Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: VW Scirocco 20 Years Edition: Sada R-Line zdarma a k tomu sleva

20 let od ukončení výroby původního Scirocca Volkswagen oslavuje speciálním akčním modelem.
Zpět na článek
Avatar - white label
23. 5. 2011 16:32
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Návod jak vybrat auto:
Pořádně si ty auta prohlídní (zvenku i zevnitř), pak se do nich posaď a nakonec se s nimi pořádně projeď...
Pak se zamysli nad cenovým rozdílem a nad tím kolik máš celkem v prasátku... ;-)
>:-[]
Avatar - Andromeda
23. 5. 2011 10:02
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
;-) :yes:
23. 5. 2011 09:58
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ronault.
23. 5. 2011 01:58
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
To bych tedy neřekl. Ne, že by těch "170 tis." bylo odpovídající rozdíl, ale prostě celkově je Šíro přecejen dotaženější.
23. 5. 2011 01:03
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
23. 5. 2011 00:21
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Ano, chápu a souhlas.
Avatar - Andromeda
23. 5. 2011 00:19
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Hm, to mám údržbu betle a vizáže, tak uvidím... >:-[]
23. 5. 2011 00:19
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Jestli máš čísla prodejů kategorie kupé za cca 10 let a pak i třeba nižší střední třídy za stejné období, bylo by velmi pěkně vidět, jestli se trh někam výrazně posunul, že se prodává obecně více nových aut, to je známý fakt, ale jestli na to stejně reaguje i specifický trh malých kupé, o tom pochybuji. Odhaduji, že třída rodinných vozů rostla podstatně více.
Avatar - Andromeda
23. 5. 2011 00:17
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Konkrétně šíro ne, ale s klasickým Golfem je situace vyrovnanější.A o tom, že by se dostalo Šíro pod Megoše skutečně nevím, ani jsem tím směrem nemířil.
Avatar - Ronault.
23. 5. 2011 00:16
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Tak dobře, ještě tedy v pondělí, to mají takové historické památky jako ty zavřeno >:-[] >:D ;-)
Avatar - Andromeda
23. 5. 2011 00:11
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
To jsem Jouza, už jsem si myslel, že jsi za dobráka >:-[] , tak zpátky pod panoramatické víko... ;-\
Avatar - Ronault.
23. 5. 2011 00:11
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Celý nebo jen tenhle specifický?

Možná by nebylo od věci srovnat prodeje nových vozů před 15 lety a dnes.
23. 5. 2011 00:10
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Protože si to neuhodl.
Tvůj pocit je tedy zcela na místě. ;-)
23. 5. 2011 00:09
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Např i ve Francii je 3d megoš o 1650 ceníkových eur levnější než šíro - pravda, menší rozdíl než u nás.
Nevím, jestli si myslel, že se někde Renault prodává dráž než šíro, sám to nevím a pochybuji o tom.
Avatar - Ronault.
23. 5. 2011 00:09
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Tak právě, dojedeš do mauzolea večer zpět. Neboj, mám to spočítáno. To jsem ti ale neměl říkat. 8-s
Avatar - Ronault.
23. 5. 2011 00:08
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Můj odhad byl tedy správný. Ale pořád se necítím tak dokonalý jako ty :-( >:-[] >:D ;-)
Avatar - Andromeda
23. 5. 2011 00:08
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Jenže o weekendu, obzvlášť v sezoně je nával ;-\ ...
Avatar - Ronault.
23. 5. 2011 00:07
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
každý druhý weekend si jej můžeš půjčit, za pěkného počasí, samozřejmě. Co říkáš? To už je lákavá nabídka, ne? >:-[]
Avatar - Andromeda
23. 5. 2011 00:06
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Aha, tak přemlouváš dědka, jo >:-[] ?
Avatar - Andromeda
23. 5. 2011 00:03
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Ne, nehledá, konfrontuje se svojí zkušeností a okolím, tak jak je běžné . A mimoto je žertéř - utahuje si i z takového "dorostence", jako jsem já ...
23. 5. 2011 00:00
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Od každého trochu. ;-)
23. 5. 2011 00:00
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Připadá ti, že by se u nás trh nějak výrazně zvětšoval? Mi tedy ne.
Avatar - Ronault.
22. 5. 2011 23:56
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Jistě, jak jinak mám na to Scirocco vydělat? >:-[] >:D
Avatar - Ronault.
22. 5. 2011 23:56
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Chápu, že potřebuješ k mým příspěvkům vykladový slovník (či snad lépe si chceš něco dokazovat ;-) ), proto pro tebe překlad do jossalitštiny. Chtěl jsem říci, že onen trh není široký, ale vzheledem k tomu, že nám mladí lidé jsou mladí déle než byli a taky více vydělávají, tak je pravděpodobné, že trh se může klidně zvětšovat.

OK? Nebo ještě nějak jinak? ;-)
Avatar - Ronault.
22. 5. 2011 23:53
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Jsou dvě možnosti, ekonom nebo právník, ti většinou "mají" přehled o všem, konkrétně ale jen z "nadhledu" svého povolání ;-)
22. 5. 2011 23:47
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Ano, bylo to myšleno u mladých, kteří již mají po škole a vydělávají. Tedy cca 25+. Rozumnému to dojde, Ronault v tom zase hledá záludnosti.
Avatar - Andromeda
22. 5. 2011 23:45
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Já tušil, že to slíznu a za chvíli na mě budeš prodávat lístky jak do onoho Maus - oleja >:-[]
22. 5. 2011 23:45
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
A právě proto by ses do některých diskuzí, neměl raději ani pouštět. ;-)
Avatar - Ronault.
22. 5. 2011 23:40
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Proč bych měl matematicky popisovat trh? To přenechám těm, co se v tom orientují. Pokud cítíš, že bys zazářil, hurá do toho. :-! ;-)
Avatar - Ronault.
22. 5. 2011 23:39
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
:yes:
22. 5. 2011 23:39
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Ronaulte, tady nejde o to, co si představuju já. Tady jde jen a o to, že se u nás šíro neprodává především proto, že je drahé a jeho využitelnost je pro čecha silně sporadická. Nevím proč v tom hledáš složitosti, když žádné nejsou. Hvězdář tu to také vysvětlil.
Avatar - white label
22. 5. 2011 23:35
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Na druhou stranu je trochu zbytečné dogma, že to správné "rodinné" auto musí být kombi, případně MPV/SUV/Crossover...
Podle mých dlouhodobějších zkušeností může tuto roli překvapivě úspěšně zvládat třeba i kompaktní hb (včetně jeho třídveřové varianty), nebo (v některých případech) dokonce i hh, což je varianta plnící i velmi protichůdné požadavky různých (nejen) věkových skupin případných majitelů vozu...
22. 5. 2011 23:34
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
A co tak z toho zkusit vyvodit něco víc?
Pořád tu čtu jen nějakou tvou velmi úzkou zkušenost, která ovšem neodráží obecný stav věci.
Nechtěl bych tě vidět, abys ty někdy zkoušel matematicky popisovat chování trhu. To by byl průser jak hrom.
Avatar - Ronault.
22. 5. 2011 23:17
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Samozřejmě, že otec od rodiny ne, ale pomalu jak na západě nám první otcové stárnou, stejně jako matky. Pokud navštívíš porodnici, tak zjistíš, že jediné prvorodičky pod 20 jsou romky, do 25 skoro nic a hodně žen přes třicet, hlavně ty, co mají nějaké příjmy a vzdělání. A vzhledem k tomu, že k ženě je průměrně starý muž, ne-li starší, tak s dobrou prací do doby pořízení dítěte si často i to Scirocco stihne koupit, samozřejmě je to málo zájemcu, ale tak nějak bych i charakterizoval ony skoro téměř třicátníky na srazu ;-)

Jinak já už mám rodinný kombík už teď a vzhledem k tomu, že bude nutno i později někam narvat psa, tak to na sporťák nevidím ;-)
Avatar - Ronault.
22. 5. 2011 23:13
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Já taky nevím, co si pod tím pojmem josallito představuje. Prvně to byl člověk kolem kolem dvaceti, pak se z toho dneska stal člověk kolem 30, mezitím se charakterizoval jako starý člověk, což je někdo zkušený a nevyvrátil věk 35. Tak kdo se v tom josallitovi má vyznat.

