Novinky
Vtipný nadpis a co ukázat tu oholenou základní verzi Epiqu? To, co je na obrázku je tak za 900tis+ 😋
Nedávno byla Dacia Spring na 585 000. Vzhledem k vyšším platům jsme na stejné ceně.
Vyplatí se počkat, až dojde k tomu náběhu výroby sourozenců ID.2 na 800000. Náběh výroby se koná i u konkurence.
Vyplatí se počkat, až dojde k tomu náběhu výroby sourozenců ID.2 na 800000. Náběh výroby se koná i u konkurence.
Male elektro auto (4.15m na delku), do mesta ci okoli, za cenu do 500K mi dava smysl. Takze, jedine jako mlada ojetina.
Těším se na diskuzi proč si auto nekoupit od lidí, kteří nemají ani na novou HoloDacii 🍿 🤣
@kober
nene, debata je, proč si to auto koupit. A racionální důvod neexistuje. Blbý, co? BEV nikod nechce. Ale monety a čsobčka to budou brát ve velkým, jen z toho asi zaměstnanci nebudou tak nadšeni jako ze služebních Oktávek 2,0 TDI 😁
nene, debata je, proč si to auto koupit. A racionální důvod neexistuje. Blbý, co? BEV nikod nechce. Ale monety a čsobčka to budou brát ve velkým, jen z toho asi zaměstnanci nebudou tak nadšeni jako ze služebních Oktávek 2,0 TDI 😁
@rohYpnol Tak to se asi nedá takto zobecňovat. Já jdu zrovna přebírat firemního Superba 2.0 TDI a kdybych si místo toho mohl vzít Epiq, asi dvakrát neváhám.. prostě každý od auta očekává něco jiného a má různé potřeby..
Upozornění na klimatizaci v základu má být nějaký vtip? Ono snad existuje dnes auto, které nemá klimatizaci v základu? Tím spíš za 600 tis.
Dobrá cena pro vnučky a Pražských uředníku a důchodců ??Ale na Ostravsku tak pro střední třídu ? co tak dovážet Činské auta za 250 000 pro důchodce !!Když už Skodovka nemůže vyrábět male jednoduché auta ??
@milous No tak vedení EU malá auta zarazila a jednoduchá už vůbec a teď jsou překvapení, že na nová větší auta lidi nemají a vlastně je kvůli jejich přetechnizovanosti nechtějí. Čili je velké překvapení, že si drží svoje staré a spolehlivé a odmítají je vyhazovat do šrotu = vozový park stárne. To je fakt zvláštní.
@ryccardo
''vedení EU malá auta zarazila''
Vážně, inteligentní vzdělanče?
Dacia Spring, Renault Twingo, Hyundai Inster je podle tebe co??
www.auto.cz/…ez-dotaci-159564
Že je na některých světových trzích elektromobil levnější než spalovací auta, už jsme si zvykli, v Evropě to působí jako sci-fi. Přesto se to právě stalo na největším automobilovém trhu Evropy. Elektromobil se tam stal nejlevnějším vozem bez toho, že by musel spoléhat na dotace.
''vedení EU malá auta zarazila''
Vážně, inteligentní vzdělanče?
Dacia Spring, Renault Twingo, Hyundai Inster je podle tebe co??
www.auto.cz/…ez-dotaci-159564
Že je na některých světových trzích elektromobil levnější než spalovací auta, už jsme si zvykli, v Evropě to působí jako sci-fi. Přesto se to právě stalo na největším automobilovém trhu Evropy. Elektromobil se tam stal nejlevnějším vozem bez toho, že by musel spoléhat na dotace.
@DonVito
Tvoje lži a manipulace jsou opravdu směšné. Samozřejmě, že Spring není levnější než žádný porovnatelný spalovcí vůz. NAOPAK.
Tvoje lži a manipulace jsou opravdu směšné. Samozřejmě, že Spring není levnější než žádný porovnatelný spalovcí vůz. NAOPAK.
Bohužel, Škoda přistoupila na hru, kdy základ = nepoužitelnost, protože tam není baterka, ale jen polobaterka. Reálný dojezd max 200 km a Vmax 150 a doba nabíjení 0-80% cca 30 min z toho dělá opravdu jen vozíček do města.
Délka 4,2m jasně říká, bavme se o autě velikosti Fabie. A reálnáý základ? 55 Essence Start je 780k ... To je ta cenová parita hujeříčků... Kamiq je o 150 až 200t. níž... 😁
Délka 4,2m jasně říká, bavme se o autě velikosti Fabie. A reálnáý základ? 55 Essence Start je 780k ... To je ta cenová parita hujeříčků... Kamiq je o 150 až 200t. níž... 😁
@rohYpnol
Ale houby, i kamiq používá spousta lidí jen do města jako druhé auto. Tam naopak nedává smysl platit za větší baterii. Pravda ale je že s malou baterkou to na delší dálniční přesuny fakt není.
Ale houby, i kamiq používá spousta lidí jen do města jako druhé auto. Tam naopak nedává smysl platit za větší baterii. Pravda ale je že s malou baterkou to na delší dálniční přesuny fakt není.
@chytrak1
Ano, malá baterka sama o sobě je jeden problém. Ten druhý, který s tím jde ruku v ruce, je pomalé nabíjení. Kdyby byla kapacita baterky poloviční, a tomu by odpovídala doba nabíjení 15 minut, tak to bude možné do jisté míry omluvit. Problém je v tom, že kapacita je poloviční, ale doba nabíjení je pořád 0,5h...
Ano, malá baterka sama o sobě je jeden problém. Ten druhý, který s tím jde ruku v ruce, je pomalé nabíjení. Kdyby byla kapacita baterky poloviční, a tomu by odpovídala doba nabíjení 15 minut, tak to bude možné do jisté míry omluvit. Problém je v tom, že kapacita je poloviční, ale doba nabíjení je pořád 0,5h...
@rohYpnol
v zásadě ok, ale pořád platí, že pro mnoho lidí může být dojezd 200 km OK. Prostě město s nákupy. A pak je ti rychlost nabíjení jedno.
v zásadě ok, ale pořád platí, že pro mnoho lidí může být dojezd 200 km OK. Prostě město s nákupy. A pak je ti rychlost nabíjení jedno.
@chytrak1
Jde o to, že baterka z jinak slušného auta prostě dělá jen vozejček do města. A to si v ceně 3/4M může dovoliit fakt jen úzká skupinka lidí.
Jde o to, že baterka z jinak slušného auta prostě dělá jen vozejček do města. A to si v ceně 3/4M může dovoliit fakt jen úzká skupinka lidí.
...za 620k mam plnehodnotne rodinne auto s velkym kufrem. Napr. i30 kombi a mozna i K4 kombi. Auto do mesta a jeste oholene (ok, je tam klima, ktera bude zrat aku jak diva - pochybuju o tepelnem cerpadle) s mensim kufrem. Stat to 400k, tak snad ok, jinak je cena mild-hybrid Swiftu s automatem a slusnou vybavou.
Tohle je opravdu za příplatek? www.auto.cz/…-na-619-tisicich?…
A má nějakou funkci ten nádor dle na věnci volantu?
A má nějakou funkci ten nádor dle na věnci volantu?
@gil54
To je pomsta cifršpiónů. Za to, že zjistili že volant který má dvě ramena je levnější než ten se třemi, svolili s nádorem na volantu aby to nebylo tak okaté. Je to zlo, v životě auto s dvouramenným volantem nechci.
To je pomsta cifršpiónů. Za to, že zjistili že volant který má dvě ramena je levnější než ten se třemi, svolili s nádorem na volantu aby to nebylo tak okaté. Je to zlo, v životě auto s dvouramenným volantem nechci.
@chytrak1 na ten “nádor” dole dávají přece plaketku 🤣 Když se to nebude prodávat, udělají “limitovanou” edici… Takže je to příprava na “akci”.
Jinak ten volant je naprosto v pohodě, měl jsem ho v OIV a nijak mi nevadil…
Jinak ten volant je naprosto v pohodě, měl jsem ho v OIV a nijak mi nevadil…
Jsem zvědav, jaká auta nás dovezou do ekologicko enviromentálního ráje. Zatím to vypadá, že BEV se současným stavem vývoje techniky to nebudou.
Nič nového pod slnkom ! Vždy sa predaj nového modelu začína drahším modelom. Je pravda, že je dobre " vybavený " , ale dostanete aj to, čo nepotrebujete a nikdy by ste si to ani nechceli kúpiť . A už dlhú, predlhú dobu automobilky diktujú to, čo budete mať v aute . Chceš väčší motor, musíš mať aj šíbendach, chceš drahšie rádio, dostaneš väčšie a drahšie kolesá . Pritom výrobná linka to umožňuje . Japonci dajú 3 výbavy a vybrať si môžeš iba motor a farbu . Ale v Európe to nikdy nešlo ...
A ted to do nas perte. Jedine skodofku, mlady, stary, druhy auto, treti auto do rodiny, ale rodinne! Dyt driv se jezdilo s zigulikem!
Od 619 000 je to i s baterií?
V klidu,
cena bude prodejná nebo ty továrny zavřou.
Důležité je, že tato třída ID.2 auta se začínají prodávat v hodně velkém počtu - Renault 5 E-Tech, Kia EV2, Citroën ë-C3, Micra ... .
Pokud budou chtít prodat těchto aut 1 500 000 v EU, tak snad stanoví cenu dle poptávky.
Za pakatel, VW se přizpůsobí i v EU.
Do roku 2030 to bude v Indii za 8600€, e-pohon již zadarmo a sodíkové baterky 200Wh/kg také.
A od roku 2030 sem bude Indie dovážet auta s 10% clem.
cena bude prodejná nebo ty továrny zavřou.
Důležité je, že tato třída ID.2 auta se začínají prodávat v hodně velkém počtu - Renault 5 E-Tech, Kia EV2, Citroën ë-C3, Micra ... .
Pokud budou chtít prodat těchto aut 1 500 000 v EU, tak snad stanoví cenu dle poptávky.
Za pakatel, VW se přizpůsobí i v EU.
Do roku 2030 to bude v Indii za 8600€, e-pohon již zadarmo a sodíkové baterky 200Wh/kg také.
A od roku 2030 sem bude Indie dovážet auta s 10% clem.
Klasika od Škodovky a nejen od ní, tj. cena od xxxxxxx,- Kč, ale my začneme raději o 200.000,- Kč dráže a časem stejně tu výbavu s cenou od xxxxxxx,-Ķč zrušíme, neboť se to moc neprodávalo. Průhlední jak řízek na vojně...
@vlacil Nielen u Škodovky ! Predaj každého nového modelu auta začína špeciálnou ponukou s " nabúchanou " výbavou . Vždy to tak bolo . Ja by som po osobných skúsenostiach s výrobou mohol poradiť kúpu nového modelu až po roku, keď sa chyby, ktoré neodhalili v štádiu predvýroby, napravia aspoň náhradným riešením ...
Přijde ještě někomu dalšímu u auta za šest set tisíc uměle seškrcený nabíjecí výkon jako naprostá sviňárna? S tou základní minibaterkou a bez tepelného čerpadla bude zimní dojezd mimo město max. tak 150km. Takže místo toho, aby se nažili udělat zákazníkům život s elektromobilem co nejsnažší (protože čím jiným přitáhnout lidi k mnohem dražším a mnohem hůř použitelným autům?), dělají kvůli pár korunám pravý opak.
Třeba se ale dočkáme u Škodovky v novém modelovém roce i užších hrdel nádrže u nejlevnějších verzí spalovacích modelů...
Třeba se ale dočkáme u Škodovky v novém modelovém roce i užších hrdel nádrže u nejlevnějších verzí spalovacích modelů...
@Yazaman
Je to podle mě horší jako v devadesátkách. Tehdy základ byl nepoužitelný obvkle protože základní motor byl slabý a výbava nebyla žádná. Dnes sice motor a výbava je akceptovatelný, ale díky baterce je to velmi hořké sousto. Koupit si reálně auto za 3/4M co dojede sotva 200 km, stovku dá za 11s a předjede ho na dálnici i Felicia, to vážně je na zamyšlení.
Je to podle mě horší jako v devadesátkách. Tehdy základ byl nepoužitelný obvkle protože základní motor byl slabý a výbava nebyla žádná. Dnes sice motor a výbava je akceptovatelný, ale díky baterce je to velmi hořké sousto. Koupit si reálně auto za 3/4M co dojede sotva 200 km, stovku dá za 11s a předjede ho na dálnici i Felicia, to vážně je na zamyšlení.
@rohYpnol
no horší to není. Kdo si pamatuje fabii junior tak ví. Ale je pravda, dojezd aspoň 200 km potřebuješ kůli nějaké rezervě, což tady v zimě bude na hraně. To tepelko bude nutnost přikoupit.
no horší to není. Kdo si pamatuje fabii junior tak ví. Ale je pravda, dojezd aspoň 200 km potřebuješ kůli nějaké rezervě, což tady v zimě bude na hraně. To tepelko bude nutnost přikoupit.
@chytrak1
Horší to je. Protože i ten junior zvládal ten základ - jet a dojet. Což u Epiqu je problém.
Horší to je. Protože i ten junior zvládal ten základ - jet a dojet. Což u Epiqu je problém.
@rohYpnol
pro mne ne. fabií junior bych v životě nikam nejel. To byla ostuda škodovky a jejích majitelů. Naprostá zoufalost. tady s tím klidně někam pojedu.
pro mne ne. fabií junior bych v životě nikam nejel. To byla ostuda škodovky a jejích majitelů. Naprostá zoufalost. tady s tím klidně někam pojedu.
@chytrak1
Znovu - s juniorem dojedeš. Sice možná s pocitem ostudy, ale dojedeš. S Epiqem budeš jen přejíždět od nabíječky k nabíječce. a to teprv nechceš.
Znovu - s juniorem dojedeš. Sice možná s pocitem ostudy, ale dojedeš. S Epiqem budeš jen přejíždět od nabíječky k nabíječce. a to teprv nechceš.
@Yazaman Mne ano - proste softwarovo ti to zakazem, resp. povolim, ak si to priplatis - zakaznik hlasuje penazenkou, cize uvidime, ci to bude prepadak, alebo nie
@sarusian
Aky je rozdiel medzi soft, alebo hardwarovym obmedzenim ? Pointa je, ze automobilka potrebuje ziskat viac penazi, prostriedky sa menia spolu s technikou. Dnes si vystaci software v niektorych pripadoch.
Aky je rozdiel medzi soft, alebo hardwarovym obmedzenim ? Pointa je, ze automobilka potrebuje ziskat viac penazi, prostriedky sa menia spolu s technikou. Dnes si vystaci software v niektorych pripadoch.
@lamal Rozdiel to je. Ak tam nie je hardvér, povieš si OK, nezaplatil som ho, nemám ho. Ale ak tam hardvér je, skôr ťa môže hnevať, že ho nemôžeš použiť, lebo výrobca chce peniaze naviac. O to viac, že vozíš v aute balast, ktorý si samozrejme zaplatil a nepoužiješ ho, kým nezaplatíš viac.
Pred rokmi známy kupoval do firmy Merivu. Pre zamestnancov, na bežné denné lietanie. Základná výbava, veď všetko podstatné má a za pár rokov to beztak vymení. A hneď reklamácia - nefunguje rádio. U predajcu mu vysvetlili, že základná verzia rádio vo výbave nemá. Nevšimol si to, ani ho na to nikto neupozornil. Neriešil, panel v aute bol, so všetkými tlačítkami, tak ho ani nenapadlo spýtať sa, či je pod ním aj rádio. Nenaštvalo by ťa to? Takéto a podobné veci vyzerajú na papieri OK, ale v reáli... neviem, mne to nepríde ako úplne férový prístup.
Pred rokmi známy kupoval do firmy Merivu. Pre zamestnancov, na bežné denné lietanie. Základná výbava, veď všetko podstatné má a za pár rokov to beztak vymení. A hneď reklamácia - nefunguje rádio. U predajcu mu vysvetlili, že základná verzia rádio vo výbave nemá. Nevšimol si to, ani ho na to nikto neupozornil. Neriešil, panel v aute bol, so všetkými tlačítkami, tak ho ani nenapadlo spýtať sa, či je pod ním aj rádio. Nenaštvalo by ťa to? Takéto a podobné veci vyzerajú na papieri OK, ale v reáli... neviem, mne to nepríde ako úplne férový prístup.
@traveldrive
Ja viem co myslis, no podla mna sa jedna len o cisto psychologicku zalezitost.
Pre nich je lacnejsie vyrobit 1 HW a pak to zatrhnut funkciami v SW. Tym, ze je to lacnejsie ako vyrabat 2 verzie, je to vo vyzname rovnake akoby si tam mal 2 HW verzie s realne inou funkcionalitou.
Racionalne je to uplne jedno, alebo este lepsie v pripade 1 HW, pretoze cas a energia na testovanie a vyladenie 1 HW verzie dava viac priestoru, moze zarucit lepsi produkt.
Ja viem co myslis, no podla mna sa jedna len o cisto psychologicku zalezitost.
Pre nich je lacnejsie vyrobit 1 HW a pak to zatrhnut funkciami v SW. Tym, ze je to lacnejsie ako vyrabat 2 verzie, je to vo vyzname rovnake akoby si tam mal 2 HW verzie s realne inou funkcionalitou.
Racionalne je to uplne jedno, alebo este lepsie v pripade 1 HW, pretoze cas a energia na testovanie a vyladenie 1 HW verzie dava viac priestoru, moze zarucit lepsi produkt.
@Yazaman Taky jsem na to hleděl. Číňané mají kolik, 10 procent trhu v EU a rostou? Kupují fabriky Stellantisu i VW, kupují celé značky (MG), vyvíjejí modely (Renault Twingo, nově Opely), vyrábějí modely (donedávna Mini), atd. Co udělá Škoda? Seškrtí nejlevnější výbavu nejlevněšího modelu softwarem a doufá, že jí to projde jako BMW. Jenže jí konkurují Číňané (pod libovolným označením), ne Mercedes.
Auto pre tých, čo bývajú mimo mesta a do neho iba dochádzajú . V mestách v najbližšej dobe jednoducho nebudú parkovacie miesta s nabíjačkou pre každého ...
No, ne uplne levný, hlavně ten příplatek za větší baterii je strašidelný, pro srování😒br />
Epiq - 4,2 metru / 475 l
37,5Kwh (116k, 315km) 619 tis.
51,5 Kwh (170k, 437km) 779 tis. = příplatek 160 tisíc, navíc životností výrazně horší NMC
x
MG4 Urban EV - 4,4 metru (v zadu je opravdu hodně místa) /575l kufr
41,9Kwh (150k, 325km) 599 tis.
52,8Kwh (160k, 416km) 649t tis. = příplatek jen 50 tisíc
+ navíc tepelná čerpadlo a V2L od základu v ceně!
Epiq - 4,2 metru / 475 l
37,5Kwh (116k, 315km) 619 tis.
51,5 Kwh (170k, 437km) 779 tis. = příplatek 160 tisíc, navíc životností výrazně horší NMC
x
MG4 Urban EV - 4,4 metru (v zadu je opravdu hodně místa) /575l kufr
41,9Kwh (150k, 325km) 599 tis.
52,8Kwh (160k, 416km) 649t tis. = příplatek jen 50 tisíc
+ navíc tepelná čerpadlo a V2L od základu v ceně!
nevíte, jestli tohle už je ten gamechanger ??? ptám se pro elektrokovboje, kteří už několik let říkají že už to je tady ... jako když očekávali ježíše
EV s bateriou pod 50kwh je fakt len do mesta ... a s tou vacsiu bateriou uz zrazu aj ta cena je uplne inde ze jo... ono za tych epickych takmer 800 litrov sa uz da vyberat pomerne slusne napriec hned viacerymi segmentami ... auto pritom nie je skarede ... napr ale ev polo alebo renault 5 mi davaju ako male ev vacsi zmysel uz len preto ze sa nehraju na suv v segmente kde to nema fakt ziaden zmysel ...
Do srovnání by se lépe hodily spíše vozy Renault 4 a Ford Puma. Renault je výrazně dražší,zato Puma má už v základu porovnatelný dojezd jako Epiq 55 a to za cca 100tis méně. Navíc má podobně řešeny kufr,avšak s giga boxem,který je o něco větší. Skoro to vypadá že se jim nechal koncern inspirovat. Pro mě byla použitelná verze 55,avšak je drahá.
Základní baterie je o ničem, ale už s nejnižší výbavou bych dokázal žít, takže použitelné auto bude za 800 k. Revoluce se tedy nekoná - skladové Corsy-e 51 kWh jde sehnat kolem 650, což je i ceníková cena většího MG 4 Urban. V ceníku zatím nevidím tepelné čerpadlo, snad nebude v nějakém stupidním paketu za 80 k.
Co se designu týče, zvenku dobré, rozhodně lepší než Elroq a faceliftem zprasený Enyaq. Interiér bohužel neprošel stejným posunem jako v Polu.
Co se designu týče, zvenku dobré, rozhodně lepší než Elroq a faceliftem zprasený Enyaq. Interiér bohužel neprošel stejným posunem jako v Polu.
@twistedTSD
bufik pro udrzeni teploty bere 0.1-0.2 litru nafty na hodinu, tedy 1-2kWh energie v nafte, pri ucinnosti 80% 0.8-1.6kWh za hodinu.
je otazka, jestli u malyho mestskyho vozitka, ktery bude ve vetsine pripadu jezdit do 1 hodiny denne, tedy cca 50km, ma tepelny cerpadlo takovy vyznam, kdyz navic vetsina uzivatelu bude stale nabijet doma ze zasuvky, a tak si muzou auto aspon pri ceste z domu vyhrat ze zasuvky.
navic epiq je maly auto, takze spotreba na vytopeni bude mensi nez u typicky krabice velikosti enyaqu, ktera je na delsi cestovani vhodnejsi.
a navic predpokladam, ze u EV je vetsi duraz na tepelnou izolaci, nez u spalovaku, kterej 70-80% energie premeni na teplo a posle do kabiny a do luftu, takze tam se tepelna izolace zas az tak resit nemusi.
a spalovak zacne topit az po nekolika kilometrech, kdy spousta lidi uz vypina motor, takze se tepla nedocka, narozdil od elektrickyho vytapeni u EV, ktrery topi hned
.
pouzitelnej, uz 7 roku starej kamiq, stoji od 650k a to ma o vic jak 50 koni slabsi motor, a drazsi provoz i servis
.
800k je uplne v pohode pro normalniho cloveka jako 2./3. auto v rodine, ktere nemel tu smulu, ze jeho zemi vic jak 40 roku plundrovali komousi
.
tahle nova koncernova ctyrka malejch aut bude mit uspech, hlavni prodeje nebudou v byvalych rusackych guberniich, kam jsme bohuzel patrili i my
bufik pro udrzeni teploty bere 0.1-0.2 litru nafty na hodinu, tedy 1-2kWh energie v nafte, pri ucinnosti 80% 0.8-1.6kWh za hodinu.
je otazka, jestli u malyho mestskyho vozitka, ktery bude ve vetsine pripadu jezdit do 1 hodiny denne, tedy cca 50km, ma tepelny cerpadlo takovy vyznam, kdyz navic vetsina uzivatelu bude stale nabijet doma ze zasuvky, a tak si muzou auto aspon pri ceste z domu vyhrat ze zasuvky.
navic epiq je maly auto, takze spotreba na vytopeni bude mensi nez u typicky krabice velikosti enyaqu, ktera je na delsi cestovani vhodnejsi.
a navic predpokladam, ze u EV je vetsi duraz na tepelnou izolaci, nez u spalovaku, kterej 70-80% energie premeni na teplo a posle do kabiny a do luftu, takze tam se tepelna izolace zas az tak resit nemusi.
a spalovak zacne topit az po nekolika kilometrech, kdy spousta lidi uz vypina motor, takze se tepla nedocka, narozdil od elektrickyho vytapeni u EV, ktrery topi hned
.
pouzitelnej, uz 7 roku starej kamiq, stoji od 650k a to ma o vic jak 50 koni slabsi motor, a drazsi provoz i servis
.
800k je uplne v pohode pro normalniho cloveka jako 2./3. auto v rodine, ktere nemel tu smulu, ze jeho zemi vic jak 40 roku plundrovali komousi
.
tahle nova koncernova ctyrka malejch aut bude mit uspech, hlavni prodeje nebudou v byvalych rusackych guberniich, kam jsme bohuzel patrili i my
@topten
"kdyz navic vetsina uzivatelu bude stale nabijet doma ze zasuvky"
Topíčku, zase špatně. Jestliže Epiq je skutečně nákupním vozíčkem do města, tak prostě většina lidí bydlí v bytech nebo nemá možnost stát na vlastním místě s vlastním odběrným místem. Takže naopak, u Epiqu lze očekávat, že doma v garáži bude dobíjet zlomek majitelů.
"kdyz navic vetsina uzivatelu bude stale nabijet doma ze zasuvky"
Topíčku, zase špatně. Jestliže Epiq je skutečně nákupním vozíčkem do města, tak prostě většina lidí bydlí v bytech nebo nemá možnost stát na vlastním místě s vlastním odběrným místem. Takže naopak, u Epiqu lze očekávat, že doma v garáži bude dobíjet zlomek majitelů.
@rohYpnol A není to náhodou tak, že ti co bydlí ve městě v bytech, jezdí do práce tramvají, takže auto používají spíš k jízdám na chalupu, takže si ho můžou nabít o víkendu na chalupě? Během týdenním stání před panelákem a čekáním na další jízdu na chalupu se to auto moc nevybije. A z těch, kteří potřebují jezdit každý den do práce, nejspíš většina bydlí v na vesnici v baráku.
@rohYpnol Třeba kolem Prahy žijou statisíce rodin v satelitech RD, mající nadstandardní příjmy a obvykle 2-3 auta před domem. A obvykle to funguje tak, že tatínek se každé ráno kodrcá kolonami do Prahy (nebo na okraj Prahy na P+R) a zpátky a maminka se každé ráno kodrcá kolonami ke škole a zpátky. Pak popojíždí na nákupy, do fitka, pro dítě, na kroužky a za den naskáče max. 100 km.
Na dovolenou letí letadlem, autem max. v zimě na lyže do Alp. Po pár letech je to auto tímto způsobem odrovnané a začne blbnout, šoupne ho do bazaru, kde si ho koupí nějaký naivka a jede se dál. Pro takovou typicky satelitní rodinu i 2 EV budou asi 10x lepší varianta než spalováky, a pro to druhé bude stačit Epiq/EV2 se nejmenším dojezdem.
Na dovolenou letí letadlem, autem max. v zimě na lyže do Alp. Po pár letech je to auto tímto způsobem odrovnané a začne blbnout, šoupne ho do bazaru, kde si ho koupí nějaký naivka a jede se dál. Pro takovou typicky satelitní rodinu i 2 EV budou asi 10x lepší varianta než spalováky, a pro to druhé bude stačit Epiq/EV2 se nejmenším dojezdem.
K tomu srovnání s Kamiqem by se dalo dodat, že Epiqových 116 koní se subjektivně klidně může zdát jako silnějších než Kamiqových 150 vzhledem ke krouťáku od nulových otáček versus krouťáku až někde ve špičce (na druhou stranu Epiq asi bude těžší než Kamiq, takže těžko říct, jak to bude v realitě).
Porovnání s EV2. KIA při uvedení rovnou všechny varianty, i tu nejlevnější (nejprodávanější). Škoda opět při uvedení nenabízí nic, kromě novinářské verze za 800-900t, takže kdo bude chtít něco reálného, tak si ještě počká.
Ale jinak ten model určitě bude patřit mezi nejdůležitější škodovky a vypadá slibně.
Ale jinak ten model určitě bude patřit mezi nejdůležitější škodovky a vypadá slibně.
Strategie Škody nabízí jasnou volbu: Kamiq - Epiq, Karoq – Elroq, Kodiaq – Enyaq. Octavia je zatím pouze ve formě studie „O“, ale jde o velmi zajímavý směr. Dále se blíží i Peaq.
Zdá se, že Škoda Auto je dobře nasměrovaná, o tom ostatně vypovídají i dosavadní výsledky
Ty z "nejakeho" dovodu chodis pisat pod clanky Skody o uspechu koncernu a maris uspech Skody... zavidis ?
Skodovka je uspesna zasluhou Cechov, podobne ako Dacia zasluhou Rumunov. Neschopní ludia nenavrhuju uspesne produkty 30 rokov a naopak nebyt koncernovych obmedzeni, boli by este lepsi. Tazke si priznat, ze my nic nemame doma ? Realita...
A slavná Škoda Peaq by se měla přejmenovat spíš na Propadaq.
Asi si pleteš Epiq a Peaq.
A ještě porovnáváš vrcholný Peaq s Kamiqem v základu.
😄
aha, tak to jsem nepochopil.
😄
Jeden odstavec o Epiqu a druhý o Peaqu.
Btw. mně se ty dva modely pletou...
Děkuji za vysvětlení, příště to zkus bez toho trouby, ju?
PS Nepamatuji si, že bych se s tebou někdy bavil o svém vzdělání. Nemám potřebu se tu vytahovat...