Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bárta: Telefonování s hands-free se zakazovat nebude

30. 3. 2011 • 06:38
7
Ministr dopravy Vít Bárta stáhl návrh zakázat telefonování s hands-free sadou při řízení auta.

Jak informovala televize Nova, ministr dopravy Vít Bárta (za stranu Věci veřejné), se rozhodl stáhnout část návrhu zákona o silničním provozu, která by řidičům zcela zakázala telefonování při jízdě automobilem. Rozšířený zákaz se měl týkat i tzv. hands-free – vestavěného nebo přenosného zařízení, které umožňuje při telefonování držet obě ruce na volantu.

Záměr, který byl dle Novy pro Bártu ještě před 14 dny prioritou, se nakonec k úlevě mnoha řidičů do schvalovacího procesu nedostane. Podle vyjádření pro televizi je ministr rád, že svým návrhem rozproudil veřejnou debatu.

Argumentem pro zákaz hands-free bylo měření Ministerstva dopravy. Při něm se zjistilo, že řidič věnující pozornost telefonování brzdí v rychlosti 70 km/h o 13 metrů později.

Hands-free sady tedy zřejmě mimo zákon postaveny nebudou, přesto ministerstvo chystá zpřísnění stávajících podmínek. Aktuálně platný postih za přestupek držení telefonního přístroje nebo jiného hovorového nebo záznamového zařízení v ruce nebo jiným způsobem při řízení vozidla je 3 body a 1000 Kč.

Ministerstvo dopravy by podle vyjádření mluvčího Karla Hanzelky chtělo postih zpřísnit na 5 bodů.

Témata
1. 4. 2011 16:13
Bárta je poděs,
...ale alepsoň umí uznat, že přestřelil. Tím se dost stále liší od standardních českých (a nejen českých) politiků. Nesmět mluvit s handsfree je stejné, jako zakázat mluvit za jízdy s řidičem i v osobním autě. Na druhou stranu všichni ti, co tady na bártu nadávají a prsí se, jak vše zvládnou by asi mluvili jinak, kdyby jim třeba do auta nacouvala na parkovišti pipina s mobilem u ucha (jeden kamarád - byl jsem osobně přítomen) nebo jim rozmlátil na přechodu kolo jakýsi "Duda", který měl sice bavora jako prase, ale díky mobilu nezvládl odbočení doleba a vjel na přechod - naštěstí to odneslo jenom to jízdní kolo - tento kamarád uskočil včas.....(to znám jenom z jeho vyprávění a z rozsudků...).
Avatar - Ada je zase tady
31. 3. 2011 07:59
Zakázat kouření za volantem!
To by bylo mnohem užitečnější!
Avatar - ManInBlack
30. 3. 2011 16:59
Za každou hovadinu...
..., kterou navrhnou, by měli ti * v parlamentu dostat od 100 lidí přes hubu. To by bylo fialových, modrých a červených tváří >:D
Avatar - S8
30. 3. 2011 14:50
Re: Podruhu Bárto
A jistě to všechno hřímal svým mocným hlasem... >:D
30. 3. 2011 13:58
Re: Podruhu Bárto
vsak veskere jeho pusobeni na MD lze charakterizovat touto cinnosti :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku