Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault Drive the Change: Novinky pro roky 2011 a 2012 potvrzeny

Renault zveřejnil strategii s výhledem na 3 a 6 let.
Zpět na článek
2. 3. 2011 09:44
Re: Kosoctverec
jo jo, dopij lahváča a raději val do hospody, tam na tyto *, co tady bliješ budou místní výpitci určitě zvědavější, než my!
15. 2. 2011 16:42
Re: Kosoctverec
Rencek dělal vždycky krámy,dělá je a bude v tom i bohužel pokračovat.
Žabožrouti by měli pít víno a jíst lanýže,a ne dělat auta,to bych přenechal němcům. :yes:
12. 2. 2011 10:43
Re: Energie
jestli ono to nebude tim ze to co jde statu z paliv jako nafta a benzin se jmenuje spotrebni dan, a ne silnicni dan >:-[]
12. 2. 2011 09:27
Re: Zajímavé
To je pravda, ale JUKE a náhrada Modusu je trošku něco jiného. Osobně si myslím, že jako náhrada Modusu bude ten druhý koncept.Ikdyž ve skutečnosti těchto 6 konceptů spíše naznačuje designové směry v různých segmentech, než aby měly vztah k budoucím modelům. Ten rozhovor jsem také četl. V první polovině roku má přijít koncept minivanu a SUV / asi teď v Ženevě /. Pak ve Frankfurtu koncept užitkového auta. Za rok v Ženevě pak sportovní kupé a jako poslední koncept nějakého eko-auta. Tím by měla být naplněna vize života dle Renaultu.
12. 2. 2011 01:28
Re: Kosoctverec
No jo ale neřekl kterým směrem otočit o 180° ;-)
12. 2. 2011 00:18
Re: Kosoctverec
To vis, dnes zabijacka >:D >:D >:D
12. 2. 2011 00:17
Re: Kosoctverec
To si pis, to by taky bylo jedine co by mne na tom aute zaujmulo >:D >:D >:D
12. 2. 2011 00:16
Re: Kosoctverec
O 180 urcite ne, myslis o 90 ne ??? ;-) matematiku >:D
Avatar - Ronault.
11. 2. 2011 23:41
Re: Kosoctverec
Ty dnes opravdu perlíš chlape >:D
11. 2. 2011 22:31
Re: Zajímavé
:yes:

teda na ten crossover ako nástupcu Espacu som fakt zvedavý
11. 2. 2011 22:20
Re: Zajímavé
Captur a "nieco ako Juke" je jedno a to iste. ;-) Momentalne je to len v podobe conceptu podane velmi expresivne..ale ono sa to do serie zmeni na "francuzsky Juke" s piatimi dverami.

Aj ostatne co som napisal plati. Su to info od Laurensa van den Ackera z decembra/prosince minuleho roka. ;-)
11. 2. 2011 21:38
Re: Kosoctverec
No ale ten systém strkání dobíjecí "pistole" do otvoru by ho mohl zaujmout. Jemným probíjením může stimulovat prostatu per rektum >:D
Avatar - pocitac
11. 2. 2011 21:24
Re: Kosoctverec
>:D :yes: tam už nepomůže ani rotace o 180 stupňů >:D
11. 2. 2011 21:23
Re: Energie
33Kc...to je dost...statu jde pres 10Kc...ale na silnicich to videt neni!
11. 2. 2011 21:23
Re: Kosoctverec
No jo pro homosexuála nic přitažlivého >:D
11. 2. 2011 21:15
Re: Zajímavé
Captur má být malý městský sportobní crossover. Modus má nahradit ve výrobním programu, ale bude to něco úplně jiného - něco jako Juke. To, že Laguna má jít cestou P508 není jisté. Už dřive padl projekt velkého SUV. V každém případě začne větší spolupráce s Nissanem / platformy, motory /.
11. 2. 2011 20:43
Renault ZOE
Nemôžem si pomôcť, ale ten dizajn ZOE sa veľmi vydaril. Mne sa to veľmi páči a asi prvýkrát čo si pamätám, ma naozaj dosť zaujala aj predná maska! Ak pôjde Renault týmto smerom a myslím, že koncept Dezir je toho dôkazom, tak Renault by nakoniec mohol vyrábať aj veľmi pohľadné autá! Ja budem každopádne držať palce!

Dizajn Reanult ZOE - :yes: :yes: :yes:
11. 2. 2011 20:25
Re: Zajímavé
Co sa buducich modelov tyka:

Renault Captur je vyvojovy projekt Z25. Jeho seriova verzia zrejme ciastocne nahradi vo vyrobnom programe R. Modus.

