Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Porsche Panamera Diesel: První naftové dojmy

Nejsilnější Panamera má turbo a ta nejslabší taky. Pohání ji motor běžně známý jako 3,0 TDI.
Zpět na článek
18. 10. 2011 23:01
Lidl
Není nad to, když dočasný majitel nákupního košíku za 5,- Kč řeší smysluplnost tohoto auta.
5. 10. 2011 19:34
Aby porsche nedopadl jako jaguar
Chtěl se líbit všem ,zavedl modely X-type a S-type. Dal je do kombíku a šoupl do nich naftu.Náklady šly dolů a s tou samosebou i kvalita. O to ,že má v nabídce i XJR apod. se už nikdo nezajímal ,když s tím jezdí kdejaká socka.

Strašně se mi líbí jak už z pod aut jako je 7er ,A8 , S classe ,X6 , X5 se v zimě na parkovišti rozezní takové to rachotění jako když startuje traktor. Proč si proboha lidi kupují taková auta za 3mio apod. když se pak starají jestli ušetří nějaké drobné na jejich provozu . Není nad to mít tam V8 a výš ... Proč lidi jezdí v takovýhle kočkopsech ?
Avatar - white label
18. 8. 2011 22:31
Re: Smer Caterham či BMW?
Tady vidíš, jak jste vy (některé) baby "prodejné"... >:-[]
Avatar - white label
18. 8. 2011 22:28
Re: Smer Caterham či BMW?
...ženy sami? Dyť to rve oči i uši! 8-s
To musí být jistě samé velmi "zajímavé, inteligentní, charakterní a oduševnělé" ženy, které je radost "lovit"... :no:
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2011 15:08
Re: Smer Caterham či BMW?
TAKhle "vážné" to snad NEbude... (nebo on je až TAKový "fešák"? ;-)
PS: Zrovna včera jsem jela za 458čkou v MATNÉ černé a byla F-A-N-T-A-S-T-I-C-K-Á :yes: :-)
18. 8. 2011 14:20
Re: Smer Caterham či BMW?
Souhlasím s tím, že Ferrari bije více do očí, ale že by nepřežilo, to se mi nezdá :-) . Ale od kamaráda, který vlastnil 911S a teď to vyměnil za Ferrari vím, že efekt na opačné pohlaví je naprosto odlišný. Výsledek je ten, že teď když jezdí ve Ferrari ho otravují ženy sami, dokonce i ty, které přišli do kavárny s přítelem a dotaz na jízdu si nechají na dobu, kdy jejich milý odešel na WC.... :*) :-)
18. 8. 2011 14:16
Re: Úspora
naprosto s Vámi "3 pisateli" souhlasím :yes:
neregistrovaný "Valec10"
18. 8. 2011 14:15
kola
nadherne disky...neuveritelne tomu autu svečia..
18. 8. 2011 14:07
Re: FERDINANDE FERDINANDE
Tj dobrý, já zase viděl jednou předjíždět tramvaj...zleva...protože pravý pruh byl plný ;-)
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2011 00:42
Re: Úspora
Ok - můj "šéfredaktor" by do česka chtěl dostat Boulder Amplifiers, tak možná DOOPRAVDY... :-)
(pivu NErozumím, ale víno stačí "levné" kalifornské, třeba od pana Coppoly, to tam "někde" jistě máte.. :yes: ;-)
Pěkný den :-)
11. 8. 2011 12:46
Re: Kacířské poptávky, žádná inkvizice
Je skličující, že vůbec podobná myšlenka může vzniknout na základě reálné hrozby. :-( Co na to říkají všechny ty plakáty po dětských pokojích celého světa?
Avatar - white label
10. 8. 2011 22:20
Re: Kacířské poptávky, žádná inkvizice
Sorry, vypadlo mi tam hned na začátku slovo "bych"... ;-)
Diesel do 911? Samozřejmě nesmyls!
10. 8. 2011 16:44
Re: Kacířské poptávky, žádná inkvizice
Kdo napsal takový myšlenkový výměšek?
Avatar - white label
10. 8. 2011 16:00
Re: Kacířské poptávky, žádná inkvizice
To tu pak asi včera v 8:52 nenapsal tohle:
"V každém případě mě Porsche zrovna v této "velké" třídě nijak zvlášť neláká, na luxusní polykání km bych zvolil raději A8 V8 TDI, nebo počkal s čím přijde nová S-klasa.
Benzín od Porsche určitě ano, ale v takové 911ce dává mnohem větší smysl..."
10. 8. 2011 14:58
Re: Kacířské poptávky, žádná inkvizice
Myslím by jste byli nejšťastnější, kdyby existovala třeba taková 911 GT3.0 TDi, že?
10. 8. 2011 14:22
Re: Kacířské poptávky, žádná inkvizice
Smrdíte...kacíři!
10. 8. 2011 07:55
Re: Úspora
Jo, rozhodne je to tema na dlouhou diskusi, az budete priste projizdet Coloradem, dejte vedet, muzem to probrat. Ale spis nez mistni vino bych doporucoval nejake lokalni pivo, ta jsou primo vynikajici.
Avatar - Hammunasakra
10. 8. 2011 01:18
Re: To je rečí, to je rečí....
Mé "jemněNADmilionové" auto sice "chrochtá", ale jinak BENZÍN je (prostě) BENZÍN :yes: ;-)
PS: A "obyčejné chrochtadlo" ve voze Porsche? Děkuji NEchci :no: :-|
10. 8. 2011 00:56
Re: To je rečí, to je rečí....
Podstatnější část sdělení následovala v druhé části mého příspěvku. Přečti si ten test a pak mi řekni, jestli máš dojem, že 3.0 TDI je lepší volba než 3,6 V6
Avatar - Hammunasakra
9. 8. 2011 23:42
Re: Úspora
Rozdíl mezi demokraty a českou levicí NEtřeba myslím rozebírat.. ;-)
Ono korporace dostane v reálu PŘEDNOST (bohužel - skoro) vždy, jedno jestli politik v čele je "ten či onen" - to je "praxe", NEveselá ale REÁLná.. :-|
Pan McCain během své "pidi" kampaně (alespoň na mne) NEpůsobil špatně (možná i proto že za ním evidentně NEstály BIG korporace ;-) - jeho kampaň byla proti té Obamově málem "made in doma po večerech" :-)
PS: Omlouvám se, tohle je téma na "hodinovou" diskuzi, ale asi raději nad sklenkou červeného než "písemně na fóru a autech" - a já zrovna dnes NE"stíhala" a ...
a přeji pěkný den :-)
Avatar - white label
9. 8. 2011 22:06
Re: Kacířské poptávky, žádná inkvizice
Ono to IQ je velmi důležité už při samotném použití takovéto "nadsázky"...
Avatar - white label
9. 8. 2011 22:00
Re: Kacířské poptávky, žádná inkvizice
Spojení jména Porsche s Dieselem je svým způsobem i docela tradiční, traktory Porsche s 1, 2, 3, a 4 válcovými diesely "vytvořil" právě tebou vzpomínaný Ferdinand Porsche, takže zrovna o jeho klidný odpočinek bych se zas tolik nebál, právě on podobně "úzkoprsý" člověk evidentně nebyl...
[odkaz]
9. 8. 2011 21:13
Re: Kacířské poptávky, žádná inkvizice
Problém možná spočívá v nepochopení nadsázky, nikoliv mém výroku. A já za iq diskutujících bohužel nemůžu.
Avatar - white label
9. 8. 2011 20:47
Re: To je rečí, to je rečí....
Ale to už jsi docela nebezpečně blízko omezeným výrokům typu: "nafta patří do kamen" apod., a to už pak s diskusí na určité úrovni nemá příliš mnoho společného. Pokud to "chrochtání" bude třeba ve stylu A8 V8 TDI, pak pro mě může být cena klidně nepoměrně vyšší, než jeden milion Kč.
9. 8. 2011 20:38
Re: To je rečí, to je rečí....
Někde jsem četl krásný výrok, se kterým se můžu ztotožnit: Auto přes milión nesmí chrochtat. Mimochodem na pravé straně je odkaz na předchozí test Panamery 4 s motorem V6, doporučuju přečíst.
Ten motor točí nejvýš 6000 otáček, a točit ho zcela evidentně netřeba. Viz test.
9. 8. 2011 16:31
Re: Kacířské poptávky, žádná inkvizice
Pokud považuješ Breivikovo jednání za "normálnější", než existenci Panamery v naftě, tak se logicky ptám, čím jezdíš, protože pokud to není mminimálně Atom, popř. Radical, tak to vyznívá minimálně hloupě.
9. 8. 2011 16:17
Re: Kacířské poptávky, žádná inkvizice
Já nejsem ten, kdo považuje za normální pětidvéřové Porsche na naftu. Ferdinand se v hrobě určitě kroutí jako ponrava.
9. 8. 2011 14:46
Re: Kacířské poptávky, žádná inkvizice
V čem jezdíš ? Atom. A i ten je málo na tu hovadinu, co jsi zplodil.
Avatar - white label
9. 8. 2011 14:31
Re: To je rečí, to je rečí....
To je samozřejmě tvoje svobodná volba, nikdo ti pochopitelně nic nenutí.
Najezdil jsem toho celkem dost jak s 30d, tak s 3.0 TDI (ale jezdím i s benzínem) a nemůžu zcela souhlasit. Jednak ty dvě vteřiny jsou trochu přehnané, doby kdy měly turba (dieselová i benzínová) větší prodlevu už jsou nějakou chvíli za námi... a pak mě zase nebaví zbytečně vytáčet motor v těžkém voze (se všemi důsledky) určeném primárně pro luxusní polykání kilometrů. Takže hodně zjednošuně: do těžšího vozu na komfortní osobní "přepravu" raději moderní turbodiesel, než srovnatelně velkou benzínouvou atmosféru a do auta na "zábavu" nějaký ten výkonnější benzín, ať už atmo, nebo turbo...
Avatar - white label
9. 8. 2011 14:19
Re: no
Jasně, chápu. Každopádně je to to "VR", tedy ani čisté/typické V, ani R, prostě jakýsi hybrid...
9. 8. 2011 12:25
Re: To je rečí, to je rečí....
Jestli někomu vyhovuje šlapat na plyn dvě vteřiny před tím, než začne předjížděcí manévr, klidně mu to dopřeju. Jestli se někomu líbí kopance do zadku, má možnost, já dávám přednost lineárnímu záběru. S 3.0 TDI jsem najezdil tak 150 tkm a dokud nebudu žrát suché kůrky, diesel už v osobním autě nechci. A až je žrát budu, tak si přestavím benzín na LPG:-)
9. 8. 2011 12:23
Re: no
Vidíš, když jsem to psal, tak jsem úplně zapomněl, že VW mají pohon přední nápravy :-O Je to specifický design, stejně jako W, ale kdybych mu nechtěl dát zvláštní označení, tak je oba hodím mezi V. A jediná hlava je důsledek malého úhlu.

Tohle je spíš filosofická debata. Mohli bychom o tom diskutovat nejspíš i za rok. Shodneme se, že je to hybrid V a R, a tím asi skončíme, ne? ;-) Můj postoj pramení z toho, že preferuji menší množství širších skupin s jasnými hranicemi.
Avatar - Hammunasakra
9. 8. 2011 11:54
Re: Úspora
Uznávám že dívat se na "fungování světa" (čistě) skrze ekonomickou teorii může působit (na první pohled - no i na druhý :-) ) možná DIVNĚ, a asi (určitě) by to nešlo přes většinu těchto teorií, nicméně přes "Rakouskou ekonomickou školu" (na kterou si "najednou", s příchodem této krize, spousta ekonomů i politiků vzpomnělo..) to JDE. NEjde totiž čistě jen o "maximální ekonomický výkon" (možná až příliš velký tlak na VÝNOSy - doslova "za každou cenu" - je možná "ten problém"). Jde mi spíš o (důsledné) "dodržování zásad" definovaných/popsaných touto teorií. Dle všeho je právě "obcházení" resp. nedodržování těch zásad důvodem (i současných) ekonomických problémů (a jejich "řešení" politiky je dokonce pravým OPAKem "léčby" - přinese JEN další zhoršení..
... musím letěť, ještě k tomu něco budu chtít dodat... ;-)
Avatar - white label
9. 8. 2011 08:52
Re: To je rečí, to je rečí....
Zrovna u zrychlení z 0-100 se výhoda většího krouťáku (navíc už od nízkých otáček) V6 TDI neprojeví, ale odlet na semaforech nebude zrovna u Panamery pro drtivou většinu majitelů tím důležitým hlediskem při rozhodování mezi V6 a V6 TDI, navíc i tento parametr je prakticky shodný.
Hlavní výhoda V6 TDI je v tom, že se motor nemusí zdaleka tolik vytáčet, a to i při svižnější jízdě, což má za následek nejen menší spotřebu, ale i nižší hlučnost (např. při dálničním tempu).
V každém případě mě Porsche zrovna v této "velké" třídě nijak zvlášť neláká, na luxusní polykání km bych zvolil raději A8 V8 TDI, nebo počkal s čím přijde nová S-klasa.
Benzín od Porsche určitě ano, ale v takové 911ce dává mnohem větší smysl...
9. 8. 2011 07:05
Re: To je rečí, to je rečí....
Zrychlení z nula na sto je stejné u dieselu jako u benzínové V6... pružné zrychlení bude asi horší, ale má to automat, takže kick-down to vyřeší... takže to je tak na stejno...
9. 8. 2011 01:46
Kacířské poptávky, žádná inkvizice
Větší pochopení mám snad i pro Breivika.
Avatar - Hammunasakra
9. 8. 2011 00:38
Re: no
Ach ano CORRADO! To se mi tehdy (NEspecifikuji přesné roky) také LÍBÍLO :yes: :-)
Avatar - white label
8. 8. 2011 22:12
Re: To je rečí, to je rečí....
O.K. ;-)
Do Cayennu se hodí turbodiesel víc, než do Panamery, ale i Panamera je na atmosferický šestiválec už příliš těžká...
Avatar - white label
8. 8. 2011 22:00
Re: no
Ale to "malé V" už je spíš "rozmázlé R", má jen jednu společnou hlavu válců, stejně jako R motor (viz 1. odkaz), čímž má zase k R motoru podstatně blíž, než ke klasickému Véčku s 90ti, nebo 60ti stupni sevření řad válců.
Klasický V6 nepostavili proto, že by se jim nevešel do kompaktního Golfu, nebo Corrada, kde byl navíc uložen napříč, což je u klasického Véčka dost velký problém. VR6 je totiž skoro tak dlouhý jako V6 a zároveň skoro tak úzký jako R6 (viz 2. odkaz), takže jeho celková kompaktnost je (na šestiválec se zhruba tří litrovým objemem) výjimečná...
Jak píšeš, jde o jakýsi hybid mezi V a R uspořádáním, a právě proto "musím" trvat na tom, že psát o něm vyloženě, jako o V motoru (místo VR motoru) je především marketingová zkratka, kterou VW používá od čtvrté generace Golfu, kdy začal motory VR značit jako V6/V5... az Golfu VR6 udělal Golf R32... ;-)
8. 8. 2011 18:23
Re: Úspora
Pokud jsem byl v Cechach, nikdy jsem nevolil zadnou levicovou stranu, ale tady skutecne jsem priznivec demokratu, koneckoncu jako 90% lidi v mem okoli. Ja se nemuzu zbavit dojmu, ze staty by mely byt prioritne dbat na to, aby se v nich slusne zilo lidem, ne korporacim. Jiste, teprve budoucnost ukaze, jaky bude na Obamu pohled, v zadnem pripade si nemyslim, ze je bez chyb nebo ze sposta veci by se nedala udelat lepe. Problem je v alternativach. McCain/Palin by byl tandem jiste daleko zahledenejsi do minulosti a neverim tomu, ze fiskalne o moc uspesnejsi. Stimulacni balicek byl nutne zlo, kdyz se ekonomika potaci v recesi, je treba ji jednorazove pomoci, problem je v dlouhodobych trendech, ktere se tezko zvrati. V soucasne dobe je danova zatez strednich a velkych podniku v US jedna z nejnizsich na svete, tj. dalo by se rict, ze nejvyssi danova zatez lezi na lidech z velmi sirokeho stredu Gausovy krivky, minimalne procentualne to tak skutecne je. Jak uz jsem jednou psal, jednorazove stimuly stejne jako absolutni vyse dluhu USA nejsou takovym problemem jako u evropskych zemi, protoze USA maji daleko vyssi potencial dlouhodobe z dluhu vyrust, maji oproti Evrope uz ted s vysokymi danemi vic "kde brat" (ikdyz to se po nedavnych zkusenostech jevi vice jako teoreticka moznost), stejne jako maji vetsi prostor kde setrit (ikdyz setreni na armadnich vydajich, ktere sice lokalne prosperitu nebo socialni vyhody prinaseji - 10% je zdravotni a socialni pece - ne platy vojaku a veteranu, ale obecne moc efektivni nejsou). Zdravotni reforma byl urcite dobry napad - navic ta nezacne poradne platit pred 2014 - soucasny pristup ke zravotnictvi pro nejsirsi vrstvy je skutecne pro Evropana nepredstavitelny, naucit se zit s predstavou, ze pokud nemate superdrahe pojisteni, pokud vazne onemocnite prijdete o vsechno, dum, uspory, zustanou vam jen dluhy a to bez ohledu na to, ze jste obcanem nejvyspelejsiho statu sveta.
Je otazka, jestli se lze na spolecnost divat z ciste ekonomickeho hlediska. Zalezi na tom, co chceme. Maximalni ekonomicky vykon, nebo dobre misto k zivotu? Z ciste ekonomickeho hlediska je pravdepodobne nejvyhodnejsi otrokarstvi.
8. 8. 2011 15:46
Re: no
Já to beru tak, že malé V je pořád V :-) Jediný důvod, proč je do V, je, že by byl moc dlouhý pro potřeby VW. Z motorářského hlediska jde o hybrid. Už si nepamatuji, proč tenkrát nepostavili klasický V6.
8. 8. 2011 13:29
Re: To je rečí, to je rečí....
Prosím přečíst od prvního příspěvku, kde jsem mluvil o tom, že bych do Panamery, kdybych chtěl šetřit, koupil benzínovou V6, potom někdo začal o Cayennu, tak jsem na to odpověděl,
ale celou dobu jsem se bavil o Panameře, asi to bylo ne zcela jasně formulováno...
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2011 09:41
Re: Úspora
Ok - (další) zvýšení dluhového stropu pochopitelně je jen "technická záležitost" - z druhé strany (a teď mne NEzajímají politici ani jedné ze stran), USA už se dostaly do kategorie, kdy ten dluh prostě JE vysoký (cca 100% HDP) = je jasné že kdysi/dříve bylo další a další zvýšení opravdu jen "technickou" záležitostí, dnes prostě NE (viz aktuální ztráta AAA hodnocení!
Že to má Obama "složitější" než Regan je "logické" (když "mu" dolní komoru ovládají republikáni ;-)
Z (tohoto) vašeho textu JASNĚ (mnohem více než z minulých :-) ) vyznívá že jste spíše příznivec demokratů - já to opravdu NErozděluji dle politických "oblíbenců", snažím se na věc dívat čistě ekonomicky a z tohoto pohledu je velmi pravděpodobné, že zpětně budeme "obamovo období" hodnotit jako velkou, ne-li OBROVSKOU finanční "ránu" pro Spojené státy..
PS: Bohužel "lobbying" funguje všude (už i v čr ;-) ) a jeho důsledky pro státní rozpočet(-ty) NEbývají "kladné" :-|
PPS: Americké ekonomice samozřejmě "škodí" politici "obou" stran, nicméně prezidentem je Obama a ... a zpětně se nebude hodnotit že se neshodli demokraté s republikány, ale že za "JEHO OBDOBÍ" se ... (a to jsem řekla a říkám, za "jeho období" dostala americká ekonomika TĚŽKÉ ekonomické rány a on je NEzvládal řešit .. možná jí některými svými řešeními/vizemi ještě uškodil...
Pěkný den
8. 8. 2011 06:41
Re: Úspora
OK, jen kratce: priklad treba informovanio zvyseni dluhoveho stropu - v podstate technicka norma, ktera byla odhlasovana za mnoha prezidentu mnohokrat (za Reganaasi jedenactkrat). Republikani zvedli ruce bez vetsich protestu pro rozpocet a ted se sprajcovali. Zatimco demokrati byli pripraveni ke kompromisu, vcetne bolestivych zasahu do "jejich" programu,republikani nechteli ustoupit ani o centimetr (nakonec se jim to podarilo, danove ulevy pro nejbohatsi zustanou). V nasich mediich se clovek mohl docist v podstate jen to, ze "se obe strany nemohou dohodnout" a Obama chce zvednout dane. To, co je u nas predmetem kritiky, sice rovna dan, tady neni, tady je [do urcite miry progrese a pro nejbohatsi prudka regrese s jedinym argumentem, ze oni vytvari pracovni mista, resp. utraceji svoje penize (jako by treba stredni trida neutracela). Tj. co chce Obama neni de facto zvyseni dani, ale jen ukonceni danovych prazdnin a nekterych danovych ulev. Diky ucinnemu lobbingu treba US dotuje stovkami milionu dolaru rocne ropne spolecnosti na "vyzkum novych lozisek"... To je jako by u nas byla z dani podporovana skodovka, aby si mohla udelat marketing...
Avatar - white label
7. 8. 2011 22:53
Re: no
Motor V8 pro 928 byl vyvinut přímo u Porsche, taky proto trval vývoj 928 tak dlouho (přes 6 let), vývoj 924 začal později, ale i díky R4 od Audi trval podstaně kratší dobu, než u 928 a proto byla nakonec 924 na trhu dřív, než 928.
Je pravda, že Piech chtěl už tehndy zjednušit vývoj nového agregátu spojením dvou R5 na V10.

P.S. Motor VR se řadí mezi V motory, ale fakticky ke klasickému Véčku nemá o moc blíž, než k uspořádání řadovému:
[odkaz]
[odkaz]
Avatar - white label
7. 8. 2011 22:24
Re: To je rečí, to je rečí....
A tohle tu teda napsal kdo?
06.08. 12:39
Mig_35
"No mně vadí !Cayenne! jako takový:-) ale myslím si, že by motor mohli mít svůj. Prostě dal bych přednost benzínové V6, kdybych už chtěl mermomocí šetřit.
:-O :*) ;-)
Právě na to jsem přece reagoval... :-)
7. 8. 2011 19:17
Re: Úspora
Určitě souhlasím s tím, že budování výrobních kapacit v rozvojových zemích je krátkozraké. Ale člověk musí říkat i tu druhou stranu mince. Kdyby se to nedělalo, tak tě ten iPhone vyjde na řekněme 100 tisíc. A auto pod milion budeš hledat horko těžko. S dostupností techniky by jsi se vrátil o dekády zpět.

Výstavba továrny v rozvojové zemi sníží náklady na výrobu mnohem citelněji, než by to dokázal samotný pokrok ve výrobních technologiích a produkci na pracovníka.
7. 8. 2011 18:58
Re: To je rečí, to je rečí....
Celou dobu mluvím o V6 do Panamery, nikde nebylo ani slovo o V6 do cayennu...
7. 8. 2011 18:44
Re: no
928 jsem jako možný zdroj motoru uváděl i já, je to určitě velmi pravděpodobné (V8 není u Porsche v produkčních vozech zrovna běžný motor). Nicméně nemám ponětí, kde se ten vzal. Původně tam měl být 4.6 V10 založený na pětiválci Audi.

PS: On VR6 je fakticky V6. Jediný důvod pro označení VR je odlišit tento motor od klasických V6 s většími úhly sevření válců.
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2011 18:00
Re: To je rečí, to je rečí....
NEpřu se (už je to let) tak tedy 1992 :-)
Avatar - white label
7. 8. 2011 16:41
Re: To je rečí, to je rečí....
Už v polovině 80-tých let těžko, první Golf (III. g.) s VR6 (2.8/174PS) přišel až v lednu 1992..., takže spíš možná až o nějakých deset let později. ;-)
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2011 16:13
Re: To je rečí, to je rečí....
Abych prozradila věk? ;-)
(ta fotka je opravdu ze dne kdy jsem si tu "založila kartu" :-)
PS: Přiznám se že už NEvím přesně (byla jsem mladá a ... ještě NEzkušená, řekněme ;-) ) - někdy v polovině 80tých?? :-)
Avatar - white label
7. 8. 2011 16:09
Re: To je rečí, to je rečí....
V Superbu má o něco snížený výkon, ale je i v novém Touaregu, Passatu CC a bude znovu i v aktuálním běžném Passatu, takže zřejmě ještě nekončí.
VR6 v Golfu? Ve které genereci si po něm trochu toužila? V Golfu byl jen ve třech generacích..
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2011 15:53
Re: To je rečí, to je rečí....
Snad jsem (na)psala: "Dělám si legraci" (ne?) ;-)
PS: Já si NEdělám legraci, že to býval CHVÁLENÝ (a asi doopravdy POVEDENÝ) motor - ale dalšími a dalšími evolucemi se (myslím) NEzlepšil (teď mluvím to té "konečné" verzi v SUPERBu - a žádná další už nejspíš NEbude, že ..)
PPS: Bývaly časy, kdy jsem po něm "trochu toužila" (v GOLFu.. ;-)
Vážně! :-)
Avatar - white label
7. 8. 2011 15:42
Re: To je rečí, to je rečí....
VWěřit nemusíš nikomu, jen jsem doufal, že snad i podle těch fotek jasně poznáš rozdíl mezi VR6 a V6, bez ohledu na nějaké plastové kryty? 8-s :*)
>:-[]

P.S. Ani nevíš, kde všude je stará dobrá VR6, kterou měl i Cayenne I, na marketing VW prostě nemáš..., ale kdybys někdy otevřela kapoty těch vozů, tak to musíš poznat i se základnimi znalostmi o motorech, kryt nekryt... ;-)
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2011 15:39
Re: To je rečí, to je rečí....
Takže v SUPERBu je (x-tá) evoluce té staré VR? To náhodou (kdysi) NEbyl špatný motor! (i když o 3.6 v SUPERBu jsem četla že má "své mouchy" - kolísání otáček myslím to bylo .. nebo něco takového.. :-|
PS: Máte pravdu NEvypadá (plastový kryt je ÚÚÚPLNĚ jiný! ;-)
(dělám si legraci - VĚŘÍM vám :-)
Avatar - white label
7. 8. 2011 15:24
Re: To je rečí, to je rečí....
Tahle spekulace se dá snadno vyvrátit, v Superbu totiž žádná skutečná V6 není (to je jen marketingová "zkRatka"), je tam VR6 s úhlem 15 stupňů, což už je vlastně spíš R6, než V6 s 90 stupňovým Véčkem, jaký má Cayenne II a Panamera...
Můj odkaz ti snad jako jasný důkaz nestačil? Vypadá snad takhle podobně V(R)6 od VW v Superbu a Passatu, nebo podélně uložený v Touaregu?
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2011 15:14
Re: To je rečí, to je rečí....
Mám RADĚJi benzín (i v SUV) - nicméně "obecně" (samozřejmě) MÁTE pravdu..
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2011 15:13
Re: To je rečí, to je rečí....
Ano ALE - viz 02:56 ;-)
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2011 15:12
Re: Úspora
Neb ten americký (či evropský) soudruh by za roční plat soudruha čínského nepracoval ani měsíc.. :-)
Avatar - white label
7. 8. 2011 10:55
Re: To je rečí, to je rečí....
Do vozu velikosti a hmotnosti Cayennu mi připadá jakýkoli atmosferický! šestiválec (včetně toho nového od Porsche) poněkud "mimo" a praktické srovnání Cayennu V6 s V6 TDI obvyklae hovoří jasně ve prospěch V6 TDI.
[odkaz]
Avatar - white label
7. 8. 2011 10:48
Re: To je rečí, to je rečí....
Ano, viz 23:09
Avatar - Dylan McKay
7. 8. 2011 09:53
Re: Úspora
Ano, jistě, ale furt nechápu, proč má bejt za práci placenej čínskej dělník, když ten iPhone může vyrobit americký soudruh... Hamižnost výrobců vede k nezaměstnanosti jak v USA, tak v Evropě...
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2011 02:56
Re: To je rečí, to je rečí....
Ano také jsem to četla, otázka je jestli to je (100%ní) pravda (ono napsat, že je to třeba "kompletně" předělaný motor postavený na základě V6 které je i v SUPERBu by - případným zákazníkům Porsche - NEznělo "dost atraktivně".. ;-)
7. 8. 2011 02:18
Re: To je rečí, to je rečí....
Je to motor Porsche, jsem si naprosto jistý. Zcela nový V6 vyvinutý pro Panameru.
Avatar - white label
7. 8. 2011 00:40
Re: no
Jestli někdo dobře ví proč apod., je zájemcům o špičkový turbodiesel V8 celkem jedno, buď v nabídce je, nebo není, a to se všemi důsledky...
Avatar - white label
7. 8. 2011 00:36
Re: no
Jak píšeš, tohle automobilky spíš tají a třeba samotný marketing VW rád vydává VR6 za V6.
Přesto, že jde u V6 od Porsche o nový motor plnící aktuální normy, někaký "základ" bych taky hledal logicky nejspíš u Audi.
[odkaz]
A u V8 pro Cayenne/Panameru bych viděl určitou návaznost (nejen technickou) na 928ičku (1977-1995), viz třeba shodné označení verze GTS, ale nejen to...
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 23:52
Re: no
Myslím že (moc) dobře VÍ proč (reálně/aktuálně) NEmají.. ;-)
6. 8. 2011 23:34
Re: no
To je jen dobrá zpráva. A neznáš původ té V8, jak v první generaci, tak ve druhé?

Je nějaká šance, že jde o agregát příbuzný s V6 Audi? Ať už se starší 3.2 FSI (která nahradila právě VR6), nebo s novější 3.0 TFSI - obě mají 90° úhel sevření válců. Automobilky se často příbuzenskými vztahy svých jednotek zrovna nechlubí, takže si rád doplním znalosti.
Avatar - white label
6. 8. 2011 23:24
Re: no
Že by to zrovna BMW nezvládlo si logicky nemyslím, stejně jako ty asi dobře víš, jaký je rozdíl mezi "moci" a (reálně/aktuálně) "mít"... ;-)
Avatar - white label
6. 8. 2011 23:09
Re: no
Ano, Cayenne I ji měl, ale Panamera a Cayenne II ji nemají, ty už mají zcela nový motor s úhlem sevření válců 90° (nikoli 15, jako u VR6) a maximem krouťáku 400 Nm, který je vyráběný přímo v Zuffenhausenu.
[odkaz]

