Design
KANKUNEN
3
šokovat = ošklivé
Francouzsky auta byl dycky šok, v servisu
@Tomas Prochazka Nepleť hlúposti. Mnohé nemecké, talianske aj iné autá sú na tom podobne, ak nie horšie.
@Tomas Prochazka
Vaše tvrzení se nezakládá na pravdě. Francouzská auta na tom servisně a spolehlivostně nejsou o nic hůře než jiná auta.
Vaše tvrzení se nezakládá na pravdě. Francouzská auta na tom servisně a spolehlivostně nejsou o nic hůře než jiná auta.
@vencelín
Tvrdí hrdý majitel dvou francouzských skvostů 👍
Renault Grand Scenic II F4R 2.0 16V
Peugeot 807 RHR 2.0 HDI 16V
Tvrdí hrdý majitel dvou francouzských skvostů 👍
Renault Grand Scenic II F4R 2.0 16V
Peugeot 807 RHR 2.0 HDI 16V
Šokují již dnes. Tím, jaké keplíky a kýče to jsou. Tedy vyjma Opelu, ten alespoň trochu stojí nohama na zemi.
@rohYpnol Uvažujem, kam sa chce Peugeot alebo aj Citroen dizajnom posunúť. Keby chceli učiniť zadosť tradícii, Peugeot by musel zásadne skrásnieť, tie dnešné obludy sú fakt už na hrane, a Citroen naopak, mal by opustiť tuctové línie a prejsť k šokujúcejšiemu, nie samoúčelnému (ako Peugeot), ale technicky odôvodnenému dizajnu.
@rohYpnol Peugeot dostane navíc k i-Cockpitu hranatý volant a Citroen bude šokovat obludami typu ELO, které vypadají jako pojízdná drezína v uhelném dole a ještě levnější technikou
( startování klikou a listová pera namísto pružin )
( startování klikou a listová pera namísto pružin )
@del42sa Typická snůška dramatického blábolu pro lidi, co si pletou automobilový vývoj PSA s hororem z uhelného sklepa. Chybí už jen konstatování, že pneumatiky jsou zřejmě osobní útok na tradici koňských povozů.
👨🏻❤️👨🏻🌈👬
👨🏻❤️👨🏻🌈👬
@Lenka Čížková
Každý tvůj příspěvek je útokem na rozum a důstojnost homo sapiens.
Každý tvůj příspěvek je útokem na rozum a důstojnost homo sapiens.
@rohYpnol
Jak že to psala nanka od Čížků v jiné diskuzi?
Źe každý příspěvek není obdarován smyslem? Doufám, že se nepletu. Je vtipné, že na ty její platí to neobdarování smyslem beze zbytku,
Jak že to psala nanka od Čížků v jiné diskuzi?
Źe každý příspěvek není obdarován smyslem? Doufám, že se nepletu. Je vtipné, že na ty její platí to neobdarování smyslem beze zbytku,
@vencelín Pleteš se, vejce líne. 🌈 /www.auto.cz/…diskuse/100503/1#…
@Lenka Čížková
Což je přesně to co jsem psal 😁.
Což je přesně to co jsem psal 😁.
Nenazeri PSA by nejdrive meli vratit znackam poradne motory a az pak se mohou bavit nad vzhledem vozu.
Hlavně už konečně nabídněte pořádné motory a Peugeotům vraťte příjemné a ergonomicky vysoce funkční pracoviště řidiče s normálně tvarovaným a velkým volantem!!!!
Citroenu ista avantgarda dnes chyba ... peugeot sa mi pacil najviac v obdobi 406tky 206tky ked bol vyvazene elegantny ... kdezto dnesny pezotacko citroenacky mix to su uz len same podivne skatule ( este mala C3 od citronu vyrabana u nas celkom ujde ) ... vyslovene sokujuci dizajn by ale nesedel ani citronom ani pezotom aj ked pod tymto pojmom sokujuci si kazdy asi predstavuje nieco ine
@3_diamanty Citroenu ten "šok" chybí a dělá v podstatě laciné škatule. Peugeot zase pro změni šokuje hloupostma, jako je třeba i-Cockpit, celkem kolotočářský interiér i exteriér "na efekt", odporný design litých kol a slabé místo na zadních sedadlech a v kufru. Opel se designově docela drží. Co mají ale všichni společné jsou nedostatečné motorizace... To je tragédie Stellantisu 👎
Peugeot je mimo s interiéry, naopak Opel a Citroen jsou úplně cajk.... Fiat a Alfa nyní prakticky neexistují, byť aspoň ta Grande Panda se povedla a snad je to naděje na restart.... Lancia a Maserati taky neexistují.... Jeep je fajn značka, tam není s designovou identitou problém.
Celkově to má Stellantis dobře rozjeté, tak držím palce 😄
Daří se jim prodávat obyčejná auta (Opel, Citroen). Když by se přidal Peugeot a Fiat, tak by to už bylo fakt dobré. Techniku na to mají, stačí jen design.
Jeep je kapitola sama pro sebe, tam to funguje.
Ovšem problém je prodávat něco lepšího než mainstreamové značky a Jeepa.... tam jim to naopak nefunguje vůbec....
Celkově to má Stellantis dobře rozjeté, tak držím palce 😄
Daří se jim prodávat obyčejná auta (Opel, Citroen). Když by se přidal Peugeot a Fiat, tak by to už bylo fakt dobré. Techniku na to mají, stačí jen design.
Jeep je kapitola sama pro sebe, tam to funguje.
Ovšem problém je prodávat něco lepšího než mainstreamové značky a Jeepa.... tam jim to naopak nefunguje vůbec....
Tady uz je fakt jen nablito.
Myslim si ze problemom je ze vsetky europske znacky Stellantisu vyuzivaju spolocne platformy, motory, prevodovky...atd bez vacsich uprav. To znamena ze ked su predefinovane mnohe zakladne rozmerove/technicke parametre, tak sa asi tazko dizajnuje rovnake auto pre 3-4 rozne znacky. Predpokladam ze tam bude nejaka hierarchia/postupnost typu najprv Peugeot-Fiat a potom zbytok. Cize ak sa nejaky model co najlepsie navrhne ako Peugeot, tak potom v Citroene a Opli maju co robit aby to nevyzeralo ako Peugeot, aby to malo vlastnu identitu a aby to vyzeralo dobre. Dobrym prikladom je aktualna 5008. Len skoda tej motorovej palety.
Kdyby se raději zaměřili na techniku - s problémovým 3 válcem, nebo el. pohonem s Číny si nejsem jistý jestli najdou hodně zákazníků...
Sokovat ..... s trojvalcom ....
To uz "sokuju" dlhsiu dobu tusim.
A teraz? Dostanu stvorcove kolesa?
To uz "sokuju" dlhsiu dobu tusim.
A teraz? Dostanu stvorcove kolesa?
Poslední citrón, který stál za lidské uvažování o vážné koupi, byl AX.
Poslední pažout pak 409 a 508....
O designu to až tak tenkrát nebylo....
Poslední pažout pak 409 a 508....
O designu to až tak tenkrát nebylo....
Citroën už designově není, co býval. 🫤 Ale Peugeot má teď hezký design 3008 a 408. 👍
@Zumion 408 už se ale nevyrábí a v posledních letech produkce měla naprosto zoufalou nabídku motorizací. Navíc i ona je znehodnocena i-Cocpitem.
@Arese
Současná 408 se naštěstí vyrábí dál, nedávno proběhl facelift a je mimo další pohony i plně elektrická. www.peugeot.cz/…/elektricky.html
i-Cockpit jsem osobně zatím nevyzkoušel, nemůžu posoudit. Ale v 3008 vypadá skvěle.
Možná bych to mohl od čtvrtka vyzkoušet. www.peugeotemotionday.cz/
😁
Současná 408 se naštěstí vyrábí dál, nedávno proběhl facelift a je mimo další pohony i plně elektrická. www.peugeot.cz/…/elektricky.html
i-Cockpit jsem osobně zatím nevyzkoušel, nemůžu posoudit. Ale v 3008 vypadá skvěle.
Možná bych to mohl od čtvrtka vyzkoušet. www.peugeotemotionday.cz/
😁