Vyvojovy projekt Z26 je nieco, co nahradi Espace. Opusti to klasicku koncepciu MPV a bude to crossover. Charakterovo to moze nadvazovat na starsi concept Ondelios. Concept Z26 by sme mali vidiet este tento rok (seriove auto potom v horizonte 2013/14). Velkostne to bude medzi GrandScenicom a Espacom.

Vyvojovy projekt Z28: cestovne gran-turismo. Pravdepodobne pojde o spolocneho nastupcu Laguny a Latitude. Concept moze byt teoreticky predstaveny este tento rok, ale skor to bude az o rok v Zeneve.

V blizkej dobe (mozno uz teraz v Zeneve s Capturom) bude predstaveny este jeden concept, ktory by mal spolu so seriovym Capturom (spolu)nahradit Modus. Vyvojovy kod nepoznam, ale tu je foto: [odkaz]

Koleos: obrovsky omyl, ktory uz priznalo aj vedenie Reanultu. Nove auto bude 100% Renault a bude postavene na podvozku noveho Nissanu Qashqai.
11. 2. 2011 18:10
Re: Energie
Ake su dnes vase ceny benzinu a nafty?
11. 2. 2011 17:59
Re: Energie
za poslednich par let nam BO v CR hrozil diky prebytku energie ze zahranici, takze nevidim duvod se obavat prozatim BO diky nedostatku energie
11. 2. 2011 16:56
Re: Kosoctverec
Mne nevadi jen ten DIAMANT, ale cela ta prid smerujici k onomu obrazci...no neni to proste muj vkus... ;-)
Avatar - Ronault.
11. 2. 2011 16:38
Re: Kosoctverec
Když ti ten kosočtverec tak vadí, dej si jej na ležato, pak se třeba trefíš.
11. 2. 2011 16:36
Re: Energie
Kdo vi jak to bude, az budou jen elektromobily tak cena bude stejna jak cena benzinu dnes, jen preci nenazranost tech nahore je nehorazna ;-\ viz dnesni ceny benzinu a nafty 8-s
Avatar - Typhoon
11. 2. 2011 16:25
Energie
Nějak se nám ty elektromobily rozrůstají. Odhaduji, že do 2 let se budou objevovat ve městech docela často. Kdy asi tak můžeme odhadovat první black out? Postavit novou elektrárnu trvá mnohem déle, než na trh uvést elektromobily. Ledaže by kWh stála 15 Kč a pak by nastal konec elektromobilovému opojení.
11. 2. 2011 16:23
Re: Zajímavé
no Espace je právě celý tajemný - chvíli píšou že ne, pak zase že možná ano. Ono GrandScénic asi vzal hodně prodejů krátkému Espace, takže bych to klidně viděl v další generaci jen na Grand Espace, aby tam byl posun proti GrandScénicu. O tom, že tato třída zdaleka není mrtvá svědčí úspěch S-Maxu/Galaxy a nového Sharanu/Alhambry.

Pogo mě třeba hodně překvapil nástupcem VelSatise - toho bych nečekal. Jasně, velký Nissan pro US trh OK, pak Infinity, ale mainstreamová vyšší střední pro EU nevím jestli má smysl.
11. 2. 2011 16:17
Re: Kosoctverec
No nic neni 100% ;-) ale ty jsi psal, ze jsem zadnou nevidel, ale ja nejen videl, ale i ... >:D >:D >:D
11. 2. 2011 16:16
Re: Zajímavé
Další tři koncepty už budou z pokročilejších fází života, tak přijde zklidnění a i ty svaly trochu ochabnou. Sprinter na startovních blocích už pomalu půjde do práce. Pak nějaké ty děti a rekreace a nakonec trochu té moudrosti.
Avatar - ryman
11. 2. 2011 16:12
Re: Kosoctverec
a jsi si jistý, že jsou opravdu tvoje? >:D >:-[]
11. 2. 2011 16:08
Re: Kosoctverec
Musim te zklamat...mam dve deti >:D >:D >:D
Avatar - ryman
11. 2. 2011 16:08
Re: Zajímavé
to je fakt, především vstříc elektrifikaci.. nicméně pokud by měl renault v budoucnu nabízet komplexní škálu elektromobilů od velikosti twinga po dejme tomu megane, tak bych nějakého toho nástupce velsatise nebo koleose klidně oželel.. o nástupci espace bych nepochyboval, když je renault zakladatel této třídy, byla by velká škoda, kdyby skončil.. navíc když tyhle vozy umí dost dobře..
11. 2. 2011 16:07
Re: Kosoctverec
No jo
[odkaz]
ale na tomto to vypada alespon hezky ne tak "okate" jak ten koncept >:D
11. 2. 2011 16:06
Re: Zajímavé
:yes:

ten koncept mě sice nebere, ale ty ostatní info jsou zajímavé
11. 2. 2011 16:02
Re: Zajímavé
rozšiřovat se ale může i směrem dolů, nebo do stran ;-)
Avatar - ryman
11. 2. 2011 16:00
Re: Kosoctverec
aha, no když se tak podívám na to auto, tak tě musím politovat, protože jsi nejspíš ještě v životě žádnou pi*u neviděl..´ >:D
Avatar - dr.biker
11. 2. 2011 16:00
Re: Kosoctverec
A viděl jsi už Truck Renault Magnum? Ten má tak 30 cm velký znak! >:-[]
11. 2. 2011 15:58
Re: Kosoctverec
...no a mne se to tedy vubec nelibi, ale kazdemu se libi neco jineho, jen ten DIAMANT >:D z toho nejak moc vycniva... ;-)
11. 2. 2011 15:56
Re: Kosoctverec
Vyjadroval jsem se k designu, jestli si to nepochopil >:D
Avatar - ryman
11. 2. 2011 15:55
Re: Zajímavé
imho máš nepřímou odpověd v článku.. pokud je tam napsáno, že renault chce portfolio modelů rozšiřovat, tak ho přece nebude snižovat ;-) :-!
Avatar - dr.biker
11. 2. 2011 15:55
Re: Kosoctverec
Co se ti nelíbí na jejich znaku? Jinak není to p*** ale diamant. Líbí se ti to řešení dobíjení baterií pomocí otvoru ve znaku co, to je co!
Zoe je moc pěkný koncept, ta příď vozu se mi moc líbí. Myslím si, že nějak podobně bude vypadat nová generace Clia. Myslím, že jde Renault dobrým směrem.
Avatar - ryman
11. 2. 2011 15:53
Re: Kosoctverec
taky sis mohl tento svůj výblitek zde odpustit.. tady řešíme auta, jejich techniku, prodeje, design atd.. osobní mindráky si řeš u chocholouška.. :no:
11. 2. 2011 15:43
Re: Kosoctverec
V poho...nejsem urazlivy typ ;-)
11. 2. 2011 15:30
Re: Zajímavé
Podle info z Francie by měl být plnohodnotný nástupce Vel Satise na společné platformě s Nissanem. U Koleose bude FL. 1.6 dCi bude s dvojspojkou EDC a má být i biturbo verze 118 kW / 380 Nm. Jako druhý koncept z pěti, jež mají vyjadřovat nový směr Renaultu bude po červeném Deziru oranžový Capture. Tyto koncepty mají znázorňovat životní cyklus a po zrození, počátku nového vztahu / DeZire / následuje objevovaní světa s Capturem. Malý sportovnícrossover ala Juke by se měl vyrábět.
[odkaz]
[odkaz]
11. 2. 2011 15:15
Re: Kosoctverec
Ty mi pripomínaš veľkého zadebneného blba. Dúfam, že som ťa neurazil. ;-)
11. 2. 2011 15:13
Kosoctverec
...ja vam nevim, ale na tech obrazcich mi to auto pripomina pekne velku pi.u... >:D
PS: doufam, ze jsem nekoho neurazil... ;-)
11. 2. 2011 11:14
Zajímavé
Zaujal mě údaj o 57% snížení nákladů na záruční opravy. Zjevně důraz na kvalitu začíná přinášet ovoce. Tak jen vyděržať pioněr :yes:

Co mi chybí, jsou údaje k větším řadám a převodovkám:

- příští generace Laguny - plánuje se třeba nějaké kooperace s Nissanem který po Primeře docela strádá v této třídě

- Espace - bude/nebude?

- EDC - jaké jsou další plány s touto dvojspojkou. Zatím je k dispozici pořád jen pro 1.5dCI pro Megane/Scenic. Dostane jí (případně její další vývojovou variantu) nový 1.6dCi. Bude nasazen pro Lagunu? Nebo pro nové Clio?

4x4 - jsou nějaké plány na nasazení tohoto pohonu třeba do příští Laguny?

Koleos - plánuje se nástupce ne právě povedeného rebrandu v skutečně evropské verzi?
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
11. 2. 2011 10:33
ZOE
Že by Rencek udělal po dlouhé době auto, které si mi bude opravdu líbit??? :yes: