             No tak jo = tak kratce = zdar a silu
             • 20 Reagovat !

              foto -Karel-

              _Karel_ 01.12.2018  19:48

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

              Bože já zapomněl, s kým se bavím.
              O ošizené čtyřkolce jsem nepsal pod RAVkou, ale pod pažoutem a možná i pod něčím jiným. Každopádně tam dozadu nešlo 50kw. Je to napodruhé dostatečně polopatický, nebo musím přidat i obrázky? Odkaz dávat nebudu, ten jsi minule nepochopil.

              Tak - takže asi máš čtyřkolku, chápu správně? Hmm, to je záhada. Dlouhatánskou dobu máš potřebu se neustále otírat o SUV, čtyřkolky, a pak si koupíš SUV se čtyřkolkou. Co si o takovým člověku myslet.
              • 01 Reagovat !

               foto Hammunasakra

               Hammunasakra 01.12.2018  19:55

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

               Ale ten pažout = i RAVka = to je to samý. Nebo pažout 508 hybrid = bude.

               Že to někdo udělá na hraně = to je jiná. Malej výkon bude mít i ten zadek u Priusu = tam to zřejmě bude hlavně pro dobíjení i pomocí zadku

               Neni to záhada = hybridní zadek je něco úplně jinýho. Skandinávci to kdysi řešili Haldexem = aby se odpojoval a 4x4 nemělo větší spotřebu. Viz já níž = japonci to dotáhli eště dál

               Nestih sem prve editovat = když já 4kolku tak [odkaz] :yes: :-)

               Neni vtip že Vaculík a jakejkoli technicky znalej = masivní rozmnožení 4kolek v běžnejch vozech = spíš kritizuje. Fakt to v mnoha modelejch přineslo = ne zlepšení ale dokonce zhoršení chování vozu!

               TAkže do LandCruiseru apod. = neni o čem. Pokud je někdo lyžník jako muj kámoš = tak to de FWD 508 a sjezdil po Evropě snad všechno = a nebo pro lepší pocit ať si lidi AWD koupěj. Ale většina = ho má pro nic = víc peněz za občas i horší chování vozu

               Došlo to do takovýho absurdna = že třeba novej LS se k nám vozí už jen ve 4kolce >:-[]
               • 10 Reagovat !

                foto -Karel-

                _Karel_ 01.12.2018  20:04

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

                >:D :yes:
                Takže hybridní Toyota už vlastně nemá "nejhorší karoserii mezi auty", čtyřkolka vlastně už není zbytečná. Tak nějak jsem si to představoval.

                • 01 Reagovat !

                 foto Hammunasakra

                 Hammunasakra 01.12.2018  20:14

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

                 No já si tvoje chápání = taky tak nějak představuju = ale i tak to znova a znova zkoušim ;-)

                 A neni to hybridní Toyota = ale viz třeba článek vedle Honda C-RV asi i Honda. Neni to o značce = ale o technice

                 Ostatně [odkaz] tohle je hybrid 4kolka = a ne Toyota :-)

                 Hele = chtěl sis jako obvykle dloubnout = nebo to prostě fakt potřebuješ maximálně zjednodušený a další souvislosti neexistujou? Jestli je to tak = tak jo

                 1)SUV je nejhorší typ karoserie. 100x sem to řek a můžeš se to vlevo vpravo třeba ze srovnání s kombíkama dočíst sám. A tady ti to kdysi vysvětloval i MT
                 Jo SUV je nejhorší typ karoserie = má to svý důvody a nejsou složitý

                 2) 4kolka je v drtivý většině případů = zbytečná

                 Už ti to zase chci komplikovat = líbí se mi konstrukce Subaru a i to samozřejmě vysvětlil Vaculík a kdokoli znalej = tam je 4x4 výsledek celý symetrický konstrukce auta. No to radši zapomeň :-)

                 Nebudeme to komplikovat = takhle 1) a 2) to prostě je :-! >:-[]
                 • 10 Reagovat !

                  foto -Karel-

                  _Karel_ 01.12.2018  20:27

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

                  Jsem asi hloupej, nechápu. Tvoje RAV není hybridní Toyota?
                  Ok, příště budu brát tvoji kritiku SUV jako sebekritiku, že ses nedokázal sám přemoct a koupil sis sám tu nejhorší možnou karoserii s pohonem, který nepotřebuješ.
                  • 30 Reagovat !

                   foto Dinar

                   Dinar 02.12.2018  12:28

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

                   Můžeš si vsadit, že jednu zásadní charakterovou vlastnost u těch chytrolínů typu sakry, co deklarují svou originalitu a nestádovitost, najdeš vždycky, je jí pokrytectví. ;-)
                   • 03 Reagovat !

                    foto Hammunasakra

                    Hammunasakra 02.12.2018  12:53

                    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prémiová předokolka

                    Už je ti líp? Než se na vteřinu zamyslet = že ten MT a Vaculík atd. má pravdu = tak radši vypotit něco o pokrytectví? >:D

                    Neni to snazší obráceně? Ne neni >:-[]

                    Originalita a nestádovitost = je respektovat znalosti a fyziku atp.? To je smutný = mnohem mnohem lepší by bylo kdyby to bylo naopak = nemyslíš? ;-)

                    Mít na to prachy okamžitě kupuju Bentaygu W12 = i když mě by tam srala škubající převodovka = tak [odkaz] ten se mi narozdíl od tý VW obludy líbí i vzhledově :yes: :-)
   • 01 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 01.12.2018  15:08

    « Re: Re: Prémiová předokolka

    U Lexu máš pořád možnost GS = klasickej prémiovej pohon že se přestalo prodávat pro nezájem tady to je jiná věc. Dál se prodává třeba jen vedle v Polsku = tam překvapivě nabízej i velký SUV

    ES byla odvždycky ta levnější varianta = jen luxusnější klon Camry

    Audi nabízí jen předokolku. Teda základní konstrukci FWD
  • 00 Reagovat !

   foto iudex

   iudex 30.11.2018  12:56

   « Re: Prémiová předokolka

   Tak si zvykaj, onedlho bude možno počet predaných FWD bavorákov prevyšovať počet zadokolkových. ;-) Aktuálne 2AT, 2GT, X1, X2, onedlho 1er, minimálne časť 2er... No a tie väčšie aj tak jazdia v 90% prípadov na xDrive.
   No a konkrétne pri testovaných rodinných kombíkoch s najslabšou naftou nejakú extra výhodu RWD nevidím, naopak bežnému vodičovi to v zime bude skôr na obtiaž.
 • 03 Reagovat !

  foto matuS

  matuS 30.11.2018  14:25

  awd/fwd

  to je skoda, ze audi neprisla na test v awd. Spotreba by bola minimalne rovnaka a dynamika este horsia v neprospech audi. A ma audi pozdlzne ulozeny motor a permanent s torsenom, alebo je to haldex?
  • 20 Reagovat !

   foto webpaja

   webpaja 30.11.2018  15:00

   « Re: awd/fwd

   Audi s R4 naftou AWD nenabízí.
  • 30 Reagovat !

   foto Ham-

   Ham. 30.11.2018  15:04

   « Re: awd/fwd

   Kdyby přijela na test A6 s awd, tak by dynamika byla o parník lepší než u testovaných aut, protože v současnosti se dodává 2.0 jenom jako předokolka a 3.0 TDI jenom s quattrem buď ve variantě 45 tedy 170kW nebo 50 tedy 210 kW.
   • 20 Reagovat !

    foto Emel

    Emel 30.11.2018  15:31

    « Re: Re: awd/fwd

    Příplatek 140t za dva válce, dvacet kw, jeden kvalt a dvě hnaná kola... do toho bych asi šel :-) . Teda pokud ta převodovka není tak tragická jak tu zaznělo.
    • 20 Reagovat !

     foto Ham-

     Ham. 30.11.2018  16:11

     « Re: Re: Re: awd/fwd

     2.0 TDI v této třídě nota bene bez možnosti quattra mi smysl nedává. Dělá se to pro některé fleety typu hotelové služby, taxikáři a další courači po městě, kde jsou tyto verze oblíbené (a také se tam prodávají za úplně jiné ceny než jsou uvedené v článku.
    • 10 Reagovat !

     foto stealth01

     stealth01 01.12.2018  10:31

     « Re: Re: Re: awd/fwd

     Je tragická. Už dvakrát se mi stalo, ze jsem vyhodil blinkr na dálnici, ze budu předjíždět a pak se zase poslušně vrátil. Sedm sekund než se něco stane s výkonem motoru je v dálničních rychlostech hodně.
     • 10 Reagovat !

      foto kesumb

      kesumb 01.12.2018  11:02

      « Re: Re: Re: Re: awd/fwd

      U Supa to jsou 2 až 3 (než to podřadí, nafouká se to a jede to) a už to mi teda maximálně leze krkem. 2,0 TDI s DSG v Kodiaqu mělo tak 4 a dělal jsem si z toho srandu, jakej je to šnek.
      Nemáš informaci o homologaci V8 TDI a případně návratu Q7 Etron?
     • 10 Reagovat !

      foto -Karel-

      _Karel_ 01.12.2018  11:04

      « Re: Re: Re: Re: awd/fwd

      Tak, a nabízí se otázka - proč s tím už týden jezdíš? Masochismus?

      Jinak se musím připojit k tomu, že přechod z SUV zpátky do A6 není nic moc. Když přesedám z Kodiaqa do A6, mám pocit, že se soukám do kokpitu F1, a např. na křižovatkách si můžu ukroutit krk, abych něco okolo sebe viděl. A obě děti jezdí raději v SUV zcela bez debaty. I když mají za mnou přece jen víc místa, než za tebou.
      • 10 Reagovat !

       foto stealth01

       stealth01 01.12.2018  11:28

       « Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

       Nutnost. Potřebuji nějaké auto, když je SQ7 s několika závadami už tolik dni v servisu. Závada na kompresoru, nafta v oleji, čidla klimatizace, závada na elektro instalaci apod.
       Připomínám, ze jezdím a tankuji tak, jak nejlépe dovedu.
       • 10 Reagovat !

        foto -Karel-

        _Karel_ 01.12.2018  11:34

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

        Hm, teda nic moc. V létě na dovolené jsem se bavil se slovákem, který tam byl taky s novou Q7, i když jen s třílitrem. A taky říkal - auto super, ale každou chvíli řeší nějaký servis. Už jsem si tak myslel na nějakou trochu ojetou Q7, moc se mi ta nová líbí, ale asi zůstanu u mainstreamu. ;-\
        • 10 Reagovat !

         foto kesumb

         kesumb 01.12.2018  12:54

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

         Jezdí v mém okolí dvě Q7 3,0 TDI, jedna úplně bez problémů (cca 100tkm) a druhá (teď se prodala s cca 160tkm, byla to jedna z prvních) tak na tý dělali svolávačku na vačky a pak tomu praskla hlava. K tomu i nějaký drobnosti. Vše ale na záruku bez doplatků či nějakých kiksů ze strany importéra.
       • 10 Reagovat !

        foto kesumb

        kesumb 01.12.2018  12:55

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

        Sakra to bych chtěl řešit naftu v oleji u tohodle motoru...:/
       • 00 Reagovat !

        foto speedfred

        speedfred 01.12.2018  13:10

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

        Myslel som že máš A6 požičanú kvôli novému blogu, a dôvod je niekde inde. :-(
       • 00 Reagovat !

        foto Dinar

        Dinar 02.12.2018  10:36

        « Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

        Nedá mi nevzpomenout na tvé litanie o čudlících v 5er vs. kvality Audi. Řekl bych, že od dob, cos začal pořizovat auta z prémie, jsi už musel dojít k závěru, že mnohem větší roli, pro předpoklad neplánovaných návštěv servisu, než značka, hraje šťestí na kus. ;-)
        • 00 Reagovat !

         foto white-label

         white label 03.12.2018  00:01

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

         Ano, štěstí na kus a taky (i v tomto případě) nechat auto, pokud možno, první rok "dozrát".
        • 01 Reagovat !

         foto speedfred

         speedfred 03.12.2018  19:49

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

         No v tejto cenovej relácii by to mohlo byť už aj odladení a vyladení komplet auta, nie len o náhode. Možno chvíľu po nasadení do výroby ale aj tak by to nasr.lo.
         • 01 Reagovat !

          foto white-label

          white label 03.12.2018  23:41

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

          Jo, a ta chvíle po nasazení do výroby trvá zhruba tak jeden (modelový) rok...
          • 00 Reagovat !

           foto martin-dr

           martin_dr 05.12.2018  14:19

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

           ked si ale zoberies, co vsetko sa musi stat kym vyjde model na ulicu, je az neuveritelne, ze si automobilky spravia zo zakaznikov testovacie centrum. A hlavne u premie, kde su zakaznici haklivejsi na zavahanie.
           • 10 Reagovat !

            foto white-label

            white label 05.12.2018  14:40

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

            Njn, žádné testování "prototypů" nemůže nahradit první rok "testování" reálné produkce.
            • 00 Reagovat !

             foto speedfred

             speedfred 05.12.2018  16:16

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

             No dobre , keď chcú znížiť náklady na testovanie tak by mohli byť prvé autá za polovicu >:D
             • 01 Reagovat !

              foto white-label

              white label 05.12.2018  16:42

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

              To jo (nestíhali by sice vyrábět), na druhou stranu nikdo nikomu nebrání ten rok si počkat. ;-)
              • 00 Reagovat !

               foto speedfred

               speedfred 05.12.2018  17:34

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

               No ale tá istota tam tiež nebude. Tak že iba dúfať že to bude OK.
               • 10 Reagovat !

                foto white-label

                white label 05.12.2018  17:45

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

                Jistota ne (ta není nikdy), (ne)pravděpodobnost ano.
                To prvoroční větší riziko je daň za novinku a neplatí to zdaleka jen u aut.
                • 00 Reagovat !

                 foto martin-dr

                 martin_dr 05.12.2018  20:37

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

                 prvych 1000 aut za polovicu a bude sa losovat >:D
                • 00 Reagovat !

                 foto speedfred

                 speedfred 05.12.2018  21:07

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

                 Istota je iba u “nášho ex precedu”
                 • 00 Reagovat !

                  foto white-label

                  white label 05.12.2018  23:17

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

                  U vášho ex precedu a u nášho precedu...
                  • 00 Reagovat !

                   foto martin-dr

                   martin_dr 07.12.2018  10:21

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

                   myslis nas najuspesnejsi slovensky export?
                   • 00 Reagovat !

                    foto white-label

                    white label 07.12.2018  13:12

                    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: awd/fwd

                    Najúspešnejší? Záleží na tom, ze které strany barikády se na to díváš...
 • 04 Reagovat !

  foto camco

  camco 30.11.2018  15:09

  displeje v zimě

  to jako bufík je ve standartu? všiml si někdo u čtyřkroužků, že se auta provozují i v mrazech? za mě absolutní fail, asi ne každý jezdí od garáže do garáže
  • 41 Reagovat !

   foto webpaja

   webpaja 30.11.2018  15:48

   « Re: displeje v zimě

   Úplně nerozumím na co se ptáš. Sice nemám ovládání klimy formou dotykového displaye, ale u RR Velar se mi loni při testu v zimě nepřihodilo nic jako zamrznutí a LCD přístroje v mém autě fungují vždy okamžitě.
  • 30 Reagovat !

   foto kesumb

   kesumb 30.11.2018  17:48

   « Re: displeje v zimě

   Dneska jsem startoval auto s displayem místo budíků v mínus 6 a zapomněl jsem si pustit topení, každopádně display zobrazoval údaje tak jako v teple. Žádné pomalé reakce nebo tak něco. V tom bych problém nehledal..
  • 40 Reagovat !

   foto stealth01

   stealth01 01.12.2018  06:22

   « Re: displeje v zimě

   Mám teď už sedmým dnem Audi A6 Avant 50 TDI a startuju v -5 bez nejmenšího vlivu na grafiku nebo rychlost vykreslování. Co je fail?
 • 20 Reagovat !

  foto stealth01

  stealth01 01.12.2018  08:42

  A6 Avant pohledem řidiče SUV

  Musím se připojit do diskuze, protože už sedmým dnem používám Audi A6 Avant nové generace. Bohužel právě s motorem V6 3.0TDI.
  Je to úžasné auto, ale z pohledu člověka, který řídí velké SUV na sobě cítím, že už bych prostě nemohl žít s běžným kombíkem a pokud si budu někdy kupovat další auto, tak to určitě bude právě velké SUV. Co musím vyzdvihnout, je velikost a praktičnost zavazadlového prostoru, který se mi zdá vyšší “po roletku”.
  Jinak se tam cítím s rodinou velice stísněně a opravdu oceňuju až s odstupem času a právě s porovnáním s jiným autem, že nákup SQ7 byla ta nejlepší volba k mým 202cm výšky a 114kg váhy. Rad bych udělal k tomu autu separátní blog zde na auto.cz

  Co se dá takto v kostce po 2000 km ocenit a vytknout:

  + velice propracované systémy asistence řidiče a perfektní grafické rozhraní.
  + ticho a pohoda na palubě a s tím související komfort vzduchového odpružení
  + fakt dobře řešený kufr
  + výběr hodnotných materiálů v interiéru

  - motor a převodovka je peklo z hlediska mdlých reakcí a odporného dieselového zvuku
  - pro mě stísněný prostor pro posádku (neustále se dotýkám hlavou stropu) a dítě za mnou nechce vůbec sedět.
  - i přes časté čištění upatlané displeje, budící dojem nepořádku a nečistoty.

  Fotky na mem Instagramu nebo Facebooku. Jsem tam jako “Akcelerace Videoblogy”.
  • 20 Reagovat !

   foto speedfred

   speedfred 01.12.2018  11:37

   « Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

   Odporný dizlový zvuk už aj u V6 ? Nie je to tým že si rozmlsaný z V8 ,alebo tam fakt niečo pohnojili ?
   • 05 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 01.12.2018  11:55

    « Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

    Pohnojili emise = aby je motor plnil má zoufalý sladění s převodovkou a trochu i zoufalý celý chování. WLTP je pro VW těžká noční můra

    Mákli na nejprodávanějšim = 2.0TDI v nejslabší verzi funguje dobře

    3.0TDI který je v některejch modelejch jediná motorizace = je až neuvěřitelně mimo = tak se nechoval ani mainstream před 10ti lety = beze srandy ;-)

    210kW verze měřeních nestačí na 195kW BMW = horší pružnost i zrychlení doprovázený o 1,1 litru vyšší spotřebou. A hlavně tim totálně neharmonickym chovánim = je to přitom stejná ZF8HP

    "Opět se stejně jako u Q8 projevuje problém s opožděnou reakcí na sešlápnutí plynového pedálu. Prodlema nemizí ani v dynamickém režimu a hlavně při rychlém výjezdu z křižovatky či potřebě akcelerace je tento problém opravdu nepříjemný."

    A6 3.0TDI je navíc víc jak o 100t. kč dražší než 530d. Abych dokonal dílo zkázy = novej řadovej OM656 je o třídu nad tim od BMW

    Až tak moc = a teď si vem = co když je to pravda? ;-)
   • 10 Reagovat !

    foto stealth01

    stealth01 01.12.2018  12:00

    « Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

    Moc ne, protože, když jsem zkoušel novou X5 50d, tak to bylo skvělé. Takže v počtu válců to nebude. ;-)
    • 01 Reagovat !

     foto kesumb

     kesumb 01.12.2018  12:57

     « Re: Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

     Jaký dojem jsi měl z Cayennu s 3,0 V6 benzínem? Šlo to, nebo to byla taky taková bída?
     • 10 Reagovat !

      foto stealth01

      stealth01 01.12.2018  12:58

      « Re: Re: Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

      Jedno z nej aut vůbec. Vůbec se to nedá srovnat.
      • 01 Reagovat !

       foto kesumb

       kesumb 01.12.2018  14:18

       « Re: Re: Re: Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

       Díky, pak je problém snadno řešitelný. Stačí pouze počkat na benzín. Ono teda řekněme si narovinu, že sladit automat s dieselem je podstatně složitější než s benzínem.
       Než čekat než se laskavě nafouká turbo a vzpamatuje převodovka, snesu vyšší spotřebu.
       • 10 Reagovat !

        foto Dinar

        Dinar 02.12.2018  10:43

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

        No dobře, ale pokud je to taková tragédie, jak se obecně tvrdí, pak má audi průšvih, 3,0tdi verze je pro A6 nejpodstatnější, je to esence ášestky, jestli se v této generaci tato konkrétní verze nepovedla, tak to bude pro A6 problém obecně, oslabí svou pozici mezi D3 v této třídě.
        • 00 Reagovat !

         foto white-label

         white label 03.12.2018  00:00

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

         Ono to bohužel (u téhle motorizace po WLTP) neplatí jen pro A6ku, takže pokud s tím co nejdřív něco neudělají, budou mít problém nejen s novou A6kou/pozicí v této třídě.
         • 00 Reagovat !

          foto martin-dr

          martin_dr 07.12.2018  10:24

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

          ano, s tymto ma problem aj novy touareg co som cital.. Nesedel som tak neviem objektivne zhodnotit.
       • 01 Reagovat !

        foto Hammunasakra

        Hammunasakra 02.12.2018  12:22

        « Re: Re: Re: Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

        ZF8HP krom Mercedesu používaj všichni prémiový výrobci nafty = jen jednomu to s ní neladí. Narovinu = to musíš vědět

        To cos navrh je velmi nesnadný řešení = zvlášť když je někde V6 3.0 TDI = jediná nabízená motorizace! Že to fakt je malér ukazujou evropský prodeje = z nedávnejch 99t. měsíčně na aktuálních 30t. kusů

        A to byl poměr prodejů nafta/benzín možná eště větší

        • 00 Reagovat !

         foto kesumb

         kesumb 02.12.2018  12:39

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

         Je to velkej průšvih u Audi, to bezesporu. Taky je za to zákazníci určitě odmění.. Druhej problém je, že se VW group prostě nedaří homologovat další motorizace. BMW postupně dotahuje nabídku, co mělo před WLTP.
         Druhej problém je, jestli se to podaří na poli benzínových motorů (tedy 3,0 V6T a 2,9 biturbo) naladit tak, aby byly konkurencí pro velmi dobré R6 od BMW nebo úplně nové R6 od MB.
         Každopádně to jsou dobré motory (podle testů, nemám osobní zkušenost), tak se uvidí no.
         Já si pokud to aspoň trošku půjde počkám na PHEV, který by aspoň po zkušenosti s XC90T8 mělo určité vrtochy spalovací jednotky překlenout. GLE má mít R6 a dojezd kolem 100km, X5 80km a taky R6. Touareg je ohlášenej na jaro do Číny, předpokládám, že dostane stejný pohon jako má Cayenne. Takže z čeho vybírat bude.
         • 00 Reagovat !

          foto stealth01

          stealth01 02.12.2018  12:49

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

          100 km je super. Mně stačí mnohdy těch 25, ale jsou situace, kdy mám chuť na delší akustickou pohodu za volantem.
          • 00 Reagovat !

           foto Hammunasakra

           Hammunasakra 02.12.2018  13:02

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

           Příjemný je i jen vyjíždět z garáže jen na elektriku = zajímavý že lidi co to ani nezkusili = maj tendenci to spíš kritizovat

           Zvětšení baterií a zvýšení dojezdů = je taky jen důsledek přechodu na WLTP = ale taky ho hodnotim kladně ;-)

           Problém je co to udělá s cenama = už takhle je návratnost plug-inů problematická
           • 10 Reagovat !

            foto kesumb

            kesumb 02.12.2018  14:44

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

            Jezdit po městě v naprostým tichu je fakt radost. Člověk si říká, že o motoru skoro ani neví, jenže povětšinou je to spíš zvyk a drobné vibrace se do interiéru šíří. Ale když to jede na elektřinu v malejch rychlostech, je to opravdu něco jiného. A pak co je teda z mého pohledu (chápu, že někomu vedro není) naprostá pecka, je nezávislá klima.
            Myslím, že kvůli WLTP musí dát výkonnější elektromotory, ty mají větši odběry a to lépe snesou zatížitelnější a nebo hlavně větší baterie. Ta X5 nebo to GLE budou muset mít minimálně 20 a na 100km spíš 25kWh. To je s cenou 200 dolarů za kW docela raketa. Když vezmu, že příplatek mezi obyčejným golfem a golfem GTE je třeba 400tis. Kč, tak to si myslím, že klidně může být mezi hybridní a nehybridní verzí. Ale třeba Cayenne S stojí podobně jako E hybrid (2,4 mil. Kč). Mimochodem, nezlevnilo Porsche nějak?
            Výhodou PHEV bude určitě lepší odezva na plyn a podobné provozní náklady na kilometr jako ma V/R6 diesel, ale podstatně vyšší výkona lepší projev.
            • 00 Reagovat !

             foto Emel

             Emel 02.12.2018  22:11

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

             Nezávislá klima - pokud bys měl někde sedět v autě s vypnutým motorem, tak jo... celkem zajímavé mi přišlo řešení se solárním panelem co měly myslím nějaké Mercedesy. Já po tom občas zatoužím při čekání na hraničních přechodech, tam bych býval motor i vypnul, nepotřebovat tu klimu. V městském provozu mám Start/Stop stejně vypnutý, tak po nezávislé klimě nijak neprahnu.

             PHEV je široký pojem, hodně záleží, co je ta spalovací část (atmo benzín, turbobenzín, turbodiesel). A pak záleží na jízdním režimu. Ve městě bude PHEV lepší, na dálnici je šestiválcová nafta bez konkurence (ok, PHEV s naftou může být asi ještě lepší).
         • 00 Reagovat !

          foto Hammunasakra

          Hammunasakra 02.12.2018  13:00

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

          Správná otázka je = proč se hlavně VW nedaří homologovat = chování 3.0TDI je odpověď
          WLTP je pro koncern černá noční můra

          Reálný plnění dřív spíš teoretickej slibů = je pro koncern problém. Správně mákli na základní motorizace 110kW = a je paradox že ta je celkově v tuhle chvíli z jejich nabídky asi nejlepší
          V6 benzíny nejsou špatný = ale to moc nepořeší = správně je odložili. I přes zmírnění evropskýho naftovýho fanatismu = nafta je furt ta důležitá

          Co je problém že pokud důvodem nesladění převodovky a 3.0TDI sou emise což na 99% sou = tak to nemá řešení. Nebo nemá to snadný řešení
          BMW řadový šestiválce sou v pohodě a Mercedes má úplně novou generaci motorů = navíc hodně dobrejch
          • 00 Reagovat !

           foto kesumb

           kesumb 02.12.2018  13:13

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

           No, tohle je špatný, ještě kdybys to dokázal napsat bez rovnítek, tak bych s tím plně souhlasil..

           Problém je evidentně v tom, že nejsou schopni naladit přechodový stavy 3,0 tdi tak, aby nevznikaly mraky dusičnanů. Nemyslím si, že je problém v převodovce, respektive jsem přesvědčenej, že v tom problém není.
           Myslím si, že když se táhneš na 1500rpm a chceš přidat, tak to může buďto podřadit o jeden stupeň a nalejt tam naftu, jenže pak to má asi málo vzduchu a špatně to prohořívá, takže to produkuje NOx. Pokud to ale zase podřadí o dva stupně níž, tak to zase není nafoukaný a zakouří to. Takže z toho plyne váhání převodovky a čekání, než tam naleze dost vzduchu. Jenže tohle je přesně problém i stávající 140kW 2,0 tdi. Osobně si myslím, že u toho novýho dvoulitru si pomohli tím elektrickým "startérem". Proč to ale neudělali u 3,0 nevím. Každopádně tohle jsou ale moje domněnky řidiče, motorář fakt nejsem.
           U benzínu je problém jinej a to je spotřeba. Stežuju si na TSI v tom, že to nejede, ale fakt je, že to taky možná o litr míň žere. Reakční doba na přeřazení se ale nijak nemění. Jen jakoby to tam nechtělo nalejt dost benzínu. Ale třeba si to ještě sedne, ono tomu autu vždycky trvá, než si zvykne, že na tom stojím jak na rejči.

           Benzíny odložili, protože v EU je to okrajovka. Ale kolik člověk potká v USA Cayennů a Q7 s 3,0 TSI je až k nevíře. Totéž RR a RRS, stojí to na každým rohu a všechno benzíny. Ostatně stará A6 C6 3,0tdi u nás stojí na dvoře a ikdyž táta nedá na tu V6 dopustit, tak po svezení s mým autem už chce taky benzín. Fakt je, že neřeší spotřebu a moc nejezdí.

           Takže z mého pohledu žádná škoda, zabít A6 chrochtavým a těžkým dieselem u mě smysl nedává. A řešit u auta, který stojí měsíčně 15-30 tis na nákladech, jestli projezdí o litr na 100km víc mě fakt nevzrušuje.

           To, že je to provar u Audi nijak nerozporuju.
           • 00 Reagovat !

            foto Hammunasakra

            Hammunasakra 02.12.2018  13:46

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

            Vidim to stejně a bude to bez rovnítka ;-)
            • 00 Reagovat !

             foto kesumb

             kesumb 02.12.2018  14:36

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

             Díky, hned je mi lépe:-))))
     • 00 Reagovat !

      foto white-label

      white label 01.12.2018  13:38

      « Re: Re: Re: Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

      A tos měl základní Cayenne (bez eS) s benz. V6 3.0?
      Protože eSko (s 2.9) je zase o kus lepší auto a pravděpodobně dokonce lepší, než GTS s výrazně podladěným a těžším V8 4.0 z CT.
  • 20 Reagovat !

   foto white-label

   white label 01.12.2018  13:44

   « Re: A6 Avant pohledem řidiče SUV

   Kdyby sis měl vybrat mezi starší palubkou v SQ7 a novější v A6 (A7/A8/Q8), čemu bys dal ve finále přednost?
 • 00 Reagovat !

  foto rokyta-p

  rokyta.p 03.12.2018  00:03

  vychuchol

  "Vychuchol" Martin se nezdá >:D Auta znám jako sedany v silnější motorizaci. Audi je nesrovnatelně víc sexy, kupodivu bohužel za jízdy je to taková Oktávka ;-\ Design 213 se nemusí líbit, ale jízdně je daleko příjemnější. Od charakteristiky řízení přes nájezdy na hrubší asfalt až po hlučnost. Málo místa vzadu už to nezmění. Já bych bral 213ku ;-)
 • 10 Reagovat !

  foto cjoctavian

  cjoctavian 04.12.2018  09:59

  Interiery

  Je to sice len moj subjektivny nazor, ale ten design interieru Mercedesu je v porovnani s Audi doslova obludny a ODPORNY. Cokolvek na co pozriem je horsie a skaredsie v E-cku. Strasidelne zvlneny tvar palubnej dosky, do toho ako past na oko ta velka doska (pardon display) a cele je to zavrsene nechutnym odtienom hnedej koze a obkladmi dveri ako z korejcaku... 8-s
  Exterier E nehodnotim, niekomu sa mozu pacit prifuknute barokove tvary C triedy...
  • 20 Reagovat !

   foto white-label

   white label 04.12.2018  12:16

   « Re: Interiery

   Ono celkově to má designově A6ka vedle Ečka docela snadné.
   Až na ty "policejní" majáky/radary v masce, to se nepovedlo, u A8 tohle vyřešili lépe.
   • 10 Reagovat !

    foto cjoctavian

    cjoctavian 04.12.2018  12:24

    « Re: Re: Interiery

    To je pravda, ked som to videl prvy krat, tak mi to prislo az ako keby sa Audi chcelo pochvalit, ze kolko namontovalo senzorov, radarov a lidarov ;-\ Alebo to proste museli urobit designovo horsie, aby vynikla dokonalost A8...
    • 10 Reagovat !

     foto white-label

     white label 04.12.2018  13:28

     « Re: Re: Re: Interiery

     Aspoň tě na dálnici budou všichni pouštět, abys jim ty "zhaslé majáky" v masce náhodou nepustil. >:-[]
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!Blesk.cz

Breaking Bad film bude navazovat na seriál a hlavním hrdinou se stane Jesse. Snímek míří na Netflix

Breaking Bad film bude navazovat na seriál a hlavním…

Chystaný Breaking Bad (v Česku Perníkový táta) film začíná nabírat obrysy. Veškeré zvěsti, které kolem snímku…

Zdrcená matka 19leté nevěsty ISIS: „Chápeme, proč ji lidé nechtějí zpátky v Británii“

Zdrcená matka 19leté nevěsty ISIS: „Chápeme, proč ji…

Matka Šamimy Begumové (19), která v patnácti letech utekla z Londýna do Sýrie, kde se provdala za nizozemského…

 

iSport.cz

Přímý sestup? Arogantní a strašné rozhodnutí, hřímá šéf Hradce Schön

Přímý sestup? Arogantní a strašné rozhodnutí, hřímá…

Dalo se čekat, že nečekaný krok hokejového vedení ohledně přímého sestupu a postupu v extralize vyvolá mezi…

SESTŘIHY: Sparta porazila Boleslav 1:0, Plzeň padla s Chomutovem

SESTŘIHY: Sparta porazila Boleslav 1:0, Plzeň padla…

Hokejisté Třince, kteří ještě nedávno vévodili extralize, v dnešním 44. kole prohráli se čtvrtým Hradcem Králové…

 

Reflex.cz

JXD: MeToo potřebují i muži. Vím, jak na to

JXD: MeToo potřebují i muži. Vím, jak na to

Ve svém celoživotním boji za generovou vyváženost, která je pro mne skutečnou hodnotou, jsem dospěl…

Valentýna jsme letos slavili naposledy, Evropská unie svátek zamilovaných zrušila

Valentýna jsme letos slavili naposledy, Evropská…

Všichni víme, že Valentýn je pouze veliké marketingové pozlátko mající za cíl prodat nám květiny, bonboniéry či…