Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Brusel bojuje proti sexy autosalonovým modelkám

Michal Fokt Michal Fokt 10. 1. 2013 • 16:57
127
Belgická vláda vyzvala automobilky, vystavující na letošní Brussels Motor Show, aby dbaly na „vhodné oblečení“ svých modelek na stáncích. Bude v rámci multikulturního obohacení vyhovovat burka, paní ministryně?

Jsem úplně normální chlap a tak se na autosalony těším nejen proto, že uvidím spousty automobilových novinek, ale potěší i příjemný bonus v podobě hezkých a občas také sexy oblečených modelek. Pokud ovšem se stejnými očekávání míříte na letošní Brussels Motor Show (11. - 20. ledna), nejspíše budete lehce rozladěni. K vidění budou jenom ta auta...

Belgická ministryně pro rovné příležitosti (to zní krásně evropsky, co říkáte?) Joelle Milquet totiž poslala belgické automobilové federaci Febiac, která zastřešuje bruselský autosalon, otevřený dopis. Podle něj si představuje autosalon jako akci, na kterou by měly chodit celé rodiny, a je tedy třeba přehodnotit stereotypy s ohledem na účast dětí a mládeže.

V souvislosti s tím organizátoři vyzvali zúčastněné automobilky, aby dbaly na „vhodné oblečení“ modelek a hostesek. Tento krok přichází poté, co byly loni na stejné akci údajně zaznamenány případy oplzlého chování mužských návštěvníků.

Blázniví Belgičané, řeknete si možná, ale tohle může být celkem zásadní krok k tomu, aby se ze všech významných evropských autosalonů stala pietní místa. Údajně spoře oděné modelky v Pekingu byly trnem v oku čínským pohlavárům, autosalony v bohatém arabském světě považují za hranici nevkusu šaty nad kolena a z šedi prudérní Ameriky vystupuje jenom „stuff“ na výstavě SEMA v hříšném Las Vegas.

Nechá si Evropa, postavená na poněkud jiných kulturních a společenských principech, diktovat trendy z ostatních částí světa ústy feministek a podobných uvědomělých aktivistek? Obávám se, že k tomu mílovými kroky spějeme.

Kdyby k tomu alespoň byl dobrý důvod. Ani po desítkách absolvovaných autosalonů jsem nikdy neměl pocit, že by bylo oblečení modelek nevhodné nebo za hranicí dobrého vkusu, což si můžete ověřit rešerší naší sekce Babes na AUTOFUN.

11. 1. 2013 19:50
Re: Belgie letos zakázala vánoční stromeček
som ateista a nemám potrebu nikoho presvedčovať o správnosti môjho názoru, nedávam to najavo šperkami, ani sa neidentifikujem s nejakou skupinou oblečením aby som takto nepriamo upozorňoval na svoj názor. Môžete to o sebe povedať Vy ?. Ale v lietadle by mi vadilo, keby moslimská posádka sa nevenovala pilotovaniu, ale sa modlila, vadilo by mi, keby ma lekár žid v sobotu nechcel operovať, ak by mi to malo zachrániť život, len preto, lebo v sobotu nie, vadí mi, keď katolíci hovoria o tom, že v nedeľu nemám nakupovať, lebo predavačky musia oddychovať ( ale pre lekárov, požiarnikov, a iné profesie už také privilégiá nežiadajú ). A vadí mi, keď niekto vnucuje niekomu pravidlá ako sa má obliekať na nejaký autosalón pod zámienkou spoločenského podujatia. Nikde na vstupenke na autosalóny som nikdy nevidel vyžadovaný dress code. Zvláštne, že sa Vy a tá škaredá pani nepohoršujete nad oblečením návštevníkov. To asi tak nezaujme. Škoda, že sa takéto oduševnené diskusie nevedú o tom, že väčšina vystavujúcich o tých autách moc nevie.
Avatar - Righ
11. 1. 2013 13:35
Re: A divíte se ?
Tak ja se snazim byt genderove korektni a neutralni a vy si to vykladate buhvijak. >:D Ba ne, samozrejme tam melo byt "vdana", moje chyba. :-)
11. 1. 2013 12:00
Re: A divíte se ?
>:D :yes:
11. 1. 2013 08:53
Re: Je pan redaktor paranoidni?
Co ked dress code pre tie modelky je prave sukna NAD kolena a top taky, aby boli cecky takmer von?
11. 1. 2013 08:45
Re: zrušte EU a celý Brusel !!!
Ma ~50, vyzera este ako-tak, ale samozrejme s tymi hosteskami co su na autosalone sa velmi zrovnavat nemoze...
[odkaz]
[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku