Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nissan Pathfinder Platinum Concept: Druhý návrat k samonosné karoserii

Nissan v Detroitu ukazuje nový, v pořadí čtvrtý Pathfinder. Zakulatil se a už je z něj zase spíše SUV.
Zpět na článek
14. 1. 2012 00:25
Re: Výborně
Já mám Pathfindera rok 2006, najeto 125000 km. Seznam závad:

1. Hned po koupi upadlo čidlo pravého airbagu, vyměněno v záruce.
2. V 90000 km se rozpadlo ložisko pravého předního kola - cca 15000 Kč.
3. Ve 110000 km začala prokluzovat spojka, nutná výměna - cca 10000 Kč.
4. Ve 120000 km se z motoru začaly linout fakt nepěkné zvuky. Ukázalo se, že napínák řetězu v motoru nenapínal správně, řetěz se uvolnil, prodřel napínáky, ulámal zuby na spoustě ozubených kol a k podchycení došlo za pět minut dvanáct. V případě, že by řetěz spadl, motor by byl v *. Oprava byla za cca 40000 Kč.

Fakt ale je, že mě to auto nenechalo nikdy ve štychu, vždycky to jelo a mám ho prostě rád. Bohužel ale kvalita výroby není nic extra, v interiéru už prakticky všechno povrzává...

Auto jsem kupoval jako nové a přemýšlím, jestli bych si to teď koupil jako ojetinu. Asi ano, ceny jsou tak nízko, že mi to připadá jako dobrá koupě, po praktické stránce je to auto fantastické a moc hranatých aut se už dnes nedělá. Líbí se mi snad jen nový Grand Cherokee, ale to je už po roce výroby podle všeho absolutně nespolehlivá kára. Viz např. server TrueDelta.com

No a vzhledem k tomu, že budoucí Pathfinder ztratil veškeré kouzlo teréňáku a teréňák už vlastně ani nepotřebuju, tak budoucí auto bude nejspíš Touareg nebo ML.
14. 1. 2012 00:10
Re: Ach jo
Skutečně je to tak. Je vyráběný ve Španělsku v Barceloně, ve Francii má Nissan své headquarters. Viz wikipedie...
11. 1. 2012 09:17
Re: Výborně
tak to ti upřímně přeji. Jenom dotaz - navara nebo Path?
11. 1. 2012 07:28
Re: ako bude vyzerať EÚ verzia?
Pathfinder IV je i v USA nástupcem Pathfinderu III, nikoli Armady.
11. 1. 2012 07:26
Re: Pathfinder
"Path" má alespoň v češtině více víznamů, například i "cesta". Jak je to ve slovenštině, bohužel netuším :-)
11. 1. 2012 07:24
Re: bezrámová konstrukce
To máte samozřejmě pravdu, ale Nissan toho zatím o Pathfinderu moc neprozradil. Byla to jen taková všeobecná omáčka bez čísel a technických dat, žádné další oficiální info dosud neexistuje. Určitě nám časem řeknou více o tom, jakými všemi způsoby a o kolik přesně hmotnost snížili. S podobností s Hyundaiem ix55 naprosto souhlasím.
Avatar - ricz73
10. 1. 2012 20:58
Re: Výborně
Já můžu hodnotit z vlastní zkušenosti - MR 2006, zatím najeto 105 tisíc (za poslední 2 roky přes 60000) a auto šlape jak hodinky - je to bezkonkurenčně nejspolehlivější auto, jaké jsem kdy měl :-) Tak snad mu to vydrží.
Avatar - white label
10. 1. 2012 20:51
Re: S určitou mírou nadsázky...
Proč myslíš, vypadá snad tohle jako offroad, nebo spíš jako van?

[odkaz]
[odkaz]
:-O :*) ;-)

P.S. Dyť to pomalu vypadá jak nějaké Galaxy od Nissanu. >:-[]
Avatar - ricz73
10. 1. 2012 20:32
Re: Ach jo
Jak jste přišli na španělsko? V techničáku má napsáno, že ho vyrábí ve francii... ;-)
Teda ne, že by to bylo nějaký terno >:D
Avatar - dicky
10. 1. 2012 17:40
Re: ako bude vyzerať EÚ verzia?
Ja bych se spis pozastavil nad bezestupnovou prevodovkou co vim z usa tak u murana je take a moc chvali jsem na ni neslysel..
Neda se opravit jako klasicky automat takze porucha kupujes novou..
Moc spolehlive nebyli a to tahala male auto murano
No uvidim u prodejcu jak bude novy panfi vypadat a co bude zac..
Ale vypada to uz na asfaltove suv. :'-(
10. 1. 2012 17:34
Re: Výborně
no rezlo zadní víko - nějakým srážením vody. Co se motoru týče - je toho dost na DE fórech uživatelů. A už jsem to slyšel i od kluků, co to dělají u nás. Zničehož nic v motoru rána a vypochoduje ojnice třeba - opravy podle servisu a matroše - od 4-9000éro. Vůbec nezáleželo na způsobu jízdy či tom, jestli to někdo prasil nebo ne - zkrátka to přišlo. To auto mi přijde nádherný - Navara - ale musím konstatovat, že pokud by někdy došlo na pick-up, tak to bude jehom Hilux v třílitru....
Avatar - Ji/Ri
10. 1. 2012 17:07
Re: Výborně
hm, tak tohle slyším poprvé. V mém okolí jich znám 4, z toho ten jeden se k autu chová jako prase a vše funguje. Doted byl k ho.nu interier, ale ted.... to je jiná káva ;-) a rez....z roku 2006 - to by mělo být za příplatek jako archivní rez...... >:D
Avatar - Bubáq
10. 1. 2012 16:34
Re: Ach jo
Taky souhlasím. Pathfinder současný má hodně velký sex-appeal... Jídzně sice trochu jako loď na vodě, ale dá se zvyknout. Z téhle novoty se mi opravdu obrací žaludek: takový nevkus venku i uvnitř... ale třeba bude nástupce v Evropě (výroba Španělsko) úplně jiný, více evropský... snad!
Avatar - Bubáq
10. 1. 2012 16:32
Re: ako bude vyzerať EÚ verzia?
Člověče, maro, Armada je o pořádný kus větší, než Pathfinder...
10. 1. 2012 15:09
Re: Výborně
počkej počkej - ne tak zhurta..... myslíš tím 2,5dCi motor, který byl schopen kleknout i při pravidelné údržbě někde okolo 80000km? (tuším rok 2006), rezivějící zadní čela a odcházející spojkové talíře, než ho zvětšili? Mně se líbila a líbí Navara a Pat je její silničně dospělejší bráška, ale podrobnější zkoumání slabin mne jaksi mírně odradilo od nákupu.....Tedy hlavně ty motory.....
10. 1. 2012 14:54
ako bude vyzerať EÚ verzia?
ako nástupca Nissan-u Armada je to pre US trh dôstojné. Do Európy to príde hodne "poeurópštené" t.j. menej kože, tmavé látkovo-plastové interiéry, hodne plastu, motorizácia 4-valcový diesel od Renaultu (aby sa plnilo nezmyselné Euro6), vykuchané audio bez navigácie a iné špecifiká pre EU zákazníkov.

PS: ten pohľad zozadu vypadá ako by to bolo na vzduchu so sfúknutými mechmi.
Avatar - Ji/Ri
10. 1. 2012 13:35
Re: S určitou mírou nadsázky...
....veeeelka nadsázka, opravdu veeeeeeeeeelkááááá..... >:-[]
Avatar - Ji/Ri
10. 1. 2012 13:34
Re: Ach jo
Jo, jiní, ale tohle chce trh. Tak do terénu máš jiného: Diskošku nebo Deff....
Avatar - Ji/Ri
10. 1. 2012 13:33
Výborně
špičkový interiér, špičkový vůz. Není co dodat..... o jízdních vlastnostech, motorech, spolehlivosti se není třeba šířit, ale raději dodám: výborné!
:yes: :yes: :yes:
10. 1. 2012 13:15
Re: offroad?
Obávám se, že kromě celosvětového Land Cruiseru (a naštěstí stále zdokonalovaného) už zůstávají spíše jen různé "krajové speciality", Patrol v Evropě skončil, teď už i Pathfinder, Pajero už hodně přesluhuje a nové generaci se nějak na svět nechce... optimisticky to nevypadá.
Jinak pokud píšeš o těch masírkách, tak k tomu slouží podle mě spíše různá X a Q než klasické offroady.
Avatar - white label
10. 1. 2012 13:11
S určitou mírou nadsázky...
se dá psát o přerodu Offroadu v "křížence" SUV/MPV...
10. 1. 2012 11:50
offroad?
tak je to hlavně o tom, co si představujeme pod pojmem offroad... Pro někoho to je auto, které dokáže překonat příčný práh na vozovce vyšší rychlostí než 20km/h(což je v podstatě každé auto - byť některá jen jednou), pro někoho je to vůz, který "vyleze" suchou polní cestu na chatu a pro někoho "něco", co dokáže prosvištět pískovnou bez ztráty květinky....
Nový Pathfinder to rozhodně nebude. Ale popravdě - kolik těch "skutečných" offů na světě zůstvává? Poskrovnu. A také je nutné si přiznat, že současné populaci slouží drtivá většina na silnicích provozovaných offů jako masírka pro atrofované mužství, které je pak bujně doháněno v městském provozu, kdy malá auta stěží vyrovnají svou střechou úroveň nějaké obrovské "býčí tyče".
Ať dlouho žije Toyota a její LCéčka.....
Avatar - kari.laz
10. 1. 2012 11:13
Re: Ach jo
Přesně tak. Pominuli to opětovné vlnobití, které ho zazdilo po stránce designu a povedený je jen zpředu, tak z pracovního auta udělali "další" SUV. Co na tom, že uvnitř obklopí luxusem. Od tohoto typu auta to zase není tolik požadováno, na to tu jsou jiní.
Avatar - ricz73
10. 1. 2012 10:35
Re: Ach jo
Silně o tom pochybuju. Udělali jiné auto pro jiné zákazníky. Kde je robustní Pathfinder, který se nezalekl ani středně těžkého terénu? Tohle je leštěnka na překonávání zpomalovacích prahů
10. 1. 2012 09:50
Pathfinder
Je to Skratkohľadač(hledač) v doslovnom preklade....
Avatar - pelikoš
10. 1. 2012 09:24
jo
path evidentně vyměkl,ale budiš mu to odpuštěno,protože nás bude hýčkat a hýčkat a...vypadá velmi luxusně a do těžkého terénu by se s ním stějně podívalo pár procent řidičů.mě se líbí ;-)
10. 1. 2012 09:12
bezrámová konstrukce
Podle prvních snímků to vypadá na úplnou rezignaci na terénní schopnosti, evidentně malé najezdové úhly, světlá výška taky nevypadá moc slavně - řekl bych obdoba ix55.
Jenom k té větě o nižší hmotnosti díky samonosné karoserii - pokud se samonosná karoserie vyztuží tak, aby dosáhla pevnosti rámové konstrukce tak je auto mnohdy těžší než rámové, příkladem může být srovnání Discovery a LC150.