Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: VW Tiguan BMT: 1,4 TSI za 499.900,- Kč a 2,0 TDI za 578.300,- Kč

Český ceník Volkswagenu Tiguan obohatily dvě verze s pohonem jen předních kol. Jedná se o motory 1,4 TSI a 2,0 TDI s přívlastkem BlueMotion Technology. Díky zážehovému agregátu je nyní možné pořídit Tiguan pod půl milionu Kč.
Zpět na článek
30. 1. 2010 18:35
Re: smysl tohohle auta?
Dají se najít jiné auta které požadavky určitě splní, není jich moc protože jsou zbytečně přehlížené, třeba nějaké Subaru nebo Volvo XC70.
No a tvrdit, že někdo nemá vkus když se mu nelíbí obludnost SUV jako je třeba Q7 je docela zajímavé. No nic, je to trendy, cool a velká móda, mít bílé oteklé SUV. >:D
neregistrovaný "Rider-1"
30. 1. 2010 18:27
Zlevňování na úkor funkčnosti
To jsem zvědav, kdy bude třeba Toyota LAND CRUISER nebo Jeep dvojkolky a o třetinu levnější . >:D >:D >:D :-!
neregistrovaný "Rider-1"
30. 1. 2010 18:14
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
Tiguan je určitě povedené a pěkné auto . Je pravda, že interier by mohl být trochu dotaženější, ale když se podívám na jiná auta třeba některé Japonce tak to není zas tak úplně špatné .
neregistrovaný "Rider-1"
30. 1. 2010 18:07
Re: smysl tohohle auta?
Obludu ? Asi nemáš moc vkus. A když se podíváš na tvé alternativy, tak Scout za stejnou cenu nemá zadní airbagy a nejdou objednat ani režim offroad atd. no a A6 je jiná cenová kategorie.
30. 1. 2010 02:40
Re: smysl tohohle auta?
Je to tak, kromě lepšího přehledu na silnici toho SUV pro běžného řidiče moc nenabízí. Mě by se hodilo na vyjetí jedné 300m dlouhé polní cesty do kopce tak 5x za rok, kde s dvoukolkou prakticky nemám šanci. Ale proč hned takovou obludu? Audi A6 allroad nebo Octavia Scout udělají stejnou práci, na tohle ideální auta. Navíc neznám nikoho kdo by jezdil víc do "terénu", většinou jde hlavně o pohon 4x4 případně trochu vyšší světlost, ale ne o velikost auta.
29. 1. 2010 12:58
Re: Palubkaa
..aj zvnútra "klasika folsvágen"...jedna palubka aspoň pre tri koncerové modely... ;-)
29. 1. 2010 12:50
Re: strach a bieda!
Ty si ale pako... 8-s
Naposledy som sa hanbil, že som Slovák, keď tu denne "perlil" Matelko, ale vidím, že niekedy môže byť ešte horšie...
29. 1. 2010 12:49
Re: strach a bieda!
Jen ho nechte, ať se bojí... >:-[]
29. 1. 2010 12:46
Re: strach a bieda!
Bože ty jsi ale vůl! Píšeš tu nesmysle a ideálně doplňuješ jednoho tvého velmi mladého krajana. I když ten kvalitou názorů pomalu roste, u tebe je to spíše naopak.
29. 1. 2010 12:43
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
Samozřejmě, že používá DSG, kde jsi na to přišel?
29. 1. 2010 12:05
Re: strach a bieda!
Pri tvojich bláboloch by to bol hriech nekopnúť si... >:D
Niekto kope do škodoviek a Volkswagenu, niekto do autorov blbých príspevkov...
29. 1. 2010 10:04
Re: JEŠTĚ LETOS
to iste plati potom aj o vw ;-)
Avatar - Ricardo
29. 1. 2010 00:58
Re: smysl tohohle auta?
Ty bys jezdil SUV do terénu? Na to je Defender :-) Většina těchto aut uvidí terén maximálně v podobě sněhu nebo suché polní cesty. A to se s vědomím ušetřených cca 100 tisíc dá párkrát za rok projet i s dvoukolkou. A kdo chce 4x4 mít, tak ať si připlatí. Mně by z SUV plně vyhovovalo BMW X1 ve verzi sDrive, stejně jedzím tak 90 % po městě nebo po dálnici, bez ohledu na to, do jakého auta zrovna sednu.
Avatar - rohYpnol
28. 1. 2010 23:13
Re: Co se povedlo a co ne
Nějaká souvislost s mým příspěvkem by se nenašla?
Avatar - rohYpnol
28. 1. 2010 23:09
Re: Tigi po pul mega?
Jasné. Jen ty důvody mi přišly mimo ;-)
Avatar - woody-alien
28. 1. 2010 23:05
Re: Tigi po pul mega?
Světe divím se, tady se přiznám jsem rozměrově ulít. Vypadá menší. Na podstatě(tedy pro mě) to ale nic nemění. Je tady víc lidí, kteří to vidí stejně jako já a stejně tak víc lidí, kteří to vidí opačně. Nic nenormálního.
Avatar - Ronault.
28. 1. 2010 23:05
Re: strach a bieda!
Ještě by mě zajímal na co je ta díra vespod kapoty >:D

