Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chevrolet Corvette prošel drobnou modernizací, nabízí ale novou limitovanou edici

Ondřej Mára Ondřej Mára 10. 6. 2021 • 02:52
13
5
Zobrazit náhledy (13)
Chevrolet Corvette Stingray IMSA GTLM Championship Edition Chevrolet Corvette Stingray IMSA GTLM Championship Edition Chevrolet Corvette Stingray IMSA GTLM Championship Edition Chevrolet Corvette Stingray IMSA GTLM Championship Edition Chevrolet Corvette Stingray IMSA GTLM Championship Edition Chevrolet Corvette Stingray IMSA GTLM Championship Edition Chevrolet Corvette Stingray IMSA GTLM Championship Edition Chevrolet Corvette Stingray IMSA GTLM Championship Edition

Drobná vylepšení pro modelový rok 2022 se dotkla motoru i nabídky barev. Největší novinkou je ale speciální limitovaná edice IMSA GTLM Championship Edition.

V rámci drobných vylepšení pro modelový rok 2022 se technici Chevroletu zaměřili jak na vzhled, tak na techniku. Zákazníci si tak nově mohou objednat Corvette Stingray s jedním ze tří nových laků (Hypersonic Gray, Caffeine, Amplify Prange Tincoat), zatímco nízkoprofilový zadní spoiler a přední splitter v designu Z51 bude dostupný i pro modely bez paketu Z51.

Úpravou ale prošla také pohonná jednotka Corvette Stingray, kterou je 6,2litrový motor V8 s označením LT2. Technici vylepšili systém přímého vstřikování paliva, upravili kalibraci motoru a vylepšili systém aktivního palivového managementu.

Výkon sice zůstal na úrovni 490, respektive 495 koní se sportovním výfukovým systémem, nově však dokáže Stingray deaktivovat válce (a tím spořit palivo) ve větším rozsahu otáček a také při nižších zařazených rychlostech. S desetistupňovým automatem a paktem Z51 ale stále dokáže zrychlovat z 0 na 96 km/h za 2,9 sekundy.

Pro zájemce o něco výjimečného pak Chevrolet připravil limitovanou edici Chevrolet Corvette Stingray IMSA GTLM Championship Edition, omezenou na pouhých 1.000 kusů, která odkazuje na závodní vozy No. 3 a No. 4 Corvette C8.R.

Základem každého Chevroletu Corvette limitované edice IMSA GTLM Championship Edition je vůz ve výbavě 3LT s paketem Z51 Performance Package a všechny zdobí specifická závodní grafika Chevroletu. Zákazníci si přitom mohou vybrat buď žluté lakování Accelerate Yellow s šedou grafikou, nebo šedé lakování Hypersonic Gray se žlutou grafikou.

video

Kromě toho jsou vozy v rámci limitované edice osazeny také vysokým zadním spoilerem, kryty zrcátek a nástavci prahů Carbon Flash. V podbězích mají černě lakované lité disky Trident s grafikou Crovette Racing „Jake“ na středových pokličkách a brzdové třmeny jsou lakovány žlutě.

Interiér každého vozu zdobí barevná kombinace Strike Yellow a Sky Cool Gray, která odráží lakování a grafiku exteriéru. Vozy jsou také standardně osazeny sedadly GT2 (sportovní sedadla Competition jsou dostupná za příplatek) a mají žluté bezpečnostní pásy.

Samozřejmě nechybí speciální plaketka limitované edice S8.R s číslem vozu a zajímavostí je i krycí plachta, umístěná v kabině, na které je vyobrazen závodní speciál C8.R v odpovídající barevné kombinaci.

Související články

Témata
11. 6. 2021 22:52
Re: Vette frčí a můžete si jí koupi i tady
Lacine to tedy není:(
11. 6. 2021 17:14
Re: Vette frčí a můžete si jí koupi i tady
To jedno auto má 4700 majlí, takže bazar....(druhé ok, nové).
Avatar - Barrichello
11. 6. 2021 12:11
Re: Vette frčí a můžete si jí koupi i tady
Auto Outlet není žádnej bazar ale dovozce nových aut :-)
Avatar - white label
11. 6. 2021 10:28
Re: Vette frčí a můžete si jí koupi i tady
...v "bazaru" za přes tři mega.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku