Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Martin Winterkorn na obhlídce Hyundaie i30: Video z IAA 2011

Šéf skupiny VW při procházce frankfurtským výstavištěm nemohl vynechat konkurenci, která se přizpůsobuje velmi rychle. Řeč je hlavně o automobilce Hyundai a její nové i30.
Zpět na článek
3. 10. 2011 13:42
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Tomogo
30. 9. 2011 09:33
Mám chrastící krám Passat CC...
.... spousta lidí mi pomalu nadávala, že si vymýšlím. A tady je to černé na bílém. No a teď co s tím, jezdit každý týden do servisu, že mi to chrastí, nebo se na to prostě vykašlat, protože jsou to prostě německý krámy, když je to vlastně teď oficiálně uznaná skutečnost. Mít čas, tak asi to první, ale protože nemám čas ani náladu, tak tu svou chrastící plečku jednoduše odjezdím a pak zahodím a budu tomu rád. Jen těch vyhozených peněz za něco co za to opravdu nestojí. Holt příště budu víc vybírat.
29. 9. 2011 11:53
Re: Pozitivni dusledek..
Jo. Jak říkám, "tah na branku" mají silný a viditelný.
29. 9. 2011 11:52
Re: Len kuriozita ... nič viac ...
No jo, matematika. Předpokládám, že když zmíním image, ve které H/K úrovně VW ještě nedosáhlo, napíšeš něco ve stylu, že image tě nezajímá, nebo, že na image to nejezdí a nebo, že VW nemá dobrou image.
Jenže pokud by to tak bylo, tak to v evropě zlikviduje Dacia (třeba).
29. 9. 2011 11:49
Re: :-))
Spíš Megane RS naznačil, co se s torkou dá udělat.
29. 9. 2011 11:48
Re: :-))
No právě, minulost. A sám jí argumentuješ. První tvůj přípspěvek byl o tom, že by VW potřebovalo probudit a pak začneš vytahovat Hondu. U Passatu ti ukážu, že se posunul, v nižší střední sama Honda rezignovala na sofistikovanější provedení. To jsou ty posuny po kterých voláš. (?)
29. 9. 2011 09:46
Re: KLÍÍÍD
Můj první foťák byla G7. A ano, teď mám G12.
29. 9. 2011 01:49
Re: Pozitivni dusledek..
Mé první povšimnutí značky Hyundai bylo při uvedení (reklamní spot) 2. generace Santa Fé. A to nikoliv z pohledu kupce vozů této kategorie, ale... pro ten dvouslovný název (něco jako Vel Satis, že?). Můj druhý pohled - a ten mám doposud - je z reálného pozná(vá)ní: jedno z nejpovedenějších SUV v posledním desetiletí (vkusné, bez pozérství/provokací, vyvážené a přitom jemně expresivní/dynamické a příjemné!).
Marketing H/K myslím s podobnými aspekty umí pracovat: (1) Zaujmout (byť provokací: "...české vozy nemohou být světové") - (2) Přesvědčit (záruky, bonusy, reference) - (3) Udržet (zrovna zavádí něco... jak se to jmenuje? ...family and friends? prostě něco, co vás sblíží - drobné opravy zdarma, zájem o vás, o váš vůz, o důvod, proč jste otevřeli dveře showroomu... čím se chcete projet...).
29. 9. 2011 01:09
Re: Kdo to řešil?
99% diváků nepochopí, že jde o reklamu (natož dobrou) ve prospěch VW.
29. 9. 2011 00:38
Re: KLÍÍÍD
Tak o lásce snad mluvit nebudeme :-) Leč, co je zde k nepochopení? Prostě jezdit vozem od značky, kterou v něčem nikdo nepřekonal. Ano, něco takového opravdu objektivně platí. KIA (přesněji řečeno celý koncern) má devizu v "tahu na branku", čili v tempu vývoje. Žádná jiná značka v celé historii automobilové výroby nemá podobné výsledky. Logicky pak existuje cílová skupina kupců, která "to má podobně" - znám lidi, kteří se vyučili, dodělali si maturitu, pak VŠ a dnes řídí firmu. Mentalita těchto lidí je prostě jiná, ale nikoliv nepochopitelná.
29. 9. 2011 00:02
Re: CTRL C- CTRL V, aneb novinářem snadno a rychle
Tak, tak. A to si dobře pamatuji, protože jsem ho sem (odkaz na video na YouTube) dával já. Nuž, ale byl jsem v tu dobu již asi 20 000 divák, takže si nepřipisuji žádné zásluhy :-)
Na obhajobu redakce: snad počkali na přesné překlady z NJ (chrastí/cinká), aby měli jistotu.
28. 9. 2011 23:02
Re: KLÍÍÍD
Já hlevně nechápu, kde se bere ta jejich láska. Prostě mě nenapadá jediný důvod, proč fandit korejskejm autům. Možná by to chtělo vysvětlení. Už jsem slyšel to Patrickovo a beru ho. Další Patrick už tady asi nebude. Tak co ostatní koreafans? Jak jste na tom?
Avatar - white label
28. 9. 2011 22:57
Re: :-))
Taky to nechápu, máme doma jak VWéčka , tak BMWéčka a nic nám tam při tom seřizování volantu nechrastí/necinká, asi máme štěstí na anomální kusy.. ;-) >:-[]
Avatar - white label
28. 9. 2011 22:49
Re: KLÍÍÍD
Pro Géčka od Canonu mám taky slabost, G5ka (tehdy žhavá novinka za cca 25-30 tis.) byl můj první digitální foťák a dodnes na něj nedám dopustit (pomalejší, ale na kompakt obrazově dokonalý a 5mega bohatě stačilo i na výstupy A3+). Já vůl ho pak "prodal" známému i s origo ext. bleskem a brašnou a dodnes mi ho nezaplatil...
Máš G12ku?
28. 9. 2011 22:40
Re: :-))
Já jen pořád nechápu, co může chrastit při seřizování volantu u BMW nebo VW.
Podle počtů příspěvků na toto téma, jde asi o neřešitelné téma pro ostatní automobilky, které jim už dlouho nedá spát. Alespoň už vím, dle čeho vybírat auta. Teď jen to ještě vyzkoušet u té i30 v autosalónu. Přece jenom výstava je výstava a produkce je produkce.
28. 9. 2011 22:38
Re: :-))
*/volkswagen-skonci-s-vyrobou-motoru-14-…
28. 9. 2011 22:30
Re: Ten pristup sa mi paci.
Korejský trh není zase tak bezvýznamný - cca 2 mil aut za rok. Na ten jejich se ostatní nedostanou ne proto, že by jim v tom někdo bránil, alo proto, že Korejci nejsou idioti, jako my tady v Evropě nebo US.
28. 9. 2011 22:26
Re: :-))
Zkus nový Civic, jestli náhodou Honda nepřišla na to, jak torzku udělat stejně dobrou jako víceprvek použitelný v nižší střední (s ohledem na přijatelnou cenu). Kdo jiný má takové zkušenosti s víceprvkem? Od kterého roku měl Civic víceprvek vpředu i vzadu?

Víceprvek je lepší, otázkou je, zdali v nižší střední je vhodný. Víceprvek chce své a aby byl opravdu dobrý, to něco stojí. Není levný víceprvek nakonec plně srovnatelný s novou hondí torzkou? Uvidíme. Už CR-Z naznačilo, že s torzkou se něco dá dělat.
28. 9. 2011 22:21
Re: :-))
Civic měl víceprvek, když Golf, raději nemluvit. I ta atmosféra 1.4, co má Golf, tedy ty parametry, škoda slov.
Civic je nižší střední a Passat je střední, Torzka (i když před několika lety) ve střední, to je síla.

Co se týče vývoje atmosfér s 200 HP, apod., Honda teď jde jaksi jinou cestou a tento segment prdí. To je minulost, ze které se část Evropy neprobudila.
28. 9. 2011 22:16
Re: Len kuriozita ... nič viac ...
poměr cena / užitek
Avatar - zdravy rozum
28. 9. 2011 18:55
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
28. 9. 2011 18:28
Re: KLÍÍÍD
Naprosto si rozumíme. Také mě napadlo, že to bylo pro někoho objednané, rozmyslel si to a prodejci zůstal. Vím, že to zdaleka není plná výbava - znám základní cenu R, mám nějakou představu o cenách příplatků Golfu, takže v plné bych čekal vyšší cenu. Je mi jasné, že se zájemce najde. Já ostatně do této kategorie také patřím - HB nižší střední za 1.5 milionu mi dává smysl, je to jen otázka toho, co od auta člověk očekává. Ostatně, skvěle vybavené nové BMW 118i vychází na více než 50 tisíc €. Není tomu zase tak dávno, kdy slušně motorizovaná C4 nešla pod 700 tisíc. Astra GTC stála myslím 1.3 milionu v plné výbavě. Paměť mě snad ještě nešálí a cena mě neuráží.

Vidět takovéto auto jako skladovku je velká rarita. Pobavilo mě to. Nic víc v tom nebylo. Spíš jsem to sem naservíroval, aby někteří místní odborníci viděli, za kolik se takový "obyčejný" Golf může prodávat.

A k tvé analogii fotoaparátů, jako majitel Canonu řady G mohu jen souhlasit. Většina lidí mě nechápe, ale nemám jim to za zlé ;-)
Avatar - white label
28. 9. 2011 14:36
Re: Astra
Tak ani na mě tak kladně nová Astra nezapůsobila, takže v tomto ohledu těm testům docela věřím..., navíc kompaktní hb by měl být kompaktní zvenku a prostorný uvnitř, bohužel tuhle nepřímou úměru nová Astra zrovna nerespektuje, nemluvě o její vyšší hmotnosti...
28. 9. 2011 13:55
Re: Astra
No já tedy mluvím taky z vlastní zkušenosti, ona kvalita materiálů a zpracování je v nové Astře opravdu na vyšší urovni než u Golfu. Osedlej si dvě nová auta sám, uvidíš.

Nemůžeš přeci věřit testům..
Avatar - white label
28. 9. 2011 13:02
Re: KLÍÍÍD
Ono je to i tím, že Golf R už v základu (a s manuálem) stojí znatelně víc, než dvakrát tolik, co základní Golf se základní motorizací...
Rozsah cen Golfu je (bez příplatkové výbavy!) někde od cca 17 tis. euro, až po 39 tis. euro (v Německu).
28. 9. 2011 11:55
Re: KLÍÍÍD
To by mě fakt nenapadlo, že za 1,2 mil se dá koupit golf a ještě mu něco chybí ;-) ....
28. 9. 2011 11:12
Re: Pozitivni dusledek..
Nedělám si iluze, že časem se i H/K propracuje k nabídce výborných výbav. Jde o to, že to už je otázka vyšší ceny a aby si H/K mohli účtovat vyšší ceny, musí se ještě pevněji usadit na evropském trhu. Ve třídě Ria a i30 už ale jejich přítomnost bude cítit výrazně.
Je otázkou, čemu lze říkat dlouhá doba. Když se podívám, kde se H/K pohybovali před 10ti lety a kde dnes. A co je to 10 let v autosvětě ? Životní cyklus maximálně 2 modelů při rychlé obměně. V mém oku je to ze strany H/K teda pěknej fofr.
28. 9. 2011 11:07
Re: Len kuriozita ... nič viac ...
Koukám od Hondy jsi utekl.
Mě to jasné není. Čím Hyundai VW dostane ?
28. 9. 2011 11:05
Re: Řeknu vám..
Zrovna v této diskuzi bych to neviděl nijak dramticky. Spíš bych řekl, že spousta "zavedených" přispěvovatelů se k tandemu H/K nestaví nijak odmítavě, resp. není zde problém nalézt uznání snahy a hlavně viditelného posunu. Vlastně nejostřeji tady vystupuje známá postava jehož rozhled začíná (a končí) jižní hranicí Rakouska.
Avatar - white label
28. 9. 2011 10:51
Re: KLÍÍÍD
S tou "skladovkou" určitě souhlas, ale ne s tím, že chtěl zrovna tohle eRko
"se vším".
V té konfiguraci chybí (k max. možné příplatkové výbavě) spousta věcí jako:
Navigace, kůže, střešní okno, aut. park asistent (nejen ta signalizace vzdálensti od překážky), parkovací kamera, 19" kola, telefon, skořepinová sedadla, bezklíčový přístup atp...., a to většinou zrovna levné příplatky nejsou... :-)
Avatar - white label
28. 9. 2011 10:15
Re: KLÍÍÍD
Taky logicky netvrdím, že by to zrovna tebe zmátlo. Samozřejmě, že to není žádná normální/běžná skladovka, už jen proto, že se k nám tohle eRko oficiálně nedováží, tak si ho nikdo na sklad nebere. Někdo ho zřejmě chtěl, tak se individuálně dovezl a "naskladnil" do VW Auto Podbabská, potom si to zřejmě někdo z nějakého důvodu rozmyslel (pravděpodobně mu propadla záloha) a teď je to auto volné a snaží se ho co nejlíp prodat. Věřím, že v takovém případě nebude velký problém (v případě zájmu) dostat se někam pod milion. Mimochodem tohle eRko má do max. příplatkové výbavy ještě hooodně daleko.
Mnoha lidem přijde milion za kompaktní hb (včetně Golfu) úlet, protože chce za ty prachy větší kus auta, ale jsou i takoví (včetně mě), co se na to dívají jinak. Cenu Golfu R nejde přímo srovnávat s nějakým běžným Golfem, ale logicky spíš s technicky nejpříbuznější Audi S3 a tam to srovnání vychází ve prospěch Golfu R (aspoň pro mě určitě) a jako bonus je nižší cena za neprémiovou značku, která v případě S3 technicky nic nepřidá, navíc má eRko o (sice poměrně nepodstatné) 4kW větší výkon, než S3.
Když jsem si v polovině 90.tých let kupoval nového Golfa III, chtěl jsem TDIčko v nejvyšší výbavě "GT special", která se k nám bohužel nevozila, takže mi nakonfigurovali GTéčko + výbavu na skoro stejné úrovni, jako měl GT Special, jenže cena (po slevě!) byla tehdy jeden milion korun, takže jsem poděkoval za nabídku a dovezl si nový GT Special z Německa sám, což mě ve finále vyšlo na nějakých 750 tis. a i za to jsem tenkrát mohl mít rok-dva starou prémii ve střední třídě, po čemž jsem ovšem vůbec netoužil.
A cenu kolem milionu za dost dobře vybavený Golf V GTI(dsg) mi tady (opět po slevě, nějakých 10%) spočítali i v roce 2007 a opět řešeno dovozem z Německa za konečných cca 750 tis.
Ale v r. 2009, kdy jsme kupovali G VI GTI (dsg) už byla zdejší cenová politika VW mnohem příznivější a dostali jsme se na cenu (vybaveného vozu, po slevě 10%) asi 800 tis. Kč a to už se dovoz z Německa opravdu nevyplatil.
Ne každý si kupuje Golfa skoro v základu se základními motorizacemi a rozsah jeho motorizací a výbav, kombinací a možností je na tuto třídu jedinečný..., tak proč toho nevyužít. Třeba u foťáku bych taky dal raději přednost špičkovému kompaktu, před nejnižší zrcadlovkou se základním setovým objektivem za stejnou cenu.
Navíc ze všech verzí Golfu má nejlepší poměr cena/výkon/výbava/vzhled... právě Golf GTI/GTD, viz i srovnání cen, výbavy, výkonu... všech možných verzí Golfu v AMuS, nebo AutoZeitungu.
Avatar - Hammunasakra
28. 9. 2011 10:03
Re: a je to tu
Čínské snahy nezpochybňuji, ale zatímco Hyundai/Kia se evropským automobilkám již (téměř) vyrovná, těm čínským to bude přece jen chvilku ještě trvat.. (snad s výjímkou ČÍNSKÉ automobilky Volvo ;-)
Avatar - Hammunasakra
28. 9. 2011 10:00
Re: Diplomat
To je "chvályhodné" (také se snažím říkat OTEVŘENĚ.. :-)
PS: Ředitelem je pochopitelně z "jiných" důvodů, ale vypadá trochu jako "opička v obleku" (trochu "překvapivě" ho NEumí nosit.. ;-)
28. 9. 2011 09:45
Re: Řeknu vám..
>:-[] jj. ještě pár ztrátových "propadáků" jako Phaeton, Veyron a VW bude rádo, když je korejci nechají ohřát aspoň malíček. Sem jiný, sem "ostatní" a nestydím se za to :-!
28. 9. 2011 09:38
Re: VW a ti druzí...
Já bych řekl všichni výrobci a těšit se můžou řidiči na nižší ceny..
28. 9. 2011 09:37
Re: a je to tu
Spíš myslím, že s tím korejci přišli moc pozdě, bohužel. Nyní by se dali odpočítávat dny, kdy příjde čínská smršť, která bude moc na kritiku reagovat co rok a ne téměř čtvrtstoletí jako u korejců... Ale musím dám klobouk dolů, jak se nyní korejci rozjeli a poprvé se mi dostali do užšího výběru no nové auto....
28. 9. 2011 08:47
Re: KLÍÍÍD
To určitě nebylo na sklad ;-) ... spíš přišel nějaký hejhula a chtěl golfa se vším :-) ..... Pokud se podíváš ke mně na prvního pasáta, ten byl ceníkově 1,64 mil Kč ..... museli jsme na něj složit 30% před zadáním do výroby .... no ale i za 840 by golf byl docela drahej ....
Avatar - miromen
28. 9. 2011 08:08
Re: Pozitivni dusledek..
Pokud někdy začne HaK dělat kvalitnějši auta než VW tak uběhne hodně dlouha doba.
Jinak zkus se podivat jakou ma zakladni vybavu Golf.
28. 9. 2011 07:54
Pozitivni dusledek..
..at ma pravdu ten. nebo onen....faktem je, ze HaK sly honde dopredu, na to neni argument...faktem 2. je potom to, ze pokud HaK budou delat kvalitnejsi auta za nizsi cenu, nez koncern....bude muset koncern bud zvysit kvalitu a vybavu, nebo snizit cenu...pokud si mam koupit evropske auto, chci pridanou hodnotu...a ta pokud vezmu VW a Hyundai, za stejnou cenu, uz u u VW neni...protoze za stejnou cenu VW nabidne auto v zakladni vybave...a sorry priplatek i za volant...s tim at jdou do ...

a ve tride, ve ktere je I30, se na tohle hraje nejvice...

BMW, MB,AUDI...ty neberu, tam je pridana hodnota jasna...

Francouzi...ti maji svuj styl a Italove...zase vyborne motory a sportovniho ducha

Japonci dlouhodobou kvalitu....

Takze muj zaver je jedinny, proste budou muset ostatni delat lepsi auta a vydela na tom obycejny clovek... :-!
28. 9. 2011 01:29
Re: KLÍÍÍD
Mě nic nezmátlo, vidím 199 kW, tak je mi jasné, že je to R. GTI/GTD je uvedeno, protože R nebudou mít v systému. (Nebo jde o typickou chybu mezi klávesnicí a židlí.) V pohodě, chápu. Mě jen zarazilo, koho mohlo napadnout koupit na sklad Golfa R za 1,2 milionu. To slovo sklad je tam klíčové. Golf přes milion není zrovna typická skladovka. Předváděčka, možná, ale skladovka?
Avatar - white label
28. 9. 2011 01:18
Re: :-))
A hádej k čemu je Evropě to, že ho někde jinde má..., ano správně - k ho... , a to k ho...dně velkému >:-[]
Avatar - white label
28. 9. 2011 01:15
Re: KLÍÍÍD
K nám se tohle eRko ani oficiálně nedováží (jen individuální dovoz), proto je to navedeno tak zmateně, myslím jako GTIčko, včetně designu kol Detroit apod. Co je na té specifikaci tak šíleného? Myslíš tu konečnou cenu? Asi hlavně právě k vůli té ceně se k nám Golf R běžně vůbec nevozí...
Avatar - Ada je zase tady
28. 9. 2011 01:07
Re: Diplomat
Ja jsem vychovan podobne jako pan Winterkorn => proto to jeho chovani zcela chapu.
Potom ale doma (nebo na www.auto.cz) uz rikam zcela otevrene. co si myslim!
Avatar - R32
28. 9. 2011 00:05
Re: Ten pristup sa mi paci.
Wolfe, ja tomu rozumiem ale pozri sa na to z pohľadu bežného zákazníka ktorého pozadie výroby, clá či cena práce skrátka vôbec ale vôbec nezaujíma. Zákazník porovnáva porovnateľné čiže napr. i30, Golf, Astra, Focus atď.... a robí priame porovnanie ceny vs výbava, záruky, image a neviem čo ešte, Napr. VW Polo sa vyrábal/vyrába v Nemacku, Španielsku aj na Slovensku a koho to ako zákazníka zaujíma? Platy sú všade iné a čo? Koho zaujíma či majú koncerny rovnaké podmienky?

Poďalšie, myslíš, že ak by bol Kórejský trh tak veľký a zaujímavý tak by automobilky nezapracovali na tom aby sa tam vedeli dostať za lepších podmienok aké majú teraz?
27. 9. 2011 23:26
Re: Len kuriozita ... nič viac ...
Když člověk porovná prachy dělňasů v VW (škoda) a Hyundai, hned je jasné, čím Hyundai VW dostane.
27. 9. 2011 23:22
Re: :-))
Civic víceprvek má, ale ne pro Evropu.
Avatar - Ham.
27. 9. 2011 23:12
Re: KLÍÍÍD
Určitě, vždyť vlastní Chrysler a všechny jeho značky, a to je třetí největší výrobce v US.
27. 9. 2011 21:51
Re: VW a ti druzí...
Niekedy lacnejšie riešenie kvalitne vypracované a z kvalitných materiálov môže byť lepšie ako sofitikované riešenie s výstupom o čosi slabšie zvládnutým. Alebo minimálne trvácnejšie. Čo ale potom, keď bývalý outsider zvládne to lepšie na rovnakej alebo lepšej úrovni za nižšiu cenu? To stojí za zamyslenie. Strávil som vo vývoji aj príprave výroby nejaký čas, a popravde, v celom procese sa doslova premrhá také množstvo peňazí, že naozaj verím, že to isté alebo lepšie môžu napríklad Kórejci zvládnuť kvalitnejšie aj za nižšiu cenu.
27. 9. 2011 21:48
Re: KLÍÍÍD
Úplně náhodou jsem narazil na tuhle skladovku:

[odkaz]

>:D

Pro případ, že zmizí - je to Golf R za něco přes 1.2 milionu. By mě zajímalo, na co mysleli, když ho specifikovali.
27. 9. 2011 20:52
Len kuriozita ... nič viac ...
Nikomu trochu rozmýšľajúcemu tu netreba dokazovať, že Hyundai/Kia je konkurenciou pre zavedené európske značky ... na to netreba také "špionážne" video ...

Samozrejme, že si značky analyzujú konkurenciu - načo vymýšlať niečo - na čo došla konkurencia ...

Čína je iný "level" ako Kórejci a zatiaľ sa ukazuje, že skôr Európa s Kóreou vytlačia domáce firmy z Číny, ako čínske autá dobyjú Európu ...

Čína preferuje štátom podnecovanú zlodejinu a pokým sa nevyvinú v Číne normálne tržné vzťahy s právnou ochranou originálnych výrobcov, tak Čína dobyje svojimi "kváziautomobilmi" tak možno Mongolsko ...

Ešte je možné, že číňania rozbehnú normálny biznis cez akvizíce a následne sa vrátia s kvalitou i do Číny - viď. Volvo, ale to je na dlhé trate ....
Avatar - Perun
27. 9. 2011 20:48
GSM Pulitzer
Za kvalitní investigativní reportáž by podobné kousky mohly aspirovat na nějakou formu ocenění >:-[]
Jásot z Nošovic je nejspíš slyšet až daleko ve ztichlém apartmá na okraji Wolfsburgu. Winterkorn v setmělém pokoji nepřítomně zírajíc skrze monitor tiše opakuje snad po sté "Warum bin ich der Hölle nicht halten?" ;-)

Ale vážně, když jsem nedávno viděl letecký pohled na továrnu Hyundai v Korei, úplně si mi změnil pohled na značku, přesněji na její skutečnou sílu... Gigantický komplex o desítkách čtverečních kilometrů, možná víc... Vlastní přístav s nákladními loděmi, vlastní motorárna a vývojové středisko, vlastní zastřešené (!) sklady oceli, doslova tisíce budov, polygony... Mít obrázek větší rozlišení, tak tam snad najdu i školky a planetárium...

