Diskuse

Ojetý VW Passat B6: Opravdu je to takový průšvih? Klíčový je rok 2008!

3.1.2019

Volkswagen Passat šesté generace označovaný jako B6 je obecně jedním z nejproblematičtějších vozů minulé dekády. Přesto se s ním stále setkáváme v ulicích v hojném počtu.

 

 • 40 Reagovat !

  foto kesumb

  kesumb 03.01.  08:33

  B6

  Měl jsem 2009 103kW TDI 4mot manuál a do cca 200 tkm jsem měnil čidlo tlaku v turbu asi za 1300Kč. Jinak nic. Navíc s tím byla docela sranda, tenhle Haldex byl fakt nejlepší.

  Na CC R36 vzpomínám do dneška, jezdil jsem s kusem co měl přes 200tkm s tím, že třeba posledních 40 byla půjčovna a nic moc tomu nebylo.

  V interiéru do 120tkm nevrže nic, kolem 140 začne palubka a následně D sloupky.
  • 43 Reagovat !

   foto rokyta-p

   rokyta.p 03.01.  09:59

   « Re: B6

   To jo, ale reálných 200tkm je skoro nové auto. Passaty a Oktávky mají v reálu 200-400tkm (tacho ale klasika 178k nebo 197k) úplně normálně.
 • 66 Reagovat !

  foto Ozzman

  Ozzman 03.01.  08:34

  Vystřízlivění z platonické lásky

  Přesně takový Passat byl někdy kolem roku 2010/2011 můj sen. Ovlivněn značně rodinou, kdy nám v garáži parkovala tehdejší generace VW Jetty jsem se vydal takového, tenkrát cca 3 letého Pašíka shánět.

  Po legendami opředených B5 a B5,5, které byly opravdu v dost směrech poctivá a spolehlivá auta přišlo zjevení, na dobu velmi pohledné auto, etalon, který nevypadal špatně ani vedle tehdejších prémiovek. Proto se nám v garáži zabydlela i zmenšenina v podobě výše zmíněné Jetty, ale s naprosto spolehlivým motorem 1.6i (což jsme tehdy nevěděli, jak moc jsme měli při výběru štěstí i když né úmyslně).

  Bylo tedy jasno, Passat kombi B6, motor 2.0TDi 103kw, ideálně 125kw. Už tehdy občas prosakovaly informace na některé problémy motorů 2.0 TDi, ale 1.9 77kw se zdála do takového auta slabá a navíc slabší, než má tehdejší dvojková Laguna Dci.

  Po pár projetých kusech jsem trochu začal střízlivět:

  Interiér hezký, ale i málo jeté kusy už kvalitami nedosahovaly na B5,5 (oloupané ovladače a tlačítka, volanty, prodřené sedačky, ošoupané čalounění.... dříve jsem si myslel ,že za to mohly jen čachry bazarníků a prodejců s kilometry, ale naší Jettu toto postihlo i při solidní údržbě za pár let a pár desítek tisíc km (prodávala se s 44 tisíc km) taky...).

  Většině aut hučela ložiska, komfort byl solidní, ve srovnání s dobovým Superbem 2 až luxusní ale motor 2.0 103kw TDI byl velmi svižný, jízdně nejlepší na jinak vlastně průměrném autě.

  Nebudu to protahovat, cesty po Passatech mne zavedly mezi tehdy ještě málo rozšířená Mondea MK4, kde jsem po prvním kilometru pochopil, že Passat B6 je i přes silnější motor zkoušeného auta někde o kvalitativní třídu níže , hlavně tou jízdou a prostorností. Léty se mi potvrdila "dobrá ruka" a i po pozdějších srovnávačkách, zkušenostech lidí z okolí, včetně kýžené spolehlivosti jsem nikdy nezalitoval.

  Dnes už mi B6 tak krásná nepříjde i když jsou kusy, kterým to sluší, ale z hlediska nadčasovosti je tu pořád nestárnoucí B 5,5, která může hrdě nést ten pomyslný prapor spolehlivosti VW.

  Ještě malé info k motoru TDI 2.0. Mám delší zkušenost s tímto motorem ve služebním Superbu II, ve verzi 125kw. aktuálně cca 215 tisíc najeto. Bojím se, kdy to příjde, ale zatím drží. Motor je velmi svižný, chvíli mu trvá, než se roztočí (příjde mi ,že 103kw verze šla rychleji do otáček), ale pak jede a na dálnici mu v Německu nedělá problém držet se kolem 200 km/h dlouhodobě. Spotřeba je i při svižnější jízdě do 6 na sto. Zbytek auta hodnotit nebudu, Passat B6 je ve všem lepší až na prostornost pro nohy pro cestující v zadu.

  Suma sumárum, jízdně (myšleno dynamikou) vás může lákat, ale kdo kupuje v této cenové a hledá auto střední třídy, tak jděte bez váhání radši do Mondea MK4 (nebo něčeho takového), které je zmíněno i v testu, nebo když už to musí být koncern, přitlačte na B7.
  • 40 Reagovat !

   foto Dinar

   Dinar 03.01.  09:23

   « Vystřízlivění z platonické lásky

   Měl jsem ve firmě dva kusy, oba výroba konec r. 2005, koupeny únor 2006 za cenu oktavie, páč importér si desítky takových passatů postavil koncem roku na značky, aby zlepšil sejls figrs. Obě auta bohužel s 1,9 tdi, výbava nějaká prostřední, na rok 2006 dobrá, první rok výroby modelu, tedy problémy se daly čekat. Jenže žádné nepřišly, pamatuju jen jednu poměrně nepříjemnou věc, kdy v jednom z aut náhodně přestávala fungovat elektrika v řidičových dveřích, což vedlo ke komickým situacím, kdy nešlo natankovat palivo nebo řidič na zahraniční cestě nebyl schopen zaplatit mýto, protože neotevřel okno. Obě auta najela skoro 300 tis. km než šla o dům dál, jezdilo s nimi několik lidí, obchod, servis, takže něměla nijak výjimečné zacházení, přesto, že bych pozoroval nějaké nadměrné opotřebení interieru nemůžu říct, dokonce bych řekl, že loupání povrch. úpravy kolem ovladačů atp. určitě nebylo horší než u B5 nemluvě o mojí tehdejší E60. Co byla ovšem tragedie, to byla motorizace 1,9 tdi, jednou jedinkrát jsem s tím autem jel do D a zpět a přesto, že jsem se před uživateli toho auta tvářil statečně, tak nikdy více. Možná by pomohlo dát místo pětikvaltu šestikvalt, ale takto to byla předhlídka dunění a hučení, právě v dálničních rychlostech to byla úplná zvuková tortura. Zlepšilo se to kolem 180km/h, kdy už vládu přebíral aerodynamický hluk, jenže to už zas končil motor. Jízdně to bylo na předokolku velmi slušné auto, ale motorizace 1,9 tdi byla za trest. Z hlediska kvality smontování a výdrže jsem naopak nemohl mít žádné výhrady. ;-)
   • 12 Reagovat !

    foto Ozzman

    Ozzman 03.01.  09:34

    « Re: Vystřízlivění z platonické lásky

    Ahoj, díky za pořádnou osobní zkušenost, kterou ti tu za chvíli "rozstřelí" internetoví kovbojové, zanícení proti VW, protože osobní zkušenost je nic.......:D

    Já jsem chvíli i o té 1.9 TDi uvažoval, protože o ní nekolovaly pověsti, jako o 2.0. S tím motorem mám pozdější zkušenost z O2 po Fl a musím přesně potvrdit, co píšeš. Hlučná, nevycválaná. Docela s ní jde jezdit někde po městě a v nižších rychlostech, osobně mi ale přišlo, že nad 150 se jí vyloženě už moc nechtělo a první, co mne taky napadlo bylo, že jí chybí 6. kvalt. Navíc mne nemile překvapila spotřeba, protože byla rovna té v dvojkovém, stejně starém Superbu s 2.0TDi 125kw. Čekal jsem od toho slavného motoru trochu víc.

    Jízda v Passatu byla o level výše, než v srovnatelném Superbu (ten je dle mne strašný), ale dobové Mondeo bylo lepší a to jsem tehdy ještě nebyl Ford pozitive... :-)

    Elektroniky jsem se taky nebál, šel jsem z Laguny II, vše ostatní mohlo být už jen lepší >:D

    Zničené interiéry určitě byly i hodně vina nepoctivých km, takže to beru trochu s rezervou, ale viděl jsem to i na jiných autech koncernu té doby, včetně služebních Oktávek s nájezdy kolem 100 tisíc, které stočeny nebyly.

    Tím příspěvkem jsem ale chtěl říct že i přesto, že to auto se mi líbilo a líbí, tak jsem rád, že jsem si ho nekoupil, protože jsem mohl mít štěstí na kus, nebo mne to auto mohlo totálně zruinovat, což byla docela vysoká pravděpodobnost. Se studentským příjmem jsem to tehdy neriskl :-)

    • 60 Reagovat !

     foto Ondris

     Ondris 03.01.  12:01

     « Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

     Ono to auto není vůbec špatný, ani v zásadě nespolehlivý, jen se holt na rozdíl od B5/5.5 sypaly drahý/komplikovaný věci. Rozdíl mezi vrzajícíma ramenama u B5 a přidřenym motorem u B6 je celkem znatelnej.
     Ještě když jsem dělal v taxíkách, tak jsem pravidelně poslouchal hororový příběhy od kluků, co si koupili poté, co byli spokojení s B5kou, na splátky kombíka B6 2.0TDI 16v PD ideálně s DSG a během půl roku to padlo na klice i na převodovce. Pro ně to byla obvykle cesta do exekuce.
     • 31 Reagovat !

      foto Ozzman

      Ozzman 03.01.  12:09

      « Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

      No právě... ve světle toho posmívaní Francouzi s tísici malými bolístkami nakonec nevypadají tak zle ;)

      Ale naštěstí tuto etapu už odvál čas.
    • 04 Reagovat !

     foto Hammunasakra

     Hammunasakra 03.01.  12:20

     « Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

     Máš pravdu = z pohledu spolehlivosti = je osobní zkušenost = doslova nula nula nula.. nic ;-)
     • 52 Reagovat !

      foto Dinar

      Dinar 03.01.  12:53

      « Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

      To je jistě pravda, ovšem vůbec největší komedie v diskusích o autech je přispěvatel s nulovou osobní zkušeností s čímkoliv vyjma nějakých hybridních toyot, za to s největším počtem komentů. Čirá esence brouka pytlíka. >:D
      • 32 Reagovat !

       foto KANKUNEN

       KANKUNEN 03.01.  13:03

       « Re: Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

       Není třeba zkušeností, stačí rady tety Plety.
       • 03 Reagovat !

        foto Hammunasakra

        Hammunasakra 03.01.  13:04

        « Re: Re: Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

        Ty někoho takovýho taky znáš? Že ty taky = jen kecáš >:D
       • 31 Reagovat !

        foto Dinar

        Dinar 03.01.  13:08

        « Re: Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

        Rady tety Plety, autotip a jiné "zdroje". Ale poznal se, už zase kejhá. >:D
        • 14 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 03.01.  13:15

         « Re: Re: Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

         Jako vždycky = jen kece kecy a kecy >:-[]

         Hele = co ti vadí? Umíš to říct? Popravdě? :-)

         Že toho přečtu víc než ty? ;-)

         Tak blbej = že bys věřil sám sobě 12:53 nejsi = víš že to je blekot = žejo? >:D >:-[]
         • 32 Reagovat !

          foto Ozzman

          Ozzman 03.01.  13:21

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

          Takže, chtěl si upozorňovat na Trollení a to děláš v této diskuzi, k tématu jsi přidal jen jeden odkaz s reznoucím Passatem, jinak plky, bez zkušenosti ;)

          Ber to pouze informativně.
          • 13 Reagovat !

           foto Hammunasakra

           Hammunasakra 03.01.  13:30

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

           Super = a všim sis že to je jen reakce = žejo? ;-)

           Takže víš že troll = je jednoznačně a jasně = Dinar :-)
           • 32 Reagovat !

            foto Ozzman

            Ozzman 03.01.  13:36

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

            Trollíš v celé diskuzi, nejen u Dinara, začal si už reakcí na můj příspěvek, která vůbec s B6tkou co společného ;)
            • 15 Reagovat !

             foto Hammunasakra

             Hammunasakra 03.01.  13:46

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

             TAk znova a soustřeď se! To dáš ;-)

             Podívej se na diskuzi = kdo trollí = ty seš tak mimo = že kritizuješ = moji reakci na trollig >:-[]

             Tak která moje reakce se ti nezdála = dej čas :-)

             Vnímáš že úplně nadoraz trollí = Dinar žejo? Nebo ani to ne? >:D >:-[]
             • 22 Reagovat !

              foto Ozzman

              Ozzman 03.01.  13:59

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

              12:20 v tomto vlákně. .
              • 14 Reagovat !

               foto Hammunasakra

               Hammunasakra 03.01.  14:10

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

               To si děláš prču :-)

               Víš že to co sem napsal = je čistej nezpochybnitelnej fakt = nebo? :-|

               Takže to ti vadí? Umíš vysvětlit = proč?
               • 12 Reagovat !

                foto Ozzman

                Ozzman 03.01.  14:21

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

                To co si napsal nemá Passate B6 nic společného. Takových štěků je plná diskuze a pak už se to jen nabaluje. Dál tě nehodlám krmit.
                • 12 Reagovat !

                 foto Hammunasakra

                 Hammunasakra 03.01.  15:44

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

                 Souhlasim že štěků = nesmyslnejch blábolů = sou plný diskuze. Problém je v tvym a mym chápání co je nesmyslnej blábol = a co čistej fakt pravda skutečnost

                 Ale to že řikání pravdy = se nelíbí = to vnímáme oba stejně :-)
      • 13 Reagovat !

       foto Hammunasakra

       Hammunasakra 03.01.  13:03

       « Re: Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

       Ty znáš někoho kdo má zkušenost jen s hybridní toyotou? Nekecej = že ty zase kecáš >:-[]
    • 30 Reagovat !

     foto Vasut1974

     Vasut1974 03.01.  13:41

     « Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

     Nepripadam si ani jako iNetovej kovboj a i cas odval moji nechut k VW, ale mel jsem v roce 2006 B6 kupovanou novou (2.0) a bylo to drama auto - rucni brzda byla loterie a kolem 50ti tisic odeslo nekolikrat neco kolem CR a turba (uz nevim co presne to bylo protoze jsem to auto nadelil otci, ktery to do dnesni doby pripomina).

     Co ser tyce vrzani interieru a podobnych radosti tak tam jasne vede soucasna G10, ktere se kolem 40ti tisic zkroutilo stresni okno, ve stejnou dobu zacalo vyrazne hur topit a interier vrze jak 300tisicovy vuz .... ble
     • 01 Reagovat !

      foto Ozzman

      Ozzman 03.01.  13:47

      « Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

      Ahoj, tebe a tobě podobné jsem nemyslel, ale jsou tu tací, co to auto viděli maximálně u nákupáku, ale mají jasno.

      Asi hodně záleží, jaká to bylo verze, z jakého roku výroby, jen mi nesedí, že si v roce 2006 měl CR ?

      A G10 - Myslíš B8 ? Upřímě, když jsem v létě kupoval auto, tak B8 byla má druhá volba, ke které nakonec nedošlo, ale kolega ji má, tak uvidím časem.
      • 10 Reagovat !

       foto Vasut1974

       Vasut1974 03.01.  13:54

       « Re: Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

       Cece s tim CR vlastne nevim, takze si davam facku - kupovano v lete 2006 - 2.0TDI ale vykon si uz nepamatuju.

       G10 - myslim tim novou petku - to je supr hruza ohledne vyse uvedeneho ale bral jsem ji v druhym mesici vyroby, tak to omlouvam tim.

      • 04 Reagovat !

       foto Hammunasakra

       Hammunasakra 03.01.  14:03

       « Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

       S tebou je fakt prča = a tohle neni trolling = ale fakt výsměch >:D >:-[]
     • 03 Reagovat !

      foto Hammunasakra

      Hammunasakra 03.01.  14:02

      « Re: Re: Re: Vystřízlivění z platonické lásky

      To je celkem známá zdokumentovaná realita = otázka je proč to na lidi nefunguje = a dál vnímaj VW spíš.. no třeba jen jako opak Alfy jak to vnímá Ozzy i dneska v 13:39 :-)
 • 50 Reagovat !

  foto kalousek

  kalousek 03.01.  08:36

  Krok zpátky

  B6 bych bral oproti B5 spíše jako krok zpět. Vyšší poruchovost, horší přední náprava, výrazně horší pohon všech kol atd..
  I takhle vypadá "vývoj"
  • 04 Reagovat !

   foto Hammunasakra

   Hammunasakra 03.01.  12:21

   « Re: Krok zpátky

   Velestručná přitom vyčerpávající definice :-!
  • 12 Reagovat !

   foto Dinar

   Dinar 03.01.  12:46

   « Re: Krok zpátky

   No, jo, B5 bylo zjevení, definice sedanu střední třídy pro dalších dvacet let, jak designem, technikou, použitými materiály. Od vw výborný tah, protože passat B5 snesl srovnání s premií, B6 jde zpět k mainstreamu, taky proto, že největší rival, mondeo, dokázalo v 2. generaci jízdně passata B5 zamáznout, a to při použití levnější mainstreamové techniky. Pro motor napříč je pak haldex místo 4motionu logický, mohu-li srovnat jízdní projev, tak B6 v jakékoliv verzi jezdil lépe než B5.
   • 06 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 03.01.  13:16

    « Re: Re: Krok zpátky

    Nepřeháněj to = zjevení to bylo možná pro někoho jako ty = respektive při představení. Zpětný hodnocení už taková sláva neni = což snad možná ví i taková neznalá trubka = jako ty ;-)
    • 43 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 03.01.  13:19

     « Re: Re: Re: Krok zpátky

     Pověz mi, které mainstreamové auto střední třídy bylo v letech 1996 - 2000 bylo vyloženě lepší ?

     Nebo si myslíš, že Passat se stal tak oblíbený jen tak, protože to ilumináti chtěli ? Nebo proč ?

     • 12 Reagovat !

      foto Dinar

      Dinar 03.01.  13:22

      « Re: Re: Re: Krok zpátky

      Jen krmíš trolla. ;-)
      • 31 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 03.01.  13:24

       « Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

       Pravda... :/
       • 04 Reagovat !

        foto Hammunasakra

        Hammunasakra 03.01.  13:36

        « Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

        Viz já 13:30 takže :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no:

        Víš že sou zasloužený = žejo? :-)
        • 40 Reagovat !

         foto Arese

         Arese 03.01.  17:02

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

         A není těch palečků dolů trochu málo, Antone Pavloviči? ;-)
      • 16 Reagovat !

       foto Hammunasakra

       Hammunasakra 03.01.  13:34

       « Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

       Ty si nějakej psychicky narušenej? Máš koule? Tak napiš = proč tyhle příspěvky

       Sem fakt zvědavej = jestli je máš :-)
       • 13 Reagovat !

        foto Ozzman

        Ozzman 03.01.  14:08

        « Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

        Hele, když tu takhle někoho vybízíš, jestli má koule, máš je i ty? Tak se na to pojď zeptat Dinara naživo, nebo třeba kohokoliv s kým tu diskuzně bojuješ... máš na to koule? :-! >:-[]
        • 12 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 03.01.  14:14

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

         Nech ho odpovědět = zajímavý že jeho naprosto jednoznačný trollení = neřešíš ;-)

         Mám koule větší než vy 2 dohromady = ale viz i má práce úmyslně se držim vzadu = a víš to. Takže ne a neni to o koulích = nerad se stýkám s lidma = a Dinarovi bych v reálu nejspíš rozbil hubu = za to jak se choval a pomlouval netetu. Bez *
         • 22 Reagovat !

          foto Ozzman

          Ozzman 03.01.  14:33

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

          Jo, máš větší koule, než my 2 dohromady, taky největšího lofasa z Kralup... počkat, toho má Březina, žejo a taky máš nejvíc pokémonů ze třídy..typické kecy a svaly hezky z bezpečí anonymity internetu.... jasně... hele, na takovou argumentaci jsem už asi starej... nezlob se :-)
          • 11 Reagovat !

           foto Hammunasakra

           Hammunasakra 03.01.  15:48

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

           Nojo to seš ty = já nejsem z Kralup :-)

           Jednou tvrdíš že sem Kylie jednou že [odkaz] :yes: >:-[]

           Větší koule než vy 2 = spíš mám. Lofasa jen tak nějak přiměřeně nadprůměrnýho >:D

           A to že chlapum co ženskejm vulgárně nadávaj = jako Dinar nebo teď nedávno nesmyslně Ronault = se má rozbít huba a nikdy jinak = to je prostě realita :-!
           • 21 Reagovat !

            foto Ronault-

            Ronault. 03.01.  22:18

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

            Ty jsi jeden celý velký lofas.

            Klidně přijeď, moulo, zatím se jen bojíš stýkat s lidmi a já se ti nedivím.
            • 11 Reagovat !

             foto -Karel-

             _Karel_ 03.01.  22:25

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

             Fakt, fakt sem se nasmál. >:D
             • 12 Reagovat !

              foto Hammunasakra

              Hammunasakra 03.01.  22:35

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

              Teď důležitá otázka = čemu? ;-)
            • 12 Reagovat !

             foto Hammunasakra

             Hammunasakra 03.01.  22:35

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

             Já to myslel vážně = odpad lůza trapák = co neumí po vulgaritě říct sorry = co je takovej ubožák že neumí přijmout novoroční nabídku smíru = ten si zaslouží to co sem napsal = rozflákat držku. Na lůzu nic jinýho neplatí

             Slib že mě za to rozbití držky který sis netušim proč vyžádal = nebudeš žalovat a setkání zvážim :-)
             • 11 Reagovat !

              foto Ozzman

              Ozzman 03.01.  23:06

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

              Nebudu tě žalovat, nechceš přijít rozbít držku i mě ?:D A můžeme konečně zkusit ten sprint že semaforu >:D
              • 12 Reagovat !

               foto Hammunasakra

               Hammunasakra 03.01.  23:19

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

               U tebe neni důvod = u Dinara a Ronaulta = bohužel je

               Cos na tomhle nepochopil >:D
             • 21 Reagovat !

              foto Ronault-

              Ronault. 03.01.  23:07

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

              Já tebe vyžádal? Přečti si po sobě, kdo tady chce rozbíjet někomu držku, já tvé vyzváni jen přijal, aby ti to nebylo líto.

              Už jsem ti to párkrát vysvětloval, takže naposledy. Nikdy se neomlouvám fiktivním postavičkám v diskuzích a na internetu, natož trollům, haterům. Tohle je internetová diskuze, ne mateřská školka nebo klub čtenářů červené knihovny, kdo se chce bránit, ať se brání, kdo se nechce, nemusí, každého jeho problém. Taky nedolízám za takovým ocasem jako jsi ty, že jsi o mě napsal, že jsem lůza, protože když zavřu prohlížeč a jdu spát, nějaký hamušašek a jeho pseudotetička je naprosto volný.

              Když budu chtít se tady s někým setkat, protože se mi jeho názory líbí, tak se s ním setkáme, protože se na rozdíl od tebe nemám za co stydět a čeho bát. A to bylo naposledy, co jsem krmil trolla.
              • 12 Reagovat !

               foto Hammunasakra

               Hammunasakra 03.01.  23:18

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

               Už sem ti to vysvětlil mockrát ale budiž = naprosto debilně vulgárně si neurážel a neodmít ses omluvit = fiktivní postavě. Ale reálný živý osobě

               Že hraješ dál tuhle totálně trapnou ubohou hru = místo jedno krátkýho "sorry" = jen potvrzuje co sem napsal = si lůza si ubožák a takový za to co obhajuješ = vulgárně urážet slabší pohlaví = si zasloužej jen opovržení

               A samozřejmě rozbít držku >:-[]

               Hele = umíš vysvětlit proč se od tý doby cos mluvil jak totální * ubožák lůza prase = prostě si citoval Dinara = o mý pravý žijící netetě = proč mi zrovna přesně od tý chvíle = řikáš troll? Když si sám napsal = že do tý doby si neměl problém? ;-)
               • 40 Reagovat !

                foto Dinar

                Dinar 04.01.  07:47

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                Za to, že jsi tu jen pro smích, si můžeš sám, dětinský antivw bojovník a klasický troll, který každou diskusi doslova za.se.re stupidními odkazy a následným bojem s těmi, co z něj mají srandu.

                Poučování o úrovni člověkem, který není schopen diskutovat bez urážek s nikým, je prostě jen absurdní.

                A co se týká tvé netety, to tvé blábolení, že jsem ji já nějak sprostě urážel, už tu proběhlo xkrát, xkrát ti bylo vysvětleno, že si mě s někým pleteš, nejspíš s migem, čímž ovšem netvrdím, že bych z tvé netety neměl legraci (i když o velký kus méně než z tebe), jen jaksi z mé strany žádné pí.tche atp. neproběhly, pro mně diskuse na acz nikdy neznamenaly takové emoční zapojení, abych se uchyloval k podobným výrazům. Xkrát jsi byl vyzván, abys něco z té mé urážlivé korespondence tvé netetě předvedl, nikdy´s to neudělal. Já vím, žes nemohl, nic takového není, jsi jen lhář a tlučhuba.

                No, a pokud jde o to rozbíjení hub, jakkoliv jsi mi lhostejný, pokud bys trval na tom, že mi chceš ukázat, jak si stojíš za svými slovy, stačí mi do SZ napsat na sebe kontakt. ;-)
                • 00 Reagovat !

                 foto Hammunasakra

                 Hammunasakra 04.01.  10:18

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                 Hele jak ty = se svym IQ a svejma znalostma = poznáš co je stupidní? ;-)
                • 00 Reagovat !

                 foto Ozzman

                 Ozzman 04.01.  10:35

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                 Prosím, napiš pak, jestli ten hrdina, který tě vyzval, ti tu SZ poslal.... já jen ať víme, jaký má charakter ;)
                 • 00 Reagovat !

                  foto Hammunasakra

                  Hammunasakra 04.01.  10:42

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                  To přece víš dávno = proto tě to tak dráždí >:-[]
                  • 00 Reagovat !

                   foto Ozzman

                   Ozzman 04.01.  10:53

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                   Vím, že jsi jen tlučhuba, který nikdy ten kontakt nenapíše, ale dál budeš štěkat jen tady v diskuzích a osočovat >:D Jsi pouhý srab.
                   • 00 Reagovat !

                    foto Hammunasakra

                    Hammunasakra 04.01.  11:40

                    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                    Vim že sem to trefil :-)

                    Tlučhuba = je třeba ten co si vymejšlí že má titul z UK ;-)
                    • 20 Reagovat !

                     foto Ozzman

                     Ozzman 04.01.  12:12

                     « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                     Máš možnost se na něj přijet podívat osobně.... srabe ;)
     • 14 Reagovat !

      foto Hammunasakra

      Hammunasakra 03.01.  13:26

      « Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

      Velmi často nejprodávanější = neni ani zdaleka nejlepší

      Proč tomu tak je = třeba i u filmu atd. = tomu se věnujou jiný lidi než já ;-)

      Vzbudit představu že je něco nejlepší a bejt nejlepší = to sou skoro hodně rozdílný věci >:-[]

      Zajímavý na VW je = že tak jako se o novejch modelech motorech píše často skvěle = když pak o tom samym autě motoru čteš zpětný hodnocení v nějakejch Ojetinách a statistikách poruchovosti apod. = bejvá až výrazně odlišný :-)

      Myslim že v tý době byla sakra zajímavá Xantia Activa, slušný třeba Mondeo = už je to moc dávno nemám z tý doby reálný zkušenosti. Krátce na to bylo moje první auto týhle třídy = který sem řídil teda auto netety která mě učila řídit = Subaru [odkaz] přišlo mi fantastický ;-)
      • 11 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 03.01.  13:35

       « Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

       Dobře, s tvou první větou souhlasím, to platí dodnes... třeba pro nejprodávanější auto světa loňského roku.

       Motorizace VW ale jízdně u nového auta opravdu působí velmi dobře, mají sílu, nízkou spotřebu, u nových aut nemůžeš hodnotit, jak bude motor sloužit po pár desítkách tisíc km. Možná by si se měl s nějakým koncernovým autem konečně projet, aby si pochopil, proč to hodně lidí kupuje...... Těžko se to vysvětluje někomu, kdo ta auta zná jen z internetu.

       Teď se ti to mudruje, když se na to díváš s odstupem času, navíc do té doby měl VW velmi dobrou pověst.

       Pořád si mi nedal příklad mainstreamového auta střední třídy z doby B5, které by bylo lepší, nebo nejlepší.
       • 03 Reagovat !

        foto Hammunasakra

        Hammunasakra 03.01.  13:44

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

        To souhlasíš blbě = je nejlepší = že ne v parametru design nebo co je rozhodující pro tebe = to je jiná věc

        Bavíme se o technicky nepovedený generaci Pašíka = a trochu až extrémně rozdílnym hodnocení v článcích = o novym voze a pak o ojetině

        Těžko se to vysvětluje někomu kdo auta zná jen z internetu? Ach jo >:D >:-[]

        VW má furt výbornou pověst = navzdory nadprůměrnýmu počtu průserů = to nevíš ;-)

        No dal sem ti příklad = že ty vidíš jen co chceš vidět = viz třeba i poslední věta tvýho 2. odstavce = to je jiná věc :-)
        • 02 Reagovat !

         foto Ozzman

         Ozzman 03.01.  13:57

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

         Bavíme se o úspěchu B5, jakožto auta, které definovalo střednětřídní mainstream, na to si Dinarovi reagoval.

         Ptáš se, proč jsou odlišná hodnocení při testech nových aut a poté testech ojetin. Já ti říkám, že VW motorizace umí udělat dobře z pohledu výkonu a spotřeby. U nového auta se spolehlivost asi hodnotit nedá, proto by si měl nějaký ten tebou nenáviděníhodný TDI projet, aby si to hodnocení redaktorů pochopil, když ti nedošlo, že nové a ojeté auto dělí několik let a stovek tisíc km, kdy se provalí problémy a nedostatky konstrukce.

         Navíc u ACZ je to trochu i jinak, když se jedná o koncernová auta, viz testy odcházejících generací Škodovek a VW.

         Příklady si dal, ale až při editu (což tu děláš dost často), takže jsem na ně nemohl reagovat při rozepsaném komentáři.

         Mondeo - myslím, že ne naftové motorizace nebyly vůbec srovnatelné (jel si někdy starým 1.8D a 1.8TD?), navíc auto bylo na tehdejší Evropu hodně americké a v půlce cyklu modelu, nový model, který mohl dorovnat Passat přišel až po dlouhých 9ti letech (přelom 2001/2002) .

         Xantia zajímavá rozhodně byla, ale opět byla v polovině životnosti, takže modernějšímu Passatu moc konkurovat nemohla, navíc jsem znal pár majitelů a servisovat podvozek taky nebyl med ;)

         Subaru je trochu mimo, nenabízelo tehdy naftu, která byla populární, navíc bylo hranaté, což zavánělo 80tkami...

         Nechci hodnotit trh v polovině 90. let, kdy jsem navštěvoval ZŠ, ale Passat byl inovativní, pohledný a měl širokou nabídku výkonných motorů... ostatně, to má dodnes... a trvanlivost ukáže čas.
         • 03 Reagovat !

          foto Hammunasakra

          Hammunasakra 03.01.  14:08

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

          Definovalo = leda tak v tvý hlavě. Ale uznávám = že nejen v tvý :-)

          Já se snažim mít spíš pohled = ála Vaculík. Zajímavý k jak moc odlišnejm závěrum = pak člověk dochází. A zajímavý jak ty jiný závěry = pak hodnotěj lidi jako Dinar nebo i ty ;-)

          Asi stejně odlišně = jako máme odlišnej pohled = na ty auta :-)

          Subaru neni mimo = byla to tehdy technicky velmi zajímavá varianta = technicky zpracovánim spolehlivostí = lepší než Pašík. Že to tehdy hodně lidí vidělo jinak = nezajímá je realita nebo technika ale cosi = nevim co a podle toho se rozhodujou = to je jiná věc ;-)

          Xantia Activa = mi přijde jako technicky nejzajímavější auto = dodnes. A podvozek přes báje a pověsti = míň problem než ten Pašík. A to je to ono = viz já 14:02

          Umíš to vysvtětlit? Jen přes tebe se dozvíme proč to tak je :-)
          • 11 Reagovat !

           foto Ozzman

           Ozzman 03.01.  14:19

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

           Já Subaru nezpochybňuji, naopak, v 90tkách ještě dělalo auta, která stála za to, ale proč trh upřednostnil Passata před Legacy ? Na to odpověď neznám a zdá se, že ani ty ne, možná to bylo opravdu jen tím, že tu najednou bylo auto, které jelo a málo žralo, přitom vypadalo nadčasově ? Přesně takové auto lidi chtěli ? Nebylo Subaru dražší ?

           Pokud jsem tak strašně já i Dinar mimo, tak nás prosím pouč, přispěj do této diskuze jednou něčím věcným, k tématu a rozumným, ty to dáš ! Zkus to !

           Proč se Passat po úspěchu B5 vyšplhal na etalon třídy, ostatní se s ním začali poměřovat, dorovnat a dotáhnout ho. Proč se tak špatné auto z pohledu konkurence dostalo před Xantii, Mondeo, Vectru, Lagunu a jiné auta té doby ? Opravdu bylo tak špatné ? Proč Passat takto tedy ve většině vnímáme ?
           • 01 Reagovat !

            foto Hammunasakra

            Hammunasakra 03.01.  15:54

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

            Na to proč českej trh upřednostnil Pašíka před Legacy se ptal já tebe. Neteta to vyhodnotila opačně a já kdysi mírně pod jejim vlivem a pak dál třeba pod Vaculíkovym = taky

            Podívej se na americký a kanadský čísla prodejů = viděj to celý desetiletí jako neteta a já a Vaculík. Proč to ty v dnešní diskuzi v roce 2019 furt spíš vnímáš = opačně = to musíš vysvětlit ty

            Pro mě netetu Vaculíka amíka i kanaďana a australana a... to je prostě naopak. Tenhle článek o fakt odfláknutum Pašíkovi = dává zapravdu nám

            Etalon nikdy nebyl = že ho tak díky mediální masírce? nebo čemu dost lidí tady v okolí vnímá = to je jiná věc

            Ostatně mrkni na aktuální doporučení ojetin od Vaculíka = místo Pašíka je tam C5

            Proč to ty a další vnímáte = opačně než my = to musíš vědět ty
            • 10 Reagovat !

             foto Ozzman

             Ozzman 03.01.  16:03

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

             Já ti napsal, proč ho tak většina Evropanů vnímá, přinesl do třídy prvky z prémie, včetně pohonu (dobře, Legacy zrovna pohon mívalo také vytříbený) a hlavně výkonných a úsporných naftových motorů, s kombinací kvalitního a přehledného interiéru a možností výbav. Americký trh je jiný, ceny paliv jsou jiné, takže je logické, že preference jsou jiné.

             S tou C5 jsi už únavný, já se bavím o Passatu B5, v té době C5 neexistovala.

             Že další Passat (B6) zase pohnojili, to je fakt a o tom se nepřu, nicméně to bylo v době, kdy už jeho pověst vybudoval jeho předchůdce.

             A jen tedy pro informaci, když nebyl na přelomu 90. letech v středním mainsteamu v Evropě etalonem Passat, tak jaké auto ?
             • 02 Reagovat !

              foto Hammunasakra

              Hammunasakra 03.01.  17:34

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

              No v tý době existovala Xantia Activa = což bylo fakt ku.va povedený auto = technicky asi nejvyspělejší mainstream a bacha = nejen mainstream :-)

              Já ti napsal = že většina planety Pašíka TDI za etalon = nikdy neměla. Že ty dál jedeš v tom bludu = přes fakta typu tohohle článku = to musíš vysvětlit ty proč :-|

              Pašík co vim nikdy nebyl etalon ani spolehlivosti = to asi nějakej japonec, ani jízdních vlastností = to třeba Mondeo? pohon teda symetrický rozložení pohonu Subaru to asi taky hned tak někdo netrumfne = neni jak = ale jo u lidí co se nezajímaj o techniku a další ale jen = to musíš říct ty o co = tak se fakt řikalo že pro ně je Pašík etalon

              Americkej a kanadskej trh je stejnej a žijou tam stejný homo sapiens = chtěj co nejlepší auto televizi asi za co nejlepší peníze. Že si radši koupěj Subaru než VW a bylo to tak co pamatuju = to viz nekonečný maléry VW = je asi spíš jejich plus

              Tady stačí člověku s asi nejlepšíma znalostma oboru dát rohlík = a hned napíše přesnej opak = že A8 je technicky horší než konkurence a Pašík horší než C5 a tak = žijeme holt asi na blbym kontinentu >:-[]
              • 50 Reagovat !

               foto white-label

               white label 03.01.  17:56

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

               Passat je jasným evropským etalonem střední třídy, tečka.
               To, že ty s tím máš jakýkoli problém, je naprosto nepodstatné...
               • 02 Reagovat !

                foto Hammunasakra

                Hammunasakra 03.01.  18:06

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                A viz diskuze s Ozzym = otázka je proč pro tebe a podobný to tak je = a na jinejch kontinentech naopak = tečka :-)

                Viz hodnocení odborníků co za rohlík napíšou přesnej opak jak prokouk pája a mraku článků jako je tenhle = sou lidi jako ty a ozzy = který na fakta nedaj a nedaj a nedaj a fakta sou pro ně naprosto nepodstatná = jak sám píšeš ;-)
                • 40 Reagovat !

                 foto white-label

                 white label 03.01.  18:12

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                 Na jiných kontinentech je jinak kdeco, viz např. oblíbenost karoserie sedan.
                 Co je/není etalonem neurčují ani odborníci, ani já, ani ozzy, nebo, nedej Bože, ty.
                 • 02 Reagovat !

                  foto Hammunasakra

                  Hammunasakra 03.01.  18:16

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                  Nojo nedej bože aby rozhodovaly fakta znalosti a viz tenhle článek = realita. Aspoň v případě VW je to fakt důležitý >:-[]

                  • 21 Reagovat !

                   foto white-label

                   white label 03.01.  19:35

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                   O "etalonu" tohoto typu nerozhodují fakta, které jsou uvedeny v článku, a to ani kladná, ani záporná. Zavolej Vaculíčkovi, ať ti v prvé řadě vysvětlí pojem třídní (auto)etalon. Hlavně, že o sobě tvrdíš, jak si sečtělý.
                 • 20 Reagovat !

                  foto Ozzman

                  Ozzman 03.01.  19:07

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                  My to neurčujeme, ale Vaculík ano... nezapomeň >:D
                  • 30 Reagovat !

                   foto white-label

                   white label 03.01.  19:57

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                   Vaculík na hrrrad...!
                   • 20 Reagovat !

                    foto Ozzman

                    Ozzman 03.01.  20:19

                    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                    Krrrrrálovské rrrregé >:D
                    • 30 Reagovat !

                     foto white-label

                     white label 03.01.  20:36

                     « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                     Konečně sprrrávný nástupce Havla... ;-)
                   • 11 Reagovat !

                    foto -Karel-

                    _Karel_ 03.01.  20:37

                    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                    Škoda, že Vaculík občas nenavštíví diskuze na Auto.cz.
                    On totiž (většinou) tvrdí něco krapet jiného, než trotl H.
                    • 30 Reagovat !

                     foto Ozzman

                     Ozzman 03.01.  20:43

                     « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                     To i MT a jiní, kteří mají tu "čest" být citováni...
              • 20 Reagovat !

               foto Ozzman

               Ozzman 03.01.  19:06

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

               Mondeo až od MK3, to už jsme v roce 2001, protože MK1 a MK2 zas tak revoluční nebyly. A i tak Mondeo je bráno spíše z pohledu jízdních vlastností, kdežto etalon je auto, které splňuje mix všech užitých vlastností, nejen techniky, ale i prostoru, výbavy a tak dále.

            • 11 Reagovat !

             foto webpaja

             webpaja 03.01.  16:10

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

             Vaculík by za rohlík s máslem doporučil cokoliv...vůbec bych se nedivil, kdyby napsal, že Octa na 18" je pohodlnější než C5 hydractive ;-)
             • 02 Reagovat !

              foto Hammunasakra

              Hammunasakra 03.01.  17:26

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

              Tak to je vysvětlený = Kylie mu koupila rohlík s máslem >:-[]

              No a nebo je to tak jak píšu já = viz tenhle článek i to Vaculíkovo doporučení C5 nad kterou ste tady před 10ti lety ohrnovali nos = místo Pašíka. Pašík nebyl ani tehdy v dobách B6 ani teď v posledních letech = etalon

              Otázka teda je = proč ho tak doteď do dnešních příspěvků = Ozzy vnímá
              • 20 Reagovat !

               foto Ozzman

               Ozzman 03.01.  19:08

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

               Protože je to lídr své třídy v Evropě řadu let a protože se jím stal právě v době B5, kdy ani C5tka neexistovala... tak úspešný etalon, který po 2 generací nemá nástupce.... čest jeho technice, protože se mi jinak C5 vlastně docela líbí.
               • 12 Reagovat !

                foto Hammunasakra

                Hammunasakra 03.01.  22:32

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                No to je ten rozdíl mezi realitou = která nemá nástupce a etalonem marketingu :-)

                Já dám na Vaculíka a statistiky a podobný články jako je tenhle = no a Dinar se tomu vysmívá že to je to nejlbější :yes: >:-[]

                V době kdy tu firma netety a nestrejdy zkoušela zastoupení pro svý nadstandardní výrobky si místní šéf koupil Pašíka B5 (3BG) V6 2.8 142kW = seznam poruch by eště šel = prostě standardní nadprůměrně poruchovej Pašík, ale největší fór bylo že když pak vyzkoušel šéfky Citroen C5 V6 152kW nechápal

                Ale teoreticky dopředu = to všichni vwědi obráceně = i přes takovýhle články jako je tenhle = znovu a znovu >:D

                To se týká i tebe ;-)

                Nojo jak řiká Dinar = nečíst = to je základ >:-[]
              • 20 Reagovat !

               foto webpaja

               webpaja 04.01.  04:08

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

               Je mi jedno co mu kdo kupuje a jestli chodí na sladkosti ke komukoliv. Jeho rady a recenze jsou irelevantní, tendenční a lživé. Nevěřím tomu dobytkovi ani příslovce.
               Mimochodem C5 žádným etalonem přes všemožné prosazování a protlačování nikdy nebyla.
               Mě na firmě Pašík odjezdil své, C5 souseda je naopak problematická (hlavně podvozek a jeho vrtochy).
               • 00 Reagovat !

                foto Hammunasakra

                Hammunasakra 04.01.  10:20

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                To je skoro extrémní = odklon od reality ;-)

                Neni na 1 vlastní a 1 sousedovu zkušenost = rozhodně bych je řadil nad = články jako je tenhle = a nedejbože nad podobnej napsanej Martinem Vaculíkem :-)

                Podvozek a jeho vrtochy? Neučili tě doma že lhát se nemá >:-[]
                Sorry pájo = ale tenhle tvuj příspěvek = to je čistej fanatismus :no: :-!
                • 00 Reagovat !

                 foto Ozzman

                 Ozzman 04.01.  10:34

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                 Tak si připiš k té C5 ještě jednu zkušenost mého kamarádu a vrtochy podvozku. To už jsou 2.
                 • 00 Reagovat !

                  foto Hammunasakra

                  Hammunasakra 04.01.  10:40

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

                  Tak povídej = já doteď myslel že C5 nemůže mít žádnou poruchu >:-[]

                  Reálně je servis levnější než výměna tlumičů na běžny autě a přes podobný plky spolehlivost v pohodě [odkaz] jak víš i někdo s přehledem a znalostma Vaculíka = a nikoho lepšího na tohle téma asi neznáš = je to ideální volba

                  A nebo na to můžeš koukat optikou Páji = úplatná děfka Vaculík to napsa za rohlík s máslem = tak co kterou? :-)
         • 30 Reagovat !

          foto wakantanka

          wakantanka 03.01.  14:08

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

          Vidíš ty si navštevoval Z Š, on ťahal káčera na šnúrke po dvore, ale teta čo vlastne nie je jeho teta vie všetko najlepšie, takže čo mu chceš vysvetľovať.
          • 03 Reagovat !

           foto Hammunasakra

           Hammunasakra 03.01.  14:15

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krok zpátky

           Oceňuju tvuj pohled na mou netetu = ale stačí něco jako "má daleko víc zkušeností s autama" a řídí líp než já = to bylo těžký = ale je to pravda = bohužel :-)
 • 11 Reagovat !

  foto Paulie001

  Paulie001 03.01.  08:57

  Opomenuta jedna dulezita informace

  V mem okoli se pohybovaly 3 Passaty. Shodou okolnosti vsechny se sesly v cerne s rokem vyroby z pocatku produkce (opravdu to nebylo jedno auto, co by se protocilo mezi tremi lidmi - jen vsuvka pro rypaly ;-) ) a vsechny trpely na nadmernou korozi na stejnych mistech s rozdilem velikosti puchyru.
  Typicka mista byla kolem oterovych list na dverich. Klipy, ktere drzi listu, poskodi lak a plech za ta leta vyhnije do nenavratna. Bohuzel pocatek koroze je ukryt pod listou a az vyjde na svetlo, oprava uz je nakladnejsi.
  Dalsi problem byl, ze zacala reznout kapota od hrany (na 2ks ze 3, co jsem znal). Muj tip byl, ze se voda dostala u masky do spoje plechu pod tmel a vesele si tam pracovala.
  Dalsim mistem pak bylo viko kufru.

  Letos v lete jsem parkoval vedle Passatu, kdy mel pro zmenu kolem vsech!!! 4 klik dveri obrovske puchyre a cele dvere potecene rezavou vodou. Asi zase typicky problem s licovanim dilu mezi sebou...

  Celkem me prekvapuje, ze tento problem se nezminuje v clanku.
  • 11 Reagovat !

   foto Ozzman

   Ozzman 03.01.  09:01

   « Re: Opomenuta jedna dulezita informace

   Nebyly to bouračky ?

   Vím, že se občas objevila koroze u Oktavek 2. generace, ale je to spíš vzácnost.
   • 11 Reagovat !

    foto Glix

    Glix 03.01.  09:25

    « Re: Re: Opomenuta jedna dulezita informace

    Pár let zpátky jsem měl O2, najeto něco pod 300 s tím, že to má trošku narezlý práh. Vyklubalo se z toho několik dní práce, s kitem co jsem tam musel dát jsem si přišel spíš jak zedník už >:D . Práhy na obou stranách, puchýře okolo klik dveří, pár dalších na kufru.. Škoda, že už nemám fotku, z původní modré barvy zůstalo tak 75%, zbytek byl bílý kit. A když si vzpomenu, že po tom všem začly reznout i dveře, tak jsem snad i rád, že jsem to auto poslal na střechu a nemusel se o to dál starat >:D
    Ale bůhví kolik to mělo opravdu nalítáno.
    • 30 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 03.01.  09:40

     « Re: Re: Re: Opomenuta jedna dulezita informace

     No právě, to je u starých aut pak těžké soudit.

     Někdo si koupí vylítaný vrak a pak plevelí diskuze i kamarády v hospodě nenávistí k určité značce.

     Expřítelkyně rodina měla O1 (také nejasný původ, jak jsem pak zjistil), v době, kdy to byl vlhký sen většiny rodin, auto bez poruch a bez koroze... no v servise, když ji zvedali, se jim propadla na zvedáku jak byla zrezlá >:D
     • 30 Reagovat !

      foto wakantanka

      wakantanka 03.01.  11:03

      « Re: Re: Re: Re: Opomenuta jedna dulezita informace

      Pravdu máš, ale dám ti hneď tri príklady z môjho okolia, všetko O2 Combi, 1,9 TDI kúpené ojazdené, jazdené mojimi kamošmi.
      1. Profesionálny ochranca našej vlasti hľadal auto pre mladú rodinku, popritom riešil bývanie, proste nízky rozpočet. Niekto mu odniekiaľ dohodil Octu kombi pred FL. Nabehané mala veľa a aj keď vyzerala všelijako, jazdila v zásade bez problémov a nepýtala za to veľa. Po niekoľkých rokoch ju predal, pretože jeho manželka v tom odmietala jazdiť, pretože veľké auto do mesta atď. Ale on ako užívateľ nenáročný, presadol do toho z Felky combi, tak si ju pochvaľoval.
      2. profi vodič na záchranke, dlho hľadal a vyberal až kým nenašiel krásnu nestočenú, udržiavanú. Asi po 2 rokoch ju nečakane predal. Na otázku prečo mi povedal, že síce auto fajn, ale otravovalo ho to že sa to každú chvíľu "pýtalo do servisu". Teda každú chvíľu mu diagnostika hlásila niečo, z čoho on ako puntičkár a prefekcionista bol nervný.
      3. Automechanik s vlastným malým servisom. Odkiaľ to svoje auto nabral neviem, ale jemu vyhovuje, že si to opraví všetko sám a za pár "korún"
      • 10 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 03.01.  11:16

       « Re: Re: Re: Re: Re: Opomenuta jedna dulezita informace

       Určitě své výhody má, já to nepopírám, před dvěma lety jsme pro kamaráda sehnali jednu z roku 1998 za 25 tisíc, to auto bylo udržované, po 2. majiteli a za ty peníze slouží naprosto bez problémů (1.6i)... kdepak je většina aut té doby.

       Takže je to jak píšu, nikdy nevíš, co s autem bylo, ale kdybych chtěl nějaký držák na dojíždění denně do práce, nebo na vození materiálu, radši sáhnu po ojetější 1. generaci, než po té novější.
   • 13 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 03.01.  12:22

    « Re: Opomenuta jedna dulezita informace

    • 01 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 03.01.  12:29

     « Re: Re: Opomenuta jedna dulezita informace

     O důvod více, proč se mohu radovat, že to bylo mé poslední "flirtování" s VW, které se od té doby už neopakovalo. Dnes bych Passata B8 už nebál, taky se poučili z chyb.

     Na druhou stranu, pokud je porušen lak, tak to začne kvést po letech a rozsolených zimách leckde i u aut, kde to nebývá pravidlem.
   • 11 Reagovat !

    foto Paulie001

    Paulie001 03.01.  15:48

    « Re: Re: Opomenuta jedna dulezita informace

    2 ze 3 byly kupovany po prvnim majiteli s nizkym najezdem. Kontrolovany v servise a nenalezeny zadne opravy, vse puvodni lak.

    Vzhledem k tomu, ze koroze se objevovala na vsech z 90% na totoznych mistech, neprikladal bych to ani tak na skryte opravy, ale jako konstrukcni chyby/setreni ve vyrobe.

    Ale je to u vetsiny aut, nekde skryte pred pohledy majitelu, nekde to leze rovnou na oci.
    Napriklad Octa2 ma vzadu u blatníku taky typicka mista, kde reznou. Bavil jsem se s karosarem, kde mi popisoval situaci, kdy mu v dobe, kdy jsem nechaval delat nejakou kosmetiku na svem aute, že zrovna tam ma dve Octavie. Jedna vypadala od pohledu jako nova, malo kilometru. Druha s klasickym najezdem sluzebnich aut kolem 200tis.. stari podobne a u obou vyrezla dira, ktera se objevila az po odstrojeni plastu.

    Samozrejme dalsi automobilky trpi podobne...
  • 22 Reagovat !

   foto renda4

   renda4 03.01.  09:05

   « Re: Opomenuta jedna dulezita informace

   Kdyby se mělo zmínit vše tak je to tragédie a autor by byl nařčen , už tak to vypadá na padáka ...
   • 14 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 03.01.  12:24

    « Re: Re: Opomenuta jedna dulezita informace

    :yes: :-)

    Je to drsný = ale je to pravda :-|
 • 00 Reagovat !

  foto Richard76

  Richard76 03.01.  09:33

  Climatronic

  Informace uvedene jsou nespravne. Servomotory byly s Audi identicke. Zmena na kovove kolecka je nesmysl. Zmena na servomotoru byla spise "kosmeticka". Jedinna a zasadni zmena je v SW v kontrolnim panelu. Ten prestal vysilat do DC motoru male pulzy, ktere ho totalne nicily. Nejslysitelnejsi problem byl v Touranu. Tam se to zacalo resit. Audi s panely od jineho dodavatele problemy nemely. (a pouzivaly stejne servomotory).
 • 37 Reagovat !

  foto topten

  topten 03.01.  10:19

  B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

  dovoz vseho naftovyho (klidne i benzinovyho) do euro6b vcetne by mel bejt zakazanej a propagovani tehle rakovino-jedometu trestnej.

  na dani z tabaku se u nas vybere cca 50mld kc rocne, vlastnici naftaku, ktere neplni euro 6c a euro6d-temp by meli meli platit aspon 5tis kc rocne na lecbu respiracnich onemocneni, coz by hodilo sotva petinu toho, co se vybere na kuracich, kteri si nici zdravi hlavne sami sobe, kdezto kolenovrti hlavne tem ostatnim.
  misto toho kolenovrti odvadeji na danich cca o 30% min nez z adekvatni porce paliva odvedeme my co jezdime benzinakem a typickej kolenovrt na danich odvede o 5-10tis rocne min nez my, co jezdime benzinakem

  mam pocit zadostiuceni - ze podle testu v realnym provozu vetsina naftaku s euro6c a euro6d-temp plni laboratorni limity s velkou rezervou, coz je dusledek afery dieselgate, ktera vypukla pred 3.5 lety. uplne tak nechapu hon na tyhle "novy" naftaky a predpokladam, ze prijde jejich omilostneni.

  je videt, ze z technickeho hlediska je mozne i nemozne, aspon tak o limitech emisi mnozi z vas jeste nedavno mluvili, jak jsou nerealny a nesplnitelny. a podobny nesmysly z mnohych vypadavaji o emisnich limitech aut, ktery automobilky maji chrlit od 2030. podle me se limity budou plnit mnohem driv podobne, jako dnes novy diesely plni limity s velkou rezervou...
  • 111 Reagovat !

   foto Ozzman

   Ozzman 03.01.  10:24

   « Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

   Ty musíš mít strašně nešťastnej život.... ;-\
   • 18 Reagovat !

    foto topten

    topten 03.01.  10:37

    « Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

    no to vis ze jo >:D
    na moje slova kazdopadne doslo :-)
    • 71 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 03.01.  10:40

     « Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

     Tak skoro pod každý naftový auto tady vyléváš svou žluč o té strašné nespravedlnosti >:D

     A ta auta pořád jezdí a jezdí... i na západě...
     • 17 Reagovat !

      foto topten

      topten 03.01.  10:52

      « Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

      naftaku jsou na zapade plny bazary a uz je nikde ani nechtej vykupovat, protoze pro ne nejsou zakaznici (az na kolenovrty z cech, polska a ukrajiny)

      svetova zdravotnicka organizace (WHO) zaradila zplodily z naftovych motoru mezi latky vyvolavajici rakovinu, a jsou v kategorii latek jako azbest, arzen, yperit ..
      a zkus si jen tak zlikvidovat azbestovou strechu, nebo vyjet do ulic nebo pred obchodak a tam vypoustet yperit
      • 71 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 03.01.  11:00

       « Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

       Ty si opravdu myslíš, že ten tvůj benzinový motor je o tolik zdravější? >:D Jdi už s tim do háje.... Tohle není o vrtání kolene, ale o jízdním projevu, který dost lidem prostě vyhovuje, reálná úspora je už dnes nižší, než to bývalo. Dnešní moderní naftové motorizace už takový problém nejsou a že lidi nemají na nové? No tak asi budeme řešit spíš příčinu, než důsledek, ne ?

       Karcinogenů v prostředí, ve kterém žiješ, je daleko více a ve větším množství, než jsou exhalace z aut... ale to je takové to typické čecháčkovství, budeme řešit ten nejmenší problém a po tom se budeme vozit a zveličovat ho.. stejně jako Islám v ČR, postihování malých zlodějů a ty velké budeme volit, nebo budeme zakazovat auta a továrny nám nevadí....... Dej si radši toho panáka a uklidni se.
       • 16 Reagovat !

        foto topten

        topten 03.01.  11:14

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

        no, tak jestli porovnavas jizdni projev obstarozni 1.6 benzin a svuj desetiletej dyzlovej sen 2.0tdi, tak to joooo >:D

        me na srdci hreje, ze sem te a tobe podobny trochu popichnul >:D .
        hosi, zanadavejte si na me, zamotejte do toho islamisty, zvysujte si sebevedomi, ja misto panaku pujdu radsi na bezky nalokat se cerstvyho vzduchu i kdyz je docela hnusne. a az zas vyjedu na silnici, za budu nadavat na ty smradlavy auta, ktery ale ty nikdy neucejtis, protoze to bys musel nekolik mesicu bydlet v hodne cistym prostredi a ne v nejaky smradlavy dire...
        • 40 Reagovat !

         foto Ozzman

         Ozzman 03.01.  11:21

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

         Můj dieslovej sen to byl někdy před deseti lety, jako náhrada za Lagunu 1.9Dci... takže si nepleť pojmy.

         Islám je jen příklad toho zveličování, stejně jako postih malopodnikatelů, nebo největších znečišťovatelů ovzduší - naftových Passatů.

         Nadejchej a až mne bude nějaký pitomec v benzinové Oktávce podjíždět, protože on má právo jet, zatímco nafťák ne, tak radši uhnu a budu doufat, že ti za tvé chování ke společnosti někdo maximálně naplácá a tvé vytříbené řidičské umění, které tu čas od času tak sebechválíš nikomu fyzicky neublíží... ;)
         • 03 Reagovat !

          foto topten

          topten 03.01.  14:57

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

          jezdi se vpravo

      • 30 Reagovat !

       foto freferg

       freferg 03.01.  11:04

       « Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

       Všude se o tom psalo jak budou diesely tabu, ale zatím jsou pouze statistiky o počtu prodaných kusů, kde nafta něco ztrácí. To bude ale důsledek i toho, že většina lidí už konečně přišla na to, že když jezdí krátké trasy, tak se jim diesel opravdu nevyplatí a ničí tím motory, zanáší DPF, apod.

       Vzhledem k tomu, že se prodávají většinou tak 5 let stará auta, tak diesel stále v bazarech převládá.

       Osobně jsem nyní kupoval Passata B7. Klidně bych koupil benzín, ale těch aut je žalostně málo a ve výbavě, kterou jsem chtěl ještě méně. Druhý důvod byl, že jsem chtěl automat a ty mají suché spojky u benzínu.
       Nakonec mám teda diesel 2 litr. Úsporu proti Octavii I, kterou jsem měl předtím nemám. Spotřeba větší a tankuji kvalitnější palivo.

       Nejhorší je samozřejmě pokud někdo odstraní DPF. Po takových autech by měla policie tvrdě jít a přísně trestat. Hlavně proto, že to je horší, než mnohem starší auto se starší emisní normou.
       • 10 Reagovat !

        foto Ozzman

        Ozzman 03.01.  11:10

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

        Hlavně dnešní turbobenzíny už docela jedou, nemusíš nutně mít dvoulitr, který je zatížený vyšší daní, aby si se svezl a nebo dokonce šestiválec. Je tedy logické, že v menších autech střídají průměrné naftové motorizace.

        Dříve třeba do Oktávky byl dost velký rozdíl, jestli byla se s 100k 1.6tkou atmo, nebo 100k 1.9TDi, ve spotřebě, v dynamice, ale dnes je lepší 1.5TSI, než 1.6TDi, navíc i levnější.

        Lidi se chovají přísně tržně, chtějí za své peníze to nejlepší, s co možná nejnižší spotřebou. Proč vyhazovat peníze za užrané staré atmosféry, když mohli mít naftu ?

        U větších aut se taky pořád nafta vyplatí, i ten co má milion, nebo dva na auto a něco s ním najede, tak nepotřebuje jezdít za 9-11l na sto, když může za 6-7 ;) jen Topten se tomu diví...
        • 05 Reagovat !

         foto topten

         topten 03.01.  11:17

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

         hele, kterej benzinak jezdi za 9-11 proti adekvatnimu naftakoj za 6-7??
         ne nejakou obstarozni desetiletou plecku ale nejaky normalni auto
         • 10 Reagovat !

          foto Ozzman

          Ozzman 03.01.  11:22

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

          Přečti si ještě jednou o čem píšu a pak se zamysli, jestli se ptáš správně.

          Naftová auta, která se kupují, jsou právě ta deseti a více let stará.... a jejich cenové a dobové benzinové alternativy jsou právě ty, které kupce nelákají.
          • 04 Reagovat !

           foto topten

           topten 03.01.  14:53

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

           ozmane, v odstavecku, kde pises o spotrebe 6-7 vs 9-11 pises o autech za 1-2 mega, a tak me tedy zajima, za jaky 10 lety auto pro nas normalni smrtelniky jsi ochotnu dat 1-2 mega??
           • 00 Reagovat !

            foto Ozzman

            Ozzman 03.01.  14:57

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

            Ta auta, když byla nová tolik stála a ty lidi se je vybírali i na základě spotřeby, na to jsem narážel (né na cenu ojetin), dnes stojí takový Passat kolem 100 tisíc.
            • 13 Reagovat !

             foto topten

             topten 03.01.  15:02

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

             "U větších aut se taky pořád nafta vyplatí, i ten co má milion, nebo dva na auto a něco s ním najede, tak nepotřebuje jezdít za 9-11l na sto, když může za 6-7 ;) jen Topten se tomu diví... "
             tedy ten kdo da za auto 1-2mega nechce jezdit za 9-11 benzinu, ale za 6-7 nafty, takhle to pises ..

             takze bud kecas ze u auta za tyhle penize je rozdil ve spotrebe takovej, nebo kecas, ze takovejhle rozdil najdes u 10 letych aut za 1-2 mega.
             kazdopadne kecas

             i tak bych chtel videt, u kteryho normalniho 10 letyho auta jezdi nafta 6-7 a adekvatni benzin za 9-11, tedy o polovinu vic
             • 01 Reagovat !

              foto Ozzman

              Ozzman 03.01.  15:12

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

              Co nechápeš na tom, že ti rozporuji tvrzení o kolenovrtech.

              Dříve se nafta kupovala i do menších aut, protože poskytla lepší dynamiku za nižší spotřebu, což dnes už tak úplně neplatí a tyto třídy aut dokáží dobře fungovat i s nějakým turbomotorem a slušnou spotřebou, byť třeba o litr vyšší.

              U velkých aut stále rozdíl ve spotřebě je i přes modernější benzinové motorizace, hlavně u SUV. A když už si někdo kupuje teď, nebo kupoval tehdy, tak u nového/zánovního auta chtěl radši tankovat za 6-7, než za 9-11. Takže lidi, co si to auto koupí po něm, budou taky chtít jezdit za méně.