A jestli ten týpek v montérkách je majitel >:D To bude asi nějaký diamantový kovboj >:D >:D
28. 1. 2010 23:00
Re: strach a bieda!
Asi to byl taky Průša. ;-)
Avatar - woody-alien
28. 1. 2010 22:58
Re: strach a bieda!
Hezký. >:D

Já včera viděl Santa Fé a mělo předělanou čelní masku. Majitel tam namordoval ledviny od BMW. >:-[]
Avatar - Ronault.
28. 1. 2010 22:50
Re: strach a bieda!
Tak tohle je síla, něco podobného jsem bohužel viděl jezdit i po Brně 8-s
28. 1. 2010 22:48
Re: strach a bieda!
Tak jsem koukal na aukro a vidím že ani ten golf neni tak dokonalý když ho musí upravovat [odkaz] >:D >:D >:D
Avatar - Ji/Ri
28. 1. 2010 22:38
Re: Co se povedlo a co ne
Hm při porovnání s OCT 1 je opravdu jak Aston před sociálkou....
Avatar - Ji/Ri
28. 1. 2010 22:34
Palubkaa
...ale ta palubka je prostě hnus. :no: Opravdový nefalšovaný hnus. Kamarád to koupil a sám přiznal, že začíná mít pocit, že sedí v dodávce.....Kam se hrabe na ix35(33).... zvenku klasika folsvágen, ale ten vnitřek je o ničem. Nej volksw. je cc, tam se to povedlo na 1,ale tento nedom.rd je čaj.....pigi. :-! Samozřejmě švorcák typu gti bude explodovat, má zá půl koule káru, která stojí až mega a to neberu v úvahu jak bude celý nesvůj mačkat igelitku z Billy, aby vzbudil lítost a dali mu aspoň gumy pod nohy, ale je třeba říci, holajn je horší než starý Kangooo....howk
28. 1. 2010 22:31
Re: JEŠTĚ LETOS
Bohužel v ní nesedáváš... takže to u tebe ford dokonale prohrál.
neregistrovaný "misiak"
28. 1. 2010 21:53
Re: Co se povedlo a co ne
v podstate si v plusoch nieco vyzdvihol a zaroven dolu poprel 8-s
neregistrovaný "misiak"
28. 1. 2010 21:50
Re: strach a bieda!
ono to plati v podstate na vsetkych a vsade sa najdu skveli ludia. Ja mam najlepsie skusenosti s ludmi z BA a aj najviac kamaratov ale to moze byt aj poctom obyvatelov. Je jasne, ze v malom meste sa najde 1000 skvelych ludi, v BA 50 000 ;-)
Navyse lokapatriotizmus vraj mame v genoch. Keby do mna kopal niekto z KE, tak by som mu napisal o "vyhodňároch" a tak podobne (kysucan, zahorak, juzan, severan....) vsak to poznate ;-)

Sorry, za OT 8-s
neregistrovaný "misiak"
28. 1. 2010 21:44
Re: strach a bieda!
je sorry, dalsi ;-)
nebolo to myslene az tak :-O
Avatar - twistedTSD
28. 1. 2010 21:43
Re: Co se povedlo a co ne
mas opravdu zvlastni hodnoceni...
neregistrovaný "misiak"
28. 1. 2010 21:41
Re: strach a bieda!
jeeeej sorry, to som nevedel, ze si z BA ;-)
Neboj, nepausalizujem, dokonca polovica mojej rodiny pochadza z BA a ja som tam vyrastal, ale psssst! ;-)

Ale Klaudius si fakt nikdy neodpusti kopanec typu: "ty si hlupy odpad a ja som Boh" ;-)
Avatar - rohYpnol
28. 1. 2010 21:33
Re: Co se povedlo a co ne
Motory TDI přesunout do negativ. 1.4TSI a žravý motor? Zkušnosti uživatelů nasvědčují tomu, že s tím jezdí za 8l/100km. S naftou jezdí za 7,9l/100km. Extravagantní exteriér? Vždyť to je jeden z nejusedlejších SUV. Mnozí jej kritizují naopak za "nudnost", nicméně jestli je to pravda, tak pravá nuda přijde s faceliftem :'-(
Avatar - rohYpnol
28. 1. 2010 21:24
Re: Tigi po pul mega?
Víš, jaká je výška Yetiho? Světe div se 1691 mm. To ti přijde těch 9 mm tak zásadních? A výš, jak je vysoký Tiguan??? 1686 mm, tedy dokonce NIŽŠÍ než Yeti.
Dále NAPŘ. Hyundai Santa Fe 1725 mm. Čili fakt nechápu, proč u Yetiho ano a u Tiguana ne :-!
28. 1. 2010 21:15
Re: JEŠTĚ LETOS
"...materiály...nejlepší v mainstreamu."

sice som nemal moznost osahat si tie materialy v interieri,ale na fotkach nevyzeraju vobec vabne, nehovoriac o dizajne..
Nic proti tiguanu nemam, ale zas ma ma moc nenadchyna...za kugou sa ale vzdy rad otocim ;-)
28. 1. 2010 19:09
Re: JEŠTĚ LETOS
Nápodobně ta kugoidní kuga je výtah z tvého "projevu".
Avatar - woody-alien
28. 1. 2010 18:54
Re: smysl tohohle auta?
SUV byla od počátku spojována s náhonem na všechna kola, protože...ano, nacpeš tam kolo, surf nebo lyže a DOJEDEŠ kam potřebuješ. Nezůstaneš s lyžema v údolí, se surfem na náměstí atd.

Ale jinak, žádný drama, ať si každej koupí co chce.
Avatar - woody-alien
28. 1. 2010 18:48
Re: Tigi po pul mega?
U toho Yetiho pochopím, že si ho někdo koupí jako neokoukaný, chceš-li stylový, trochu vyšší kombi se zvýšeným podvozkem, který jezdí prakticky stejně jako "osobák". To samý třeba X1.

Běžný SUV s výškou 170 cm a víc ale přece jen má už jiný jízdní vlastnosti, popravdě horší, někdy lépe někdy hůře maskovaný, a vzdát se tedy nejvýznamější výhody - pohonu všech kol - a ponechat si nevýhody vyššího těžiště, hmotnosti a spotřeby považuju za podivné.

Vyšší světlou výšku, vyšší posaz nebo vysokej kufr ti nabídnou i různá standardní auta. Ale jinak to nikomu neberu, jen pro mě je to nepřijatelné.
Avatar - rohYpnol
28. 1. 2010 18:34
Re: strach a bieda!
Když píšeš příspěvek sem, nesmíš koukat do své vlastní garáže >:-[]
Avatar - rohYpnol
28. 1. 2010 18:31
Re: smysl tohohle auta?
Dovolím si nesouhlasit. Proč by měla kategorie vozidla být nějak spojována s druhem pohonu? Žádná jiná kategorie nedefinuje způsob pohonu (nížší střední/střední/vyšší střední, MPV ...). Vždy je v rámci kategorie možný výběr co se pohonu týče.
Jistě, taková kategorie off-road jaksi automaticky znamená 4x4, ale opět - mezi pohony jsou rozdíly. A off-road neznamená, že má vůz automaticky redukce či žebřinový rám... Jinými slovy - off-road je určen do terénu a z toho implikuje nutnost 4x4 (a ne že 4x4 to má kvůli tomu, že to je off-road).
SUV není určen do terénu, snad jen polní cesty. 95% s tím beztak nesjede z asfaltu. Čili k tomu, aby to bylo SUV, není pohon 4x4 nezbytný. Naopak možnost volby mi přijde sympatická - když někdo ví, že s tím bude akorát jezdit jeho drahá s dětma do školy/školky a na nákupy, proč by jí musel kupovat pohon 4x4? Proč bysme mi ostatní měli zbytečně čichat víc splodin kvůli záporům pohonu 4x4?
Avatar - rohYpnol
28. 1. 2010 18:15
Re: Tigi po pul mega?
Trochu si dovolím oponovat. Woody-alien třeba psal, že 4x2 by bral u Yetiho apod. A proč ne u Tiguana??? O co víc je Tiguan offroadový než onen Yeti? Prakticky o nic ;-)
SUV má vyšší stavbu - proto vyšší bezpečnost. Vyšší světlá výška ideál do města - neurazíte někde nárazník nebo nedřete prahama... Variabilita interiéru si docela nezadá s některými rádoby MPV. Kufr praktický a skladný jak kombík. A když se pohybuju výhradně po cestách, pak kdy se neobejdu bez 4x4?
Když pominu tu potupu, že se mi v zimě může stát, že zůstanu s SUV 4x2 někde viset a kdejaký Golf 4motion či Octa Scout se mi vysmějí, pak mi to celkem sedí. Byť já bych asi SUV s polovičním pohonem asi nezkousl, chápu, co může vést mnohé k jejich koupi.
28. 1. 2010 17:52
Re: JEŠTĚ LETOS
Zkus se příště vykoktat přímo do kýblu.
Avatar - Ada je zase tady
28. 1. 2010 17:50
Co se povedlo a co ne
Pozitiva:
+ mimoradne pekny, bezkelimkovity interier
+ motory TDI (i kdyz bohuzel se snizenym kompresnim pomerem)
+ celkova koncepce, kvalita, robustnost, domyslenost, dotazene detaily

