Trh s novými auty v Rusku: Červenec znamená další propad – o 58 %

Trh s novými auty v Rusku: Červenec znamená další propad – o 58 %

 
 

Krize ruského trhu s novými automobily zřejmě nedosáhla ještě svého dna. Propad se od začátku roku neustále prohlubuje, v červenci se prodalo o 58 % méně aut než před rokem, zatímco červen v meziročním srovnání znamenal -56 %.

Ze statistik Asociace evropských podniků (AEB) vyplývá, že situace na ruském trhu v červenci kopírovala dosavadní vývoj z prvního pololetí letošního roku. Celkový propad prodejů nových aut je o 58 %, od začátku roku pak 50 %. Ztrácí prakticky všechny značky.

Ve vedení stále zůstává Lada, která v červenci s 32 tisíci prodanými auty držela 28 % trhu. Rusko je ale pro automobilku klíčovým odbytištěm, a tak ji propad prodejů o 42 % způsobuje téměř existenční potíže. Ještě větší jsou ztráty zahraničních automobilek – loni v červenci druhý Hyundai ztratil 78 % a posunul se až na osmé místo. Výrazně ztrácí i Toyota (-75 %), Ford (-72 %), Mazda (-77 %) nebo Volvo (-70 %).

Prodej OA+LUV na ruském trhu - pořadí značek v červenci 2009
-Značka/období7/20097/2008Rozdíl meziročně1-7/20091-7/2008Rozdíl meziročně
1.Lada3242656079-42%212296378731-44%
2.Chevrolet779818831-59%67955144532-53%
3.Renault665411132-40%4326467722-36%
4.GAZ570912447-54%3257481753-60%
5.Ford533319168-72%54390116794-53%
6.Kia51248619-41%3573058300-39%
7.Toyota506920108-75%43084108855-60%
8.Hyundai461120680-78%41706123494-66%
9.Mitsubishi401010499-62%2335369773-67%
10.Nissan389613967-72%4316991514-53%
11.Daewoo36359945-63%3127762470-50%
12.Volkswagen32525040-35%2471925626-4%
13.Opel32438622-62%2506662145-60%
14.Peugeot24584877-50%1937625208-23%
15.UAZ21012968-29%1535230778-50%
16.Suzuki20832906-28%1069924250-56%
17.Škoda20294708-57%2144428658-25%
18.Mazda15256760-77%2239944862-50%
19.Honda14718001-82%1631642927-62%
20.BMW13501683-20%917910596-13%
21.Audi13281454-9%873210114-14%
22.Fiat11423774-70%900715184-41%
23.Geely987365170%51971011414%
24.Ssang Yong9481123-16%46667723-40%
25.Mercedes-Benz8561322-35%59739848-39%
26.Chance8300-12020-
27.Citroën8291244-33%7638614524%
28.Subaru7032340-70%542212427-56%
29.Land Rover5731815-68%547012274-55%
30.Lexus5501566-65%38018919-57%
31.Volvo4001321-70%449813569-67%
32.Lifan357573-38%17412531-31%
33.Volkswagen vans3501001-65%32435662-43%
34.IZH (vč. VAZ 2104)2922398-88%465616160-71%
35.Infiniti290663-56%33523844-13%
36.Chery2391445-83%194911336-83%
37.Great Wall205767-73%17016176-72%
38.Porsche158300-47%7831445-46%
39.Cadillac111168-34%10381073-3%
40.Hummer9637159%849407109%
41.Mercedes-Benz vans92239-62%8251668-51%
42.BYD59550-89%8673507-75%
43.Jaguar58128-55%615981-37%
44.Jeep47291-84%2781863-85%
45.SEAT42221-81%664837-21%
46.Mini4267-37%359564-36%
47.Dodge34551-94%3142806-89%
48.SAAB27108-75%232747-69%
49.Iveco2588-72%262465-44%
50.Chrysler25166-85%168977-83%
51.Alfa Romeo629-79%73201-64%
52.Isuzu50-430-
53.IKCO0145-1781446-88%
-Celkem115483273299-58%8791441760898-50%

Statistikám jednotlivých modelů opět zcela dominují vozy domácí výroby, z prvních deseti aut jich je sedm ruské výroby. V čele je čtveřice modelů značky Lada, vede Priora, která si společně s Kalinou udržuje oblibu zákazníků – z prvních 25 modelů ztratily nejméně. Úspěšnější než loni je momentálně nejprodávanější terénní vůz v Rusku Lada 4x4. Naopak drastické propady prodejů v červenci postihly Mazdu 3 (-93 %), Kiu Spectra (-87 %), Škodu Octavia (-81 %) a Toyotu Corollu (-80 %).

25 nejprodávanějších modelů na ruském trhu - pořadí v červenci 2009
-Model/období7/20097/2008Rozdíl meziročně1-7/20091-7/2008Rozdíl meziročně
1.LADA Priora1034913673-24%5940570303-16%
2.LADA Samara797317176-54%55180105459-48%
3.LADA Kalina61827659-19%3830954208-29%
4.LADA 2105/2107546713300-59%42108101794-59%
5.RENAULT Logan51217687-33%3070248761-37%
6.FORD Focus341410023-66%3268956380-42%
7.OPEL Astra21443970-46%1414225808-45%
8.LADA 4x4204619614%13439129844%
9.DAEWOO Nexia19485764-66%1666831325-47%
10.CHEVROLET Lanos19094115-54%1693629583-43%
11.CHEVROLET Niva18833993-53%1371429215-53%
12.DAEWOO Matiz16874181-60%1460931145-53%
13.CHEVROLET Lacetti16246499-75%1967751488-62%
14.CHEVROLET Aveo16152875-44%1048718733-44%
15.HYUNDAI Getz15742903-46%1258024065-48%
16.MITSUBISHI Lancer15694514-65%1023638439-73%
17.TOYOTA Corolla15697844-80%986833337-70%
18.KIA Cee'd15172450-38%1046215195-31%
19.TOYOTA Camry11083268-66%1066716036-33%
20.NISSAN Qashqai10712796-62%862418336-53%
21.NISSAN Almera7962250-65%753616440-54%
22.HYUNDAI Tucson7162891-75%824712246-33%
23.ŠKODA Octavia5903041-81%742517049-56%
24.KIA Specta5143826-87%746924415-69%
25.MAZDA 32193085-93%1133025459-55%
Spolupracujeme s TipCars.com
Podvodné stránky nabádají investovat do kryptoměny Telegramu Podvodné stránky nabádají investovat do kryptoměny Telegramu

Kyberbezpečnostní firma Kaspersky Lab odhalila velké…

Valachová: Vláda ČSSD s Babišem by musela mít pojistky nepřehlasování Valachová: Vláda ČSSD s Babišem by musela mít pojistky nepřehlasování

Sociální demokraté obnoví jednání o vládní spolupráci s…

Košťata, sudy i pivo. Přečtěte si, co Česko vyváží do Severní Koreje Košťata, sudy i pivo. Přečtěte si, co Česko vyváží do Severní Koreje

Ačkoliv Severní Korea platí za nejizolovanější stát…

ArcelorMittal zřejmě získá svolení k převzetí konkurenční společnosti ArcelorMittal zřejmě získá svolení k převzetí konkurenční společnosti

Největší světový výrobce oceli ArcelorMittal zřejmě získá…

 

Štítky Octavia Focus Lada

 







Doporučujeme
Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

Jsou české silnice nejhorší v Evropě? Tohle nám na nich nejvíce vadí! Jsou české silnice nejhorší v Evropě? Tohle nám na nich nejvíce vadí!

České silnice mají hrozný povrch a jsou špatně značené, v…

 

AutoRevue
Příběh, jak Mercedes na zlatém podnosu přinesl Audi Volkswagenu Příběh, jak Mercedes na zlatém podnosu přinesl Audi Volkswagenu

Audi vám tuto část své historie nejspíše připomínat…

Donald Trump konečně nebude jezdit v ojeté limuzíně. Nová je už hotová Donald Trump konečně nebude jezdit v ojeté limuzíně. Nová je už hotová

Americký prezident Donald Trump při svých cestách zatím…

 



Video: Nikdy nevíte co Lada odhodí Video: Nikdy nevíte co Lada odhodí

Součástky odpadávající za jízdy z vozu mohou být pro…

Ruský trh v roce 2009: Pořadí značek a modelů Ruský trh v roce 2009: Pořadí značek a modelů

Prodej nových osobních aut v Rusku se loni meziročně…

 



 
Vodíkový pohon automobilů: Nechceme lithium, chceme vodík

Vodíkový pohon automobilů: Nechceme lithium, chceme vodík

Dnes 08:00

Konec nářků nad omezeným dojezdem a zdlouhavým nabíjením elektromobilů. Vodíkový pohon, který nabídne mnohem víc komfortu i užitku, ztrácí nádech sci-fi. Jeho nástup do osobních aut už nikdo nezadrží.




Blesk.cz

Miliardář, filantrop, ďábel a „mrtvé prase“: Kdo je George Soros a proč na něj útočí?

Miliardář, filantrop, ďábel a „mrtvé prase“: Kdo je…

Americký finančník a filantrop maďarského původu George Soros (87) získal značný majetek burzovními spekulacemi,…

Paroubek po porážce u soudu nelenil, pátral a… Řekl, kolik a za co Petra utrácí

Paroubek po porážce u soudu nelenil, pátral a… Řekl,…

Jiří Paroubek (65) soptí. Expremiéra ČR rozhněvalo, že po prohraném soudu o dceru Margaritu (8), který vedl s…

 

iSport.cz

Proč nehrál Jágr proti Jihlavě? Bůh nejsem, abych to rozhodl

Proč nehrál Jágr proti Jihlavě? Bůh nejsem, abych to rozhodl

Na střídačce předvedl spoustu emotivních gest. Když Jihlava v 57. minutě vstřelila klíčový gól, smutně se opřel…

SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:0. Letenští jsou třetí, pálil i Stanciu

SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:0. Letenští jsou třetí,…

Fotbalisté Sparty v 25. kole první ligy doma porazili Jablonec 2:0 a minimálně do soboty se posunuli na třetí…

 

Reflex.cz

#musitezazit: Jeden panák? Oslepnete. Dva? Zemřete. Metanol hraje hlavní roli v novém českém filmu

#musitezazit: Jeden panák? Oslepnete. Dva? Zemřete.…

Dvoudílný televizní film o metanolové aféře, série koncertů Báry Polákové, kniha Stín Jiřího Křižana a adaptace…

Veselé cestování s Jardou Jindrou: Kolik jazyků umíš…

Veselé cestování s Jardou Jindrou: Kolik jazyků umíš…

Vydávat se na cesty bez alespoň základní znalosti cizího jazyka dělá z poutníka nesamostatného tvora, odkázaného…