              Srovnávám dvě kategorie aut a jejich ojetiny. Takže až půjde nová generace nižší střední do druhého-třetího kola, bude trochu více benzinových motorizací, až takto půjdou velká auta v hodnotách 1-2M, budou to zase nafty.

              A chceš příklad z dnešní doby ? Třeba Ford Kuga 1.6/1.5EB vs 2.0TDCi... z vlastní zkušenosti. Pak pojďme do velkých aut, třeba X5, A6.... a mohl bych pokračovat..
              • 12 Reagovat !

               foto topten

               topten 03.01.  15:24

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

               odkud beres data??

               podle spritmonitoru:

               kuga nafta vs benzin 7.09 vs 8.60
               [odkaz]
               BMW X5 nafta vs benzin vs hybrid benzin 9.1 vs 11.5 vs 7.9
               [odkaz]
               audi A6 200-300koni nafta vs benzin 7.69 vs 8.89
               [odkaz]

               a vylozene stary auta
               audi A6 150-200koni nafta vs bensin 8.22 vs 9.81
               [odkaz]
               audi A6 200-300koni nafta vs bensin 9.25 vs 11.61
               [odkaz]
               audi A4 150-200koni nafta vs bensin 7.37 vs 9.25
               [odkaz]
               octavia 100-150koni nafta vs bensin 6.10 vs 7.76
               [odkaz]
               a takhle muzu pokracovat hodne dlouho

               nikde nevidim, ze naftovejm 6 litrum odpovida benzinovych 9 litru
               nebo naftovejm 7 litrum benzinovych 11 litru
               tedy ze benzinak zere o vic jak polovinu vic nez naftak

               fakt ne tlachale

               • 11 Reagovat !

                foto Ozzman

                Ozzman 03.01.  15:33

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

                Kugy jsem zkoušel sám. Octavie třeba taky, 1.2 TSI vs 1.9TDi i když to nebylo 6 vs 9, ale 5 vs 8.

                Dal jsem nějaký průměrný interval, koukám, že si to vzal moc vážně a striktně na desetiny, ale rozdíl kolem 3 na sto sedí celkem dobře. A6 - 3.0 TDI má kombinaci za 6, 3.0FSI za 9,5.. třeba, z testů ACZ.

                Je to i o řidiči, ale v průměru se nafta vyplatí.
                • 21 Reagovat !

                 foto topten

                 topten 03.01.  15:45

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

                 fakt 5 vs 8? ja 1.9tdi vidim 5.87, u 1.2tsi 6.75
                 [odkaz]
                 [odkaz]
                 samozrejme za ta 1.2 tsi je novejsi, protože se soubezne moc dlouho nevyrabely

                 a jeste mrkni na tu A6 200-300koni 7.69 vs 8.89
                 [odkaz]
                 tedy benzinak vypusti stejne CO2 jako naftak

                 fakt na ACZ vysla nafta 6 litru a srovnatelnej benzinak 9.5??

                 nafta se vyplati socialce, protože nebude tak dlouho vyplácet duchod
                 • 11 Reagovat !

                  foto Ozzman

                  Ozzman 03.01.  15:49

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

                  Já jsem s těmi auty takhle jezdil, za tyto spotřeby, a starší 1.6MPI uměla i 8,5.

                  To už dáváš ale hodně extrémní verze, já bral ty ekonomičtější, prodávanější.
                  Ta A6 byla uvedena papírová spotřeba, ale co vím, kdo měl 3.0TDi, tak se pod 7 jezdit dalo.

                  Nafta se vyplatí komukoliv, kdo hodně jezdí a počítá při tom, zvláště u takových aut.
                  • 11 Reagovat !

                   foto topten

                   topten 03.01.  15:57

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

                   tady na ACZ
                   [odkaz]
                   pisou spotřeba 3.0tdi v praxi 8.
                   jestli ty jezdis za šest jak jsi psal, tak asi s kloboukem na hlave a s vajickama na plate
                   a podle vseho jeste v levym pruhu blokujes provoz tem co chtej jet normalne
                   kdyby ses aspoň drzel toho, co jednou reknes
                   ze se s tebou vůbec vybavuju ….
                   • 01 Reagovat !

                    foto Ozzman

                    Ozzman 03.01.  16:04

                    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

                    Držím, pořád trvám na tom, že reálný rozdíl je kolem +/-3 litrů u takových velkých aut. Dnes v nižší střední je to už třeba jen 1,5 na sto.
                    • 11 Reagovat !

                     foto topten

                     topten 03.01.  16:12

                     « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

                     neni to ale 5 vs 8 nebo 6 vs 9, ale az 10 vs 13 a vys, to ale neni spotreba aut nas normanich smrtelniku
                     psal sem ti to i s odkazama nahore u 10-13 letych klumpru
                     audi A6 150-200koni nafta vs bensin 8.22 vs 9.81
                     audi A6 200-300koni nafta vs bensin 9.25 vs 11.61
                     audi A4 150-200koni nafta vs bensin 7.37 vs 9.25
                     octavia 100-150koni nafta vs bensin 6.10 vs 7.76
                     tedy zadny tvoje vysneny 3 litry

                     • 11 Reagovat !

                      foto Ozzman

                      Ozzman 03.01.  16:17

                      « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

                      Dobře, tak dle spritomitoru je to +/2 litry zrovna u té A6 (A4 jsem záměrně nedával, je lehčí), ale spritmonitor taky není vševidoucí, já mluvil z vlastní zkušenosti, Kuga, Oktávky, ještě jsem si vzpoměl na Mondeo, kdy moje naftové jezdilo kolem 6 a kamarádovo za 8,5 - 9, stejný objem a rok výroby (2.0 atmo vs 2.0tdci). Už se tu točíme dokola na dvou údajích ze spritmonitoru... sám jsem se divil, jak V6TDI umí být úsporný...
        • 11 Reagovat !

         foto freferg

         freferg 03.01.  11:25

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

         Otec nyní kupuje Karoqa. Vybral si 1.6 naftu 80kw. Marně jsem ho přesvědčoval, že bych raději zvolil 1.5 benzín 100kw za úplně stejné peníze. Kupuje manuál, takže suchá spojka u automatu by ho netrápila. Mluvil něco o tom, že ten benzín je nový motor a ten diesel je již starší koncepce. To by ale prvního majitele nemělo trápit, když má záruku.
         • 10 Reagovat !

          foto Ozzman

          Ozzman 03.01.  11:33

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

          Kolik otec najede ?

          Do Karoqa 1.5TSI stačí, ale myslím, že jsou lepší turbobenzíny, než tento TSI. Jezdil jsem s tím s DSG a moc mne nepřesvědčil. Pokud mu nevadí, že má papírově slabší motor, jezdí jen někde málo, tak ho ani to TDI omezovat nebude a zajisté se mu odvděčí spotřebou :).

          Spolehlivosti u nových TSI bych se už nebál, ale ty první dokázaly potrápit i první majitele, zvláště přístup servisů... zkušenost s OII 1.2TSI EA111 :/
          • 11 Reagovat !

           foto freferg

           freferg 03.01.  11:45

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

           Najede cca 20 tisíc za rok. Hlavně ale do práce to má 20km po okresce přes vesnice. Taky jsem to jezdil. Spotřeba sice krásná, ale motor (Octavia I, 1.9TDI) se ani neohřeje. Zanáší se teda turbo.
           • 01 Reagovat !

            foto Ozzman

            Ozzman 03.01.  12:07

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

            Ok, pokud popojíždí do práce, tak bych asi taky bral ten benzín.
         • 30 Reagovat !

          foto KANKUNEN

          KANKUNEN 03.01.  11:56

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

          Ten kdo si koupil Karoqa v benzínu a před tím měl Octavku v naftě moc šťastný není. Rozdíl ve spotřebě je dost velký.
          • 21 Reagovat !

           foto kyklop

           kyklop 03.01.  20:57

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

           Pokiaľ bola tá octavia s 1,9tdi tak jediným pozitívom je a)spoľahlivosť 2) spotreba. Všetko ostatné je na to tragédia. Hlučnosť, (ne) kultúra chodu, vibrácia, skrátka tragédia
           • 10 Reagovat !

            foto -Karel-

            _Karel_ 03.01.  21:00

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

            Souhlas, jako nová byla zjevením, ale dnes bych to viděl jako trest.
            • 01 Reagovat !

             foto white-label

             white label 03.01.  21:04

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

             Ale ona ta hlučnosť, (ne) kultúra chodu, vibrácia... byla u nového auta nesrovnatelně přijatelnější, než u dnešních trosek. Sám jsem najel, jako první majitel, s původním 1.9 TDI, 270 tis. km, takže o tom taky něco vím.
             • 10 Reagovat !

              foto -Karel-

              _Karel_ 03.01.  21:10

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

              Jj, proto píšu, že nové byly zjevením (samozřejmě v kontextu ČR).
             • 00 Reagovat !

              foto Ada-je-zase-tady

              Ada je zase tady 04.01.  19:08

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 TDI - typicky ekologický rodinný vůz

              Nu a jaká troska bude z dnešního benzínového motoru po 270 tis.km? A jaká bude jeho spotřeba a emise? A servisní náklady? A rozdíl ceny za palivo za těch 270 tis km? A když si k tomu přičteš tragické nekulturní projevy zážehového motoru? Kdo má vydržet to cukání. Vždyť je to jako jízda s tramvají! Dělá se mi z toho blbě. :no:

              A to vůbec nemluvím o rozdílu emisí CO2! Proč není na smradlavé a špinavé benzínové motory konečně uvalena ekologická daň? Apropo: saze - ano, takový 1,9TDI mohl výjimečně v provozu zakouřit. Jenže šlo o velké saze, které padaly k zemi, ne o extrémně karcinogenní mikroskopické částice z moderních vstřikovacích benzínových střepů :no: Závěr: věc je jasná, budoucnost patří dieselu! Bude pravděpodobně jezdit na CNG. :-!
      • 30 Reagovat !

       foto KANKUNEN

       KANKUNEN 03.01.  11:28

       « Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

       Když jsou plné bazary, tak je nevykupuje nikdo, že. Nemusíš řešit něco, co se řeší samo. Doba nesmrtelného a jednoduchého TDI je pryč a kdo má v hlavě trochu pořádek ví, že staré olítané PD nebo CR je časovaná bomba.
       • 01 Reagovat !

        foto Ada-je-zase-tady

        Ada je zase tady 04.01.  19:09

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

        No, zejména to CR... :no:
    • 01 Reagovat !

     foto ryccardo

     ryccardo 03.01.  13:35

     « Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

     To jako že se zakážou z Německa vozit nový auta jo? >:D >:D Naštěstí asi na tvoje slova nedojde.
     • 12 Reagovat !

      foto topten

      topten 03.01.  14:54

      « Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

      euro6b a starsi je novy auto ??
      probud se
      • 00 Reagovat !

       foto ryccardo

       ryccardo 04.01.  09:00

       « Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

       Ty si chtěl zakázat i auta EURO6b a to nový auta jsou. Jestli si to vybavuju správně tak EURO6c platí od 1.září 2018.
       • 11 Reagovat !

        foto topten

        topten 05.01.  10:04

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

        euro6b uz jako novy s cistejma papirama nekoupis
        uz jen jako vojetou plecku
        rozdil v emisich euro6b a euro6c je propastnej, proto zakaz dovozu tehle starejch jedovatejch plecek je namiste
        • 00 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 05.01.  14:27

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

         Tohle je mimo ryccardovu rozlišovací schopnost = nemyslim jako urážku ale konstatování

         Ostatně = nezabraly ani * ;-)

         Přitom mi to přišlo tak = jednoznačný a jasný = sem myslel že každej pochopí rozdíl mezi 13 a 1500 hovnama na kilometr. Za jedinym autem = no nepochopí
         • 00 Reagovat !

          foto ryccardo

          ryccardo 08.01.  13:42

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

          Vy dva si tady můžete notovat jak chcete. Ovšem výsledek bude takový, že podle vašich ideí to nakonec stejně nedopadne. Takže dovézt půjde všechno co udělá technickou (tj. i starší než nový EURO6b) a vy utřete nos. Čili fakt nechápu proč vy dva do mě tak šijete, když vám snad musí být jasný, že taháte za kratší konec lana. Stejně to bude tak jak píšu já. >:D >:D >:D
        • 00 Reagovat !

         foto ryccardo

         ryccardo 08.01.  13:37

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

         No jasně auto z roku 2018 je vojetá plečká. Máš ještě nějaký duchaplný myšlenky?
      • 00 Reagovat !

       foto Ada-je-zase-tady

       Ada je zase tady 04.01.  19:11

       « Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

       Jsi pomatenec.
   • 03 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 03.01.  12:25

    « Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

    Když se snaží řikat pravdu? No to se zas jednou shodnem ;-)
  • 31 Reagovat !

   foto wakantanka

   wakantanka 03.01.  10:52

   « Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

   Človeče, daj si panáka a uber s tou propagandou hneď od začiatku nového roka. :-)
   • 25 Reagovat !

    foto topten

    topten 03.01.  10:54

    « Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

    fakta jsou pro tebe propaganda?
    vidim, ze uz jsi si par panaku dal
    nejspis becherovek ;-)
   • 14 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 03.01.  12:49

    « Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

    Hele napiš = co na tom vnímáš jako propagandu! Fakt by mě to zajímalo :-)
  • 13 Reagovat !

   foto Hammunasakra

   Hammunasakra 03.01.  12:24

   « Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

   :yes: :-!
  • 21 Reagovat !

   foto Rasto

   Rasto 03.01.  12:59

   « Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

   Najväčší problém vidím v tom, že sa nekontroluje DPF a EGR. Keby to kontrolovali stanice STK, prípadne polícia, keď vidí dvojkového Superba vypúšťať mračná dymu, tak tie autá zmiznú z ciest samé pre nerentabilitu opráv.

   Takto sa bohužial ten problém prenesie aj na najnovšie nafty - prvý majiteľ najazdí 250 000km, potom si to kúpi nejaký génius do mesta, za 10 000km mu odíde meisný systém, tak ho vykuchá a bude spokojne jazdiť. Takže tu proste zlyháva štát....
   • 13 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 03.01.  13:06

    « Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

    :yes: :-!
   • 13 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 03.01.  13:06

    « Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

    :yes: :-!
   • 04 Reagovat !

    foto ryccardo

    ryccardo 03.01.  13:31

    « Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

    Hele možná u vás na Slovači takový čoudící pekáče ještě jezdí. Já už takovej hulící šrot nepotkal ani nepamatuju. DPF se už dávno na STK kontroluje a bez něj neprojdeš.
    • 30 Reagovat !

     foto Rasto

     Rasto 03.01.  14:09

     « Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

     Tak vzhľadom na to, že žijem v Prahe a práve tu také "čoudící pekáče" stretávam, by som ten problém iba na SK nevzťahoval. Pred pár rokmi som dokonca zachytil nejaký článok, ako z fungl nových BMW a Mercedesov odstraňovali majitelia DPF s tým, že ho tam vrátia len na STK (ono vymontovať upraviť SW a za 4 roky namontovať výjde určite lacnejšie ako ho meniť)...

     • 13 Reagovat !

      foto Hammunasakra

      Hammunasakra 03.01.  14:16

      « Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

      TAky žijem v Praze a i proto sme nový služebáky koupili hybridy = po roce a dvou = zatim plná spokojenost :yes:
      • 00 Reagovat !

       foto ryccardo

       ryccardo 04.01.  08:50

       « Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

       Tak po dvou letech by bylo hodně trapný, kdyby nový auto nefungovalo. To umí snad jen VW. Kolik máte najetý?
       • 01 Reagovat !

        foto Hammunasakra

        Hammunasakra 04.01.  10:12

        « Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

        Spokojenost s fungovánim = ne že nefunguje

        Paradoxně na obou skoro stejně = dohromady asi 50 tisíc
     • 00 Reagovat !

      foto ryccardo

      ryccardo 04.01.  08:49

      « Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

      Před pár rukama se to možná dělalo. Dneska se na to při normalizovaných cenách DPF každý spíš vykašle. A jestli myslíš, že tohle je trend všech majitelů nový aut kuchat z toho DPF, tak já si to teda nemyslím. To bude dělat pár nadšenců, který se s tím chtějí babrat a ti s tou kvalitou ovzduší fakt nepohnou.
      • 01 Reagovat !

       foto Hammunasakra

       Hammunasakra 04.01.  10:03

       « Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

       Pleteš se velmi často = odhady sou desítky tisíc a nedávnej pražskej test zjistil že DPF filtr nemá nebo má vykuchanej = asi 60% aut
       • 00 Reagovat !

        foto ryccardo

        ryccardo 04.01.  12:04

        « Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

        Co to je nedávnej pražskej test? To je měsíc, rok, dva, tři starej? A co to znamená, že 60% aut nemá DPF filtr nebo vykuchanej? To jako, že ho 60% aut mít mělo ale ve skutečnosti nemělo nebo jsou v tom i auta, který ho od výroby nemají? To je taková polovičatá informace, že nechápu koho s ní tady chceš ohromit.
        • 01 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 04.01.  12:16

         « Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

         To je mi ale reakce :yes: >:-[]

         Myslim že to bylo loni = a vim že tebe neohromim = když ani ty * nepomohly ;-)

         No já radši jen 13 než 1500 = po jednom jedinym autě. Na jednom jedinym kilometru. Ale tebe uráží i přirovnání emisí jednoho Pašíka TDI a deseti autobusů = přirovnání od Vaculíka a lidí z Dopravní fakulty ČVUT :-)

         No on to popravdě nebyl jen pražskej test ale i v některejch krajskejch městech. No a dopad jak dopad = prostě si to poplet = dělá to většina = text je z loňska = tak asi i ten průzkum

         Pochopitelně je to myšlený = že DPF filtr buď záměrně vůbec nemá nebo ho nemá v pořádku = cos myslel?

         Seš teď už ohromenej? ;-)

         Prostě neni to pár nadšenců jak sis usmyslel = ale docela problém
         • 30 Reagovat !

          foto ryccardo

          ryccardo 04.01.  14:34

          « Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

          No ne to je celkem podstatný kdy to bylo. Oni se totiž celkem nedávno zpřísňovaly STK a zatímco 2 roky zpátky auto bez DPF prošlo, tak dneska už neprojde a k drastickýmu zlevnění DPF došlo celkem nedávno a tím i nenutnosti nějaký DPF vůbec kuchat. Takže je dost podstatný kdy ten průzkum byl dělaný. Jestli jsou to skutečně aktuální data že 60% aut co má mít DPF ho má venku, tak jsem skutečně ohromenej. Nejsem si ale jistej jestli to tak skutečně je. Odkaz si sem žádnej nedal, takže sis to klidně mohl vycucat z prstů. Navíc si mi tvrdil, že rakovinotvorný mikrosaze nejsou žádnej extra problém. Největší problém je podle tebe NOx, tak proč to vůbec řešíš? >:D
          • 00 Reagovat !

           foto -Karel-

           _Karel_ 04.01.  14:46

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

           Byl to průzkum o ho.vně. Poslouchal jsem na radiožurnálu toho "odborníka", co to dělal. Poslali studenty na velký parkoviště, kde ohmatávali výfuky. Podle počtu černých výfuků na parkovišti pak odhadli procento v celé ČR. Neuvěřitelná bejkovina. Studenti určitě poznali, které auto mělo mít DPF z výroby a které ne. A vůbec, průzkum založený na jednom velkém parkovišti..... 8-s
           • 00 Reagovat !

            foto Ozzman

            Ozzman 04.01.  14:51

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

            To snad nemyslíš vážně? >:D >:D
            • 00 Reagovat !

             foto -Karel-

             _Karel_ 04.01.  15:07

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

             Smrtelně. Teda, nebudu se hádat, že to je jedinej průzkum. Možná to není ten konkrétní diskutovanej. Ale bylo o něm všude psáno, velké haló, tak si pána pozvali do rádia a jedna z otázek byla, jak probíhal.
             • 01 Reagovat !

              foto Hammunasakra

              Hammunasakra 04.01.  16:03

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

              Samozřejmě že neni jedinej = ale zkus si tipnout stejně jako ryccardo: Co myslíš věci jako zaslepování EGR a kuchání DPF = je to u nás ojedinělá záležitost? Nebo spíš docela rozšířená? :-)

              No a protože = tak se stát snaží rozšířit hlídání = těch pár ojedinělejch případů = a nově se to snaží před STK kontrolovat. Což je dobře! Teda pro lidi jako topten a já atp. Pro někoho = docela rána ;-)
             • 01 Reagovat !

              foto Hammunasakra

              Hammunasakra 04.01.  16:06

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

              Hele víš aspoň kdo byl ten pán kterýmu si před chvílí řikal odborník?

              Já mluvim o průzkumu v Praze ale i krajskejch a pár okresních městech dělanej UAMK = a výsledek katastrofa. Ale nepřekvapivá = jen fakt velkej naiva si myslí že zaslepování EGR ventilů a kuchání DPF filtrů = je u nás ojedinělá věc :-)
            • 01 Reagovat !

             foto Hammunasakra

             Hammunasakra 04.01.  16:04

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

             Napsal bych to stejně = ale myslel = zcela jinak >:-[]

             Já teda znám = psanou verzi :-)
           • 01 Reagovat !

            foto Hammunasakra

            Hammunasakra 04.01.  15:47

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

            Neskutečný >:D

            Fakt neskutečný >:-[]

            To že to bylo i v krajskejch a některejch okresních městech = to ti uniklo žejo :-)

            Odborníkum nikdy nevěř = ty o problematice víš určitě víc = to je takovej základ všeho viď? No na tom se s ryccardem = shodneš >:D
            Je to fakt smutný = ale většina lidí fakt dá spíš třeba na Machalu než Vaculíka atp. = kdo myslíš že se spíš přiklání ke komu? >:-[]

            No pointa je = jestli tu DPF filtr vyndá nebo vykuchá = pár lidí nebo je to relativně masovka. No a doteď tu bylo zaslepování EGR i kuchání DPF = bohužel docela masovka

            Teď se po tom snaží stát trochu jít = viz diskuze lidi sou naprostý idioti = a asi se to trochu zlepší = no pro někoho asi zhorší >:D
           • 10 Reagovat !

            foto ryccardo

            ryccardo 04.01.  16:06

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

            No to by tak mohlo klidně být. To by Hamunovi odpovídalo. On je tím proslulý Zjistit si část pravdy vytrhnout věci z kontextu a začít na tom stavět svoje názory, ale fakt jsem ten průzkum neviděl, takže nechci soudit. Přijde mi to každopádně jako podezřele velký číslo. To by 60% aut nemohlo na technický projít.
            • 01 Reagovat !

             foto Hammunasakra

             Hammunasakra 04.01.  16:25

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

             Těch 60% projde s prstem v nose = na STK se donedávna nemuselo dostavit ani auto = stačil úplatek . Zcela jistě tohle funguje stejně v Praze i Jablonci >:-[]

             Že já čet článek a Karel zaslech nějakej útržek v rádiu = a ty to vyhodnotíš přesně obráceně = to je fakt typický :yes: >:D

             Je to jako když si tuhle myslel že zásadní boj s emisema skončil = že to nejproblematičtější byly saze a s DPF filrama je to vyřešený. Trochu ti s tim teda kolikodvalo vlastní prohlášení = že ty bys auto s DPF filtrem = nechtěl ani za nic = jedině čistej rakovinomet :-)

             No a když myslíš že tyhle prasárničky dělá tu a tam pár jedinců = proč myslíš že proti nim vyrazil stát = a začal to kontrolovat? Že to je boj proti pár jednotlivcum? ;-)
            • 10 Reagovat !

             foto -Karel-

             _Karel_ 04.01.  16:41

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

             Tak tady: [odkaz]
             Hamuna tvrdí, že průzkum se dělal ve třech krajských městech
             Realita - měřilo se na třech místech Prahy
             Hamuna tvrdí, že 60% bez filtru
             Realita - 9%.

             Takhle je to u toho mamrda se vším.
             A i tak si ten test dovolím nazvat orientačním, klidně těch vykuchaných mohlo být víc nebo míň. S hadičkou, okolo které projíždí auta, se nedá spoléhat na 100% výsledek.Na to, že poznají, že auto mělo mít z výroby DPF. Na to, že poznají, jestli je vykuchanej, nebo jen ucpanej.
             • 02 Reagovat !

              foto Hammunasakra

              Hammunasakra 04.01.  16:50

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

              TAkhle je to u IQ tykve Karla se všim = nejdřív mluví že zaslech něco v rádiu = neví kdo to řikal o co přesně šlo a pak najde jinej článek někde na netu a už myslíš = že nad jeho totální nepřehled = neni. A pro jistotu pomluví všechny ostatní = tak už sis vzpomněl jak ti MT vysvětloval těžiště a SUV = určitě by měl radost = jak to co se ti snažil vysvětlit = od tý doby popíráš :-)

              Takže k tvýmu něčemu z Mladý fronty z roku 2017 = já nemluvim o 3 městech to sis taky vymyslel ale o praze a krajskejch městech a nějakejch i okresních = děláno UAMK = výsledek = kterej neni zrovna překvapení. Jestli myslíš jako ryccardo a představauješ si že zaslepování EGR ventilů a kuchání DPF filtrů byla totálně okrajová záležitost = to tak si Karel no :-)

              Kupodivu trochu zafungoval stát = a kvůli těm pár okrajovejm záležitostem = to začal kontorolvat. Mě logika spíš řiká to co vyšlo v loňskym průzkumu = to je rok 2018 a ne 2017 na což dáváš odkaz ty = asi 60% co tvoje logika = nezkusíš jí po letech zapnout? ;-)
              • 10 Reagovat !

               foto -Karel-

               _Karel_ 04.01.  17:07

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

               9% mamrde. 9.
               Jestli máš pocit, že podzim 2017 9% a o rok později 60% - (máš odkaz jako já?)
               • 03 Reagovat !

                foto Hammunasakra

                Hammunasakra 04.01.  17:33

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

                Řikej si mamrde někomu svýho rozhledu a svýho IQ :-!

                Takže znova = já nic o 3 částích prahy ani něčem co sem kouskem zaslech neřikal = to sou jen tvoje divoký kombinace o něčem o čem víš evidentní kulový

                Loňskem průzkum UAMK v krajskejch a nějakym i okrsnim městě a samozřejmě v Praze = 60%

                A tomu naštěstí odpovídá i chování státu = kterej se tuhle masovou debilitu snaží řešit

                I když někdo tvejch znalostí použije svuj tupej mamrdskej rozum když si tak chceš řikat = tak fakt si myslíš jako ryccardo že zaslepování EGR ventilů nebo kuchání DPF filtrů = je naprosto okrajová záležitost co dělá nějaký procento lidí?

                No díky ostřejším kontorlám = je dobrá tendence že se to bude zlepšovat

                A než zase začneš střílet mamrdama = zkus si zagooglit = já to čet černý na bílym = možná to bude i někde na webu

                I když dál trvám na tom = že ty nejzajímavější info typu Speciál TECHNIKA furt zatim vycházej jen v tištěný formě.

                Tak co myslíš = očekával bys tyhle kuchací zaslepovací apod. blbiny = u jednotek nebo spíš desítek procent = zkus se zamyslet = to dáš 8-s i když při tom možná budeš vyypadat takhle nějak >:D
                • 30 Reagovat !

                 foto white-label

                 white label 05.01.  13:17

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

                 K tématu: "Hamunasakra = mamrd", asi toliko:
                 "Je to síla říct to takhle stručně a jasně = a je to skoro neuvěřitelný = ale skoro jo :yes: ;-)"
                 • 00 Reagovat !

                  foto Hammunasakra

                  Hammunasakra 05.01.  14:25

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

                  Už zase opisuješ? Žádná vlastní invence? :-)

                  Ale chápu že ti zrovna tohle zůstalo v hlavě = je to fakt síla = to uznávám i já :-!
                • 00 Reagovat !

                 foto ryccardo

                 ryccardo 08.01.  14:02

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

                 Ty seš fakt ale úplně vymatlanej čoveče. Tebe Karel usvědčí z toho že tady šíříš hoaxy a lži. Vždycky ty svoje bláboly podtrhneš větičkou, že to je názor nebo závěr odborníků (přitom je to jen tvůj výcuc z prstů) a ty máš ještě tu drzost tady kolem sebe kopat. Normální inteligentní člověk bez argumentů v ruce by řekl jo hoši sory jsem ko-kot, asi jsem si to blbě pamatoval nebo přečetl a ty si furt jedeš svoji. Základku si nemohl dodělat a ne vysokou >:D >:D >:D Co nechápeš na faktu, že výsledkem měření ČVUT a UAMK je 9% aut s poškozeným nebo vykuchaným DPF ne 60%. Tak sklapni uši a mlč.
                 • 00 Reagovat !

                  foto white-label

                  white label 08.01.  14:12

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

                  To je prostě "Hasák", diskuse (hlavně ty delší) s ním jsou pouhou ztrátou času.
                  • 00 Reagovat !

                   foto ryccardo

                   ryccardo 08.01.  16:33

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

                   Ale zase vyplodil za rok 2x tolik příspěvků než druhej za ním Karel. Sice v drtivý většině s nulovou přidanou hodnotou, ale vyhrál. >:D
               • 00 Reagovat !

                foto Ada-je-zase-tady

                Ada je zase tady 04.01.  19:46

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

                To reagovalo na ty mikročástice u smrdutých zážehových přímovstřiků. >:D
             • 00 Reagovat !

              foto ryccardo

              ryccardo 08.01.  13:57

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

              >:D >:D >:D No mě se těch 60% zdálo jako kravina. 9% to je už uvěřitelnější číslo. Každopádně doufám, že bude pomalu klesat k nule. Zpřísněné STK to myslím během pár let zařídí. Nicméně i tak bude Hammuna pořád na-sraný. Protože negativní myšlení je jeho podstata. Ještě jsem od něj snad nikdy žádnou pozitivní myšlenku nečetl. Všechno je na-*.
          • 01 Reagovat !

           foto Hammunasakra

           Hammunasakra 04.01.  15:56

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

           Velmi překroucený potvrzení = že to tak je = ti dal Karel

           Nemůžeš všechny posuzovat podle sebe = já nebajkařim = jen se to co řikám = fakta = občas nelíbí :-)

           Navíc sem ti tvrdil = že saze nejsou žádnej problém? Vidíš jakej si bajař? >:D

           Největší problém je nejen podle mě NOx = no to je pravda = ty to doteď nevíš? :-|
  • 24 Reagovat !

   foto ryccardo

   ryccardo 03.01.  13:34

   « Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

   Zakazoval bys dovoz i novejch aut fakt se nech vyšetřit ty pošahanče. Ještě, že můžeš tak vykřikovat tady v diskuzi a nemůžeš ty svoje ujetý myšlenky prosazovat. To by si nám tady zavedl dobrou totalitu.
   • 13 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 03.01.  13:39

    « Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

    Totalita čistšího vzduchu = prostě hnus >:-[]
    • 12 Reagovat !

     foto ryccardo

     ryccardo 03.01.  13:42

     « Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

     Jasně ono nový auto splňující EURO6b to kolem sebe chrlí jedů až běda. Možná by bylo lepší ho hodit už zrovna do šrotu nemyslíš?

     PS: tak tohle je od tebe přesně ten plevel co jsem ti psal >:D
     • 24 Reagovat !

      foto Hammunasakra

      Hammunasakra 03.01.  14:01

      « Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

      Plevel je = že něco nechápeš a nerozumíš? ;-)

      Vim že emise sou pro tebe složitý téma = takže si to pojal že to nesmysl. No ale bohužel neni :-|

      Zkus to vzít přes ty * = zkus si představit hromadu hoven co vychrlí generace Pašík Dieselgate a současný auta. Vnímáš rozdíl 1500 hoven každý auto každej kilometr a dnešní třeba BMW X2 20d a 13 hoven každej kilometr. Dovedeš si představit rozdíl že na jednom kilometru po jednom autě najdeš 13 hoven nebo taky 1500 hoven?

      No a o tomhle topten mluví = že je lepší 13 než 1500. A to je z jednoho auta = a těch aut sou statisíce. Plevel? ;-)
      • 12 Reagovat !

       foto topten

       topten 03.01.  14:56

       « Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

       s tema hovnama by to i ryccardo moh pochopit >:D
      • 11 Reagovat !

       foto ryccardo

       ryccardo 04.01.  08:43

       « Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

       Plevel jsou přesně ty tvoje bezduchý příspěvky. Tvůj příklad je naprosto geniální jen ho trochu doplním. Představ si že těch 13 nebo 1500 hoven vypustíš do moře. Následným měřením zjistíš, že ani těch 13 ani těch 1500 hoven s kvalitou vody nijak nepohlo. Je jí totiž oproti těm * takový obrovský množství, že ty se tam ztratí a není po nich ani památky. Na to aby si v takový mase způsobil znečištění by si musel ještě tak jeden až dva řády hoven přidat. Už to vy dva chápete?

       Tady máte ještě tabulku kvality ovzduší.

       [odkaz]

       Hamuna už ví že povolený limit NOx v průmyslových podnicích je 950 mikrogramů, takže současná kvalita vzduchu naprosto vyhovující. Kde máte těch vašich 1500 hoven co způsobují problém a chcete kvůli tomu zakazovat provoz nových aut?

       Jistě bude supr, když auta budou vykazovat čím dál nižší emise NOx ovšem není možný přepisovat minulost a zakazovat lidem starý auta. Ty prostě musíme nechat dožít. Vy dva si hrajete na diktátory, který by jen zakazovali.

       Takže přes vaše žlučovitý příspěvky to dopadne jinak. Starý auta normálně dožijou a za 10 let se dočkáme toho, že EURO5 aut bude jezdit asi tolik co teď starých favoritů a vy snad budete konečně spokojený. Ačkoliv spíš ne. To si najdete zase něco jinýho na co nadávat.
       • 01 Reagovat !

        foto Hammunasakra

        Hammunasakra 04.01.  10:10

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

        Nojo tak se topten včera v 14:56 = splet :-)
        • 10 Reagovat !

         foto ryccardo

         ryccardo 04.01.  12:11

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

         Vedle jste hoši oba. Zakazovat nový auta to je fakt nápad k pohledání >:D >:D
         • 01 Reagovat !

          foto Hammunasakra

          Hammunasakra 04.01.  12:26

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

          Nojo = ale vono nový auta = nikdo nezakazuje žejo? ;-)

          No a topten = se prostě přes nadějné vyhlídky = včera v 14:56 zmýlil :-)
          • 30 Reagovat !

           foto ryccardo

           ryccardo 04.01.  14:40

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

           Ty vole ty už ani nevíš pod jakým tématem diskutuješ. Tohle psal kilometr nad tebou topten a kvůli tomu se tu tohle vlákno rozjelo jestli to nevíš.

           "dovoz vseho naftovyho (klidne i benzinovyho) do euro6b vcetne by mel bejt zakazanej a propagovani tehle rakovino-jedometu trestnej."

           Všimni si toho EURO6b VČETNĚ!!! Připomínám, že Euro6c začalo platit 1.září 2018 tj 4 měsíce zpátky.

           Takže on ten fanatickej magor, ke kterýmu ses tak vehementně postavil do řady chce zakazovat dovoz a vůbec propagaci aut vyrobených v roce 2018 a ty tu napíšeš takovou kokotinu, že nový auta nikdo nezakazuje. Nový auto je právě to vyrobený 2018.
           • 01 Reagovat !

            foto Hammunasakra

            Hammunasakra 04.01.  15:52

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

            Já mluvil o toptenovi = že jeho nadějnej předpoklad ze včerejška = holt nenaplníš >:-[]

            Že by se měly zakázat všechny reálně x y násobky hoven chrlící motory = což je fakt asi až po 6b = to je smutná pravda. Stejně jako že tobě nevadí = ani největší chrliči z dob Dieselgate

            Už sme to probírali = to že od někdy platí nějaká norma neznamená že se auta tu normu plnící nevyráběj dávno před tim. Většina současnejch aut plní Euro 6d TEMP atd.

            A někde kolem toho 6b se to reálně láme = před tim je to klidně i to cos dodnes nepochopil = že jedno jediný auto chrlí jak 10 autobusů. Zdraví tě ČVUT = tak pěknej příklad vymysleli = a ty ho odmítáš a odmítáš ;-)

            Kdyby ses dožadoval že za tim chrličem = budeš jezdit jen ty = no tak je to na hlavu ale budiž. Problém je = že ty to požaduješ i po nás. A čílíš se = že nám se nechce :-)
            • 00 Reagovat !

             foto ryccardo

             ryccardo 08.01.  14:05

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: B6 - typickej jedomet a adept na vykuchanej filtr

             Tak opět si tu zaplevelil diskuzi bezduchýma nesmyslama. Ještě že tě tu máme. >:D >:D >:D
 • 34 Reagovat !

  foto Bobanus

  Bobanus 03.01.  12:05

  Česká hospoda v šoku = Megane 3 je lepší volba než B6 :-)

  Tak se musím usmát, ikdyž vím jak to tady od klasických helmutovců schytám. Mám Megane III 2009 1.6 benzín - doteď bez poruchy, nerezne a startuje v zimě napoprvé. Dobrá to je klasický benzín. Teď můj automechanik, který má zároveň autopůjčovnu s Megany 3 1.5 DCi a jedním Fluencem 1.5 DCi - vše 81kw 6-kvalt v nejvyšší výbavě - opět klima, elektronika, motor, převodovka vše ok, a to ty auta dostávají zabrat od běžných klientů, kteří rádi ničí co není jejich (typická vlastnost průměrného čecha, tak daleko je soudruh Gotwald naučil si vážit věcí :-) )
  Aby toho nebylo málo, můj kolega má R. Laguna II 2006 1.9 DCI s 360tis.km, původní vstřiky, turbo i FAP filtr, navíc funguje i aut. klima, včetně aut. ruční bzrdy a tempomatu. Jo a je bez koroze. Kdo to může říct o své Octávii II ? >:D
  Ale česká hospoad bude řvát - jedině němec vydrží :-)
  • 30 Reagovat !

   foto Ozzman

   Ozzman 03.01.  12:11

   « Re: Česká hospoda v šoku = Megane 3 je lepší volba než B6 :-)

   Laguna II 1.9 Dci a má původní turbo? Jaký výkon? Tu bych nabídl muzeu Renaultu... není to náhodou 2.0 Dci, co se dávala po faceliftu ?

   A klima - svítí jí panel podsvícení? >:D

   Ne, já vím, že ty dvojky už po fl. byly o dost lepší ;) Navíc 1.9DCi, když jede, tak je hodně příjemný a kultivovaný motor.
   • 21 Reagovat !

    foto kyklop

    kyklop 03.01.  21:10

    « Re: Re: Česká hospoda v šoku = Megane 3 je lepší volba než B6 :-)

    1,9 dci sme mali vo firemnej dodávke, bolo to putovné auto, ktoré nepoznalo kúsok zmilovania, alebo včasnú výmenu oleja. Poznalo len krátku jazdu po meste so studeným motorom, alebo jazdu po diaľnici rýchlosťou 140-150 tacho. Dožilo sa cca 360000km. Bolo popravené haváriou, oprava bola nerentabilná. To že skapalo turbo na tvojej stočenej lagune o tom motore veľa nevypovedá, je to dosť podobné ako v článku popisovaný passat s rôznych rokov výroby. Rovnakú logiku (ne)môžeme aplikovať naprieč automobilovou produkciou
    • 02 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 03.01.  22:12

     « Re: Re: Re: Česká hospoda v šoku = Megane 3 je lepší volba než B6 :-)

     Jak můžeš vědět, ze, moje Laguna byla stočená ?:D Vždyť si to auto nikdy neviděl. To turbo tam skapalo po mne ještě 2X kamarádovi , vždy nové origo Renault. Navíc v mém okolí byly ještě 3 ks (jeden stále je ) s tímto motorem a turba se měnila všude... Navíc o tom mluví i mnoho recenzí ojetin tohoto motoru.... Takže to asi nebude jen jeden můj dojem u jednoho kusu ..
     • 01 Reagovat !

      foto Ronault-

      Ronault. 03.01.  23:29

      « Re: Re: Re: Re: Česká hospoda v šoku = Megane 3 je lepší volba než B6 :-)

      O tom motoru tady byl hodně podrobný článek na blogu, ten tvé trápení vysvětluje. 2006 už ten motor byl kompletně překonaný a třeba v Meganech 3 do příchodu 1.6 dCi to byla dobrá volba
      • 11 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 04.01.  07:08

       « Re: Re: Re: Re: Re: Česká hospoda v šoku = Megane 3 je lepší volba než B6 :-)

       Taky už to byla 96kw verze, která byla rychle nahrazena 2.0dci s 96/110/127/131 kw. O té bylo někde napsáno, že je to jeden z nejspolehlivějších dvoulitru své doby . Renault se z chyb poučil.
       • 00 Reagovat !

        foto Ronault-

        Ronault. 04.01.  22:25

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Česká hospoda v šoku = Megane 3 je lepší volba než B6 :-)

        Ty jsi ale neměl 96 kW verzi... 2.0 dCi se dělala současně s 1.9 dCi. V mém meganu 1,6 dCi nahradil právě 1,9 dCi, 2,0 dCi taky sice byla v nabídce, ale ve verzi 118 kW a 131 kW. V Laguně III, pokud se nepletu, 1,9 dCi už nebyla...
        • 00 Reagovat !

         foto Ozzman

         Ozzman 04.01.  23:08

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Česká hospoda v šoku = Megane 3 je lepší volba než B6 :-)

         Já měl 88kw 2002 , takže jednu z prvních. Hledal jsem to na netu , takže

         Laguna 2 predfl měla 1.9 DCI 74/78/88 kW a pak 2.2 DCI

         Laguna 2 pofl 1.9 DCI 81/96/110 kW a 2.0 DCI 96/110/127kw... A ještě nějaké 2.2 DCI. Určitě jsem ale nenašel všechny >:D Skoro každé auto bylo jiné rok od roku >:D

         Trojka už měla jen 2.0dci asi od 96-131kw, 1.5 DCI 81kw a trilitr, ten měl přes 200PS

         V Megane měl myslím 2.0 DCI 121kw (to bylo GT naftové ) a 131 pouze Laguna... Ale je možné , že jsem jen na motor 131kw v Megane nenarazil.

         Když vidím tu šíři naftovych motorizací, je mi při dnešní nabídce automobilek smutno.
         • 00 Reagovat !

          foto Ronault-

          Ronault. 05.01.  10:54

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Česká hospoda v šoku = Megane 3 je lepší volba než B6 :-)

          Přiznám se, že přesný výkon těch 2.0 dCi v Meganu nemám. U nás byl ten motor k mání ve verzi GT (jsem o něm silně uvažoval jako o lehce jetem) a pak byly i kusy ve výbavě Privillege, ale u nás se neprodávaly, stejně jako tento stupeň výbavy a tam byl výkon nižší než u GT. Spíše jsem ale chtěl říci, že v době, kdy 1.9 dCI už nebylo v Laguně, tak ještě bylo v Meganu a to nějak do roku 2011 až 2012, kdy přišel 1.6 dCi...
          • 00 Reagovat !

           foto Hammunasakra

           Hammunasakra 05.01.  14:28

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Česká hospoda v šoku = Megane 3 je lepší volba než B6 :-)

           Přesně 127kW o generaci dřív a 120kW v tý co diskutujete :-!
           • 00 Reagovat !

            foto Ozzman

            Ozzman 05.01.  20:25

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Česká hospoda v šoku = Megane 3 je lepší volba než B6 :-)

            Diskutujeme o Laguně 2 po faceliftu (2006) , ta měla práve tyto motorizace 2.0dci:

            127kw

            [odkaz]

            110kw

            [odkaz]

            Laguna 3

            131Kw, 110kw a 127kw - myslím, že to byly jen AT verze

            Mégane měl 2.0Dci právě těch 110 kw, 118kw (někde je uváděno 120kw) - tento motor ale Laguna 2, ani 3 neměla.
            • 00 Reagovat !

             foto Hammunasakra

             Hammunasakra 05.01.  21:26

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Česká hospoda v šoku = Megane 3 je lepší volba než B6 :-)

             A já reagoval na Ronaultovo že nezná přesnej výkon = v Meganu
   • 21 Reagovat !

    foto Bobanus

    Bobanus 04.01.  09:37

    « Re: Re: Česká hospoda v šoku = Megane 3 je lepší volba než B6 :-)

    Ano po faceliftu 2006+ došlo k dramatickému zlepšení kvality Laguny II. Sranda je, že vůz prostě jen dostával v malém neautorizovaném servisu co měl, tj. olej s filtry co 15000km a několikrát se měnily rozvody i s vodní pumpou pro jistotu. Ale to pořád není nic zvlášního.
    Co se měnilo jsou některé díly zadní nápravy,spojka(dala se Sachs), mechanika otevírání jednoho okna, musel se přidat těsnící materiál k uchycení palubky, aby nevrzala(pak už byl klid). A jednou šel FAP filtr na umělou rekuperaci. Pak se čistilo čidlo turba.
    Samozřejmě se měnily komplet brzdy, tlumiče. A jednou se měnila startovací karta.
    Měnily se obě autobaterie(velká i malá).
    Co je parádní - vůz jezdí často Rakouskou i v zimě a je bez koroze, opravdu to musí člověk vidět ten podvozek.
    Co mě zarazilo, nikdy se neměnil olej v převodovce, což já raději rád udělám na svém každém autě co 100tis.km+-.

    • 20 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 04.01.  09:49

     « Re: Re: Re: Česká hospoda v šoku = Megane 3 je lepší volba než B6 :-)

     Oleje jsem dělal ve stejném intervalu, ale stejně to nepomohlo, holt 88kw verze byla chronickým pacientem :/.

     Ostatní ale koukám facelift neměnil, nápravy zadní i přední jsem dělal taktéž (kamarád co auto měl po mě taky znova a snad 2x), včetně tlumičů a silentbloků, okno mi fungovalo, ale zase senzory zámků ve dveří zlobily. Autobaterie taky problém, ale to je asi i tím ,že auto mělo přehršel elektroniky a baterie starší na to nemusely být stavěny.
     • 12 Reagovat !

      foto aproximus

      aproximus 04.01.  20:19

      « Re: Re: Re: Česká hospoda v šoku = Megane 3 je lepší volba než B6 :-)

      kolega má L2, s původním turbem udělal 250tkm, měnil až spolu s prasklým intercoolerem, pův. tlumiče (přední) měněny ve 230tkm. sice s ní dnes už nejezdí (3. auto do zálohy), ale auto pořád funguje, má 300tkm, původní spojka a setrvačník. zřejmě to bude v chronických rukách a ne v pacientovi ...
      • 02 Reagovat !

       foto Ronault-

       Ronault. 04.01.  22:27

       « Re: Re: Re: Re: Česká hospoda v šoku = Megane 3 je lepší volba než B6 :-)

       Já měl teda benzín, ale tlumiče byly původní i v cca 330 t km, +-, bylo to stočené auto... Koroze nikde, ale spousta much prvního ročníku mraky...viz recenze.
       • 02 Reagovat !

        foto Ada-je-zase-tady

        Ada je zase tady 04.01.  22:43

        « Re: Re: Re: Re: Re: Česká hospoda v šoku = Megane 3 je lepší volba než B6 :-)

        Každý rendlík je křáp - Megera zvláště! :no:
 • 51 Reagovat !

  foto michalpneu

  michalpneu 03.01.  12:13

  nepovedené auto

  ...ježišmarja co já se s těmato autama navztekal. Tohle byl snad nejhorší model VW a to mám koncern opravdu rád. Naprosto totálně poddimenzovaný podvozek, neustále problémy s rameny, zničené pneumatiky, vymlácené silentbloky a úplná tragedie byla, když tam někdo dal 18". No i když měl někdo 17" na léto a 16" na zimu, tak se s tím to auto nedokázalo poprat a musela se pořád dělat geometrie. Elektronická ručka ta vydala na samostatnou kapitolu. Nejen, že to nešlo odbrzdit, ale ani zabrzdit a vrchol všeho byl, když se to u dvou aut zabrzdilo za jízdy na dálnici samo. U jednoho to bylo fakt dobrý, jeden jen prodřel gumu, druhý se dostal do smyku. Na co snad nebyly stížnosti, tak to byly paradoxně převodovky a motory.

  U zámků si pamatuju, že jedno zákazníka auto nechtělo pustit ven. auto se zamklo i s ním uvnitř a ještě nešli ani stáhnout okna. Horší bylo, že když přijela odtahovka a servisní auto z VW, tak to ani oni to nedokázali otevřít. Jenže tahnout s ním uvnitř to nešlo, a jelikože nešla otevřít ani kapota, protože se přetrhlo lanko, tak museli rozmlátit zadní světlo a vyzkratovat to. No ještě že to měl v záruce.

  Pravdou je, že od roku 2009 dál už tyhle problémy tak nějak velké nebyly. Zůstal už jen aušus podvozek a přidali se problémy s automatickými převodovkami.

  No a dneska když to někdo jde koupit do bazaru, tak je mi ho předem líto. To je kasička na peníze. Ještě navíc modely 2006 - 08 poměrně dost reznou. Je zajímavé, že ty první 2005-6 ty ne.

  V toum soupisu závad se ještě hodně objevovala praskající převodka řízení. Ne vybouchaná, ale opravdu praskající.
  • 04 Reagovat !

   foto Hammunasakra

   Hammunasakra 03.01.  12:48

   « Re: nepovedené auto

   To šetření na podvozku = to přehnali až nepochopitelně. Nerozumim jak to že tak moc
   • 01 Reagovat !

    foto Ozzman

    Ozzman 03.01.  12:49

    « Re: Re: nepovedené auto

    Navíc, nemělo podobný problém už B5 ? Pak to u B5,5 vylepšili.
    • 04 Reagovat !

     foto Hammunasakra

     Hammunasakra 03.01.  13:05

     « Re: Re: Re: nepovedené auto

     B5 nic moc, B5,5 lepší B6 horší než B5 absurdně horší = fakt nerozumim. Museli vědět že to je moc = si teda myslim
     • 01 Reagovat !

      foto Ozzman

      Ozzman 03.01.  13:15

      « Re: Re: Re: nepovedené auto

      Museli odlišit Passat a Audi, katování kostů... nevím, hodně automobilek příjde čas od času do nějaké krize. Podívej, takový Renault toho je krásný příklad... jako na Sinusoidě :-)
      • 04 Reagovat !

       foto Hammunasakra

       Hammunasakra 03.01.  13:19

       « Re: Re: Re: Re: nepovedené auto

       Na nějaký sinusoidě sou všichni a všechno = ale to ošizení Pašíka B6 bylo prostě moc a příliš. Nemyslim že by VW byl tehdy v nějaký krizi = prostě to ošidili tak moc = že to nechápu nerozumim
       • 01 Reagovat !

        foto Ozzman

        Ozzman 03.01.  13:23

        « Re: Re: Re: Re: Re: nepovedené auto

        Nový management, snaha víc vydělat ? Netuším... možná jen těžili ze slávy B5,5.

        Stejně se můžeme zeptat, proč třeba ten Renault kolem přelomu milénia udělal tak problémová auta... asi to úmysl nebyl.
        • 04 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 03.01.  13:33

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: nepovedené auto

         Tehdy myslim šéfoval Piech = ultrakřivá zrůda = ale technik = to prostě přehnali. A jak řikám = museli vědět že to je příliš

         Dělat poruchový atd. auta = to je trochu něco jinýho = udělat úmyslně poddimenzovanej podvozek = kterej prostě logicky nebude stačit = to mi u relativně drahýho auta = přijde prostě moc. No to nevyřešíme = prostě se tak rozhodli = bohužel nevíme proč
 • 30 Reagovat !

  foto JuraBill

  JuraBill 03.01.  12:15

  Vlastnil jsem ho

  Sám osobně jsem ho měl a je fakt že v peněžence se dlouho peníze neohřáli tak šel z domu
 • 05 Reagovat !

  foto Arese

  Arese 03.01.  12:49

  Bože, to byl ale krám...

  Upřímně všechny majitele generace B6 lituju. Zlatej Fiat nebo i Alfa! :-)
  • 13 Reagovat !

   foto Dinar

   Dinar 03.01.  13:30

   « Bože, to byl ale krám...

   Jen pro informaci, který fiat máš na mysli jako konkurenta passatu B6?
   Alfa konkurencí VW? Žůů... :-O

   P.S. Ohledně toho fiatu jen pevně doufám, že nenapíšeš croma, takovou trapnost by snad nespáchal ani prezident místního bazalka klubu. ;-)
   • 11 Reagovat !

    foto Arese

    Arese 03.01.  16:45

    « Re: Bože, to byl ale krám...

    Tak pokud myslíš tu novodobu Cromu, tak ta byla sice ošklivá, ale opravdu nadprůměrně spolehlivá. Já jsem ale měl na mysli kvalitu produkce Fiatu v posledních cca 15 letech jako celek (která šla jednoznačně výrazně nahoru)a zvláště pak vynikající kvalitu jeho motorů. Přišlo mi to humorné v tom smyslu, že 99 % českých hospodských "odborníků" má jasno v tom, že Fiat (i Alfa) jsou hrozně poruchové "šroty", zato Passat je v jejich očích většinou "vrchol dokonalosti"! :-)
    P.S. Škoda, že se zde tohoto článku "nedožil" legendární diskutér GTI. Nebo je to spíš dobře, protože by pravděpodobně utrpěl těžký nervový šok! >:-[] Jakže to Passat tituloval? "Apoštol dokonalosti", supermaintream atd.. >:D >:D >:D
    • 30 Reagovat !

     foto kyklop

     kyklop 03.01.  21:18

     « Re: Re: Bože, to byl ale krám...

     GTl by ten článok bez problémov rozdýchal :-!
     • 12 Reagovat !

      foto Arese

      Arese 03.01.  23:11

      « Re: Re: Re: Bože, to byl ale krám...

      O tom dost pochybuju. :-)
     • 11 Reagovat !

      foto white-label

      white label 04.01.  00:41

      « Re: Re: Re: Bože, to byl ale krám...

      Samozřejmě..., a nejen, že by ho rozdýchal, ještě by si ho vychutnal, včetně diskuse pod ním. ;-)
      • 00 Reagovat !

       foto kyklop

       kyklop 04.01.  07:57

       « Re: Re: Re: Re: Bože, to byl ale krám...

       :yes: ;-)
      • 01 Reagovat !

       foto Hammunasakra

       Hammunasakra 04.01.  10:24

       « Re: Re: Re: Re: Bože, to byl ale krám...

       Nojo to mi připomnělo = GTI narozdíl od Ronaultů a Dinarů atd. = vycházel s Kylií na jedničku. Dokonce komentoval její hudební recenze

       • 21 Reagovat !

        foto ryccardo

        ryccardo 04.01.  12:07

        « Re: Re: Re: Re: Re: Bože, to byl ale krám...

        GTI byl debílek. Do dneška si pamatuju jak se do krve hádal o tom, že řetězový motory TSI nejsou konstrukční průser a že se u nich vlastně žádný fatální havárie rozvodů nekonají. Mlel si furt svoje naučený fráze a bludy, který někde vyčetl ovšem zdaleka neodpovídaly realitě. Víš že seš mu v tomhle hodně podobnej.
        • 02 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 04.01.  12:18

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bože, to byl ale krám...

         :no: :-!

         Nejsem teda fanda GTiho a jeho demagogií = ale byly brilantní a bez diskuzí = byl je to člověk přehledem atd. = několik kategorií nad tebou. Tohle si fakt přehnal 8-s
    • 10 Reagovat !

     foto Dinar

     Dinar 04.01.  07:58

     « Re: Re: Bože, to byl ale krám...

     No, já žádného konkurenta passatu od fiatu v té době nevidím, proto se ptám jestli snad Croma? To byl jakýsi prasopes, něco mezi mpv a kombíkem, kterého se proti leaderovi střední třídy, passatu, klasickému představiteli ve verzi sedan a kombi, prodalo pár kusů na to, aby šla jakkoliv srovnávat spolehlivost těchto dvou aut. Prostě tvrdit, že to auto, které si koupilo pár rodin je spolehlivé ve srovnání s cesťáckým etalonem, jehož desítky tisíc kusů si odkroutily stovky tisíc služebních km po celé Evropě, je prostě mimo mísu.
     Ale tys napsal Fiat, tak já spíš čekám, že řekneš, který model fiatu, že má tou konkurencí pro passata B6 být.

    • 10 Reagovat !

     foto Beefcake

     Beefcake 04.01.  11:30

     « Re: Re: Bože, to byl ale krám...

     To hej, Fix It Another Time, Fix It Again, Tony - to vzniklo len tak >:-[]
     • 00 Reagovat !

      foto Arese

      Arese 04.01.  22:11

      « Re: Re: Re: Bože, to byl ale krám...

      Tak hlavně to vzniklo někdy v 70. letech... :-O
  • 21 Reagovat !

   foto kyklop

   kyklop 03.01.  21:15

   « Re: Bože, to byl ale krám...

   Používal som nejaký ten rok služobného fiata, jedného drahého fiata som mal prednedávnom na dvore a síce som s nimi nikdy vyslovený prúser nemal, tak označiť ich za zlaté chce veľkú dávku liekov, alebo alkoholu :-!
   • 02 Reagovat !

    foto -Karel-

    _Karel_ 03.01.  21:24

    « Re: Re: Bože, to byl ale krám...

    Arese, znalec s přehledem.......
    • 11 Reagovat !

     foto kyklop

     kyklop 03.01.  21:43

     « Re: Re: Re: Bože, to byl ale krám...

     JJ, preto doma leští koncernového leona. Mimochodom,ja už sa neviem dočkať nového veľkého fijáta ;-)
     • 02 Reagovat !

      foto Arese

      Arese 03.01.  23:13

      « Re: Re: Re: Re: Bože, to byl ale krám...

      Tak to budeš asi čekat ještě hodně dlouho! :-)
      • 00 Reagovat !

       foto kyklop

       kyklop 04.01.  07:58

       « Re: Re: Re: Re: Re: Bože, to byl ale krám...

       Mesiac nie je tak dlho :-!
     • 10 Reagovat !

      foto Arese

      Arese 03.01.  23:16

      « Re: Re: Re: Re: Bože, to byl ale krám...

      Ano, Leona doma "leštím", ale Punto taky! ;-)
  • 20 Reagovat !

   foto traveldrive

   traveldrive 03.01.  21:47

   « Bože, to byl ale krám...

   "Veľký Fiat" znie nelogicky prakticky od vzniku značky. Popravde o veľkom Fiate, ktorý by bol lepší ako akákoľvek konkurencia som ešte nepočul. V malých autíčkach je odjakživa premiant, to isté sa dá povedať aj o športovom poli, aj keď už nie v takej miere. Ale teraz fakt neviem, aký Fiat máš na mysli...
   • 11 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 03.01.  22:38

    « Bože, to byl ale krám...

    Je fuk jak co zní = někomu zas zní dobře spojení etalon a Pašík = viz i tenhle článek = pěkná blbost ;-)

    Tenhle Fiat [odkaz] bylo hodně zajímavý auto :yes:
    • 10 Reagovat !

     foto Arese

     Arese 03.01.  23:15

     « Re: Bože, to byl ale krám...

     Zajímavý byl, ale od Fiatu se prostě jaksi samozřejmě očekává jižansky pěkné auto. Jakmile to Fiat někdy porušil, následovala prodejní katastrofa (Croma II, Stilo) :-O
 • 02 Reagovat !

  foto webpaja

  webpaja 03.01.  12:57

  V roce 2009...

  ...jsem kupoval 2,0TDI Variant s MT a nějakou střední výbavou (myslím, že to byla akční verze Business) do firmy. Uživatel Vláďa známý tím, že dokázal odpálit turbo po pár desítkách tisíc km (XC70 2x, Golf TDI 1x) najel asi 80tkm, po něm další kolega podobnou porci také.
  Měnily se přední tlumiče a běžné servisní zásahy, auto nehnilo, nezůstalo nikde stát. Mě vadilo pouze to, že přední uložení bylo příliš měkké a Pašík se uměl díky tomu nehezky rozhoupat a řízení bylo takové ulepenější a oproti tehdejší mojí A4 méně přesné.
  Auto se prodalo cca po +3 letech za slušnou cenu.
  • 01 Reagovat !

   foto Ozzman

   Ozzman 03.01.  12:59

   « Re: V roce 2009...

   Ahoj, to už byla verze CR? Nebo ne ?
   • 02 Reagovat !

    foto webpaja

    webpaja 03.01.  13:07

    « Re: Re: V roce 2009...

    Myslím, že ano.
    • 03 Reagovat !

     foto Hammunasakra

     Hammunasakra 03.01.  13:21

     « Re: Re: Re: V roce 2009...

     To nevíš? :-|

     Tehdy byly obě varianty CR 81kW a PD 88-103kw Vtipný bylo že pak byla i 103kW varianta CR >:-[]

     A stejně dvě vrcholný verze 125kW = PD i CR fakt aby se v tom čert vyznal >:D
     • 01 Reagovat !

      foto Ozzman

      Ozzman 03.01.  13:23

      « Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

      Já taky nevím, co mám ve služebáku, jestli je to CR, nebo PD...taky 2009...
      • 03 Reagovat !

       foto Hammunasakra

       Hammunasakra 03.01.  13:37

       « Re: Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

       Jj a já sem troll :-)

       No tak já vim co mám ve služebáku >:-[]
       • 01 Reagovat !

        foto Ozzman

        Ozzman 03.01.  13:41

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

        Nikdy jsem se o to nezajímal... nevybíral jsem si to auto, prostě je to služebák, dostal jsem ho po bývalém řediteli, takových aut tu máme několik různého data výroby, modelu a výkonu.. takže jestli je to CR, nebo PD mne fakt netrápilo, protože ani do servisu s tím nejezdím.

        • 03 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 03.01.  13:49

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

         Mě narozdíl od tebe zajímá čim jezdim = i když je to služebák nebo jen pučený auto.

         A neni to kvůli servisu = zajímá mě technika. Vtipný že ty máš tu drzost mě mít za trolla = v diskuzi o autech ;-)

         Dinara nekomentuju = choval se jak prase k netetě = a blb je to furt >:-[]
         • 01 Reagovat !

          foto Ozzman

          Ozzman 03.01.  14:04

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

          Přečti si po sobě jak si věcně vstoupil do této diskuze a když ti to nedojde, tak to udělej ještě 10X , pak možná pochopíš, proč ti tak většina lidí říká.
          • 02 Reagovat !

           foto Hammunasakra

           Hammunasakra 03.01.  14:11

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

           Ano máš zase pravdu = naprosto fakticky nezpochybnitelně věcně = průser co? ;-)
           • 10 Reagovat !

            foto webpaja

            webpaja 03.01.  15:54

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

            Já vás rozseknu...bylo to moje auto, ale ne můj služebák a kolega chtěl nějakého kombíka. Kupovaly se dvě Audi a k tomu za výtečnou cenu Pašík. Suma sumárum výborný deal.
            • 10 Reagovat !

             foto Ozzman

             Ozzman 03.01.  16:12

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

             Vždyť víš, že on je ten teoretik - knihomol, takže ví, tedy četl o všech autech v okolí vše, ale ani v nich nejel >:D
             • 02 Reagovat !

              foto Hammunasakra

              Hammunasakra 03.01.  17:40

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

              Ty zas meleš 3,14čoviny >:-[]

              Víš žes teď psal že se nezajímáš čim jedeš? ;-)

              Neskutečný :-)

              Takže ti vadí tě dráždí = že sem sečtělejší než ty? To je ono? >:D
              • 11 Reagovat !

               foto Ozzman

               Ozzman 03.01.  19:09

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

               Nezajímá mne, jestli je to verze CR, nebo PD, jinak vím přesně čím jezdím a moc nadšený ze Superbu nejsem....
               • 10 Reagovat !

                foto white-label

                white label 03.01.  21:01

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

                Všechny PD skončily v Passatu v r. 2008, takže pokud to byl r. v. 2009 (viz nadpis/předmět původního příspěvku), byl to CR.
                Se divím, že to náš sečtělý "Hasák" neví.
                Ty máš co za služebním auto a s jakým motorem (objem/výkon)?
                • 10 Reagovat !

                 foto Ozzman

                 Ozzman 03.01.  22:33

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

                 Superb 2 TDI 125kw MT 2009
                 • 00 Reagovat !

                  foto white-label

                  white label 04.01.  00:38

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

                  Verze 125 kW dostala v Superbu CR od 06/2008, takže pokud je to r. v. 2009, tak je tam CR.
                  • 00 Reagovat !

                   foto Hammunasakra

                   Hammunasakra 04.01.  00:49

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

                   Kombi od 10/2009 nemá ozzy [odkaz]
                   • 10 Reagovat !

                    foto Ozzman

                    Ozzman 04.01.  07:11

                    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

                    Je to sedan FWD... Ten kombik je fakt jste ošklivější.
                  • 00 Reagovat !

                   foto Ozzman

                   Ozzman 04.01.  07:12

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

                   Jezdím s tím doclea dalky, takže se bát tak nemusím ? To je fajn :-)
       • 30 Reagovat !

        foto -Karel-

        _Karel_ 03.01.  20:27

        « Re: Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

        Tak to je obdivuhodné, že víš, co máš v novém autě, které se nabízí s neuvěřitelnou paletou dvou motorů. :yes:
     • 10 Reagovat !

      foto webpaja

      webpaja 03.01.  15:52

      « Re: Re: Re: Re: V roce 2009...

      Bylo to 103kw a podle zvuku spíš CR, protože to chodilo podobně jako A4 B8 ;-)
 • 10 Reagovat !

  foto speedfred

  speedfred 03.01.  13:28

  3.2 FSI

  Kúpil som ojetinu sedan 3.2FSI so 160t km po prvom majitelovi (s ceníkovou cenou nového snáď 1,4m Kč) vo Welt auto,ale to auto bolo jazdiace neštastie. Furt tam niečo svietilo alebo nešlo, ani vo VW servise si s tým niekedy nevedeli rady. Pár hodín po kúpe strata výkon-núdzový režim, adaptívny tempomat 80% času nefunkčný a na obyč nešlo prepnúť, nejaké elektro ako bolo už spomenuté - klasika. Čo ma ale dostali tak rozvody KO a potom 2x pridreté ojničné ložiská..... Nakoniec išlo z domu na podvalníku asi s 220t km. Kupoval som benzín aby som sa vyhol problémom s dízlamy :-(
  Na druhú stranu pokial to šlo tak to nebolo také zlé : krásny zvuk,slušná spotreba,celkom rýchle radenie DSG za jazdy, slušný interier a mne vyhovovali aj sedačky, fajn svetlá, 2t na ťažnom a na snehu sa s tým dalo zablbnúť.
  • 20 Reagovat !

   foto Ozzman

   Ozzman 03.01.  13:39

   « Re: 3.2 FSI

   Svět je naruby.... na spolehlivost VW nadává majitel Alfy >:-[]

   P.s. 3,2FSI bylo opticky taky odlišeno, jako R36 ?
   • 23 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 03.01.  13:47

    « Re: 3.2 FSI

    Ani ne = reálná nespolehlivost obou = se nikdy až tak moc nelišila >:D

    Zajímavá věc je = že si to lidi představujou = že v tom je obří gigantickej zásadní rozdíl. To je zajímavý :-)
   • 10 Reagovat !

    foto speedfred

    speedfred 03.01.  14:02

    « Re: Re: 3.2 FSI

    VW bol ojetý a AR nová, nenadávam len som popísal čo som zažil.
    R36 bola troška opticky odlíšená. V tej dobe mala Polícia ČR vo výbave ešte Pašíky a na dialnici nejaký strelci pri mne vždy spomalili a keď videli ze je to ok tak prášili dalej. >:D
    • 01 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 03.01.  14:12

     « Re: Re: Re: 3.2 FSI

     Však, já si taky dělal srandu >:D Doufám, že narozdíl od Trollů, co se nastěhovali do diskuze jsi to pochopil :-)

     Právě na PČR jsem narážel >:D .. tak jsem býval ostražitý, ale mám i opačnou zkušenost, kdy naše rodinná VW Jetta měla celochromovou masku ve stylu R36

     [odkaz]

     [odkaz]

     Což z větší dálky při správné barevné kombinaci (tmavě modrá, jako část policejních R36) mělo podobný efekt vyklízení levého pruhu >:D No a co, že auto mělo jen 102koní >:D

     • 10 Reagovat !

      foto speedfred

      speedfred 03.01.  14:24

      « Re: Re: Re: Re: 3.2 FSI

      Jasné že som pochopil srandu,ale upresnil som to radšej kvôli niektorým tvrdým fans.
      Zozadu bola R36 vs 3.2 takmer na nerozoznanie a mal mal som nejakú "policajnú" farbu + skoro vždy vytiahnutú roletu na zadnom okne. ;-)
      • 01 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 03.01.  14:31

       « Re: Re: Re: Re: Re: 3.2 FSI

       >:-[] Ta roleta mne nenapadla ! >:D Ale Jetta zezadu už byla trochu jiná :-)
 • 21 Reagovat !

  foto fOE

  fOE 03.01.  15:47

  Dodnes nejhezci passat

  Techniku tu jiz rozebrali povolanejsi, tak alespon k designu: za me B6 do dnes nejhezci passat a snad jediny, ktery ve sve dobe vypadal bez okolku dobre (cti nenudne).
 • 14 Reagovat !

  foto M1A

  M1A 03.01.  16:05

  Tédéíčka stejně nejlepší!

  Sluníčkáři nám zařídili konec tradičního automobilizmu, s kvalitní a komfortní individuální dopravou, s trochou odříkání dostupnou širokým masám. Proto je diskuze "VW jo nebo ne" už poněkud zbytečná. Ale stejně ..

  Ta skvělá doba přinesla mimo veliké nájezdy za pár kaček - prostě to krásně jelo, a nežralo. To není možné ukecat, tak se na to dívali i lidi z Evropy, kteří kupovali první Audiny A4 a A6 s TDI motorem, kdesi v polovině devadesátek. Všechno jsou to dost dobrý auta, auta pro lidi. Moje osobní zkušenost za těch 25 let je s A100 TD, A6 TDI, VW Vento TDI, O I TDI, Vectra II TDI, III TDI, B6 TDI (200t.), B8 TDI (100t.).

  Můžu srovnat s Mitsu (více modelů), Mazda, Ford atd. Všechny daleko konzervativnější, jednodušší, horší protikorozní ochrana, a tedy kratší životnost. Skuhrat, že je potřeba vyměnit dvouhmotový setrvačník mi připadá ze strany zastánců aut, kde se tento díl nevyskytuje opravdu směšné. Podobně vícezonová klimatizace, elektronická parkovací brzda (nevím, co kdo může mít proti), adaptivní světlomety, xenony, atd. Prostě VW vždy o půl třídy výše.
  • 10 Reagovat !

   foto Ozzman

   Ozzman 03.01.  16:10

   « Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

   V době B6 už bylo VW překonáno konkurencí..... ale rozmach VW v 90. letech je díky tomu co píšeš zcela jasný.
   • 10 Reagovat !

    foto M1A

    M1A 03.01.  16:16

    « Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

    Jako laik asi nemám úplné informace, ale první a poslední věc, které jsem si všiml jako chybějící v běžné výbavě VW, byl Nissan Eyesight. Jinak fakt nic.
    • 10 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 03.01.  16:19

     « Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

     Mluvíš o veškeré konkurenci, zrovna Nissan na Passat už nemá přes 10 let odpověď :-)
     • 02 Reagovat !

      foto Hammunasakra

      Hammunasakra 03.01.  17:44

      « Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

      Kdybys nežvanil [odkaz]
      • 01 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 03.01.  19:10

       « Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

       Můžeš prosím zítra semnou jít někde v ČR do autosalonu Nissanu, abych si ten model vyzkoušel?
       • 22 Reagovat !

        foto Hammunasakra

        Hammunasakra 03.01.  22:18

        « Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

        Ty v 16:19 píšeš něco o ČR? ;-)

        V hifi je to eště horší = tak jako se tu neprodává mraky motorizací = viz třeba Camry = a bohužel i modelů aut = tak eště horší je to třeba v hifi

        I proto tu tak VWládne.. :-)
        • 01 Reagovat !

         foto Ozzman

         Ozzman 03.01.  22:38

         « Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

         Promiň, já pořád nějak zapomínám, že ty, narozdíl od nás ostatních žiješ kupuješ auta v USA.
         • 12 Reagovat !

          foto Hammunasakra

          Hammunasakra 03.01.  22:43

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

          Promiň já zapomněl na tvý omezení = je už 29 let po revoluci a třeba americký auto = si no problem můžeš objednat = zejtra ;-)

          To je problém ACZ = že místní omezení na "koncernoVWý auta + to ostatní" spíš jen posiluje :no: 8-s

          Napsals že Nissan nevyrábí konkurenci = no a samozřejmě vyrábí. Jo a svět neni jen Evropa a USA = největší trh už je dneska Čína = to je Asie >:-[]

          [odkaz]

          Ale jinak jak asi víš tahle třída aut = momentálně upadá asi ze všech nejvíc = dokonce časem [odkaz]
   • 02 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 03.01.  17:48

    « Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

    Neblbni = tomu přes všechny ty materiály jako je tenhle = fakt věříš? ;-)

    Sme v roce 2019 = a problém je v tom že ty mluvíš Pašíku jako etalonu = a teď že důvod sou 90. léta minulýho století? :-)

    Co tehdejší Mitsubishi Galant? Nebo Mazda Xedos a já nevim co? Spousta z nich byla technicky zajímavá inovativnější = než prostě etalon Pašík ;-)
    • 11 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 03.01.  19:11

     « Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

     Xedos byla vyšší střední, Galant snad taky.

     Já mluvím o Passatu jako o etalonu, který vzešel v 90. letech. Dodnes se s ním automobilky poměřují, protože prodává v Evropě s přehledem nejvíce ve třídě... tak proto.
     • 12 Reagovat !

      foto Hammunasakra

      Hammunasakra 03.01.  22:23

      « Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

      Asi si musíme vyjasnit ten etalon = ty myslíš etalon = pro lidi co autum nerozuměj

      Já mluvim o tomhle článku zhodnocující reálný schopnosti spolehlivost atd. aut = a takovej najdeš ke každý generaci. Když bylo auto nový marketingový kecy o etalonu = zpětný hodnocení = docela katastrofa

      Já na to koukám jako ten Vaculík a spol = a to mi nikdo nedal ani ten rohlík s máslem :-)

      No a ty z pohledu člověka kterýho realita nezajímá = takže jo vim že se o Pašíkovi řiká etalon. Dodnes ;-)

      • 00 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 04.01.  10:32

       « Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

       Já snad tomu Vaculíkovi napíšu s otázkou, co je tím etalonem v Evropě ve střední třídě v posledních 20ti letech....
       • 01 Reagovat !

        foto Hammunasakra

        Hammunasakra 04.01.  10:35

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

        Napíše ti = že Pašík žádnej etalon neni

        Že lidi co o autech moc nevědi = maj Pašíka za etalon = no viz i tenhle článek.

        Ale ty rozdíly mezi mediální masírkou oslavou každý nový generace = a pak timhle typem materiálu zhodnocujícim co a jak = to je zajímaVWý :-)

        Jinej kraj [odkaz] ;-)
       • 00 Reagovat !

        foto -Karel-

        _Karel_ 04.01.  11:30

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

        Co jsem od V. Na téma C5 četl já, tak jen napsal v recenzi ojetin, že je jedna z nej v poměru value/money. Protože ji " nikdo" nekupuje a je tedy levná. Ani slůvko o thé best off....
        Tak nějak to bude i v případě H., bo - u nás doma říkají mu Ferda Šiška, bo už od přírody chytrý je jak liška, a když kery něco nevi nebo když je na co levý tak de za nim a on všechno najde v knížkách.
        • 01 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 04.01.  11:44

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

         Nojo = a teď na podzim = sepsal nejdoporučovanější modely napříč třídama. A ve střední = místo Pašíka je C5

         Kdo by to po přečtení materiálů jako je tenhle pod kterym diskutujeme = čekal? ;-)

         Že ty nezpracuješ ani jeho textík proč a v čem je A8 V8TDI špatný = no tak logicky nechápeš proč teď místo Pašíka co všichni včetně ozzyho vědi že je etalon = doporučil.. :-)

         No a buď to udělal jak vymyslel pája = za rohlík s máslem = nebo autum a jejich technice rozumí a má lepší znalosti a přehled = než třeba ty

         Tak jak to asi tak bude? Plká plácá neví nerozumí M.V. nebo partička diskutérů na ACZ trdících většinou přesnej opak než on?
         Tady si představ hodně zamyšlenýho smajlíka :-)
         • 00 Reagovat !

          foto Ozzman

          Ozzman 04.01.  12:13

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

          Etalon neznamená, že ho musí každý doporučit.. mnohdy jsou doporučována průměrná auta třeba proto, protože jsou levná.... viz. to co píše Vaculík.
          • 01 Reagovat !

           foto Hammunasakra

           Hammunasakra 04.01.  12:22

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

           Nech už toho >:D

           Ty si prostě zůstal v kategorii marketingový oblbovačky. Viz tenhle článek = jen keců

           No a někdo má jiný kritéria

           Sranda jak si to musíš vysvětlit = co ti hlava nebere >:-[]

          • 10 Reagovat !

           foto white-label

           white label 04.01.  12:25

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

           Třídní (auto)etalon nemusí být ani to nejlepší (v rámci třídy), ani to "nejdoporučovanější".
           O tom takový "etalon" (jedná se o přenesený význam slova) primárně prostě není.
           Mnohem podstatnější v tomto případě bývá podíl na trhu, pokud je dominantní (v rámci třídy a regionu) pak se právě s ním konkurence logicky poměřuje (etalon-měřítko).
           • 01 Reagovat !

            foto Hammunasakra

            Hammunasakra 04.01.  12:32

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

            Co je etalon pro tebe a ozzyho sem tu napsal už včera = nechce se mi to hledat

            Pro ozzyho marketingovej etalon = já spíš dám dlouhodobě na materiály jako je tenhle. A z těch VW ani Pašík nikdy moce etalonově nevycházej = čest pár výjímkám = bohužel potvrzujícim praVWidlo :-)
            • 00 Reagovat !

             foto Ozzman

             Ozzman 04.01.  12:39

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

             Promin, ale já musel >:D

             [odkaz]

             Myslíš tyhle doporučované ojetiny světa motorů? >:D >:D >:D

             Cituji:

             3 NEJLEPŠÍ VOZY STŘEDNÍ TŘÍDY (trochu hoši řadí auta do tříd zvláštně)

             40 Citroen C5 (2008-2017)

             42 Ford Mondeo III (2007-2014)

             44 Škoda Octavia III (od 2012)

             (Že je C5 nejlepší si usoudil z toho, že je na dřívější stránce? Jsem slepý, nebo tam vidím Škodovku?)

             A dále můžeme pokračovat do vyšší střední třídy, ač se mi tam některá auta taktéž nezdají, nicméně:

             Audi A6

             Škoda Superb

             a třetí je Volvo...

             No >:D Hele, jsi trochu jako Okamura... vemeš informaci, totálně ji vytrhneš z kontextu a už asi půl roku s ní tady plevelíš diskuze.
             • 01 Reagovat !

              foto Hammunasakra

              Hammunasakra 04.01.  12:47

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

              Neuvěřitelný = ale ty fakt nejsi chytrej jako Okamura >:-[]

              Hele přiznej to = ty snad nemáš ani střední = jak si došel k tomu = že sis vymejšlel že Univerzitu Karlovu? >:D
              • 00 Reagovat !

               foto Ozzman

               Ozzman 04.01.  12:57

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

               Tak, chápu, že někdo jako ty, kdo vychodil sotva ZŠ a titul nikdy neviděl, to nemůže poznat a myslí si, že je to Fake... to je jediné, co tě omlouvá.

               Ještě, že na psaní bulváru o HiFi není potřeba vzdělání, jinak nevím, co by si dělal... ;)
               • 01 Reagovat !

                foto Hammunasakra

                Hammunasakra 04.01.  13:03

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

                S tim se setkávám často = že lidi se to snažej přesně otočit = pomáhá to? ;-)
                • 00 Reagovat !

                 foto Ozzman

                 Ozzman 04.01.  13:05

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

                 No, tobě zjevně ano, protože se na tom rád točíš, ale moje informace, lze na rozdíl od tvých ověřit ;)
                 • 01 Reagovat !

                  foto Hammunasakra

                  Hammunasakra 04.01.  13:12

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

                  Jako to že kdysi v dobách podobnýho článku jako je tenhle ale o starý C5 = Culda a nevim kdo to s nim tehdy psal, myslim dokonce Dusil! padlo že to je nejlepší francouzskej motor, No to je ověřitelný :-)

                  Ale myslim že to proč se neshodnem sme si vysvětlili = ty dáš na marketingový kecy a to je pro tebe etalon. Já spíš na materiály podobný tomuhle = a logicky mi Pašík nemůže vyjít jako etalon. A ono je to eště horší = ty ty marketingový žvásty a oblbování lidí co technice nerozuměj a nemaj přehled = dokonce i pod textem kterej řiká přesnej opak = obhajuješ :yes: >:-[]
                  • 00 Reagovat !

                   foto Ozzman

                   Ozzman 04.01.  13:13

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

                   Já někde chválil Passata B6 o kterém se tu píše? Můžeš mi prosím napsat kde ?
               • 01 Reagovat !

                foto Hammunasakra

                Hammunasakra 04.01.  13:21

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

                Bulvár = si fakt přehnal. Málokdo se to myslim snaží dělat tak correctly :-!

                Ale vysvětluje to to psaní = editor moc nepíše = vidim že se vyznáš ve všem = tak nějak podobně >:D
                • 10 Reagovat !

                 foto Ozzman

                 Ozzman 04.01.  13:26

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

                 Jojo... Correctly.... až na ten jen tak náhodný vztah s jednou firmou z Hostivic, jejichž produkty pořád chválíte, za chlebíčky a předváděcí akce, tzv. "obchodní přátelství" s jejími představiteli... >:D Hlavně, že ACZ vyčítáš náklonnost ke Škodovce...

                 Aha, takže si nicka bez vzdělání, která se přiživuje jako poskok s honosným názvem "editor" internetového plátku a tváříš se jako znalec techniky, Audia nevyjímaje >:D Čím dál lepší ;)

                 Už radši nic nepiš, protože ty musíš být v reále hrozný looser, proto chápu, že vyhrožuješ jen přes internet, na živo se neukážeš a ještě se navážíš do vzdělání jiných, protože žádné nemáš.... p.s. ty sis začal >:D
                 • 01 Reagovat !

                  foto Hammunasakra

                  Hammunasakra 04.01.  14:11

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

                  Nojo = někdo je na výši a má služebák deset let starou škodovku = a to eště možn a někdo poskok a.. :-)

                  Roberto je taky correctly = na místní Zemanovský poměry skoro jak z jiný planety = podívej se na test jeho beden v USA nebo Austrálii abych dal hodně vzdálený země = a bacha, když už si takovej slídil víš že tam sou o hodně dražší = ale snaha se cení = byť jako tak často mimo >:-[]

                  Nově se v diskuzích na hifi objevilo tohle cos teď napsal = tvoje dílko? ;-)

                  Už tam prosim tě nic nepiš = hifi rozumíš eště hůř než autum = a to je co říct :-! :-)
                  • 30 Reagovat !

                   foto Ozzman

                   Ozzman 04.01.  14:30

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

                   Jezdím s ní, protože nechci lítat, a nejsem obchodní cestující, abych potřeboval dělat autem dojem a brzy ho tak i tak čeká důchod, doma mám novější auto... ;) Já si na svou práci nestěžuji, baví mne a hlavně se tím pořád někde neoháním v diskuzích >:D Navíc nejsem anonym, co se bojí vylézt mezi lidi, pořád máš možnost se přesvědčit...

                   Opravdu neprolézám diskuze s AudioHifi a už vůbec nepřispívám na ten váš web, co bych z toho měl? Jen jsem si párkrát početl tvé odkazy, kde se chlubíš cizím peřím, pak máme pár společných známých, Xavian je firma blízko mého bydliště.... znáš to.... Svět je malej...;)

                   Hlavně, až Robertovi zas povezete bedny na výstavu tak si na to Correctly vzpomeň.. nebo se alespoň nenavážej do ACZ Škodovky, od tebe to totiž sedí ;)
                   • 01 Reagovat !

                    foto Hammunasakra

                    Hammunasakra 04.01.  16:00

                    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

                    Vidim že připomínka reality = tě docela dostala :-)

                    Já vim že to ode mě sedí = ať říkám correctly = nebo že si šmírák ;-)
                    • 20 Reagovat !

                     foto white-label

                     white label 04.01.  16:05

                     « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

                     Kdybys měl čisté svědomí, neviděl bys šmíráky za každým rohem... :*)
                     • 01 Reagovat !

                      foto Hammunasakra

                      Hammunasakra 04.01.  16:26

                      « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

                      Kdo má čistý svědomá má hodit šutrákem = ten znám = já neházel >:-[]

                      Ale ozzy = šmírák je = o tom prostě žádná :-)
        • 20 Reagovat !

         foto Ozzman

         Ozzman 04.01.  12:11

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

         Takže, mám teď chvíli času, tak si zagooglím a podívame se, jak to doopravdy s Vaculíkem je :

         [odkaz]

         Tady je jeden celkem rozumný test ojetiny 1. C5.... zváště působivá je ta věta o V6 3.0 o kterou dle slov Haumny Vaculík chválil

         " Ani vrcholný třílitr V6 nemohu pochválit, protože dynamika C5 s ním je na úrovni nanejvýše dvoulitrového BMW, má obrovskou spotřebu paliva, není zázračně spolehlivý a i některé spotřební díly na něj stojí hrozně moc (rozvody, výfuk)."

         Dále bych ještě citoval větu o nejlepších motorech HDI (tady je to tedy alespoň lepší průměr, ale kdo Haumnu zná, jistě si dokáže odvodit, jak moc přehání).

         "Co se motorů Citroënu C5 týče, tak bez ohledu na kilometrový průběh zde (a zcela výjimečně) doporučuji agregáty vznětové, protože patří k lepšímu průměru, zatímco ty zážehové za mnoho nestojí"

         Dále se v článku zmiňuje o problematické spodní řemenici a vstřikovačích.

         [odkaz]

         Tady je hodně zajímavý článek M.Vaculíka o vztahu k VW, kde zezačátku hned píše

         "I já sám už si ze své kritiky koncernu VW dělám často trochu srandu a rýpu do něj jen ta pro oživení textu"

         Z čehož Haumanhusa kýhá blahem >:D

         Ke konci se dozvíme, že jeho snem je Multivan TDI... ;) Zajímavé.... zajímavé... žádný Citron ani Toyota... a to je z doby tohoto Passatu B6

         Dále jsem našel, jak třeba doporučuje Š.Octavii 1 4x4 1.9TDI PD ;)

         [odkaz]

         Zvlášť tato otázka a odpověď

         "Souhlasíte s výrokem, že 1,9 TDI s rotačkou je z hlediska spotřeby, spolehlivosti a výdrže nejlepším přímovstřikovým přeplňovaným čtyřválcovým vznětovým motorem všech dob? (Muroň 1,9 TDi ALH)

         M.Vaculík

         Bez diskusí. Na druhou stranu mě velice překvapuje praktická spotřeba nových modelů Superb, zejména verzí 2.0 TDI/140 kW MT přední pohon, které mají SCR. Když tak velké auto na 235 mm širokých kolech jezdí za za 4,9 l/100 km, je to z hlediska účinnosti motoru jistě srovnatelné, jako když stará octavia na 195 mm širokých kolech jezdila za čtyři litry. Po stránce životnosti a spolehlivosti však bude tento motor už navždy nepřekonán - po roce 2000 zavládly v automobilovém průmyslu zcela jiné standardy."
         • 01 Reagovat !

          foto Hammunasakra

          Hammunasakra 04.01.  12:24

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

          Nechválil = napsal nejlepší francouzskej motor všech dob >:D

          Otázka je = proč tolik místních diskutujících = má furt dokola potřebu zrovna toho Culdu furt zpochybňovat. Ať de o to když něco pochválí = C5 tak když sepsuje = A8 ;-)
          • 20 Reagovat !

           foto Ozzman

           Ozzman 04.01.  12:26

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

           Ještě něco z diskuze o ekologii >:D

           Zdravím dočetla jsem se, že naftové motory mají daleko nebezpečnější zplodiny než benzinové. Je to pravda?(Horalka. Semily)

           M.Vaculík
           To je další obtížná otázka. Co se týká těch oxidů dusíku, NOx, tak ty skutečně v benzinových motorech (vyjma velmi vzáchých typů se spalováním vrstvené směsi) vznikají v mnohem menší míře. Nebezpečnost samotných NOx je také náročně definovatelná: Vadí i samotné, ale nejvíce tam, kde se oxid dusičitý vlivem slunečního záření (UV) rozpadá na oxid dusnatý a radikál kyslíku, z nějž pak vzniká ozón. Tedy zejména v letních zácpách. Pokud jedete autem volnou krajinou, tak bych nebezpečí oxidů dusíku v koncentracích, jichž dosahují moderní motory, nepřeceňoval. Benzinové motory sice nedělají NOx, zato pokud při rychlejší jízdě, kterou homologační cyklus NEDC nekontroluje, začnou chladit katalyzátor, proudí z jejich výfuků oxid uhelnatý (jedovatý) a nespálené uhlovodíky (zapáchající, často karcinogenní). Opět jde o absurditu hologačních předpisů - aby katalyzátor fungoval už pár vteřin po startu, musí být malý, a aby neshoře, tak ho pak proléváme benzinem. Ano, jsou zde nové motory, které už spaliny chladí vodou, ale pod opravdu plným plynem jsou pouští škodliviny ven i ty. Ke skutečné ekologii by tak někdo musel jejich majitelům zakázat i rychlou jízdu.
          • 00 Reagovat !

           foto Ozzman

           Ozzman 04.01.  12:28

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

           A proč ho tedy do C5 nedoporučuje ?
           • 01 Reagovat !

            foto Hammunasakra

            Hammunasakra 04.01.  12:37

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

            Víš že to na co si dal odkaz je jiná generace než teď aktuálně doporučuje = místo toho Pašíka žejo? :-)

            To na co si dal odkaz je zlomek už nevim 6ti? stránkovýho materiálu = jak sou :yes: :no: doporučovaný a hodnocený jednotlivý motory v modelu asi snad víš. No a Culdovi většinou pro český lidi vychází nejvíc doporučeníhodný = nějaká nafta. Stejně tak v tý novější generaci doporučuje jen obyč 2litr = i když velmi chválí 2.2 HDI

            No tak se smiř že v tý tištěný x-stránkový verzi = je V6 3.0 společný dílko PSA a Renaultu = označenej za nej- motor
            • 01 Reagovat !

             foto Ozzman

             Ozzman 04.01.  12:40

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

             Takže si Vaculík se*e do pusy, že to jednou zkritizuje a podruhé napíše, že je to nejlepší ? Já myslel, že nejlepší motor by neměl být vysoce poruchový... to by pak mohl být i etalonem ten poruchový Passat že? >:D

             A výše jsem dal seznam všech doporučovaných ojetin z 2018.... vedle C5 je tam Oktávka... nebo Superb... >:-[]
             • 01 Reagovat !

              foto Hammunasakra

              Hammunasakra 04.01.  12:46

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

              Možná to bude v tom = že spíš nemyslíš? ;-)

              Já Vaculíkův seznam 18ti doporučenejch aut napříč kategoriema = znám. A opakovaně tu na něj upozorňuju :-)

              Ale tady diskutujem pod Pašíkem a zrovna ty = nesnášíš sebemenší odchylky = teda když se ti nehoděj do krámu >:-[] takže: aktuálně nejlepší českej odborník na problematiku = místo Pašíka doporučuje C5 = věřim že smrtelná rána = pro ty který před 10ti lety tady ohrnovali nos na naftovejma 177kW >:-[]
              • 00 Reagovat !

               foto Ozzman

               Ozzman 04.01.  12:59

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

               Výše jsem citoval, co Vaculík napsal o C5 a V6 3.0.... nemusíš se rozčilovat, že si někdo dal tu práci a doplnil tvé nepřesné info vytržené z kontextu.

               Fakt jsi jak Okamura >:D Zapírat, zapírat, vytrhávat z kontextu, lhát, zapírat, skrývat se >:D Takový parazit.
               • 01 Reagovat !

                foto Hammunasakra

                Hammunasakra 04.01.  13:03

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

                Vim že ti zpracování informací nejde = ale až takhle :-|

                Ono si nepřešel ani přes primitivní marketingovej trik Pašík je etalon = navzdory tomu co je v tomhle článku a všem jemu podobnejm = tak co se divim ;-)
                • 00 Reagovat !

                 foto Ozzman

                 Ozzman 04.01.  13:06

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

                 Tak mi polopaticky vysvětli, jak může být motor, o kterém napsal, že je nejlepší ten stejný, o kterém napsal to, co jsem citoval ? Že by si zapoměl uvést kontext?
              • 00 Reagovat !

               foto -Karel-

               _Karel_ 04.01.  14:00

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

               Tak šup, hoď sem odkaz na ten seznam a zdůvodnění, ať vidíme, že nelžeš.
           • 00 Reagovat !

            foto white-label

            white label 04.01.  13:53

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

            Protože je ho do C5 Škoda! >:-[]
            A nekrm furt toho (nenažraného) trolla, jen mu tím pomáháš zasírat diskuse... 8-s :no:
            • 00 Reagovat !

             foto Ozzman

             Ozzman 04.01.  14:01

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

             Jojo..no tady mi dost lidí pomohlo krmit, ale pro delší dobu s ním dám zas pokoj.
  • 02 Reagovat !

   foto Hammunasakra

   Hammunasakra 03.01.  17:46

   « Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

   Ta poslední věta = o půl třídy výše v čem? Poruchovosti? :-)

  • 10 Reagovat !

   foto Richard76

   Richard76 04.01.  10:32

   « Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

   Ze byl vzdy o pul tridy vyse? Aha, tak do ted jsem delal asi neco spatne, ze jsem VW nemel nikdy v garazi
   • 01 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 04.01.  10:33

    « Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

    Místní adorace VW je fakt zajímavá [odkaz] :-)
    • 10 Reagovat !

     foto Beefcake

     Beefcake 04.01.  10:49

     « Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

     Pekne na tak malu automobilku, minule boli tusim druhi (neviem, ci to nebol prieskum vernosti k znacke). Abs. vacsina ludi, co kupi Subaru, uz inu znacku potom nechce.
     • 00 Reagovat !

      foto Ozzman

      Ozzman 04.01.  10:59

      « Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

      Já vím, že to zase schytám, ale bratranec si bláhově koupil outbacka (nového, žádná stočenka) s boxer dieslem a po 2 letech to dal pryč, docela nešťastný a vyměnil za B7alltrack.. od té doby je věrný VW.
      • 11 Reagovat !

       foto Beefcake

       Beefcake 04.01.  11:50

       « Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

       Nemal kupit dizel :-) Iste, najdu sa aj taki, mohol mat nejaky dovod, ale sofersky si isto nepoleosil.
       • 00 Reagovat !

        foto Ozzman

        Ozzman 04.01.  12:33

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

        Dnes má Arteon 2.0TSI, ale myslím, že mu šlo o víceúčelové auto, co ho odveze s rodinou do Alp na lyže, nebo na dovolenou kamkoliv jinam, nehonil moc zatáčky.
        • 01 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 04.01.  12:51

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

         Vidim že autum = fakt ale fakt nerozumí :-)
         • 20 Reagovat !

          foto Ozzman

          Ozzman 04.01.  12:54

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

          Jo, je to hlupák, měl si koupit starou C5....
          • 01 Reagovat !

           foto Hammunasakra

           Hammunasakra 04.01.  13:05

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

           Jj jen velkej hlupák = si myslí že je vtipnej = a přitom napíše takovouhle blbost = že ses dneska rozjel co? No furt platí = a docela VWětšinově = to co je v tomhle článku = o etalonu ;-)

           A platí to i o Arteonu a jeho konstrukci a z ní vyplývajících jízdních vlastnostech = kdybys nevěděl = no vlastně spíš vim že nevíš :-)
           Základ už řek včera Dinar ke kterýmu se hlásíš = nečíst nečíst nečíst >:-[]
           • 20 Reagovat !

            foto Ozzman

            Ozzman 04.01.  13:15

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tédéíčka stejně nejlepší!

            Arteon je Passat... vím to já, víš to ty, ví to i bratranec, ale vyhovuje mu, kde je problém ? Zajímavé je, že mne pořád házíš do téhle VWskupiny a mé první a poslední auto koncernu VW byl Seat Cordoba, který jsem prodal někdy v roce 2008 ;)
 • 21 Reagovat !

  foto Beefcake

  Beefcake 03.01.  16:45

  Nevyhoda

  Tie Pasaty maju jednu neprijemnu vlastnost a to ze prakticky vsetko su to dizle. A to spolu s tym, ako na ne vlastnici prdia (to bude asi nejak spolocna vlastnost, lebo jazdia zadarmo a naftu to vyraba) produkuje peknu paletu farieb dymu. Stretnut B6 a starsie - prakticky istota smradu. Schvalne si to vsimnite. Sharan je v podstate to iste.
  • 10 Reagovat !

   foto kyklop

   kyklop 03.01.  21:29

   « Re: Nevyhoda

   Ukáž mi konkurenčný dízel, ktorý nesmrdí? Tie autá majú +- 10 rokov, väčšina už čaká na tretieho majiteľa, dpf je poctivo vykucahný, vstrekovače a turbo pred rozpadom. Ale to nie je chyba auta samotného. Ak chceš istotu, že to bude dymovnica tak sa pozri na podobne staré mondeo, lagunu a máme to tu vymaľované ;-)
   • 30 Reagovat !

    foto traveldrive

    traveldrive 03.01.  21:44

    « Re: Re: Nevyhoda

    Presne. Staršia Laguna, Mondeo alebo Passat - za všetkým sa ťahá kúdol čierneho dymu. To je tá naša nátura, peňazí veľa nie je, tak radšej staré veľké auto "v plnke" ako nová Dacia, lebo Daciu si kúpi len plebs...
    • 00 Reagovat !

     foto kyklop

     kyklop 03.01.  21:54

     « Re: Re: Re: Nevyhoda

     Táto téma sa dá rozoberať do nekonečna a každý má svoju pravdu. Faktom je, že každý ďalší majiteľ ma menšiu peňaženku (česť výnimkám) a na náročnejšiu údržbu nemá, resp. nie je ochotný investovať viac ako je nutné (nutné, aby to naštartovalo a jazdilo)
     • 02 Reagovat !

      foto Beefcake

      Beefcake 04.01.  10:36

      « Re: Re: Re: Re: Nevyhoda

      Tak nech to nerobia na ukor ostatnych. Mam takeho suseda, jednoduchsieho nielen kvoli tomuto. Najprv kupil ojety passat, ten posunulbsestre a kupil petrolejom smrdiaci dechtovy 3litrovy 20 rocny Mercedes. Hlavne, ze ma velke auto.
   • 12 Reagovat !

    foto Hammunasakra

    Hammunasakra 03.01.  22:40

    « Re: Re: Nevyhoda

    10 let starej dražší model PSA nesmrdí = už někdy od roku 2001 maj filtry DPF a narozdíl koncernoVWejch spolehlivý a bez problémů

    • 10 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 04.01.  07:14

     « Re: Re: Re: Nevyhoda

     Ehm .. smrdí ... Jak jinak je ten motor dobrej. Zrovna desetiletej jsem měl doma a taky si uměl namalovat černou čáru na silnici...
     • 10 Reagovat !

      foto kyklop

      kyklop 04.01.  08:00

      « Re: Re: Re: Re: Nevyhoda

      No jo, ale ty si ho mal bez dpf, narozdiel od produkcie psa, či?
      • 00 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 04.01.  08:19

       « Re: Re: Re: Re: Re: Nevyhoda

       Moje verze už byla s DPF , což odradilo ze začátku pár potenciálních zájemců, když jsem auto prodával >:-[] Přesně těch, které Topten tak miluje >:D
       • 01 Reagovat !

        foto Hammunasakra

        Hammunasakra 04.01.  10:16

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nevyhoda

        Viz já 10:03 = to přece neni problém >:-[]
        • 01 Reagovat !

         foto Ada-je-zase-tady

         Ada je zase tady 04.01.  22:36

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nevyhoda

         Od PSA je to pěkný motor, jenže se mu po 150 tis km lámou vačky... :no:
   • 00 Reagovat !

    foto Beefcake

    Beefcake 04.01.  10:44

    « Re: Re: Nevyhoda

    Ano, aj tie, co si napisal. A ano, je to aj chyba auta, lebo neodolatelne pritahuje kolenovrtov. Nezabudaj na ojete Fiaty a specialne Alfy.
 • 03 Reagovat !

  foto Lukas999

  Lukas999 04.01.  17:20

  Nebrat!

  Nic a nikdy nekupujte od VW ani koncernu, vyjímky neexistujou, je to póvl všechno, starý, nový, nafta nebo benzin, to je *.. DAS ŠAJZE.
  • 02 Reagovat !

   foto Hammunasakra

   Hammunasakra 04.01.  17:34

   « Re: Nebrat!

   Je to síla říct to takhle stručně a jasně = a je to skoro neuvěřitelný = ale skoro jo :yes: ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto ericn

  ericn 05.01.  18:13

  Passat B6 - jezdící porucha

  V bývalé práci jsme měli 4x Passaty B6 jako služební vozy pro členy Boardu - rv 2006 a 2007 a nebyl měsíc aby se některému něco z nich nestalo a nebyl v servisu. Tyhle auta se museli Leaseplanu opravdu vyplatit. Buď zlobila elektrika - všude možně, motory, tu a tam se rozsvítilo STOP a jednou dokonce zůstal šéf na dálnici s utrženým motorem ze silentbloků >:D :yes:

  Sem tam byla auta vykradena na díly - tu přední světla, tu blinkry, Alu kola, airbagy, standardně Navi 2x do roka (za to auto pravda nemůže)...
 • 10 Reagovat !

  foto ro80

  ro80 06.01.  01:19

  Koncernová pomsta

  Nejdřív zblbnout davy "ovce" a pak jim nadělit schlecht auswahl. Jak z náckovskýho kopíráku.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!Blesk.cz

Patrik (15) jednou ranou srazil seniorku na zem: Matka tvrdí, že ho žena vyprovokovala!

Patrik (15) jednou ranou srazil seniorku na zem:…

Slovenskem koluje video, na kterém patnáctiletý kluk po slovní přestřelce brutálně udeří do obličeje…

Obrana před nachlazením? Rybí tuk s omega-3

Obrana před nachlazením? Rybí tuk s omega-3

Náchylnější k nachlazení se váš organismus stává ve chvíli, kdy máte oslabenou imunitu. Tomu však můžete…

 

iSport.cz

Pomohlo nám, že Slavia hrála fotbal, věděl Vrba. Proč dal šanci Chorému?

Pomohlo nám, že Slavia hrála fotbal, věděl Vrba.…

Výhra 2:0 ve šlágru se Slavií je pro Viktorii obzvlášť sladká. Plzeňský trenér Pavel Vrba po náročném utkání…

SESTŘIHY: Plzeň stáhla náskok na Slavii, Baník je po výhře třetí

SESTŘIHY: Plzeň stáhla náskok na Slavii, Baník je po…

Ostravský Baník je opět třetí. Svěřenci Bohumila Páníka se dostali před Jablonec a pražskou Spartu. Rozhodla o…

 

Reflex.cz

Nové fantazie švédského fotografa z Prahy. Podívejte se na surrealistické koláže Erika Johanssona

Nové fantazie švédského fotografa z Prahy. Podívejte…

Jeho fotografie připomínají divoké sny surrealistických malířů. O švédském fotografovi Eriku Johanssonovi bylo v…

Proč máme v Europarlamentu jen 21 poslanců? Kdo určuje počty mandátů a kde je nejvýhodnější kandidovat?

Proč máme v Europarlamentu jen 21 poslanců? Kdo…

Českou republiku bude po volbách v květnu 2019 v Evropském parlamentu opět zastupovat 21 poslanců. Počet našich…