Novinky
Tohle za cenu Epiqu?!? Teď upřímně nevím kdo se zbláznil... 😅
Možnost volby mezi listovými pery a vinutými pružinami na zadní nápravě je zajímavá!
Jen mi přijde škoda, že není homologovaná pro český trh také kratší verze, tedy Musso bez přívlastku Grand. Minimálně ve dvou případech by byla vhodnější, a to jako tahač a taky jako off-road.
Jen mi přijde škoda, že není homologovaná pro český trh také kratší verze, tedy Musso bez přívlastku Grand. Minimálně ve dvou případech by byla vhodnější, a to jako tahač a taky jako off-road.
Man Ký
@Miroslav Melichar doslova přelomová. tohle jsem vždycky kritizoval, že není možné si koupit třeba Raptor podvozek /pro civilní použití mnohem vhodnější než prázdná korba s listy/ s běžným motorem. tahle konfigurovatelnost se mi vážně líbí.
ještě si jdu přečíst jakou to má čtyřkolku.
ještě si jdu přečíst jakou to má čtyřkolku.
Man Ký
takže jestli to správně chápu, je tam ta "dřevní" varianta připojitelnosti manuálně, jen na nezpevněném povrchu, na asfaltu prostě RWD...
@Man Ký Jo, je to tak. Ale není to nic neobvyklého, mezinápravový diferenciál v pick-upu má snad jen Mitsubishi L-200. I takový Ford Ranger V6 má na asfaltu stálý pohon zadní nápravy a v režimu 4A v případě prokluzu přes spojku připojí na chvíli předek. Torsen tam není, takže žádný stálý pohon.
KGM vypadá zajímavě, v Jižní Koreji mají dokonce homologovanou i verzi s vinutými pružinami a nosností jen 500kg kvůli komfortu jízdy.
KGM vypadá zajímavě, v Jižní Koreji mají dokonce homologovanou i verzi s vinutými pružinami a nosností jen 500kg kvůli komfortu jízdy.
Man Ký
@simson33 Gladiator má připojitelný v případě prokluzu, Ranger Raptor, některé americké full size to umí taky...
@Man Ký jojo ale jsme o tříd níž a tam ani etalon Hilux tuším nedělá 4WD pro asfalt. V kontextu ceny mi tohle KGM přijde super. Za tyhle peníze už to pro spoustu lidí/firem může dávat smysl jako alternativa k nejkratšímu Ducatu apod.
Man Ký
@adamzprahy jojo ale jako první to uměl Mitsubishi L200 a Fiat Fullback za 700 tisíc. takže o financích to není. nebo je, Amarok měl v nějaké verzi taky připojitelnou, případně stálý Torsen?
Tady je ta "komfortní" homologace (nosnost jen 500kg) pro Koreu😒br />
web
auto-data.net
odkaz mi sem nejde přímo umístit...
auto-data.net
odkaz mi sem nejde přímo umístit...
Pamatam ze aj mala yetina vedela stat skoro 900 litrov... a to bolo este pred xy rokmi...
Ako fakt neuveritelna cena na takuto velku 4x4 masinu ... otazne je ci v tom nie je nejaky zadrhel....
Ako fakt neuveritelna cena na takuto velku 4x4 masinu ... otazne je ci v tom nie je nejaky zadrhel....
Tak po stránce ceny se asi v tomto segmentu jedná o bezkonkurenční nabídku, o tom žádná. Taky výběr konfigurací je skvělý. Jen ta úroveň designu za konkurenty od Fordu, Chevroletu a RAMu ještě trochu zaostává. Ale pokud si člověk uvědomí, jaké nekoukatelné hrůzy tato korejská značka ještě před pár lety chrlila, je vývoj jejich designu rozhodně na správné cestě! 😊
@Arese Přinejmenším zepředu mi to přijde hezčí, než FORD. Ale ten má čumák tak humpolácký, že se v KGM moc snažit nemuseli.
Man Ký
Přečetl jsem si vyjádření RAM klubu. Ano, my jsme stáli chvilku v zákazu, ale proc nám někdo neřekl, že se to nesmí?🤣🤣🤣 zbytek je asi zbytečné řešit, obecně všichni pacienti co mají potřebu se družit kvůli stejne značce vozu - jsou pacienti🙈
@Man Ký Spíš je pacient ten, komu automobilová klubová činnost vadí. Setkávání lidí, milujících stejné značky či modely vozů je naprosto logické a na těchto akcích vždy panuje radost a výborná atmosféra. Ale takovému zakyslému asociálovi, jako jsi ty, to stejně nelze vysvětlit. Tak si klidně dál hov ve svém osamoceném patologickém výsměchu a nenávisti vůči okolním lidem. Jsi hoden jen hlubokého politování.
Man Ký
@Arese ano, milion obchodních zástupců s fleetovýma škocnama se setkává každý den na D1, nadšeně na sebe vyblikávají a vzájemně se předjíždějí, tato bohulibá činnost také vzbuzuje moje nadšení😊
Man Ký
Památková zóna, zákaz stání, přijede pár imbecilů s auty přesvědčenými, že je na ně někdo zvědavý. Po vlně odporu se zcela vážně zeptají - a proč jste nám neřekli, že tam nesmíme stát? To je to “vyjádření druhé strany”, protože to bylo “celé úplně jinak”.
Místo toho, abys řekl “to je ale trapas”, omlouvám se, začneš tady zase hrát na city. Imbecilové vysvětluji, že si mysleli, že udělají přehlídku tak jak jsou zvyklí a všichni se z nich po…
Ty jsi fakt senil🙈
Místo toho, abys řekl “to je ale trapas”, omlouvám se, začneš tady zase hrát na city. Imbecilové vysvětluji, že si mysleli, že udělají přehlídku tak jak jsou zvyklí a všichni se z nich po…
Ty jsi fakt senil🙈
Man Ký
Ahoj Ramáci,
včera proběhla akce Jihočeské prasátko, jejíž součástí byla i krátká vyjížďka do Holašovic. Tato malebná obec, zapsaná na seznamu UNESCO, byla vybrána s cílem podpořit místní podnikatele a zároveň představit naše vozy – tak, jak je běžné i v jiných městech a obcích.
Bohužel už před naším příjezdem byl náš doprovod (fotografové a kameramani) nevybíravým způsobem vyzváni k opuštění obce. Po příjezdu jsme navíc zjistili, že záchytné parkoviště je téměř plně obsazené, a proto jsme se rozhodli na krátkou dobu zastavit přímo na návsi v místě možného porušení zákazu stání.
Ano, naše vozidla tedy na krátký čas zastavila pravděpodobně v úseku se zákazem. Tím však veškerá pravdivá část informací, které se následně začaly šířit na sociálních sítích, v podstatě končí. Vozidla nestála na zeleni, ale na krajnici vozovky.
Bezprostředně po příjezdu jsme byli konfrontováni zástupci obce velmi nevybíravým a hrubým způsobem. Rádi bychom zdůraznili, že arogantní vystupování i vulgární výrazy zazněly ze strany zástupců obce, nikoli z naší. Přitom by zcela postačilo slušné upozornění, na jehož základě bychom situaci okamžitě a bez komplikací vyřešili. Místo toho došlo k nevhodné komunikaci a výhrůžkám přivoláním policie.
Naším cílem nebylo situaci jakkoli vyhrocovat, a proto jsme se rozhodli obec neprodleně opustit a zamířit jinam. Mrzí nás, že obec následně vydala zavádějící až nepravdivá vyjádření o našem chování a celou věc údajně postoupila Policii ČR.
Důrazně se ohrazujeme proti tvrzením o výtržnictví, nevhodném chování či znečišťování obce. Taková tvrzení považujeme za nepodložená a účelově zveličená, aby působila atraktivněji – jak si to bohužel žádá bulvární styl komunikace.
Zároveň vás všechny prosíme, abyste se zdrželi jakýchkoli komentářů na sociálních sítích, abychom situaci zbytečně dál neeskalovali.
Budeme nadále zvažovat další kroky k řádnému objasnění celé situace.
Děkujeme za pochopení a podporu.
včera proběhla akce Jihočeské prasátko, jejíž součástí byla i krátká vyjížďka do Holašovic. Tato malebná obec, zapsaná na seznamu UNESCO, byla vybrána s cílem podpořit místní podnikatele a zároveň představit naše vozy – tak, jak je běžné i v jiných městech a obcích.
Bohužel už před naším příjezdem byl náš doprovod (fotografové a kameramani) nevybíravým způsobem vyzváni k opuštění obce. Po příjezdu jsme navíc zjistili, že záchytné parkoviště je téměř plně obsazené, a proto jsme se rozhodli na krátkou dobu zastavit přímo na návsi v místě možného porušení zákazu stání.
Ano, naše vozidla tedy na krátký čas zastavila pravděpodobně v úseku se zákazem. Tím však veškerá pravdivá část informací, které se následně začaly šířit na sociálních sítích, v podstatě končí. Vozidla nestála na zeleni, ale na krajnici vozovky.
Bezprostředně po příjezdu jsme byli konfrontováni zástupci obce velmi nevybíravým a hrubým způsobem. Rádi bychom zdůraznili, že arogantní vystupování i vulgární výrazy zazněly ze strany zástupců obce, nikoli z naší. Přitom by zcela postačilo slušné upozornění, na jehož základě bychom situaci okamžitě a bez komplikací vyřešili. Místo toho došlo k nevhodné komunikaci a výhrůžkám přivoláním policie.
Naším cílem nebylo situaci jakkoli vyhrocovat, a proto jsme se rozhodli obec neprodleně opustit a zamířit jinam. Mrzí nás, že obec následně vydala zavádějící až nepravdivá vyjádření o našem chování a celou věc údajně postoupila Policii ČR.
Důrazně se ohrazujeme proti tvrzením o výtržnictví, nevhodném chování či znečišťování obce. Taková tvrzení považujeme za nepodložená a účelově zveličená, aby působila atraktivněji – jak si to bohužel žádá bulvární styl komunikace.
Zároveň vás všechny prosíme, abyste se zdrželi jakýchkoli komentářů na sociálních sítích, abychom situaci zbytečně dál neeskalovali.
Budeme nadále zvažovat další kroky k řádnému objasnění celé situace.
Děkujeme za pochopení a podporu.
Man Ký
A všechno, co je v tom vyjádření RAM clubu, je napsáno i v tom článku. Dopředu jsme se neohlásili, stáli jsme v zákazu, ale jinak se divíme tomu, proč se z nás neposadili na zadek🤣
Ty jsi vážně úplný tragéd
Ty jsi vážně úplný tragéd
www.novinky.cz/…nadavky-40581001#…