P.S. Přesto je do většího/těžšího vozu jakým je Cayenne (ale vlastně i Panamera) vhodnější mírně upravená koncernová V6 TDI, než benzínová amtmosferická V6 od Porsche. Jinými slovy, ani tento "Porsche-motor" nedává v takovýchto autech příliš větší smysl, než třeba V(R)6 v aktuálním Touaregu.
6. 8. 2011 22:45
Re: Smer Caterham či BMW?
Evoque se mi líbí jako běžné, praktické vozítko. Na hory, na ježdění, když tu jednou za "uherák" napadne sníh, na převoz větších předmětů a nakonec i do toho města. Není dokonalý, ale ve své třídě je velmi dobrý.
6. 8. 2011 22:00
Re: Úspora
Ono je možné, že když to v roce 1913 upekli, tak sami nevěděli, co dělají - ve smyslu, že možná plánovali pád, ale neuměli si představit, jaké důsledky to bude mít. Tenkrát by to bylo špatné, dnes si radši nepředstavovat.
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 21:45
Re: Kdyby si v Porsche..
Přiznám že jsem docela ZVĚDAVA "kam" a "jak" volkswagen Porsche "povede"..
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 21:44
Re: no
Motor 60i "miluji" (a u benzínu je to něco JINÉHO - tam "větší" motory "vždy byla a ještě budou" - u nafty se blížíme myslím definitivně do éry Bi-turbo V6, resp. R6). Ano - ROZDÍL mezi vw a vpodstatě všemi ostatními automobilkami je, že vw si "dovolí" občas i něco prodělečného - a mohli by V8 TDi "udržovat" ještě nějakou dobu..
Myslím že i V10 TDi byl (jednoznačně) "prodělečný" projekt (trochu jsem na téma náklady na konstrukci "velkých" motorů a jejich návratnost četla - a prodělečné jsou - pro laika možná "kupodivu" - i některé daleko "prodávanější" motory..
PS: myslím že "rána z milosti" se NEúprosně blíží... ;-)
Musím končit - Pěkný den :-)
6. 8. 2011 21:36
Re: Kdyby si v Porsche..
Celková čísla prodejů možná, ale prodeje top modelů by tím utrpěly. Tak jsem to myslel. Nemám pochyb, že by VW nedokázalo z Porsche udělat další Audi sázející milion aut ročně.
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 21:34
Re: no
To NEbude ten důvod ;-)
Vím že u vw se (narozdíl od ostatních) "stává" že mají 2 motory se vzájemně "překrývající" (mající velmi podobný výkon), a ve třídě "nízkoprodejných" (prodávaných v malých množstvích) motorizací jako je V8 TDi to je prostě "ekonomický lapsus" - za chvíli na trh příjde šestiválcové Bi-CDi s výkonem už téměř stejným, pozadu zřejmě nezůstane ani BMW = nu mě z toho vychází JASNÝ výsledek :-)
PS: A "ostatní" to NEmají NE z důvodu že by "neuměli" - nebo si OPRAVDU myslíte že TO je ten důvod? ;-)
PPS: I "vedle" stojící (indický) Range Rover aktuálně na trh uvedl naftové V8 - a VYNIKAJÍCÍ (že by takový motor NE"zvládlo" třeba BMW - to si asi NEmyslíte, že? :-)
6. 8. 2011 21:32
Re: Úspora
Naprosto chápu. U mě je to většinou tak, že lidé se mnou opravdu musí nějaký čas strávit a mluvit. Pak si rozumíme. Z psaného textu mě velmi často špatně odhadnou. Mám velmi zvláštní postoj k životu a ke světu, který musí vstřebat. Pak už to bývá v pohodě.
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 21:29
Re: Smer Caterham či BMW?
Pokud jsme v "této lize", tak já (s velkou zvědavostí) čekám na Ghost Coupe.. :-)
Avatar - white label
6. 8. 2011 21:29
Re: no
Jasně, budoucnost V8 TDI vidí černě jen Kylie, vlastně už od momentu, kdy se objevila opravdu velmi povedená aktuální verze V8 TDI. Spíš jí leží v hlavě, že koncern má něco, co teď ostatní nemají... >:-[]
6. 8. 2011 21:28
Re: no
Předchozí generace měla VR6 určitě. U té nové si nejsem jistý. Takhle detailněji jsem to napsal tady v té diskuzi v jiném příspěvku.
6. 8. 2011 21:27
Re: no
Asi jako BMW má 60i. Audi těžko bude stavět nový dvanáctiválec. Má velké prodeje v naftových motorech. Takže zkrátka ve V8 TDI vidím vrchol nabídky, který si možná budou ochotni uměle držet. Uvidíme.

Nevím jak V10, ale V12 TDI byl opravdu jen extrém. Těžko počítali s návratností.

Mě po pravdě doba, kdy budou dvojitě přeplňované šestiválce vrcholem nabídky luxusních limuzín, děsí. Snad dřív přijde rána z milosti v podobě palivových článků nebo pořádných baterií.
Avatar - white label
6. 8. 2011 21:20
Re: no
V12 TDI je aktuální v Q7, ale V10 TDI (ještě s PD) už je nějakou dobu úplně OUT.
Které Porsche teda má tu "obyčejnou" VR6 a jak si na to přišel? Snad ne jen podle shodného max. výkonu Cayennu a Panamery (s benzínovou V6!) s 3,6 FSI (VR6) od VW?
6. 8. 2011 21:18
Re: Smer Caterham či BMW?
Virage mi sedí víc než 599 i FF. U FF nesoudím z praxe, prozatím. 599 je na můj vkus na GT laděná až moc do sportovna. Pro mě osobně je Virage tím nejlepším GT na světě (to neznamená, že je bez chyb). Poráží u mě i Phantoma Coupe. Má tu správnou dávku elegance a sofistikovanosti, přitom není přespříliš okázalý.

Gallardo ani R8 bych si reálně nekoupil, ale člověk jim krásu a motor upřít nemůže.
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 21:11
Re: Kdyby si v Porsche..
Praktiky pana PIËCHa opravdu NEmám ráda, ale marketingové odborníky najímá TY NEJlepší = myslím že moc dobře ví, že (minimálně nějakou dobu) 911 se NEsmí dotknout..
PS: A co se prodejů týče, tam NEmám obavy - jsme na 100% přesvědčena, že se naopak ještě ZVÝŠí..
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 21:08
Re: Úspora
Dle mne i v autech - nejde o to mít "zcelastejné" favority, ale stejný "náhled" na věc - a ten váš (můj) náš NENí zrovna "masový" ;-)
A to "násobně" více platí pro ten "druhý" pohled (na svět - tam nacházím "spřízněnou duši" více než VZÁCNĚ :-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 21:06
Re: no
ad první odstavec: většina lidí (bez urážky) autům (ehm - NEjen autům, ale to ponechme stranou :-) ) NErozumí (tak jak by mohli "protestovat" proti konkrétnímu motoru... ;-)
S "akutálním" využitím/nasazením V8 TDi souhlasím, v tu chvíli se ale objevuje otázka PROČ takový motor "udržovat" v nabídce? (a ne"vyřešit" to tak jako BMW, místo dvou výkonově velmi blízkých motorů nabízet jen ten "modernější"..?
Ano, stažení V8 TDi z "aktuálních" modelů by bylo snad až NEsmyslné, zrovna tak jako nasazování jej do modelů budoucích...
Souhlasím že V8 TDi (ve své době, tzn. "dosud") měl (a ještě chvílí "má") smysl (narozdíl od V10 a V12 TDi - to byly NEsmyslné, velmi pravděpodobně prodělečné projekty spíše "socialistického" typu.. :-|
Pěkný den :-)
6. 8. 2011 21:03
Re: Úspora
Mě to také překvapilo, že se shodneme. V autech asi tolik ne, ale jinak to celkem jde :-)
6. 8. 2011 21:00
Re: Kdyby si v Porsche..
Pro mě je devalvovaná již teď. A realita je taková, že mám Porsche rád z racionálních důvodů. Ne kvůli jeho exkluzivitě. Takže mě to tolik netíží. Nicméně vidím tu souvislost mezi exkluzivitou a prodeji, tedy že pokles exkluzivity může způsobit pokles prodejů, což může zapříčinit větší zásah VW, který může dopadnout i na 911.
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 20:58
Re: Smer Caterham či BMW?
Ano s Caparo BYLY problémy, ale to už je (spíš) dááávno pryč, jinak ta "koncepce/myšlenka" se mi MOC líbí..
Já bych NEvolila ani R8 (manuál v této kategorii dnes již opravdu NEeee) ani Gallardo (které opět poráží "normální" 911ka - myslím Turbo ;-) ), ale kdybychom NYNí plánovali vůz této kategorie, asi i VELMi bych "tlačila" na Ferrari FF :yes: :-)
(o co méně "navenek křičí", o to více "umí" - MOC se mi líbí ;-)
PS: Ano Evoque mne "nadchl" (škoda že "maličko" šetřili a snad v něm mohl být nějaký ještě "zajímavější" motor a vzhledem k tomu že Land Rover zavádí do svých modelů VYNIKAJÍCÍ 8mi stupňovou ZF, tak "mohla" být i v Evoque... :-)
(i když vím že to už jsem docela HODNĚ "náročná" a lepší motor a snad i tu převodovku "si (asi) nechávají" na ohlášený nový model MEZI Evoque a RR Sport...
6. 8. 2011 20:56
Re: no
Já to nechválím, jen poukazuji na to, že to nikomu nevadí. Většina lidí protestovala proti modelu jako takovému, ne proti použití VR6. Porsche mám rád, ale moje obliba je omezena na 911, Caymana a částečně Boxstera. Mimochodem, Boxster Spyder je skvělé svezení.

Co se budoucnosti V8 TDI týče, tak bych jí neviděl tak černě. Audi jí nejspíš bude nabízet jen v A8 (kde hodně supluje průměrnou W12) a Q7. Její prodeje nebudou zrovna stěžejní. Budou lepší než benzínů, ale třílitr podle mě povede. Umím si představit koexistenci V6 Bi-TDI a V8 TDI. Budoucnost možná nemají, ale řekl bych, že ho Audi nechá dožít generační cyklus. Možná si ho nechají i po tom jako špičku nabídky (naftová obdoba W12), byť už bude mimo mísu. Je to na Audi, jak moc jí takový motor bude vadit v nabídce. Já jsem za ten motor rád - když A8, tak s 4.2 TDI.
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 20:50
Re: Úspora
Vyměňte "kolikrát" za "většinou" a .. a NEpamatuji si, kdy/kde bych se s někám TAK "shodla" jako s vámi.. :-)
6. 8. 2011 20:42
Re: Úspora
To jsem tam původně napsané měl. Jen pár vyvolených ví :-) Jasná ukázka toho, že bohatí a mocní jsou kolikrát neviditelní.
6. 8. 2011 20:38
Re: Smer Caterham či BMW?
Aston je na tom technicky určitě hůře, ale je to klasický výběr menšího zla. Každé má své pro a proti. Z otevřených Astonů je Roadster určitě nejlepší. Mít motor a převodovku z Californie, neváhal bych ani vteřinu. Virage je skvělý. Před měsícem jsem ho měl půjčený a získal si mě. Když postavím Virage proti 599 GTB a Roadster proti Californii, tak u mě vyhrávají Britové, ale těsně. Odstup Virage je výraznější než Roadsteru, asi bych nechtěl dvě velmi podobná auta, takže ideální kombinace by asi byla Virage a California. A k nim 911 a Evoque na běžnější ježdění ;-)

Já bych si u R8 vzal manuál - je dobrý. Ta převodovka (R-tronic/ e-gear) není dnes nic světoborného, ale žít se s ní dá. Gallardo Spyder bych si spíš pořídil kvůli jeho vzhledu. Je nádherné. To mi ale nestačí. Těším se na nástupce, který už bude mít dvouspojku. A snad mu nechají V10. Jsou to mé nejoblíbenější motory.

Caparo T1... tak z toho mám nahnáno. Ne dvakrát spolehlivé auto. Ariel Atom a Radicaly jsou mi mnohem blíž. Nicméně tříkolka od Morganu mi přijde naprosto dokonalá. Na cestu pro croissanty je nejstylovější. Nebo takové BMW 507 :*)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 20:09
Re: Úspora
Tomu "vašemu" ekonomovi docela VĚŘÍM (vidím to stejně), ale jde z toho až "husí kůže" - celkové dopady si skoro NEdovedu představit... :no: 8-s (představuji si scénář který "totálně deklasuje" jak euroatlantickou střední, ale i vyšší střední třídu 8-s :'-( - což má KATASTROFICKÉ dopady na již dnes zadlužné státy ... i když na druhou stranu, to bychom "museli" začít zcela "odznova", což by možná bylo DOBŘE :yes: ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 20:05
Re: Kdyby si v Porsche..
O 911 se (zatím) rozhodně NEbojím, u budoucích Boxster/Cayman je to (trošičku) otázka...
PS: Mně NE, neb ta případná "baby-porsche" mohou "devalvovat" prozatím stále "(super)prestižní" značku...
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 20:04
Re: no
V10 i V12 TDi jsou dnes již "out" (a jako "reklama" jistě posloužily, ale náklady na jejich vývoj se zřejmě ani nevrátily..
Já si myslím že co se týče naftových V8, i ty postupně "skončí" - a BMW bylo jen první kdo tento trend správně odhladl. Nejbližší budoucnost je v dvojitě přeplňovaných šestiválcích - 2 německé "prémiové" značky jej už mají, třetí na něm pracuje a disponuje jím i Jaguar. Naftové V8 má (dle mne) smysl snad JEN do vozů typu audibus, myslím Q7, resp. do velkých těžkých vozů SUV - ale i tam je to spíš "dočasné" - a tím se dostávám zpět k Panamera, kam (dle mne) "patří" dvojitě přeplňovaný šestiválec (takový jaký je ve vozech které jsem níže uvedla - včetně toho "obyčejného" CITROËNu C5 ...
PS: Jistě že "to jde" nabízet v Porsche vyšší střední třídy i "obyčejné" motory, ale "pochvalyhodné" to NEní a na prestiži to také NEpřidá... (a je poznat že JSTE "fanda" značky... :-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 19:56
Re: Úspora
Já samozřejmě VÍM že za FED stojí banky, ale mnozí se již snažili "vyšťourat" KDO "reálně" (skrze ony banky) stojí za FEDem a tam zatím (všichni) "narazili" ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 19:54
Re: Smer Caterham či BMW?
Právě u V10 je ten PROBLÉM, tedy motor :yes: ale převodovka (automatická) :no: - no a manuál, to opravdu NEchci (ten má dnes snad smysl v autě typu Lotus Elise/Exige.. ;-)
NIC proti Radical, já bych (pro ranní croissanty - mimochodem koupit v Praze nějaké dobré JE docela PROBLÉM!) když už něco takového, tak volila Caparo T1 :yes: :-)
Ano, ta pudelka Califronie je VÝJÍMEČNÁ - MOC se mi líbí ;-)
Aston je mi SYMPATICKÝ, ale technicky maličko malilinko "zaostává" za "tím co je"/tím či by měl být" ... snad verze Virage(já raději Coupe, ale klidně i Volante.. :-)
6. 8. 2011 19:26
Re: Úspora
Za FED stojí banky. Musel bych si připomenout strukturu FEDu, abych na to dokázal odpovědět přesně. Pamatuji si, že jsou nějaké 4 nebo 5 bank, které mají nad FED velkou kontrolu. A ty právě přispívali Obamovi na kampaň. Jsou to ty samé banky, které drží ohromná bohatství drahých kovů a jsou z velké části zodpovědné za dnešní ceny těchto komodit.
6. 8. 2011 19:16
Re: no
Koncern má k dispozici i V10 a V12 TDI, byť na nich by se muselo odvést víc práce. Potenciál tady je. Nicméně jde opravdu o filosofickou otázku, co je menší zlo. Kdyby Porsche nabídlo 4.2 V8 TDI, tak se určitě pořádně zařízne do prodejů benzínových V8. Mě by v Cayenne také víc seděl tenhle motor, ale není tam. Já si myslím, že to je schválně - chtějí, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

A možná, že to mají podložené empirickými daty - možná, že zákazníci kupující silnější verze o diesel nemají takový zájem. Nějaký důvod pro to bude. A když je Porsche schopno prodávat "obyčejnou" VR6, tak proč dělat z V6 TDI takovou vědu - v porovnání s ním jde o vyspělý motor.
6. 8. 2011 19:07
Re: Kdyby si v Porsche..
Mě jde o kvalitu těch zavedených modelů, přesněji 911, Boxsteru a Caymanu. Nějaká baby-Porsche jsou mi ukradená.
6. 8. 2011 19:04
Re: Smer Caterham či BMW?
R8 lepší ve smyslu all-rounderu, ne celkově. Zkrátka, že má na silnici (a ve městě) ještě blíž k běžnému autu. A Spyder se mi hodně líbí, mnohem víc než otevřené 911 - ty moc nemusím. A V10 miluji :-) Pokud by mi šlo o předvádění, tak Gallardo Spyder považuji za ještě pohlednější.

Člověk pokrok nezastaví, 458 je v jízdním komfortu rozhodně lepší než 512M. Chtěl jsem dát moderní auto. Jinak dokáži jezdit ve městě i v mnohem méně pohodlných vozech. Člověk nesmí být slečinka (bez urážky) ;-) Nicméně 15, 20 let zpět ve městech nebylo tolik nástrah, jako je dnes. Retardéry, výjezdy z garáží atd., tam se pozná praktické auto. A taková "drobnost", jako je přizvednutí podvozku, může zachránit život. Bydlím za městem, ráno si pro croissant jezdím pár kilometrů do sousední vesnice k pekaři a pracuji doma (pokud nejsem na služební cestě), takže mohu klidně jezdit Radicalem. >:-[] Určitě si projedu tříkolku od Morganu, protože ta mi do tohohle prostředí dokonale sedí.

Californii jsem v Praze také viděl, zaparkovanou a bez střechy. :-) Celkem pohledná, ale ten zadeček... tam jsem cítil trochu zaváhání. Spíš v této kategorii pokukuji po V8 Vantage S Roadster.
6. 8. 2011 18:39
Re: Úspora
Proto moderní otroctví - protože běžný člověk přijde prakticky o vše. Žije v iluzi svobody a bohatství, a pak prásk a je žebrák.

To, kdy k takovéto krizi dojde, určuje národní banka. Teorie jsou, že to je od začátku "by design" a že horizont 80 let byl zvolen cíleně. Jak jeden ekonom říkal, to, že padne dolar, je jisté, teď pouze optimalizují výšku, ze které ho shodí. Čím déle ho drží na živu, tím horší ten pád nakonec bude. Když se člověk na ta čísla podívá, tak je zaděláno na pořádný držkopád. Možná horší, než byla Německá hyperinflace.
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 18:30
Re: Úspora
Jsem mile překvapena (vlastně až "nadšena"), že (zrovna na "autofóru"!) nacházím TAK "jednoznačného" názorového spojence... :-)
PS: Jen škoda že tento názor/pohled na svět sdílí TAK málo lidí... (a "dav" má spíš tendence za tyto názory až "kamenovat" :-|
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 18:25
Re: no
Odpověď hodná "pravého" fanouška značky! :-)
Zní to sice "jakoby" pěkně, ale i tak je NEpřípustné (doslova), aby Porsche nabízelo jak technologicky tak výkonově slabší motorizaci než mnou uvedení...
(navíc když žádná další "vyšší" naftová alternativa NEexistuje!
PS: Myslím že automobilka jako je Porsche (u vozu jako je Panamera) MUSí nabízet MINIMÁLNĚ to co trojice audi BMW Mercedes (dál je i Jaguar) - pokud se nezvládne pro vůz kategorie Panamera nabídnout motor který BMW nabízí i v "masové" trojkové řadě (a předpokládám že audi bude se svou novinkou Bi-TDi BMW následovat = motor bude k dispozici napříč portfoliem), "někde" je chyba..
Nevím kdy přesně a do jakých modelů MB nasadí svůj 245ti kW Bi-CDi, ale v praxi by to znamenalo, že Porsche ve vyšší střední nezvládne MOTORově nabídnou to co "běžná" německá D3 ve vozech střední třídy - pro/dle mne prostě NEpřípustné :no:
PPS: Jsem ráda že zmiňujete IS - Lexus do tohoto dnes již spíše menšího vozu střední třídy dal - jen a pouze evropanům - průměrný diesel 2.2, neb vyvíjet jiný NEmělo smysl/bylo ekonomicky "nesmyslné" ... u Porsche je situace jiná, k dispozici jsou dnes dva lepší/silnější/modernější koncernové naftové motory a jestli si je "schovávají" pro audi, považuji to za HRUBOU chybu .. a svým způsobem "devalvaci" značky Porsche :no: ;-\
6. 8. 2011 18:16
Re: Úspora
Tak přeci spiklenecké teorie jsou, že Ilumináti pracují celé dekády na sterilizaci většiny populace (například pomocí vakcín, jejichž vedlejším účinkem je snížení plodnosti, které s radostí distribuují v rozvojových zemích).

Někteří ano, ale jelikož jsem vyrostl mezi "matfyzáky" a podobně "postiženými" lidmi, většina chápe. A tomu zbytku se mi to vždy podařilo vysvětlit. Jsme přemnožení jak krysy. Ale ona si s námi příroda poradí. Pro ní je tisíc let okamžikem a jako kobylek nás tu není zase tak dlouho. Jen si myslím, že by bylo lepší se zredukovat dobrovolně, přírodní řešení se nám určitě líbit nebude. Problém rozvojových zemí je, že nejsou dostatečně rozvinuté na to, aby pochopili, že nekonečné množení není cesta. Ostatně na to nejsme dostatečně vyspělí ani my.

Dalším kontroverzním tématem je pokrok medicíny versus genetická čistota aneb genetické vady v populaci. Narušení přirozeného výběru nám do budoucna také přinese jen problémy. A nikdo nemá ani tušení, jaké budou dlouhodobé (horizont stovek a tisíc let) dopady užívání léků. Jak naše současné chování ovlivní naší evoluci. Když jsme se řezali klacky, moc škod jsme napáchat nedokázali. Dneska hazardujeme víc, než si většina lidí uvědomuje anebo připouští.
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 18:14
Re: Úspora
Takže (zřejmě NEodpověditelná) otázka zní: KDO stojí za (je "majitelem") FEDu?!? ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 18:13
Re: Smer Caterham či BMW?
.. a podle mne California .. :-)
Co se týče R8 (jistě to zase "odnesu") četla jsem NĚKOLIK testů s vpodstatě "vždy stejným" výsledkem - pěkné, dobře udělané, DRAHÉ (a levnější konkurence - včetně 911 - v přímém srovnání dopadla lépe) - ale PĚKNÉ auto to OPRAVDU je ;-)
Masochista a 458? Od prosince 2009 máme Californii, předtím 512 M (to k tomu "masochismu do města" :-)
S tou staženou střechnou bych "byla nesvá" snad i v tom Monacu (párkrát jsem tam byla - a nemyslím 2x ;-) ) - a Ferrari opravdu trochu chybělo "univerzální" auto typu 911, což je myslím Californií (a velmi dobře) "vyřešené" - popravdě "před kavárnou" jsem jí viděla i v Praze.. v té rohové naproti Prada na rohu Pařížské a nevím jaké.. :-)
PS: Vaši potřebu "kochání" PLNĚ chápu (jen škoda že "zbytek světa" tomu moc NEpřeje... ;-)
Pěkný den :-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 18:05
Re: Kdyby si v Porsche..
Mohlo tedy myslím dopadnou i LÉPE (ale ze ztráty kvality obavu nemám ani "když je vvw područí" ;-)
PS: Resp. uvidíme budoucí "levnější" (levné) modely, TAM by mohly být "tendence".. ;-)
6. 8. 2011 17:59
Re: Úspora
Pokud se nepletu, tak Obama dostal na kampaň ohromné množství peněz od lidí stojících za FED. Odtud právě pramení ta obava, že jeho kroky jsou hlavně o tlačení měny. Zkrátka FED chce (očividně) složit dolar a prezident jim v tom pomáhá.
6. 8. 2011 17:38
Re: To je rečí, to je rečí....
A jsi si jistý, že je ten benzínový V6 opravdu z dílny Porsche? Já o tom zdaleka přesvědčen nejsem. V předchozí generaci byl VR6 od VW - podobný tomu v Passatu nebo Superbu a Golfu. Ten byl fakt exkluzivní.
6. 8. 2011 17:34
Re: no
Jak říkám, já si myslím, že Porsche chce diesel jen doplňkově a nechce, aby byl plnohodnotnou alternativou. Takže je to sice relativně slabý diesel, nic exkluzivního, ale zase je to prakticky základní model. Je to asi jako když dal Lexus diesel do IS.

Takže je otázka, jestli je víc prestižní nabízet nabušený diesel, nebo nabízet diesel jako prakticky základní motorizaci pro šetřílky.
6. 8. 2011 17:27
Re: Kdyby si v Porsche..
Také z toho radostí neskáču. Mohlo dopadnout mnohem hůř. Mě by víc vadila ztráta kvality než ztráta exkluzivity.
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 17:25
Re: Úspora
Docela PŘEKVAPENA (zcela) SOUHLASím (také na vás - když příjdete s teorií "omezení" počtu obyvatel - málem ....? ;-)
6. 8. 2011 17:25
Re: Smer Caterham či BMW?
Dá se s ním jezdit každý den (čistě z hlediska komfortu používání, hlavně ve městě), nejlepší je na to ze všech Ferrari California, ale 911 je (podle mě) ještě lepší. Někdo by řekl, že R8 je ještě o chlup lepší. Těžko objektivně soudit, rozhodně 911 patří na špičku mezi tzv. all-roundery. 430 i 458 jsou ve městě vedle 911 IMHO jako sloni v porcelánu. Já jsem například dostatečný masochista na to, abych klidně každý den takovou 458 po městě jezdil. Takže to určitě jde. Stačí trocha sebezapření.

Jak říkám, je to hloupost, ale já prostě po té idilce - přijet ke kavárně, sednout si pod širé nebe, užívat si kávy a dezertu, naskočit do auta a jet dál - toužím. Žádné vytahování střechy. Žádné hledání garáží nebo hlídaného parkoviště a následná doprava po dvou. Chci se svým vozem kochat a ne se bát odejít na toaletu.
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 17:22
Re: Úspora
Jak píši na jiném místě (vlákně), politika Obamy a FEDu a pád dolaru by NEbyl průůůůů... NEjen pro Evropu!
Vaše zmínka o "průměrném" člověku který příjde vlastně "o vše" by bohužel MOHLA být "cílem" (velmi "ujetým" pravda, ale.. :-|
Moje "parketa" zase není matematika, ale myslím že právě tím "opakováním" se nakonec MUSÍTE dostat do situace kdy to tempo (zadlužování) už prostě JE NEudržitelné (je na to nějaká křivka/vzorec/teorie ..) - což vychází právě "dnes" (nebo možná "na zítra" ;-)
PS: Já jsem vždy "doufala" že ti "chytřejší" než já (kteří řídí americkou/potažmo světovou) ekonomiku NEkoukají jen na to jak situaci vyřešit "teď", ale pracují s nějakým "vyšším" (dlouhodobějším) výhledem/plánem .. čím jsem starší (zkušenější) začínám nabývat "podezření", že to bylo jen mé "zbožné" přání/že nic takového NEní...
Takže "se zopakuji": Přeji všem američanům (i zbytku světa) abych se MÝLILA :-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 17:09
Re: Úspora
NEzajímají mne (moc) "běžná" média (a česká už vůbec) ;-)
Máte sice pravdu že NEžiji v USA a dopodobna NEznám detaily, ale to NEbrání tomu nesledovat makroekonomické dění a hodnotit čistě ekonomické počity prezidenta Obamy (od slibů po dnešní činy) a i při té NEzcela přesné znalosti jednotlivých detailů CEKOVĚ hodnotím jeho EKONOMICKÉ konání "dostatečně"? Prostě SOTVA průměrně (což si z malé části svými ZCELA ABSURDNÍMi sliby zavinil sám, ale i když od nich odhlédnu + vezmu v úvahu že "převzal" firmu (tedy stát - on to ale není moc rozdíl ;-) ) v situaci jaké ho převzal), tak NEpřesvědčil (domnívám se že tohle - co ON a FED předvádí je "cesta do pekel" .... NEodvratná ... snad jedině že to je něco jako "dlouhodobý plán" jak pomocí "totální devalvace dolaru" budeme ROKy a ROKy "žít na dluh zbytku světa", nebo tak něco..
PS: Sorry, dejte alespoň NĚJAKÝ argument(y) v čem/proč je váš "místní" pohled jiný - když se jeho (ekonomické) kroky snažím "absolutně nestranně analyzovat", tak mi STÁLE "vychází"
a) buď je to opravdu JEN "socialista/populista" navíc "vláčený" událostmi a JEDINÉ co po něm zbude je (daleko) vyšší zadlužení každého obyvatele USA (a totálně "zdevalvovaný" dolar)
b) jde o nějakou (viz výše) dlouhodobou (NE moc "hezkou", popravdě vůči zbytku docela "kř裳][Đ€Đ" hru ;-)
PPS: Verze že by to byl "schopný", "rovný" NEsocialista mi tam nějak NE"vychází" (opravdu jí NEvidím :-)
6. 8. 2011 17:01
Re: Úspora
Planeta je přelidněná, takže úpadek porodnosti nevidím jako problém. Větší problém je, že nejde o globální jev. 100 - 500 milionů lidí by bylo tak akorát na naši modrou planetu. Méně lidí je špatná zpráva pro finanční úřady, ale jinak je to správný trend (byť jeho důvody jsou špatné).

A co se Číny týče, asi do problému nevidíš. Jediný způsob, jak by Čína mohla problému předejít, by bylo výrazně omezit export. A z toho by si USA a Evropa sedli na zadek. Problém je, že prodávají víc než nakupují - fajn, řekneš si, vydělávají. Jo, ale oni nepouští dolar do oběhu. Oni ho smění za svou měnu na úrovni národní banky. Takže čím víc vydělávají, tím víc Renminbi musí tisknout, aby měli co dát svým firmám, čímž zvedají inflaci. Jediné další možnosti jsou otevřít trh, nebo prodat dolary. Možná jsi to myslel stejně, ale tempo růstu a poměr importu a exportu jsou dvě různé věci.
6. 8. 2011 16:53
Re: Úspora
Jenže případný pád dolaru s sebou stáhne i Evropu. A třeba Německo na tom jako proexportní země hodně prodělá. USA mají převis importu, takže na tom spíš vydělají (samozřejmě jen někteří, průměrný člověk přijde prakticky o vše; proto se (myslím) tomuto druhu měnové politiky v určitých kruzích říká moderní otroctví).

Ad nový - trochu zavádějící výraz, ale v porovnání s Evropou bývali ti střídmí. Takovéhle tempo, pokud se nepletu (rozpočty USA nejsou moje forte), je u nich bezprecedenční.
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: to je zase blábol
Stírání hranic mezi segmenty je rysem dnešní doby a Panamera (s dieselem obzvlášť) to dělá naprosto ukázkově. Víc k tomu asi nemá smysl dodávat, snad jen, že to není a priori špatně, když se Panamera svým projevem víc podobá autům segmentu E než typickým pětimetrovým limuzínám.
6. 8. 2011 16:29
Re: Úspora
To je prave ten vnejsi pohled filtrovany nasimi medii a dany (predpokladam) neznalosti mistnich realii. V USA uz ziju nekolik let, tak to mam z prvni ruky.
6. 8. 2011 16:28
Re: Úspora
Vzhledem k rostoucím nárokům na energie je celková zátěž životního prostředí jadernou energetikou minimální. Energie z obnovitelných zdrojů je ekologická jen do určité míry. Cestou je zvýšení regulace, důkladné kontroly stavu elektráren, prověření, že jsou elektrárny reálně schopné provést nouzovou odstávku. A stát by měl mít právo odstavit reaktor v případě nebezpečí i bez souhlasu majitele. Větrníky, solární panely, geotermální sondy, to má být hlavně zajímavé pro majitele budov jako způsob, jak zajistit větší energetickou samostatnost. Na škole jsem například pracoval na projektu zapracování větrné elektrárny do mrakodrapu. Ne se snažit stavět takové elektrárny a kvůli tomu ničit krajinu. Hustota produkce energie (zkrátka kolik energie dokáže vygenerovat na jednom zastavěném metru čtverečním) a jejich životnost jsou směšné. Rozhodnutí Německa půjde na ruku energetickým firmám, které se budou zabývat ukládáním energie. V ČR se už jedno takové zařízení plánuje, které bude uchovávat energii ve formě stlačeného vzduchu.

Někde jsem viděl výpočet, jakou plochu by zabral ekvivalent 1 GW jaderné elektrárny při použití těch nejvýkonnějších větrníků... bylo to šílené číslo. Na souši naprosto nerealizovatelné jako náhrada jaderné energetiky.

A ta realita provozu je opravdu tristní, když se podíváte, kolik procent větrníků po pár letech nefunguje, je mimo provoz. Reálná životnost tak 5 let a nesmí přijít žádná živelná pohroma. Větrných elektráren jsem už viděl, a kromě těch nových byly všechny v havarijním stavu. Funkční kolikrát méně než čtvrtina větrníků.
6. 8. 2011 16:24
Re: Úspora
Samozrejme, ale to se realisticky nikdy nestane. Treba rocni rozpocet NASA je stejne vysoky jako naklady na dva dny valky v Afghanistanu. Politiky nezajima, co bude za dvacet let, ty zajimaji pristi volby a penize ve stranicke kase (u nas jeste ve vlastni).
6. 8. 2011 16:11
Re: Úspora
Kdyby do ITERu a následně DEMA narvali tolik peněz, co nacpali do Řecka, tak je ten projekt úplně někde jinde. Tyhle projekty jsou aktuálně dlouhodobé. Pokud by se chtělo, tak by to určitě šlo rychleji. A je tu celá řada dalších projektů v oblasti jaderné fúze, kterým by větší financování jen prospělo (bylo by možno rychleji testovat dílčí postupy a teorie, a tím urychlit samotný ITER). Komerční realizace fúzního reaktoru bude předvedena v projektu PROTO plánovaného na někdy 2050+.
Avatar - white label
6. 8. 2011 15:33
Re: To je rečí, to je rečí....
S benzínovým V6 u Cayennu ušetříš při pořízení , ale co se týká spotřeby, tak tam to u podobně velkých SUV nic moc neřeší...
6. 8. 2011 12:39
Re: To je rečí, to je rečí....
No mně vadí Cayenne jako takový:-) ale myslím si, že by motor mohli mít svůj. Prostě dal bych přednost benzínové V6, kdybych už chtěl mermomocí šetřit.
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 12:00
Re: no
Je POCHOPITELNÉ, že do vozu jako je Panamera je potřeba/"hodí se" mít i naftový motor/dieslovou variantu, ale měl by to být (je to přece PORSCHE :yes: :-) ) "lepší" motor (s vyšším výkonem/technologicky na vyšší úrovni = ALESPOŇ na úrovni níže uvedených konkurentů) než má Jaguar (202 kW), BMW (225 resp. 230 kW), Audi (230 kW resp. 258 kW u V8) ale i Land Rover (188 kW) či připravovaný Bi-CDi V6 (245 kW) a na paty Porsche dýchá dokonce i "obyčejný" o kategorii níž postavený Citroën (177 kW - to že Citroën pro vůz střední třídy /za třetinu ceny/ rokYYY (!) používá "technologicky vyspělejší" motor 3.0 V6 je FAKT OSTUDA :no: ...
... z TOHOTO pohledu/důvodu TENTO motor v Porsche Panamera považuji za jaksi NE"dostatečný" :no: :-|
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 11:47
Re: Kdyby si v Porsche..
Myslím že je jen otázka času, než i "vyšší řady" budou/začnou "sdílet" s Audi (a nejspíš i s dalšími koncernovwými "lepšími" značkami..
Já to CHÁPU (a i "chápu" že to jinak nejde/JAK moc je to vwýhodné - ale NE"těší" mne to :-|
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 11:43
Re: Smer Caterham či BMW?
Patent? Ne, to jistě NE. Trochu "vyšší koncentraci"? Ano, to spíše ANO ;-)
Popravdě já do garáží (raději) zajedu i s Citroën(em) C5, takže... :-)
(s tím Ferrari jsem to myslela/reagovala že i s ním lze "normálně" jezdit na obědy/kávu/večeře..)
Střechu DOLE?!?! (viz garáž a C5 ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 11:40
Re: Úspora
NEbezpečný - souhlasím, "nový" .. kolikáté že to je "navýšení" původního dluhového stropu? :-)
S vašimi známými tento "pocit" SDÍLÍM (a popravdě kdybych JÁ řídila americkou SILNĚ zadluženou ekonomiku, asi bych s dolarem dělala "to samé" ... co taky jiného.. ;-)
ad Čína - Ano (zcela) souhlasím :-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 11:35
Re: Úspora
Máte evidentně cit pro cizí jazyky (váš překlad/vystižení významu slova byl(o) PERFEKTní :yes: :-)
Mezi lidmi, politology i ekonomy to myslím NEní zrovna "masová" myšlenka, ale myslím že RYCHLÁ a VÝRAZNÁ integrace Evropy je JEDINÁ možnost/šance jak "nebýt (za chvíli zcela) out"
Hlasuji spíše pro ty "blbce" ;-) - opět, když se NE"přizpůsobíme" (dnešní) realitě, tak ... (tak si bude říkat že už NERUDA říkal: "Kdo chvíli stál, dnes stojí opodál.." :-)
Myslím (doufám) že to je odklon jen od dnešní ("nedostatečné/nedotažené") jaderné energetiky, ve chvíli kdy bude vyřešena studená fúze, nebo bude "jen" znatelný pokrok v "účinnosti" apod. tak se jistě (snad) k jádru (rychle) vrátí...
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 11:26
Re: Úspora
Jen aby vám ten (OBAMO)úsměv NE"zamrzl".. ;-)
Popravdě jen nás jen "pár typů" lidí (NEjsme tak "rozmanití/originální" jak si představujeme) a (nemýlím-li se) tak Obama JE typ (slušně řečeno) "soci-(nebo-li okecáva-)alista" (to nemá co dělat s pohledem z Evropy či Asie - řekl a udělal již docela dost věcí a myslím že zpětně to bude ještě viditelnější, než zpočátku nebo i dnes - je to populista, pravda "AAA" kategorie = je to socialista (znám jednoho takového i "v Evropě" - a jsou si dokonce i podobní vzhledově :-) - zpočátku je většinou přijímán S NADŠENÍM a docela to i chvíli "vydrží", pak už se to JEN zhoršuje až po "hodinovou výpověď z práce například" ... ráda bych se mýlila, ale TO je Obama ;-\
A když odhlédnu od dojmů a pocitů a vezmu jeho "fungování" čistě z pohledu ekonomických teorií (jsem "odvěká" a DŮSLEDNÁ zastánkyně "rakouské ekonomické školy), tak je to socialista "tělem i duší i každičkým činem své kariéry.." ;-)
PS: Přeji všem američanům (i zbytku světa) abych se mýlila.. :-)
Avatar - white label
6. 8. 2011 10:51
Re: To je rečí, to je rečí....
Pak by ti mohli v principu vadit všichni subdodavatelé Porsche (a že jich dneska je a u každé automobilky), stejně jako třeba společný základ Cayennu s Touaregem. V Panameře být tento diesel nemusel (v 911ce snad nebude nikdy), ale třeba do Cayennu je diesel vhodný, ideálně V8 TDI, ale kdo by pak kupoval Cayenny s benzínovými V8?
Avatar - white label
6. 8. 2011 10:47
Re: No uvidíme,
Největší pravda o něm se skrývá přímo v jeho nicku...
Avatar - Machýrek
6. 8. 2011 09:58
Re: No uvidíme,
..to jsou tedy chudacci obcane ciny, statu, australie a v rusku taky, ze resi takove hlouposti, jako napr. miru vyse hanby podle jezdeni s tim kterym motorem.. jeste ze ziju v cesku, diky bohu! ..mam diesel, levny nebyl, cenu nafty fakt neresim, tankuji zasadne verva 60, ale na jednu nadrz ujedu 1000 km, coz je skvele a ani v cesku, ani nikde jinde, zadnou hanbu za to necitim... jak pekny pocit :-) ..mozna byste se tam nemeli brat tak vazne :-)
Avatar - Dylan McKay
6. 8. 2011 09:16
Re: Úspora
USA by pomohlo jedine to co cele Evrope- aby se vyroba vratila zpet a ne aby se vyrabelo v Cine.
6. 8. 2011 08:58
Re: Úspora
Jo, Cina, to je velka otazka. Spis mi prijde, ze budou tlumit vlastni rust a snazit se nedelat nic, protoze jakykoliv zasadnejsi krok by byl velmi rizikovy.

USA se hlavne nesmi poustet do zadne dalsi valky a zkousnout, ze jejich docasne neschopnosti budou jine zeme vyuzivat k naplneni vlastnich ambici. Podle meho je klicova danova reforma, velke firmy diky tisicum ruznych ulev a podpor plati velmi nizke dane (tax code ma tusim 70 000 stran) a to pak v rozpoctu chybi. Z dlouhodobeho hlediska maji USA oproti Evrope jednu velkou vyhodu a tou je populacni dynamika a relativni dostatek zdroju. Nevyhodou je extremni sila lobystickych skupin, ktera ochromuje reformy.
6. 8. 2011 08:48
Re: Úspora
Evropa se v dohledne dobe bohuzel nedomluvi, to by muselo vyrazne tect do bot vsem (zasadni valka nebo deprese) a to se doufam nestane. Urcite je Evropa v mnoha ohledech stedra az presprilis a pak to nejde jinak, nez na dluh, nicmene podle meho lze mit rozumnou socialni politiku i s rozpoctovym prebytkem. S Nemecko - nelze nez souhlasit. Kdysi v mladi jsem byl temer protijaderny aktivista. Cim vic jsem se zajimal o fakta a mene o fraze (a nakonec neco vzdalene neprimo pribuzneho vystudoval) jsem zacal obracet, az jsem obrati. Prijde mi to hrozny podraz od Merkelove, jako jaderne fyzicky, ktera prodala svoji vedeckou karieru za populisticke heslo. Co si pak verejnost o vedcich ma myslet? BTW, bohuzel fuze je daleko, ale bylo by to krasne.
6. 8. 2011 08:40
Re: Úspora
Problem Japonska IMHO ani neni tak zemetreseni, to je v podstate malo podstatna jednorazova zalezitost, ale dlouhodobe starnouci populace a omezene surovinove zdroje. Jisteze drive budou mit (uz maji) problemy i jine ekonomiky, ale ne srovnatelne velikosti. Pohled na Obamu z Evropy je velmi zkresleny, vzdycky se musim moc smat, kdyz ho nekdo povazuje za socialistu.
6. 8. 2011 07:49
Re: To je rečí, to je rečí....
To je právě omyl. Když si koupíš benzínovou V6, bude to Porsche s motorem Porsche, když si koupíš tohle dostaneš Porsche s motorem z Audi... a to je ojeb:-) ta nejdůležitější součástka je levná náhražka.
Avatar - Dylan McKay
6. 8. 2011 07:47
no
Taky nejsem nadsenej z naftoveho Porsche, naftovym motorum se zatim branim, muj otec zase chtel jenom naftu. Ale v soucasne dobe je to i pro Porsche nutnost. Spis mi ale vadi projekty jako Cajun nebo mensi Panamera.

Ty, amiku, takove kecy bych ti zral pred deseti lety, nekde v te dobe jsi nazorove zamrznul... :-!
6. 8. 2011 06:08
Re: No uvidíme,
Jsem zvědav jak s těmito motory splní ekvivalent spotřeby pod 4l/100km. Právě i kvůli nízké dani na benzín USA krachuje...neustále ;-)
6. 8. 2011 06:06
Re: Úspora
Souhlasím, pokud tedy "xchřdčl{@&kr" znamená zardousila, uškrtila, oběsila, zastřelila a podobné >:-[]

Ano, Evropa je trochu riziková. Tady si myslím pomůže jen větší integrace. Evropa by si měla uvědomit, kam chce jít. To neustálé hašteření k ničemu nepovede.

A další ano, Evropa je na tom lépe v sociální oblasti, ale dělá to na dluh - těžko říci, jestli jsme blbci, nebo štědří a vyspělí. Já se přikládám spíš k tomu prvnímu. Štědrost na dluh není štědrost.

A co moje hlava vůbec nebere, je odklon Německa od jaderné energetiky. Logičtější mi přijde tlačit na vývoj fúzního reaktoru.
6. 8. 2011 06:06
Re: Domácí úkol Vaverka
Lukáši, buďto toho maniaka spacifikujte, nebo zabanujte. Jeho diskriminační pokřiky a neustálé napadání nejsou příliš vhodné.
6. 8. 2011 05:48
Re: Úspora
U dluhů nejde jen o výši, ale také o tempo. Nijak si neodporujeme. U USA jde o nový, ale nebezpečný trend. A nepsal jsem, že hyperinflace bude, ale že si někteří mí známí, kteří se v oboru pohybují, myslí, že určité subjekty cíleně tlačí americkou měnu k hyperinflaci. Kroky, které v poslední době USA provádějí, jsou spíš proinflační.

A pak je tu velká bomba v Číně, která může nečekaně vybouchnout. Čína má ohromné problémy držet tolik dolarů, kolik má. A jedno dne bude nucena si vybrat, jestli si zachová kontrolu nad trhem, nebo jestli pustí dolary. Sice tím prodělají kalhoty, ale předpokládat, že by se vzdali moci, může asi jen málokdo.
6. 8. 2011 05:26
Re: Kdyby si v Porsche..
Tohle sdílení jde nějaký pátek zpět. Kdyby ta V10 nebyla příbuzná s motorem z Golfu, tak jí 928 zřejmě měla. Někteří členové představenstva měli problém s tím, že motor Porsche bude příbuzný motoru Golfu. Jinak by ho od Audi nejspíš vzali, jak bylo v plánu.

Otázka je, kdy se ještě příbuzenský vztah dá vyčítat. Začínat na zelené louce se většinou nevyplatí. Vzít nějaký slušný základ je lepší. Pokud Porsche změní objem, provede konstrukční úpravy, dá tam vlastní řídící jednotku, motor vyladí, tak se skoro nedá mluvit o tom, že by to byl ten původní. Na tom R4 z golfu je postavený (jestli se nepletu) 4.2 V8 v RS5 a to není vůbec špatný motor.

Co se sdílení týče, na nižších modelech k němu nejspíš dojde - Porsche postaví něco na platformě Tiguanu, VW/ Audi postaví něco na platformě Boxsteru/ Caymanu. Pokud se Porsche povede slušně, tak nevidím budoucnost nutně černě. Podle mě dostane slušnou volnost pro vyšší řady. Mají slušně našlápnuto a VW nemá důvod jim škrtit výdaje. Zatím.
6. 8. 2011 04:56
Re: Smer Caterham či BMW?
Ona to není pravda jen pro Prahu a ČR. Až na pár míst, jako je Monte Carlo, a některé oblasti větších měst to platí po celé Evropě. ČR nemá patent na vandaly a závistivce. Jsme pod standardem západní Evropy, ale Ferrari bych jen tak na ulici nezaparkoval ani v Londýně. Možná máte jinou zkušenost. Já, když zaparkuji na ulici, tak si sednu k oknu nebo ven a z auta nespustím oči. Hlavně když nechám střechu dole (je to hloupost, ale mám to tak radši).
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 03:25
Re: FERDINANDE FERDINANDE
To tedy jezdí! (mne tuhle jeden "jel v kufru" a asi už ho NEbavilo na okraji města se dál "vléct" za mnou, tak na tom malém kruhovém objezdu na výjezdu z Českých Budějovic směr přechod Dolní Dvořiště/Wullowitz mne předjel PROTISMĚREM 8-s
(už jsem toho na silnicích zažila/viděla myslím docela DOST, ale "kruhový protisměr" byl tohle můj PRVNí :-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 03:18
Re: No uvidíme,
NEberte jména ... nadarmo (a tu a tam/v něčem .. má dicky PRAVDU ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 02:57
Re: Smer Caterham či BMW?
Já vím/chápu jak jste to myslel... (a popravdě já nemluvila o Praze či česku :-)
PS: Ano souhlasím že VĚTŠINA spíše NE(chce pozornost ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 02:54
Re: Kdyby si v Porsche..
Nu, dnes to jsou již oficiálně "posvwěcené" vztahy... :-)
Cayenne jsem měla možnost relativně "dlouhodoběji" vyzkoušet první generaci a byť "vše fungovalo" jak má, NEoslovil mne (LÉPE je na tom Panamera - a jsem zvědava na připravované "babypanamera" ;-)
S těmi motory, sice bylo "presentováno" že VŠE je "original Porsche" .. jak jsem napsala u toho (těch) V8 si myslím že by to tak i MOHLO (opravdu) být..
PS: Obávám se že "oficiální sloučení" značek přinese další "devalvaci" značky Porsche (a pochopitelně další "sdílení".. :-|
(ale jistě i VĚTŠí obrat.. ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 02:48
Re: Úspora
A to je ten PROBLÉM, "nižší třída" v evropě se má lépe jen "uměle" (což dokud 1+1 budou dvě NEní udržitelné.. ;-)
PS: Přes vysoký dluh bych se zrovna o Japonsko ekonomicky NEbála (mnohem horší problém bylo/je to letošní DĚSIVÉ zemětřesení), myslím že DALEKO dříve případně "padnou" ekonomiky jiné..
PPS: Obamu i "soudruhy tiskaře" z FED bych "xchřdčl{@&kr", a co se týče evropy - TADY bych se BÁLA mnohem spíš..
(sdílím názor na způsob řešení s českým velmi Velmi VELMi chytrým ekonomem TOMÁŠem SEDLÁČKEM :-)
6. 8. 2011 02:45
Re: Úspora
Kdyz odchazel Cinton, byl US rozpocet v prebytku cca 127 mld$. Kombinace Bushova utraceni na dluh v dobe boomu s (temer) danovymi prazdninami pro nejbohatsi (prispevatele do stranicke kasicky) a Obamuv bohuzel nezbytny stimulacni balicek za recese privedly ekonomiku tam kde je. Na druhou stranu, mnoho evropskych statu je na tom vyrazne hure, zejmena co se tyka dlouhodobe perspektivy, o Japonsku nemluve. S hyperinflaci bych byl opatrny, ale vyssi inflace se jiste da predpokladat, pocital bych s urovni zacatku 70. let, ekonomice to zrejeme prospeje.
Velky souhlas s tou zdravotni peci a socialni siti. USA jsou dobre misto pro velke firmy a vyssi tridu, stredni a nizsi trida se ma obecne v Evrope lepe.
6. 8. 2011 02:38
Re: Kdyby si v Porsche..
Já jsem něco takového myslím také četl, ale ruku do ohně bych za to nedal. Nicméně platí to, co jsem napsal - klidně bych tomu věřil. Panamera ani Cayenne nepatří mezi auta, která sleduji. Nevím, jestli V8 v současné generaci je příbuzná s tou z předchozí. Nicméně první Cayenne bylo vyvinuto ve spolupráci s Audi. Porsche teklo do bot, takže bych se nedivil, kdyby s platformou převzali i motor. Dávali si ho tam sami, ale mohla to být upravená nebo odvozená jednotka V8 Audi. Nebo může jít o evoluci V8 z 928. Rozhodně šestiválec v první generaci byl verzí VR6 VW. Zmíněná 928 měla původně dostat motor odvozený z motoru Golfu - tu V10, která poháněla Gallardo, byť tehdy s menším objemem. Jsou to zajímavé vztahy...
6. 8. 2011 02:16
Re: Smer Caterham či BMW?
Pravděpodobnost, že auto přežije bez úhony na ulici, je u 911 větší než u Ferrari. Faktorů je řada. Budí méně emocí, je jich hodně, běžný člověk od sebe jednotlivé verze nerozpozná. Ferrari přitahuje mnohem více pozornosti - žádané i nežádané. Člověk zastavit může, auto to přežít taky může, ale až na pár míst na světě se takováhle auta na ulici nenechávají.

