Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW dodá motory pro policejní vozy Carbon E7

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 23. 3. 2010 • 21:26
18
20
Zobrazit náhledy (18)
BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW
Automobily Carbon E7 vyvíjené speciálně pro policejní práci budou poháněny vznětovými motory od německé automobilky BMW.

Německá automobilka BMW a americká společnost Carbon Motors, která se specializuje na vývoj vozů pro policii, oznámily vytvoření strategického partnerství v hodnotě převyšující jednu miliardu eur (1,35 miliard dolarů). V jeho rámci dodá německá automobilka Carbonu 240 tisíc šestiválcových naftových motorů, chladicích systémů, výfuků a automatických převodovek. Uvedené komponenty se objeví v modelu Carbon E7, což je podle automobilky Carbon Motors první vůz na světě vyvinutý speciálně pro policejní práci.

Pro BMW je to největší zakázka od roku 2007, kdy automobilka oznámila svůj plán na prodej motorů jiným společnostem.

Na základě odhadů spotřebují policejní vozidla v USA každý rok 1,5 miliardy galonů (zhruba 5,67 miliardy litrů) benzínu a emitují do ovzduší 14 milionů tun CO2. Carbon E7 by měl tyto hodnoty snížit o zhruba 40 %.

Související články

Témata
24. 3. 2010 00:09
Re: Hraboš 11
trefa >:D >:D :yes:
23. 3. 2010 22:00
Diesely v USA
Mám zkušenost s jedním trooperem/rangerem/šerifem z USA z Utahu, který nám pomáhal s porouchaným autem (to poliši v USA dělají). Měl velký pickup, Dodge Ram nebo něco takového, ale ty dvě hodiny co u nás stál, nenapadlo ho vypnout motor. Kdyby to byl benzín, tak by to tak nevadilo, ale od poslechu měl diesel - hrozně mu to kadlalo, stejný zvuk mají u nás náklaďáky. Dali jsme řeč a když jsem se ho ptal, co nejčastěji dělá, tak prý doplňuje benzín řidičům kterým došel cestou na dálnici. A prý ho štve, že musí musí vozit dva druhy - benzín pro ně a další naftu pro sebe :-)
23. 3. 2010 16:49
Re: Pripada mi to strasne neprakticke.
a na kontroly lékárniček si vždy můžou přivolat posilu ve formě SWAT :-! >:-[]
Avatar - Blue Sun
23. 3. 2010 15:43
Re: Pripada mi to strasne neprakticke.
Zadní dveře se budou otevírat až ve chvíli, kdy budou někoho zadrženého nakládat dovnitř, tedy určitě ne tam, kde je třeba rychle odjet. Normálně jezdí v autě jeden nebo dva policisté. Zadní prostor je taky v pořádku, není to obrněný transportér pro zásahovou jednotku, ale služební auto. Tam se nemusí v autě tísnit pět policajtů jedoucích s radary do okolních vesnic.
Avatar - gld
23. 3. 2010 14:25
Nápad
Zaujímavé že nikoho doteraz nenapadlo postaviť auto špeciálne pre policajné zložky..v globále by na tom mohla kľudne fungovať celá automobilka

inak dostali ma nápisy "gotcha" a "seeya" na špztkách >:D :yes:
Články odjinud