Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Dacia Duster: Nejprve jako závodní speciál s motorem 3,0 V6 (257 kW, 360 Nm)

Jméno Dacia Duster se objevilo poprvé letos na jaře v Ženevě ve spojení s překvapivě odvážným konceptem. V průběhu roku následovaly spekulace o jeho použití pro nové rumunské SUV, které nyní potvrzuje závodní speciál s tváří připravovaného modelu.
Zpět na článek
neregistrovaný "veena"
30. 11. 2009 23:13
Prost vs Dacia
Shlédl jsem reklamní shot pro Dacii Duster ve sportovním kitu. Geniální a tleskám! Zatímco ostatní se honí (a ti druzí jim podbízejí) za zamaskovanými auty, Dacia zvolila naprosto odlišný způsob prezenatace svého dílka. Alain Prost - profík. Střih, kamera, výprava - geniální. A že hraje auto podružnou roli? Nehraje, naopak, všichni jsme nadmíru zvědavi, co z toho ve finále vyleze...
Avatar - chetoos
20. 11. 2009 17:23
duster
Rumunmi opět ukázi že umí dělat parádní auta už se těším až bude duster v normální verzi :yes:
Avatar - euro89
19. 11. 2009 23:32
Re: Favorit V8
Tak se mi povedlo sehnat jedinou fotku...
[odkaz]
Avatar - Emel
19. 11. 2009 17:00
Re: Nechtěné retro
Nikde není psáno, že by Škoda pod vedením Renaultu dopadla stejně jako Dacia. Přece jen, každá automobilka vychází z vlastní historie, má svůj domácí trh a svůj tým lidí, kteří za tu značku kopou, občas i bez ohledu na zájmy koncernu. Pokud Renault koupí Infiniti, taky nebude vyrábět pouze lowend.
Avatar - euro89
19. 11. 2009 12:51
Favorit V8
Nemá někdo odkaz na fotky toho speciálu Favoritu s motorem Audi V8?
19. 11. 2009 12:50
Re: design speciálu........
tak sa nečuduj Dacii.... ;-)
Avatar - Dave-lamino
19. 11. 2009 10:34
Re: design speciálu........
jj tovární původ je zřetelný na první pohled od tuńáckých kreací .........
19. 11. 2009 08:21
Re: design speciálu........
Videl si už Fabiu na závody?
Avatar - Dave-lamino
19. 11. 2009 08:07
Re: design speciálu........
Funkčnost a estetika jde u solidních výrobců ruku v ruce .Tohle je opravdu otřesné .
19. 11. 2009 07:53
Re: Nechtěné retro
Musím stepou nesouhlasit! Máme 2 Dacie Logan MCV 1.5dci máme jí rok a půl ve firemnim použití a že jim dávaj zaměstnanci dost zabrat! obě mají něco kolem 80tis km a pouze co jsme na nich dělali byl olej nic víc :-!
19. 11. 2009 07:49
Re: Vzhled sériového modelu
Presne tak, plný súhlas. ;-) :yes:
19. 11. 2009 07:48
Rozjímanie nad zemiakom...
Rozhodne nie je primárnym záujmom Dacie ohúriť dizajnom. Prvoradá je funkčnosť a cena, a cena a funkčnosť. Pre nízke výrobné náklady je dôležitá jednoduchosť konštrukcie, aj samotných dielov, čo o.i. znižuje riziko výskytu zmetkov. Jasne, že dizajn si to vo veľkom odnáša, ozvláštniť ho môžu detaily, napríklad nejaké zaujímavé svetlá a maska - čo koniec-koncov vidíme na nových aj starších fotkách.
Ak je Logan vkusným autom s jednoduchším a strohejším hranatým dizajnom, Sandero mi pripomína sekerou otesaný kus dreva, pri pohľade na toto ma napadne nahrubo očistený zemiak. Bez problémov by zapadol do Iudexovho výberu k takým autám ako Fox a spol. Jeho prednosťou bude robustnosť a účel, očakávať sa dá priaznivá cena. Ale dizajn, to nie, na to sú tu iní.
Avatar - twistedTSD
18. 11. 2009 23:19
Re: DOLLY DUSTER
presne - sandero aspon ,,nejak" vypada, ale tohle je nuda...
18. 11. 2009 22:27
Vzhled sériového modelu
Pokud si dobře pamatuju, předprodukční kus někdo vyfotil už dávno, je třeba tady: [odkaz]
Uvedení tohoto showcaru a mnoho detailů na něm potvrzuje že se nejedná o podvrh. Auto vypadá robustně a naprosto přijatelně, pokud bude solidní cena, mohlo by to Dacii vyjít...
18. 11. 2009 21:55
Re: DOLLY DUSTER
Trefa. Máš voko, Alessio :yes:
anonym
18. 11. 2009 21:30
Re: DOLLY DUSTER
Já tam vidím tohodle mazlíka...a...vlastne oni jsou příbuzní :-) ;-) [odkaz]
Avatar - gld
18. 11. 2009 20:51
Re: design speciálu........
to si ale musíme uvedomiť že toto nie je showcar, žeáno ;-)
Avatar - gld
18. 11. 2009 20:50
Re: Nechtěné retro
jednoduché auto je najlepší recept na spoľahlivosť áďo
Avatar - Ada je zase tady
18. 11. 2009 20:47
Vivat!
Pripomina mi to 80 leta, kdy v nejakem casopisu uz nevim, ci Svet motoru, ci neco podobneho, byla prezentovana americka verze Skody 120 s osmivalcovym 4 litrovym motorem Chevrolet. Dotycny americky kutil tam vyhlasoval, jak ma rad Skodovku, protoze vyrabi optimalni auta pro tento typ upravy. Vysledky se pry pouzivaji na tech americkych zavodech typu "crash rallye cross".
Avatar - Ada je zase tady
18. 11. 2009 20:41
Re: Nechtěné retro
No s tou spolehlivosti to bude asi trochu slabsi >:D Spis pujde za prve o cenu, za druhe o cenu a za treti o cenu.
18. 11. 2009 20:10
Re: DOLLY DUSTER
ano, suhlasim. Na ostatne modely Dacie sa fakt neda pozerat, ale toto - je to proste prijatelne, povedzme nadcasove. Keby mohli viac popracovat na detailoch, meterialoch... no to uz by ale nebola Dacia, ze.
18. 11. 2009 20:05
Re: DOLLY DUSTER
Vzpomeňme na autosalonovou studii. Označení "nebe a dudy" je zde plně na místě. :-!

[odkaz]
18. 11. 2009 19:25
Re: DOLLY DUSTER
Úplně bez nápadu. To Sandero vypadá daleko líp.
Avatar - Dave-lamino
18. 11. 2009 18:47
design speciálu........
Mohly si trošku pohrát se začleněním blatníků do karoserie ..... .Působí to jak tuning z Ameriky .
Avatar - twistedTSD
18. 11. 2009 18:45
Re: DOLLY DUSTER
s ohledem na naklady snad jo, ale jinak...(a nezapomente ze serie bude jina)
18. 11. 2009 18:43
Re: DOLLY DUSTER
Fotky už tu byly:
[odkaz]

Moc mě to tedy neohromilo, ale za "dvěstě pade" by si to zákazníky snad najít mohlo.
18. 11. 2009 18:35
Re: DOLLY DUSTER
Myslím si, že podle těchto fotek už lze vyvodit finální vzhled. A na to, co má budoucí Duster plnit - levné auto - to nevypadá vůbec špatně.
18. 11. 2009 18:30
Re: DOLLY DUSTER
Bingo, přesně tak. A to pozvání beru.
Avatar - bubucci
18. 11. 2009 18:23
Duster
Myslím, že u serie pujde o něco mezi SX4 a Swiftem např. Určitě s tím nedobudou evropský trh, ale tam u nich se to asi bude dobře prodávat. Ale i snaha se cení ;-) Tady ten speciál musí letět jak špina v kýblu... :-!
18. 11. 2009 18:07
Re: DOLLY DUSTER
Měli bychom jít na panáka, já tam toho Golfa 4 spatřoval v rámu předních dveří, ve sloupku A, ale nechtěl jsem tu jitřit city? :-)

Dacia to podle mého trefila, je to paráda :yes:
18. 11. 2009 17:46
Re: DOLLY DUSTER
Bohužel, na obrázku nekoukáš na sériový model, ale na notně potuněný kus. Vypadá samozřejmě o dost líp než série, ale pořád je to bída s nouzí. :-!
18. 11. 2009 17:43
Re: DOLLY DUSTER
Ano, i já zde zvedám palec směrem vzhůru. Vedle Logana, je to designový posun kupředu a s ohledem na snahu nízkých výrobních nákladů, je Duster "maximum možného".
Jen malá poznámka: Pořád mi ten předoboční pohled něco připomíná a pokud budete tolerovat mé špatné voko, já v tom vidím [odkaz]
Avatar - dr.biker
18. 11. 2009 17:16
Re: Nechtěné retro
Renault prostřednistvím Dacie chce prodávat i levná ale spolehlivá auta s osvědčenou ikdyž starou technikou. O design tady nejde, kdo kupuje Dacie tak asi nepreferuje vzhled, ale spolehlivost a jednoduchost. Každý nemá např. na BMW...
18. 11. 2009 17:11
DOLLY DUSTER
Je to dost přefouklé, ale pokud se zaměříme na to, na co se zaměřit máme, to jest tedy tvář, maska, alias gesicht, česky prostě - ksicht, pak je nutno zvednout voba palce :yes: :yes: Jestli Dacia něco potřebuje, je to originální tvář. A na tu právě koukáme. A vůbec koukáme na solidní káru. Zadní boční okénko... no já zírám. Jo, kdo umí, umí. Sakra...

Čtu článek a ježej se mi chlupy. Ježišmariá jestli dacia vypustí dalšího krakena, dokonce do "yeti" třídy (dovozuji velikost) začínám mít obavu, že diskuze pod měsíčními prodeji tu leckomu bude dávat pěkně zabrat ;-)

Dnes po velsatiovské trizně vedle tedy upřímné - BRAVO RENAULT-DACIA. Hergot to zní... :-) :yes:
18. 11. 2009 17:09
Re: Nechtěné retro
Nemyslím, že by Drákulovci šli po cenách za design. Tady prostě účel světí prostředky. Nenajímají si drahé dizajnéry nebo rovnou studia, aby ušetřili. Nekomplikují tvary dizajnovými vychytávkami, aby ušetřili. Nemají tam nejnovější techniku, aby ušetřili.
Avatar - twistedTSD
18. 11. 2009 17:07
Re: Nechtěné retro
:yes: presne tak, jak jsem uz rikal - Duster vypada opravdu jak 10 let stary auto, neprijde mi primo skaredy ale naprosto zastaraly...
18. 11. 2009 16:57
Nechtěné retro
Až začne Duster sjíždět z výrobní linky, už tehdy bude zastaralý, tedy designově určitě.
Na tomto autě není ani jedna jedinná křivka, která by se mi osobně spoň trochu líbila.
Ti Rumuni mají buď úplně odlišný vkus, nebo jim frantíci záměrně cpou vlastní odpad.
Designově jsou někde na úrovni Číňanů a daleko za korejcema. 8-s

EDIT: Tady se nenajde snad nikdo, kdo by chtěl, aby po revoluci Rencek pohltil naši Škodovku. Místo Yetiho jsme tu mohli mít totiž tudle obludu. 8-s