Zkrátka nesouhlasím s tím, že majitelé 911 očekávají nutně pozornost. Někteří ano, ale zase řada z nich tak volí, protože jde o nejméně nápadné auto ve své třídě. Za ty peníze se dají pořídit mnohem extravagantnější auta. Kdo utratí 5 milionů za Turbo S, když ho většina lidí nepozná?

Názor, že bohatí lidé chtějí pozornost, je prostě lichý. Řada ano, ale troufám si říci, že většina ne. S pozorností přichází závist a opravdu není o co stát.
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 01:10
Re: Kdyby si v Porsche..
NEvím jak ten V6, ale V8(čky) Porsche (nemýlím-li se) JSOU "originál"! ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 01:07
Re: to je zase blábol
Ano :yes: :-)
PS: Ale tento ZÁKLAD úrovně že "slunce vychází na východě" mají někteří potřebu "zpochybňovat" ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 00:58
Re: 3.0 TDIR
3.0 TDi "půjčí" a 4.2 ne? (vždyť je to dnes JEDNA "vwelká" rodina, tedy firma ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 00:57
Re: NAFTAMERA
A za mne má :no: ;-\
PS: motor s tolika válci a tohoto objemu a (téměř)tohoto výkonu (výborně) "pasuje" do Citroën(u) C5 - ve voze typu/velikosti/třídy/značky Porsche Panamera bych jako minimum dala motor 3.0 Bi-TDi (a když už jste se tu se mnou tak "přeli" o V8 4.2 TDi, tak ZDE by asi možná MĚLO smysl... ;-)
PS: Taky se už těšíte se na V6 Bi-CDi 245 kW? :yes: :-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 00:50
Re: Úspora
S tou ekonomickou úvahou/informací SOUHLAS ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2011 00:48
Re: Smer Caterham či BMW?
Já tomu tedy NErozumím, ale "tipla" bych si, že i s Ferrari se dá zaparkovat a jít na oběd a na kávu a na večeři a ... a NE jen jednou.. ;-)
6. 8. 2011 00:25
Re: to je zase blábol
asi budeš mít pravdu kaštánku
5. 8. 2011 23:15
Re: to je zase blábol
Pro určení třídy je primární rozvor, sekundární pak délka. Cena tam opravdu žádnou roli nehraje. Vůz může patřit do luxusního segmentu, ale na jeho třídě to nic nezmění.
5. 8. 2011 23:06
Re: Kdyby si v Porsche..
Vzhledem k tomu, že jde o látání díry v nabídce, by se jim to pěkně prodražilo na nákladech na vývoj. Porsche se zaměřuje na motory do 911, Caymanu a Boxsteru. Neznám historii V6 a V8 v Cayenne a Panameře, ale klidně bych podezříval Porsche, že jde o upravené jednotky Audi. Pravděpodobně překopané, ale nebude to originál.
5. 8. 2011 22:58
Re: 3.0 TDIR
Tak růžově bych to neviděl, protože by výrazněji konkuroval benzínům. Audi má 4.2 TDI V8 a co má Cayenne? Diesel u Porsche slouží k vyjedení zákazníků, kteří by odešli jen kvůli tomu, že není v nabídce úsporný diesel.
5. 8. 2011 22:45
Re: Úspora
Za měřítko společnosti se často považuje, jak se chová ke starým a nemocným, tedy neproduktivním, členům. Dají se přihodit nemajetní. Zkrátka společnost se spíš posuzuje podle nejnižší vrstvy, než podle vrcholu nebo průměru.

Nicméně s tím zadlužováním je to trochu podpásovka. USA na to v posledních letech šlapou, ale historicky je to spíš Evropa, kdo si žije na dluh. Znám ve finančním sektoru pár lidí, kteří jsou přesvědčeni o tom, že to dělají schválně a tlačí "papírový" dolar do hyperinflace. Schválně říkám papírový, protože hodnota dolaru je v ústavě vyjádřena ekvivalentem ve stříbře (přesněji řečeno, dolar je mince obsahující zhruba 24 gramů stříbra o čistotě 99,9%). To, co mají lidé v peněžence, nejsou dolary. Dokonce ty papírky nejsou ani zákonem uznávaným platidlem. Situace je obdobná všude ve světě, kuriozitou USA je tohle zakotvení v ústavě a pokřivení významu slova dolar.
5. 8. 2011 22:21
Re: Smer Caterham či BMW?
To se právě pleteš. Jedno z hlavních plus Porsche (911) je, že ho můžeš zaparkovat na ulici a jít například do kavárny. To s Ferrari uděláš jen jednou. A pak je tu ta věc, že pro lidi, kteří se chtějí předvádět, Turbo S vypadá jako Carrera. 911 je pragmatická volba. Špičkové výkony, dobrá kvalita, pohodlné cestování a slušná dávka nenápadnosti. 911 může být bez větších problémů tvým jediným autem. Pokud nejsi stěhovač národů >:-[]
5. 8. 2011 21:15
To je rečí, to je rečí....
Keby si ju vyhral v lotérii, vezmeš ju všetkými desiatimi a staneš sa pravoverným fanúšikom značky - a nezabráni ti v tom ani relatívne malý diesel, ani 5 dverí, ani motor vpredu. Je to síce v rozpore s tradíciami značky, ale aj tak to je a bude proste Porsche a nič iné.
Avatar - NickNik
5. 8. 2011 20:46
Re: FERDINANDE FERDINANDE
Vždyť mě neznáš >:D za to já tebe jo na zdejších diskuzích dokonale dokazuješ co jsi za tupce takže můžu říct že o autech nic nevíš.Takže nazdar bačkoráku :-)
5. 8. 2011 20:01
to je zase blábol
Vyšší střední třída?? To si děláte srandu ne... auto základ 2 mega lol
Avatar - dicky
5. 8. 2011 19:02
Re: No uvidíme,
ehm cayenne je suv a naftovy motor audi ma jen tady ve vasi EU spolku.
Ano mame normy CO2 ale to nam nebrani predstavovat new modely s motory 5.7 nebo 6.2 a vetsi to v osobnich autech a suv nebo pick up..
Tlak na snizeni spotreby paliva je ale jen na papire.
Svoboda je daná.
Vyrabi se to co lide chteji a to co se prodava
>:D
Ano donekonecna muzete tvrdit ze amerika snizuje emise a spotrebu .
Ale s cim vyjede novy nejprodavanejsi vuz ?? Ano bud 4.6 nebo 5.0 je tam ecoboost V 6 3.5 turbo nebo atmo 3.7 ale to je presne jen pro svobodny vyber lidicek.
Nejprodavanejsi 4.6
Ne nesmerují u fordu tim smerem ze se lidem vnucuje co by ani nechteli.
A ze by melo byt vse 4 valce biturbo napr opet nas nejprodavanejsi model Ford F-150 dostal ted dalsi novy motor hadej jaky?
No 6.2 V8
Kazdemu co jeho jest a co chce a lidi pozaduji.
To v EU se proste snizi objem 6 na 4 do vseho se nacpe biturbo diesel neb trivalce hehe a pak si dovolite rikat ze jste tu vrchol luxusu a pokroku?Proc chcete zachranit svet emisemi??
Chcete zde jezdit v trivalcich nebo snad v 1?
Nenechte se vysmat znam socialismus co tu byval v CR a toto je skoro stejne.
Planovani planovani kterou 5tiletku ehm normu eko ted jedete?
vy chcete byt svetu konkurenci??koho byste na tu 3.0 nafta nalakali mimo vas?
Nikoho
Rikate ze když dieselový poskytne stejné služby jako benzinový a přitom spotřebuje míň no ale to plati jen v EU.
Chine,Rusku,ve statech,v australii vsude tam timto autem dava majitel na obdiv urcity status a ten i drzi.
A neridi se heslem hlavne ze je to porsche pod kapotou at mam co mam.nejak to jede.
Hlavne ze to moc nestoji.
5. 8. 2011 16:42
Re: No uvidíme,
Proste za vsim jsou dnes prachy, ze ;-\
5. 8. 2011 16:40
Re: Úspora
Vsak uvidime na prodejich, osobne si myslim, ze se to prodavat bude, ale u mne ma Porsche timto :no:
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: No uvidíme,
Tak já jsem žádné regulace CO2 nezavedl a nejsem nadšený z toho, jak se tlačí na automobilový průmysl, zatímco ostatní odvětví pokračují více méně v klidu dál. Ale vy se oháníte Euro normami a limity na CO2, přitom v Americe platí něco podobného, jmenuje se to CAFE a aktuálním cílem je do 15 let stalčit spotřebu aut ke 4 litrům (jinak bude automobilka paltit pokutu). Takže když říkáte A, neměl byste zapomínat na B.
S Panamerou Diesel nemám žádný problém stejně jako s jakýmkoliv podobným produktem - za předpokladu,. že bude dobře fungovat. A ono to funguje. Na předsudky a stereotypy auto nejezdí...
Navíc opravdu nevidím důvod prolívat zbytečně palivo motorem auta, když dieselový poskytne stejné služby jako benzinový a přitom spotřebuje míň. Mám teď samozřejmě na mysli prakticky orientované verze, ve "sportovních" variantách mají dnes benzinové motory své nezastupitelné místo, ale to snad nikdo nezpochybňuje.
PS: "naftove auto ma byt vzdy truck" - takový vůz přece u Porsche taky najdete. Cayenne je z americké definice truck a dieselový motor má :-)
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: No uvidíme,
Myslím, že zrovna maximálně desítky tisíc kusů Panamery (nebo i Phaetonu) na tom mnoho nezmění... Pro VW Group je ale určitě zajímavý i tržní podíl v segmentu v součtu všech svých modelů, nakonec pro koho by nebyl...?
Avatar - dicky
5. 8. 2011 15:51
Re: No uvidíme,
reakce na pana Vaverku.
Co2 jste si tady zavedli samy a je to vlastni bic na sebe.
Ze ostatni svet dela ze taky ho to zajima ale v realu na to zvysoka kasle protoze proste prodava co lide kupuji je vec druha.
Viz USA a China .
A o podstate preziti no nevim u nas je stale nejprodavanejsi auto Ford F-150 tak si myslim ze o podstate preziti neco tato znacka ví.
A dokud bude toto auto s nasimi klasickymi motory nejprod. tak se u nas svet toci spravne.
A uz hezkou radku let..
Ono lidem neco nutit co nechteji a snazit se tomu pomoct nejakymi zakony napr CO2, euro 5-6 a 10 v budoucnu nakonec posle vas prumysl do kytek.
Na 3valcich se bude lamat chleba to uz spousta lidi nezkousne a radsi sahne po jinych znackach napr treba po nasich.
Ale k porsche.
Proste jsem tak vychovan a v nasi spolecnosti by vodit naftove porsche po ulicich byla pro majitele hanba.A s argumentem spotreby kdyby nekde vylezl ze chce setrit tak by si lide klepali na celo.
Kup si s mensi spotrebou kdyz nemas na benzin v luxusnim voze.
Ale neuvadej se pro smich ze chces porsche a nemas na provoz..
A ze chces setrit?Tak pak do spolecnosti ktera vlastni panamery v normalnich zemich nepatris..
A dojezd a tankovani po 500 km s tim ma houby co delat..
To je jako mit Cadillac Escalade na naftu a popojizdet za zvuku traktoru po hlavni ulici.A rikat ono to na benzin moc papa JA SETRIM
Brr fuj husi kuze

naftove auto ma byt vzdy truck
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: Úspora
To je taky pravda. Na ježdění "kolem komína" se v případě Panamery bude mnohem víc hodit zákadní šestiválec, hybrid a nebo rovnou Turbo. Ale lidí, kterým jejich omezenost nedovolí na nájezd pár tisíc km ročně koupit nic jiného než diesel, bychom našli taky dost. Z toho pak plynou další stereotypy o dieselech - zacpané filtry, odcházející turba a další závady (včetně např. i automatické převodovky, která za studena nemá ráda velké Nm), které rozumně provozované a servisované auto s turbodieselem nepostihnou.
5. 8. 2011 15:26
Re: Úspora
...ne nebudem se hadat ;-) ja proste 200km za den po meste proste neujedu i kdybych jel 20x do servisu za den s dieselem >:D
5. 8. 2011 15:24
Re: Úspora
Ale to ano, u nas v mensim meste je to to same, vetsina jich ma diesel, ale toto je Porsche, ikona sportovnosti, je jasny ze u nas si V8 benzin ojety nikdo nekoupi, s tim 100% souhlasim, ale je to tim, ze lide neumi moc pocitat a koupi i diesel, kdyz jim bude auto stat cely rok v garazi a ze tech lidi znam...
5. 8. 2011 15:21
Re: No uvidíme,
A neni to konkretne u Porsche jen nenazranost VW a honenim za svetovou jednickou ???
5. 8. 2011 15:18
Re: Kdyby si v Porsche..
Jenze to by museli k Japoncum a to by u VW neprekousli ;-)
5. 8. 2011 15:17
Re: 3.0 TDIR
...snad nas do toho EU nenatlaci...hlavne ze tam v tom jejich slavnym parlamentu sedi samej dedek a ma velkej pupek, kdyby tolik nezrali, take by byli ECO ;-)
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: Úspora
500 km na dva dny je reálně 200 km denně, těžko budete pokaždé vyjíždět nádrž až do sucha. A takovou vzdálenost najedete za den po městě bez toho, abyste se nějak snažil.
5. 8. 2011 15:15
Re: FERDINANDE FERDINANDE
A ze ti vadi benzin odborniku, co ? Lepsi svezeni si myslis mozna proto, ze jsi snad v dobrem benzinu asi ani nesedel ze ? Dej vedle sebe benzin a diesel a rozjet to z 80 na 160 a uvidis...Diesel pojede ze zacatku lepe, ale pak mu benzin ujede, hadej proc ? To same ted maji problem nizkoobjemove turbo benziny proti klasice, proste tahnou a pak ...
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: Úspora
Znám různé majitele drahých aut. Jeden z nich má dokonce 65 AMG, většina ale dieselové šesti- a osmiválce. Důvody jsou přesně takové, jako píšu - nemuset neustále zastavovat na benzince a neutrácet za provoz víc než je nutné.
Dieselová limuzína dojede do Frankfurtu a zpět maximálně s jednou vynucenou přestávkou, benzinový V8 potřebuje dvě a nenabídne řidiči/posádce na takové cestě nic navíc.
A ano, pokles hodnoty u ojetého auta je v této kategorii enormní, ale u dieselu nebude zdaleka tak výrazný (v procentech). Stačí se podívat na jakýkoliv starší model a uvidíte, že pořídit ojetou V8 v pětimetrovém autě je téměř vždy levnější než dieselový šestiválec. Přitom pořizovací ceny nového na tomy byly právě opačně.
5. 8. 2011 15:11
Re: FERDINANDE FERDINANDE
...no tos vystihl, jeleni v riji a ze jich po cestach jezdi az az ;-)
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: No uvidíme,
Porsche ale i historicky bylo relativně masovou záležitostí. Stavět ho na úroveň Ferrari je nesprávná představa, tyto značky se vyrovnají závodními úspěchy a mnohdy pokrokovou technikou, ale cílení na zákazníky je jiné (samožejmě určitý průnik existuje).
Jiná cesta asi neexistuje - jednak jde opět o emise CO2, ale také vůbec o samotnou podstatu přežití. Dnešní auta stojí zlomek toho, co před lety, a přitom nabízí podstatně nákladnější výbavu. Logicky je pak potřeba někde ubrat a to se děje rozložením vývojových nákladů na co nejvíc vyrobených kusů, potažmo modelových řad.
5. 8. 2011 15:07
Re: Úspora
>:D tak pokud najedu po meste 500km denne, tak to pak jooo ?
A takove popojizdeni v dieselu za studena bude asi take pro motor fakt super. Nemusime brat hned benzin turbo staci bez turba ne ???
5. 8. 2011 15:03
Re: Úspora
- vetsi dojezd - to ano
- naklady...stale dokola, kdyz mam na 3 mega auto, resim naklady ? Desetitisice mesicne ??? To uz jste ale trochu prehnal ne ??? Kdyz je rozdil ve spotreba i 3L, tak mi to da rozdil nejakych 85Kc na 100km, takze 1 desetitisic by byl pri ujeti 12.000km mesicne ! To by byl spis letec.
- nechapu, jako kvuli spotrebe ???
- no to snad ne, to auto (at benzin nebo diesel) uz ma zustatkovou hodnotu skoro polovicni uz po jeho koupi, to snad vite ne ? Cim drazsi auto, tim mene prodejne, zvlaste ojete...
5. 8. 2011 14:58
Re: No uvidíme,
To si myslí v Porsche nejspíš správně. Otázka je, co tahle změna image dlouhodobě s automobilkou udělá. Jedinou jistotou je, že Porsche bude nuceno svádět regulérní konkurenční boje s D3 a další prémií bez výhody toho, jak exklusivně je zatím v současnosti vnímáno.
Avatar - Ada je zase tady
5. 8. 2011 14:52
Re: FERDINANDE FERDINANDE
Parni stroj ma bohuzel nizsi energetickou ucinnost, nez spalovaci motor. Jinak by mi zasadne nevadil.
Avatar - Ada je zase tady
5. 8. 2011 14:51
Re: FERDINANDE FERDINANDE
Nojo, zato ty si odbornik na auta k pohledani. Uz sis nekdy na nejake auto vydelal, backoro? >:-[]
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: No uvidíme,
Kolik (desítek) tisíc lidí by si to ročně koupilo? Asi ne tolik, co nějaké trendy SUV. Aspoň v Porsche si to tak myslí...
5. 8. 2011 14:20
Re: FERDINANDE FERDINANDE
Dej si tam parní stroj, blafne jednou za minutu a to se ti bude líbit. :-)
5. 8. 2011 14:16
Re: Smer Caterham či BMW?
Luxusnejšiu či exkluzívnejšiu alternatívu k BMW/Audi/Mercedesu? Porsche byl sporťák, v podstatě jen dvoumístný, Mercedes je hlavně ten luxus, výkony až potom. BMW je něco mezi a Audi je jen přelepený VW. Porsche byl právě něco mezi BMW a (Ferrari). Dřív jsem se za porše otočil, teď už to nedělám. Pravda je, že si ho nikdy nekoupím, takže jim to může být jedno (asi jako většina z Vás). Ale právě ten, kdo si ho kupuje chce, aby se za ním lidi otáčeli. A tím pádem pro něj může přestat být zajímavý. Prostě seženou jiné zákazníky.
5. 8. 2011 14:13
Re: porsche mainstream
jj mluvi se o tom dlouho, to je fakt.
ale pokud se nepletu tak vsechny nove podzemni garaze by jiz podminky pro parking lpg meli splnovat, jde ale o ty stavajici.
5. 8. 2011 14:09
Re: No uvidíme,
Přesně tak. Kdyby udělali obdobu Mazdy MX5, třeba s dvoulitrovým boxerem, tak jím lidi utrhnou ruce a image značky zůstane zachovaná a naopak tím naváží na tradici lidovějších sporťáků z 80 let.
5. 8. 2011 14:04
Re: Smer Caterham či BMW?
Prosim? Jak muzes srovnavat porsche s caterhamem? Vzdycky to byl ''nejmainstreamovejsi'' vyrobce cistokrevnych sportaku. Jinak problem by byl, kdyby zakaznik nemel moznost volby mezi dieselem a nejakym brutalnim benzinovym motorem.
Avatar - Dinar
5. 8. 2011 13:49
Re: No uvidíme,
No, cajun 2,0tdi to už není lámaní chleba, ale drobení rohlíku do polívky. :no:

Mě nevadí "lidová" porsche, ta tu byla vždy, ale vždycky to motoricky i koncepcí bylo něco víc než běžná konfekce. Tiguan s tiguaními motory a čistě logem porsche, to je už pro mě hodně za hranou. Spíš by se mi líbil malý roadster s motorem vpředu a rwd odladěný u porsche, který by se prodával i se znáčkem vw svázaným s nějakou slabší motorizací.
5. 8. 2011 13:42
Re: porsche mainstream
Uz 5 rokov sa o tom pise, ale ziadna zmena. V zahranici to povolene je, ale myslim iba v pripade, ak ma ta garaz specialne odvetravanie, co su naklady naviac a malokto to bude robit.
5. 8. 2011 13:38
No uvidíme,
jak s vnímáním značky zamává, až Cajun vyjede s 2,0 TDI. Protože jestliže třílitrový 6tiválcový diesel ještě přecejenom sám o sobě poskytuje jakousi výlučnost velkých premiových manažerských sedanů, tak 2,0TDI je už především spojen s tou nejobyčejnější konfekcí firemních Oktávek, Golfů a Passatů. To se bude lámat definitivně chleba.
5. 8. 2011 13:35
Re: FERDINANDE FERDINANDE
Na zisky a prodej musí být auto udělané pro lidi, nemyslíš? Nebo si ho kupují jeleni v říji?
5. 8. 2011 13:32
Re: Úspora
AAA >:D

Příští týden už pro mě vypadá líp, je mi studno.
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: Úspora
Samozřejmě neznám, bylo to myšleno s nadsázkou. Velké Chryslery jsou pro úplně jiný svět jak Panamera. Jediné co si dovedu reálně představit, je výměna CLS za Panameru (nebo naopak). I přechod od/k BMW 7 se mně zdá u naftové motorizace čistě teoretický - pokud by takový člověk nestál o výrazně jiný charakter auta než dosud.
Avatar - Dinar
5. 8. 2011 13:30
Re: Úspora
>:D ale stejně doufám, že bude kde si tu carreru na důchod pořídit.
5. 8. 2011 13:29
Re: Smer Caterham či BMW?
Z hlediska zachování jakéstakés identity značky asi ano ;-)
5. 8. 2011 13:27
Kdyby si v Porsche..
..aspoň dali tu práci a vyvinuli svůj vlastní šestiválec - dieselový boxer, chápal bych to, ale tohleto je ostuda... základní V6 bude o fous rychlejší a žrát bude tak o tři litry víc max...
5. 8. 2011 13:25
Re: Úspora
Když má John McClane tušení, tak pojišťovny začínají krachovat! >:-[]
5. 8. 2011 13:24
Re: Úspora
Ano, US produkce nenabízí nic podobného sportovním evropským sedanům. Nerad parafrázuji, ale jedna z otázek nejvíce přispívajícího člena diskuzí ACZ je:

Znáš majitele Panamery, který by ji vyměnil za 300C? Kolik by těch majitelů bylo v opačném případě? ;-)
Avatar - Dinar
5. 8. 2011 13:22
Re: Úspora
Nevím, něco mi říká, že tenhle dýzlový bumerang se Porschi jednou vrátí a radosti z toho moc nebude. ;-)
5. 8. 2011 13:21
Re: Úspora
Ano, moderní přímovstřikový benzín má zvuk jako většina moderních vznětových šestiválců!
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: Úspora
Nejsem vysloveně expert na americkou automobilovou produkci, ale pak mě napadá už jen Dodge Charger SRT8. Jinak nic, co by se dokázalo Panameře víc přiblížit,.
Avatar - Dinar
5. 8. 2011 13:20
Re: Úspora
Koho fiat jíš, toho chrysler zpívej. >:D
5. 8. 2011 13:19
Re: Úspora
Americký příteli, věř mi, že až se někdy budeš rozhodovat jaké koupit olítané auto, tak ještě rád zvolíš naftu před hybridem :-)
5. 8. 2011 13:17
Re: Úspora
Myslím, že konkrétně v tomto případě se jedná o kombinaci velikášského rozmachu spolu se strachem z emisních norem.
A v zásadě platí, že u "Meka" si kančí steak nedáš, ale u "Mišelinů" burgra dostaneš ;-)
5. 8. 2011 13:15
Re: Úspora
Tvoje počty značí, že jsi zatím skončil u tabulek. já si již dokázal nějakou tu korunu (dollar, euro) vydělat a ona práce (fyzická, či dejme tomu psychická) občas bolí. A proto je potřeba vědět odkud člověk přišel a kam se vrátí. To je reakce na osobní výpady.

Chudá a hloupá Evropa si dokáže udržet slušný standard i přesto, že spousta členských států poskytuje garantovanou základní úroveň zdravotní péče za jaksi povinné zdravotní pojištění a to je zrovna pro mě určité měřítko vyspělé, či nevyspělé společnosti.

To jak se změní myšlení za oceánem během neustálého oddalování státního bankrotu je jen na nich, ale to, že tím mohou díky globalizaci opět zasáhnout sotva se zotavující světovou ekonomiku vypovídá naprosto přesně o chudosti a hlouposti.

Je úspěšný ten, kdo žije na dluh, který není schopen splácet, nebo ten, kdo si je na sebe schopen byť skromněji vydělat? Think twice :-)
Avatar - NickNik
5. 8. 2011 13:12
Re: FERDINANDE FERDINANDE
O5 nám tu všem ukazuješ co jsi za blbce...hádat se je zbytečné běž si diskutovat na server o vaření když o autech nic nevíš ;-\
5. 8. 2011 13:07
Re: Úspora
A to je sakra dobrá a sakra o hodně levnější alternativa... ;-)
Já bych se s ní spokojil. ;-)
Avatar - Ada je zase tady
5. 8. 2011 12:43
Re: FERDINANDE FERDINANDE
A proc ne? S dieselem je prece obecne lepsi svezeni nez se zdechlym bendzinovym motorem, ktery se musi tocit jak zubni vrtacka, aby spravne zatahoval.

Do auta patri diesel.

PS: Samozrejme vim, jake vlastnosti ma velkoobjemovy vysoce vykonny benzinovy motor a nesrovnavam jej s komercnim dieselem... Srovnavam srovnatelne vykonne motory a konstatuji, ze pokud ma benzinovy motor A vykon 150kW a podobny diesel take 150kW, tak pro mne rozhodne mnohem lepsi svezeni je s dieselem. A proto, pokud se v Lamborghini objevi prislusne vyladeny 5.0 TDI, budu to povazovat za zcela prirozene.
5. 8. 2011 12:40
Re: Úspora
Tak ono jde spíš ono, že Panamera Diesel se tímto dostává do přímého střetu s německou trojkou (A8, 7er, S-klasse), oproti nim ale nabízí méně muziky za více peněz. Určitou "přidanou hodnotou" Panamery jsou právě její osmiválce a s tím spojená "sportovnější" charakteristika, což s nejslabším motorem, a ještě k tomu s dieselem, nekoresponduje, takže zbývá prakticky jen image, kterou toto auto získalo díky silnějším motorům.
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: Úspora
Ano, 500 km se bez přestávky ujet dá, vždyť na dálnici je to jen něco přes 3 hodiny jízdy. Navíc nejde o to nedělat při jízdě přestávky, ale neMUSET. A když se budeme bavit o jízdě ve městě - vám se chce tankovat třeba každý druhý den (když vezmeme ten dojezd 500 km)?

Poruchovost je zcela abstraktní pojem, Panamera Turbo má stejně složitou techniku jako Panamera Diesel, o hybridu nemluvě. Ojetý nafťák je určitě sebevražda u Passatu nebo Octavie stočené z 300 na obligátních 120 tisíc km, zvlášť když následný servis odpovídá číslu na počítadle a ne skutečným kilometrům. Co vás vede k tomu, že by Panamera Diesel neměla být po pár letech provozuschopná?
5. 8. 2011 12:22
Re: porsche mainstream
to neplati vsude a v CZ uz to taky chteji zrusit.
Avatar - iudex
5. 8. 2011 12:02
Re: Smer Caterham či BMW?
Pridal by som ešte jeden pohľad:
Porsche malo pred Cayenom na výber, či zostať v segmente exkluzívnych výrobcov športiakov, o ktorých vedia len znalci a byť exotickým, ale marginálnym doplnkom trhu á la Caterham či Lotus. Alebo - a tú cestu zvolilo - ísť v ústrety očakávaniam zákazníkov a ponúknuť im to, čo chcú, teda luxusnejšiu či exkluzívnejšiu alternatívu k BMW/Audi/Mercedesu, či už v segmente SUV, alebo limuzín. Myslím, že voľba to bola správna. A doplnenie dízlov do ponuky je len logickým smerovaním po dávnejšie vytýčenej ceste.
5. 8. 2011 11:58
Re: Úspora
Chudé a hloupé evropě ? Teď jsem ti nedávno zaznamenal už celkem paniku nějakých pánů v kravatách, kteří se nakonec pár hodin před prů*erem poplácali po zádech, že zažehnali zákonný krach státního hospodaření. Jen si nějak nedokážu vzpomenout, kde to bylo. Asi nějak banánistán.
P.S. Co ta úžasná US autoprodukce dokáže proti Panameře (jakékoliv) postavit...
5. 8. 2011 11:55
Re: 3.0 TDIR
... a ecosaver gumy, plechove disky s puklicami a zaslepe otvory v narazniku ;-)
5. 8. 2011 11:53
Re: Úspora
Viem si dost dobre prestavit, ze si ten disel budu kupovat zakaznici, ktori sa v technike moc neorientuju a disel je pre nich synonymom nizkej spotreby. Maju neviem aku predstavu, ze benzin v tak velkom a vykonnom aute musi mat dramaticku spotrebu
Avatar - Dinar
5. 8. 2011 11:52
Re: Úspora
Jo, velmi racionálně řečeno. ;-)

Přesto si pořád myslím, že z dlouhodobého hlediska implementace dýzlu do panamery, stejně jako do cayenne bude pro porsche ekonomicky ztrátová. Jde o image, což sice samotné moc racionálně nezní, na druhé straně je to jeden z velmi podstatných profitmakerů firmy Porsche. Důvod, proč může prodávat tu o milion tu o dva dráže za jednotku (auto) srovnatelné (technicky) s autem značky se slabší image je právě ten znak s koněm a parohy a celá historie která se v něm skrývá. Sportovní purismus, spojení se závody, vůně benzinu, to vše už rozmělňuje vznik jiných modelových řad, ale to tolik nevadí, pokud se bude právě držet i u těchto řad úroveň jisté výlučnosti, a to se o autech s "obyčejným" dýzlem z audi (žádné powered by Porsche) říct už nedá. Trh to zkousne, kupci 911tek také, pro ně se nic nemění (zatím), ale image začíná pomalu uvadat, sportexkluzivita rozmělňovat a racionalita zavedení dýzlu nutně povede k racionalitě jiné, zákaznické, kdy se začnou potenc. kupci ptát, proč dát za porsche o mega víc než za audi, například. Na hru o výjimečnosti své značky při současné nabídce čiré průměrnosti už dojelo více slavných značek (alfa, lancia např.) , já mám obavu, že bude-li proces zprůměrňování poršat pokračovat, dojde i na Porsche, i když to dnes vypadá naprosto jinak. :'-(
Avatar - dicky
5. 8. 2011 11:33
Re: Úspora
tak dojezd ?
hm jel si nekdy 500 km v kuse a nedelal ani chvilku prestavku?
Myslim ze reci o tom ze dojezd je vetsi jsou stejne jen reklamni tahaky protoze kazdy si aspon po tech 500 km udela prestavku at na jidlo nabo zachod a natankovat ?to je 5-8 minut..
Provozni naklady nizsi?
Pri dovozu new auta z USA MAM SPOLEHLIVE USETRENO NA PROVOZ BENZINU NEMLUVIM O VYBAVE ...
ROVNOCENA NE PRIMO LEPSI VOLBA?
Poruchovost a cilivost na naftu jsou zname.......
Vyssi zustatkova hodnota?
Ale Ale.No promin hybrid panamera S nebude min mensi..A ojety naftak = sebevrazda
Proste je to k smichu jak si tu naftu oduvodnujete
Proste jen reklamni triky a reci nic vic.
5. 8. 2011 11:32
Re: porsche mainstream
Taketo auto parkuje vela ludi v podzemnych garazach a tam vacsinou plyn nesmie
5. 8. 2011 11:12
Re: 3.0 TDIR
jasne.ved je to mozne ze este sa nedal skusat,nehadam sa

kazdopadne Porsche oblubuje privlastok S,cize potencial na Diesel S tu je ;)
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: Úspora
- větší dojezd (ne každý je ochoten tankovat každých 400-500 km)
- teoreticky nižší provozní náklady (ne každý je ochoten nenávratně prolívat nádrží desetitisíce měsíčně)
- pro každodenní použití při vyšším nájezdu je dnes v daném segmentu diesel prostě rovnocenná, pokud ne přímo lepší volba
- můžeme předpokládat i vyšší zůstatkovou hodnotu při dalším prodeji
5. 8. 2011 11:00
Re: Úspora
A v cem tedy ma podle Vas tento diesel opodstatneni, kdyz si koupim auto za 3 miliony, tak nemam na dalsich 5 let (pak pujde stejne u majitele z garaze) na benzin ??? Je to smesny rozdil v castce k porizovaci cene auta. Spis mne napada, zda tim spis nesnizuji emise v ramci znacky, zda tam nejsou nejake sankce od EU, tezko rict, do toho ja tedy uz nevidim...
5. 8. 2011 11:00
Re: 3.0 TDIR
to je jaksi zvláštní přístup, kdy by Audi mělo něco "půjčovat" Porsche.... Aby nakonec "barometr image" značky Audi nepřešplhal i to Porsche.... ;-)
5. 8. 2011 10:56
Re: FERDINANDE FERDINANDE
Mozna se tomu smejes, ale i Lambo muze byt v dieselu (i kdyz doufejme ze urcite neee), kdyz to lidi budou kupovat, dnes SE AUTA NEDELAJI PRO LIDI, ALE JEN PRO PRODEJ A ZISKY, je jedno co v aute je, dnes vali silne marketing, viz auto.cz, ktere se meni v reklamni balast...
5. 8. 2011 10:52
Re: 3.0 TDIR
Asi by to nemelo pridavek ECO ;-)
5. 8. 2011 10:52
Re: 3.0 TDIR
Mozna proto, ze tehdy jeste nebyl pripraveny na intezivni testovani.... ?

Mozna tento motor o kterym pises, prijde az s faceliftem v polovicnim zivotnim cyklu samotne Panamery...?
5. 8. 2011 10:50
Re: 3.0 TDIR
Panameře by především slušel 4,2TDI, ale ten Audi asi jen tak nepůjčí.
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: Úspora
Pro vaši informaci, tento konkrétní vůz stojí ceníkových 2,94 milionu korun, protože není v základní výbavě.
5. 8. 2011 10:49
Re: Úspora
V podstate souhlas, ale diesel je vzdy "pocitove" rychly, ma pekny zatah odspodu, pak nic, prerazeni a zase zatah, pak si lide mysli, ze je to rychlejsi, neni, spis hlucnejsi ;-)
PS: jestli je to dalsi diesel co zni jako V8 benzin, tak uz by nekdo mel redakci vymenit usi, zvenku je poznat i diesel V8 ! Moderni primovstrik benzin V6, slyset moc neni, zvlast po nastartovani, klapot u benzinu ??? No nevim nevim...
PS2: nic proti dieselu, ma svou klientelu, to urcite, pri ustalene rychlosti opravdu moc velky rozdil proti benzinu neni, ale popojizdeni po meste a v zime ???
5. 8. 2011 10:44
3.0 TDIR
Som zvedavy ci zaradia aj do panamery dvojito preplnovany trojliter, ktory cerstvo predstavilo Audi. jeho vykon by predsalen sedel viac do Panamery.
Uprimne ma zaraza preco tomu nie je od zaciatku,ved normovana spotreba je velmi podobna
5. 8. 2011 10:39
FERDINANDE FERDINANDE
kam ta doba speje???

Jedine Porsche, to ozajstne Porsche s dusou a charizmou bude len 911...

Davno som sa vyjadril o nemoznom kroku s Cayenom... To auto nemoze byt povazovane za rydze Porsche (aj vdaka spolocnej technike s Touaregom) nehovoriac o tom, ze su ich plne bazare za smiesne prachy___za 13tis ho mas vo fullke :-)

Prachy su prachy, tak preco ich nemat viac na ukor povesti a HLAVNE charizmy...
A neberiem nazory o tom, ze keby nebolo vw, tak je Porsche minulostou...TO JE BLBOST!

vw doslova sprznilo legendu a mozeme len dufat, ze nieco podobne nespravi s Lamborghini

Lamborghini Aventador 3,0 TDi 8-s
Avatar - dicky
5. 8. 2011 10:35
Re: Úspora
No ty si po ranu vtipny webpajo >:D ale to jen ukazuje jak si omezeny tupoun ktery ani neumi moc pocitat.
Kolik si tady rikate v EU za tu dieslovou chciplotinu? 2 183 000 kc
V USA me v benzinovem zakladu vyjde na 75 000 a pri dovozu sem vcetne vsech poplatku podotykam vsech me vyjde na vasich 1 900 000 kc
A jelikoz ma porsche globalni svetovou zaruku ze je to ze státu je u pr...
Takze uspora 300 000 na ty roky nez dojde zaruka a vymenis ji..
A kdyz uz budu honit ekologi tak mam panameru S HYBRID na dovozu za
2 300 000 opet vcetne vsech poplatku ano vsech a zaruky.
Takze nedelejte zas z lidi blbce a tu vasi cenu skoro 2 900 000 kc co tady za stejny model pozadujete si muzes strcit vis kam.
A uspora 600 000 kc myslim na palivo je dostatecna >:D
TAKZE ZE VAS TADY OKRADAJI JE ZREJME ALE KDO CHCE JEZDIT NA BENZIN JE CHYTRY MUZE A NIC NEPRODELA VCETNE ZARUK VYROBCE >:-[]
Nafta do nakladaku
Do lux limuzin? jen v chude a hloupe evrope
5. 8. 2011 10:33
Evoluce
Pamatuju si dobre jak bylo tezke prijmout prvni generaci SUV tohoto jmena a sdruhou generaci jiz patri do rodiny bez sebemensiho zavahani.

To same se odehrava u Panamery a nejvice to bude asi znat u noveho modelu Cajun.

:yes:
Avatar - Ji/Ri
5. 8. 2011 10:24
NAFTAMERA
Porsche v naftě - příznivci a fandové sporťáků a této značky 8-s , ale jinak ostatní - noví zákazníci kupci limuzín a majitelé :-) :-)
Za mě má naftamera: :yes:
Avatar - Ji/Ri
5. 8. 2011 10:22
Re: Úspora
:yes: jednoznačně nafta v Panameře je logický krok. A myslím, že i dobrý. Ono koupit např. tu 7er za stejné peníze.... to už šimrá pod kloboučkem: "Mít Porsche"..... Já vím, ono se říká, že majitelé těchto vozů spotřebu neřeší, ale opak je pravdou - řeší. Je rozdíl najet na nádrž 500 nebo 1000 km. Anebo jezdit do 8smi v naftě nebo do 15ti a výše v benzínu....
5. 8. 2011 10:11
Úspora
Pohledů na Panameru D je mnoho:
-Porsche musí snížit úroveň produkce spalin a sledovaným parametrem je CO2, proto se jeví nafta jako logická
-Zběžný pohled na prodejní čísla luxusní třídy a poměr benzín/nafta jsou v EU jasná. Nafta rozhodně outsiderem není
-Nemá-li se dehet objevit ve sportovních kupé Porsche, pak její montáž v SUV a limuzíně je logický
-Nedisponuje koncern VW takovou silou, že je Panamera D z prodejního hlediska bezvýznamná?

Z toho mě vychází, že z hlediska výrobce je osazení vznětového motoru logické a z pohledu uživatele vlastně také. Nářky pubescentů a Dickyho na chudé bohaté co mají na auto za 100k EUR a nemají na provoz jsou liché. Panamera je managerský vůz a jako takový mi přijde v úsporné verzi schopné polykat větší nájezdy s nižší režií jako opodstatněný.
Avatar - Ji/Ri
5. 8. 2011 10:00
Re: porsche mainstream
No to beru, lpg v poho, ale Porsche na plyn? To mi trhá uši >:D plyn jako palivo pro socky neberu. Osobně bych ho do auta dal taky, ale zmenšit kufr si nechci a rezerva at je taky tam, kde má být. Ale plyn v poho. Ale těm baworákům to může míchnout 7mým žaludkem.
Avatar - Ji/Ri
5. 8. 2011 09:55
Re: DEVĚTSETJEDENÁCTDŮVODŮ PRO JEDINÉ PORSCHE
No přesně tak, vždyť Cayenne zachránil svého staršího brášku ;-) v tomhle dýcháme stejný vzduch.... :yes:
5. 8. 2011 09:48
Re: porsche mainstream
bral se m to jako alternativu z vyroby. kdyby byla treba 1/4 nadrz na benzin a 3/4 na lpg.to by na vaze autu nepridalo a motoru by bylo jedno na co jede.
LPG na sportovnosti zadnemu vysokootackovemu motoru v podstate nic neubere, po max. nekolika upravach je kazdemu motoru jedno na co jede.
diesel bude projevem vzdy diesel, i kdyz dnes se ty rozdily vice a vice smazavaji (viz. mazda skyactive - diesel i benzin se stejnym kompresnim pomerem).
to ze to ma vyzirat klienty treba od bmw 7 samozrejme chapu a jiste to bude mit uspech.
psal jsem to jako reakci ( i kdyz pro nekoho asi troufalou a provokativni) na prvni vetu clanku: "Turbodiesel pod kapotou Porsche je dle mnohých svatokrádež".
Mi prijde, ze v CZ bere vetsina lidi LPG a CNG jako nejake palivo pro socky co jezdi ve skode 120 a veskere negativni nazory maji prave ze zkusenosti z te doby kdy u nas lpg zacinalo.
Ja to vidim spis tak, ze motoru je do jiste miry jedno jestli do nej leju 98 nebo 100 oktanovy benzin nebo treba prave LPG. Furt to bude mit projev benzinoveho motoru. A proto je to s ohledem na tradice sportovni znacky mensi "svatokradez" nez diesel.
Avatar - kari.laz
5. 8. 2011 09:45
Re: DEVĚTSETJEDENÁCTDŮVODŮ PRO JEDINÉ PORSCHE
To luxusní zboží si můžeš vysvětlit také tak, že to je zdroj peněz, aby měli na vývoj právě té 911. Ale jinak s tebou souhlasím.
Avatar - kari.laz
5. 8. 2011 09:44
zvěrstvo
Je to tradiční výrobce sporvotních vozů a z toho pohledu jako takového to je zvěrstvo. Jenže pak tu je ta druhá stránka, že k tomu všemu má ještě SUV a tam je nafta logická. Pak tu máme velký sportovní sedan. A co tam s tím vymyslet. Je dostatečně velký a pohodlný a přitom odstatečně sportovní s odkazem na tradice značky. A každý od něj očekává něco jiného, někdo sportovní zážitky se schopností převést více lidí, někdo náhradu cestovního auta typu BMW7, A8, MB S. Takže z tohoto pohledu je nabídky nafty logická a zákazník si může vybrat mezi TDI nebo Turbo S.
Z mého pohledu mi nafta nevadí a přijde mi logická do Cayenu. Přijde mi nepřijatelná do kteréhokoliv sportovního porsche. A Panameru mám někde mezi. Takže TDI v panameře neopěvuji, ale ani nezatracuji. Beru to jako nabídku zákazníkům. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na ekonomickou stránku věci.
Avatar - Ji/Ri
5. 8. 2011 09:36
DEVĚTSETJEDENÁCTDŮVODŮ PRO JEDINÉ PORSCHE
které je a bude Porsche tak nadále zůstává legendární model a nejlepší sporťák planety
PORSCHE 911 a to ve všech svých podobách:
Carrera, Carrera4, CarreraS, Carrera4S, Turbo, TurboS, RS, atd., atd. atd., ale devětsetjedenáctka je jen jedna a to legenda Ferryho. Porsche 911 :yes: :yes: zbytek produkce od Porsche jsou prostě jen a pouze luxusní zboží, ale pro mě bez ducha.
Avatar - Ji/Ri
5. 8. 2011 09:31
Re: porsche mainstream
Jsi normální? Panamera na plyn? Pomooooooooooooooooooooooc ;-) >:D Primárně, kdo šel koupit Panameru tak už měl v hlavě jasno a neřešil, že to bude mít takovou nebo jinou spotřebu. Ted je tu chrochtací alternativa, která bude vyžírat klienty jiných značek a to i vlastní stáje Audi. Ale např. bmw 7 má tím pádem hodnotného konkurenta ve vlastní vodě.
Avatar - DawQa
5. 8. 2011 09:24
Re: porsche mainstream
spíš by to byla zajímavá alternativa, ale pro automobilku by to bylo nerentabylní a tak pro zajemce o panameru s nízkými náklady na provoz neni problém zaplatit 40k a doinstalovat si tam plyn o který maji zájem, jenže kolik jich bude? sotva 5... a navic v dnešní době už je nafta skoro považovaná za "sportovnější" pač ta vás přeci při akceleraci pořádně zatlačí do sedačky a projev motoru už nikoho moc nezajmá, máme radia a několikaset watové soustavy už z výroby...
5. 8. 2011 09:13
porsche
Já myslím, že si Porsche kope vlastní hrob, kolik přiznivců jej za tu naftu zatratí, ale teď vážně:) Existence naftových motorů je alespoň v Evpropě zřejmě nejrozšířenější, co naplat, kdo šetří má za tři, no a v Panameře mě to vadit nebude, jasně, že v rovině "kdyby" bych byl jednoznačně pro turbo:) Takže ať se daří a těším se na "přepanamerované" české silnice:)
5. 8. 2011 09:11
Re: porsche mainstream
je to tak, o tom se neda diskutovat.
ale napadla me takova hrisna otazka, jestli by nebylo mensi zlo nabizet benzinovou panameru na LPG nez diesel. ;-)
aspon by se zachoval charakter benzinoveho motoru a naklady by byly nizsi nez u dieselu.
jenze pro lpg by byl mensi trh a vetsina zakazniku je asi dost zkostnatela na to aby prijala palivo co "netece". Nemluve o siti cerpacek v nekterych evropskych zemich. Mimo evropske neresim, tam si diesel beztak nikdo nekoupi.
5. 8. 2011 08:52
Re: porsche mainstream
ano samozrejme ze mas pravdu a suhlasim s tebou. Preto pisem ze je logicke ze porsche sa vydalo touto cestou. Akurat teraz ked vidis na ceste porsche cayene tak sa ani neobzries lebo ich vidis na kazdom rohu pomaly. S panamerou to bude podobne. Ale zisky budu rast :-)
5. 8. 2011 08:48
Re: porsche mainstream
Lidem se porad libi tzv. tradice a legendy, jenze v realnem provozu a zivote nikdo nechce platit o 35-40% vice paliva.

To mas jako v kuchyni, me taky chutna tradicni ceska kuchyne: Ale ktera zenska dnes bude stat u plotny a delat domaci nudle do domaci slepici polevky... vse je to o uspore casu a cas jsou penize, kterych neni nikdy dostatek.
5. 8. 2011 08:01
porsche mainstream
porsche robi vsetko pre to aby sa stalo mainstremom medzi premiou. Ci je to dobre? Asi nie. Ale je to logicke? Samozrejme, zisky su zisky, teraz uz tradicia ci legenda nikoho nezaujima. Peniaze su peniaze.