Diskuse

Zájem o roční dálniční známky v prosinci poklesl

20.1.2014

Prodej ročních dálničních známek na letošní rok do konce prosince meziročně klesl o tři procenta na 518.000. Fond dopravy čeká zvýšenou poptávku na konci ledna. Uvedli to zástupci ministerstva dopravy.

 

 • 10 Reagovat !

  foto Missouri

  Missouri 20.01.2014  13:41

  Končím

  Roční dálniční známku jsem si poslední tři roky pořizoval. Považoval jsem to za pohodlné. Jenže už si ji nekoupím, a nejen kvůli ceně. Je to má malá občanská odveta našemu gaunerskému kapitalismu. Hodlám omezovat spotřebu na minimum, a nejen pohonných hmot (jízda po alternativních silnicích je sice pomalejší, zato mnohem úspornější). Nech si, státe, svoje dálniční tankodromy, nech si svoje známky. Kašlu na tebe stejně jako ty kašleš na mne. :no:
  • 40 Reagovat !

   foto Hittman

   Hittman 20.01.2014  14:44

   « Re: Končím

   Také o tom přemýšlím, nehledě na to, že leckterá třída 1 je v lepším stavu než podél vedoucí dálnice či rychlostní silnice. Když jsem jel nedávno "po staré" z Vyškova do PV, byl jsem tam téměř stejně rychle, i když se teď kvalita po rekonstrukci rychlostní asi obrátila v její prospěch. Jinak cesta z KM do Otrok je lepší po staré RR, super povrch, malý provoz, nehledě na to, že můj 2,0 TDI sežere při 130km více než při 110km po silnic první třídy a časový rozdíl není zas tak markantní..Takže v konečném součtu je roční úspora financí citelná, časový rozdíl tam ovšem je, např. cesta Brno - Praha je rychlejší po D1, jelikož podél ní nevede zas tak přímá "náhrada". Ale těch 20 - 30 min je pakatel...
   • 00 Reagovat !

    foto pargi

    pargi 21.01.2014  08:37

    « Re: Re: Končím

    Jakože rozdíl praha - brno po dálnici a po erste klasse u tebe dělá 20-30 min? :-O tos jezdil po D1 80 za kamionem? :-)
  • 00 Reagovat !

   foto Tomass

   Tomass 21.01.2014  10:43

   « Re: Končím

   Jsem více méně stejného názoru. Také nekupuji z obdobného důvodu celoroční známku. Ale to co tady v diskuzi padlo není tak zcela pravda.
   Jízda po dálnici je bezpečnější, plynulejší a hlavně mnohem příjemnější než po okreskách. Jsou úseky, které za moc nestojí... ale i tak obecně platí to co jsem napsal.

   Jezdit po okreskách není zase tak růžové jak se může zdát. Ze své zkušenosti vím, že úspora na 100km dálnice (např. D11) vs. okresky a průjezdy městy může být i 1,5h úspora. Mluvím ze zkušenosti! Co se týká spotřeby, tak nikdo nikoho nenutí jezdit po dálnici 130 nebo 150km/h ... můžete jezdit klidně 110-120km/h a pořád budete dostatečně rychlí a na spotřebě se to až tolik nemusí projevit. Protože pak prakticky nebudete používat brzdy.

   Pro toho kdo jezdí pravidelně je dálniční známka samozřejmostí a pro ty kteří jezdí jenom příležitostně jsou tu kupony buď na menší období nebo pokud mají chuť a nervy tak se mohou dálnicím vyhnout. Také to tak občas dělám. Pokud mám jet po dálnici více jak 200km jedním směrem tak je pro mne známka samozřejmostí. Těch 300kč mi za to stojí. Když mám jet 100km v jednom směru tak to vždy zvažuji, ale vzhledem k tomu že jsem ještě ani po těch 300kč nezaplatil víc než těch 1500,- tak tu roční prostě kupovat nebudu. :yes:
   • 00 Reagovat !

    foto Missouri

    Missouri 21.01.2014  11:31

    « Končím

    Tyto argumenty jsou racionální a já je přijímám. Jenže platí pro život v zemi, kde se dodržují základní kulturní pravidla - to znamená, že pokud mám za něco připlácet, očekávám přiměřenou kvalitu. Je dokázáno, že u nás se staví dálnice snad třikrát dráž, než v kulturních zemích. Rozdíl jde do kapes gangsterům. To znamená, že tento stát s prostředky vybranými od svých občanů hospodaří jak? Svinsky. Jako bezvýznamný občan nemám možnost nenásilně protestovat jinak, než bojkotem. Nenakupovat zboží a služby, potažmo přímo od státu, je zatím nezakázanou formou protestu. Pokud jste se službami státu spokojeni, je to vaše věc. Já nejsem.
    • 00 Reagovat !

     foto Tomass

     Tomass 21.01.2014  12:13

     « Re: Končím

     Já s Vámi plně souhlasím! Problém je jinde a ten jsem také popsal. Těch 300kč za známku mi při ujeté vzdálenosti více jak 200km v jednom směru prostě stojí za pohodlí, které se mi i při stavu naší dálniční sítě dostanu. Ať je to jak chce, tak jízda po dálnici je pohodlnější a mnohem příjemnější. Stejně tak ten kdo jezdí na větší vzdálenosti pravidelně si rád tu známku koupí než aby jezdil pořád po okreskách.

     Další věc, říkáte že bojkotujete hospodaření státu. Ale víte kolik platíte spotřební daň z pohonných hmot? Pokud to myslíte vážně měl byste auto prodat a chodit pěšky. :-) Nic ve zlém, ale na tom benzínu/naftě zaplatíte státu mnohem víc než na nějaké známce za pár korun.
     • 00 Reagovat !

      foto Missouri

      Missouri 21.01.2014  13:32

      « Končím

      Ovšem při tomto přístupu bych mohl doma odpojit pojistky a svítit petrolejkou. Nejsem žádný extremista. Mám rád auta, mám rád i to svoje a chci je. Jen se budu chovat racionálněji. Od jara začnu jezdit do práce na elektrokole, například. Auto mám spíše pro zábavu, vždycky jsem po něm toužil. Jde o princip, když například v restauraci nejsme spokojeni s kvalitou obsluhy, přestaneme ji navštěvovat. Stát není restaurace, já vím, ale už jsem vážně naštvaný.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!Blesk.cz

Vlasy znovu v kondici: 4 domácí výživné masky z vajec, banánů i piva

Vlasy znovu v kondici: 4 domácí výživné masky z…

Letošní letní a podzimní měsíce byly nádherné a plné slunce. Kvůli slunečnímu záření, chlorované vodě z bazenu a…

Google+ končí. Někdejší rival Facebooku měl tajné bezpečnostní problémy

Google+ končí. Někdejší rival Facebooku měl tajné…

Google končí se svou někdejší odpovědí na Facebook. Sociální síť Google+ se do roka odmlčí, důvody jsou přitom…

 

iSport.cz

Bolt odmítl mistra Malty! Po fotbalové kariéře touží dál v Austrálii

Bolt odmítl mistra Malty! Po fotbalové kariéře touží…

Snaha Usaina Bolta o fotbalovou kariéru nekončí, ba naopak. Osminásobný olympijský vítěz ve sprintu na 100 a 200…

Expert Palička: Komunikace asi nebyla Jarolímova cesta, Dočkal je bingo

Expert Palička: Komunikace asi nebyla Jarolímova…

Větší disciplína, zodpovědnost v plnění úkolů, lepší klima v kabině. „Je to prudká, markantní změna,“ porovnává…

 

Reflex.cz

Novodobý stařec a moře: Nejstarší strážce majáku na Ukrajině je ve službě už 70 let

Novodobý stařec a moře: Nejstarší strážce majáku na…

„Zaposlouchej se do toho ticha! Nejlepší je to stejně v zimě. Žádné zvuky, je slyšet jenom stromy, moře a vítr.…

Vladimír Pikora: Cyklisté – peklo řidiče aneb Když menšina tyranizuje většinu a říká tomu pokrok

Vladimír Pikora: Cyklisté – peklo řidiče aneb Když…

Někdy si říkám, že politici vážně z celé duše musí nenávidět řidiče. Vždyť neustále přemýšlejí, jak jim udělat…