Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW řady 8 nahradí řadu 6

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 15. 8. 2016 • 22:13
43
11
Zobrazit náhledy (43)
BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8 BMW řada 8
Mnichovská automobilka má na konci této dekády představit novou řadu 8. V případě řady 6 se ovšem díky tomu další generace nedočkáme.

Zprávy o návratu automobilky BMW k modelové řadě 8 se nepravidelně objevují od představení konceptu BMW Gran Lusso Coupe na přehlídce automobilové elegance Villa d'Este Concours d'Elegance na břehu italského jezera Como v květnu roku 2013.

V letošním roce se pak jejich kadence výrazně zvýšila a na informaci o tom, že si BMW obnovilo ochrannou známku na osmičkovou řadu ze začátku června, nyní navazují nové zprávy, lehce odhalující techniku i zaměření novinky na trhu.

Podle zprávy, kterou zveřejnil BMW Blog má mít připravovaná řada 8 přiděleno interní označení G14/G15 a má dorazit jako dvoudveřové kupé a kabriolet, který v nabídce značky nahradí modely řady 6 a na trh vstoupí koncem roku 2019 nebo začátkem roku 2020.

Automobile Magazine pak na tyto informace navazuje zprávou o použití platformy CLAR, na níž stojí aktuální BMW řady 7 s interním označením G11. Paleta pohonných jednotek má zahrnovat třílitrový šestiválec i dvojicí turbodmychadel přeplňovaný čtyřválec a na vrcholu nabídky pak má být i vidlicový dvanáctiválec. Chybět údajně nemá ani plug-in hybrid, spojující elektromotor se čtyřválcovým nebo šestiválcovým benzinovým motorem.

BMW řady 8 má být konkurencí především pro kupé a kabriolet Mercedes-Benz třídy S, čemuž má odpovídat nabídka stejných karosářských verzí. Vedle svého protivníka ze Stuttgartu má být ovšem mnichovská novinka výrazně sportovnější a lehčí, i když nabídne plně čtyřmístný interiér.

Ve srovnání s řadou 6, jejímž hlavním konkurentem má být především Porsche 911, má být řada 8 větší a luxusnější. Zároveň s jejím příchodem má zmizet z nabídky BMW velké čtyřdveřové kupé, i když podle neoficiálních zdrojů se můžeme nového Gran Coupe dočkat v nové generaci řady 5.

V případě designu se pak očekává, že se inspirací pro novou řadu 8 stane BMW Gran Lusso Coupe, stojící na upravené platformě minulého BMW řady 7 s přeplňovaný šestilitrovým dvanáctiválcem o výkonu 400 kW z modelu 760i v přídi.

Designéři se u něj i s ohledem na použitou techniku nepouštěli do žádných velkých experimentů a navrhli kupé s liniemi charakteristickými pro značku BMW od negativního sklonu masky chladiče s krátkým předním převisem, přes dlouhou kapotu, typický tvar bočního zasklení až po krátké víko zavazadelníku.

Podle senior viceprezidenta pro design BMW Group Adriana van Hooydonka se Gran Lusso Coupe drží tradičních hodnot německé značky, zároveň odpovídá jejímu současnému stylu a z jeho exteriéru i interiéru vyzařuje luxus.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
16. 8. 2016 12:41
Re: škoda
BMW ma ve znaceni bordel jako nikdo, tohle je jen dalsi dilek do te skladacky....
...takze nejspis dobrej vzorek. >:D
16. 8. 2016 12:40
Re: jsem zmaten:)
A "supra" od BMW teda bude to same, jen o stupinek niz (technika 4er, pripadne + hybrid)? Docela me to prekvapuje, na jednu stranu se tak BMW postavi presne proti MB GT (S), ale na druhou to zase 911 bude konkurovat jen z poloviny.
Avatar - Dinar
16. 8. 2016 12:23
Re: jsem zmaten:)
Jak jsem koupil, tak prodávám. ;-)
Avatar - Dinar
16. 8. 2016 12:22
Re: škoda
To je jen jedna z vypuštěných "zaručených" variant, vůbec bych se nedivil, kdyby to nakonec dopadlo tak, že šestka bude klasické kupé jako ta současná, a 6GC zůstane 6GC. Všechno to mlžení kolem označení je marketing, má to jen podpořit zájem o informaci, že z šestky budou dvě auta, jedno lux. kupé a druhé sporťák.
16. 8. 2016 11:53
Re: škoda
Po tom cirkusu se zavedením 4er přišli s tímhle? Někdy si člověk opravdu říká, co to hulí za matroš. Pořád však lepší než MEQ. >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku