Novinky
Baterky zlevňují geometrickou řadou...
BEV je 15x jednodušší než ICE...
BEV je ve všem lepší jak ICE...
...a všichni chtějí BEV a je tu o ně rvačka...
Sakra, kde je pořád ten problém, že výrobci BEV prodělávají?!? To je určitě fake news, dezinfo, za to může určitě Křetinský... 😁
BEV je 15x jednodušší než ICE...
BEV je ve všem lepší jak ICE...
...a všichni chtějí BEV a je tu o ně rvačka...
Sakra, kde je pořád ten problém, že výrobci BEV prodělávají?!? To je určitě fake news, dezinfo, za to může určitě Křetinský... 😁
Xiaomi má vlastní gigapressy (vývoj + výrobu), vlastní motory a řadu dalších in-house komponent. Odepisuje ohromný vývoj, o kterém si ostatní můžou nechat jenom zdát. Novinářský relativismus může být krátkodobě konejšivý, ale dlouhodobě kontraproduktivní.
@Xprcek Hele nehltej to tak. Žádné vlastní gigapressy Xiaomi nemá, vyrábí je čínský Haitian. Stejně tak jako pro VW je vyrábí někdo jiný. Spíš se všichni podivují nad tím s jak malým tlakem VW pro MEB+ lisuje, že to mají fakt vymakaný a nemusí zbytečně platit premium.
Odepisuje vývoj jako každý jiný výrobce a jak víš i ostatní odepisují někteří jako Ford a Stelantis docela dost ale furt neprodělávají 5000USD na každé prodané auto.
Dlouhodobě konejšit akcionáře vysokou ztrátovostí lze jen pomocí powerpointů a realita je stejně jednou dostihne. A dlouhodobé hltání marketingu vede k víře ale realita je jinde.
Co je tak geniálního na Xiaomi prosímtě? Nic.
Odepisuje vývoj jako každý jiný výrobce a jak víš i ostatní odepisují někteří jako Ford a Stelantis docela dost ale furt neprodělávají 5000USD na každé prodané auto.
Dlouhodobě konejšit akcionáře vysokou ztrátovostí lze jen pomocí powerpointů a realita je stejně jednou dostihne. A dlouhodobé hltání marketingu vede k víře ale realita je jinde.
Co je tak geniálního na Xiaomi prosímtě? Nic.
@psel Můžete to prosím specifikovat, co se lisuje/odlívá pro MEB+?
děkuji
děkuji
@estaja předek, zadek a pouzdro na baterku, viz www.euroguss.de/…s/aus-123-mach-1
Takže to je Epiq, Polo, Cross a Raval.
Takže to je Epiq, Polo, Cross a Raval.
@psel Přesně tak, teprve s tím začínají. Vymyšlené to mají dobře, bezpochyby. Jen je třeba uvést, že nižší uzavírací síla lisu (v podstatě megacasting) je pro jejich konkrétní aplikaci, levnější uvedení do provozu a nabrání zkušeností rozhodně lepší variantou. Nicméně jakmile budou chtít přejít na plnohodnotný gigacasting celých podvozkových částí, tonáž lisů se chtě nechtě bude muset drasticky zvýšit.
Nechci tvrdit, že to dělají špatně, to vůbec ne. Jen tam v přímé konkurenci s průkopníky této technologie nemají technologický náskok v pravém slova smyslu. Spíš se do toho vrhli jinak – opatrněji, ekonomičtěji a s využitím stávajících kapacit. Nicméně proč ne, je to racionální byznysové rozhodnutí. Rozhodně nepřešlapují na místě a to je dobře. (podobně, jako Ferrari s Luce)
Nechci tvrdit, že to dělají špatně, to vůbec ne. Jen tam v přímé konkurenci s průkopníky této technologie nemají technologický náskok v pravém slova smyslu. Spíš se do toho vrhli jinak – opatrněji, ekonomičtěji a s využitím stávajících kapacit. Nicméně proč ne, je to racionální byznysové rozhodnutí. Rozhodně nepřešlapují na místě a to je dobře. (podobně, jako Ferrari s Luce)
@TuDu já si myslím, že do malých aut nic většího nepotřebují, to že Eny má i v MEB plus sestavovaný pack je jasný (Eny, Elroq, Peaq, ID3, ID4, ID7, Buzz, Cupra Born, Tavascan, Q4, Q2?, Ford E😜lorer, Capri) myslím si že do velkých aut to dorazí až s SSP, pokud vůbec.
Aby to dávalo smysl musíš mít množství, protože jinak jsou to hrátky za peníze akcionářů, a pohled na negigacastující lis dokáže udělat dost díru do ekonomiky výroby...
Ano, v Číně je to méně o ekonomičnosti výroby, protože je věčným snem čínského výrobce být globální jednička. To se pak na takových věcích moc nešetří, když to pak ale skončí na kulhajícím odbytu, tak už je pozdě na korekci no.
Aby to dávalo smysl musíš mít množství, protože jinak jsou to hrátky za peníze akcionářů, a pohled na negigacastující lis dokáže udělat dost díru do ekonomiky výroby...
Ano, v Číně je to méně o ekonomičnosti výroby, protože je věčným snem čínského výrobce být globální jednička. To se pak na takových věcích moc nešetří, když to pak ale skončí na kulhajícím odbytu, tak už je pozdě na korekci no.
@psel nechci vás zklamat, ale tohle se týká max. nástupce. Sučasný 4čata rozhodně nemaj gigacasting, ten článek byla pouze studie. Už sem myslel, že mi něco uniklo.
@estaja 😁, stačí se podívat na baterku a uvidíš že to je aktuální čtveřice. Ale což, nechceš li vidět...
@psel však jo, žij si v iluzi, viděl jsem technickej rozpad. Dotaz pod čarou, nemyslíš, že by VW group marketing všude zablil prostor s jak přelomovou platformou ty čtyřčata vyšla na svět?? Nehledě na brutálně vysoký energetický a materiálový náklady to sebou nese, hlavně tím pohřbíš celej dodavatelskej sektor...
T7 má odlitek předního krytu kola a je to MQB, kdo to z rodinný platformy má?...
T7 má odlitek předního krytu kola a je to MQB, kdo to z rodinný platformy má?...
@psel však i ten rám baterky je svařovanej haha
@estaja a kde vidíš ty sváry ? 😁 Nekoukáš na MEB baterku čtyřřadou náhodou?
Kdo najde sváry je vítěz...
www.seat-cupra-mediacenter.com/…-the-cupra-raval
Kdo najde sváry je vítěz...
www.seat-cupra-mediacenter.com/…-the-cupra-raval
@psel no dobrý a ta baterie se vsadí asi do čeho?? Napovím, není to ten hlíníkový rám co jsi poslal v odkazu euroguss 123. Je to ocelovej svařenec. Škoda času něco vysvětlovat..
@estaja LOL.
Tak pak ti není pomoci ty svařenče.
Obvykle se dělají pouzdra na baterky z oceli aby ta baterka byla lehčí. 😁
Měl jsem trpělivost, dával odkazy, ale když jsi schopen jasný hliníkový výlisek označit za ocelový svařenec, tak to s tím házením hrachu fakt vzdávám.
1+1 =4 a země je placatá. Uff
Tak pak ti není pomoci ty svařenče.
Obvykle se dělají pouzdra na baterky z oceli aby ta baterka byla lehčí. 😁
Měl jsem trpělivost, dával odkazy, ale když jsi schopen jasný hliníkový výlisek označit za ocelový svařenec, tak to s tím házením hrachu fakt vzdávám.
1+1 =4 a země je placatá. Uff
@psel ty furt ale nechápeš, že zen první odkaz co jsi vyplodil odkazuje na přelomovou platformu ze 3 hliníkových odlitků. Ten druhý odkaz co jsi poslal, odkazuje na bateriový pack vsazen do hliníkového pouzdra, ten ale sám osobě není nosným prvkem celé střední podlahy, to je ocelový svařený rám který jsi nikdy neviděl, ten je součástí platformy co leze ze svařovny. VW pouze prezentoval, že umí odlít,poskládat hliníkové pouzdro baterie, ne celou střední část podlahy.
To, že ekonomická rovnica tj. Náklady vs cena produktu vykazuje stratu ešte neznamená, že to je skutočne tak. Pretože si treba uvedomiť, že oni zatiaľ predávajú iba v Číne pri e😜anzii (čo je zlé na slove e x p a n z i i, že to je cenzurované?) na svetový trh sa táto strata môže rýchlo eliminovať a naopak byť zisková.
Pretože ak ma vývoj stojí napríklad 1,5 miliardy a cena vozidla je 35 000 a predám 30 000 vozidiel ročne tak samozrejme tento pomer vychádza do mínusu avšak ak vývoj stojí rovnako a predám 300 000 vozidiel ročne už je to iná pesníčka.
Xiaomi operuje zatiaľ len na Čínskom trhu preto je informácia o strate na vozidlo zatiaľ irelevantná.
Pretože ak ma vývoj stojí napríklad 1,5 miliardy a cena vozidla je 35 000 a predám 30 000 vozidiel ročne tak samozrejme tento pomer vychádza do mínusu avšak ak vývoj stojí rovnako a predám 300 000 vozidiel ročne už je to iná pesníčka.
Xiaomi operuje zatiaľ len na Čínskom trhu preto je informácia o strate na vozidlo zatiaľ irelevantná.
100 tis. korún je nič ! Koncern VW bol stratový na každom Bugatti 1mil. € ...
Souhlas, tady se bohužel ukázaly limity autora...
je zjevné, že pan Dokoupil moc ekonomice nerozumí.
Zadání ale je splněno.
Teď by se mohl podobným prizmatem podívat na výsledky Porsche AG nebo Stelantisu
Jakože peníze na vývoj by se neměly brát v potaz? A z čeho by je platili?
Aktuálně tak každý akcionář Xiaomi platí 5000USD každému kupujícímu jako bonus k jednomu autu. Je úplně jedno, jestli to probendili na firemním večírku, zaplatili za to vývojářům nebo dělníkům u pásu.
Nic ve zlém, ale co je na Xiaomi tak zvláštní, že si to zaslouží dotace akcionářů? Nic. Je to jen jedna z 100 čínských firem pečicí auta jak na běžícím pásu, a v autech dneska je baterie to co právě Xiaomi neřeší vůbec, mají tam spoustu schopných dodavatelů. Aktuálně se s Porsche přetahují o to kdo projede zelené peklo rychleji ale jestli to je důvod pro ten hype fakt nevím.
Boj bude v laciných autech, když si k čínské ceně přičtete 5.000 USD aby byli na svých a přihodíte k tomu 10% marže tak to v Číně bude drahé auto a když to přivezete sem tak bude ještě dražší. Jo až jich prodají v Číně 10.000.000 za rok tak to pak bude možná se ziskem, ale všem je jasné že tahle utopie nenastane.
Vysvětlení jste podal dlouhé, to ano.
Stačí ovládat velkou násobilku aby jste zjistil ,že při 30 ti milionové roční produkcí aut v Číně už by musely všechny jejich automobilky včetně celého čínského hospodářství zbankrotoval. Respektive mohl byste nám vysvětlit, jak vlastně funguje to čínské perpetuum mobile?
Každopádně u tohoto výrobce je to jen chamtivost akcionářů a víra v PowerPointy od CEO Xiaomi.
Xiaomi prodává v Číně 30.000 aut měsíčně, takže rozhodně to není žádný obr.
Jinak výrobní kapacita v Číně je 60M aut, takže opět si to soudruzi rozjeli v násobku toho co se dá prodat, stejně jako v solárech, baterkách, humanoidních robotech a třeba i bytech….
To pak vede k tomu, že pod tlakem nevyužitých kapacit ve výrobě to prodávají za ceny na kterých nemohou nic vydělat a jsou ve ztrátě. A konsolidace automotive v Číně přijde určitě, odskáčou to Číňané stejně jako u těch bytů.
A pokud investuješ do firmy která je malá na trhu jde je taková konkurence, očekává se velké vymírání a nemá zásadní výhodu tak mi to připadají být vyhozené peníze. Jo aura čínského Apple halt co?
Když jim to přestane vycházet tak si vymyslí na své ovečky třeba osídlení měsíce nebo marsu 😄. Počkej, kde jsem tohle jen viděl 😁....