Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Daewoo v ČR: bude opět Fénixem?

Značku má pod křídly koncern GM a v České republice se pokouší o již druhý comeback. Svezli jsme se s novými modely...
Zpět na článek
neregistrovaný "milosh"
14. 8. 2003 17:13
Czech NEXIA CLub + diskusni forum
pokud se zajimate o daewoo, doporucuju web o nexiich [odkaz] a taky diskusni forum o vsech daewoo, ktery se prave rozjizdi [odkaz]
neregistrovaný "daewooman"
12. 6. 2003 19:16
Re: Test Getz versus Kalos va Světě motorů
uvidíme.... jsem prodejce u nového GM DAEWOO a můžu říct, že ať vyhraje Getz nebo Kalos, není to vždy jenom o bodech za to jestli tuhle zatáčku projedu rychlostí 50 nebo 53 km/h apod. Ale pro zákazníky by měla být rozhodující i stabilita což GENERAL MOTORS nové značce GM DAEWOO zaručuje. To je velká výhoda, neboť tou žádná z ostatních jihokorejských značek nedisponuje. Je to vidět především v nárocích na nás dealery apod. Tam kde vznikají nové salony HYUNDAI nebo na jakých prodejních místech se ta auta prodávájí není zrovna vždy na úrovni - tam už by se nyní GM DAEWOO prodávat nemohla. Jenom pro názornost z 30 dealerů bývalého DAEWOO MOTOR bylo schopno splnit podmínky pouze 9 dealerů a nikdo se s nikým nebavil dalších 10 je tzv. duálních OPEL - GM DAEWOO.... takovéto zásahy jsou u ostatních jihokorejských značek nemyslitelné.... a to je jenom jeden příklad....
neregistrovaný "ladin"
12. 6. 2003 13:03
Re: fandím
Poruchovost Fabie je stejna jako kazdyho druhyho auta s vyjimkou Lady, takze neni duvod aby byla drazsi. Jedno auto je lepsi s prostoru, druhy v motoru a Fabie treba v podvozku, i kdyz na me je az dost tvrdej. Zalezi co si kdo zvoli, pro me je Fabia nudne a drahe auto. Mam uz druheho Korejce a nemuzu si stezovat, akorat Nexie co jsem mel zacala po sedmi letech na par mistech reznout (puchyrky), ale napr. proti Feliciim to nic nebylo.
neregistrovaný "matěj"
12. 6. 2003 08:19
Test Getz versus Kalos va Světě motorů
Za týden bude porovnání Getze a Kalose va Světě motorů. Už teď si dovolím tipovat, že Kalos bude v mnoha ohledech poraženým.
neregistrovaný "filip"
12. 6. 2003 08:15
Re: fandím
To by mě zajímalo, odkud to máš, hlavně o tý poruchovosti. Přečti si aktuální AutoTip, kde je test Fabie na 100000 km. Máš pravdu, že jsou levnější auta, ale kvalit Fabie v mnohým nedosahujou. To, že se ti nelíbí design, to je čistě tvoje věc, rozmlouvat ti to nebudu. Mě se design líbí moc. Pravdu máme ale oba....
neregistrovaný "Bobo"
11. 6. 2003 18:56
Re: fandím
Rozhodně bych to tak nepřiostřoval, netvrdím, že všichni kdo si kupují Fabie, jsou hlupáci, to rozhodně ne. Ona je to někdy srděční záležitost a pokud srdce poručí koupit předražené auto, které má každý druhý, tak tomu se rozhodně nedá odolat...... Myslím, že problém je v tom, že čecháčci rádi nakupují "česká" auta a nedochází jim, že česká už dávno nejsou. Takový patriotismus je sice hezká věc, ale ne za každou cenu....
neregistrovaný "ladin"
11. 6. 2003 12:17
Re: fandím
Asi vas zklamu, ale to o tech hlupacich si nemyslim. Nerikam ze je Fabie spatny auto, ale to co nabizi neodpovida cene. Kazdy at si zvoli podle sveho.
neregistrovaný "Karl"
11. 6. 2003 09:31
Re: fandím
Lidi si kupují Fabie, protože jsou předražené, poruchové, škaredé ..., prostě všichni jsou hlupáci kromě vás.
neregistrovaný "džordž"
9. 6. 2003 22:43
Re: Teď jsem se vrátil z Brna...
taky jsem byl v Brně a taky mně Daewoo překvapilo, málem jsem ho nepoznal, nové znaky, nové barvy, kdybych si nevšiml Matize, málem bych nevěděl co je to za značku... mluvil jsem s prodejcem a prý jsou auta schopni dodávát z nového centrálního skladu do 15 dní... většinu toho prý mají skladem ať si vyberete jakýkoliv model....což mně dost překvapilo, docela mně to teď mrzí, mám objednaného Getze a už docela dlouho čekám, kdybych to věděl tak jsem koupil Kalose... myslím že se na českém trhu dočkáme nového boje...
neregistrovaný "pepe"
9. 6. 2003 22:31
Re: fandím
Ani KALOS a ani GETZ neprošli oficiálně testem EURO NCAP, ale oba výrobci tvrdí, že udělali test podle norem EURO NCAP a oba získali 4 hvězdičky... Konrétně u Kalose si myslím že to bude pravda, neboť Matiz dostal oficiálně 3 hvězdičky a co se týče bezpečnosti je na tom ve své třídě srovnatelných minivozů velmi dobře...., takže proč by neměl větší brácha KALOS mít o jednu víc:-)))
neregistrovaný "jirka"
9. 6. 2003 22:25
Re: Kalose nehodnotí dobře!!
klidně BYCH si připlatil...... tak až si připlatíš a našetříš asi těch 80 000,- Kč KALOS SDN vs FABIA SDN, to já mezitím vezmu kámoše a slečny a s Kalosem se za těch 80 000,- několikrát otočím třeba do Chorvatska, nebo si za to vybavím byt....... a nebo když budu chtít utratit tyhle peníze tak si radši koupím tu novou NUBIRU.... a vzadu se rozvalím.... Kdy už lidi pochopí, že auta jsou spotřební zboží....... a vtom si myslím že je možná budoucí síla korejských automobilek..... protože lidí co jezdí z A do B - s vybavenou Nubirou, nebo Evandou to bude jistě pohodlnější neš sice nabušenou Fabií s kdovýjakým motorem atd.... ale místo třeba na zadních sedadlech to nevynahradí...
neregistrovaný "bača"
9. 6. 2003 22:14
Re: Teď jsem se vrátil z Brna...
taky jsem jí tam viděl a ten interiér( samo, že to byla nejlepší verze, ale...prostě to snad ani není DAEWOO:-))) a jestli bude stát tyhle peníze tak je s Elantrou ámen... a soudě podle zájmu s celým Hyundaiem.... je vidět že GENERAL MOTORS firmě DAEWOO svědčí.... myslím si že auta jsou dnes vpodstatě o jednom, jenom záleží na těch pohádkách kolem (reklama apod) jestli GM dotáhne ještě marketing tak se má i Škodovka na co těšit.... no kampaň na Kalose něco naznačuje.... chvílema se mezi Kalosama v Brně nedalo chodit...
neregistrovaný "Yaroukh"
9. 6. 2003 14:32
Re: Teď jsem se vrátil z Brna...
bohuzel Nubira vypada jak vypada (soude podle fotek, ktere - uznavam - obcas klamou)
neregistrovaný "ladin"
9. 6. 2003 13:35
Re: fandím
I kdyz ma Kalos mozna horsi jizdni vlastnosti naz Getz, sel bych do nej, cenove vychazi mnohem lepe a i interier se mi libi vic. Kalose jsem si hezky prohledl a ohmatal v sobotu v Brne a i kdyz jsem vedel jak vypada, velmi prijemne me prekvapil. A taky nechapu proc se tolik prodavaji Fabie, to auto neni moc hezky, ani Cesky, ale lidi si to asi myslej. A poruchovost podle lidi co znam neni zadny zazrak. Jeste by me hodne zajimalo jak jede ten Matiz 1.0, ja mam tu osmistovku a pri ceste z Brna ve ctyrech z kopce 170 km/h a to zasahl omezovac
neregistrovaný "čeněk"
9. 6. 2003 10:44
fandím
Možná raději Getz než Kalos, ale přeji úspěch oběma. Ať té předražené Fabii uberou co nejvíc, aby Kulhas viděl. Vždyť Getz je ve srovnatelných verzích (nepočítám akce) asi o 75 tisíc levnější než F., to mě na malá auta přijde dost, a to ještě motor 1.3 60 kW má nižší ručení než 1.4 55 kW u F. Vlastně moc nechápu, proč se F. pořád prodávají mnohem víc, vidí snad někdo v kvalitě mimořádný rozdíl? Ale zajímala by mě bezpečnost korejců, měli by je vzít na NCAP.
neregistrovaný "Alois"
9. 6. 2003 06:54
Kalose nehodnotí dobře!!
Na novém Kalosu je skvělá pořizovací cena, to rozhodně. Co se týče ostatních vlastností Kalose, moc chvály jsem na něj nečetl. Tak třeba v Autobildu ho srovnávali s Hyundaiem Getz a Fordem Fiesta. Kalos skončil na posledním místě. Kritizovali jízdní vlastnosti, kvalitu zpracování, ale taky motor. Čím potěší, to je místo vzadu. Naopak kufr je malý. Podobná hodnocení jsem četl i v jiných časopisech. Určitě bych šel radši do Getze, můj favorit je ale Škoda Fabia, klidně bych si za kvalitu připlatil.
neregistrovaný "Bobo"
8. 6. 2003 22:03
Re: bez titulku
Už mám zkušenosti s mnoha novými auty a mohu jen potvrdit, že s korejci to vůbec není špatné. Jen pro porovnání - Daewoo Nexia - po čtyřech letech provozu pouze výměna ložiska v záruce, kdežto - Ford Focus (teoreticky super spolehlivé auto) za 3,5 roku cca 25 závad - několikrát ložiska, víko ventilů, stabilizátory, el. stahování oken, napínák řemene - 3x, neustále špatná geometrie, garážovné auto má shnilé pertly, dokonce vylágrovaný motor (výrobní záváda, vyměněno v záruce - nejsem jediný). Neobstojí ani nižší prodejní cena, stačí jednoduchá matematika kupní cena minus prodejní cena a ztráta je hned jasná..... Momentálně jsem si pořídil Hyundai Coupé a i když to není super, pořád je dílenské zpracování o 100% lepší než u Forda....
neregistrovaný "honza"
8. 6. 2003 21:42
Teď jsem se vrátil z Brna...
.... A super, Daewoo už prezentované jako součást koncernu GM, velmi dobrá expozice, hned vedle koncernové značky OPEL. Kalos mně překvapil při jízdě u prodejce v Náchodě na víkendu otevřených dveří, ale ta nová NUBIRA od Pinifariny je fakt super.... prý s ní nastoupí toto září a zaslechl jsem cenu asi 380 000,-
neregistrovaný "E - dam"
8. 6. 2003 21:40
Re: bez titulku
Neprehanej, vsechny auta maji sve chyby. Ja osobne seru na image auta, jen se potrebuju dostat pohodlne a dostatecne rychle z mista a do mista b. Mam korejce (KIA), kamaradi z prace maji korejce ( DAEWOO a HYUNDAI) a ze by si nekdo stezoval na to, ze se to sype - vůbec. Priklad : kolega se smal ze se uplatim na ND, ze mi to hned klekne, atd. - Za ten rok co to mam v jeho Felicii MPI menil skrt. klapku a cidlo na mereni mnozstvi a teploty vzduchu ( angl. mass air flow) a pristroje na palubce. U tech korejcu jde stejne vetsinou o prevlecene japonce ( kia - mazda, hyundai - mitsubishi). A ty auta umej ( par jich mame v rodine)!!!. Jasne ze image je nulova, aspon u starsich rocniku, nektery detaily nejsou uplne vychytany, ale vem si porozovaci cenu oproti nemeckym a franc. autum. A kdyz potrebujes jezdit tak si myslim ze nejde o spatnou volbu.
neregistrovaný "anonym"
8. 6. 2003 19:07
bez titulku
Koreu nikdy! Z vlastni zkusenosti. Jo a mate tam chybu: svezli a ne svazli