Novinky
Šílené rozdíly v prohlídkách na STK! Kde téměř jistě projdete? A kde si vás naopak vychutnají?
68 komentářů
„Zdá se mi, že čím nižší procento úspěšnosti máme, tím lépe se umísťujeme. Například když je u maturit větší propad, znamená to, že jsme dobří? To snad ne.
Ano, existují podvody, tj. porušení zákona. Někdy jsou to službičky kamarádům, jindy úplatky. To se týká nejen emisí a STK, ale i policejních kontrol, stavebních řízení, sociálních dávek a kdoví, čeho ještě.
Stát je velmi slabý. Nezaznamenal jsem jedinou vládu od plyšáka, která by chtěla OPRAVDU korupci omezit. Ovšem bez vládní snahy se nic pozitivního nepodaří.
Příčin je mnoho. Korupce ve velkém (stavebnictví v dopravě, investice a dotace v průmyslu, zemědělství i vědě a výzkumu) je následována korupcí v malém. Velká korupce požírá peníze nás všech, které by mohly narovnat podnikatelské prostředí. Navíc škodí psychickému stavu společnosti i jednotlivců. Tím klesá ochota nepodvádět. Velká korupce a podvody = odpovědnost vlády.
Potom se snad dopracujeme i toho, že většina jednotlivců uzná, že nakupovat bez faktury škodí nám všem úplně stejně, jako velká korupce.
Stát je velmi slabý. Nezaznamenal jsem jedinou vládu od plyšáka, která by chtěla OPRAVDU korupci omezit. Ovšem bez vládní snahy se nic pozitivního nepodaří.
Příčin je mnoho. Korupce ve velkém (stavebnictví v dopravě, investice a dotace v průmyslu, zemědělství i vědě a výzkumu) je následována korupcí v malém. Velká korupce požírá peníze nás všech, které by mohly narovnat podnikatelské prostředí. Navíc škodí psychickému stavu společnosti i jednotlivců. Tím klesá ochota nepodvádět. Velká korupce a podvody = odpovědnost vlády.
Potom se snad dopracujeme i toho, že většina jednotlivců uzná, že nakupovat bez faktury škodí nám všem úplně stejně, jako velká korupce.
@Ringhofer Na Slovensku je to rovnaké a keďže mám rodinu žijúcu a pracujúcu v Rakúsku tak viem, že aj tam . Je to znakom toho, že nezáleží na vláde, ale na systéme . Čo myslíte, ako to vyzerá v Taliansku ? Pozri sa na celú EÚ, v ktorom jej štáte sa znižuje korupcia ? Leda tak v ministerských štatistikách ... 😀
@Ringhofer
Hele, jesltiže tady vláda bitcoinistů chce vyprat miliardu, je v tom celá vláda až po uši, tak asi nemůžeš čekat, že společnost se bude chovat jinak...
Jo opičko (on ví...), trestní řízení vůči pablovi zahájeno, blbý, co??? Těším se, až se rozšíří i o Evičku uklízečku bitcoinů.... 😄 😄 😄
Hele, jesltiže tady vláda bitcoinistů chce vyprat miliardu, je v tom celá vláda až po uši, tak asi nemůžeš čekat, že společnost se bude chovat jinak...
Jo opičko (on ví...), trestní řízení vůči pablovi zahájeno, blbý, co??? Těším se, až se rozšíří i o Evičku uklízečku bitcoinů.... 😄 😄 😄
@rohYpnol
Akorat ze tato kauza jde k soudu.
Daleko horší je, že premiéra dela clovek ktery je v primem stretu zajmu se zájmem statu.
Viz uvolněné miliardy dotaci atd.
Jen odvádíš pozornost.
Akorat ze tato kauza jde k soudu.
Daleko horší je, že premiéra dela clovek ktery je v primem stretu zajmu se zájmem statu.
Viz uvolněné miliardy dotaci atd.
Jen odvádíš pozornost.
@Hendly
A proč? Jen proto, že prohráli volby a šli od koryta. Takže evička nezvládla zamést pod koberec... 😁
Teď už víme, že buď o tom nutela s elektrikářem skutečně nevěděli (protože nechtěli?) a pablo s bendou a daňhelem si skutečně dělali co chtěli. Nebo o tom věděli vvšichni a jedou v tom taky. Opravdu nevím, co z toho je horší. Jestli ta neschopnost a diletantství, nebo případná všehoschopnost... 😁 Každopádně to, že elektrikář nevrátil služební notebook ani telefon, nepochybně mnohému nasvědčuje.
A proč? Jen proto, že prohráli volby a šli od koryta. Takže evička nezvládla zamést pod koberec... 😁
Teď už víme, že buď o tom nutela s elektrikářem skutečně nevěděli (protože nechtěli?) a pablo s bendou a daňhelem si skutečně dělali co chtěli. Nebo o tom věděli vvšichni a jedou v tom taky. Opravdu nevím, co z toho je horší. Jestli ta neschopnost a diletantství, nebo případná všehoschopnost... 😁 Každopádně to, že elektrikář nevrátil služební notebook ani telefon, nepochybně mnohému nasvědčuje.
@rohYpnol
Tema je, ze dnesni vlada opet couva v reseni STK.
Kde jsou Motoriste?
Jo oni delaji hnedou nenavist.
Tema je, ze dnesni vlada opet couva v reseni STK.
Kde jsou Motoriste?
Jo oni delaji hnedou nenavist.
@Hendly
Hnědou nenávist máš možná tak ve tvých trenkách.
Hnědou nenávist máš možná tak ve tvých trenkách.
@rohYpnol
Asi nesledujes co se děje kolem sjezdu v Brne.
Cela soucasna vlada naskakuje na sireni nesmyslne nenavisti.
S tim souhlasis?
Asi nesledujes co se děje kolem sjezdu v Brne.
Cela soucasna vlada naskakuje na sireni nesmyslne nenavisti.
S tim souhlasis?
@Hendly
Strana, jejíž člen je lživě obviňován z toho že je nácek, hájí zájmy českých občanů a odmítá provokaci organizace stojící na nacistických základech... Je to velmi zábavné, když komouši (piráti) a jediná demokratická skupina SPOLU podporují postnasictickou organizaci 😁 😁 😁
Strana, jejíž člen je lživě obviňován z toho že je nácek, hájí zájmy českých občanů a odmítá provokaci organizace stojící na nacistických základech... Je to velmi zábavné, když komouši (piráti) a jediná demokratická skupina SPOLU podporují postnasictickou organizaci 😁 😁 😁
@rohYpnol
Presne. Turek hajluje, ale nacek neni.
Ale prijit se poklonit obětem valky a najit smíření obou stran je spatne. Těch nelidských zrůdnosti bylo pri odsunu napachano dost i z nasi strany.
A aby nebylo parodoxu dost. Nejvetsi paradox je, ze nejvic protestuje SPD ktera je primo napajena na AFD.
Prijde vam to neuvěřitelné? Klid.. tonje proste soucasny stav ceske vlady.
Presne. Turek hajluje, ale nacek neni.
Ale prijit se poklonit obětem valky a najit smíření obou stran je spatne. Těch nelidských zrůdnosti bylo pri odsunu napachano dost i z nasi strany.
A aby nebylo parodoxu dost. Nejvetsi paradox je, ze nejvic protestuje SPD ktera je primo napajena na AFD.
Prijde vam to neuvěřitelné? Klid.. tonje proste soucasny stav ceske vlady.
Korupce je dána mimo jiné ekonomickou silou společnosti. Jestliže máme 1/4 platy jako v Německu, ale nová auta kupujeme za obdobné ceny, energie, potraviny a spotřebiče máme ještě dražší než v Německu, a bydlení máme nejvíc nedostupné v EU, no tak asi ten tlak společnosti na to, aby prošlo i auto co má být v lisu, tady prostě bude enormní.
A jestliže do toho vlítne hujer, který navíc řekne, už si novou ekologicky čistou káru se spalovákem nekoupíš, musíš si koupit BEV plečku začínající na 1M, tak tím prostě jen směřujeme ke Kubě. Zkrátka děje se přesně to, před čím opět varoval rohYpnol. EU nám jen a jen zhoršuje naše podmínky pro život.
A jestliže do toho vlítne hujer, který navíc řekne, už si novou ekologicky čistou káru se spalovákem nekoupíš, musíš si koupit BEV plečku začínající na 1M, tak tím prostě jen směřujeme ke Kubě. Zkrátka děje se přesně to, před čím opět varoval rohYpnol. EU nám jen a jen zhoršuje naše podmínky pro život.
@rohYpnol čtvrtinový plat máš možná ty, ale rozdíl v mediánu je dvojnásobný a ne čtyřnásobný
@mimomisu
Průměrný zaměstnanec v Německu vydělává přibližně
2,8× více než v ČR.
Platy lékařů v Německu jsou výrazně vyšší než v ČR — typicky přibližně 2,5× až 4× podle specializace a délky praxe.
Smolík hujer, realita je zkrátka taková, jak jsem popsal. Jsi nějak mimo mísu 😄 😄 😄
Průměrný zaměstnanec v Německu vydělává přibližně
2,8× více než v ČR.
Platy lékařů v Německu jsou výrazně vyšší než v ČR — typicky přibližně 2,5× až 4× podle specializace a délky praxe.
Smolík hujer, realita je zkrátka taková, jak jsem popsal. Jsi nějak mimo mísu 😄 😄 😄
@rohYpnol a porovnáváš superhrubou, hrubou a nebo čistou mzdu? Porovnávat tu hrubou je největší nesmysl...
Němci mají z té hrubé vyšší odvody, takže pokud se vezme čistá mediánová, už to není ani dvojnásobek...
Hol průměrný neproduktivní Čech musí pochopit, že když průměrný produktivní Němec jezdí v Passatu, takže pro něj není alternativou 15 let starý Passat po tom Němci (s uplacenou STK), ale 5 let stará Fabia v kombíku... Jenže tady se pořád někdo snaží ohýbat realitu a hrát si na něco, na co nemá....
Němci mají z té hrubé vyšší odvody, takže pokud se vezme čistá mediánová, už to není ani dvojnásobek...
Hol průměrný neproduktivní Čech musí pochopit, že když průměrný produktivní Němec jezdí v Passatu, takže pro něj není alternativou 15 let starý Passat po tom Němci (s uplacenou STK), ale 5 let stará Fabia v kombíku... Jenže tady se pořád někdo snaží ohýbat realitu a hrát si na něco, na co nemá....
@Barry Lyndon
Je úplně jedno, jestli hrubou, superhrubou nebo jinou. Tady nejsme na ekonoomickém fóru. Pointa není v tom ,jestli to je 4x, nebo 3,8x. Pointa je v tom, že to prostě je násobně jinde.
A ne, realita je taková, že si koupíš v prvé řadě takové auto, do kterého se vlezeš. Fabia není a nemůže být rodinným vozem, jakkoliv je praktická. Proto ten 15 let starý Passat 😁 Jinak dnes to je spíš SUV, takže Tiguan či Karoq...
Je úplně jedno, jestli hrubou, superhrubou nebo jinou. Tady nejsme na ekonoomickém fóru. Pointa není v tom ,jestli to je 4x, nebo 3,8x. Pointa je v tom, že to prostě je násobně jinde.
A ne, realita je taková, že si koupíš v prvé řadě takové auto, do kterého se vlezeš. Fabia není a nemůže být rodinným vozem, jakkoliv je praktická. Proto ten 15 let starý Passat 😁 Jinak dnes to je spíš SUV, takže Tiguan či Karoq...
Přes kamarády za pár stovek projde všechno, proto tady jezdí takový vraky
@Michal800
Ne, vraky jezdí prostě proto, že nemáme na nové auta. Protože životní úroveň a kupní síla je slabá. To je celé.
Zvyš mediánový plat na úroveň v Německu, a lidi si sami pořídí novější a lepší auta a nikdo nebude mít potřebu tlačit vraky přes STK+SME.
Ne, vraky jezdí prostě proto, že nemáme na nové auta. Protože životní úroveň a kupní síla je slabá. To je celé.
Zvyš mediánový plat na úroveň v Německu, a lidi si sami pořídí novější a lepší auta a nikdo nebude mít potřebu tlačit vraky přes STK+SME.
@rohYpnol Sniž velikost aut o třídu až dvě, narovnej ceny (daně) benzinu a nafty a efekt bude obdobný i při současných mzdách a platech. Jen to holt bude "našim lidem" trochu víc drncat a taky machr index nebude takový 😊
@Barry Lyndon
Cele je to o tom, že se nekdy musí investovat do servisu.
Kazdy ma dnes telefon, internet, netflix, leteckou dovolenou atd.
PS: samozřejmě existuje spodní lidi které kteří maji opravdu velký finanční problém, ale to neni pricina stavu STK a podvodu.
Cele je to o tom, že se nekdy musí investovat do servisu.
Kazdy ma dnes telefon, internet, netflix, leteckou dovolenou atd.
PS: samozřejmě existuje spodní lidi které kteří maji opravdu velký finanční problém, ale to neni pricina stavu STK a podvodu.
@Barry Lyndon
A to jako budeme děckám řezat nohy, aby se do toho o třídu až dvě menšího vozu vlezli nebo co???
Lidi si koupí takový vůz, do kterého se vlezou. Doba, kdy rodina jezdila v Maluchu, je zatím ještě stále pryč. I když EU se vehementně snaží, aby tato doba byla opět zpět...
A to jako budeme děckám řezat nohy, aby se do toho o třídu až dvě menšího vozu vlezli nebo co???
Lidi si koupí takový vůz, do kterého se vlezou. Doba, kdy rodina jezdila v Maluchu, je zatím ještě stále pryč. I když EU se vehementně snaží, aby tato doba byla opět zpět...
@rohYpnol Aneb dvacetiletá A8 long V8 TDI do každé rodiny. Republiku si od EU rozvracet nedáme! 😃
@rohYpnol
Píšeš sprostosti ako vždy, Mám skoro 190cm a do väčšiny aut B segmentu si sadnem sám za seba. Je to s priestorom síce už na hrane, ale nohy si určite rezať nemusím. Za 30 rokov auto podrástli oveľa viac ako priemerná výška populácie. Rovnako je to s bývaním. Pred 50 rokmi bolo bežné že izbu zdieľalo viac detí. dnes všetci potrebujú, aby mal samostatnú izbu aj pes a potom lamentujú ako veľa zaplatili za bývanie
Píšeš sprostosti ako vždy, Mám skoro 190cm a do väčšiny aut B segmentu si sadnem sám za seba. Je to s priestorom síce už na hrane, ale nohy si určite rezať nemusím. Za 30 rokov auto podrástli oveľa viac ako priemerná výška populácie. Rovnako je to s bývaním. Pred 50 rokmi bolo bežné že izbu zdieľalo viac detí. dnes všetci potrebujú, aby mal samostatnú izbu aj pes a potom lamentujú ako veľa zaplatili za bývanie
1. Taktiky a styl diskuse (jak se chová v debatě)
Tabletka používá kombinaci několika velmi typických diskusních technik;
Permanentní konfrontace
On prakticky nikdy nevstupuje do debaty s cílem;
* něco objasnit,
* dojít ke konsenzu,
* nebo analyzovat problém.
Jeho cílem je;
* vytvořit konflikt,
* udržovat emocionální napětí,
* polarizovat diskuzi.
To je důvod, proč jeho příspěvky často obsahují;
* zesměšňování,
* ironii,
* osobní narážky,
* „vítězné“ formulace,
* velmi sebejistý tón.
Tím si vytváří pozici člověka, který „vidí skrz systém“, zatímco ostatní jsou údajně naivní, zmanipulovaní nebo fanatičtí.
⸻
Psychologicky zajímavý styl argumentace
On málokdy argumentuje čistě věcně. Místo toho používá;
* posouvání tématu,
* změnu definic,
* slovíčkaření,
* útok na motivaci oponenta,
* neustálé zpochybňování.
Typický mechanismus;
1. někdo něco tvrdí,
2. rohYpnol neřeší podstatu,
3. ale napadne formulaci,
4. nebo motivaci autora,
5. čímž debatu rozbije.
To působí jako destabilizační diskusní taktika.
⸻
Podobnost s trollingem
Důležité upřesnění;
Tabletka není typický „hloupý troll“.
Spíš;
* umí formulovat myšlenky,
* sleduje diskuze dlouhodobě,
* pamatuje si staré spory,
* cíleně pracuje s reakcemi lidí.
To ho posouvá do role;
* rétorického provokatéra, ne spammera.
Jeho odměnou není pravda, ale;
* kontrola atmosféry,
* vyvolání reakcí,
* pocit dominance v debatě.
Tabletka používá kombinaci několika velmi typických diskusních technik;
Permanentní konfrontace
On prakticky nikdy nevstupuje do debaty s cílem;
* něco objasnit,
* dojít ke konsenzu,
* nebo analyzovat problém.
Jeho cílem je;
* vytvořit konflikt,
* udržovat emocionální napětí,
* polarizovat diskuzi.
To je důvod, proč jeho příspěvky často obsahují;
* zesměšňování,
* ironii,
* osobní narážky,
* „vítězné“ formulace,
* velmi sebejistý tón.
Tím si vytváří pozici člověka, který „vidí skrz systém“, zatímco ostatní jsou údajně naivní, zmanipulovaní nebo fanatičtí.
⸻
Psychologicky zajímavý styl argumentace
On málokdy argumentuje čistě věcně. Místo toho používá;
* posouvání tématu,
* změnu definic,
* slovíčkaření,
* útok na motivaci oponenta,
* neustálé zpochybňování.
Typický mechanismus;
1. někdo něco tvrdí,
2. rohYpnol neřeší podstatu,
3. ale napadne formulaci,
4. nebo motivaci autora,
5. čímž debatu rozbije.
To působí jako destabilizační diskusní taktika.
⸻
Podobnost s trollingem
Důležité upřesnění;
Tabletka není typický „hloupý troll“.
Spíš;
* umí formulovat myšlenky,
* sleduje diskuze dlouhodobě,
* pamatuje si staré spory,
* cíleně pracuje s reakcemi lidí.
To ho posouvá do role;
* rétorického provokatéra, ne spammera.
Jeho odměnou není pravda, ale;
* kontrola atmosféry,
* vyvolání reakcí,
* pocit dominance v debatě.
2. Motivace, narativ a dopad na diskusi
Co se snaží „prodávat“
Ve více diskusích se objevují opakující se motivy;
* silná nedůvěra vůči elektromobilům,
* odpor vůči „mainstreamu“,
* nedůvěra k institucím,
* sebeprezentace jako člověka, který „prohlédl manipulaci“.
Problém není samotný názor, ale způsob podání;
* častá absolutizace,
* přehánění,
* ignorování nuancí.
Například výroky typu;
„BEV nikdo nechce!“
jsou spíš emocionální zkratky než argumenty.
⸻
Je to dezinformátor?
Spíš ne v klasickém politickém smyslu.
Přesnější popis je;
* diskusní agitátor,
* který selektivně vybírá informace,
* aby podporoval svůj narativ.
Typický vzorec;
* použije reálný argument,
* zasadí ho do dramatického rámce,
* a zbytek označí za propagandu.
Výsledek;
„Jen já vidím realitu.“
To je velmi silná, ale i manipulační pozice.
⸻
Skutečný cíl chování
Nejde primárně o auta.
Jde spíš o;
* status,
* pozornost,
* dominanci v komunitě,
* kontrolu emocí v diskusi.
Typické znaky;
* osobní reakce,
* návraty ke starým konfliktům,
* fixace na konkrétní lidi,
* potřeba mít „poslední slovo“.
To ukazuje, že diskuse už není o tématu, ale o sociální hře.
⸻
Proč to funguje
Část problému je i v reakci okolí;
* lidé reagují emocionálně,
* nechají se vyprovokovat,
* přechází do urážek.
Tím nevědomky posilují jeho cíl.
Výsledek;
* rozpad tématu,
* chaos,
* emoční dominance jedné osoby nad diskusí.
⸻
Shrnutí
Nejvýstižněji;
Tabletka nepůsobí jako člověk, který chce diskutovat o autech, ale jako někdo, kdo používá auta jako záminku k permanentnímu konfliktu a budování dominance v diskusi.
Co se snaží „prodávat“
Ve více diskusích se objevují opakující se motivy;
* silná nedůvěra vůči elektromobilům,
* odpor vůči „mainstreamu“,
* nedůvěra k institucím,
* sebeprezentace jako člověka, který „prohlédl manipulaci“.
Problém není samotný názor, ale způsob podání;
* častá absolutizace,
* přehánění,
* ignorování nuancí.
Například výroky typu;
„BEV nikdo nechce!“
jsou spíš emocionální zkratky než argumenty.
⸻
Je to dezinformátor?
Spíš ne v klasickém politickém smyslu.
Přesnější popis je;
* diskusní agitátor,
* který selektivně vybírá informace,
* aby podporoval svůj narativ.
Typický vzorec;
* použije reálný argument,
* zasadí ho do dramatického rámce,
* a zbytek označí za propagandu.
Výsledek;
„Jen já vidím realitu.“
To je velmi silná, ale i manipulační pozice.
⸻
Skutečný cíl chování
Nejde primárně o auta.
Jde spíš o;
* status,
* pozornost,
* dominanci v komunitě,
* kontrolu emocí v diskusi.
Typické znaky;
* osobní reakce,
* návraty ke starým konfliktům,
* fixace na konkrétní lidi,
* potřeba mít „poslední slovo“.
To ukazuje, že diskuse už není o tématu, ale o sociální hře.
⸻
Proč to funguje
Část problému je i v reakci okolí;
* lidé reagují emocionálně,
* nechají se vyprovokovat,
* přechází do urážek.
Tím nevědomky posilují jeho cíl.
Výsledek;
* rozpad tématu,
* chaos,
* emoční dominance jedné osoby nad diskusí.
⸻
Shrnutí
Nejvýstižněji;
Tabletka nepůsobí jako člověk, který chce diskutovat o autech, ale jako někdo, kdo používá auta jako záminku k permanentnímu konfliktu a budování dominance v diskusi.
@Marquis de Sade
Tak to je taktika trolls.
Neumoznit debatu o problemu.
Viz klasika nejen tady.
Posunout se z bodu Fosilni paliva jsou vedecky prokazany problem a resit co s tim je nemožné.
Tak to je taktika trolls.
Neumoznit debatu o problemu.
Viz klasika nejen tady.
Posunout se z bodu Fosilni paliva jsou vedecky prokazany problem a resit co s tim je nemožné.
@Marquis de Sade Přitom stačí ignorace/blokace. Když ho tady pár lidí neustále roztleskává a pokouší se s ním "diskutovat", tak automaticky padají na stejnou úroveň. Vlastně ještě níž. Inteligentní člověk se nebude bavit s holubem, co rozhází figurky, pokadí šachovnici a prohlásí se za vítěze.
Kde projdeme? Tam kde se podari uplatek ci mame konexe. Alternativne i tam kde nenarazime na blbouna.
A kde si nas vychutnani? Tam kde je to banda blbounu.
A kde si nas vychutnani? Tam kde je to banda blbounu.
"...V Rakousku je úspěšnost prohlídek výrazně nižší – 90,2 %. „Kontroly tam provádějí pouze vybrané servisy pověřené rakouským autoklubem..."
Blbost. Prehliadky technickeho stavu urcuje zakon "Prüf- und Begutachtungsstellenverordnung" (skratene PBStV). Ten zaroven urcuje za akych podmienok smie servis take prehliadky vykonavat (skratene: aspon 1 vyskolena osoba, a potrebne vybavenie popisane v odseku 2a spomenuteho zakona). Ked toto servis splni, je to uz len formalita, a rakuske autokluby (je ich viac) s tym nic nemaju.
A len tak na okraj: za 10 rokov som sa nestretol s takym servisom, ktory by nemal opravnenie vykonavat technicku prehliadku. Taky servis by totiz nemal zakaznikov. Naco by niekto isiel do jedneho servisu riesit opravy, a potom do druheho na technicku? Zrovna pred tyzdnom som bol s mojim autom, postup je rovnaky: tu je auto, spravte mi technicku, a ak nieco nie je v poriadku, tak to opravte. Pripadne zaroven robim aj rocny servis (potom mam technicku zdarma). Co sa pritom kontroluje tiez popisuje zakon a je toho dost, ale rozhodne nikoho netrapi ci mi na spatnom zrkadle visi smradlavy stromcek Wunderbaum...
Blbost. Prehliadky technickeho stavu urcuje zakon "Prüf- und Begutachtungsstellenverordnung" (skratene PBStV). Ten zaroven urcuje za akych podmienok smie servis take prehliadky vykonavat (skratene: aspon 1 vyskolena osoba, a potrebne vybavenie popisane v odseku 2a spomenuteho zakona). Ked toto servis splni, je to uz len formalita, a rakuske autokluby (je ich viac) s tym nic nemaju.
A len tak na okraj: za 10 rokov som sa nestretol s takym servisom, ktory by nemal opravnenie vykonavat technicku prehliadku. Taky servis by totiz nemal zakaznikov. Naco by niekto isiel do jedneho servisu riesit opravy, a potom do druheho na technicku? Zrovna pred tyzdnom som bol s mojim autom, postup je rovnaky: tu je auto, spravte mi technicku, a ak nieco nie je v poriadku, tak to opravte. Pripadne zaroven robim aj rocny servis (potom mam technicku zdarma). Co sa pritom kontroluje tiez popisuje zakon a je toho dost, ale rozhodne nikoho netrapi ci mi na spatnom zrkadle visi smradlavy stromcek Wunderbaum...
@_Teddy_
Dekuji za popis.
A jak je to v CR? Do zakona je zaneseno spousta pravidel pro znemožnění konkurence. Napriklad nesmyslny pozadavek na prujezdnou linku delky min 25 m.
Pokusy zrušit toto samozřejmě narazi na odpor treba pana Sipa uvedeného v clanku.
Proc se na tohle redakce nepta?
Proc najednou tahle zasadni vec dopadajici na kazdeho vlastnika auta nevadi mistnim trolls?…
Dekuji za popis.
A jak je to v CR? Do zakona je zaneseno spousta pravidel pro znemožnění konkurence. Napriklad nesmyslny pozadavek na prujezdnou linku delky min 25 m.
Pokusy zrušit toto samozřejmě narazi na odpor treba pana Sipa uvedeného v clanku.
Proc se na tohle redakce nepta?
Proc najednou tahle zasadni vec dopadajici na kazdeho vlastnika auta nevadi mistnim trolls?…
Už dvakrát jsem pykal za neschopnost úředníka. U jednoho auta zanesl do OTP špatný kód (závěsné zařízení namísto přípravy pro závěsné zařízení) - STK na to "přišla" až asi při 4. TK. Podruhé zase úředník zaměnil při přepisu z TP do OTP jeden znak VIN (jistě, mohl jsem si to zkontrolovat, ale kdo to vážně dělá). Na to přišli už při první TK. A v obou případech jsem běžel na úřad a domáhal se nápravy, abych stihl dokončení TK ještě téhož dne.
“ Emise jsou deregulované a zjevně se na nich podvádí. Je namístě zabývat se otázkou, zda je to dobře.“
Takze co tu zas redakce dela?
Uzitecneho saska.
Kazdemu je jasne, ze i na STK se podvadi.
Stejne tak je jasne a dokazane, ze na měření emisi se podvadi.
Pan Sip dela, ze kauza s podvoduy s merenim emisi neexistuje, ale chce zamezit konkurenci v mereni.
Ano, to je ta dostupnost aut... proto tady jezdí auta, která dávno jezdit nemají, protože všichni si koupí nové auto za 4 platy díky tomu, jak nám fialova inflace rekordně nová auta zlevnila, že .... 😁 😁 😁
Znovu jen odvádíš pozornost od tematu.
Jak je videt podle clanku a vyjadreni pana Sipa chystá se mereni emisi spolknout pod svou mafii STK.
Aktualni vlada tomu dava nejspis zelenou a redakce tu je za uzitecne hlupáky.
Ty kráso... 😁 Opět další pirátská konspirace??? 😁 😁 😁 😁
Staci se podivat na výsledky mereni emisi v databázi ISTP.
Jasne zdokumentované podvody.
Ty píšeš cosi o "nové mafii"... 😁 Aspoň si přečti po sobě co píšeš 😁
Mame tu tema STK a jasne dohledatelne pochybnosti v oficiálních databázích.
Tvuj zájem diskutovat o tématu? Nula.
Pouze trolling.
Já jasně defunuji, kde je problém. A ten primární není v žádném STK. Ten primární problém se jmenuje životní úroveň. Tedy to, co šlo 4 roky za nutely dolů... Blbý, co?
Tema je nekvalita STK a zamer teto vlady opet rozsirit vliv STK mafie a zamezit rozsireni tržních podmínek kolem STK jako je v okolních zemích.
Fialova vlada nebyla ideální, ale zvladla minimalne 3 krize a vratila zem v ekonomickém růstu. Dnesni vlada jen navyšuje dluhy a opet padame. Ano, ma to vnejsi vliv, ale to mel Fiala taky a mnohem vetsi.
Stát si dieselové vraky pěstuje neustálým a stále větším zvýhodňováním nafty (protože tu rohlíky, tu školní autobusy a podobné dezokydy pro "naši lidi"), důsledku čehož obrovské množství nafty musíme dovážet (benzin vyvážet), takže při první mezinárocní krizičce je ta nafta paradoxně drahá...
Neexistuje právo ani povinnost vlastnit auto. Ale existuje realita, kdy dnes se bez auta absolutně neobejdeš a holt do Dacie Spring se rodina prostě nevejde... Takže smolík, výslednice je jasná. Dieselová ojetina z Německa, Itálie, Španělska, Beneluxu.
Nevejde ani omylem. Na zadní sedadla neposadíš pořádně ani dítě do kvalitní autosedačky...
Ano, to je přesně to, co mnozí nezvládají pochopit. Starší auto projde přes emise často snadněji, než novější.
Opět a znovu, celé je to jen o životní úrovni a platech. To je celé.
Asi jako když všichni Albánci jezdili (nebo ještě jezdí?) v Mercedesech. Na nové neměli, na ojeté taky ne, tak si je prostě nakradli... A takový Albánec by taky mohl říct "je to jen o životní úrovni a platech" 😃
Je to jen o životní úrovni. Pokud nemáš na nový Mercedes, ale máš na novou Škodovku, tak se můžeš uskromnit. Pokud nemáš ani na novou Škodovku či Dacii, tak se nemáš jak uskromnit. Do Springu prostě rodinu nedáš. Smolík.
Tak to tak nejak vystihuje Rohypnolovo trolleni.
Ano tak jsou dnes dostupné nove auta. Staci si odpustit krabku cigaret kazdy den a mas super nove auto bez starosti.
Rohypnol to tu ale popisuje jako peklo na zemi.
A Jogger koupí rodina za 300 tisíc korun českých???
Tak já třeba nikoho takového neznám a v mém okolí nikdo takový není. Takže sice sis vymslel hezký příklad, ale úplně mimo realitu 😁
3 roky starou uplne v pohodě.
Takže ze zajímavosti jsem dal Jogger do 300 tis. kč. Víš kolik jich je v nabídce??? 4!!! Slovy ČTYŘI!!! Takže krása, 4 rodiny mohou mít Joggera... 😄 😄 😄 😄 😄