Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ceny pohonných hmot mírně poklesly

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 25. 6. 2008 • 02:54
8
Jak analytici předpovídali, ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v České republice mírně poklesly. Litr motorové nafty stojí v průměru 35,03 Kč, Naturalu 95 pak 32,68 Kč.

Cena barelu ropy vylétla nad 140 dolarů, ovšem silná koruna způsobila předpokládané mírné snížení cen paliv. Za poslední dva týdny se cena nafty snížila v průměru o 7 haléřů a benzinu o haléře tři, přičemž u nafty měla klesající tendenci, ovšem Natural 95 se oproti předchozímu týdnu prodává o haléř dráže.

Nejdráže nakoupí majitelé automobilů se vznětovými motory na Vysočině, zde nafta stojí v průměru 35,42 Kč, v Praze je tentokrát levněji – v průměru 35,35 Kč. Nejméně za palivo do vznětových motorů svých vozů pak motoristé dají v Olomouckém kraji – 34.64 Kč.

Natural je nejdražší v Praze, kde stojí v průměru 33,16 Kč, Praha je stále jediným krajem, kde průměrná cena překračuje 33 Kč. Nejméně zatíží ceny za palivo peněženky řidičů opět na Hané – 32,38 Kč.

Díky zdražení ropy vzrostly nákupní ceny paliv pouze distributorům, podle analytika společnosti Colosseum Petra Čermáka to však nemusí znamenat žádný větší růst cen pro řidiče. Majitelé a nájemci čerpacích stanic budou spíše vyčkávat. "Českým cenám totiž opět pomáhá kurz koruny. V tomto týdnu ještě můžeme počítat se stagnací cen u pump," říká Čermák.

Související články

25. 6. 2008 22:22
zajmavá zpráva
[odkaz]
Avatar - Blue Sun
25. 6. 2008 11:40
Re: :-(
Možná kdyby najednou cena skočila o desetikorunu nahoru, plno aut by zůstalo stát... na nějaký čas. Pak by už musel zasahovat stát, který by měl snížit daně, ale nečekám, že by se tak stalo. Přišli by tím o významný zdroj příjmu do státního rozpočtu. I teď se stále spoléhá na to, že se to nějak zase zlepší, ačkoli cena ropy neustále roste a zdražuje i ostatní zboží a energie. Já zázraky nečekám a své jízdy autem dost omezuju. A i tak je to jednou měsíčně pořád plná nádrž.
25. 6. 2008 11:16
Re: :-(
Včera som tankoval na Slovensku naftu, na Slovnafte stojí 44,60 Sk, no nevyzerá to, že by sa niekto preto trápil. Tých Vašich 33-34 Kč je u nás už len utópia. A komunisti vo vláde s tým nič nerobia, hoci pred voľbami Ficko sľuboval nižšiu daň. >:D >:D >:D
25. 6. 2008 10:44
Re: Jasneee, na benzince shell v Bílovci ( Ostrava ) stoji n
Taky tady bydlim a radej zaplatim 1Kc/litr navic nez bych tamnkoval NoName benzin, navic se mi potvrdilo ze na ten benzin u SHELLU mam nizsi spotrebu nez na ten u neznamych benzinek. Je velmi usmevne kdyz vidim tankovat ridice s autem nad milino, dva, tri u benzinek kde nevis co tankujes.... hold nekdo ma na dobry benzin a jiny ma na drahe auto ale uz ne na kvalitni benzin. Na druhou stranu nikdy nevis co tam vlastne lijes, kdyby se zverejnovaly vysledky kontrol tak by ta kvalita byla taky jina..
Avatar - Blue Sun
25. 6. 2008 10:07
:-(
Neustálé strašáky cenami hned nahoru, hned dolů... A co. Lidi stejně jezdí, jen více nadávají. Kde bude chyba?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku