Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Novinky

Zpět na článek

Strach o litá kola je minulostí. Proč bezpečnostní šrouby vymizely?

12 komentářů

Buffalo007
"zloděj se u nich umaže a na černém trhu už nemají takovou hodnotu, protože litá kola jsou dnes standardem i u levnějších modelů"
Nemají takovou hodnotu? Asi vůbec nevíte o čem píšete. Sada kol na vyšší modely stojí někdy i pořádnou pálku - klidně 50 nebo i 100 tisíc.
Stále není vyjímkou když v Neměcku přijdou zaměstnanci místního dealera do práce a všechny auta stojící venku jsou bez kol na cihlách.
Naposled když jsem kupoval pro nové auto zimáky, tak na bazoši spousta sad originálních disků obutých s minimálním ojetím. Většinou si můžete vybrat i značku pneumatik, protože toho mají více. Kde to asi budou tyhle lidi brát a ještě prodávat za dost slušné peníze?

Jestli ještě dnes něčemu zabrání bezpečnostní šrouby? V nabídce dealerů stále jsou, ale nemá cenu je kupovat na obyčejná kola, která stojí 10tisíc na bazoši. Musím se smát, když je někdo stále používá na Octavii 1.
Avatar - Anonym
Anonym
@Buffalo007 V každej dobe sa kradne to, po čom je dopyt ! Tam " plánované hospodárstvo " skončilo ďaleko pred pádom režimu v ČSSR ... 😀
Avatar - praptak
praptak
@Buffalo007 Přijít o kola je prostě komplikace všeobecně, tak proč by to nemělo smysl.
Avatar - 3_diamanty
3_diamanty
Kedysi disky... dnes katalyzatory... aj priority zlodejov sa uz menia... navyse dnes ma elektrony uz kazde druhe auto bez ohladu na cenu... pamatam aj casy v 90 rokoch este ako student ked sa kradli na sidliskach loga z kapoty ci veka kufra aut... kto toto vtedy potreboval ku stastiu netusim... dnes uz auto s chybajucim ukradnutym logom na kasni neuvidite... nikoho uz dnes takyto kusok plechu ci plastu nezaujima ... aneb aj zlodeji uz dnes maju svoju uroven
A pride doba ked po logach a elektronoch uz aj katalyzatory zlodejov zaujimat nebudu... uz len sa dockat doby ked zlodejov uz vobec nebudu zaujimat ziadne auta
Ja na svojom pole poistne sruby este mam... pred 9 rokmi to este bolo v kurze... dnes uz je s nimi len komplikacia pri prezuvani... nedajboze este ked clovek strati adapter ktory inak musi mat v aute stale pri sebe .... u dalsieho auta uz poistne sruby urcite riesit nebudem ak tam nebudu ... dnes ked z aut su uz pojazdne pocitace stejne cloveku uz ukradnu skor cele auto ako nejake elektrony ... a je to pre hackerov zlodejov aj rychlejsie a jednoduchsie
gil54
Na jedné straně není žádný problém pro zloděje překonat hravě za pár sekund....

..."dnes si kdokoli může na internetu legálně koupit profesionální sadu pro autoservisy určenou k povolování stržených závitů.
Jde o speciální ořechy s opačným kónickým závitem, které se jednoduše naklepnou na jakýkoliv bezpečnostní šroub. Aku utahovák ho pak v tichosti povolí za méně než deset sekund."...

...a na druhé straně je to mega problém i pro servisy....

"Každý mechanik potvrdí, že tyto šrouby jsou noční můrou pneuservisů. ... složité odvrtávání v servisu, které často nenávratně poškodí samotný hliníkový disk."

Řešení? Zavést do pneuservisů internet a do každého pneuservisu umístit jednoho šikovného zloděje. 😀
Avatar - Jan Faltýsek
Jan Faltýsek
@gil54 dovolím si doplnit 😊 Zloděj na ulici jde většinou k netknutému, zdravému šroubu. Snadno na něj namlátí vytahovák a rázovou pistolí či klíčem ho za pár vteřin utrhne. Šroub klidně zničí, ale disk má hned dole. K mechanikovi v servisu řidič zase přijede až ve chvíli, kdy už je ten šroub z předchozího přezouvání totálně ožvýkaný, deformovaný nebo zarostlý v závitu. Na takhle zničené hlavě se pak nástroj jen protáčí.
Avatar - Anonym
Anonym
@Jan Faltýsek To nie je mechanik, ale ... ! Ja mám auto VW a tam je iba 1 takáto skrutka . Nie je to značkový servis, ale mechanik má oči ...
Avatar - KANKUNEN
KANKUNEN
@gil54 Sakryš, jak ti na stržený závit pomůže hlava s opačným závitem. To bych chtěl vidět. Na stržené hlavy by to šlo použít. Ale když bude hlava tvrdá, tak se to nezahryzne a končíš.
Avatar - rohYpnol
rohYpnol
Naprostý blábol.

A proto u delarství zůstávají auta na špalkách, že... 😁

www.novinky.cz/…salonem-40261046

www.idnes.cz/…brno-zpravy_mos1

www.auto.cz/…mou-firmu-153527
Avatar - Man Ký
Man Ký
Nyní jsou v módě dekly z kanálu, mnohem lepší byznys.
Nemi77
Pane Faltýsku, jste úplně mimo. Ověřujte si prosím informace, ať nemusíme s Vašimi bláboly ztrácet čas při jejich vyvracení...
miztli
Tak bohužel jsou i v některých pneuservisech prasata, co každou matici na šteft dají pomocí toho rázového utahováku a ten mají nastavený na maximální utažení, že již není co momentovým klíčem nastavovat a pak jede šikmo přes závit a nemusí to být nutně pojistná matice. Rozumný zaměstnanec = ne prase, vezme nejprve do ruky malý trubkový klíč, dá do něj matici, rukou udělá tři závity a pak jede tím utahovákem ,který ale zase jako rozumný člověk ne prase má nastavený na pouhé dotočení. Pak teprve vezme fajfkový klíč s nastaveným utahovacím momentem a každý šroub utahne jen tímto momentovým klíčem. Jiné servisy, si počínají jako prasata = tyto nenavštěvovat. Takže zkazit závit na matici i na šteftu lze jak prostřednictvím špatně nasazené matice klasické, tak i pojistné . A vždy je lepší mít z kalené oceli pojistnou, než řešit krádeže