Negativa:
- zbytecne extravagantni exterier
- nesmyslna celosklenena strecha (proc ne jen klasicky kratky sibr?)
- zadni sedadla po sklopeni netvori rovnou plochu
- verze s prednim nahonem a zravym a nevykonnym benzinovym motorem nema na trhu co pohledavat
28. 1. 2010 17:10
Re: JEŠTĚ LETOS
Kugoidní kuga a silanizujíci silan, opravdu skvělá řeč.
28. 1. 2010 17:03
Re: smysl tohohle auta?
No a já vždy myslel že SUV je Sport Utiliti Vehicle to znamená že dovnitř nacpu kolo, serf nebo lyže a snowboard a pak je otázka proč musím mít za každou cenu 4x4 a pokud jej chci tak si holt těch 115litru připlatím tak vo co go? Fusion je UAV čili Urban Activity Vehicle a do kategorie SUV se necpe.
28. 1. 2010 16:42
OSKLIVAK LEGUAN
V konkurenci je (dle meho nazoru) Tiguan bezkonurencne nejosklivejsim vozem. To vsak nemeni nic na skutecnosti, ze jde o vuz s (v ramci moznosti) vybornymi jiznimi vlastnostmi.
Za tuto cenu se vsak da najit automobil s vetsi hodnotou.
Avatar - iudex
28. 1. 2010 13:52
Re: strach a bieda!
Trnavákovo srdce pookrialo... ;-)
Avatar - twistedTSD
28. 1. 2010 13:51
Re: smysl tohohle auta?
presne tak :yes: ...kdo chce 4x4, muze si ho zvolit...
Avatar - twistedTSD
28. 1. 2010 13:49
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
ja s nim docela souhlasim...teda ne ze by byl tiguan primo obluda ale...
Avatar - twistedTSD
28. 1. 2010 13:47
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
tak to je dost subjektivni, podle me golf vubec nevypada zle, passat starne, ale stale nevypada nejhur...ale s tim phaetonem souhlasim :yes: ,podle me je nadhernej :-)
Avatar - woody-alien
28. 1. 2010 13:32
Re: smysl tohohle auta?
:yes: Vystiženo naprosto přesně.
Avatar - woody-alien
28. 1. 2010 13:28
Re: Tigi po pul mega?
Přesně, tahle "logika" žádnou logiku nemá...
28. 1. 2010 13:25
Re: NA CO TO JE???
No ty si to NEKOUPÍÍÍÍŠ. >:D
28. 1. 2010 13:20
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
Nejak tak. Nechcem byť ostrý, niekomu sa Volkswageny môžu páčiť, aj keď ja by som si žiadneho nekúpil. Z pohľadu vonkajšieho dizajnu mu niet príliš čo vytknúť, má svoj štýl a svoju filozofiu, to ostatné sú len subjektívne hodnotenia.
28. 1. 2010 13:18
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
Bezpochyby interiér Tiguanu nie je nekvalitný, iba sa nehodí do auta tejto kategórie, pôvod v užitkáči mu tiež nepridáva.
Samozrejme, Žigulák ako taký bol poplatný dobe a situácii, nie je dôvod ho kritizovať, resp. porovnávať so štandardom dneška.
To sa musí ten myší exper s hrúbkou priamo v nicku ešte naučiť. ;-)
neregistrovaný "AldaAlda"
28. 1. 2010 13:15
NA CO TO JE???
Za 578 kilokorun je dle mého názoru VW TIGUAN bez pohonu 4x4 holý nesmysl..Navíc v základní "výbavě" ??? Auto v článku je foceno v max.náloži...za ty udávané peníze si ale kupující odveze ze salonu holé pseudo 2x0 SUV...

KDO SI TO KOUPÍÍÍ???
Avatar - Plautus
28. 1. 2010 13:14
Re: strach a bieda!
Každý niekedy paušalizuje. Niekedy to neškodí, niekedy áno...mne osobne to neprekáža ani v tomto prípade, nemám s tým problém, pretože názor sa formuje na základe skúseností s väčšinou. Kto má rozum a aspoň štipku inteligencie, pochopí. Nemám príliš v láske trnavákov, a svete div sa, Iudex je názorovo sympaťák, a samozrejme poznám i iných. ;-)
Avatar - iudex
28. 1. 2010 12:49
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
Alebo v cervenom tzv. cigánske Ferarri (sorry za politicky nekorektné oznacenie, ale kto videl, chápe). :-)
Avatar - iudex
28. 1. 2010 12:43
Re: smysl tohohle auta?
Na co potrebuje SUV pohon 4x4? :-O
No pretoze bez pohonu 4x4 to nie je SUV, stráca jeden zo svojich podstatných definicných znakov.
Ja SUV definujem ako 5-dverové auto (kombi) s vyssou svetlou výskou a pohonom 4 kolies, umoznujúcim obcasný výlet mimo spevnených ciest. Dizajn ("fasáda") je úcelovo prisposobený tomuto úcelu - vyssia svetlá výska, mensie previsy karosérie, kolmejsie boky, prípadné výraznejsie oplastovanie.
Iba dizajn SUV netvorí (to by potom za SUV mal byt prehlásený aj Ford Fusion & Co.).
Avatar - iudex
28. 1. 2010 12:37
Re: Tigi po pul mega?
Alebo "kupujem si SUV, lebo chcem pohon 4x4. Na SUV s pohonom 4x4 nemám. Tak si kúpim "SUV" s pohonom 2x4".
Ako hovoríš, čisté popretie zmyslu existencie SUV.
To mi príde ako túžba kúpiť si motorku, lebo je výkonná a rýchla a vzbudzuje rešpekt a potom si kvôli cene kúpim 125 ccm.
Avatar - Plautus
28. 1. 2010 12:30
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
Ja si zase myslím, že misiak urazil žigulíka, v ktorom ma rodičia vozili ako krpca >:D Interiér Tiguanu je asi to najhoršie, čo na tom aute je. Interiér Žigulíka bol vzhľadom na obdobie vzniku, dobu a "zriadenie", v ktorom vznikol, slušný. :-)
Avatar - DRBNUTY
28. 1. 2010 12:19
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
Mozno tym myslel,ze je Tiguan jednooky madzi slepymi.A mal pravdu. >:-[]
Avatar - Plautus
28. 1. 2010 12:08
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
Tieto slová tomu dosť nasvedčujú: "Tiguan je aktuálne ak nie najkrajším tak jedným z najkrajších Volkswagenov."
Avatar - Plautus
28. 1. 2010 12:06
Re: Tigi po pul mega?
:yes: My, ľudia, sme asi už riadne mimo. Takmer každý chce mať SUV, lebo móda je móda. Je už druhoradé, že ho máloktorý z majiteľov i skutočne potrebuje. Ale čo už, žijeme v dobe, že si to môžeme dovoliť, pred susedom to vyzerá dobre, a na ceste si môžem viacej dovoľovať na tých, čo jazdia s menšími autami. Tak z pohľadu automobilky to vyzerá nasledovne: prečo by sme nespravili auto prístupné ešte väčším masám...veď pre niekoho mohlo byť tých 100tis. už prekážkou, tak vyhodíme 4Motion a predáme ďalšie autá...to nevadí, že by sme mohli vyrobiť štýlovejšiu líšku, ktorá by v meste splnila ľuďom podobnú službu (prepraviť sa z miesta A do miesta B) s nižšími emisiami exhalátov (nie som žiadny "zelený", ale načo potom keci o ochrane matky prírody, keď si sami znepríjemňujeme v mestách ovzdušie prehnanou koncentráciou mamutov). Osekáme radšej tigroleguána, móda ešte stále trvá, a maximalizácia zisku je nevyhnutná, pretože si chceme kúpiť celý svet. Takže nielen toto odseknutie pohonu všetkých kolies pri SUV mi príde ako detský krok, ale celkové správanie niektorých automobiliek mi príde na úrovni dieťaťa...keď budem veľký, kúpim si lietadlo... Koncern VW je ukážkovým príkladom takéhoto zmýšľania.
Zobrať z SUV = športovo-úžitkového vozidla (pripojiteľný) pohon 4 kolies považujem osobne za popretie kategórie a za stratu sľubovaného (nastoleného) "úžitku".
Avatar - DRBNUTY
28. 1. 2010 12:00
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
No myslel som,ze ked si dal palec hore a pouzil slova:najkrajsi a vydaril,ze sa ti paci. :-(
28. 1. 2010 11:59
JEŠTĚ LETOS
O kvalitách TIGIHO pochybovat, hlad tvůj a mráz sežehne mysl tvou.

Pravda je, že je to neúspěšnější komapktní esuvečko trhu. Zaslouženě. Dvojjediná mutace, technické vybavení, motory, pohony, převodobky, materiály, ergonomie, vše je nejlepší v mainstreamu.

Chvalme TIGIHO i za design. Jedničkou v SUV je samozřejmě trojka, myslím bavorská trojka, tak trochu alias jednička, také bavorská, neb ta dokonale zdefinovala, jak má malé SUV vypadat. TIGI je jiný. Je NEJEN jiný, je především svůj. Což tedy ausgerechnet v tomto segmentu je jevem opravdu výjimečným.

V mainstreamu (vím, tigi je supermainstream) no, prostě v mainstreamu se nám dokonale vygenerovaly dvě designové konkurenční školy - TIGI (podporován důstojne Yetim) a kugoidní KUGA.

Ovšem, to nejdůležitější na konec, ten nadpis. Tedy... ještě letos, nás budou prodejci neskonale hýčkat. Tu cenovým jemnocitem, tu dumpingovou křečí, tu slevovou akcí (zde vybírej dle automobilky), a proto ten nadpis. Letos má podlé mého význam kupovat auto. Samozřejmě, kupovat budou ti, jimž je ten jemnocit zcela ukradenej, ovšem já nyní akcentuji tu jediněčnou možnost pro méně finančně vybavené. Ano, spodní ceny takřka všch modelů na trhu dosáhly, resp. dosáhnou brzy svého dna. Ráj končí na silvestra, nečekej a utrácej.

P.S. Je to fakt zázrak, ten VW... udělá kompaktní SUV a je to trhák. No zázrak, zázrak by spíše byl, kdyby se to takhle povedlo třeba Renaultu. Co?
28. 1. 2010 11:57
Re: strach a bieda!
Kokso, ten ma má prečítaného, vie odkiaľ som, aký som, snáď má napísané aj rodné číslo a veľkosť spodného prádla mojej manželky... >:D >:D >:D
28. 1. 2010 11:56
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
Kde som napísal, že sa mi Tiguan páči? :-O
Avatar - Plautus
28. 1. 2010 11:34
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
Ja som vcelku rád, že sa mi nepáči susedova žena. >:D
Tiger-leguan sa do môjho vkusu príliš netrafil. Tigra bych ešte aj bral, ale leguány priam neznášam. To vieš, plazy nemá každý rád >:-[]
neregistrovaný "misiak"
28. 1. 2010 11:33
Re: strach a bieda!
to je jeho problem!
Nafuknutych, arogantnych blavakov akosi nemusim, su vsetci ako by ich jedna mater mala ;-)
Avatar - Plautus
28. 1. 2010 11:31
Re: strach a bieda!
Písal, že Ťa má rád! >:D :*)
Avatar - woody-alien
28. 1. 2010 11:10
Re: smysl tohohle auta?
Ale no tak, vážně je taková Sportage nebo Tucson masírka na ego ? Tohle je blud.
Avatar - woody-alien
28. 1. 2010 11:08
Re: Tigi po pul mega?
Souhlas, SUV bez pohonu 4x4 mi taky nedává žádný smysl. Vidím pochopitelně i vyjímky, ale to jsou spíš crossovery typu X1, Quasquai nebo Yeti. Tam bych to bral, jinak je to šetření na nesprávným místě.
Avatar - DRBNUTY
28. 1. 2010 11:06
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
Praveze divny vkus mas ty.Bravo sa ti nepaci a Tiguan ano.Myslim,ze aj ti martania maju lepsi vkus ako ty. >:D
neregistrovaný "misiak"
28. 1. 2010 11:05
Re: strach a bieda!
neviem co pisal, je v hate-liste. Ludi, ktori stale len do niekoho rypu vobec nemusim. Kazdy ma pravo si tu vyjadrit svoj nazor k teme a niektori sa vyjadruju len k diskuterom. Ako napr. Klaudius. Takze tak
28. 1. 2010 11:03
Re: strach a bieda!
To viacerých, ale je to vec názoru. Mňa Tiguan tiež nijak neoslovuje, ale že zvonka nevyzerá zle, a najmä v rámci konernu je to zaujímavé auto, je fakt. ;-)
28. 1. 2010 11:01
Taky se hlásím k těm co se jim tohle auto nelíbí
Taky se hlásím k těm co se jim tohle auto nelíbí :no: :no: :no: ale pár stovek se jich loni prodalo, takže někomu asi připadá hezký.
Avatar - Plautus
28. 1. 2010 11:01
Re: strach a bieda!
Inými slovami, misiak VW "miluje" omnoho viac ako ktokoľvek z nás. S predposledným riadkom v jeho príspevku však súhlasím...Tiguan ma vôbec neberie.
28. 1. 2010 10:58
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
inteligencia a´la orangutan

(Sorry, toto som asi prehnal, ospravedlňujem sa všetkým orangutanom)
28. 1. 2010 10:54
Re: strach a bieda!
Kokso, keď čítam tvoje príspevky tiež mám podobné pocity - nič sympatické, nič pozitívne, obsahová aj intelektuálna bieda... :no:
28. 1. 2010 10:52
Re: smysl tohohle auta?
Asi na to, na čo ho potrebuje trebárs Subaru, alebo hoci na to, na čo ho mala v jednom vyhotovení Calibra, alebo aj iné vozy...
Niekto využije a niekto nie, a napriek tomu chce. Preto s poslednou vetou súhlas. ;-)
28. 1. 2010 10:50
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
Máš podivný vkus, nie si ty z Marsu? >:D
neregistrovaný "misiak"
28. 1. 2010 10:40
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
interier á la žigulík
neregistrovaný "misiak"
28. 1. 2010 10:38
strach a bieda!
Tak toto je absolutny krok vedla. Ktorykolvek korejec je designovo vydarenejsi, smrncovnejsi a emotivnejsi.
Exterier nuda, interier otras - hnusne plasty, nevyvazeny, bez akehokolvek ducha, ci uz sportoveho, alebo elegantneho.
Ako celok studene auto bez duse! :no: :no:
A kvalita bude urcite typicky koncernovska - cize biedna :no: :no:
Avatar - DRBNUTY
28. 1. 2010 10:36
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
Najkrajsi je Passat CC a polo sa tiez vydarilo.Ale Tiguan sa vobec nevydaril.Clovece vymen ocneho! >:D
Avatar - strýček BOB
28. 1. 2010 10:33
Re: Exluzivní nabídka
Přiznám se upřímně, že to je nad moje možnosti ti to vysvětlit, neber si to nijak osobně. Octavia - Yeti, sedala jsou v obou autech identická, v Yetim sedím minimálně o 7cm výše, tudíž se mi sedí lépe - posaz jako za stolem, stehna mám podepřená. V Octavii je to takový "polosed" kolena mám vystrčená, stehna nepodepřená. Stačí ;-)
Avatar - jazva
28. 1. 2010 10:22
Re: Exluzivní nabídka
Jazdím SUV ale vôbec som si nevšimol, že sedák by bol výrazne dlhší napríklad v porovnaní s Octaviou, alebo niečim podobným. Predtým som jazdil Passat a tam som sedel +/- rovnako nad podlahou auta ako aj teraz. Takže preto to nechápem...
Avatar - strýček BOB
28. 1. 2010 10:19
Re: Exluzivní nabídka
Je to o délce sedáku, možnosti nastavení sedáku a výšce posazu, někdy si to vyzkoušej >:-[] V S-classe bych problém něměl, ale to není moje sorta, já lovím v rybníku do 0.5mio a tam už to problém je...
28. 1. 2010 10:17
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
Mne sa Tiguan z vonku páči veľmi. Avšak ten interiér je naozaj "dodávkový" a hrozný! V tomto prípade by nestačilo len, že z vonku vyzerá super, keď vnútri by som sa cítil, že sedím v úplne niečom inom... :no:
Avatar - Ricardo
28. 1. 2010 10:14
Re: smysl tohohle auta?
Smysl? A na co potřebuje SUV 4x4? Většina lidí si to kupuje kvůli fasádě, vyššímu posazu, větší světlé výšce atd. Běžný řidič takového auta by se bez 4x4 skutečně neobešel třeba 3x za rok, takže tato "legrace" vyjde opravdu draze.
Naopak chápu, že pro obyvatele hor je 4x4 nutností. Proto je u každého SUV dobře, že je na výběr 4x4 i 4x2 :yes:
Avatar - jazva
28. 1. 2010 10:14
Re: Exluzivní nabídka
a čo má spoločné SUV s veľkosťou sedákov v aute? 8-s
Avatar - strýček BOB
28. 1. 2010 10:10
Exluzivní nabídka
Tiguan za 0.5mio o tom se mnohým nezdálo ani ve vlhkých snech.

Sleduji tady tendenci zpochybňovat smysl výroby SUV 4x2. Většina SUV se do terénu nidky nedostane, většina SUV pořádně nevyužije pohon 4x4. Tak proč nehodit na trh SUV s pohonem 4x2. Do města ideál, je z toho dobrý výhled, dobře se stím parkuje, dobře se do toho nastupuje, výborně se v tom sedí. Já měřím 190, mám dlouhé nohy a dlouhé stehenní kosti, v každé káře mám mizerně nebo vůbec podepřené stehna, s vyjímkou SUV. Tam se mi sedí výborně...
Avatar - strýček BOB
28. 1. 2010 10:05
Re: smysl tohohle auta?
Chlapče, mokrý hadry na palici se fasují za vrátnicí vlevo...
28. 1. 2010 09:57
Re: smysl tohohle auta?
Smysl SUVček oběcně? V 99% jen jako sporná masírka.
28. 1. 2010 09:40
smysl tohohle auta?
Bez 4motionu? Tak to mi nějak uniká. To bude fakt jen pro skalní fandy značky..... Za půl mega se dá pořídit poměrně dost aut, která budou, coby dvoukolka, svou funkci plnit mnohem lépe. No VW nám asi trochu tápe......
28. 1. 2010 09:25
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
Passat už je dost starý, takže s nim už příliš nepočítám. Ke zbytku produkce nemám kvůli designu žádné výrazné výhrady, některý jsou dokonce víc než povedený. S interiérem souhlas, vypadá příliš dodávkovitě.
Avatar - Plautus
28. 1. 2010 09:21
Re: Tigi po pul mega?
1.4 TSI poskytuje i Tiguanu celkom slušnú (postačujúcu) dynamiku, skôr by mi skutočne v tejto kategórii prekážala absencia 4Motion-u. Kupovať auto bez možnosti pohonu všetkých kolies v tomto segmente považujem za nezmysel, i keď sa väčšina z nich pohybuje prevažne v mestskej premávke, ale len na to zase SUV-ko skutočne nepotrebujem. Od tohto typu vozidiel očakávam, že ma spoľahlivo dopraví do cieľa i po nespevnených cestách, či je leto a či zima, čo sa autu bez 4x4 podarí ťažko. Jednoducho existuje možnosť voľby, ktorú by som osobne určite len kvôli nižšej cene nezvolil.
28. 1. 2010 09:10
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
Tiguan je aktuálne ak nie najkrajším tak jedným z najkrajších Volkswagenov. Ak sa nevydaril Passat, Polo, či niečo iné, tak sa Tiguan vydaril. Väčší facelift by pomohol interiéru, palubku má podľa mňa pod úroveň triedy, ale inak :yes: .
28. 1. 2010 09:05
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
Kam jste oba dali oči? ;-)
28. 1. 2010 09:00
Re: Design Tiguanu se prostě nepovedl
A on se nějaký VW designově povedl? Golf byla vždy krabice, současný Passat užovka jako Stodváca před faceliftem, SUV jsou obecně hnusná. I když, a teď se mnou 99% nebude souhlasit, líbí se mi jedině Phaeton. Nadčasová decenťárna, takto má vypadat auto nejvyšší třídy.
28. 1. 2010 08:28
Design Tiguanu se prostě nepovedl
a od faceliftu, který přijde v březnu v Ženevě toho taky moc nečekám. Ze stávající produkce VW je Tiguan designově určitě nejhorší.
Poznámka pro redakci: Tiguan nepoužívá převodovku DSG, ale klasický HDN měnič.
28. 1. 2010 08:19
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
28. 1. 2010 08:02
Tigi po pul mega?
No to je teda dobra nabidka! Motor asi nebude na takve auto zadny zivak a 4x4 by mu slusel vice, ale i tak je to dobre auto za dobrou cenu, za zvazeni to urcite stoji
Avatar - woody-alien
28. 1. 2010 07:33
BMT
Při zběžným pohledu na první cenu trháku jménem VW Tiguan jsem zkratku BMT dešifroval jako "bez motoru". >:D