Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW 218d GT (110 kW) vs. Volkswagen Touran 2.0 TDI (110 kW) – Nový revír

Ondřej Chamilla Ondřej Chamilla 11. 12. 2015 • 17:53
90
101
Zobrazit náhledy (90)
BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2 BMW řada 2
Sedmimístná MPV jsou pro BMW novým teritoriem. Dokáže se tedy Gran Tourer poprat s druhou generací Volkswagenu Touran? K tomu bude potřeba více než jen prestižní znak na kapotě.


Úvod, pořizovací náklady


Pravděpodobně není automobilka, u které by bylo vývoj současných automobilů vidět více než u BMW. Ještě před dvaceti lety šlo o výrobce, který produkoval přísně tradiční modely klasických tvarů a největším výstřelkem v nabídce byl pohon všech kol. Ostatně i díky tomu si BMW vytvořilo neotřesitelnou image. Jenže požadavky zákazníků se začaly rychle měnit a dnes je trendem zaplnit jakoukoliv skulina na trhu.

Výsledkem toho všeho je, že dnes zde máme mnoho různých BMW roztodivných tvarů a pohonů, a ty opravdu tradiční vozy této značky, navíc ve specifikaci s řadovým šestiválcem a pohonem zadních kol, již chce málokdo. I proto se zde dnes objevuje automobil ještě před nedávnem nemyslitelný – sedmimístné MPV s pohonem předních kol s modrobílou vrtulkou na kapotě. BMW 2 Gran Tourer stojí na platformě Mini Countryman, tedy s motorem napříč, a jedná se o prodlouženou variantu vůbec prvního „nedohrabu“ z Mnichova, a to modelu 2 Active Tourer.

Přímým konkurentem vozu je další sedmimístný německý automobil, tentokrát však z lidového Wolfsburgu, tedy Volkswagen Touran. Ten nyní platí rovněž za novinku, přišel totiž ve své druhé generaci, která již stojí na platformě MQB. První Touran se vyráběl dlouhých dvanáct let, od roku 2003, novinka tedy má na co navazovat. Otázka pro dnešní den tedy zní jasně – dokáže být první pokus o sedmimístné rodinné MPV z Mnichova lepší než již dobře známý konkurent z Wolfsburgu? Anebo jinak – vyplatí se připlatit si za prestižnější značku? Pojďme to zjistit.

video

Levní jsou jinde

Podle nás je více než pravděpodobné, že koupě BMW 2 GT bude probíhat nějak takto – otec rodiny má některé z větších BMW a shání kompaktnější vůz pro manželku a na rozvoz dětí do školky. Mnichovští pro něj právě takovýto automobil stvořili a protože má otec k této značce dlouhodobě pozitivní vztah, neváhá a kupuje.

Pořizovací nákladyBMW 2 GTVolkswagen Touran
ZÁKLADNÍ CENA
Motor a stupeň výbavy218d Luxury Line/ 899.600 Kč2.0 TDI Highline DSG/749 900 Kč
SERVIS
Světlomet/zadní svítilna [Kč]17 655 / 547216.248 (diodový)/5317
Přední/zadní nárazník [Kč]11 330 / 12 9809.119/9.778
Přední blatník [Kč]55555487
Čelní sklo [Kč]73437437
Brzdové destičky přední + výměna [Kč]5700 + 9452687 + 871
Hodinová sazba v servisu [Kč]1620968
Náklady na servisní prohlídky do ujetí 100 000 km [Kč]Zdarma krom brzd. obložení20.380
ZÁRUKY
Celý vůz/lak/neprorez. karoserie (roky)2/3/122/3/12
Prodloužená zárukaaž 6 let/ 200.000 kmaž 4 roky/ 80.000 km

Podívat se na vše ale můžeme i obšírněji. Pokud si projdeme nabídky jednotlivých výrobců, zjistíme, že BMW se nachází ve třídě, kde vládnou spíše na cenu zaměřené automobilky. Za částku dostačující pro základní 2 Gran Tourer si tak můžete pořídit plně vybavený Citroën C4 Grand Picasso nebo Renault Grand Scénic. A co víc, i takový Mercedes B 180, byť pouze pětimístný, začíná na částce 555.000 Kč, kam se BMW se svou základní cenou 676.000 Kč za tříválcovou patnáctistovku podívat nedokáže.

Pojďme však srovnat konkrétní modely – my si do testu vybrali vozy s dvoulitrovými turbodiesely o výkonu 110 kW, které jsou si svými parametry téměř vyrovnané. BMW 218d GT však začíná na částce 787.800 Kč, zatímco Volkswagen Touran 2.0 TDI můžete mít v základní výbavě Comfortline od 647.900 Kč. My zde však máme bavoráka ve výbavě Luxury Line, takže cena poskočí o více než 100.000 Kč na 899.600 Kč, přičemž Touran je zase ve verzi Highline, kde dvoulitrový diesel začíná na 677.900 Kč. Holt, tihle dva nejsou z levného kraje, byť ve Wolfsburgu je stále přece jen laciněji.

bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty

I u námi bohatě dovybavených variant je BMW pořád nepřekvapivě dražší, rozdíl ale již není tak velký (1.088.100 vs. 1.051.100 Kč). Je však nutno brát v potaz, že Volkswagen přijel s příplatkovým automatem, zatímco BMW s manuálem. Výhodou Gran Toureru je však obsáhlejší nabídka variant, můžete mít nejen silnou benzinovou verzi, ale rovněž „nafťáka“ se 140 kW, a to i s pohonem všech kol.

Podobný cenový vývoj lze sledovat i u náhradních dílů – zatímco světla, blatník či čelní sklo stojí u BMW a Volkswagenu podobně, nárazníky, brzdové destičky či hodinová sazba v servisu jsou již u modrobílé vrtule výrazně dražší. Trumfem BMW je však servis zdarma na 5 let/100.000 km, respektive možnost prodloužit záruku na 6 let/200.000 km. To Volkswagen neumí.

HODNOCENÍ POŘIZOVACÍCH NÁKLADŮBMW 2 GTVolkswagen Touran
Základní cena57
Standardní výbava a příplatky68
Servis98
Záruky98
Průměr7,257,75

Dojem, praktičnost


Jeden stylový, druhý praktický

Když se řekne MPV, napadnou nás pojmy jako variabilita, praktičnost, komfort či prostornost. V dnešní době je však stále důležitější i vzhled – automobily se často kupují také očima. Oba vozy v našem srovnání se tak snaží zaujmout i svým designem. Tedy, tvary Touranu rozhodně nikoho neohromí a jedná se ve srovnání s předchůdcem pouze o evoluci, Volkswagen však vypadá poměrně elegantně a draze díky doplňkům, jako jsou osmnáctipalcová kola, diodové čelní světlomety, chromované prvky či pěkná hluboká modrá barva.

BMW za vzhled modelu 2 Gran Tourer nikdy zrovna nesklízelo ovace, celkové tvary připomínají spíše rybu z hlubin moře. Jinak se však automobil snaží podobně jako Volkswagen – rovněž má diodové světlomety, zajímavou šedou barvu či osmnáctipalcová kola. Je již na vás, který automobil vám přijde zajímavější, my to máme tak padesát na padesát.

bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty

To v interiéru již máme o kus jasněji – BMW zde výrazněji sází na luxus, zejména tedy testovaný kus se světlou spodní polovinou palubní desky. Interiér tak vypadá draze a honosně, tedy přesně tak, jak byste od BMW čekali. Pozice za volantem se mnohem více blíží běžným osobním automobilům a vy si v interiéru okamžitě připadáte dobře.

První dojem tedy hraje BMW jednoznačně do karet, postupem času ale vyplouvají na povrch i nedostatky. Sedadla mají kupříkladu opravdu krátké sedáky, klavírní lak na velké části palubní desky se rychle ušpiní a elektronická parkovací brzda nemá automatický režim, takže při rozjezdu se sama neodbrzdí, musíte to udělat ručně.

bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty

Když se přesuneme na druhou řadu sedadel, objevíme dostatek prostoru, ale nepotěší skutečnost, že se nejedná o tři samostatná sedadla jako u Volkswagenu. Třetí řada je pak zcela nouzová, a to ještě jen pro malé děti. Dospělý jedinec nemá šanci usadit se jakkoliv pohodlně.

HODNOCENÍ INTERIÉRUBMW 2 GTVolkswagen Touran
Prostornost78
Přední sedačky68
Zadní sedačky78
Kufr78
Variabilita79
Průměr6,808,20

Zavazadlový prostor BMW má v pětimístném uspořádání objem 560 litrů, což je méně než u Volkswagenu, byť na pohled nevypadá rozdíl tak markantně. Oceňujeme možnost uložit roletu zavazadelníku pod podlahu vozu, stejně jako složení druhé řady sedadel zmáčknutím tlačítka.

bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty

Je čas přesednout do Touranu. Hned ze startu nás zaujme více „dodávkářská“ pozice za volantem a větší šeď. Pochválit je však potřeba větší přehlednost a také snadnější ovládání infotainmentu. Podobně jako BMW i Touran je plný klavírního laku, což je věc pěkná, dokud je čistá. Ve srovnání s mnichovským vozem zpracování interiéru mírně pokulhává, není to však nic hrozného.

V Touranu lze objevit i mnoho zajímavých detailů, kupříkladu v liště před spolujezdcem je schránka na SD karty a DVD, v loketní opěrce se pak ukrývá malý vyjímatelný odpadkový koš.

bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty

Hlavní však je, že Volkswagen je mnohem více zaměřen na praktičnost. Ve druhé řadě sedadel má tři samostatná sedadla, pětimístný vůz má i plnohodnotnou rezervu a pro převoz dlouhých předmětů můžete využít možnost sklápění opěradla předního spolujezdcova sedadla. Líbilo se nám také, že stolečky před cestujícími v druhé řadě méně omezují prostor pro kolena než v BMW.

V tomto srovnání tedy BMW hraje roli toho stylového, zatímco Volkswagen míří více na reálnou praktičnost a variabilitu. Rozdíly to ale nejsou nikterak zásadní, o všem tedy rozhodne hlavně to, jak se vozy chovají na silnici.

HODNOCENÍ DESIGNUBMW 2 GTVolkswagen Touran
Vnější vzhled67
Vnitřní vzhled98
Zpracování97
Ergonomie79
Konektivita88
Průměr7,807,80

Jízdní vlastnosti


Stejní jen na papíře

Ne vždy se nám podaří sehnat k testu auta ve stejné specifikaci, v tomto případě bylo BMW sedmimístné s manuálem, zatímco Volkswagen měl automat a pět míst. Přesto se však stačí letmo podívat na technické údaje k vozům a zdá se, že na silnici musí tohle být až neskutečně vyrovnaná bitva.

Obě předokolky totiž mají dvoulitrový turbodiesel s výkonem 110 kW, pouze Volkswagen má vyšší točivý moment, a to 340 N.m proti 330 N.m u BMW. Maximální rychlost činí 205 km/h u BMW a 206 km/h u VW, zrychlení z klidu na sto kilometrů v hodině proběhne za shodných 9,3 sekund.

bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty

V reálu ale auta nepůsobí podobně ani náhodou. Motor Gran Toureru běží měkce, není dunivý, ani přehnaně nevibruje, což se ale o dvoulitru v Touranu nedá říci – ten má výrazně hlasitější, dunivější a klapavější chod. Výhodou BMW je, že se dokáže velmi dobře popasovat i s nižšími otáčkami, zátah začíná už těsně nad volnoběhem a rozsah použitelných otáček je tedy větší. Volkswagen oproti tomu táhne razantněji, ale chvíli mu to trvá a potřebuje více než 1500 otáček. Ve výsledku tedy oba vozy působí podobně rychle, jen každý trochu jiným způsobem. Měření na letišti pak potvrzují, že BMW lépe snáší nižší otáčky a rozbíhá se z nich snadněji, v pružném zrychlení na čtvrtý a šestý rychlostní stupeň tak vítězí. U Volkswagenu lze v manuálním režimu jednotlivé rychlosti “zafixovat” tak, aby výsledné měření bylo objektivní. Námi testovaný kus Gran Toureru pak příliš dobře nebrzdil, což se ukázalo i na měření brzdné dráhy vozů.

Dynamické měření na letišti (vlhko)BMW 2 GTVolkswagen Touran
Pneumatiky225/45 R18225/45 R18
Pružnost na 4. RS(60-120 km/h)/6. RS (80-120 km/h) [s]7,0/12,97,1 s/14,8 s
Otáčky na nejvyšší RS při 130 km/h2400 min-12250 min-1
Skutečná rychlost při tachometrových 50, 90 a 130 km/h [km/h]48/87/12648/86/124
Brzdná dráha ze 100 km/h [s/m]4,2/48,83,1/44,3

Volkswagen i BMW nabízejí možnost nastavit různé režimy vozu, od úsporného po sportovní. Zajímavostí u BMW je, že v módu Sport se u manuální převodovky dočkáte automatických meziplynů. Ty však jdou dát díky snadno a přesně ovladatelnému motoru dobře i v běžném režimu bez pomoci elektroniky. Samotná převodovka nepůsobí tím tradičním dojmem jako každý jiný mnichovský vůz, což je dáno pravděpodobně odlišnou platformou. Řazení je však snadné a poměrně přesné, byť u toho vydává „plastové“ zvuky.

bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty

Námi testovaný Touran měl šestistupňovou automatickou převodovku DSG, která funguje uspokojivě. Řídili jsme rovněž Touran s manuálem, a tak můžeme říci, že se také jedná o příjemné a přesné řazení. V tomto ohledu si tedy nemají BMW s Volkswagenem co vyčítat, protože však srovnáváme automat s manuálem, tentokrát v celkovém bodovém hodnocení kolonku „řazení“ vynecháme.

HODNOCENÍ MOTORUBMW 2 GTVolkswagen Touran
Zrychlení88
Pružnost87
Spotřeba udávaná98
Spotřeba v testu98
Odhlučnění motoru97
Průměr8,607,60

A spotřeba? Ta se v našem testu pohybovala okolo šesti litrů u obou vozů, přičemž BMW mělo během testu apetit 5,8 l/100 km, zatímco Volkswagen 6,2 l/100 km. I v jiných režimech byl mnichovský automobil vždy o zhruba půl litru úspornější.

bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty

Na silnici, právě tam BMW obvykle excelovala. Gran Tourer však přijíždí na osmnáctipalcových kolech obutých do pneumatik runflat a s běžnými tlumiči. Výsledek je bohužel nabíledni – auto je tvrdé, nerovnosti nedokáže uspokojivě filtrovat a působí prkenně. V rámci platformy Countrymanu pak vůz podědil i slabé odhlučnění podběhů, při jízdě tedy jde výrazněji slyšet valivý hluk od kol a na nerovnostech se ozývají výrazné rány. Tyto vlastnosti se k vozu kategorie MPV rozhodně nehodí.

Ano, Gran Tourer je v zatáčkách na poměry této třídy slušně stabilní, nepůsobí však o nic obratněji než Touran a má trochu necitlivé řízení. Nerovnost uprostřed oblouku navíc auto znejistí. Podvozek se ale chová dobře při vyšších rychlostech, auto celkově slušně maskuje rychlost a příliš se nenaklání.

bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty

Touran má v tomto ohledu výhodu adaptivních tlumičů, i v režimu sport se ale jeví lépe než BMW. V prvé řadě je podvozek výrazně lépe odhlučněn a rány se ozývají až na opravdu velkých výmolech. Valivý hluk je potlačen a drobné nerovnosti auto plavně překonává. Bez runflatů je jízda uvolněnější, auto je poddajné, ale přitom ne méně stabilní. Nájezdy do oblouků působí podobně ostře jako u Gran Toureru a vůz má i podobnou přilnavost, přičemž řízení působí přirozeněji.

Pokud bychom to tedy měli shrnout, BMW boduje zejména kultivovanějším a úspornějším motorem, Volkswagen zase nabízí pohodlnější a lépe odhlučněný podvozek, který se více hodí k vozu tohoto typu. Verdikt tedy bude těsný.

HODNOCENÍ JÍZDNÍCH VLASTNOSTÍBMW 2 GTVolkswagen Touran
Ovladatelnost88
Komfort odpružení58
Odhlučnění podvozku58
Řízení67
Brzdy68
Průměr5,006,50

Závěr


BMW se s novým Gran Tourerem vrhlo do doposud neprozkoumaných vod a ukázalo se, že těžkými soupeři jsou i vozy méně prestižních značek. Nároky na MPV jsou totiž výrazně jiné, než na co jsou mnichovští zvyklí. Přesto jsou oblasti, ve kterých BMW nad svým konkurentem z Wolfsburgu jednoznačně vítězí – v Gran Toureru se lépe sedí, interiér působí luxusněji a kvalitněji, motor má širší spektrum použitelných otáček, příjemnější a tišší zvuk a také nižší spotřebu. BMW je rovněž ve vyšších rychlostech stabilnější.

Již základní cena BMW je ale dle očekávání dostvysoká, automobil má navíc hlučný a nepohodlný podvozek, nepříliš citlivé řízení a pokulhává rovněž v praktičnosti.

SHRNUTÍ HODNOCENÍ
MODELBMW 2 GTVolkswagen Touran
POŘIZOVACÍ NÁKLADY7,257,75
DESIGN7,807,80
INTERIÉR6,808,20
MOTOR8,607,60
JÍZDNÍ VLASTNOSTI5,006,50
CELKOVÝ PRŮMĚR7,097,57
CELKEM******1/2

O pomyslný chlup tedy vítězí Touran, který lépe vystihl podstatu rodinného vozu. Se třemi samostatnými sedadly v druhé řadě a větším zavazadelníkem je praktičtější, má více odkládacích prostorů a hlavně jezdí mnohem pohodlněji. Jeho podvozek lépe filtruje nerovnosti a je poddajnější. Interiér má sice své slabiny a motor by mohl méně dunět, i vzhledem k nižší ceně ale musíme Tourana vyhlásit za vítěze.

bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty bmw vw testy video mpv redakcnivideo srovnavacitesty

BMW 218d Gran Tourer

Plusy

 • Kultivovaný motor
 • Kvalitnější a luxusnější interiér
 • Pozice za volantem
 • Nízká spotřeba

Minusy

 • Tvrdý podvozek
 • Hluk od kol
 • Slabší brzdy
 • Vyšší cena

Nejlevnější verze modelu676.000 Kč (218i 1.5/100 kW)
Základ s testovaným motorem787.800 Kč (218d 2.0/110 kW)
Testovaný vůz bez příplatků899.600 Kč (218d 2.0/110 kW Luxury Line)
Testovaný vůz s výbavou1.088.100 Kč (218d 2.0/110 kW Luxury Line)

Volkswagen Touran

Plusy

 • Praktický interiér
 • Komfortní podvozek
 • Mnoho odkládacích prostor
 • Lepší výhled ven

Minusy

 • Horší pozice za volantem
 • Dunivý motor
 • Hůře zpracovaný interiér
 • Větší prodleva turbodmychadla

Nejlevnější verze modelu555.900 Kč (1.2 TSI/81 kW Comfortline)
Základ s testovaným motorem647.900 Kč (2.0 TDI/110 kW Comfortline)
Testovaný vůz bez příplatků749.900 Kč (2.0 TDI/110 kW DSG Highline)
Testovaný vůz s výbavou1.051.100 Kč (2.0 TDI/110 kW DSG Highline)

Foto: Petr Homolka

Zobrazit celý článek
Témata
Model BMW 218d Gran Tourer Volkswagen Touran 2.0 TDI
Cena základní sestavy 899 600 Kč 749 900 Kč
Cena testované sestavy 1 088 100 Kč 1 051 100 Kč
Motor
Typ motoru: přeplňovaný vznětový přeplňovaný vznětový
Válce / ventily: 4 / 4 4 / 4
Zdvihový objem (ccm): 1995 1968
Nejvyšší výkon (kW / ot/min): 110 / 4000 110 / 3500
Nejvyšší toč. moment (Nm / ot/min): 330 / 1750 340 / 1750 - 3000
Provozní vlastnosti
Maximální rychlost (km/h): 205 206
Zrychlení 0 - 100 km/h (s): 9.3 9.3
Spotřeba město/mimo/kombi (l/100 km): 5.1 / 3.9 / 4.3 5.5 / 4.3 / 4.7
Emise CO2: 114 124
Rozměry a hmotnosti
Zavaz. prostor - sedadla/sklopena (l): 560 / 1820 834 / 1980
Objem nádrže (l): 61 58
Pohotovostní hm. / nosnost (kg): 1525 / 565 1571 / 704
Rozměr pneu: 225/45 R18 225/45 R18
BMW 218d Gran Tourer
Volkswagen Touran 2.0 TDI
Rozměry dle nákresu - vnější rozměry
a) délka (mm): 4556 4527
b) šířka (mm): 1800 1829
c) výška (mm): 1641 1628
d) rozvor (mm): 2780 2768
e) rozchod vpředu (mm): 1561 1569
f) rozchod vzadu (mm): 1562 1542
Rozměry dle nákresu - vnitřní rozměry
g) podélný prostor vpředu min/max (mm): 870 / 110 900 / 1140
h) podélný prostor vzadu min/max (mm): 590 / 840 630 / 840
i) výška nad sedadlem - vpředu (mm): 1020 1020
j) výška nad sedadlem - vzadu (mm): 980 950
k) šířka vpředu (mm): 1470 1500
l) šířka vzadu (mm): 1450 1530
délka sedáku vpředu (mm): 490 490
délka sedáku vzadu (mm): 420 420
výška opěradla vpředu (mm): 650 640
výška opěradla vzadu (mm): 660 630
místo vzadu pod předním sedadlem: ano ano
25. 12. 2015 16:58
komfort a VW Touran … zabudlo sa na sedenie v druhom rade
Rozmýšľam nad kúpou MPV. Hľadám MPV, kde sa POHODLNE odvezú 4 dospelé osoby. Hľadám, hľadám, ale zatiaľ som nič nenašiel.
Nedávno som odpredal Hondu Odyssey 3.5V6 (r2008) a musím konštatovať, že v Európe sa tak komfortné auto pre 4 resp 6 dospelých osôb jednoducho nevyrába. 4 miesta boli doslova kreslá, zadné 3 - 2 dospelí úplne v pohode. A pod kapotou "ševelil" 3,5V6 A5 so spotrebou 10,5-11L na 100 km.

Jazdec a spolujazdec - o tom nehovorím. Hovorím o druhom rade sedadiel, ktoré väčšinou tvoria tri samostatné sedadlá, ktoré majú od komfortu hooodne ďaleko. Sú úzke (všetky európske autá) a k tomu majú aj krátke sedáky.

To je aj prípad VW Touran II, do ktorého som sa usadil pred týždňom. Predné sedadlá, super! Prístrojovka, nádhera! Sadol som si za miesto šoféra a hneď som vedel, že toto auto určite nie. Že mám 26 cm pred kolenami? A čo z toho, keď sedím na trestnej lavici. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale sedák s dlžkou 420mm??? To isté BMW2!!! WTF!!! že niektoré plasty sú asi z recykovaných plastov, to som si pri VW už zvykol (Mám VW Passat 2.0TDI 2013, ktorí pokiaľ sa nezohreje, tak vŕzga okolo volantu).

Alhambra, sedák 430 mm…

Ešte chcem vyskúšať Zafiru Tourer, ktorá sľubuje sedáky s dĺžkou 480 mm. Posledná nádej… Prístrojovka tvarovo nič moc, ale sedadlá snáď budú lepšie...
18. 12. 2015 15:34
Re: BMW 2AT prodeje
18. 12. 2015 15:32
Re: BMW 2AT prodeje
V Německu se jedná o 10. nejprodávanější auto mezi soukromými zákazníky s 10 871 kusy za první pololetí 2015. Zdroj: Autobild Nr. 43/2015

Pro doplnění dávám celý seznam.

1. VW Golf (51 883 ks)
2. VW Polo (23 025 ks)
3. Škoda Fabia (13 339 ks)
4. Mercedes B-Klasse (12 749 ks)
5. Mercedes C-Klasse (12 598 ks)
6. Škoda Octavia (12 098 ks)
7. Ford Fiesta (12 050 ks)
8. BMW 1er (10 913 ks)
9. Mini (10 893 ks)
10. BMW 2er (10 871 ks)
15. 12. 2015 17:05
Re: TEST...redakce ho úplně nezvládla.
Bohuzel bmw se toto mpv moc nepovedlo, kdyz vw nabizi "vic muziky" a komfortnejsi interier to nespravi...
15. 12. 2015 17:02
Re: Co vybrat?
Touran ma moznost otevirani kufru elektricky i gestem (nohou) a samozrejme i prodlouzeni zaruky do 5 let a 150 tkm.
Vzhledem k tomu, ze prave cekam na novehou tourana, je moje volba jasna - presto jsem si rad precetl toto srovnani - uprimne jsem o GTcku ani neuvazoval, neb kdyz jsem si ho nakonfiguroval jako tourana, dostal jsem se tusim o 200 litru vys a to se mi jeste ani tak nelibi.
Co se fordu tyka, mel jsem galaxy, ted c-maxe a podvozkove jsou dle meho lepsi nez touran (tedy i gt), bohuzel auto nedela jen podvozek a ani za X let pouzivani jsem si nezvykl na nelogicnosti v ergonomii ovladani. K tomu horsi zpracovani a obcasna nefunkcnost toho ci onoho a jsem zpatky u koncernu ;o)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku