Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Vláda ČR: Malé množství alkoholu za volantem bude bez bodů

Návrh Senátu ČR na úpravu systému trestání řidičů podpořila ve středu také vláda. Týká se hlavně přidělování bodů za alkohol v krvi do 0,3 promile.
Zpět na článek
13. 8. 2010 08:49
13. 8. 2010 14:59
13. 8. 2010 23:55
Avatar - KANKUNEN
13. 8. 2010 08:49
Divné
To má logiku, co udělali.
Stejně nejvíc k bezpečnosti přispěje policajt na cestě, na co obrovské pokuty, když je nemá kdo dávat.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - kari.laz
13. 8. 2010 10:02
To se určitě vymkne kontrole
Já sm si velice rád dám nějaké to pivo, nebo něco ostřejšího, ale z tohohle mám divný pocit.
Přecijenm jsme Češi a chlast je naše dvojče. Za rok vysajeme tolik alkoholu, že by z toho žila Evropa. Myslím, že jak se tady u nás povolí uzda, tak bude půlka řidičů zrubanejch jak les v doměnce, že to ukecají. Ale uvidíme. Třeba to bude v pohodě a nakonec to pomůže tuzemské ekonomice, protože se o něco zvýší konzumace alkoholu.
Rozbalit vlákno
5
13. 8. 2010 10:10
Re: To se určitě vymkne kontrole
ten kdo opravdu seda za volant nalitej, zanej sedne at je limit 0 nebo 1 promile, je mu to totiz naprosto jedno

naopak timhle si PCR jeste vydela, ten limit 0.3 je tak akorat na hrane, a jak si jiste cetl v clanku, tak i do tehle hodnoty plati porad financni postih az 5000kc, realita bude tedy takova ze policajt rozumnej da tu pokutu v rozsahu 0.25-0.3 a policajt idiot ji bude chtit dat i za nizsi nez 0.25 a v CR se to bude stacat asi docela casto, navic spousta blbcu si bude myslet diky mediim ze jedno pivko je vlastne povolene a pokud je pote nasledne treba chytne PCR a nameri treba 0.35, tak solidne zaplati, mozna i prijdou o ridicak a aspon se poucej ze nemaj verit mediim >:-[]
14. 8. 2010 17:05
Re: To se určitě vymkne kontrole
Za 0,24 a méně ti dneska nikdo pokutu nedá. Dokonce momentálně se chystá překalibrování přístrojů tak, aby u naměřených hodnot 0,24 a nižších ukazovaly 0.
14. 8. 2010 17:27
Re: To se určitě vymkne kontrole
ale ved tak by mali byt nakalibrované už dávno - NIKTO im nevystaví kalibracný protokol na hodnoty nižšie ako 0,25 - tie prístroje to proste nazvládajú a teda logicky čokolvek menej ako 0,25 prístroj ukáže, je to z právneho hľadiska neplatné - policajt ak chce dať pokutu, ťa musí podrobiť krvnej skúške - iba tak je možné za súčasného stavu meracej techniky odmerať takéto nízke hodnoty :-!
15. 8. 2010 10:44
Re: To se určitě vymkne kontrole
ze neda? nekteri policiste se snazej a u neznalich jiste i uspeli ;-) je videt ze te jeste za podobnou hladinu na krev nevezli
13. 8. 2010 22:39
Re: To se určitě vymkne kontrole
Chlast - slast ;-)
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
13. 8. 2010 10:58
minimálně 0,3
Jsem pro regulérní povolení hranice 0,3, jinde mají i víc a jsou na tom líp. Řidič s 0,3 není nebezpečný, navíc bývá i opatrnější. Kdo bude mít víc, nechť je tvrdě sankcionován. Jenže ono to je hlavně o vymáhání práva, takže dnes si PČR honí triko na bezvýznamné jednom pivu či malém zbytkáči, místo aby si došlápla na skutečně nezodpovědné... je to totiž jednodušší 8-s
Rozbalit vlákno
0
13. 8. 2010 12:18
Dopravní experti
By mě zajímalo, kde se u nás ti dopravní experti pořád berou... s každou novelou pár věcí sice zlepší, ale zároveň i pár totálně poserou >:D >:D >:D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Tomas_2002
13. 8. 2010 14:59
Povinnosti
Já bych hlavně zrušil povinnost vozit sebou řidičský průkaz a doklad o pojištění.

Stejně si s malým TP a občankou švestička vždycky zaleze do auta. Tak ať se rovnou podle občanky podívá jestli mám platný ŘP a podle malého TP jestli je auto pojištěné.

Přijde mě že toho vozím zbytečně hrovné kvanta. Záznam o nehodě, kartu první pomoci, zelenou kartu, řidičák...
Rozbalit vlákno
0
13. 8. 2010 23:55
Rychlost?!
Co to je za výsměch s tou rychlostí?jako do 5km v obci bez bodu ale s pokutou?kdy začnou normálně myslet? a k alkoholu bych legálně povolil 0,5 promile jako je běžnej limit a je to..argument povolíme jedno pivo dají si dvě je totální pitomost..ono to není v lidech ale v dementních zákonech který sou stavěný tak že si pomalu říkaj o porušování pak to tak nemá vypadat..
Rozbalit vlákno
1
Avatar - www.skodaoctavia.cz
14. 8. 2010 13:08
Re: Rychlost?!
Hlavně lidi co jezdí ožralý, na nějaké limity kašlou je jim jedno jestli je povolená nula nebo něco jiného.
Když řídím tak si pivo prostě nedám, ale spíše se bojím zbytkového alkoholu.
14. 8. 2010 15:44
vyjímky jasně
čest vyjímkám, já bych jich zavedl ještě víc.. třeba krádež vyjímka do 3 000,- nebrat jako krádež, ublížení na zdraví do max 3 zlomenin nebo ztráty krve do max 0,5 litr bych taky nebral jako ublížení a třeba smrt bych toleroval, pokud se prokáže že byla humání a málo bolestná >:D
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
14. 8. 2010 19:35
Re: vyjímky jasně
Toto je velmi hodnotný příspěvek!!! ;-\
Avatar - twistedTSD
15. 8. 2010 20:01
Re: vyjímky jasně
s tou krádeží nejsi zas tak daleko od reality :-) :-|