Ne že bych z toho měl, nebo snad měl mít radost, ale.... :yes:
Avatar - Andromeda
27. 9. 2011 20:14
Re: KLÍÍÍD
Není kde a proč z mé strany jakoli polemizovat - vystřihl jsi to trefně. Prostě jsem měl dojem přílišného zjednodušení. Takhle samozřejmě není co dodat a :yes:
27. 9. 2011 20:13
Re: KLÍÍÍD
Tempomat v originale za 2,5 tisic? >:D >:D >:D . Ja som si ho dal namontovat u Kie Ceed, 280 eur!! U VW za (priblizne 80 Eur) >:D >:D
27. 9. 2011 19:55
Re: KLÍÍÍD
Fiat je silnější v severní americe než hyundai???
27. 9. 2011 19:19
Re: Tohle neumí ani BMW!!!
A ani není třeba! :-) Tenhle přece hovoří minimálně za 3 pořádné odkazy >:D
[odkaz]

"BMW to neumí, my to neumíme. Tam nic nerachotí," opakuje Winterkorn... >:-[]
Avatar - zdravy rozum
27. 9. 2011 19:10
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - zdravy rozum
27. 9. 2011 19:08
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
27. 9. 2011 19:03
Kde udělali soudruzi z NSR chybu...?
Cuduje sa len ten, kto zil poslednych 20 rokov v jaskyni. Na Marse. Pod skalou.
Avatar - Hammunasakra
27. 9. 2011 19:03
Re: Ten pristup sa mi paci.
Poznámka: ZJISTIT jestli nemám nějaké předky z Francie!
Avatar - Hammunasakra
27. 9. 2011 18:59
Řeknu vám..
.. četba TÉTO diskuzi, patří "k nejzábavnějším" :yes: ;-)
PS: A svwět je zdá se "čím dál více" ROZDĚLEN na "járádvw" a "ti ostatní" (kteří se v tomto případě asi DOBŘE POBAVILI :yes: :-)
Avatar - Hammunasakra
27. 9. 2011 18:56
Re: VW a ti druzí...
To "vlastní kategori" by SNAD šlo použít (s drobnými "ale") na Golf, jinak..
(ehm, "ani náhodou" ;-)
Avatar - Hammunasakra
27. 9. 2011 18:54
Re: a je to tu
Já tedy rozhodně NEjsem fanynka Hyundai a Kia, nicméně ono "SE TO STANE" ;-)
Avatar - Hammunasakra
27. 9. 2011 18:53
Re: Diplomat
Ehm, tohle je na YouTube docela HIT (ale jak vidno najdou se tací, kteří jej pochopí jaksi "obráceně" :-)
27. 9. 2011 18:26
Re: :-))
zdravím po dovče patriku. to víš, o peníze jde vždy až v první řadě :-) . jinak drobné info, příští měsíc jedu na několik dnů pracovně do poslední britské automobilky, tak pokud tě to bude zajímat, dám vědět jaké to je dělat v době digi růčo.
27. 9. 2011 18:15
Re: KLÍÍÍD
Tak stačí vnímat věci v souvislostech, nehltat zdejší lži a vědět jak to je.
[odkaz]
[odkaz]

On ten Fiat není zdaleka tak mrtvý, jak se zde nejeden snaží prezentovat...
O úspěších H/K nepochybuju, ale furt je to jen... dohánění... Nic víc nic míň... Celý tento článek je mimo mísu... A nevidím důvod v to... to přiživovat...

Za to jsou zde placení zcela jistě jiní lidé. hurá všichni k rejži... :-)
27. 9. 2011 18:11
Re: KLÍÍÍD
Beru to jako FO. Fleet ti dá hlavně výhodu ve slevě na základ. Jestli si pamatuji, tak třeba pakety u AR 159 se pohybovaly slevou lehce přes 30% oproti položkovému nákupu. Dosáhnout vyšších čísel u prémie, pokud chceš vysokou specifikaci, není problém. Je to hlavně o tvém přístupu. Nelovím slevy, abych ušetřil pár korun. O slevu si říkám z principu. Takovéhle řečnění o slevách je orientační. Každý autosalon postupuje jinak. A jako všude jinde - musíš znát svou vyjednávací pozici a musíš umět pracovat s tím, co máš.

Pointa byla ukázat, že slevový potenciál málo a hodně vybaveného vozu je rozdílný. Příplatky jsou to, kde má člověk nejvíc prostoru k manévrování.

Když jsem naposledy kupoval auto jako FO, tak jsem naopak zaplatil víc než byla dohodnutá cena, jako odměnu za skvěle odvedenou práci. A mohou se přetrhnout, aby mi vyhověli. A tak to má být. Já jsem spokojený, oni jsou spokojení.
27. 9. 2011 18:05
Re: :-))
Zdar :yes: Hm, ano, to mi vrtá hlavou celou dobu: Winterkorn není padlý na hlavu, aby nevěděl, že všechno, co takhle veřejně řekne, se dostane na YouTube, než bys řekl Schumacher. Tudíž musel mít důvod. GTI sází na veřejný vzkaz ostatní konkurenci, tvoje úvaha je taky zajímavá. Já tentokrát žádnou hypotézu nemám a ani nepředpokládám, že by W. tentokrát pro jednou utrpěl moment topolánkovského jemnocitu pro situaci. ;-)
Avatar - Andromeda
27. 9. 2011 17:57
Re: KLÍÍÍD
Ale no tak, balíky a zoufalce jsem jsem do toho nezahrnoval a obecné minimum si nebudeme zbytečně připomínat ... Bavím se o běžném zákazníkovi ( hnát to do krajností nikam nevede ).
Je to na delší debatu a znovu opakuji: možnosti a ochota prodejců v případě firemního nákupu jsou podstatně širší než v případě rezidenta. Zevšeobecňovat po firemním nákupu není šťastné řešení - tam procenta létají. Pak je rozdíl skladovka/do výroby, značka, typ, prodejce ,atd...
Rozhodně by měli být oba s obchodem "spokojeni"...
27. 9. 2011 17:50
Re: KLÍÍÍD
Český web, český trh, české ceny. Pokud nemám na mysli český trh, tak to explicitně uvedu. Máš pravdu, já debatu vnímal tak, jestli je 10-15% reálných. Jossalito pravděpodobně tehdy myslel český trh. Takže jsem se orientoval na to. Jinak je to známá věc, že v každé zemi je něco jiného výhodného. Je jen na tobě, jestli se ti vyplatí objíždět a shánět, nebo ne.
27. 9. 2011 17:49
Re: VW a ti druzí...
Je to tak, ale právě díky tomu prodejní čísla ukáží, jaké mají reálné postavení.
Avatar - Starfighter
27. 9. 2011 17:48
Re: CTRL C- CTRL V, aneb novinářem snadno a rychle
Spíš jak jsou líné. Nedělám si iluze, že k "recyklaci" Vašeho článku nedojde i na jiných serverech.
Avatar - white label
27. 9. 2011 17:31
Re: KLÍÍÍD
Co je zrovna tobě známo není podstatné a argumentovat tím, jestli znáš/neznáš někoho kdo odešel od Fiatu k H/K je "mimo". Navíc od toho Fiatu dnes nemůže ani moc lidí odcházet, když už u něj (bohužel) moc lidí není.
Chudákama šetři, rozhodně bych zrovna v Evropě raději viděl na podobném vzestupu Fiat, než H/K, viz i k tomu mé "bohužel" v předchozí reakci... ;-)
27. 9. 2011 17:29
ja by som to video nezlahcoval
toto je prvykrat v modernej historii automobilizmu - specialne mainstreamu (a tym padom aj supermainstreamu), ze ma INE auto NIECO lepsie ako VW ;-)
27. 9. 2011 17:19
Kdo to řešil?
Všimnul si někdo u svého vozu že by to rachtalo?
Tohle je dobrá reklama pro VW, ukazuje jak moc si dávají záležet na každé maličkosti které si stejně 99% řidičů nevšimne.
27. 9. 2011 17:03
Re: KLÍÍÍD
Drtivá většina skladových aut je ve výbavě Trendline a krom základního paketu nejčastěji s All-in. Jestli je tomu u 1.4TSI naopak, to se přít nemůžu, jednotlivé motorizace v hlavě nemám.

Pro kupce ojetin USB za 4 roky bude těžko, dyť stejně kvantum lidí ani neposlouchá cd a hraje jim jenom rádio. Tempomat se dá naštěstí velmi lehce domontovat.
27. 9. 2011 16:48
Re: CTRL C- CTRL V, aneb novinářem snadno a rychle
No vida, jak jsou zpravodajské weby pomalé :-) Jen dodávám, že článek pro auto.cz jsem psal už včera večer, byl nasazen na dnešní ráno.
27. 9. 2011 16:38
Re: KLÍÍÍD
Určitě, jasné, že když vlezu ke značce, kde mě v životě neviděli a vybafnu na ně, že "chcu to auto a chcu slevu", tak mě asi moc vážně brát nebudou a určitě se kvůli mě nepřetrhnou.
Člověk kupující auto nesmí vypadat a jednat jako zoufalec. Dřív nebo později natrefí na toho, kdo mu auto rád prodá za příjemně vyjednanou cenu.
Avatar - Andromeda
27. 9. 2011 16:26
Re: KLÍÍÍD
Tady jsou Švýcary ( prvních 10 za srpen 11 ),
[odkaz]
jsou tam další odkazy...
27. 9. 2011 16:24
Re: Ten pristup sa mi paci.
Lidi nezblbli. Lidi jen přemýšlejí, za co utratit peníze. Pokud budou duo Kia a Hyundai dál pokračovat v nastoleném trendu (a nemám důvod myslet si opak), tak mohou "slabším" značkám zamotat hlavu. Před 10ti lety by nikoho ani nenapadlo v jedné větě porovnávat cokoliv od K/H se zavedenými zástupci tříd. Dnes je to realita. I když je třeba zatím neporážejí, už jen to porovnávání je obrovský posun a je také obrovskou otázkou, kde mohou být za dalších 10 let. VW má tu výhodu, resp. nejsilnější výhodu ze všech v jakémsi kultu značky. Klidně bych to nazval i dlouhodobě stabilním postavením. Čím silnější má automobilka toto postavení (ať už "oprávněně", nebo ne), tím obtížnější bude a je pro konkurenci přesvědčit zákazníky, aby přestoupili k jiné značce. Čím "slabší" značka/modely, tím hůře se jí bude této ofenzívě čelit. A tím dříve jí také čelit bude. Nejvíce "ohrožena" bude produkce v nižších třídách, protože výše už má image čím dál tím větší váhu.
Avatar - Ham.
27. 9. 2011 16:21
Re: Ten pristup sa mi paci.
Myslím, že i kdyby nebylo celních barier, dalo se stavět a nevím co ještě, tak Korejci jsou daleko větší náckové než Frantíci, Skopčácí nebo Taloši a stejně by jiné než domácí auto nekoupili i kdyby bylo zlaté a stříbrné. To jen v Evropě jsme demokraté a v těchto věcech na to doplácíme.
27. 9. 2011 16:15
Re: KLÍÍÍD
Tak ono hlavně by ses měl starat o sebe...
Myslím, že pro Fiat je H/K tím nejmenším rizikem. Fiat se s H/K v podstatě nepotkává na žádném pro něj významném trhu (není mi znám ani jeden významný trh, kde by H/K nějakým způsobem ohrožoval koncern Fiat).

Pokud je mi známo, tak HK jsou nejvíce ohroženi právě Opel a plány VW. Právě od těchto automobilek taky k H/K odešlo nejvíc lidí... není mi známo, že by někdo od Fiatu odešel právě k H/K. Vím o jednom případě, kdy někdo v USA došel od H/K právě k Fiatu, ale to je spíše vyjímka...

Fiat má tyto tradiční trhy: jižní Evropa, Jižní amerika a Severní Amerika. Na všech je výrazně silnější než H/K a na těchto trzích mu H/K nebere tržní podíl. Kde Fiat stagnuje jsou trhy na kterých se možná v tuto chvíli rozvíjí pomaleji než H/K, ale jsou to trhy pro Fiat obtížné dlouhodobě, takže neg. vliv H/k je diskutabilní.

Z tohoto pohledu mi H/K vadí rozhodně míň než vám VW fans, o tom není pochyb. Takže tvá poznámka mimo toho, že je nejapná, tak je také mimo mísu. Já tady neřeším Fiat..., ale řeším Evropský trh a evropské automobilky jako celek...

Takže se bohužel projevuješ ve vztahu k domovské Evropě jako chudák..., mimoto, že já tím, že sem ve Frankfurtu byl, mohu asi lépe než ty posoudit, jaké bylo vnímání H/K přímo an tom výstavišti.
Avatar - Andromeda
27. 9. 2011 16:11
Re: KLÍÍÍD
S tím souhlas, jen chci naznačit, že vyjednávací pozice, respektive vstřícnost prodejce a "ochota jít na krev" je, jsou v porovnání rezident/firma docela rozdílné ;-) , ... nic víc.
27. 9. 2011 16:07
Re: Ten pristup sa mi paci.
žlutej lháři máš bohužel smůlu..

K určitému dorovnání celních sazeb došlo teprve k 1.7 2011. Před tím byl obchod těžce nevyrovnaný.
odkaz:[odkaz]

On je nevyrovnaný dosud, páč evropská automobilka si tak snadno na území koreje (a tím občůrat celní sazby) nemůže postavit jen tak fabriku... mimoto to pro evropské automobilky není tak výhodné tu fabriku tam i postavit, neboť Evropský trh bude (a je) někde úplně jinde než trh korejský (který díky své ochraně není pro korejské automobilky nevýznamný,a le pro tucet evropských zanček už nevýznamný je, za předpokladu faktických abriér tamního trhu).

Bohužel fakta jsou jasně daná... a tím i rel. rychlý postup žlutých na trhu Evropy. Není to nic ve zlým, je to jen obektivní hodnocení faktu. Není to o jejich technologické genialitě a schopnostech. Prostě jen využili možností, které klasické evropské automobilky v Asii nemají. ;-) , díky liberálnosti Evropy.

Já tak nějak furt doufám, že lidi v ZÁPADNÍ Evropě nezblbli podobně jako lidi tady a stále budou dávat přednost starým klasickým západním značkám, případně tradičním japonským (když už to musí být). On se ten trh i těch japonských aut v Evropě nasytil a podobné to bude i s levnými korejskými vozejky. A bublina splaskne sama...
27. 9. 2011 16:03
Re: :-))
Co tedy postavíš např. proti Golfu GTI, aby ten poměr byl výrazně nižší. Scirocco v jakékoliv motorizaci.
Ad. 1.4 TSI. Která z verzí již není v nabídce ?
Avatar - matii
27. 9. 2011 16:02
Re: Ten pristup sa mi paci.
Dle čeho usuzuješ, že jsou Francouzi zahledění do sebe? Máš nějaké zkušenosti s vedením některých automobilek z Francie? Plácáš nesmysly.
Avatar - Ferfi
27. 9. 2011 16:00
test
Čakal som, či sa pán nezavesí na dvere :-!
Avatar - iudex
27. 9. 2011 15:53
Re: KLÍÍÍD
No v Čechách som sa pýtať samozrejme nebol. ;-) U nás je to skutočne asi inak, skladovky majú katalógovú cenu: [odkaz] a z týchto Ti predajca spúšťa. Opakujem, pri opakovanom jednaní cca. v 5 salónoch som sa v 1 prípade dostal na max. 8%.
Avatar - Andromeda
27. 9. 2011 15:49
Re: Pointa videa...
Asi tak nějak to je ;-) a tady se z toho stala klasicky rvačka . Svým způsobem se klip hodí oboum stranám :-! ...
27. 9. 2011 15:34
Re: KLÍÍÍD
Aut jsou plný dvory autosalonů, když přijde solventní zákazník, ochoten zaplatit, vždy se pro něho auto najde.
27. 9. 2011 15:29
Re: Pointa videa...
Reálně je to spíše marketingové a PR divadlo.
27. 9. 2011 15:26
Re: :-))
Všiml, ale také jsem nezačal se zobecňováním. Kde je tedy ten zásadní rozdíl mezi Passatem a Accordem v konstrukci, že Acco je automobilem 21. století a Passat po době pěstních klínů ?
Když se vrátím k tvrzení, že VW se potřebuje konstrukčně probudit a chceš stejnou třídu, tak si uvědom, že Golf víceprvek má. Civic nikoliv. Nezapomeň se také rozepsat, proč atmosférická velmoc v podobě Hondy nedokáže udržet 2.0 atmo na 200HP, když to dokáže i "blbej" Renault, ve kterém spousta lidí motorářskou špičku nevidí.
27. 9. 2011 15:23
Re: :-))
Ze vším se dá souhlasit. Také se mi to zdá trochu divné. Němci - VW a spol. těží s relativně slabého eura, slabéhi díky Řecku atd. A to jim brzy může skočit.
27. 9. 2011 15:22
Re: :-))
Bohajeho, koukni aspoň do nabídky toho zlého VW, jaké tam má motory. Žádné "potichu stáhl" se nekonná.
Tak proboha nebuď zdechlý a nedělej tu ze sebe dobrovolně vola. 8-s
27. 9. 2011 15:18
Re: :-))
Je mi to celkem jedno, jak si tomu budeš říkat.

Podstatné - já řeším, za co vydat peníze, aby poměr cena/performance (včetně spolehlivosti, atd.) byl co nejnižší. A to mi splňuje jen pár aut, VW bohužel nikoliv.
Avatar - Andromeda
27. 9. 2011 15:17
Re: KLÍÍÍD
Kdy jsi byl zkusit kupovat vůz jako běžný rezident ??? Když už mluvíš o prémii, tak kolik jich bylo fyzickou osobou koupeno ( pokud nejde o zvýhodnění díky předešlému nákupu třeba do flotily ) ??? Střílíte tady slevama, respektive pakety výbav, které akceptují prodejci při nákupu firemních vozidel a to je malinko jiná situace...
27. 9. 2011 15:14
Re: :-))
Možná sis nevšiml, ale Civic je v nižší třídě, nežli Passat. Kdyby se postavil Accord proti Passatu, tak Passat je na úrovni těsně po pěstních klínech.
27. 9. 2011 15:14
Re: :-))
Sice mi většina příspěvku/ů GTIho přijde zbytečně "kousavá", ale je třeba potvrdit, že je úplným standartem, že jedna automobilka druhé prolézá, zkoumá, fotí do nejmenšího detailu každý nový model. Je jistotou, že jak H/K tak i jiné koncerny(!!!) kupují několik kusů konkurentů za jedinným účelem: rozebrat, rozřezat a zkoumat, měřít a porovnávat. Je to normální a dělají to opravdu všichni bez rozdílu. Osobně si pamatuji na zimu před šesti lety kdy v MBoleslavi v uzamčené dílně ležel na zemi rozebraný ceed a jezdily se na něj dívat doslova houfy německých techniků v turnusech jak turisti k moři. Kia to věděla a dokonce jim k tomuto účelu ráda prodala jeden kus z předprodukční řady(montován mimo linku).
Není však normální, aby "ten nejvyšší" veřejně, během veletrhů osobně "dopodrobna" zkoumal jiného konkurenta. Na to má lidi. Navíc, aby v tu samou dobu "ten nejvyšší obchodník" jmenovitě označil nejbližšího konkurenta, tedy H/K. Na tom všem je dle mého nejzajímavější to, že se to vůbec stalo, že úplně opoměli evropskou a japonskou konkurenci. Říká se, že je to příprava na "druhou vlnu" krize, prý aby bylo jak vysvětlit propady v tržbách. Uvidíme.
27. 9. 2011 15:11
Re: Hlavne nekupovat nebezpecne skody bez stresneho nosnika
Jak ty sis mohl dát nick "zdravý rozum"????
27. 9. 2011 15:10
Re: :-))
Ukončili výrobu jedné z verzí 1.4 TSI z důvodu poruchovosti, apod. Četl jsem o ukončení a důvodech které k tomu vedly. Pochopitelně ze strany VW byl značný zájem, aby tato zpráva se nedostala moc mezi lid.
VW není můj favorit, abych znal další detaily ohledně toho, kde všude byl tento motor nasazován.
Avatar - Starfighter
27. 9. 2011 15:10
CTRL C- CTRL V, aneb novinářem snadno a rychle
7:45 se článek objevuje na auto.cz
10:05 je na idnes.cz
13:50 kopíru...pardon, reagují novinky.cz

Malou perličkou je, že v diskuzi bylo toto video už před 14ti dny.
Avatar - R32
27. 9. 2011 15:08
Pointa videa...
Otázka dňa by skôr mala byť o tom, či si M.W. takto dôkladne (s metrom v ruke) obzeral iba i30 alebo si takto "obzeral" aj inú konkurenciu...
Ak iba i30 (o čom pochybujem) tak je jasné, že Hyundai im robí väčšia vrásky ako sú možno ochotní priznať.
Ak takto premeriaval aj ostatných tak je to umelo nafúknutá bublina okolo i30-ky.
27. 9. 2011 15:07
Re: Ten pristup sa mi paci.
Prosím tě, nemotej se do něčeho čemu rozumíš jako koza petrželi....

Cla?? ta jsou stejná pro KR a EU již drahně let.

A zajímalo by mě co to je za vyjímku? Mohly by jsi mě odkázat na věstník EU kde je tato "vyjímka" publikována? Případně přímo na rozhodnutí rady nebo prováděcí předpis. Děkuji!!

Bože můj. Nemám rád fanatiky na obou stranách barikády.
Avatar - zdravy rozum
27. 9. 2011 15:03
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - R32
27. 9. 2011 15:03
Re: Automobilovy vyvoj je aj na Slovensku a nie jeden ani dv
??? :-! čítal som to tri krát no nechápem...
Avatar - zdravy rozum
27. 9. 2011 15:01
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - R32
27. 9. 2011 15:01
Re: Astra
Objektivita za 10 bodov >:D , nestrannosť za ďalších 10... >:D Ale inak gratulujem a prajem veľa šťastných km... ;-)
Avatar - zdravy rozum
27. 9. 2011 15:00
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - igor77
27. 9. 2011 14:58
Re: :-))
dobrý comment. všichni od vw už teďkon ví, co mají dělat :yes:
Avatar - zdravy rozum
27. 9. 2011 14:56
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
27. 9. 2011 14:51
Re: Ten pristup sa mi paci.
ne není...

Nerozumíš tomu... Clo je obranný prostředek. Korejci mají na dovozové automobily takové clo, že v podstatě neumožňuje cokoliv evropského v Koreji prodat. Tedy.. za tohoto stavu není tento stav vyrovnaný, neboť evropské automobilky nemají možnost tržně útočit na korejce na jejich půdě a ty pak mají možnost bez problémů expandovat v Evropě (pouze východní), kde imho, zkorumpované vlády východní Evropy umožňují stavby MONTOVEN za nestandardních podmínek, o kterých se Evropským podníkům v Asii může jen zdát... Tedy... clo opravdu jen dorovnává a vyrovnává (za předpokladu zavedení oboustranných cel) podmíky mez Evropskými a asijskými firmami (obecně).

Ono totiž opravdu ani nejde srovnávat cenu práce např. v Německu a v Koreji, případně v Nošovicích či Žilině. Thats all...
27. 9. 2011 14:51
Re: KLÍÍÍD
Nechci se hádat, ale právě, že většina má onen paket Sport, který nemá tempomat. Ono možná se díváš na jiný motor než já. Každopádně mám auto hlavně na ježdění a proto mi tyto věci přijdou naprosto normální. Řešil jsem, že kvalita materiálů atd. je opravdu na straně Golfu. Pokud budu auto prodávat za 4 roky a nebude mít tempomat nebo USB, bude to chuďas, který nikdo nebude chtít...
27. 9. 2011 14:48
Re: KLÍÍÍD
Díky za info, jde vidět jaké jsou "marže"...
27. 9. 2011 14:46
Re: Ten pristup sa mi paci.
O tom není sporu...
Ono se totiž podníká, když se tady staví a kupují pozemky za cenu daňových prázdnin...
Chtěl bych vidět evropskou automobilku v koreji s daňovými prázdninami...

Jojo, hoši rejžovití.. si kakají do vlastního hnízda... škoda jen že to nevidí...

Z tohoto pohledu je mi VW 100 x milejší než cokoliv z Koreje, případně z Japonska (pokud se to tu začne chovat jako doma).

Oni totiž jsou v pozici, že přicházejí na nový trh, na který jsou vpuštěni... Tradiční automobilky jsou v tomto ohledu docela v nevýhodě a jejich programy pro nobě se rozvíjející trhy s levnými auty jsou na startu...
Avatar - R32
27. 9. 2011 14:43
Re: Ten pristup sa mi paci.
V priamej konkurencii nemajú na to aby sa Európe postavili? Si uvedomuješ čo za blbosti píšeš? To akože ak by sa autá dovážali a bola by na nich dovozná prirážka (aktuálne 10%) vtedy by to bola priama konkurencia? Ešte raz: vtedy by bola priama ak by na autá bolo umelo nalepených 10% ??? Tak hádam je to práve teraz priama konkurencia, keď do toho nezasahuje "vyššia moc" svojimi prirážkami...
27. 9. 2011 14:41
Re: Šéf H/K ve vw
Srovnával bych srovnatelné. ;-)
Takto se tu jen svíjíš ve vlastní křeči.
Avatar - white label
27. 9. 2011 14:41
Re: Šéf H/K ve vw
Ty něco takové v mé reakci opravdu čteš, nebo reaguješ na něco úplně jiného?
Blbé je, když někdo šetři na zadní nápravě a pak to jako třešničku na dortu vydává za příčinu údajné větší radosti z jízdy... >:D
Avatar - Choochoo
27. 9. 2011 14:35
Re: Šéf H/K ve vw
Takze kdyz nekdo vyrabi stejnej kram za vic tak je lepsi ten drahej a o nicem jinem to neni, jo? >:D
27. 9. 2011 14:33
Re: KLÍÍÍD
:yes:
Pro mnohé je zatěžko zvednout zadek a někam zajet.
Avatar - Choochoo
27. 9. 2011 14:32
Re: Astra
Znas to. Nedavno jezdil majitel jeste ve favoritu, a na Oktavku nema a ono vlastne golfik je preci vic a uz ho ma doma ;-)
27. 9. 2011 14:32
Re: :-))
Měl torzku od které ustoupil ve prospěch sofistikovanějšího řešení. To jako má být to šetření ? To, že Civic přešel od nezávislého zavěšení k torzce ti předpokládám nevadí. Ve světle toho, že Passat je masovka nejmasovější od masového (rozuměj nijak vyjímečného) výrobce a Civic je model výrobce, který hrál na sportovnější notu, je to ještě pikantnější.
V 1.4 TSI nemáš přehled, ale víš, že byl v tichosti stažen.
Nejdřív si v tom udělej pořádek.
Avatar - white label
27. 9. 2011 14:32
Re: Šéf H/K ve vw
Takže, když někdo řeší cenu, tak neumí a o ničem jiném to není, jo? >:D
27. 9. 2011 14:30
Re: KLÍÍÍD
:yes: Tak tak.

Opět si tu připadám jako ve školce. Někteří si neumí dát dvě a dvě dohromady. 8-s
27. 9. 2011 14:30
Re: KLÍÍÍD
Naopak, většina skladových aut má paket právě s tempomatem. Mimochodem, nejprve "pokud má člověk auto na ježdění, toto neřeší" a najednou je podmínkou USB a tlačítka na volantu.
27. 9. 2011 14:29
Re: KLÍÍÍD
Oni to mají na Slovensku třeba trochu jinak. V Rumunsku je golf neuvěřitelně drahej a oktávka zase o dost levnější (ceníkově) :-) .... pasát je o cca 20% levnější než v ČR ..... Nákud nového auta venku je hračka, tak nechápu, proč se pořád argumentuje nějakýma místníma cenama ....
27. 9. 2011 14:28
Re: KLÍÍÍD
10 tisíc za dodělání tempomatu do koncernu? A že nikdy nedělali? No za tu cenu se ani nedivím. Každej garážník ti to udělá do dvojky sakum prdum.

Originál páčka stojí u VW 80 Euro + daň, kabeláž tuším 40 Eur + daň a montáž je cca 30 minut práce.
Avatar - white label
27. 9. 2011 14:28
Re: KLÍÍÍD
Nech ho, nemůže rozdýchat jakýkoli větší úspěch, než má aktuálně Fiat, což bohužel momentálně není ani pro koreu žádný velký problém... ;-)
27. 9. 2011 14:27
Re: KLÍÍÍD
Podívej se na ceny na Slovensko a Polsko, Golf je u nás u většiny verzí nejlevnější, u Highline jsme s Polskem zhruba na stejné úrovni.

Ty balíčky o kterých mluvíš suplují v Trendline prostřední výbavu. Na Slovensku se ten model jmenuje Rabbit atd.
Avatar - Choochoo
27. 9. 2011 14:25
Re: Šéf H/K ve vw
Tvrdit že to H/K u vw neprolejza tak to by bylo asi hodne mimo. Jen rikam, jak by to zde, mezi odborniky na korejskou a nemeckou techniku vypadalo.
Kdyz nekdo rekne ze nase reseni bylo drahe, tak rika ze neumi a o nicem jinem to neni ;-)
Popravde se mi hodne libi, jak nenapadna sef ojizdi rukou spasovani masky a kapoty a pak i dalsi nacek se prida ;-)
Avatar - white label
27. 9. 2011 14:24
Re: Astra
Otázka je, proč se ta tvá údajná kvalita Astry "hodně před Golfem", neprojevuje i ve srovnávacích testech.
27. 9. 2011 14:22
Re: KLÍÍÍD
Lživá kampaň ? Jaká ? Kde Hyundai, nebo Kia lžou ? Za každou cenu vytvořit auru, jak jsou žádaní a úspěšní ? Na svém obrazu zapracovali dost razantně (a dále pracují). V otázce posunu modelů, jejich vnímání a povědomí o značce odvádějí obrovský kus práce a je to vidět. Podívej, kde byli před 10ti lety. Spíš by se od nich mohli zavedené evropské značky učit. VW ? Proč by tvořili auru úspěšnosti a žádanosti. Prodeje odpovídají na údajnou žádanost. Úspěšnost ? >:D Nějak jsem si nevšiml, že by VW nevědělo, co má dělat, aby přežili na trhu.
27. 9. 2011 14:20
Re: Ten pristup sa mi paci.
Kdyby Korejci skutečně radikálně ohrozili evropské automobilky, zaměstnávající statisíce lidí, EU by k tomu mohla sáhnout pro ochranu trhu.
27. 9. 2011 14:20
Astra
No upřímně, jestli se mi tak líbila i30, tak by se měl zajet podívat právě do toho Rüsselsheimu na novou Astru... z tý by asi rovnou sr_l maggi v kostkách, protože upřímně, kvalita je hodně před Golfem... (a nekecám jen tak do větru, v pátek jsem si ji objednal :-), tak uvidíme, jestli si to budu myslet i po dlouhodobé osobní zkušenosti...)
Avatar - white label
27. 9. 2011 14:19
Re: :-))
Takže pouze údajně "mělo", ale ty už o tom píšeš jako o hotové věci, nebo dokonce nedávné minulosti? Pokud ho stahujou, proč ho nově dávají třeba do té A1 se 185 PS? :-O ;-)
Avatar - white label
27. 9. 2011 14:16
Re: Šéf H/K ve vw
Hlavně by o tom tady nikdo moc nepsal, korejci si prohlížejí (nejen) evropská auta už hezky dlouho, bez toho by nikdy nebyli tam, kde teď jsou. Ono je něco jiného dobíhat, něco jiného předběhnout, nebo se dokonce držet dlouhodoběji na samotné špičce (viz i vývoj japonské automobilové produkce na evropském trhu v posledních 30ti letech)...
Taky osobnost šéfa VW budí v Evropě "trochu" jinou pozornost, než u šéfa Hyundaie.
27. 9. 2011 14:13
Re: KLÍÍÍD
Na příplatky se dají získat nehorázné slevy. Je to dané tím, že cena příplatku je určená tak, aby se to automobilce vyplatilo i při koupi jediného. Když jich kupuješ hromadu, je to stejné jako s pakety. Na příplatky se dá u prémie dostat třeba 50% slevu. Na kastli s motorem a převodovkou dostaneš mnohem, mnohem menší slevu, logicky. Proto nemá smysl porovnávat cenu auta, které má prakticky vše ve stupních výbav a balíčcích, s cenou auta, které má jen příplatky po položkách. Čím jsou ta auta vybavenější, tím dál jsi od reality.
27. 9. 2011 14:13
Re: :-))
"Myslíš dvakrát přeplňované 1,4 TSI např. v Polu GTI/FabiiRS/Cupře/A1 atd.?"

Ano, mělo jít o tento motor.
27. 9. 2011 14:12
Re: :-))
v 1.4 TSI nemám přehled, zřejmě měli více verzí. Nebo jde o motor, který vyhrál soutěž motor roku, ale posléze se ukázalo, že v provozu je problematický.

VW začal asi hodně šetřit. U Passatu ve střední třídě měl jen torzku, a to je docela silné kafe (vedle škody suberb, který používá podvozek od Passatu).
Avatar - white label
27. 9. 2011 14:09
Re: KLÍÍÍD
To je ono, špatná auta už to dnes nejsou, ale pořád mají (a ještě dlouho mít budou) pro svého majitele punc toho, že při nákupu auta na jeho značce šetřil, prostě zaparkovaný nový Golf se i mezi prémií "ztratí" mnohem přirozeněji/nenuceněji, než i30, nebo Ceed.
To je to co někteří fanatičtí koreafuns nemohou překousnout, oni by chtěli při nákupu auta šetřit na značce, ale přitom jim vadí, že ušetřili i na "image" značky svého vozu..., což si obvykle zdejšími příspěvky snaží (alespoň částečně) kompenzovat...
Avatar - Choochoo
27. 9. 2011 14:07
Šéf H/K ve vw
By mě zajímalo jak by tu bylo nablito, kdyby natočili šéfa H/K jak chválí vw nového golfa.
To by se to blábolilo, že i korci si uvědomují své neumětelství a neni nad Guru peklo >:D
Když je to obráceně, tak jsou všichni rádi, jak jsou u vw uvědomělí, že nespí, se z toho po.... >:D
27. 9. 2011 14:03
Re: KLÍÍÍD
Opravdu netuším, kam jsi se díval, protože skladovky přímo v nabídce VW mají větší slevy:

10% na slabší 1.2 TSI s pár příplatky
[odkaz]

6% máš na nějakém úplné holátku se základním motorem
[odkaz]

To jsem vybral jen namátkou dvě auta. To je sleva za to, že jde o skladovku. A ještě k tomu si můžeš další slevu vyjednat, pokud umíš, jak řekl jossalito.
27. 9. 2011 14:00
Re: KLÍÍÍD
Souhlas.
Jen se teď nějak vyrojily právě ty skupiny, které si imho ty statistiky, jako podpůrný materiál vytvářejí.. A stejně tak jako lživé a nepravdivé informace z Frankfurtu...
P.S. Ani to video mi nepřišlo, tak jak je zde prezentováno...
27. 9. 2011 13:59
Re: :-))
Hlavně, že v tom odkazu máš: "V roku 2008 v ponuke pribudli motory 1.4 TSI 16V a 1.8 TSI 16V. Obidva agregáty patria medzi to najlepšie, čím koncern VW v súčasnosti disponuje. Vyhýbajú sa im aj fatálne poruchy, čo len dokazuje, že v oblasti prepĺňaných benzínových motorov má koncern VW momentálne veľmi silnú pozíciu".
Jinak nevidím, co se Japoncům a Korejcům snad ani nemělo povést. Jestli třeba to, aby se u jednoho modelu psalo o 10ti možných benzínových motorech a 8mi naftových, tak ano. Tenhle článek má podobnou hodnotu jako příspěvky obecně tvrdící o čemkoliv, že je "šrot".
Automobilky si více či méně nemají co vyčítat. Podívej se, jakou "ránu" dostala před pár lety v USA Toyota.
Avatar - white label
27. 9. 2011 13:57
Re: :-))
Myslíš dvakrát přeplňované 1,4 TSI např. v Polu GTI/FabiiRS/Cupře/A1 atd.?
A to (podle tebe) tyhle verze vozů stáhli úplně z trhu taky, nebo jim snad dali nějaké jiné náhradní motorizace? :-O :*) ;-)
Avatar - Choochoo
27. 9. 2011 13:56
Re: VW a ti druzí...
V Evrope muzou, ale tak Toyotu, to je masovka a hlavne vw. Staci se podivat na ty radoby luxusni chromovany ovladací cudliky radia ;-) Takova cinska lacina cedka jak u vw >:D Jsem myslel ze si H/K udrzi nejakou uroven.
O japonsku pochybuji, tam je technika, ktera se zbidou dostane ze zeme, max do USA.
O Civica strach nemam, tak jako se nezdala 8G a byla velmi uspesna, tak 9 na tom nebude urcite take spatne.
Avatar - gld
27. 9. 2011 13:50
Re: VW a ti druzí...
Už sa to začalo a časom to bude zreteľnejšie. Nové kórejské modely sa nesnažia zaujať v prvom rade cenou. Tá je už pri niektorých modeloch plus-mínus rovnaká ako u zavedenej európskej konkurencie.

Nevravím, že sa mi to páči. Ale je to tak.
27. 9. 2011 13:47
Re: KLÍÍÍD
Vždyť je nech .... pokud si někdo koupil Kiu nebo Hyundaie, tak přeci nepřizná, že udělal špatně .... oni to asi nebudou špatná auta, ale schází jim image a to je to, co si tady snaží nahnat .... je to podobné jako souboj jestli nové auto nebo lehce ojeté .... můj názor je, že ať si každý koupí, co chce .... ale necpe ostatním, že je to jediné správné .... na nějaké statistiky kašlu ....
27. 9. 2011 13:43
Re: :-))
Na mysli jsem třeba měl tiché stažení 1.4 TSI z výroby pro poruchovost. Nebo docela veselé počtení je [odkaz] To se Japoncům a snad ani Korejcům ještě nepovedlo...
Avatar - white label
27. 9. 2011 13:43
Re: VW a ti druzí...
...ty zase perlíš... >:-[]
27. 9. 2011 13:41
Re: :-))
Super, Karia asi vzal z policky pytlik s napisem"Radost z jizdy" a nasypal ho tam hned dve hrsti.
Pekne se K-san v tom rozhovoru placal a ten tazatel ho rostoval ze vsech stran jako makrelu >:D
27. 9. 2011 13:37
Re: KLÍÍÍD
Ohledně tempomatu jsem se ptal ve dvou prodejnách a vlastně mi oba řekli, že dodatečné přidání se nevyplatí, po telefonu mi řekli zhruba cenu okolo 10 tisíc. Navíc to nikdy nedělali, jedná se o největší prodejny v Ostravě. U té i30 jsem nemyslel skladovku, ale přímo vůz z výroby dle požadavků. Nedělám si iluze, někde se ten rozdíl ceny musí projevit, ale připlácet 100 tisíc a ještě tam nemít to co požaduji je špatně. Jinam turbo motor od VW byl v pohodě, myslím 1,4. To zase ano.
27. 9. 2011 13:37
Re: VW a ti druzí...
Nevšiml jsi si snad, jak je těžké i pro evropské automobilky s desítkami let tradice si udržet postavení na evropském trhu? Nízká cena je jedna z mála zbraní, které skutečně fungují. Jinak je to běh na hodně dlouhou trať. Možná se podbízet nechtějí, ale Evropané jsou pěkné konzervy. Prodejní čísla časem ukáží.
Avatar - Ada je zase tady
27. 9. 2011 13:33
Re: VW a ti druzí...
Jestli by meli Korejci vyrabet vozy kvalitativne srovnatelne s renaultem, museli by v kvalite dost poklesnout... ;-)
27. 9. 2011 13:30
Re: Ten pristup sa mi paci.
Bohatě by stačilo zavést stejná cla, jako má zavedená Korea vůči EU...
k tomu by bohatě stačilo zrušit výjimku, která umožňuje občůrávání výstavbou montovny na území Evropy a bude po řešení problémů...

V přímé konkurenci korejci nemají na to aby se Evropě postavili...
27. 9. 2011 13:27
Re: :-))
? V jakém ohledu, resp. co je obecně u VW špatně ?.
Avatar - iudex
27. 9. 2011 13:19
Re: KLÍÍÍD
A čo je skladovka? Staré auto?! Je to takisto nové, len k dispozícii hneď, bez čakania 3-4 mesiace. A skladovky sú naopak dosť vybavené (niekedy až zbytočne), takže žiadne holobyty. Takže Tvoja teória je s prepáčením blbosť.
Avatar - Ada je zase tady
27. 9. 2011 13:18
Re: Diplomat
Pan Martin Winterkorn je dobře vychován a tak nemůže na stánku konkurenční automobilky říci vše, co si myslí. Například něco o tom šíleném asijském designu interiéru... :no:
27. 9. 2011 13:14
Re: :-))
>:D >:D >:D Radost z jízdy. Hezké (a věřím, že i pravdivé). Bohužel, v této třídě běžné konfekce je radost z jízdy důležitá pro velmi malé procento potencionálních zákazníků. Ti, kteří to řeší a chtějí z toho těžit se podle toho zařídí. Možnosti jsou. Od Pola GTI, Fabie RS, MiTa QV, Abarth 500, DS3, Mini S/JCW, přes Clio RS po G GTI, Focus ST, Megane RS, Giuliettu QV. Tím také naznačují, kde se ta radost z jízdy nejvíce "zužitkuje". U Hondy ? Momentálně nikde.
Jistě, jsou zákazníci, kteří Civic ocení. Kolik jich je ukazují prodejní statistiky. Pokud bych měl jmenovat jedinou věc, která Civic nejvíce "brzdí" je to nabídka motorů. A to neplatí jen pro Civic. Čím výše (třídně) tím více se toto projevuje.
27. 9. 2011 13:14
Re: KLÍÍÍD
Co to píšeš proboha za lži?
U Hyundaie bylo pusto prázdno, v autě sem seděl během 10 vteřin.
Hyundai byl v jakémsi atriu, v podstatě ani nebyli přímo v pavilonu... A Kiu krom noclehárny venku nebylo těžké minout úplně.

Srovnávat stánek s Ferrari a Maserti může fakt už jen pomatená rejže... U Ferrari a Maserati byl stánek v obležení leda srovnatelný se stánkem Lamborghini, když předváděli módní přehlídku...

Je mi to celkem jedno..., jen mi vadí ty prokazatelný lži, které se tady objevují... a je pravda, že HK začíná mít stejně agresivní a lživý marketing jako má ten VW... V tom si mohou podat ruce... Vytvořit auru za každou cenu, jak sme žádání a úspěšní...

Lživé informace, zavádějící informace, lživá kampaň... I expozice blbého Chevroletu - po kterém zde ani pes neštěkl - snad ani jeden článek (na Německé poměry) byla daleko lepší a větší a zajímavější (Corvette, Camaro atd..) než expozice Hyundaie s nejsilnějším motorem 1,7 D...

Já nic proti HK, ale jeho glorfikace a vynášení na evropskou úroveň mi přijde směšné... a je to spíše o tom, že si majitelé rejže potřebují dokazovat vlastní fin. nemohoucností něco víc, než na co mají... A při tom do rejže stále jde pouze a jedině ten, co nemá dost financí a nebo ho prostě auta nezajímají a neřeší technickou stránku věci, ale chce jen převoz z bodu A do bodu B za co nejmíň peněz. to je prostě realita. A kdo ji nevidí, lže si ve východní evropě do vlastní kapsi. Na západ od našich hranic (kde nefunguje připitomělá slovenská a česká nátura našeho produktu) po těch autech ani pes neštěkne... I blbý Duster tam člověk potká častějí než Ceed.
Avatar - R32
27. 9. 2011 13:05
Re: :-))
Myslím, že podobné promo keci by si našiel od predstaviteľov hádam každej značky. Či si nebodaj myslíš, že zástupca napr. Peugeota povie pri predstavení nového modelu, že je horší ako konkurencia? :-)
27. 9. 2011 13:04
Re: :-))
Potěšující pro VW je, že ho stále někdo považuje za benchmark. To ukazuje na slavné předchůdce. Jen aby jim to vydrželo...
27. 9. 2011 13:03
Re: :-))
Dík za uznání. ;-) Ve VW by se potřebovali probudit ohledně úrovně vozů po konstrukční stránce.
Avatar - gld
27. 9. 2011 13:00
Re: kedysi chodili korejci kukat ako sa robia auta
kapusta, zelí..
Avatar - Righ
27. 9. 2011 12:58
Re: :-))
Tak uz to vime, novej Civic valcuje vsechno od Golfa az po 1-er. >:D >:D >:D Pro vseobecne obveseleni absolutnim odtrzenim lidi z Hondy od reality sem davam cely rozhovor - [odkaz] .

Na Jirkove prisevku bych ocenil i mimoradne sofistikovanej myslenkovej pochod, jakym zduvodnuje chladnej vztah Korejcu vuci Golfu. No jo, kdyz i ta i30ka je o tolik lepsi, neni se cemu divit. ;-)
Avatar - white label
27. 9. 2011 12:52
Re: :-))
Tak pokud to řekl někdo z Hondy o Hondě, tak na to můžeš vzít jed, Jiříku Há... >:D
Avatar - WinDiesel
27. 9. 2011 12:50
Re: Ten pristup sa mi paci.
Evropa Korejce vnímá, hlavně Francouzi, arogantní možná jsou ale ne blbí. Zatím na Koreu doplácí Japonci, s výjimkou Mitsubishi a Nissanu je to sešup jak hrom.
Avatar - white label
27. 9. 2011 12:48
Re: VW a ti druzí...
Podle jakých konkrétních sdělení si děláš podboné (celkové) závěry?
Podle těch tvých údajných sdělení je Hyundai kvalitnější, než BMW, což nepotřebuje komentář už vůbec.
Jestli je tady Korea pro někoho naprosto přímá konkurence, tak je to především Japonsko, a když se dívám např. na design nové i 30 a deswign nového Civicu, tak tro pro Civic vůbec nevyznívá dobře a to rozhodně nejsem fanda designu ala i30. Korea na evropském trhu na VW stále zřetelně nemá (a ještě mít dlouho nebude), bohužel o japonské konkurenci už to v podstatě neplatí ani dnes.
27. 9. 2011 12:48
Re: :-))
Nejen Hyundai je lepší než VW Golf. Zde jsou slova Karyi z Hondy:

"Velmi pečlivě jsme analyzovali konkurenci Civicu. Vyzkoušeli jsme BMW1, Audi A3 a pochopitelně i benchmark třídy - VW Golf. Výsledem toho je Civic, jenž výrazně předčí model Golf, ať už se jedná o jízdní vlastnosti nebo o komfort jízdy. Navíc jsme přidali další vlastnost typicku pro Hondy - radost z jízdy."

Honda se pro svá specifika v Evropě tolik neprodává, ale to je mi jako spotebiteli fuk. A tak se ani nedivím, že někdo v Soulu netaje nadšením nad VW...
Avatar - WinDiesel
27. 9. 2011 12:44
Re: KLÍÍÍD
Není důležité čí stánek je obletovaný, jsou důležité prodeje. A Hyundai-Kia strmě letí vzhůru, zatímco Fiat přinejlepším stagnuje.
A když už od té rejže ....... pánové od špaget a pizzy - BUDÍČEK !!!!!!!!!!!!
27. 9. 2011 12:41
Re: kedysi chodili korejci kukat ako sa robia auta
Ne v Čechách, ale ve Slezsku.
Avatar - WinDiesel
27. 9. 2011 12:41
Re: VW a ti druzí...
Kdyby to nebyl pro VW problém, tak by náfukovi tak nespadla čelist. Francouzi už o tom ví, jedni snižují ceny, druzí zvyšují kvalitu....... Italové jsou odsouzeni k zániku ale asi se zachrání na zádech Chrysleru......
Avatar - Choochoo
27. 9. 2011 12:37
Re: ...neprajnikom korejcov
To se hezky rika, ale ono tam tu kvalitu musi nekdo nacpat a na to si daji vetsinou vsichni pozor. Korejci jedou sami a na nikoho cekat nemusi. Tak jako jsem za poslednich 10 premyslel o H/K protoze na bezne jezdeni nabizi to same jako vw a stejne si koupil neco jineho, tak o Cinanovi nebudu jiste premyslet 20 a vice let. To bylo kecu pred 10 lety jak tu budou jezdit dneska elektromobily a ono hov.. a jeste to bude pekne dlouhy h..... technologicky naskok (hybridy, palivove clanky se stejnou zarukou a spolehlivosti) se jim bude tezko dohanet, ale takovy oturbeny kramy zvladnou asi brzo na stejny kvalite ;-)
27. 9. 2011 12:30
POHLAZENÍ
Můžeš si být jistý, že když se Martin Wé rozhodne rozporcovat si jednu itřicítku k dopolední svačině, bude ji mít do deseti minut na koberečku před psacím stolem. To nahoře vnímej přesně tak, jak to mělo působit - je to především veřejný, velký a realistický políček do tváří evropské konkurence. Ti ostatní mu totiž za ten veřejný taneček vůbec nestojí. Veletržní klaka, mlha.

Ano, dynamika Hyundaie je znamenání hodná, a můžeš si udělat poměrně realistickej obrázek, jak se na tuhle skutečnost asi tak dívají "konkurenti" nad mísou špaget, či nad číší vyčpělého octa bez bublin... když tedy sám nejvyšší uznale pokyne pravicí.

Nás může těšit, že na diskusích pozvolný vzestup Hyundaie freneticky těší jen intelektuálně velmi zanedbané jedince. Je to ostatně logické, nebo se snad domníváš, že v Soulu nějakej tamní puberťák, jako ty zde, slavnostně obřezává řadičku geteička s jásotem, že to tam konečně Volkswagen už všem nandá i s úrokama?

BRAVWO MARTIN :yes:
Avatar - Choochoo
27. 9. 2011 12:23
Re: KLÍÍÍD
Tak tu poslední větu jsem zrovna chtěl psát >:D
Jsem zvedav na 2020 ;-)
Osobne teda verim vice H/K, teda jestli vubec podari dostat pred Toyotu, temto znackam ;-)
Avatar - R32
27. 9. 2011 12:23
Re: KLÍÍÍD
Jééjda, tak sorry, to už potom dáva zmysel... ;-) aj keď Švajčiarsky trh je predsa len trošku iný nakoľko sa tam dosť preferujú štvorkolky...
27. 9. 2011 12:23
Re: KLÍÍÍD
Takovou slevu dostaneš na nové auto. Nikoli na skladovku. Ale třeba Audi a některé skladové modely mají slevu i přes 25%. Jo, ale to je za vybavené auto, a ne holátko v základu. To je snad jasné. Sleva se totiž počítá z nadstandardní výbavy, čím je jí více, tím větší můžeš dostat slevu.
Avatar - iudex
27. 9. 2011 12:20
Re: Tuctovky
Možno si to neuvedomuješ, ale svojimi simplexnými pokrikmi na obhajobu svojho obľúbeného VW mu robíš medvediu službu a radíš sa tak do jedného šíku s takými kapacitami ako deadlift či strýček Bob. ;-)
Avatar - iudex
27. 9. 2011 12:17
Re: Ten pristup sa mi paci.
Musím súhlasiť (a to nielen v oblasti automobilizmu).
Avatar - R32
27. 9. 2011 12:17
Re: Tuctovky
>:D :yes: ešte by mal hodiť očko či maminka nesedlá práve nejakú tú Kórejskú plečku... >:D
Avatar - Nerez
27. 9. 2011 12:16
Re: a je to tu
Jen doufej, stejně se to nestane >:D
Avatar - iudex
27. 9. 2011 12:15
Re: KLÍÍÍD
No keďže auto kupujem (aj keď inú triedu ako Golf), bol som aj vo VW a zaujímal sa práve o skladovky. Zľava sa pohybovala okolo 5-6 % z ofkiko cenníka a keď som veľmi pritlačil, niektorí dali 8%. O nejakých 10-15%, čo si tu dakedy hovoril, ani slychu.
Avatar - Choochoo
27. 9. 2011 12:14
Re: VW a ti druzí...
To ze reknou, mame reseni, ale bylo drahe, mi neprijde jako ze by nespali na vavrinech. Spis mi to prijde ze chtej videlat co nej´vic s horsi kvalitou ;-)
To tu bylo porad kecu o korejskych herkach, ale podle uvedeneho sdeleni to teda musi byt kvalita ten vw ;-) >:D
27. 9. 2011 12:06
Re: KLÍÍÍD
Nejde o značky, ale o modely. Což snad každému dojde... tedy skoro každému. 8-s
Statistiku najdeš mezi články zde na auto.cz.
Avatar - R32
27. 9. 2011 12:05
Re: KLÍÍÍD
30 miesto? >:D Prepáč no nedá mi otázočku aké značky by mali teda podľa teba a štatistiky byť pred nimi? Neviem, ale momentálne ma ani nenapadá 29 značiek (možno tak polovica) ktoré by boli predajne lepšími ako H/K. ??? :-! žeby Lancia, Alfa, Seat či nebodaj Smart... ? Daj prosím link na tú štatistiku, rád si to pozriem.
Avatar - R32
27. 9. 2011 11:57
Re: KLÍÍÍD
:yes: presne tak... VW si dobre uvedomuje silu a progres H/K a pozorne sleduje ich kroky. Vedia (či sa to tu niekomu páči alebo nie), že z H/K sa stáva resp. sa už stal pre koncern vážny konkurent ktorý predáva pod dvoma značkami skoro viac áut než celý koncern dokopy.
Všimli ste si inak, že ako sa tu rozprúdi diskusia vždy keď je reč o škode, vw a hyundai? :-)
27. 9. 2011 11:56
Re: KLÍÍÍD
Když kupuješ skladovku, bohužel si moc vybírat nemůžeš.
Ale tempomat si můžeš nechat dodělat, páčka v originále vyjde na nějaké 2,5 tis. Kč, něco málo dáš za montáž a aktivaci v ŘJ.

Ovládání rádia už taková stranda není, volant tak desítku, kabeláž nevím, USB port taky netuším.
27. 9. 2011 11:47
Re: KLÍÍÍD
To jo, ale podívej se na tu výbavu. Většinou je tam Sport paket, který nemá tempomat a bohužel ani u lepší výbavy není ovládání rádia atd. na volantu. Taky nemá vůbec USB port. Chápu, že to s kvalitou jízdy nemá moc společného, ale přeci jenom jsou to věci, které prostě chci :-)
Avatar - gld
27. 9. 2011 11:41
Re: KLÍÍÍD
Vždy keď niekto píše o inom ako o talianoch tak je to ťažko zaplatená reklama, ni?

Koľko noviniek mal vo frankfurte fiat? Novú pandu by som si pozrel, ale inak?

Mňa náhodou táto správa dobre pobavila. Viem že wolfburgskí nejdú teraz zatvárať fabriky kvôli i30-ke, ale winterkorn pravítkom merajúci mŕtvy uhol na hyundai- to snáď nejde sa nahlas nezasmiať. >:-[]
Avatar - Katikakus
27. 9. 2011 11:35
Re: Tuctovky
Takze az vyrostes z autosedacky a budes si, snad nekdy, kupovat jednou sve prvni auto, bude mozna asijske provenience. Zatim to vsechno z te tve autosedacky v mamincine aute pozoruj, abys mel prehled... ;-)
Avatar - gld
27. 9. 2011 11:35
Re: kedysi chodili korejci kukat ako sa robia auta
Vývoj prebieha po celom svete, každá väčšia automobilka to tak má.

A kórejci na slovensku (ale aj v čechách) zamestnávajú kopec fachmanov. Nie každý je dizajnér či inžinier v oblasti vývoja. Aj ľuďom s nižším vzdelaním treba ponúknuť prácu a za to by mal byť každý uvedomelý občan vďačný.
27. 9. 2011 11:33
Re: KLÍÍÍD
Se koukni na skladové Golfy, je jich k dispozici mraky a pokud umíš, slevu dostaneš i na ně. ;-)
Avatar - gld
27. 9. 2011 11:32
Re: VW a ti druzí...
Situáciu si načrtol pekne. S tým, že podľa mňa hyundai/kia nechcú predávať za menej. Chcú ponúknuť rovnako kvalitné zbožie ako európske automobilky, za približne rovnakú cenu. Možno prihodia lepšiu výbavu, dlhšiu záruku, ale diskont z kóreje pomaly končí. S tým zrejme od začiatku rátali. Postupne sa lacnejšími modelmi dostať do podvedomia ľudí a teraz, keď už ich bežný európan berie ako plnohodnotnú automobilku sa dotiahnu cenami.
27. 9. 2011 11:29
Re: Tohle neumí ani BMW!!!
Nějaký odkazy nebudou?
27. 9. 2011 11:29
Re: KLÍÍÍD
Ohledně ceny nového Golfu a i30 tak píšete nesmysly. Sám si auto kupuji a prošel jsem spoustu prodejen a jedno vím jistě. Nikdo mi nedal ani podobnou cenu na Golfa, kterou má i30. Výbava u Golfa v základu, dám si trochu lepší motor a jsem přes 400 tisíc. Ano souhlasím, že zpracování je lepší, určitě, ale pokud má člověk auto na ježdění, toto neřeší. Chtěl jsem Golfa 1,4, ale za ty ceny ani náhodou. Navíc u nás úplně chybí jedna výbava, která je standardem v Polsku i na Slovensku. Má tempomat atd. U nás se opět připlácí v nějakém balíčku... Pokud máš přímo nabídku na super Golf, napiš to zde. Díky
27. 9. 2011 11:27
chtělo by to bublinu a soutěž
Co se tak asi pánovi honí hlavou......
např. "Hm... dveře - zajímavé..... To už korejci dokážou?"
A teď vážně - jestli to bude mít ten efekt, že správní rada popustí drobně náklady - říkám drobně :-) a investuje do nepatrných vylepšení a případně sníží drobně své přemrštěné ceny - může z toho profitovat jen zákazník..... Jinak "Es kommt Der Tag", kdy budou členy představenstva bolet nejenom hlavinky, ale i sedinky od toho, jak je akcionáři poženou. Ne, že by VW zkrachoval - to bych musel být kandidát na svěrací kazajku roku, ale Hyundai je v pozici momentálně pohyblivějšího boxera, který svému zdatnějšímu a slavnějšímu soupeři dokáže pěkně "zatancovat". Držím Hyundai palce, aby neztratil sílu a VW pěsti, aby nepřehlížel a neztratil "fóršpruňk"...
27. 9. 2011 11:24
Re: KLÍÍÍD
Možná se zaměř spíš na to +/-, což značí něco jako odhad. A ne, Octavia opravdu v evropě druhá není. O tu ale nešlo.
Tu se píše o úspěchu koree a ta je v celoevropském pořadí právě někde u 30 místa, tuším, s Ceedem.
Avatar - Ham.
27. 9. 2011 11:18
Re: Ten pristup sa mi paci.
VW jako jedna z mála evropských značek bere Korejce jako konkurenci a snaží se reagovat což je patrné i ze zájmu Winterkorna, je to docela frajer, že si vše prohlédne a osahá na vlastní oči, hmat a čuch a nesedí ve své generálské sesli a nečeká co mu přijdou poreferovat podržtašky i když je to starší pán a je vidět, že ohýbat se do nízkého auta mu už dělá určité problémy. Ostatní Evropa (Fiat, PSA, Opel) bude tak dlouho nadutě opovrhovat konkurencí a až se jednou probudí tak si bude v nebi povídat se Saabem. Přál bych Evropě aby se všichni výrobci trochu ztopořili a začali reagovat podobně, protože jinak Evropu Asiati přejedou jak parní lokomotiva brouka na kolejích a to nepřeju ani těm nadutým žabožroutům.
Avatar - Katikakus
27. 9. 2011 11:14
Re: KLÍÍÍD
Tou prvni vetou chces snad rict, ze Octavia je v evrope druhy nejprodavanejsi model? Kvuli tobe doufam, ze ne...
Avatar - Guttalax
27. 9. 2011 11:12
Tuctovky
Hjundaj umí tuctovky za přijatelnou cenu a ještě k tomu zvyšuje kvalitu. Kyjá je mu v patách jak smrádek od ponožek. :-! Ale co . Na běžné ježdění to zas tak špatná plečka není. To se nedá korcům popřít.Možná za pár let nebude IN ten ,který nebude sedlat Asii II.
27. 9. 2011 11:10
Tohle neumí ani BMW!!!
"Tohle neumí ani BMW, ani my... Proč?" Opět a zas se; a to dokonce i ústy tohoto chlapíka, potvrzuje to, co se zde již několik měsíců nezadržitelně dere kupředu; totiž že bude jistě více evropských značek, které se budou v souvislosti s Hyundaiem s podivem a v úžasu ptát: "PROČ?" >:D >:D

Dobře HYUNDAI! :yes:
27. 9. 2011 11:03
Re: KLÍÍÍD
Švýcarský trh tak nějak promítá celoevropskou náladu. Prodejní statistiky jsou pořadím modelů značek +/- stejné.

PS: Nemám pravdu částečně, ale celkově, pouze jsem interpretoval oficiální statistiky.
27. 9. 2011 10:57
Re: KLÍÍÍD
Vo Svajciarsku som bol a preto viem, ze je to trochu inak. Ciastocne mas sice pravdu ale porovnavas neporovnatelne. Octavke sa tam naozaj dari-pozri sa na to, kolko s nich je Kombik. Väcsina!!! Preco? Lebo ma pohon 4x4. Hyundai i30 nejde (zatial) tymto smerom.
27. 9. 2011 10:40
Re: KLÍÍÍD
No já jsem nebyl nikde a jediné co jsem viděl, je toto video, na kterém mi tedy absolutně nepřipadá, že Winterkorn ztrácí doboru náladu, zajímá se - to jo, ale, že by mu to zkazilo den - no nevím. Asi mám nekvalitní monitor. Stran volantu se zajímal pouze o tu aretační páčku a tam si myslím, že jestli je slyšet cvaknutí nebo ne - :-!. Že Korejci za posledních 15 let udělaly pokrok poměrně výrazný - to je bez diskuse, ale, že by z toho měli být všichni nějak naměkko ....
27. 9. 2011 10:35
Re: Ten pristup sa mi paci.
Francouzi jsou tak zahledění do sebe a považují se za něco extra, že ti budou na řadě mezi prvníma. No, dobře jim tak.
Avatar - white label
27. 9. 2011 10:29
Re: Ten pristup sa mi paci.
On takový Leon (na rozdíl od Octavie) má už chvíli prodejní problémy i bez korejců, jinak souhlas...
Avatar - white label
27. 9. 2011 10:26
Re: VW a ti druzí...
:yes:
Souhlas, podobný přístup VW je rozhodně sympatičtější, než kdyby dělali, že je nějací "podřadní" korejci vůbec nezajímají a jejich produkty by vůbec nesledovali. Takhle má i zákazník VW pocit, že něco pro udržení na špičce evropského meinstreamu opravdu dělají a nespí jenom na vavřínech..., je důležité vědět, která konkurence nespí a hlídat si vůči ní pozici...
27. 9. 2011 10:21
Ten pristup sa mi paci.
Musim povedat, ze mna sa pristup VW paci. Neviem si predstavit napriklad , ze nejaky francuz by sadol do auta znacky, ktoru pred 10 rokmi bral kazdy ako menejcennu a a uznal by toto.

A podla mna Martina Winterkorna ani tak nesere porovnanie s golfom, ten bol vzdy o stupienok vyssie ako ostatne koncernove auta nizsej strednej triedy, ako octavia a leon. A3 je podla mna pre inu klientelu. Ja by som sa skor bal o predaje tychto znaciek vo svete.
27. 9. 2011 10:20
Re: ...neprajnikom korejcov
Hele, problém je jinde, Korejci totiž ve své podstatě nemají moc času. Co jim trvalo 20 let, Čína zvládne za půlku a až se naplno rozjede, tak sežere korejce jako první.
27. 9. 2011 10:11
Re: KLÍÍÍD
Nedávno tu byla statistika švýcarského trhu. Otázka do pranice, co je druhý nejprodávanější model na švýcarském trhu?

Naše Škoda Octavia.

Hyundai je na krásném, 30. místě, s nějakými 650 ks i30 za kvartál...

Nemůžeš fotit ty tvý vobrázky před autosalónem korejců...
Avatar - 3_diamanty
27. 9. 2011 10:02
Re: KLÍÍÍD
velmi dobry prispevok

:yes:

povedal si vsetko jasne zretelne ;-)
27. 9. 2011 09:59
...neprajnikom korejcov
nedavno som tu cital diskusiu ako "samozvani" odbornici na auta komentovali hyundai a jeho produkciu... dufam ze toto video ich mudrosti dostatocne umlci a uvedomia si ako sliape asia europe na krk a to nie len v automobilovom priemysle...
27. 9. 2011 09:34
Re: kedysi chodili korejci kukat ako sa robia auta
Evropa chodit za korejcami? Asi ti uniklo, kde se tyhle auta vyvíjí... Vývoj probíhá v Německu! Vzhledem k tomu, že je mnoho dodavatelských firem (kde probíhá vývoj), které dělají pro více automobilek, není v dnešní době až tak složité doběhnout konkurenci. Horší to bude s tím předbíháním. V korejských vývojových centrech to s tím vývojem zas až tak převratné nebylo. Několik let zpátky se snažily vázat na know-how japonských automobilek (co vím například z vývoje pasivní bezpečnosti). Teď to zkouší v evropě a tady to jde zřejmě o něco lépe.
Jasné mi není tvoje nadšení z korejců, protože na Slovensku korejci zaměstnají akorát tak skupinu s nejnižším vzděláním - tzn. malé příjmy. Z oblasti, kde je větší množství peněz a know-how (vývoj), tam si tvoje země ani neškrtne. Ale je fajn, že jim fandíš.
27. 9. 2011 09:34
Re: KLÍÍÍD
No napsat, že korejská auta nedotáhla evropská ani omylem, to spíš ukazuje na to, žes pozorně sledoval v tv reportáže z Frankfurtu. Naopak jsou dneska kvalitou i cenou plně srovnatelná, ale stále mají stigma, kterého model od modelu zbavují. Pro východní Evropu stačí ukázat pár obrázků ze Švajcu, jak tam letí Hyundai a je po stigmatu.

Naopak souhlasím s tím, že marketing Hyundai i Kia je opravdu nekompromisní a cpe nám stále kvalita a nízká cena...v prodejně pak dostanete slevu a mají zákazníka. Přitom Golf bude stejně drahý jako i30
27. 9. 2011 09:31
Re: KLÍÍÍD
Vo Frankfurte som bol a stanok Hyundai bol na velmi slusnej urovni hned vedla Ferrari, Maserati a Lancia.

Takze neviem na akej vystave si bol ty ale na sadnutie do novej i30 som cakal min 1-2 minuty, kedze bola stale obsadena. To iste ix35 a i40.

Okrem premiovej trojky Audi, BMW, M-B nemal nikto iny samostatny pavilon. Ich uroven podla ocakavania bola oproti mainstremu ako z inej galaxie.

Realne to este potrva roky, kym korejci doladia niektore detaily ale ako celok su uz uplne porovnatelne. A nezabudaj CZ/SK nie je pupok sveta - korejci boli doteraz silny hlavne v USA, Cine, Asii a Rusku. Teraz je na rade EU. V USA napr. Hyundai preda viac aut ako vsetci nemecki konkurenti dokopy!

VW vie velmi dobre, preco sa ich ma obavat - uvidime okolo roku 2017 - 2018:-)
27. 9. 2011 09:18
KLÍÍÍD
No kdo mě zná, ví, že VW moc nefandím...
Na drhou stranu, napíšu to zde znovu.
Kdo opravdu ve Frankkfurtu byl ví, že tyto články jsou jen nafouklou bublinou. Pedpokládám, že všichni šéfové všech automobilek byli na prohlídce u všech ostatních... od toho také veletrhy jsou. Hyundai a Kia v Německu nikoho nezajímala, stánkyměli poměrně malé, neměli dokonce ani pavilon sami pro sebe a už vůbec nebyli vedle sebe. Zájem o korejské vozy byl minimální, nabídka malá a nezajímavá (jakstakýs hlouček se snad vytvářel jen kolem I40)

Pouze naši škrabáci dostali nejspíš od HaK zaplaceno tak nepíšou o ničem jiném... Překvapujeme, kolik snaživých článků na téma HK se zde objevilo, přitom (ať nepíšu jen o tom "mrtvém" Fiatu, který měl nesrovnatelně zajímavější a obletovanější expozici) např. PSA s novou řadou DS a nebo Opel se Zafirou a Amperou měli daleko lepší věci u sebe a také daleko obletovanější...

Takže pánové od rejže... Ano... lepšíte se, ale to je tak jediné mimo toho, že marketingové oddělení u nás je velmi agilní, co se dá na to téma konstatovat... A ani tohle PR bohužel neznamená, že by se korejská auta dotáhla na ta Evropská.. To ani omylem.. >:-[]
27. 9. 2011 09:13
Re: VW a ti druzí...
Přesně tak! VW byl, je a bude svá vlastní kategorie. To frantíkům a italům přibyla za poslední roky konkurenční značka :-! Ale asi i Ford a Opel budou mít novou konkurenci až v Koreji ještě doladí podvozky a převodovky... Ale vše záleží na cenové politice Hyundai a Kia. Pokud se vrátí k trendu, který razili ještě před 5 lety a budou cenově výrazněji pod kokurencí, pak jim mohou zatopit. Pokud ale zvýši cenu na úroveň konkurence, jako u nejnovějších modelů (např. Sportage, ix 35, i40), přibydou jen dvě nové plnohodnotné značky pro automobilky, které jsem zmiňoval výše.

Otázka je, jestli je vůbec reálné vyrábět vozy kvalitativně srovnatelné s Peugeoty,Renaulty,Citroeny,Fordy a Opely s prodejní cenou výrazně nižší, než u těchto značek :-) :-!
neregistrovaný "RayBan"
27. 9. 2011 09:11
das Auto
Někdo má mnoho let das Auto stále ve sloganu, někdo v klídečku už na výrobní lince ... ;-)
Avatar - 3_diamanty
27. 9. 2011 09:02
kedysi chodili korejci kukat ako sa robia auta
a teraz bude europa chodit za korejcami ;-)

ani to dlho netrvalo, par rokov a su medzi najlepsimi, uplynie este par rokov a sef vw si s radostou kupi hyundaia ;-)

to bude sleha
27. 9. 2011 08:59
Smršť ....
Nakonec je to dobře, ne ? Alespoň se chlapci od lidových vozů budou snažit :-) .... Já se o ně nebojím, spíše, jak už několikrát zaznělo, se musí bát fiat a francouzi .... a možná i japonci ....
27. 9. 2011 08:46
No
jsem zvedavy na tu smrst co se tu za chvili strhne :-)
Avatar - 3_diamanty
27. 9. 2011 08:41
a je to tu
kia, hyundai :yes:

a to je len zaciatok toho co pride :-)
27. 9. 2011 08:11
Já to říkal
Nechci být rejpal ale nedá mi to >:D Já jsem to říkal...