Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Retrotest: Mercedes-Benz S 320 CDI (W220) - Motýlek

Mercedes-Benz S 320 CDI je jedním z průkopníků dieselových motorů v luxusním segmentu. Jaký je s odstupem deseti let?
Zpět na článek
Avatar - Parda71 (BMWfans)
10. 8. 2011 21:34
Re: Chlapec je hysterický, řiťolezec nebo uražený autůrek?
,,osobně mi chybí detailnější informace o kladech a záporech modelu a skutečné testování aktuálního vozu"
Zde myslím dost okatě naznačuješ, že prahneš po rozboru modelu, což je činnost článku v rubrice bazar a ne RETROTEST. A teď to opravdu blbými řečmi a pliváním kolem sebe zpět nevezmeš. Nebo jsi to tak opravdu nemyslel a jen jsi nepochopil jednoduché slovo RETROTEST. Což je smutné. Opět jsi tedy mimo ;-)
Já tě vážně neberu už teď. Taky tím tyjátrem co tady předvádíš se tomu ani nemůžeš divit. A ostatní na tom nebudou jinak, pokud budeš v nastoleném trendu pokračovat. Pokud ti nejde o tom, aby se tady seriózně a slušně diskutovalo (což ti očividně vůbec nejde), tak sem nelez!
Tykat ti budu, je to tady zvykem (ostatně jako na většině podobných diskuzích), pokud s tím máš problém, tak tady co? Nelez
10. 8. 2011 13:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - white label
10. 8. 2011 11:22
Re: Konečne!
To nebude Airmaticem, to je tuning woe! >:D
Avatar - pumpkin
10. 8. 2011 09:44
Konečne!
Táto rubrika mi na auto.cz celkom chýbala, takže som rád že sa tu konečne objavila. Niektoré príspevky v diskusii sú už na dennom poriadku, tak dúfam že autora článku neodradia od ďalšieho prevetrania dákej tej "ojetiny" :yes:

Inak ten Airmatic bol zrejme fakt "kvalitka". Už som pár odpísaných eSiek stretol... [odkaz]
Avatar - Barrichello
10. 8. 2011 09:33
Re: ROZPAČITÝ "TEST", ale dobrý počin, snad to bude příště l
Aspon nejsou ty články psány bulvárním stylem (čti co není německé na tom se hledaj všechny mouchy a co je německé tam se o nich mlčí) a jsou tam popsána holá fakta a důraz kladený na techniku.

Není to show časopis ve stylu píšeme to zábavou formou, ale jaksi obsah pokulhává za tou formou....
Mě z těch časopisů sedí nejvíc, oproti Světu Motorů a Autotipu teda rozhodně.
Je fakt, že by potřebovali novou krev, neb panu Gregorovi bylo tuším 80, a Josíf s Hyanem zrovna taky nejsou pětatřicátníci >:D
Avatar - Parda71 (BMWfans)
9. 8. 2011 23:32
Re: ROZPAČITÝ "TEST", ale dobrý počin, snad to bude příště l
Špička? A co je špička? Automobil Revue zase mě jako špička nepřijde. Je to asi věc názoru. Na Auto Tipu mám rád, že se díky testům z Auto Bildu často věnují novým BMW a MB, což mi vyhovuje. Ale neříkám, že je AT nějaké vrcholové dílo, to taky ne. Zkrátka každému padne něco jiného.
Avatar - Parda71 (BMWfans)
9. 8. 2011 23:29
Re: Chlapec je hysterický, řiťolezec nebo uražený autůrek?
Kde tvrdím, že to je vulgární? Jen jsem ti dobře poradil, že se máš chovat slušně, když už tě to doma očividně nenaučili. Ostatně to jen potvrzuješ každým svým příspěvkem a názvem předmětu svého příspěvku.
Nesváděj svou neschopnost chápání psaného textu na článek. Jen ňouma může chtít bazarový rozbor ve článku, jehož účel je jasné definován již svým prostým názvem- RETROTEST. Takže tady jsi ustřelil.
Auto Tip je dobrý časopis, je tam spoust zajímavých věcí, ale má i slabé stránky. Tj. třeba bazar. Není to nejlepší časopis pod Sluncem, ale bahno nebo blesk to taky není. Ustřelil jsi podruhé.
Doporučuji se zde již více neprezentovat, neb s takovou zde moc brán vážně nebudeš.
P.S. hordou smajlíků svůj chabý potenciál v psaní příspěvků nezlepšíš ;-)
9. 8. 2011 11:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - white label
9. 8. 2011 11:08
Re: KOLA A PNEU
Viz 00:45, ono nikde není napsané, co už balónová pneu je a co ještě ne, takže to je docela subjektivní, každopádně na dnešní poměry to vypadá "balónově" docela dost, navíc jen 16" v této třídě už dnes neuvidíš ani u základních motorizací, nehledě na limit velikosti průměru brzdových kotoučú (zejména vpředu)...
Avatar - white label
9. 8. 2011 11:03
Re: KOLA A PNEU
Jak jsem už psal (00:45), bez uvedení šířky, profilová čísla nic měřitelného neříkají, 40%ní pneu může mít vyšší profil, než 60%ní.
Např 165/60 (výška profilu 99 mm) vs 325/40 (výška profilu 130 mm).
A pak taky samotný komfort zdaleka neovlivňuje jen výška profilu pneu, třeba nová A6 má lepší komfort na 20", než ta starší na 18", záleží taky na konstrukci pneu (runflat), ale i u pneu stejného výrobce, rozměru a zaměření může být znatelný rozdíl právě v tomto ohledu (např. CSC2 vs CSC3).
Avatar - white label
9. 8. 2011 10:20
Re: ROZPAČITÝ "TEST", ale dobrý počin, snad to bude příště l
Ten "Automobil Reveu" byl zajímavý ještě tak za totality a chvilku po "revoluci", dnes v něm (kromě těch občasných rozborů techniky) nic moc zajímavého není. Zkus takové EVO, to je úplně jinde...
Avatar - Barrichello
9. 8. 2011 09:42
Re: KOLA A PNEU
No lepší 60 jež 40 a mít z káry trakař, na těch kvalitních českých silnicích.....
Avatar - Barrichello
9. 8. 2011 09:41
Re: ROZPAČITÝ "TEST", ale dobrý počin, snad to bude příště l
Noo nic proti, ale AutoTIP fakt rozhodně není špička mezi českými motoristickými magazíny, už léta platí že zajímovosti a rozbor techniky lze nalézt pouze v Automobil Revue.

Jen člověk musí jaksi vynechat ty oslavné ody pana Josífa na škodovku, protože to už zná nazpamět a je to trošku únavné....
Avatar - Parda71 (BMWfans)
8. 8. 2011 16:03
Re: ROZPAČITÝ "TEST", ale dobrý počin, snad to bude příště l
Navíc jsi nic nepochopil, tohle je retrotest, pokud umíš číst, tudíž žádný bazarový rozbor modelu. Tím pádem nějaké klady a zápory modelu zde nehledej. Auto Tip nazýváš motoristickým Bleskem? No pěkně ses tady uvedl, kdo je tady teď ňouma?
Avatar - Parda71 (BMWfans)
8. 8. 2011 16:01
Re: ROZPAČITÝ "TEST", ale dobrý počin, snad to bude příště l
Vyjadřuj se slušně. Zde jsi na auto.cz a tady opravdu není zvykem nadávat redaktorům do ňoumů. Nevím odkud jsi přišel, ale tady se chovej slušně!
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: ROZPAČITÝ "TEST", ale dobrý počin, snad to bude příště l
na....autowebu? :-)
Avatar - white label
8. 8. 2011 00:55
Re: KOLA A PNEU
Podle fotek to vypadá na sériový rozměr 225/60/16", uvedený i v článku...
Avatar - white label
8. 8. 2011 00:45
Re: KOLA A PNEU
Tak to máš (na dnešní poměry) představu trochu zkreslenou, protože 225/60 už dnes lze za "balónové" pneu označit, ale hlavně profilové číslo (samo o sobě) toho o výšce profilu zas tolik neřekne, protože se jedná o procento z šířky, takže mluvit obecněji o pneu s určitým profilovým číslem (bez uvedení konkrétní šířky) je v tomto ohledu mluvení z velké části "o ničem".
Např. pokud bude pneu široká jen 165 mm, bude výška profilu, při profilovém čísle 60, jen 99 mm (tedy ještě žádný "balón"), ale v tomto případě (225/60) bude, při stejném profilovém čísle, výška profilu 135 mm, což už vypadá nesrovnatelně "balónověji", než v uvedeném prvním případě...

P.S. Kola 16" bych v tomto případě viděl tak na zimu, ale na léto určitě aspoň 17", zejména k vůli "optické" stránce...
7. 8. 2011 23:55
Re: S-LR
asi tak... slp melo jeden z nejkycovitejsich cumaku, a cpat to na relatibne krasny sko... uplne desivy:-(
Avatar - Parda71 (BMWfans)
7. 8. 2011 22:13
Re: Dobry, ale co stoji vymena tech hadic/ utesneni
Ani reagovat přímo na mě neumíš, nekňubo ;-)
Avatar - zdravy rozum
7. 8. 2011 20:53
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
7. 8. 2011 20:20
Re: KOLA A PNEU
Nevím, ale v textu to píší.
Avatar - Parda71 (BMWfans)
7. 8. 2011 19:55
Re: KOLA A PNEU
Tak ony takové pneu v dnešní době "balonově" vypadají, ostatně není divu, na nových vozech je profilové číslo 60 velmi vzácné. O balonovou gumu se ale samozřejmě nejedná, autor to chtěl jen trošku zveličit v kontrastu s dnešními trendy.
Avatar - Parda71 (BMWfans)
7. 8. 2011 19:52
Re: Dobry, ale co stoji vymena tech hadic/ utesneni
Ty celý bys měl být v hate listu auto.cz, moulo ;-)
7. 8. 2011 19:16
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
7. 8. 2011 19:03
Re: KOLA A PNEU
Rozměr pneumatik 225/60 R 16 V je pro daný typ a modelový rok OK tedy standard. Kola, tedy disky, ale originální nejsou.
7. 8. 2011 18:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
7. 8. 2011 18:31
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
7. 8. 2011 18:25
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
7. 8. 2011 14:55
Re: kilometry
Znám poměrně slušně všechna mercedesí éčka včetně jejich předchůdců. Nicméně odkaz je dobrý a i pro mě v lecčemž poučný. I když jsem tam také našel chybu. W114 byl kraťas a až teprve W115 byl žralok (podle žraločí tlamy nasávacího otvoru vzduchu pod předním nárazníkem. V některých regionech, tehdy ještě ČSSR, nazývaný též ušák podle masivnějších, již zevnitř seřiditelných zpětných zrcátek. Oproti kraťasu, ten je měl ještě na nožičce na dveřích. Někde kraťasu také říkali větrák - to podle ventilačních okének v předních dveřích, ty už žralok neměl.

Ale o slangovém výrazu lišťák, který mi nějak proklouzl mezi prsty, se tam stejně nic nepíše. Ale to už mi osvětlili gld a Lukáš Vaverka.
To byla vlastně moje jediná otázka, CIZKU.
Avatar - CIZEK
7. 8. 2011 14:02
Re: kilometry
kolegové to vystihli přesně, pokud by tě Mercedesy vyšší střední zajímaly koukni na tento článek [odkaz] najdeš tam odpovědi na všechny své otázky ;-)
Avatar - CIZEK
7. 8. 2011 13:58
Re: kilometry
Pravda, modely po faceliftu dostaly jako první Mercedes-benz vyšší střední přívlastek E
Avatar - zdravy rozum
7. 8. 2011 13:54
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
7. 8. 2011 13:53
Thank's a lot
Pekny testik, dakujem autorovi za prijemne nedelne citanie pri kavicke :-) nech je takychto prijemnosti viacej:)
Avatar - robertPLUS
7. 8. 2011 13:52
Re: kilometry
jo a celej rade W124 sa hovorilo "styrka" a mame to komplet :-)
7. 8. 2011 13:01
Re: kilometry
Ty kilometry jsou prave, pacienti chodili za doktorem sami a ordinaci mel hned vedle bydliste.
Avatar - cri-cri
7. 8. 2011 12:49
S-LR
dávám :yes: redakci za začátek nové rubriky, která mě zajímá více než testy nových aut :-) ale mohli by jste ještě přidat aspon tabulku cen neznačkových brzd,rozvodu a td
Už se těším na další testík, ale určitě by bylo zajímavé si ještě od AAA pujčit E38, E65 a tu porovnat s tímhle, na výběr je tam toho zpustu
na W220 se dá udělat zajímavý tuzing s předkem SLR [odkaz]
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: Dobry, ale co stoji vymena tech hadic/ utesneni
Na začátku je potřeba vymezit si určité mantinely a protože tento článek je v zásadě testem, nebylo jeho primární ambicí popisovat typické závady této modelové řady a náklady na jejich odstranění.
K tomuto účelu slouží Poradna [odkaz] navíc informace tohoto charakteru ke konkrétnímu autu přinese Svět motorů v čísle, které vychází v pondělí.
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: Chybějící hodnota zrychlení...
Děkujeme za doplnění, tento údaj jsme nebyli schopni v reálném čase zjistit
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: kilometry
Ještě přesněji - "lišťák" je verze před faceliftem, do roku 1988 a na bocích měl jen ochranné lišty. Poté se vyráběl "plasťák" (ještě s jedním menším faceliftem v roce 1993 při přejmenování na třídu E), ten má ve spodní části karoserie souvislý pás plastu, zpravidla v mírně jiném odstínu.
Avatar - gld
7. 8. 2011 11:53
Re: kilometry
Lišťák alebo plasťák je pomerne známa prezývka faceliftovaného modelu w124. Vtedy dostal okrem iného plasty kryjúce spodnú časť dverí. Mali trošku svetlejší odtieň ako zvyšok karosérie a ujala sa pre fl model práve táto prezývka.

A 124-ka bola posledným poriadnym éčkom. Paradoxne bola éčkom prvým ale o tom potom >:D
7. 8. 2011 10:12
balónové pneumatiky ?
Já mám asi jinou představu, co jsou to balónové pneumatiky. Rozhodně bych já mezi ně nezařadil gumu s profilovým číslem 60.
7. 8. 2011 09:40
Chybějící hodnota zrychlení...
...u S55 AMG s kompresorem je 4,8 z 0-100...
7. 8. 2011 09:38
Re: kilometry
Lišták ??? sorry, slyším poprvé. Znám kraťase, mamuta, piano, žraloka i pagodu, čínu a kulaťáka ale lišták? Kde se tomu tak říká?

A poslední pořádný E-klasse? Někdo říká - a já taky - že kraťas-žralok (W114-115). Někdo, že piano (W123). Ale to bývá věc názoru a i věku.
7. 8. 2011 09:34
Re: kilometry
lišták ??? sorry, slyším poprvé. Jéé, koukám, že jsem to kliknul na blbý místo.
7. 8. 2011 08:51
Re: kilometry
no mohlo by to byť po nejakom starom pánovi, po nefajčiarovi a doktorovi, ale tie kilometre na moc málo stočili
Avatar - zdravy rozum
7. 8. 2011 06:20
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CIZEK
7. 8. 2011 00:13
Re: kilometry
Souhlas u S-Klasse byl poslední pořádný mercedes-benz právě w 140, jinak "mamut". U E-Klasse to byl zase w124 tzv "lišták".
6. 8. 2011 23:25
Re: Retro test
Pripojuju se :yes:
Co chystate na priste, muzu-li vedet?
6. 8. 2011 23:23
Re: kilometry
Ja si myslim, ze je to asi po doktorovi, nekurakovi, abstinentovi a celkove slusnym panovi. Jinym lidem auto v ackach nevezmou, jedine, ze by to byl kousek v super stavu.
6. 8. 2011 22:20
Re: kilometry
ale stejne ,kdybych si kupoval mercedes S ,tak bych skocil do w140,to bylo posledni poradny auto od mercedesu,opravdovej poctivej mamut.
neregistrovaný "RayBan"
6. 8. 2011 22:13
Re: kilometry
Dokud tady budou lidé, co berou tachometr jako jedinou modlu, tak bude stáčení super kšeft.
Pokud chce někdo iluzi, tak ať si ji koupí.
6. 8. 2011 22:06
kilometry
kouknul sem na web [odkaz] a nejak moc se mi nechce verit,ze auto urcene k prekonavani dlouhych cest ma najeto za 10 let provozu 80 000 km,dobre to hosi v aaaauto poresily ale nemuseli to stahovat na 80 000 ,stacilo na 135 000 to ma dneska skoro kazdy ojety auto .
Avatar - gld
6. 8. 2011 21:13
Retro test
palec hore pre redakciu za dobrý nápad :yes: