Novinky
Barry Lyndon
5
Dojede daleko rychlostí 70 km/h. Od vyšší rychlosti bych na dojezd moc nesázel. Aerodynamika ala almara po babičce není přítelkyní dalekých dojezdů... 😊
Jako vždycky u Toyoty/Lexusu - technicky precizní, spolehlivé, kvalitní… a zároveň designově asi tak vzrušující jako čekárna u zubaře. Interiér sterilní, exteriér bez fantazie. Všechno perfektně spočítané, ale úplně bez jiskry.
Dobijeni 150kw? Jako fakt? Tak hlavne ze na tu kosmickou dobijeci rychlost diky navigacnimu systemu baterka predehreje. O 800V ani zminka, na vzduchový podvozek zapomente...tohle je technologicky auto minulosti ktery zacnou prodavat pristi rok, mnohem lepsi volit jejich hybridy. Zklamani.
@Max-Prg
tohle je technologicky auto minulosti ktery zacnou prodavat pristi rok, mnohem lepsi volit jejich hybridy
Ty je nějaký vtip?
Níže doplním kontext
Toyota první moderní EV z roku 2021
bZ4X byl představen v dubnu 2021 jako bZ4X Concept. Jedná se o první model postavený na platformě e-TNGA vyvíjený ve spolupráci Toyoty a Subaru patřící pod řadu Toyota bZ (beyond Zero) označující bezemisní vozidla.
První hybrid Toyoty
První generace 1997–2003
První hybridní vozidlo od Toyoty se začalo prodávat 10. prosince 1997
Shrnovačka
EV se kterým Toyota začala před 5i lety je auto minulosti. 😁
Narozdíl od hybridu, který se začal prodávat před 29i lety.
Vážně??
PS Vím jak jsi to myslel. Ostatní mají 800V a rychlejší nabíjení atd. Ale stejně je to kravina, v kontextu vousatých hybridů obzvlášť, promiň. Škoda teď představila 400V Peak. Podle mě prodeje bude dělat cena.
Btw. z bZ4X se prý stal obchodní úspěch...
tohle je technologicky auto minulosti ktery zacnou prodavat pristi rok, mnohem lepsi volit jejich hybridy
Ty je nějaký vtip?
Níže doplním kontext
Toyota první moderní EV z roku 2021
bZ4X byl představen v dubnu 2021 jako bZ4X Concept. Jedná se o první model postavený na platformě e-TNGA vyvíjený ve spolupráci Toyoty a Subaru patřící pod řadu Toyota bZ (beyond Zero) označující bezemisní vozidla.
První hybrid Toyoty
První generace 1997–2003
První hybridní vozidlo od Toyoty se začalo prodávat 10. prosince 1997
Shrnovačka
EV se kterým Toyota začala před 5i lety je auto minulosti. 😁
Narozdíl od hybridu, který se začal prodávat před 29i lety.
Vážně??
PS Vím jak jsi to myslel. Ostatní mají 800V a rychlejší nabíjení atd. Ale stejně je to kravina, v kontextu vousatých hybridů obzvlášť, promiň. Škoda teď představila 400V Peak. Podle mě prodeje bude dělat cena.
Btw. z bZ4X se prý stal obchodní úspěch...
@DonVito je to hloupý vtip od lexusu, myslím to přesně tak, jak to píšu. Lexus má špičkové hybridy - rozhodně ne vousaté - je to x-ta generace, pričemž už ta první byla (na hybrid) špičková, sam jsem uvažoval o 500h. Zatimco, tohle je někde na úrovni roku 2021 kdy přišli s první elektřinou. Jsem si prakticky jistej, že tohle bude mít prakticky nejpomalejší DC dobíjení vztaženo na km specielně na dálnici, strašnou efektivitu, baterka není nejmenší, ale na tak velké auto taky na dnešek nic prémiového.
Tzn. pokud bych bral lex, bude to hybrid, protože ty jsou dál než konkurence. BZX4 byla zastaralá a podprůměrná už v roce představení - tohle je objektivní shrnutí všech recenzí.
Tzn. pokud bych bral lex, bude to hybrid, protože ty jsou dál než konkurence. BZX4 byla zastaralá a podprůměrná už v roce představení - tohle je objektivní shrnutí všech recenzí.
400V architektura, 150kW dobíjení, platforma z mainstreamu u vrcholového modelu? To je v prémii v roce 2026 docela velké faux pas.
@Ham. Keď to porovnám s eCayenne, tak tento Lexus môže ísť rovno do dôchodku.
Já bych si dovolil poprosit redakci, aby kapacitu baterie u BEV uváděla hned na začátku textu, abych věděl, jestli číst dál. "Dojede daleko" není měřitelný údaj.
Mimochodem jak je níže v textu psáno, tak je to 95,8 kWh. Takže vlastně ne, nedojde... 😉
Mimochodem jak je níže v textu psáno, tak je to 95,8 kWh. Takže vlastně ne, nedojde... 😉
Jen kapitánských sedadel je škoda, to samé i poměrně starší techniky. Obecně Toyota raději používá ověřenou techniku, než nejnovější na úkor nespolehlivosti. Jestli to vyjde nebo ne, to se ukáže během několika let. Technika se dala očekávat, když už byl představen Highlander nebo Getaway.