Novinky
Tak jsem se dozvěděl, že některé Scaly a Rapidy na německých STK mají asi nejběžnější závady co mívá víceméně každé trochu jeté auto. Informace podobná, jako, že v létě je vedro a občas bouřky. Nic proti autorovi, ze statistik TUV většinou stejně nic pořádného nejde vyčíst.
Informace o závadách mají především servisy, ale k nim se souhrnně v podstatě nedá dostat.
Informace o závadách mají především servisy, ale k nim se souhrnně v podstatě nedá dostat.
Tak tohle bylo opravdu jak když pejsek s kočičkou vaří dort.
Rapid a Scala jsou úplně odlišné modely, tj. dávat je do jednoho textu je dost zavádějící. Zvlášť když motory s řetězem byly jen zpočátku v Rapidech, ale vůbec se to netýká Scaly. V nadpisu zmínka o korozi, přitom vůbec není vysvětleno v textu o co má jít. Atp. Nejspíš myslí korozi plechové nápravnice. Což je úplně něco jiného než koroze karoserie...
Tenhle článek je opravdu o ničem.
Rapid a Scala jsou úplně odlišné modely, tj. dávat je do jednoho textu je dost zavádějící. Zvlášť když motory s řetězem byly jen zpočátku v Rapidech, ale vůbec se to netýká Scaly. V nadpisu zmínka o korozi, přitom vůbec není vysvětleno v textu o co má jít. Atp. Nejspíš myslí korozi plechové nápravnice. Což je úplně něco jiného než koroze karoserie...
Tenhle článek je opravdu o ničem.
@rohYpnol Souhlas, úroveň Rapidu a Scaly je po všech stránkách nesrovnatelná, Scala je mnohem hezčí a celkově lepší a dospělejší.
P.S. Novodobý Rapid s karoserií sedan se prodával jen v Číně pod značkou VW (s menšími designovými retušemi), v Evropě se kromě hatchbacku vždy prodával jen liftback! Školácká chyba autora...
P.S. Novodobý Rapid s karoserií sedan se prodával jen v Číně pod značkou VW (s menšími designovými retušemi), v Evropě se kromě hatchbacku vždy prodával jen liftback! Školácká chyba autora...
Dlhodobo som pracoval v koncerne VW a tieto hodnotenia beriem s úsmevom ! Kvalita všetkých výrobkov závisí od koncernu v Nemecku, tu sa nastavujú štandardy kontroly pri výrobe . Lacné autá majú nižší standard . A tak vlastne kritizujú seba . Aj dodávateľom určuje kvalitu koncern a čo sa dobre predáva, tam sa nad kvalitou prižmúri oko ...
Bohužel s problémy s brzdami u modelu Scala/Kamiq musím souhlasit. Máme doma Kamiqa a zadní brzy jsou jedním slovem katastrofa. Disky předních kol po týdnu ježdění od umytí auta černé jak by jezdilo auto v uhelných dolech, zadní brzdy defakto rezavé. Krátce po koupi reklamace, zamítnuta s vysvětlením, že škodovka sice má problém se zadními brzdami a je si toho vědoma, ale jedná se o součást podléhající opotřebení. Nabídnuta kompletní výměna za 8 tis. No tak s tím můžou jít ….., vyrobí a prodají vozidlo s defakto okamžitým skrytým následným nákladem. To ať si tu uskákanou, bouchanou kozu od zadní nápravy, užívají jiní srdcaři značky.
@Miroslav Čermák Scala se mi celkově moc zamlouvá svojí motorizací 1.5 TSI + 6MAN, slušnou ergonomií, mech. P brzdou o podélnou prostorností. Velmi vážně jsem uvažoval, že si nějakou lehce jetou pořídím. Nakonec jsem ale dal přednost Tipu 1.4 T-Jet a rozhodně nelituju - na levné interiérové plasty totiž auto fakt nejezdí a po technické stránce se jedná o sázku na jistotu (pokud člověk Tipo 1.4 T-Jet zvolí v původní emisní verzi).
Scala je objektivne velmi spolahlive a solidne spracovane auto - hlavne z hladiska segmentu.
Nadpriemerny priestor, vyborne jazdne vlastnosti (77k.com), psolahlive motory a napocudovanie aj funkcny software.
Co je slabsie je komfort pruzenia na zlych cestach. To je fakt.
Co je zle su zadne brzdy - chyba vyrobcu, ktoru ale neuznava na zaruku. Staci vsak dat si zadne brzdy vymenit za ine (nie od skody) a mate pokoj. To je tiez fakt.
Protikorozna uprava a zakrytovanie je tiez daleko nadstandardne.
Celkovo - Scala je skoda na ktoru moze byt znacka hrda.
Jedina nevyhoda - lepsie vybavene modely su uz sialene predrazene.
Nadpriemerny priestor, vyborne jazdne vlastnosti (77k.com), psolahlive motory a napocudovanie aj funkcny software.
Co je slabsie je komfort pruzenia na zlych cestach. To je fakt.
Co je zle su zadne brzdy - chyba vyrobcu, ktoru ale neuznava na zaruku. Staci vsak dat si zadne brzdy vymenit za ine (nie od skody) a mate pokoj. To je tiez fakt.
Protikorozna uprava a zakrytovanie je tiez daleko nadstandardne.
Celkovo - Scala je skoda na ktoru moze byt znacka hrda.
Jedina nevyhoda - lepsie vybavene modely su uz sialene predrazene.
na scale je nejhorší název - převzat od renaultu, stejná značka scala pro toaleťák nebo záchody tvůrcům nevadila....
nikdo zde nezmínil konstrukční nesmysl koncernu VW Octavia, Supeb,Passat atd kdy u prvních verzí hnily spodky předních blatniku, prahu atd protože se tam dole v blatniku a plastovem podběhu držely nečistoty ... Tak inženýři vymysleli řešení i prý kvůli akustice hučení od kol. A nacpali do této mezery houbu od tabule co známe ze školy! Tato houba garantuje 100% vlkost i měsíc po dešti. Protože je imrvere nasata vodou a v zimě i vodou se soli. Mnozi zkušení mechanici již při čištění tohoto kritického místa tuto houbu vyhodili do popelnice.
Neverim ze hrdzaveje 3 ci 4 rocne auto od skody ktore je s 12 rocnou zarukou na prehrdzavenie .... kedysi som mal 16 rokov feliciu a ta ani 10 rocna hrdzu nemala a to felda mala len 6 rocnu zaruku na prehrdzavenie....
Tak jakou nas STK, jsoui jejich vysledky z TUV kontrol informaci prevazne o peclivosti majitele😒br />
Majitel Toyoty i Mercedesa da auto do servisu pred prohlidkou.
Majitel levne Scaly pocka na vysledky a pak odstranuje zavady, kdyz mu nic jineho nezbyde.
A ze si stezuji na DSG?
No, to ja taky.
Blbe si ho udelali, Nemci.
😄
Majitel levne Scaly pocka na vysledky a pak odstranuje zavady, kdyz mu nic jineho nezbyde.
A ze si stezuji na DSG?
No, to ja taky.
Blbe si ho udelali, Nemci.
😄
Naprostý blábol. Škoda je na tom dlouhodobě s antikorozní ochranou dobře. Nové modely žádné problémy nemají a na dnešní dobu jsou ošetřené rozhodně velmi nadstandartně.
Rohypnole, spíše blábolíte Vy.
Taky Vím o Octě 3 (tedy ještě před fl) v ulici, u které je koroze v místě styku předního blatníku a prahu.
Takže blíže realitě je v tomto případě kolega Petr.
Přesně sám jsi prokázal svůj blábol. Ano, víš o jedné, která koroduje tam kde je to jediné kritické místo a je to o tom, jak se kdo o auto stará.
Ale další tisíce jich žádný problém nemá a po korozi ani vidu ani slechu. Co by za to jiné značky a modely daly.
Tak jmenujte vozy, které korodují více? Tak prosím, poslouchám......
Že takové nejsou? Ano to nejsou.
Počkejme pár let a dám ruku do ohně, že ty nejrlezlejší vozy budou (opět) z produkce koncernu VW.
Octa 3 není takový propadák jako Octa 1, v tom se shodnem.
Co se týká odolnosti koroze, tak bych si více vsadil na francouzskou produkci než na koncern VW.
Vzhledem k tomu, že se všude šetří čím dál tím více, tak v reálu se asi tito výrobci sbližujou. Škoda zlepšila korozní odolnost karoserie (štří někde jinde) a francouzi ji tím štřením mohou mít horší. Uvidíme za pár let.
Bavíme se snad o solidních autech a ne o plechovkách na sardinky 😁, to k té číně.
Ty novější cedníky a i30 mi nepřijde že by to byly zrezlíci. A japonci taky nejsou nějaký extra propadák. Mazda se poučila, takže ti si mohou s evropou směle podat packy 😁. Rozhodně bych řekl že nějou výrazně horší než běžná evropská produkce.
Takže znovu - Octavia 1 byla co do antikorozní ochrany naprostá špička třídy. Stejně jako Golf 4 nebo Leon či Toledo, ty auta dodnes při nezanedbané péči nereznou. Tak dobrá ta úprava byla.
A dnes je na tom hůř než Škoda skoro každý krom VAG. Doba, kdy francouzi na tom byli dobrě, je dávno pryč (uvidíme co Renault...). Hůř na tom jsou všichni ostatní. Kromě Toyoty. A Hyundai je na tom s i30 dobře jen proto, že to je made in Nošovice, obecně na tom Hyundai tak dobře jak i30 není.
Ano, v zásadě tak to je.
Suhlas, Skody za poslednych 10r su slusne ochranene, urcite to nie je ich boliestka.
Mnohem lépe než I. generace na tom nebude již nikdy nic, snad krom hliníkové audi 😁
Té první generace octy, která rezla ze všech Octávií suveréně nejvíce? Nebo nějaké Vaší virtuální první generace Octy, která nedopatřením zůstala jen na rýsovacím prkně 😁?
Omyl. vůbec nevíš o čem píšeš. Jedničkové Octavie nehnily a nehnijou ani dodnes. Stačí se o auto trochu starat a 2x za rok umýt wapkou...
To, co vidíš rezavé, jsou zanedbané, bourané kusy. Místo, kde Octavie 1 rezly, byly kolem víčka nádrže. Ale opět to nebylo nedostatečnou ochranou proti korozi, ale jen zanedbanou péčí, kdy to vesměs byly verze bez plastového nadkolí a k víčku se dostalo bláto, sůl a bordel a majitel to nečistil a nechal tak.
Je to jako kdyby jsi auto projel solí a zavřel ho na rok do garáže a po roce se budeš divit, že je zrezlé... No to bude, a úplně každé. Ale není to chyba auta, ale majitele.
Takže té virtuální z rýsovacího prkna 😁. Ta jediná nehnila, nehnije a NIKDY hnít nebude!
Ta reálná první generace Octy, kterou Škoda aas vypustila do světa má k té co Vy popisujete světelné roky daleko.
Myslíte si, že majitelé citroenů, renaultů, fiatů vždy po jízdě auto demontovali a očistili? Nebo jak vysvětlíte že tyto vozy nereznou? Nebo že tyto vozy nebourali stejně často jako inkriminované Octy?
Pokud máte ve vlastnictví octu 1 g, tak Vám to nijak nevyčítám, nijak se Vám za to nesměju, ale je třeba být objektivní. Ano to auto bylo mechanicky vcelku odolné (tedy většina motorů) ale korozní ochrana nebyla zrovna tou jeho výstavní vlastností a na ni postupně to auto prostě zemře.
Právě že na korozi rozhodně Octavie neumře. Jestli jsi to nepochopil, dodnes jich jezdí mraky. Proč asi... no protože na rozdíl od konkurence ještě neshnily 😁
A proč nerezla třeba Laguna? No např. právě proto, že měla to plastové nadkolí, které první Octavie neměly, že... 😁
Takže tímto jste potvrdil že korozní odolnost Octávii nebyla řešena nejlépe kvůli šetření pár mikro eur a nepoužití ochranných plastů.
Ono navrhovat korozní odolnost není jen a pouze o tom, že karoserii nějak pozinkuju, musím taky zabezpečit aby se nikde nekumulovala vlhkost a brajgl a minimalizovat poškození ochranné vrstvy (laku a zinku), třebas právě plasty u kol.
Korozní opatření jsou komplexní a jak jste sám uznal, Octa 1 je neměla řešena nejlépe.
Ne. Opět blábolíš. Plastové nadkolí fakt není antikorozní ochrana. jen to znamená, že prostě občas musíš auto zespodu omýt wapkou. A když to někdo systematicky ignoroval, no tak pak to shnilo když jezdil v bordelu. Ale nemá to s antikorozní ochranou nic společného.
A zadruhé, plastové nadkolí chybělo u ročníku 96 a 97 výbava LX a GLX. Tj. u celého zbytku to tedy tvými slovy bylo antikorozně i u Škody ochráněno dobře... 😁 A u těch původních LX a GLX si normální majitel to nadkolí doplnil následně, že...
Rohypnole, Vy se zas začínáte vykrúcat 😁.
Nevím proč octu 1 tak slepě obhajujete. Ano, bylo to relativně solidní auto, ale mělo své mouchy, právě tu korozní (ne)odolnost.
Protože jetli v něčem byla Octavia 1 skvělá, tak to právě byla antikorozní ochrana. Tak proto. Viděl jsem auta s nula péče, osekané na plech, a to auto stejně nerezlo. Tak dobrý pozink to mělo. A spodek byl ošetřen taky velmi dobře.
A vyčítat autu, když někdo nechal v blatníku 5 kg bláta 10 let, že vyhnily spodky blatníků??? Pane bože...
Meleš prostě absolutní nesmysly. Octavia 1 měla nejlepší antikorozní ochranu z celé výroby Škoda pod VW. Protože po Felicii se prostě té koroze báli, tak zrovna na tomhle nešetřili.
A ano, Octavia měla KONSTRUKČNÍ nedostatky, které mohly časem při zanedbané péči vést ke korozi. Nevhodné řešení předního blatníku u prahu je notoricky známé a vyžaduje udržovat v čistotě. Nevhodné řešení kolem víčka nádrže bylo dávno vyřešeno po prvních dvou letech výroby (a dokonce myslím, že někteří to plastové nadkolí i doplňovali v rámci garančních servisních prohlídek, ale už si to nepamatuji přesně, a mohlo to být na rozhodnutí konkrétních prodejců).
Ne, ne, ne a ještě jednou ne 😁. Tak to Rohypnole opravdu nefunguje.
To že auto musím denně píglovat a dělat jeho rozborku aby mi před očima nezrezlo (trochu samozřejmě přeháním) rozhodně nelze popsat jako dobrá korozní ochrana. Stejně tak nelze takto považovat autu, které musím každoročně vymáchat ve vosku aby se mi nerozpadlo.
Dobrá korozní ochrana znamená, že auto NEZREZNE I PŘESTO ŽE SE O NĚJ ČLOVĚK MOC NNEMUSÍ STARAT.
Podobně by jste mohl říci že vozy F1 či WRC jsou trvanlivá auta, ale pro tu Vaši trvanlivost je potřeba po každém závodě vyměnit motor a převodovku a spoustu dalších věcí.
Prostě dobře udělané auto by mělo fungovat a NEREZNOUT s minimem údržby. Pro hnidopichy tím něříkám, že dobré auto, žádnou údržbu nepotřebuje! Žádné auto se neobejde bez výměn brzdových segmentů, oleje, rozvodů, tlumičů.
Francouzi ukázali, že tak jak popisuji vozidla lze vyrábět. Koncern k tomu přistoupil tak, že jejich vozidla je třebas píglovat, aby nezrezla. To je vše co Vám sděluji.
Opět jen kopa bláboilů. Podstata je v tomhle - Dobrá korozní ochrana znamená, že auto NEZREZNE I PŘESTO ŽE SE O NĚJ ČLOVĚK MOC NEMUSÍ STARAT.
ANO, A PŘEDSTAV SI, ŽE PŘESNĚ TÍMHLE OCTAVIA 1 JE 😄 😄 😄 Proto se jich dožilo dodnes tolik.
Jenže nemuset se moc starat NEznamená NESTARAT SE VŮBEC.
2x za rok ojet auto wapkou za mě není muset se moc starat. Jestli to máš jinak, pak chápu že píšeš tvé bláboly, jestli i ze dvou wapek za rok ti upadnou ruce... 😁
Dovolte mi se zasmát. Faktorem proč jich jezdí relativně dost, je to že jich bylo prodáno relativně dost, kór v Čechách.
Pokud vy tomu říkáte kecy, budiž, přít se s Vámi nebudu.
A tím posledním odstavcem jste tomu nasadil korunu tuplem. .....
Takže dle Vás když to vezmu 2x ročně čističem a vodou auto neshnije? To si fakt myslíte, že to stačí? Co se stane když to vezmu jen jednou ročně? Ach ty Vaše nápady........
Takže znovu a naposledy - celé je to o tom nevyklašlat se na péči úplně, a pokud auto má základní péči, tak Octavia 1 nehnije a neshnije, protože antikorozně je ošetřená skvěle. Fakt nevím, co je na tom tak složitého pochopit.
Když někdo nechá v blatnících 5 kg bláta a pak se diví, že za 15 let má shnilý blatník, tak to fakt není problém auta. Takže ano, fakt stačí auto jednou za čas očistit. Je to stejné jako pořídit si kožené boty a nestarat se o ně a pak nadávat, že se po dvou letech rozpadly, protože popraskala kůže. Tohle tady předvádíš.
Rohypnole, moc jste toho nepochopil.
Máme vůz X (kvalitativně na úrovni octy 1) a vůz Y (třebas Megane či C5)
U vozu X je třebas (aby vydržel) řeknemež 15 let několikrát ročně čistit všechny skulinky (což jste sám říkal).
Vůz Y však vydrží stejnou dobu bez jakéhokoliv zásahu majitele. Pokud budem provádět u vozu Y ukony stejně jako u X, vydrží Y (třebas) 30 let.
Vůz X však těch 30 let nevydrží ani kdybychom se stavěli na hlavu a rozebírali a čistili jej každých 5 minut.
Tak a ted mi tvrdte, jak X je naprosto dokonale protikorozně zpracován.........
Já rozumím tomu co píšeš. A znovu ti říkám, že to jsou jen bláboly. Když se o ten Mégane, C5 nebo co ccheš nebudeš starat, tak shnije úplně stejně jako ta Octavia o kterou se nestaráš.
Zkrátka to, co tvrdíš, jsou jen bláboly, protože se bavíš o něčem, co není pravda. A například Mégany měly antikorozní ochranu horší než Octavia, protože prostě reznou dříve. Reznou dříve právě při té obdobné péči.
Možné to je. osobně taky vím o jedné Octě 3, které už rezne. její historii neznám, ale i tak jsem přesvědčen že stále na tom třebas francouzi budou lépe než koncern VW (ač uznávám že škoda se trochu zlepšila).