Hyundai i20 1.4i CVVT vs. Peugeot 207 1.4 VTi - Zelenáč nebo ostřílený hráč?

Hyundai i20 1.4i CVVT vs. Peugeot 207 1.4 VTi - Zelenáč nebo ostřílený hráč?

 
 

Korejská auta měla ještě před 20 lety roli outsiderů, dnes se s nimi ale musí počítat. Jak to dopadne, když se nová i20 postaví proti francouzskému bestselleru?

Nabídka malých hatchbacků je na českém trhu skutečně pestrá a rozhodně není nutné omezovat výběr jen na nejpopulárnější Škodu Fabia nebo Ford Fusion. K nejužší špičce segmentu by rád patřil také nový Hyundai i20, který letos vstoupil do showroomů se svěžím designem a moderními pohonnými jednotkami. Kdo touží po prověřeném voze tradiční značky najde svého kandidáta u prodejců Peugeotů.

Ke srovnání vozů Hyundai i20 s Peugeot 207 nás nevedlo pouze jejich třídní zařazení, podobné ceny nebo moderní vzhled, ale především jejich pohonné jednotky. Pod kapotami obou automobilů pracují atmosférické zážehové čtyřválce s proměnným časováním ventilů a objemem 1,4 litru. V případě Hyundai i20 je k dispozici výkon 73 kW a Peugeot nabízí 70 kW.

Jednoduchá identifikace

Vnější vzhled obou konkurentů jasně ukazuje k jakým značkám náleží. Hyundai i20 se rozhodně nedá nazvat bezduchou korejskou nákupní taškou. Linie jeho karoserie působí velmi sympatickým a přitažlivým dojmem na většinu Středoevropanů. Designérům tohoto hatchbacku se podařilo namíchat zdařilý koktejl elegantních tvarů, které k upoutání pozornosti publika nepotřebují žádné módní výstřelky. Možná se najde pár kritiků, kteří budou tvrdit, že i20 není nijak originální, nebo že snad některé detaily už někde viděli, ale právě to mu může dopomoci k prodejním úspěchům.

obrázek [555 x 503]
 

Peugeot 207 je s námi již od roku 2006 a od té doby především prodejní čísla ukazují, že expresivní design karoserie s velkým vstupem vzduchu k chladiči francouzské značce nijak neuškodil. Přestože je malý lev starší než jeho korejský konkurent, působí svým designem na okolí stále sebevědomým dojmem.

Než došlo ke zveřejnění testu, představila automobilka modernizovanou podobu dvěstěsedmičky. Věříme, že většinu závěrů tohoto testu lze vztáhnout i na aktualizované provedení malého Peugeot, přestože jsme měli k dispozici verzi před modernizací.

Kvalita a komfort

Srovnávání interiérů testovaných vozů poněkud znesnadňuje skutečnost, že Hyundai dorazilo v nejvyšším stupni výbavy, zatímco Peugeot byl v základním provedení.

obrázek [300 x 421] Korejský bojovník oslňoval atraktivní kombinací černých plastů s kovově šedými dekoracemi, černo-červeným čalouněním a bohatou standardní výbavou. Rovněž jeho dílenské zpracování bylo na dobré úrovni. Plasty v interiéru Hyundaie místy připomínají, že automobil vzniká v Indii, některé ovládací prvky nemají kultivovanost, na jakou jsme zvyklí od japonských a většiny evropských vozů.

Dojem z francouzského interiéru zhoršovala záplava tmavých plastů v kombinaci s nevýrazným čalouněním a nepříliš rozsáhlou základní výbavou. Přesto zde není třeba žehrat na kvalitu použitých materiálů a jejich zpracování. Peugeot ve vyšších výbavách umí nabídnout takřka luxusní materiály a barevným sladěním se Hyundaiem přinejmenším vyrovná. Korejcům přesto skládáme poklonu: s trochou invence si totiž snadno můžete sestavit stylově působící í-dvacítku, která je na hony vzdálena průměrné interiérové šedi, která ovládala vnitřky Hyundaiů ještě před několika lety.

Který je větší?

Pohled na oba vozy stojící vedle sebe i následné usednutí za volant může vyvolat dojem, že 207 je větší zvenčí i uvnitř. Vše se ovšem změní při použití nemilosrdného metru a kontroly vnitřních rozměrů za použití této pomůcky. Skutečnost je pak taková, že v souboji vnějších rozměrů vede Peugeot, ale v interiéru je situace vyrovnaná a v případě zadních sedadel má Hyundai dokonce výrazně navrch.

Hyundai i20 nabízí při délce 3940 mm lépe obestavěný vnitřní prostor. Řidič a jeho přední spolujezdec mají dostatek místa podélně, na šířku i na výšku. Sedadla si zaslouží pochvalu za své sportovní tvarování, které podrží tělo i při rychlých průjezdech ostrými zatáčkami. Zároveň je třeba jim vytknout málo příjemnou potahovou látku a příliš tvrdé čalounění především v oblasti opěradel. Na zadních sedadlech je oproti Peugeotu více místa v podélnému směru i na výšku. Šířka je téměř shodná.

Peugeot 207 je sice dlouhý 4030 mm, ale na této hodnotě se velkou měrou podílejí mohutné nárazníky. Stejně jako v korejském konkurentovi ani zde netrpí řidič a jeho spolujezdec nedostatkem místa ve všech směrech. Sedadla i přes viditelné boční vedení představují typické zástupce francouzské školy: jsou v sedací části pohodlně měkká, ale zároveň nabízejí i dostatečnou tuhost opěradel pro delší cesty. Slabinou v tomto souboji jsou sedadla zadní. Přístup k nim je o něco horší díky užšímu vstupnímu otvoru a je zde i méně místa pro nohy a hlavy pasažérů.

Naložit a odvézt

Nebudeme si nic namlouvat, většina zájemců o Hyundai i20 a Peugeot 207 si je pořídí jako hlavní rodinné vozidlo, a jen malá část si je může dovolit jen jako doplněk k něčemu většímu. Proto se trochu důkladněji podíváme i na nabídku prostoru pro zavazadla.

Pohled do tabulky odhalí, že Hyundai zasazuje nepříjemný úder Peugeotu. Základní objem zavazadelníku i20 je 295 litrů, zatímco 207 má jen 267 litrů. Korea vede i po sklopení sedadel druhé řady s 1060 litry proti 923 litrům Francie.

Zavazadlové prostoryHyundai i20 1.4i CVVT 16V StylePeugeot 207 1.4 16V VTi Active
Objem zavazadelníku min/max [l]295/1060267/923
Délka zavazadelníku u dna [mm]670700
Délka zavazadelníku u dna po sklopení sedadel [mm]13001340
Šířka zavazadelníku u dna mezi podběhy [mm]11001030
Výška zavazadelníku po plato [mm]510500
Výška nakládací hrany od podlahy [mm]190180
Výška schodu po složení sedadel [mm]19550
Výška nakládací hrany od země [mm]710730
Výška pod otevřeným víkem od země [mm]18501870

Za variabilitu dostává více bodů Peugeot, který po sklopení zavazadel nabídne jen malý schod v podlaze. Zavazadelník Hyundaie má neuvěřitelnou minimální šířku mezi podběhy – celých 1100 mm – tj. o 7 cm větší než Peugeot!

Špičkové motory

Jak už jsme si řekli na začátku, oba konkurenti mají pod kapotou zážehovou čtrnáctistovku s pětistupňovou manuální převodovkou. Dá se říci, že jde o dva špičkové agregáty své objemové kategorie, které s přehledem plní všechny nároky, jaké byste mohli na motor rodinného malého auta mít.

obrázek [300 x 408] V případě Hyundai i20 se jedná o motor 1.4 CVVT s proměnným časováním ventilů. Maximální výkon 73 kW je dosahován při 5500 min-1 a točivý moment vrcholí úctyhodnou hodnotou 137 Nm při 4200 min-1. Již tato čísla napovídají to, co jsme zjistili v provozu. Korejský hatchback se může pochlubit skutečně výkonným a živým motorem, milujícím zejména vysoké otáčky. Tato pohonná jednotka se vyznačuje téměř okamžitou odezvou na sešlápnutí plynu a jadrným zvukem. Ani v nízkých a středních otáčkách se korejský motor nemá za co stydět. Naopak, po počátečním váhání těsně nad volnoběhem začíná ochotně spolupracovat a s lehkým autem má málo práce. Pochvalu si rozhodně zaslouží převodovka s přesně vymezenou kulisou řazení a krátkými drahami pohybu trochu delší řadicí páky.

Motor Peugeotu 207 nese označení 1.4 VTi, plynule variabilní je časování sacích i výfukových ventilů. Svému řidiči nabízí výkon 70 kW při 6000 min-1 a točivý moment 136 Nm při 4000 min-1. I přes vyšší otáčky v nichž je dosahován maximální výkon, působí tato pohonná jednotka klidnějším dojmem než její korejská konkurence. I v tomto případě je pro dynamickou jízdu dobré držet motor ve vyšších otáčkách, ale pocity z jízdy jsou v případě Peugeotu více uvolněné a jaksi samozřejmé. Přispívá k tomu lepší utlumení motoru a jeho - uším lahodící - zvuk při akceleraci. Největší slabinou hnacího řetězce Peugeotu zůstává i nadále převodovka - není tak přesná jako u korejské konkurence, má značnou vůli v kulise a dlouhé dráhy řazení.

Rozdílné charaktery

Jízdní vlastnosti Hyundaie mohou vyvolat iluzi jakéhosi „juniorského hothatche“. Odpružení je totiž poměrně tuhé, což přispívá k lepšímu kontaktu mezi řidičem a vozem, jenže zároveň to zhoršuje komfort cestujících. Hyundai svému řidiči dokáže nabídnout zábavu za volantem i díky řízení tuhnoucímu při vyšších rychlostech, celkově jde ale spíše o standardně se projevující systém s horší zpětnou vazbou a místy příliš lehkým ovládáním.

Na kvalitním povrchu se Hyundai chová příkladně, na tom horším je ale neklidné, málo kultivované a má tendenci na dírách poskakovat. Nedůstojné a nepohodlné natřásání způsobené tvrdším odpružením budou nenávidět hlavně cestující na zadních místech.

Peugeot 207 patří k moderní francouzské podvozkové škole. Nabízí ve srovnaní s korejským konkurentem mnohem uvolněnější atmosféru za jízdy, odpružení je komfortní, tlumení nerovností kultivované a celek působí vyváženějším dojmem. Docela přímé řízení by mohlo dostat o něco menší průměr volantu, se kterým by řidič měl jednodušší práci. Pohodlí v tomto případě neznamená ztrátu bezpečné ovladatelnosti. Peugeot se sice naklání více než Hyundai, kola jsou ale v bezpečném kontaktu s vozovkou, a tak automobil zůstává jistý v rychle projížděných zatáčkách a při náhlých vyhýbacích manévrech.

S malými auty se bude často parkovat u supermarketu, ale i ve stísněných prostorách v centru města. Jak na tom jsou naši dva rivalové? Méně prostorové představivosti budete potřebovat v autě značky Hyundai. Jeho karoserie je přehlednější, mrtvé vzdálenosti jsou menší a nabízí lepší výhled vpřed i vzad. Peugeot má sice velká boční okna, ale také mohutné nárazníky, výrazně přesahující rozměry karoserie v úrovni prosklení. Orientace při couvání vyžaduje více cviku. V obou případech jsou naštěstí dostupné parkovací senzory vzadu: Hyundai je nabízí za 6.700,-Kč, Peugeot za 8.800,-Kč v sadě s elektricky sklopnými vnějšími zrcátky.

Za kolik?

Doby, kdy malý Hyundai patřil k nejlevnějším vozům na trhu, jsou pryč. Výrazný kvalitativní skok proti Getzům si automobilka uvědomuje, a tak ceny se dostaly takřka na úroveň evropské špičky.

Ve výbavě Style pořídíte Hyundai i20 za 319.900,- Kč. Cenovka, která velmi připomíná částky z ceníku většího i30, obsahuje vedle designových lahůdek (sladění barevného provedení interiéru a exteriéru) také nadprůměrně bohatou výbavu, čítající 6 airbagů, stabilizační systém, automaticky regulovanou klimatizaci, rádio s CD a MP3 přehrávačem nebo kůží potažený věnec volantu.

Aktuální ceník modernizovaného Peugeotu 207 má u výbavy Active podobnou cenovku 322.900,- Kč, ale pro srovnání ceníků jsme raději zvolili vyšší stupeň Premium za 339.900,-Kč. Decentně-luxusní interiér Peugeot nikdy nebude barevně tak hravý jako ten v i20 (od toho má Peugeot jiná malá auta), výbava Prémium nabízí nejen bohatě chromované rámečky v přístrojovém štítě, přístrojovou desku z měkčených plastů, ale taky vybrané barevné a materiálové kombinace, které působí podstatně hodnotněji než ty u Hyundaie. Objektivní výčet výbavy je v případě 207 kratší, na úroveň Korejce se v Peugeotu dostanete s příplatkem několika desítek tisíc korun. V dnešní době překvapí hlavně to, že hlavové airbagy ani stabilizační systém si do Peugeotu za více než 300 tisíc nepořídíte ani za příplatek.

Ceny a výbava [Kč]
ModelHyundai i20 1.4i CVVTPeugeot 207 1.4 VTi
Stupeň výbavyStylePremium
Základní cena319.900,-339.900,-
Čelní airbagySS
Boční airbagySS
Hlavové airbagySN
ABSSS
Stabilizační systém15.000,-N
Manuálně regulovaná klimatizaceNS
Automaticky regulovaná klimatizaceS18.000,-*
Autorádio s CDSS
Centrální zamykání s d.o.SS
Elektricky ovládaná okna vpředuSS
Elektricky ovládaná okna vzaduS5.000,-
Elektricky ovládaná zrcátka s vyhřívánímSS
Kola z lehkých slitin 15“SS
Mlhové světlometySS
Vyhřívání předních sedadel7.450,-4.900,-
Palubní počítačSS
Parkovací senzory vzadu6.654,-8.800,-**
Kůží potažený věnec volantuSS

* v sadě s elektrochromatickým vnitřním zpětným zrcátkem, automatickými stěrači a dalšími prvky výbavy

** v sadě navíc elektrická sklopná vnější zpětná zrcátka

Závěr

Hyundaie už nejsou to, co bývaly. V několika detailech (motor) mají dokonce parametry, které patří ke špičce třídy. Prostorný interiér, velký zavazadlový prostor a překvapivě agilní jízdní vlastnosti jsou také výraznou změnou k lepšímu. V čem je tedy problém? Vzájemné sladění podvozkových komponent by potřebovalo ještě nějáký čas k doladění na úroveň těch nejlepších, odpružení je celkem tuhé a na nedokonalém povrchu není jízda tak komfortní, jak by mohla být. Sedadla mají vzhledem k rodinnému určení dobré boční vedení, ale nepříjemně tuhé výplně. Materiály v interiéru nemají takovou kvalitu, jakou očekáváte od špičkového výrobku této kategorie. Že jím Hyundai i20 není? Cenovka je přece ale už hodně blízko tradičním konkurentům…Pravdu hledejte ve výbavě (u Hyundaie vyčerpávající) a záruce (5 let bez omezení nájezdu kilometrů).

Peugeot stále nabízí silnou image, svůj typický design (který prodává), moderní pohonnou jednotku a komfortní jízdní vlastnosti. Pohodlí a celková kultivovanost v ovládání a při jízdě je vlastně hlavním odlišovacím znakem francouzského bestselleru. Proti i20 ztrácí v kvalitě řazení, v prostornosti na zadních sedadlech, velikosti zavazadelníku a výbavě.

obrázek [555 x 517]
 

Hyundai i20 1.4i CVVT 16V Style

První cena vozu229.900,-Kč (i20 Classic 5dv., 1.2 DOHC 57 kW)
První cena vozu s testovanou motorizací279.900,-Kč (i20 Comfort 5dv., 1.4 CVVT 16V 73 kW)
Základní cena testovaného vozu319.900,-Kč (i20 Style 5dv., 1.4 CVVT 16V 73 kW)
Cena testovaného vozu vč. příplatků336.744,-Kč (i20 Style 5dv., 1.4 CVVT 16V 73 kW)

Plusy

 • Výkonný a živý motor
 • Přesně vymezená kulisa řazení, krátké dráhy řadící páky
 • Sportovně naladěné odpružení
 • Ve vyšších rychlostech tuhnoucí řízení
 • Objem a rozměry zavazadlového prostoru
 • Optimálně tvarovaná sedadla
 • Úplná bezpečnostní výbava
 • Pětiletá záruka

Minusy

 • Tvrdé odpružení snižuje jízdní pohodlí
 • Horší materiály v interiéru
 • Příliš tvrdé čalounění (zejména v oblasti opěradel)
 • I přes bohatou výbavu a kvalitní techniku image levného vozu

Peugeot 207 1.4 16V VTi Active

První cena vozu254.900,-Kč (207 Urban 3dv., 1.4 54 kW)
První cena vozu s testovanou motorizací322.900,-Kč (207 Active 5dv., 1.4 16V VTi 70 kW)
Základní cena testovaného vozu322.900,-Kč (207 Active 5dv., 1.4 16V VTi 70 kW)
Cena testovaného vozu vč. příplatků332.700,-Kč (207 Active 5dv., 1.4 16V VTi 70 kW)

Plusy

 • Výkonný a živý motor
 • Jízdní pohodlí i neutrální jízdní vlastnosti
 • Dobré odhlučnění motoru a podvozku
 • Design
 • Auto působí větším dojmem než ve skutečnosti je
 • Kultivovanost v ovládání

Minusy

 • Méně přesné řazení, dlouhé dráhy řadící páky
 • Horší obestavění prostoru
 • Horší nastupování dozadu a méně místa na zadních sedadlech
 • Nedostupnost hlavových airbagů a stabilizačního systému
 • Standardně jen dvouletá záruka
 • Vyšší cena
Spolupracujeme s TipCars.com

Hyundai i20 1.4i

Cena v základní výbavě: 319 900 Kč Cena v testované výbavě: 336 744 Kč

Základní výbava:Airbag řidiče a (vypínatelný) spolujezdce, boční přední airbagy, okenní bezpečnostní vzduchové vaky pro přední a zadní sedadla, aktivní přední opěrky hlavy, výškově nastavitelné přední bezpečnostní pásy, tři tříbodové bezpečnostní pásy vzadu, tři zadní výškově stavitelné opěrky hlavy, úchyty pro dětskou sedačku, antiblokovací systém ABS + elektronický rozdělovač brzdné síly EBD, stabilizační systém ESP s protiprokluzovým systémem TCS, imobilizér, alarm systém, automatické uzamčení vozu při rozjezdu (aut. odemčení v případě nárazu), dálkově ovládané centrální zamykání, výškově a podélně nastavitelný volant, posilovač řízení, kůži potažený volant a hlavice řadící páky, regulace osvětlení palubních přístrojů, otáčkoměr, palubní počítač, elektricky ovládaná a sklopná vnější zrcátka, vyhřívaná vnější zrcátka, elektrické ovládání předních oken, elektrické ovládání zadních oken, osvětlení přihrádky před spolujezdcem, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, opěrka ruky na sedadle řidiče, metalický dekor na centrálním panelu, automatická klimatizace vč. chlazení schránky před spolujezdcem, rádio s CD přehrávačem a MP3+AUX, USB konektor, šest reproduktorů, ovládání audiosystému na volantu, dělené zadní opěradlo a sedák zadního sedadla, sklopná zadní sedadla, fixační síť zavazadlového prostoru, osvětlení zavazadlového prostoru, tónovaná skla, přední mlhovky, chromová maska chladiče, nárazníky v barvě vozu, vnější zrcátka v barvě vozu vnější kliky dveří v barvě, kotoučové brzdy na obou nápravách, disky kol z lehkých slitin, typ pneumatik 185/60 R15

Výbava testovaného vozu:metalický lak (+9.000,-), parkovací asistent, 4 čidla (+6.654,-), textilní koberce, velur (+1.190,-)

Peugeot 207 1.4 16V

Cena v základní výbavě: 322 900 Kč Cena v testované výbavě: 332 700 Kč

Základní výbava:¨Airbag řidiče a spolujezdce, boční airbagy, bezpečnostní pásy vpředu výškově nastavitelné s pyrotechnickými předpínači a omezovači přítlaku, 3bodové bezpečnostní pásy vzadu s omezovači přítlaku, bezpečnostní úchyty dětské sedačky ISOFIX (2 vzadu), ABS + elektronický rozdělovač brzdných sil REF + podpora brzdění v kritických situacích EVA + samočinná aktivace výstražných světlometů, posilovač řízení, centrální zamykání + radiové dálkové ovládání + automatické zamykání dveří při jízdě + signalizace otevřených dveří, sdružený přístroj se 4 ciferníky a světlým podkladem, otáčkoměr, palubní počítač, ukazatel času, denní světla, přední mlhové světlomety, vrstvené čelní sklo, tónovaná skla, aktivace stěrače zadního okna při zařazení zpětného chodu, elektrická a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, elektrické ovládání předních oken, manuální ovládání zadních oken, zrcátka v předních slunečních clonách, manuální klimatizace, pylový filtr, rádio RD4 + CD přehrávač + MP3 přehrávač + ovládání u volantu + 4 reproduktory, výškově a osově nastavitelný volant, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, výškově nastavitelné přední opěrky hlavy, sklopné zadní sedadlo dělené 40/60 + 3 výškově nastavitelné opěrky hlavy, osvětlení zavazadlového prostoru, nárazníky a zpětná zrcátka v barvě karoserie, černé boční lišty, kliky dveří v barvě karoserie, plnohodnotné plechové rezervní kolo, plechová kola 15”

Výbava testovaného vozu:Metalický lak (+9.800,-)

Zápisník Jana Vávry: Experiment Hamburk Zápisník Jana Vávry: Experiment Hamburk

Od summitu G20 v Hamburku uplynuly skoro tři týdny. Akci…

Moravský peněžní ústav se zbavuje domů v centru Prahy. Čeká změnu na banku Moravský peněžní ústav se zbavuje domů v centru Prahy. Čeká změnu na banku

Očekávaná přeměna na banku vede záložnu ze Zlína k…

Trumpovo vítezství. Americký Senát se vyslovil pro zrušení zdravotní péče Obamacare Trumpovo vítezství. Americký Senát se vyslovil pro zrušení zdravotní péče Obamacare

Senát Spojených států dnes nejtěsnějším poměrem hlasů…

Glosa Martina Čabana: Ústava a sajrajt v kamnech Glosa Martina Čabana: Ústava a sajrajt v kamnech

Ústavní soud rozhodl, další debaty už jsou čistě…

 
Technické údaje
Motor Hyundai i20 1.4iPeugeot 207 1.4 16V
Typ motoru: zážehovýzážehový
Válce / ventily: 4 / 44 / 4
Zdvihový objem (ccm): 13961397
Nejvyšší výkon (kW / ot/min): 73 / 550070 / 6000
Nejvyšší toč. moment (Nm / ot/min): 137 / 4200136 / 4000
Provozní vlastnosti
Maximální rychlost (km/h): 180185
Zrychlení 0 - 100 km/h (s): 11.611.5
Spotřeba město/mimo/kombi (l/100 km): 7.2 / 4.7 / 5.67.9 / 4.8 / 5.9
Rozměry a hmotnosti
Zavaz. prostor - sedadla/sklopena (l): 295 / 1060267 / 923
Objem nádrže (l):4550
Pohotovostní hm. / nosnost (kg): 1127 / 4381178 / 462
Rozměr pneu:185/60 R15185/65 R15
rozměry vozu
Rozměry dle nákresu - vnější rozměry
a) délka (mm): 39404030
b) šířka (mm): 17101720
c) výška (mm): 14901473
d) rozvor (mm): 25252540
e) rozchod vpředu (mm): 15051475
f) rozchod vzadu (mm): 15031468
Rozměry dle nákresu - vnitřní rozměry
g) podélný prostor vpředu min/max (mm): 920 / 1110760 / 1000
h) podélný prostor vzadu min/max (mm): 640 / 870560 / 860
i) výška nad sedadlem - vpředu (mm): 9301020
j) výška nad sedadlem - vzadu (mm):950920
k) šířka vpředu (mm): 13901440
l) šířka vzadu (mm): 13901440
délka sedáku vpředu (mm): 510480
délka sedáku vzadu (mm): 500440
výška opěradla vpředu (mm): 640600
výška opěradla vzadu (mm): 610600
místo vzadu pod předním sedadlem: anoano
Hodnocení Hyundai i20 1.4i Peugeot 207 1.4 16V
Interiér, řízení
Kvalita dílenského zpracování interiéru: 7 8
Kvalita sedadel (délka sedáku, boční vedení):
Palubní deska - design funkčnost: 7 8
Prostor na zadních sedadlech - nohy: 9 8
Prostor na zadních sedadlech - hlava: 9 7
Odkládací plochy: 8 9
Dojem z řízení: 7 8
Výhled vpřed: 9 8
Výhled vzad: 8 7
Motor, převodovka
Kultivovanost chodu: 8 9
Tah v nižších otáčkách: 8 8
Výkon ve vyšších otáčkách: 9 9
Hlučnost v nižších otáčkách: 8 9
Hlučnost v vyšších otáčkách: 8 8
Spotřeba: 8 8
Odstupňování převodovky: 9 8
Snadnost řazení: 8 7
Podvozek, brzdy
Jízdní vlastnosti v běžném provozu: 8 9
Jízdní vlastnosti v extrému: 7 7
Přenos hluku do interiéru (díry ve vozovce…): 8 9
Přenos hnací síly na vozovku: 8 8
Účinnost brzd: 9 9
Velikost zavazadlového prostoru: 9 8
Prostor pro vkládání do zav. prostoru: 8 8
Variabilita zavazadlového prostoru: 7 8
Poměr cena/užitná hodnota
Poměr cena/užitná hodnota: 8 8
Celkové hodnocení
Celkové hodnocení - průměr: 8,08 8,12
 Doporučujeme
Když policista řídí provoz na křižovatce. Víte, co znamenají jeho gesta? Když policista řídí provoz na křižovatce. Víte, co znamenají jeho gesta?

Policista řídící provoz na křižovatce mnohé řidiče mate.…

Víte, jaké palivo v zahraničí natankovat? A jak se vyznat v označení Gazole či Senza Plombo? Víte, jaké palivo v zahraničí natankovat? A jak se vyznat v označení Gazole či Senza Plombo?

Ne ve všech státech Evropské unie se nafta označuje jako…

 

AutoRevue
Nová Dacia Duster sedm míst nakonec nenabídne. Proč? Nová Dacia Duster sedm míst nakonec nenabídne. Proč?

Početnějším rodinám zůstane levné SUV od Dacie…

Nabídka rodinných kombíků se brzy ztenčí. Nyní jich je k mání 16 typů Nabídka rodinných kombíků se brzy ztenčí. Nyní jich je k mání 16 typů

Móda SUV se začíná podepisovat i na šíři nabídky v Česku…

 Ojetý Peugeot 207: Potěší, ale i zklame Ojetý Peugeot 207: Potěší, ale i zklame

S dvěstěsedmičkou navázal Peugeot na předchozí řadu 206,…

Ojetý Peugeot 207 SW 1.4i: Žádná velká sláva Ojetý Peugeot 207 SW 1.4i: Žádná velká sláva

Peugeot 207 se jako ojetina prodává zejména s menšími…

  
Toyota Sera (1990-1995): Říkalo se jí motýlek, ale zapadla... Proč?

Toyota Sera (1990-1995): Říkalo se jí motýlek, ale zapadla... Proč?

Včera

Toyota proslula svými menšími sportovními vozy. Kupé Sera se ovšem na rozdíl od Celicy a MR2 mimo Japonsko prakticky nedostalo a zůstalo zapomenuto...
Blesk.cz

Počasí na Annu: Sluníčko zakryjí podzimní mračna. Únava dožene snad každého

Počasí na Annu: Sluníčko zakryjí podzimní mračna.…

Také středeční počasí bude připomínat spíše podzim než dny tzv. annenského tepla, které mají být podle pranostik…

Liduprázdné dálnice, propaganda a záchod na povel. Tak se cestuje v KLDR

Liduprázdné dálnice, propaganda a záchod na povel.…

Země duchů. Tak se jeví Severní Korea hrstce cestovatelů, kteří se odváží do země zavítat a dostanou se i mimo…

 

iSport.cz

Trio talentů opouští Spartu, do Salcburku míří i Hadamczikovi vnuci

Trio talentů opouští Spartu, do Salcburku míří i…

Tři z největších českých talentů ročníku 2000 a 2001 odcházejí ze Sparty do rakouského Salcburku, který bude od…

Šilhavý po BATE: Měli jsme přidat góly. Kabina byla z vývoje zaražená

Šilhavý po BATE: Měli jsme přidat góly. Kabina byla…

Být po výhře zklamaný? Někdy to tak prostě je. Trenér Slavie Jaroslav Šilhavý po utkání 3. předkola Ligy mistrů…

 

Reflex.cz

Příběh drsných fotografií: Odvážný lékař uvízl na Antarktidě a musel operovat sám sebe

Příběh drsných fotografií: Odvážný lékař uvízl na…

Leonid Rogozov. Jméno, které v dějinách lékařství vzbuzuje obdiv i respekt. Lékař, který zemřel teprve před…

Udělali jste z Beyoncé bělošku, stěžují si rozezlení fanoušci na Muzeum madame Tussauds

Udělali jste z Beyoncé bělošku, stěžují si rozezlení…

Pobočka Muzea vozkových figurín madame Tussauds ve městě New York se po kritice fanoušků zpěvačky Beyoncé…