Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ford Expedition: obr po plastice

Ford Expedition vstoupí do nového modelového roku s novou tváří podobnou nejprodávanějšímu trucku Fordu – modelu F-150.
Zpět na článek
neregistrovaný "Martin"
23. 4. 2006 20:18
<a href="http://www.denker.cz/" target="_blank">[odkaz]</a>
Tady jej dovezou do 8 týdnů: [odkaz]
neregistrovaný "virgo"
7. 2. 2006 16:02
Typická amerika, len
...mi chýbajú prídavné nádrže na benzín
neregistrovaný "Ezeen"
6. 2. 2006 21:46
"Pomalé a líné" :-)
A stejně se mi líbí že drtivá většina lidí si myslí, že auta jako tohle jsou pomalá, ale potom se diví, když se ve sprintu do kopce vyrovná "pomalý, líný a nemotorný" Explorer vytuzingované Octávii Rychlejisaka (RS) a když na dálnici ujede Fábii Rychlejisakra s koncovými světly, které vypadají jako semafor (jen ta zelená tam chybí) a s pěkně hlasitým technem uvnitř. Kdo nezažil, nepochopí ;-)
neregistrovaný "Ezeen"
6. 2. 2006 21:40
Re: bez titulku
Souhlas, chtělo by to víc amíků na českých silnicích (teď myslím aut, ne lidí) jako protipól Škodovkám, němcům a japončíkům.
neregistrovaný "Ezeen"
6. 2. 2006 21:36
Re: oko za oko :-)
:yes: :yes: :yes:
neregistrovaný "Ezeen"
6. 2. 2006 21:33
Re: oko za oko :-)
Tak hlavně že frantici sou pohlavní ... ;-\ to je věc názoru ...
Myslím si ale, že i vozy poněkud uniformější a umírněnější než krutě avangardní megane si najdou své zákazníky ...
neregistrovaný "Ezeen"
6. 2. 2006 21:28
Re: No ty koky..
... asi jako plachta kterou kdždý den přikrývám svůj Explorer ;-)
neregistrovaný "Lonestarstate"
31. 1. 2006 21:22
Re: OT: Avalanche
Docela očekávatelná podoba po Tahoe/Suburban.... No zvenku byl dosavadní o dost hezčí.
neregistrovaný "Marko"
31. 1. 2006 20:10
Re: OT: Avalanche
[odkaz] /// [odkaz]
neregistrovaný "Lonestarstate"
31. 1. 2006 19:02
Re: Ať žije král
A slyšel si, jaký je průměrný český body mass index v ČR za rok 2005? >:D :no:
neregistrovaný "Johny"
31. 1. 2006 17:55
Re: Lonesi, for you .
I tak nic nema na Lincoln Town Car Cartier... Vazne preco Ford nevybral niekoho vaznejsieho ako Eddie Bauer(mne sa ted Ten Eddie velmi nepaci-myslim tym hlavne jeho oblecenie)
neregistrovaný "Johny"
31. 1. 2006 17:52
Re: oko za oko :-)
A nemecke auta su tiez tak vyrobotizovane a bez mozgu ako samotny Nemci. Skodovka vsak moze snivat o kvalite aut na urovni ludi v tejto diskusii.
neregistrovaný "Johny"
31. 1. 2006 17:50
Re: Titáni
U mna jednoznacne ten Chevy boduje. Je solidnejsi a posoby utlmenejsie ale bezchybne. Interier u tohto Fordika je pekny ale chcelo by to nieco viac. Chevy ho ma originalnejsi. Dalej- mototy. Co tam robi ta stara 300- konova 5.4? Ziadne zmany? Chevy s hybridom pojde v kombinacii pod 9l/100km. Znamy ma Explorera(byva v Connecticut-e) a vies co my vravel o spotrebe? 12mpg! no to je teda uz aj v USA zacina byt luxus... Ale nechcem zatracovat auto co je pekne a prakticke, no ocakaval som viac.
neregistrovaný "Coulin"
31. 1. 2006 16:58
Re: Ať žije král
Zapoměls říci ve velké většině obézních a lenivých a nemyslících Amíků... >:D :no:
neregistrovaný "Coulin"
31. 1. 2006 16:53
Re: oko za oko :-)
Francouzké auto-neštěstí do baráku... Čím dál častěji potvrzená pravda. Propad prodeje 7% v Evropě je toho jasným důkazem... :-!
neregistrovaný "Volvo S 80"
31. 1. 2006 15:37
ujde to
>:D dobrý
neregistrovaný "Lonestarstate"
31. 1. 2006 09:27
Re: bez titulku
Přecejen je pořád o dost jemnější než QX. Infiniti QX z některých úhlů vypadá jako pojízdná pevnost s nástavbama pro střílny. >:D V tomhle ještě převyšuje brutální design Armady.
neregistrovaný "Lonestarstate"
31. 1. 2006 09:24
Re: Rico, for you .
Aha, asi nějaké nedorozumění nebo informační šum. Sorry.
neregistrovaný "Ahmed Itacuk"
31. 1. 2006 01:53
Re: bez titulku
Napriklad GTI za VW >:D >:D >:D
neregistrovaný "yaniczech"
31. 1. 2006 00:56
No ty koky..
..dokazete si predstavit jak velkej musel bejt ten hadr ?? [odkaz] >:D
neregistrovaný "ultraprovocationhadrcore.tuning"
30. 1. 2006 22:13
bez titulku
teď jsem koukal na chvíli na titul stránku na ten malej obrázek a z toho malýho obrázku mi mot trošku připadá jako QX56 ...
neregistrovaný "ultraprovocationhadrcore.tuning"
30. 1. 2006 21:54
Re: bez titulku
noooo nevim esi ta V10 je to pravé ořechové ... esi to není zbytečně velky ... no i když konkurence má taky 6,3 V8 nebo V8 supercharged ... tak co si s tím dělat hlavu ... ten 6.0 tdi jsem slyšel v excursionu a musím říct že teda jako slabota v porovnání třeba s v10 od vw .... ;-\ .... soulasím s tím že je super že už tam dali ten 6 ti stupňovej automat ....
neregistrovaný "Johny.Rico"
30. 1. 2006 21:19
Re: Rico, for you .
Žádné předsudky chlape...Použij jsem to, protože jsi to napsal ty, tak jsem to jen využij, abych nevypadal blbě s tou rychlostí ;-)
neregistrovaný "Pekelná Micinka"
30. 1. 2006 21:15
Re: oko za oko :-)
Aha, já myslel, resp. "dopočítal" název. Je to nápaditý mít všechny názvy na E(x) na ex :-) >:D Přidal jsem ještě deset takže čísla můžete měnit až do 30.. ;-) :yes:
neregistrovaný "Lonestarstate"
30. 1. 2006 21:12
Re: Rico, for you .
>:D >:D >:D Děláš jako by tu bylo 500 příspěvků. Já nikde s žádnýma předsudkama nezačínal, takže pěkné hledání.
neregistrovaný "Johny.Rico"
30. 1. 2006 21:09
Re: Rico, for you .
Viděl jsem to v nějakém tvém příspěvku. Hledat samozřejmě nebudu, už nevím. Ale toho se ty chytneš co?
neregistrovaný "Og"
30. 1. 2006 21:03
Re: bez titulku
Myslim ze aj ked tam je zatial len motor V8 5.4 triton pribudnu este dalsie motory.Ved v zasobe ich maju.Ale aj tento motor je dost dobry,hlavne priebeh krutiaceho momentu,ten ma max.365 lb/ft co je asi 495Nm pri 3750 ot./min. je dost dobry.Co viem tak 80% z max. krutiaceho momentu je uz pri 1000ot./min a vyhodou je aj 6 stupnova automat.Doterajsi 4 stupnovy rozbehol Expeditiona na dvojke na nejakych 140 km/h.Strasne dlhe prevody,toto bude isto lepsie.No a myslim ze pribudnu aj motory V10 6.8 triton a mozno aj V8 6.0 power stroke diesel.Tie sa montuju do velkeho pickupa F-250,tak snad budu aj tu.
neregistrovaný "Lonestarstate"
30. 1. 2006 20:51
Re: oko za oko :-)
Expeditionu, ne Exploreru, bacha na to. :-) Velikostně rostou takhle: Escape-Explorer-Expedition-Excursion.
neregistrovaný "Johny.Rico"
30. 1. 2006 20:49
Re: Rico, for you .
Přesně tak . To je ono, co jsem myslel.
neregistrovaný "Pekelná Micinka"
30. 1. 2006 20:48
Re: oko za oko :-)
Jo, tentokrát ti musím dát zapravdu, už na to koukám. :yes: ...ZZho nech, třeba to taky přehlíd.. VWfile ;-) No to je fuk... minule jsem tu dával snímky tohohle exploreru. Tak ještě jednou kdo se chce podívat, resp. tapetovat.. [odkaz] druhédvojčíslí až do dvaceti...
neregistrovaný "Lonestarstate"
30. 1. 2006 20:45
Re: Rico, for you .
:-O Jo, kde?
neregistrovaný "Johny.Rico"
30. 1. 2006 20:41
Re: Rico, for you .
Lonesi, tu trapnou písničku jsi začal zpívat ty jo? Tak se mírny Ok? :-O
neregistrovaný "Balet"
30. 1. 2006 20:37
Re: Lonesi, for you .
Není se za co omlouvat, protože každej chybuje.. i já. Teď na to koukám a Eddie Bauer je spíš stupeň výbavy, než speciální edice.. u současnýho Expeditionu jsou stupně tyto (od "socky" po luxus): XLS, XLT, XLT SPORT, Eddie Bauer, Limited a nakonec jako zlatej hřebík, King Ranch...
30. 1. 2006 20:37
Re: oko za oko :-)
:-) Jsem teda dobrej ranař :-) ale teď jsi mě pěkně rozesmál :-) Lones to nemyslel hanlivě... on jen zareagoval ve stejném duchu na horní příspěvek o američanech... kovbojku by tu z toho chtěl zase udělat jen ZZ... citrozoufalec :-)
neregistrovaný "Pekelná Micinka"
30. 1. 2006 20:31
Re: oko za oko :-)
Kdybych tohle napsal já, tak mám ZZho předbarákem a GTIho zakouslýho v pr.deli... :no:
neregistrovaný "Balet"
30. 1. 2006 20:31
Re: Rico, for you .
No to vim, ale myslel sem, že když bude u třístupňový převodovky 1, 2 a D, tak u 4 stupňový 1, 2, 3 a D... U šestistupňový snadno doplnitelné... Mimochodem, nejlíp to má stejně vyřešený Cadillac XLR a podobně...
neregistrovaný "Balet"
30. 1. 2006 20:28
Re: Rico, for you .
He, já jel evropou 200, byl to 5ti stupeň a neuvěřitelně to řvalo, vítr zněl, jako by byly otevřený dveře a celý auto se podivně klepalo... : ).
neregistrovaný "Lonestarstate"
30. 1. 2006 20:26
Re: Rico, for you .
Ale ty číslíčka znamenají něco úplně jiného. Na ty to nastavíš, když nechceš, aby přeřazovalo auto výš než na daný stupeň. Jsou to režimy, které využiješ například při brzdění motorem.
neregistrovaný "ultraprovocationhadrcore.tuning"
30. 1. 2006 20:24
bez titulku
super, děkuji redakci za takovýto článek :yes: .... doufám že článků o těhle autí bude přibývat, i když to nejsou auta která zajímají většinu ;-) .... jo jo expedition 07 je pěkná ... zvláštně interiér je hodně povedenej .... jsme zvědavej jak půjde na prodej verze EL ... snad tu těhle expeditionů bude jezdit aspoň tolik jak první generace, když ta druhá tu tolik rozšířená není a spíš je tu k potkání druhá generace navigouše ...
neregistrovaný "Lonestarstate"
30. 1. 2006 20:23
Re: Rico, for you .
Jo a dosavadní Expedition s Tritonem a 4-stupněm zrychloval na stovku 9,3 vteřiny. Takže tenhle nový se 6-stupněm bude určitě ještě rychlejší. Mně to na takový kolos připadá dostatečné. Motor to rozhodně není šitovní, i když jak jsem sám psal, GM má svůj Small-block lepší.A dej pokoj s tím rychlostním limitem. Je to trapná obehraná písnička. Předsudek podobné úrovně, jako že Saab a Volvo nebudou fungovat v horkém počasí. To že je v nějaký zemi rychlostní limit, neznamená, že tamní auta nedokážou jet rychleji. Já jel amerikou v pohodě 190km/h. Mimochodem to byl 4-stupeň. Auto bylo naprosto v pohodě a neuvěřitelně tiché. A můžu mimochodem porovnat s japonským autem, Maximou. To bylo výtečné auto, ale aerodynamický hluk nad stovkou strašně rychle narůstal.
neregistrovaný "Johny.Rico"
30. 1. 2006 20:19
Re: Lonesi, for you .
jo, máš pravdu, spletl jsem si názvy. Omlouvám se a díky :-)
30. 1. 2006 20:18
Re: oko za oko :-)
Že bys zase někoho napadal? Včera ti nestačil Doktor? Otravovat jinam běž ty.
neregistrovaný "ZZ"
30. 1. 2006 20:17
Re: oko za oko :-)
To víš že jo, ty matematiku >:D Běž otravovat někam jinam.
neregistrovaný "Balet"
30. 1. 2006 20:16
Re: Rico, for you .
Upřímně, mě by taky tohle ([odkaz] zmátlo...
neregistrovaný "Lonestarstate"
30. 1. 2006 20:07
Re: Rico, for you .
Takže: Tento Expedition má šestistupňový automat, kde čteš o 4-stupňovém, že tě zase naštval???. Konkurenční platforma od GM také, i když zpočátku jen v dražších verzích. Naproti tomu Toyota Sequioa má 4-stupňový automat! Jde o to, že v této kategorii polo-náklaďáků s velkým krouťákem nebyla počtu převodových stupňů věnována donedávna pozornost.
neregistrovaný "Balet"
30. 1. 2006 19:55
Re: Lonesi, for you .
Jestli můžu, tak myslim, že Jack Bauer (alespoň v 3. řadě) jezdil v Expeditionu... Excursion je ještě větší... : ). Eddie Bauer edition je klasická speciální edice s nějakými prvky výbavy (jiná kůže a tak). Něco jako Škoda Octavia 100th aniversary edition : )...
30. 1. 2006 19:54
Re: oko za oko :-)
Piš si příspěvky nanečisto... nebo se alespoň napřed snaž pochopit horní dialog. Můj tip je, že na to nemáš.
30. 1. 2006 19:42
Re: Ať žije král
Tohle kdyby prodávali v japonsku, museli by tam k tomu zdarma dodávat štafle >:D Tohle je auto pro ostrý a dobře rostlý... hochy, potomky evropanů, tvrdejch irčanů... zabejčilejch zrzků... brácho, umíš si v tomhle dělu představit za volantem svýho desetiletýho syna? ?-) P.S. Bravo FORD :yes:
neregistrovaný "Johny.Rico"
30. 1. 2006 19:40
Lonesi, for you .
Prosímtě, ty jsi takový amerikanista přes auta, tak bys mi mohl vysvětlit, co to znamená ta Eddie Bauer Edition? Vím, že ve fordu Excursion jezdil Jack Bauer >:D ,ale to s tím nemá asi nic společného. A jinak, proč do toho dávají zase takový šitovní motor? Jak tohle může svižné jet? Asi nemůže že, A ten čtyřrychlostní automat, to mě vždy dokáže naštvat. Ale to je asi kvůli rychlostním limitum v USA že? Máš nějakou zkušenost s tak velkými SUV a takovými motory v nich? A jinak, tohle vozítko moc krásně vypadá...tenhle segment fakt můžu. Jen ty motory a stupně automatu...Kdyby tohle pochopili, tak to letí i v Evropě. Ach jo no... ;-\
Jinak ale bomba po visual site :-!
neregistrovaný "Ace2"
30. 1. 2006 19:36
Re: Ať žije král
jo jo a dokonce byl Cadillac v roce 1992 v Japonsku autem roku (Seville)
neregistrovaný "Lonestarstate"
30. 1. 2006 19:29
Re: Ať žije král
USA má importní clo pouhých 2,5%. Japonsko a EU si drží 10% clo na americká auta. Ještě podstatnějším faktorem je, že Američani se soustředí na vývoj velkých automobilů, která jsou v Japonsku a Evropě prodejná jen velmi úzké vrstvě. Přesto například Cadillac má v Japonsku docela tradici.
neregistrovaný "lowkick"
30. 1. 2006 19:29
Re: bez titulku
ja nic nelamu...rikam svuj nazor...nejvic mne fascinuji neomylni, kteri si stoji za svym az za hrob (i kdyz je to treba spatne) P.S.:tak rad bych byl zase chlapcem >:D
neregistrovaný "ZZ"
30. 1. 2006 19:28
Re: oko za oko :-)
Jsem netušil, že máš francouzský původ...
neregistrovaný "Yaroukh"
30. 1. 2006 19:27
Re: oko za oko :-)
dobre ses odkopal
neregistrovaný "Petr T."
30. 1. 2006 19:16
Re: Ať žije král
A kolik prodají Američani v Japonsku, Lonesi? Tam se zase nechytá USA a to že velmi...
neregistrovaný "dCi"
30. 1. 2006 19:08
Re: oko za oko :-)
>:D
neregistrovaný "Lonestarstate"
30. 1. 2006 19:06
Re: oko za oko :-)
Sloní paměť ti musím přiznat. :-) Ovšem názor má ještě nějakou polaritu. Taky si všimni, že pokud sleduješ hlasování v parlamentu, kdo společně hlasuje "Ne", vznikají vždy absurdní koalice. Klíčová jsou však společná hlasování "Ano".
neregistrovaný "dCi"
30. 1. 2006 19:03
Re: bez titulku
Kdepak, chlapeckými soudy mé osobní zkušenosti nezlomíš.
neregistrovaný "lowkick"
30. 1. 2006 18:59
Re: bez titulku
na velikosti pismenek nezalezi...porad stejny sunt
neregistrovaný "dCi"
30. 1. 2006 18:57
Re: oko za oko :-)
To je tvůj pětadevadesátiprocentní menšinový názor? Ale no tak... ;-)
neregistrovaný "dCi"
30. 1. 2006 18:55
Re: bez titulku
To určitě ne, zvlášť pokud dci neexistuje...
neregistrovaný "Lonestarstate"
30. 1. 2006 18:53
Re: oko za oko :-)
Francouzská auta jsou stejně přihřátá vyměklá jako Francouzi. ;-\
neregistrovaný "Lonestarstate"
30. 1. 2006 18:51
Ať žije král
Prodeje 2005: Chevrolet Tahoe/Suburban: 239,316 GMC Yukon: 127,110 Ford Expedition: 114,137 Toyota Sequioa: 45,904 Nissan Armada: 39,508 Rejže se nechytá.
neregistrovaný "lowkick"
30. 1. 2006 18:47
Re: bez titulku
to vis...do toho dci asi davat nebudou >:-[] ;-)
neregistrovaný "dCi"
30. 1. 2006 18:43
bez titulku
Tedy pokud ohlédnu od toho, že mě podobné vozy zrovna dvakrát neberou, tak je Expedition stejně bezpohlavní jako samotní Američané. Nuda. ;-\
neregistrovaný "Lonestarstate"
30. 1. 2006 18:34
Titáni
Bude nanejvýš zajímavé sledovat prodejní souboj se Suburbanem od Chevroletu. Designem u mě Ford boduje víc. Chevy má ale lepší motor.
neregistrovaný "lowkick"
30. 1. 2006 18:32
fordicek
Ani nevim proc, ale tohle auto(v tmave) se mi libi(zvenku). :-)
neregistrovaný "Kyslik"
30. 1. 2006 18:29
:-)
yeaaaah - idem hladat ropu - howg :-)