Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: SsangYong Rodius: Korejský crossover je zpět za 729.900,- Kč

SsangYong se na český trh vrátil začátkem letošního roku s novým modelem Korando. Vedle něj je v nabídce prodejců i známý crossover Rodius.
Zpět na článek
18. 6. 2011 22:43
Re: Auto pro individualisty?
tak to já tedy raději oříšky.... teď se mi podařilo sehnat 16 let starou ořechovici(zlatí Moraváci)....bože.... no a na kolečka teda fakt dneska ne ;-)
Avatar - Ronault.
18. 6. 2011 22:17
Re: Auto pro individualisty?
To máš takhle... hrušky patří na kolečka, ale když vypiješ hrušky, tak už na kolečka nesmíš >:D
Avatar - R32
18. 6. 2011 22:15
Re: Vrchol hnusu
Reaguješ akoby si mal jedného Rodiusa v garáži... to by som ešte tvoje reakcie chápal. O akom nútení tu píšeš? Nabudúce čítaj pozorne, Ssang Yong by som nešiel predávať HLAVNE preto, že tomu neverím, takže by ma k tomu ani nikto nedonútil, čiže keci o mojej povinnosti ako predajcu presviedčať zákazníkov sú úplne mimo. No a tvoj detektívny verdikt po "troch" príspevkoch že som zlý obchodník... nebuď smiešny, z môjho názoru ty ideš tvrdiť či som dobrý alebo nie? Ja rozumiem, že na všetkom sa dajú nájsť aj klady a aj argumenty pre kúpu Lady Nivy sa dajú nájsť no to ešte z toho auta nerobí star. A to že som napísal na toto auto "vrchol hnusu" je môj subjektívny názor a ako tak čítam ostatné príspevky a sledujem obrovské množstvo Rodiusov na cestách asi nebudem sám komu sa tento "klenot" nepáči.
18. 6. 2011 20:09
Re: Auto pro individualisty?
to já dělám velmi často Claudie - ale třeba mi to osvětlíš...co jsou ty hrušky a co jsou ta kolečka...
18. 6. 2011 19:17
Re: Auto pro individualisty?
Pletieš hrušky s kolečkami...
18. 6. 2011 18:59
Re: kremace
No vidíš, jeho autora som doteraz nepoznal. :yes:
Že Viano vychádza z dodávky, je podľa mňa úplne fuk, ale povedal by som že priestorovo, výbavou aj technikou (myslím, že sa robí aj 4x4) je pre Rodius skôr rivalom k porovnaniu ako síce "čistokrvné" MPV, ale v reáli tak o tretinu menšie a 2x tak luxusné a drahé auto.
18. 6. 2011 18:55
Re: Vrchol hnusu
Však ťa nikto nenúti Ssangyong predávať. A ak už by si ho musel predávať, tvoja povinnosť je presvedčiť o jeho prednostiach zákazníka, nie seba. A v tom, že asi nebudeš dobrý obchodník, si ma iba utvrdi. A to nie je navážanie sa, to je len vyjadrenie môjho dojmu z tvojich vyjadrení. Navážaním sa by som tiež mohol nazvať tvoje hanenie tohto auta, aj keď ho poznáš len povrchne. Slová ako "vrchol hnusu" nie sú chladné a nezaujaté slová. ;-)
18. 6. 2011 18:11
Auto pro individualisty?
no - jak bych to.... mnohdy jsme schopni mnoha kompromisů, které pak dokážeme různě obhajovat....... Rodius je - jak bych to řekl....... No koupí si někdo první Seat Cordobu s motorem 1,6 v sociální výbavě za 550 000? Ne - no vidíte a Rodiuse si koupí taky asi jenom "fajnšmekr", který chce vyhodit prachy. Nebudu tvrdit, že to nemůže být dobré auto, byť s technikou, jako kdyby jste dnes chtěli kupovat nové auto s motorem z Favorita....... Ano je to bývalý MB, ale to přece není všechno. S touto starou technikou bych si velmi rád koupil Géčko, ale to je jiná liga. Kdyby toto auto stálo tak do 450000 - pak by bylo možno - velmi kompromisně říci, že je to ideální volba pro početné rodiny.... Takto jen řeknu o politice SS samotného či dovozce - pracujete na tom, aby jste po probuzení z klinické smrti exli natvrdo.....
Avatar - Vencos
18. 6. 2011 17:22
Re: To si raz kupim !
Nedávno jsem je hledal a myslim,že jsem našel dva

EDIT: Jo dva, 2011 model a za 620 tisíc, což je jistě fajn cena
Avatar - Vencos
18. 6. 2011 17:21
Re: Dilema
Náhodou Aztek je pěkný a povedený auto,navíc velice promylšený, na kterym je jediný negatívum snad to,že nemá zadní stěrač >:D
18. 6. 2011 16:53
To si raz kupim !
Podla mna, je toto uplne suprtrupr volba pre kupu jazdeneho auta. Ihned sa idem pozret co taketo skvosty stoja. Lebo zda sa mi to uplne idealna volba ! Motory od Mercedesu, juhokorejska kvalita je taktiez podla mna uz celkom fajn, teda napriklad oproti francuzom. A ta skaredost, ved to urcite nikto nebude chciet, to bude hnat cenu dolu.

Len idem rychlo zistit , kolko ich na trhu jazdeniek je.
Avatar - R32
18. 6. 2011 16:47
Re: Vrchol hnusu
Nepísal som akú značku som predával no asi bude ten 2,0TDI riadny shitt motor keď sa toľko predáva, fakt nechápem tích kupcov,prečo ti nezavolali a neporadili sa tebou... :-! Apropó, je rozdiel presviedčať a ponúkať ;-)
18. 6. 2011 16:38
Re: kremace
Jediným přímým konkurentem Rodiusu (nejen od Mercedesu) je třída R. Ať se to někomu líbí, či ne. Viano pořád vychází z dodávky. U nás jeden starší Rodius stává. Auto je to jako kráva a za ty peníze nikdo nic podobného nenabízí, v tom s tebou, Klaudie, souhlasím. Na design mám svůj názor, který se s davem příliš neslučuje:o).Mimochodem, jeho autorem není žádný Korejec, jak byste se možná domnívali, ale Angličan Ken Greenley :o)))
Avatar - R32
18. 6. 2011 15:32
Re: Vrchol hnusu
Fajn, takže si to preberme, staršia technika od MB - OK aj keď licencia ešte negarantuje kvalitu (keď bude variť špecialitu šéfkuchár z grandhotela a ty podľa toho istého receptu pochybujem o rovnakom výsledku), parametre dosť slabé, spotreba... ale budiš nenáročnému by mohlo stačiť, to či firma vstáva z popola ťažko povedať, pokiaľ viem je stále v nútenej správe a ako vidno na príklade Saabu vstáva sa veeľmi ťažko, spoľahlivosť? v tabuľkách TUV sa vzhľadom na mizivé počty ani neuvádza takže jedna babka povedala tu miešať nebudeme. Dizajn - súhlasím s tebou, vec vkusu (tu asi skôr nevkusu :-) ), závidieť by ti ho určite nikto nezávidel a ani o odcudzenie by si sa báť rozhodne nemusel, prepad ceny je jedna vec tá sa dá zovšeobecniť aj na luxusné autá ale tie je aspoň komu predať... o túto jazdenku nezkopne nik. Trochu ma zarazilo prečo sa navážaš do toho že už nepredávam autá (nemáš páru prečo som šiel preč), do kvality školení a do certifikátu (ver tomu, že nie všetci ho dostali, nešlo sa na kvantitu). Neviem o tom, že by som teba na niečo presviedčal :-! o nič som sa nesnažil, takže neviem... Súhlasím s tebou že v mnohých salónoch predávajú "amatéri" no z časti je to obraz značky (neškolí predajcov) z časti je to obraz firmy pre ktorú robia a z časti obraz ekonomickej a sociálnej situácie na Slovensku (za 500,- Evry sa nikto asi dva krát trhať nebude). Tvoje predajné argumenty sú jedna vec presvedčenie druhá vec. Ja keď niečo predávam tak si za tým aj stojím a hlavne verím tomu produktu, skrátka sa klientovi viem pozrieť kľudne do očí bez pocitu, že som ho "nahovoril" na nejakú blbosť len preto aby som mal z toho zisk...
18. 6. 2011 13:45
No ja čumím...
Výbehový model, X rokov na trhu, a akí ste z neho všetci posratí.... (česť výnimkám)
18. 6. 2011 13:43
Re: kremace
Tak keby si chcel konkurenta od MB, musel by si brať do úvahy Viano, a nie R.
Na tú 11-miestnu verziu by si u nás už potreboval vodičák na autobus, u nás platia papiere na osobné auto len do 9 miest (vrátane vodiča) a 3,5 tony celkovej váhy (čo ale v tomto prípade problém zrejme nebude).
Každopádne tak objemný van s pohonom 4x4 za cenu 3/4 il. Kč nemá konkurenciu.
Avatar - Sysoj Psojič
18. 6. 2011 10:11
Re: slusny pomer
Indvidualista dá přednost GT-Rku před Porsche 911 nebo Jaguáru XJ před S klasse.
Tohle koupí jen P I Č A >:D
Clarkson měl kdysi parádní úvodník, kde psal o tom, jak ohyzdné jsou řidičky Renaultu Megane Scenic. Já se na to zaměřil a fakt, jezdí v něm ze zásady obludy.
Jsou jejich manželé individualisti?
Avatar - -TEAC-
18. 6. 2011 09:23
vrchol hnusu
tak tohle už je opravdu "extreme disgust"!!!
:no:
Avatar - pumpkin
17. 6. 2011 22:56
Re: kremace
Mne sa viac páči predfacelift kvôli prednej maske ale inak zaujímavé auto.
Bola by to dokonalá rodinná imidžovka, keby sa dala dať dolu strecha s tým zadným oknom čo sa tiahne do bokov. :yes:
Ale dosť bolo fantazírovania. Je to určite nedocenené auto, teoreticky 11-miestne s vysokou variabilitou sedadiel (neviem či sa u nás dá naraziť na takúto verziu, ale je to sila: [odkaz]
Čo sa týka priestoru a 4x4 a hlavne ceny, určite by som Rodius uprednostnil pred eRkom od MB.
17. 6. 2011 22:30
Re: slusny pomer
Nektery auta jsou tak osklivy, az jsou hezky. A nektery jsou tak oslivy, az to hezky neni.
17. 6. 2011 21:51
Re: kremace
Jediné, čo je na ňom nezvyklé, je tvar zadnej časti. A na tom majú padnúť všetky kvality auta? Toto auto má iné prednosti, cvoci nech sú rozčarovaní vzhľadom, majiteľom to určite nebude prekážať, tí vedia, v čom je cena ich auta... ;-)
17. 6. 2011 21:47
Re: Vrchol hnusu
Popravde - uvažoval by som. Techniky od Mercedesu sa nebojím, hoci je staršia.
Na hranici bankrotu už Ssangyong bol, práve vstáva zo zeme. Žiadna extra spoľahlivosť? A kto je "extra" spoľahlivý? Daj fakty a čísla.
Otrasný dizajn? Vec názoru. A aspoň by mi ho nikto nezávidel.
Prepad zostatkovej hodnoty? Ako u luxusných áut. No problem, nekupujem auto s úmyslom o 3-4 roky sa ho zbaviť.
A že netušíš, čím by si presviedčal klienta? No tak to sa nedivím, že už autá nepredávaš, lebo ako predajca si ma teda nejak nepresvedčil (podobne ako mnohí mladší i starší muži s kravatou v rôznych autosalónoch - niekedy sa až divím, že sa toľko áut môže predať, aj keď ich ponúkajú takíto neschopáci). Ja ako laik by som tento voz vedel vyzdvihnúť:
Spoľahlivá technika od Mercedesu, možno nie trendový, ale dominantný vzhľad, obrovský a pohodlný interiér, bohatá výbava, terénne schopnosti pohonu 4x4, a v neposlednom rade aj malý, ak nie nulový záujem zlodejov a tiež možno o tretinu (ak nie o viac) nižšia cena voči obdobnej konkurencii.
To ťa teda vyškolili divne, kámo, taký certifikát by som asi ani nechcel...
Avatar - Guttalax
17. 6. 2011 17:35
Re: kremace
Takovou hrůzu je fakt málo kdy vidět.Asi nějaký skrytý korejský Džůdžáro? >:D
17. 6. 2011 17:29
Re: Vrchol hnusu
Tak třeba motory a převodovky bývají spolehlivé. Je to výběhová technika MB a ten za tu dobu vychytal mouchy. Jinak všechny ostatní uvedené fakta tvoří tvrdou realitu :-( Inovace na bodu mrazu. Rexton II vypadá ještě jakž takž k světu, ale tenhle výtvor jako by utekl z cirkusové manéže...
17. 6. 2011 17:21
Re: slusny pomer
Stádní komplex a vkus je tak trochu rozdíl. Tahle zrůda není o individualismu... Tam fakt platí cena/výkon. Pro ty, kterým je design zcela šumák.
17. 6. 2011 16:55
Re: Vrchol hnusu
Hlavně to táhne "vodspodu" >:D
Avatar - gld
17. 6. 2011 16:35
Re: Dilema
Na hlavnej stránke máš test golfu a focusu. Tak šup šup to prelúskať.
Avatar - gld
17. 6. 2011 16:33
Re: Vrchol hnusu
A čím si ich presviedčal, keď si im núkal 2.0 TDi? Extrémnou spoľahlivosťou či širokým pásmom využiteľných otáčok?

Predajca..
17. 6. 2011 16:30
Re: Vrchol hnusu
Tohle auto jsem taky viděl. Je to opravdu ohavné a docela by mne zajímalo který šílenec ho navrhl
17. 6. 2011 16:26
Dilema
Nemůžu se rozhodnout jestli koupit SsangYong Rodius nebo Pontiak Aztek... porádí někdo prosím? >:D
Avatar - R32
17. 6. 2011 16:17
Re: Vrchol hnusu
Klaudius... ruku na srdce, ak by si aj potreboval takéto "pridané hodnoty" kúpil by si to? Zastaralá technika, značka balancujúca na hrane bankrotu, žiadna extra spoľahlivosť, otrasný dizajn, nulový image, brutálny prepad zostatkovej hodnoty atď... Predával som 5 rokov istú Nemeckú značku a ako vyškolený - certifikovaný predajca fakt netuším čím by som pri tomto "aute" presviedčal klienta. 8-s
17. 6. 2011 15:36
Re: kremace
Píšeš, akoby si videl ten voz prvý raz...
17. 6. 2011 15:34
Re: Vrchol hnusu
4x4 a megapriestor, to sú dve pridané hodnoty, ktoré neponúka hocikto. Skús si v konfigurátore nahodiť podobné Viano alebo miktobus od VW...
Avatar - Slavek-TDM
17. 6. 2011 13:42
Re: Vrchol hnusu
Nahodou, ja uz jsem jeden videl, stava kousek od moji kancelare. Nutno rict, ze nazivo vypada stejne hnusne jako na fotkach, ale to je to posledni, co by mi vadilo.
3/4 milionu neni malo, byt technicky vypada dobre (2.7D, automat, 4x4, 7 mist....). Vykon, kroutak, zrychleni a spotreba jsou ovsem slaby, snad to majitelum auto vynahradi aspon spolehlivosti. Servisu v Cesku moc nebude a garaznici (v pripade ojetin) ho umet nebudou. Taky vykupni cena po par letech bude asi dost nizka...
Avatar - Guttalax
17. 6. 2011 13:33
kremace
;-) Jako pohřební vůz dobrý.Kde berou ty tvary? To je šílenost. >:D
Avatar - R32
17. 6. 2011 13:27
Vrchol hnusu
Už som si po predstavení nového Koranda začal myslieť, že sa Ssang Yong konečne spamätal a začal robiť autá ktoré majú normálny dizajn a oni vrátia na trh tú najstrašnejšiu obludu všetkých čias... Navyše celkom odvaha predávať auto ktoré je technicky zastaralé, v kategegórii ktorá neviem aké čísla nerobí a ešte k tomu ten dizajn. Ja som v živote videl iba jeden Rodius naživo a aj to na autosalone... >:D
17. 6. 2011 12:36
slusny pomer
cena/vykon :yes:
ovsem pouze pro individualisty bez stadnich komplexu ;-)