Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz 190 D BlueEfficiency: Baby-Benz s moderním turbodieselem

Stuttgartská automobilka experimentuje. Technici upravili klasický Baby-Benz 190 D série W201, do kterého zabudovali moderní turbodiesel ze současné třídy C. Co vzniklo?
Zpět na článek
Avatar - JFK
6. 9. 2009 21:56
obráceně
měli dát do W204 starej 2,0D ze 190, to by měl teprve zadek524 radost >:D
Avatar - WinDiesel
6. 9. 2009 12:16
Re: Milovat MB je povinnost, to ví každej hippík
T613: Vtip je v tom že to musel být 4 válec, 6 válce by se tam nevešly. A benzínové 4 válce jsou slabší než diesel CDI250 s 200 k a 500 Nm.
A sxamozřejmě šlo i o podařenou reklamu nového 4 válce OM651 CDI250.
Mám známého který byl u toho a prý bylo skvělým zážitkem, když se skoro 20 let starým autem předjížděli na Německých dálnicích nová auta rychlostí přes 200 km/hod. Velmi udivené obličeje ale velice pozitivní reakce. Palce nahoru. :yes:
5. 9. 2009 21:41
Re: Střet generací
NEchci vam kazit radost, ale rekl bych ze ta atraktivita je spojena predevsim s tim ze jsme v ty dobe byli pubescenti ....
5. 9. 2009 21:39
Re: Střet generací
TY mi davas - za tyhle legracni penize je tak tezky se udrzet a nepreplnit garaz !!
5. 9. 2009 15:14
Re: Plakát
Já měl léta nad postelí [odkaz]
Avatar - marek.g
5. 9. 2009 14:13
Re: Střet generací
momentálně si to nemůžu dovolit :-( ty káry začínají s cenou na 4000 euro :-!
Avatar - T613
5. 9. 2009 13:10
Re: Plakát
Tatrovák měl na stěně obří plakát Boeingu 747 od British Airways, dva plakáty výše hozeného Meďourku, MTX V8 a MIG-29, Su-22 a Mirage ;-) :-! Prakticky se u mě nedalo vymalovat >:-[]
Avatar - marek.g
5. 9. 2009 12:33
Re: Střet generací
my jsme měli 604.to byl koráb panečku. :yes: bohužel musel jít pryč...dodnes mě to mrzí v česku jich jezdila jen hrstka :-(
5. 9. 2009 12:27
Re: Střet generací
no, jasně, B je správně, já totiž mám 18 a novy auta jsou... prostě otřes... miluju ty hranaty tvary, ta auta měla aspoň duši... a ty velky světla teď taky nechápu, je to hnus. (ps. mám P605 ;) taky krasavec!!!)
Avatar - marek.g
5. 9. 2009 12:16
Re: Plakát
no já jsem měl spíš plakáty tady těchto skvostů :-! [odkaz] :yes: Tatrováka tipuju,že měl [odkaz] >:-[] Pierro nejspíš [odkaz] >:-[]
5. 9. 2009 10:54
Spotřeba
je hezký, že v dokladech mají psánu spotřebu přes 7l, ale se 124kou, která je těžší o cca 300kg mam dlouhodobou spotřebu (16tis km) 5,7 a delší trasy jezdim za 5,1, takže čtvrtstoletí vývoje na spotřeba teda nic moc... Výkon je druhá věc >:D
5. 9. 2009 03:39
Plakát
schválně kolika lidem z vás zdobil tento plakát ze SM zeď

[odkaz] :-)
neregistrovaný "smrcek"
4. 9. 2009 15:03
Re: STŘED GENERACÍ
příště radši "střet generací" ;-) :no:
neregistrovaný "Kyle"
4. 9. 2009 13:05
Re: Milovat MB je povinnost, to ví každej hippík
Našel jsem minulej tejden ve vnitrozemí Balkánu tohle [odkaz] v neskutečně zachovalým stavu. Mám z toho nerva. Stačilo by stáhnout tlustou vrstvu prachu, otočit klíčkem a ....
4. 9. 2009 12:29
Re: STŘED GENERACÍ
Dovoluji si tipovat, že "stopětka se zabudovaným dvěstěkoňovým turbem od VW" by dopadla poměrně tvrdě do nějaké škarpy nedaleko místa startu ;-)

"Nejkrásnější střední karoserie světa" u Céčka má silného soupeře v Alfě 159, ale budiž, tvary C-Klasse si rozhodně zaslouží :yes:

A ano, Mercedesu sice taky občas v designu ujela ruka (třeba první "masařka" místo W124 byla pro mě tvarově dost velké zklamání), ale lepší měřítko konzervativní elegance v průřezu mnoha desetiletí bychom hledali těžko.
:yes:
4. 9. 2009 12:23
Re: Milovat MB je povinnost, to ví každej hippík
Jo, Janis byla skvělá. :yes: :yes: :yes:

Škoda že toho nestihla nazpívat víc...
:'-(
neregistrovaný "Kyle"
4. 9. 2009 11:05
Re: Milovat MB je povinnost, to ví každej hippík
Oh lord, wont you buy me a mercedes benz ?
My friends all drive porsches, I must make amends.
Worked hard all my lifetime, no help from my friends,
So lord, wont you buy me a mercedes benz ?

Oh lord, wont you buy me a color tv ?
Dialing for dollars is trying to find me.
I wait for delivery each day until three,
So oh lord, wont you buy me a color tv ?

Oh lord, wont you buy me a night on the town ?
Im counting on you, lord, please dont let me down.
Prove that you love me and buy the next round,
Oh lord, wont you buy me a night on the town ?

Everybody!
Oh lord, wont you buy me a mercedes benz ?
My friends all drive porsches, I must make amends,
Worked hard all my lifetime, no help from my friends,
So oh lord, wont you buy me a mercedes benz ?

Thats it!

;-)
Avatar - T613
4. 9. 2009 10:24
Re: STŘED GENERACÍ
je libo Rapid 2.5 V6 24v? [odkaz]
4. 9. 2009 10:20
STŘED GENERACÍ
Představuji si tak, jak by asi dopadla stopětka se zabudovaným dvěstěkoňovým turbem od VW... každopádně se ukazuje, že Mercedes-Benz patří k těm, kteří auta uměli a stále umí. Ještě dnes je stará stodevadesátka vizuálně zcela regulerním autem. Je důkazem prémiového designového mistrovství. Za třicet let tu někdo zase bude psát, že současné céčko je stále nádherné. Jistě, vždyť je to dnes snad nejkrásnější střední karoserie světa.

Z praktického pohledu pak lze než doporučit exkurzi do musea MB ve Stuttgartu. Psal jsem o tom nedávno na blogu. Tam si člověk naplno uvědomí, kdo tvoří elitu automobilového světa.

Esteticky pak Mercedes působí jako barometr vkusu. Nevnímáš krásu Mercedesů? Jsi vjemově zanedbaný, než panák bez estetického zázemí.

No... BRAVO MERCEDES-BENZ :yes:
Avatar - marek.g
4. 9. 2009 09:56
Re: Střet generací
:yes: :-! klasika co se neokouká :yes:
Avatar - marek.g
4. 9. 2009 09:55
Re: Střet generací
o.k takže můj celkově nejoblíbenější Měďák z období 80 let [odkaz] [odkaz] [odkaz]
Avatar - T613
4. 9. 2009 09:51
Re: Střet generací
[odkaz] [odkaz] :-! :yes:
neregistrovaný "AW"
4. 9. 2009 09:44
80 léta
Ach jo to byly časy... Nemůžu si pomoct ale třeba na ten design interiéru-o kvalitě materiálů nemluvě, už třeba dnešní Céčko nemá..elegantní jednoduchý nepřekombinovaný a dlouhověký..
Avatar - marek.g
4. 9. 2009 09:39
Re: Střet generací
B je správně.ty káry jsou čím dál nafouknutější,bachratější,světla některých vozů dosahují velikosti auta třídy mini >:-[] kde jsou ty štíhlé siluety co se mi tak líbily? [odkaz] [odkaz] [odkaz]
Avatar - T613
4. 9. 2009 09:22
Re: Střet generací
chlapci jděte s tím mnichovským výrobcem trabantů někam! Tohle je článek o HVĚZDĚ NEJJASNĚJŠÍ, JENŽ NAD RÁJEM ZÁŘÍ! :-!
Avatar - marek.g
4. 9. 2009 09:20
Re: Střet generací
a středem palubky pěkně natočeným na šoféra... :yes:
Avatar - T613
4. 9. 2009 09:15
Re: Střet generací
S tím se nedá nesouhlasit. Otázkou je jestli jsme už prostě důchodci nebo ty auta jsou čím dál hnusnější >:-[]
Avatar - iudex
4. 9. 2009 09:10
Re: Střet generací
BMW s negatívnym sklonom prednej masky... :yes:
Avatar - marek.g
4. 9. 2009 09:08
Re: Střet generací
jó byly to krásné Meďáky zlatá 80-tá léta.Stejně jako u BMW se mi nejvíc líbí právě tyto ročníky :yes:
Avatar - T613
4. 9. 2009 09:03
Střet generací
Dobrý počin, ale mohli by jej udělat i s opravdovými motory, tedy zážehovými. >:-[]
Ale při pohledu do fotogalerie si nemohu pomoct. Vnějšími tvary lehce přebíjí důchodce současnou generaci. ;-\