Ty? Ty jsi mlád, jak hnědé uhlí. >:-[] ;-) >:D
Avatar - Andromeda
22. 5. 2011 22:59
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Samozřejmě , a kupec Renaultu ( v klidu přiznávám, že mi je Renault sympatický ) v Bohemii vydělává na místní agresivní cenové politice značky ( ač na úkor volitelné výbavy a verzí) - na jiných trzích je situace jiná.
Nicméně Šíro je povedený vůz nejen zdařilým exteriérem a VW si díky svému zdejšímu postavení a kvalitám tohoto vozu cenní tak jak uvádí ;-) ( samozřejmě platí navštiv prodejce a jednej... ) .
22. 5. 2011 22:31
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Tady se koukaj především v té první (mnohdy i poslední) řadě na cenu. Megoš 3d je tu za 330 ceníkových a šíro v základu je o více jak 170 tis dražší. A to je pro Čecha setsakra rozdíl.
22. 5. 2011 22:22
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
22. 5. 2011 22:12
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Ronaulte, jsem zvědav, jaké si jako první auto koupíš ty. Na co "budeš mít gule". ;-)

Malé kupé si nekupují u nás otcové od rodin, protože prostě nemají tolik peněz na druhé drahé auto. (bráno ve statistickém průměru - extrémy neuvažuju) Nic jiného za tím nehledej.
Avatar - Andromeda
22. 5. 2011 22:11
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Ono to "mladí" bylo kolegou nejspíš myšleno od spíše 25 let výše ;-) bych si tipnul, ale třeba kecám. Beru to ze svého, jiště snad produktivního >:-[] čísla mého věku ...A ke mně by se hodil taky, v bílé...
Avatar - Ronault.
22. 5. 2011 22:04
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
No mladí (jestli myslíš do 26 let) nemusí být. Teď jsem byl na srazu MACZ a bylo tam 5 Scirocc a Mojito má 40, jeden do 26 a zbytek tak něco po třiceti. Sice mladší, ale ne náctiletí.
Je to spíše o preferencích trhu. U nás je prostě zakořeněné, že i když třeba máš auto vyhrádně pro sebe, tak dáš přednost Octavce v kombajnu před podobně drahým Sciroccem
Avatar - Andromeda
22. 5. 2011 22:01
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Bohužel to tak je . Za mne má ten sympatický plecháč :yes: .
22. 5. 2011 21:56
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Až tu budou mladí kluci/holky vydělávat slušné peníze, tak se zvedne i prodej těchto aut. Zatím je to ale v nedohlednu.
Avatar - Andromeda
22. 5. 2011 21:48
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
To určitě ano, spíše to byl z mé strany povzdech ...
22. 5. 2011 21:34
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Upřímně, od našeho trhu neočekávám, že se tu bude dařit třídveřovým kupé, ale spíš kombíkům nižší střední třídy.
Avatar - Andromeda
22. 5. 2011 21:05
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Ano, v Evropě a já konstatuji, že přes potenciál vozu se na českém trhu bohužel neprodává tak,jak bych vzhledem ke zmíněnému očekával ...
Avatar - Andromeda
22. 5. 2011 21:01
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Ď
22. 5. 2011 18:07
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
:yes: +1

No jo, někomu se stačí porozhlídnout po rodné vsi a má ve všem jasno. >:D
Avatar - S8
22. 5. 2011 17:43
Sleva?
No, nevím, ale mě u auta za 800 přijde sleva 8 tisíc spíš jako urážka zákazníka. To kdyby se na to vykašlali, tak udělali líp... :no:
Avatar - Ronault.
22. 5. 2011 17:38
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Máš to na mailu.
Avatar - Andromeda
22. 5. 2011 17:23
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Jooo ;-)
Avatar - Ronault.
22. 5. 2011 16:57
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Pošlu ti fotku z posledního srazu MACZ a driverswebu, chceš? >:-[] >:D
22. 5. 2011 16:39
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Prodává se hodně dobře....

[odkaz]
Avatar - Andromeda
22. 5. 2011 16:35
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
To nic nemění na věci, že vzhledem k potenciálu vozu jich mnoho na silnicích vidět není - škoda...
22. 5. 2011 16:17
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
>:D
Avatar - Krispos
22. 5. 2011 16:07
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Víš, to není auto s cenou již od 249 000 včetně DPH.... :-)
22. 5. 2011 13:04
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ronault.
22. 5. 2011 12:09
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
Co máš proti Horní Suché? 8-s ;-\ >:-[] >:D
Avatar - Arnie J
22. 5. 2011 12:05
Re: prodava se u nas tahle nevzhledna rozplaclotina
u vás v horní suché možná ne, ale jinak sem tam nějaký jezdí ;-)
22. 5. 2011 11:37
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.